Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22551) Beri válasza randras_83 (#22545) üzenetére


Beri
addikt

Tehát a vájperess egy tisztességesen elvégzett munka. Ha megoldják, hogy működjön a kamera, konkrétan nincs több hátránya a romnak a jégkrémesekkel szemben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22552) randras_83 válasza Beri (#22551) üzenetére


randras_83
addikt

Mondjuk, hogy nem annyira stock. :))
Ha jó lesz a kamera, akkor talán, de van ott még bug a hangokkal is.
Na mindegy én maradok egyelőre az ICS-en.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22553) gatto_ válasza randras_83 (#22550) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez felmegy egy rootolt gyári romra is? Nem szeretném hazavágni a telót. :)
Letöltöm a zip-et, felteszem a memóriakártya gyökerébe mondjuk, aztán újraindítom recovery módban, ott kiválasztom a zip fájlt, lefut, újraindítom és kész? Utána mi történik? Lesz egy új program amin állítgathatok valamit? Ha nem tetszik hogy szedem le?
Bocsánat a sok kérdésért, de nem nagyon csináltam még ilyet, és nem akarok adatvesztést, újrahúzást, téglásítást, stb... :D Az XDA meg nagyon szakmai angol nekem. Magyarul sem értem nagyon, nemhogy egy google translate fordításban.

[ Szerkesztve ]

(#22554) randras_83 válasza gatto_ (#22553) üzenetére


randras_83
addikt

Szerintem 4ext recovery kellene hozzá

https://www.flickr.com/randras83/

(#22555) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Valaki próbálta már a [CM-10.1]-et? :D Tapasztalat, vélemény róla?

(#22556) gatto_ válasza randras_83 (#22554) üzenetére


gatto_
senior tag

Az asszem fent van. Mikor az s-off-ot csináltam másfél éve, akkor azt feltettem. A többi leírásom stimmel? Így kell csinálni?

(#22557) Beri válasza randras_83 (#22552) üzenetére


Beri
addikt

Bug a hangokkal?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#22558) randras_83 válasza Beri (#22557) üzenetére


randras_83
addikt

Igen van némi hiba a hangszóró felé, mivel a ONE S-ben más milyen van és ott némi torzitás előfordul.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22559) csipuka válasza randras_83 (#22558) üzenetére


csipuka
senior tag

Kivancsisagbol lottem egy videot. Nekem nem tunt fel, hogy baja lenne. Fokuszalt es hangja is volt.
Mi is a bibi?
Amugy akksiban is jobb lett szepen a 3.1.1

(#22560) randras_83 válasza csipuka (#22559) üzenetére


randras_83
addikt

Magasabb hangerőnél torzít.
Nálam az akksit is ette rendesen, de majd tesztelem. Egyelőre jó az Inspiration, meg ma amúgy is rendbe kell szednem egy XE-t, mert bootloopol a RUU után...:))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22561) gatto_


gatto_
senior tag

Felraktam ezt a Turbo Boost dolgot. Aztán egy terminál progiban lekérdeztem, hogy mi a pálya, de csupa nullát mutat a swap fájlokra. Kicsit nézegettem a xda fórumát, és feltehetően a gyári kernelem nem támogatja ezt a Boostot. Amit ír a telefonom kernel verzióra: 3.0.16-g31a4fc7 htc-kernel@u18000-build-144 #1.
Ez egy gyári 3.33.401.106-os XE rom.
Le lehet cserélni a kernelt rom csere nélkül egy másikra? Ha igen melyiket ajánljátok? Lehet ebből bármi probléma, pl egyik-másik érzékelő, kamera, wifi behal pl.? Ha nem jön össze vissza lehet varázsolni a gyárit?

(#22562) randras_83 válasza gatto_ (#22561) üzenetére


randras_83
addikt

Simán lehet cserélni, de azt ki kell tapasztalni, hogy nálad melyik a legjobb, de ehhez jó lenne egy S-OFF, meg valami custom recovery.

Amíg bootloader van, addig mindent vissza lehet csinálni. :)
igaz vammil?:))

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22563) gatto_ válasza randras_83 (#22562) üzenetére


gatto_
senior tag

S-Off és ClokworkMod Recovery van fent. Szóval mondjuk letöltöm innen az utolsó stabil ICS kernelt, a zip-et felrakom a kártyára és lefuttatom a recovery-ben? Ez így működik egy belakott gyári rendszeren? Nem kell majd újraraknom utána a romot?
Milyen különbségek vannak a kernelek közt? Nekem olyan kéne, ami legközelebb áll a gyárihoz, csak támogassa a swap dolgot.

(#22564) randras_83 válasza gatto_ (#22563) üzenetére


randras_83
addikt

Igen ennek így mennie kellene, és nem nem kell újrarakni, de a biztonság kedvéért csinálj egy nandroid backup-ot, hogy ha bármi nem menne legyen mit visszarakni. .:))

SebastianFM
PYD-X
Grogg
Faux
Bricked
JMB

Így hirtelen ez a választék. A legközelebb a Sebastian féle áll, de ezt próbálgatni kell.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22565) gatto_ válasza randras_83 (#22564) üzenetére


gatto_
senior tag

Köszönöm szépen a törődést. :R :R :R

Akkor asszem belevágok. Kipróbálom ezt a SebastianFM-et első körben.
Bár a Brickedben tetszik az az alsó gombokon való simogatással képernyő ki-be kapcsolás.

Majd jelentkezem ha tégla lett a cucc. :C

(#22566) randras_83 válasza gatto_ (#22565) üzenetére


randras_83
addikt

Csak a bootloadert ne lődd el, addig megoldjuk :DD :DD :DD

https://www.flickr.com/randras83/

(#22567) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

(#22568) randras_83 válasza Kurzuh (#22567) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem volt fönt CyanogenMod 10.1.2 | Jellybean 4.2.2 - KANG, jó is szép is, csak a kamera egy hulladék benne, szóval nem maradtam.

Ha lesz olyan 4.2.2, amiben normális kamera van, akkor simán jó napi használatra.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22569) Kurzuh válasza randras_83 (#22568) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Kamera hulladék alatt mit értesz?

(#22570) randras_83 válasza Kurzuh (#22569) üzenetére


randras_83
addikt

Azt hogy messze rosszabb képeket csinál, mint ICS-alatt.
Szemcsésebb, rosszabb a színkorrekció is.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22571) gatto_ válasza randras_83 (#22566) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez nem akar összejönni. Leszedtem a SebastianFM-et és Bricked kernelt. A Sebastian indulás után azt írja, hogy Installation aborted, a Bricked pedig látszólag gond nélkül lefut, mindent beállítgattam rajta telepítés közben, de újraindulás után annyi történt, hogy hazavágta a wifit. Nem indul el, csak villog egy darabig a widget, aztán abbahagyja. A szoftververzióknál nem változott meg a kernel, látszólag az a gyári van rajta, amit fentebb leírtam. Mi lehet a probléma? Mégsem lenne s-off a telefon? Pedig a recoveryben azt írja, bár van legfölül egy "locked" felirat.
Tanácsodra először csináltam egy backupot, amit most visszaállítottam, és minden visszaállt szerencsére. :)
A wifi is megjavult.

(#22572) randras_83 válasza gatto_ (#22571) üzenetére


randras_83
addikt

megmondom őszintén sosem próbáltam gyári ics alatt kernelt cserélni. elvileg mennie kellene. próbáld meg lecserélni a recoveryt 4ext-re, root sem árt ha van.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22573) gatto_ válasza randras_83 (#22572) üzenetére


gatto_
senior tag

Root van, azzal nem lehet baj. Akkor rámegyek a 4ext-re. :D
Nem lehet, hogy a HBOOT -1.29-es verzió miatt van? Annak idején mikor rootolgattam akkor ez volt a téma. :)

(#22574) gatto_


gatto_
senior tag

Nos 4ext-el sem megy. Ezt írja a kernel telepítése közben:
Installing kernel...
Flassing new boot.img...
assert failed: write_raw_image("/tmp/newboot.img","boot")

És itt megáll. Ezek szerint a gyári romra nem megy fel. Így jártam... :(

(#22575) randras_83 válasza gatto_ (#22574) üzenetére


randras_83
addikt

Érdekes...és mi van akkor, hogy ha az adatokat mented nandroiddal, feltolsz egy stock zippes ICS 4.0.3-at, visszaállítod az adatokat, és úgy próbálod meg a kernel cserét. A HBOOT-nak szvsz semmi köze ehhez.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22576) Klarsa


Klarsa
tag

üdv mindenkinek.
Éredklődnék hogy valaki cseréltetett-e mostanában lcd kijelzőt sensation típusú telefonjában?
És vajon milyen árra lehet számítani ezügyben :F
Mert a családban van egy ilyen telefon és ma megjelent a kijelzőjén egy ilyen probléma (a jobb alsó sarokban)
Gondolom ez a jelenség hamarossan súlyosbodni fog

[ Szerkesztve ]

(#22577) gatto_ válasza randras_83 (#22575) üzenetére


gatto_
senior tag

Csepegteted az infókat. :D Tudsz ilyen stock zip-es ICS-t amit felrakhatnék? Ha csak az adatokat mentem le, akkor is ugyanígy visszaáll minden mint ahogy most van? Vagy ha nem jön össze, akkor a mostani biankó mentésemet, amit már kétszer visszaraktam, bármikor az új romra is ráereszthetem?

(#22578) randras_83 válasza gatto_ (#22577) üzenetére


randras_83
addikt

A mostani mentést bármikor feltolhatod, ha csak az adatokat mented le - persze a meglévőt ne töröld, le az jó lesz tarcsiba, ha valami nem ok -, akkor a zip-es rom felrakása után visszállíthatod a felhasználói adatokat.

Itt van

szerk.: ja ehhez SuperCID kell, ha nem EU-s a telefonod. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22579) gatto_ válasza randras_83 (#22578) üzenetére


gatto_
senior tag

Köszönöm! :R :R :R
Akkor ennek estefelé nekiugrok. :D
Ó SuperCid(a) az megy, mást se csinálok egész nap. :D Azzal nem lesz, már úgy kaptam, hogy az volt rajta.

(#22580) Levmen válasza Klarsa (#22576) üzenetére


Levmen
tag

Helló!

Ha garis a készülék akkor gond nélkül kicserélik ingyen. Én is gariban cseréltem 1 hete mert beporosodott a kijelző.

Valaki nem tud valami jó kamera progit, amivel javulna a kép minősége? Esetleg valami külső hangnövelő progit?

Köszönöm előre is! :R

Üdv.: Levente

(#22581) Klarsa válasza Levmen (#22580) üzenetére


Klarsa
tag

Helló, hát sajnos már nem garis.

(#22582) gatto_ válasza Levmen (#22580) üzenetére


gatto_
senior tag

Hangnövelőnek én ezt használom. Némileg segít.
Fotó passz. Szerintem nagy különbség nem lesz. Ha a hardver ennyit tud, akkor nagy csodákra ne számíts.
Mondjuk ez igaz a hangnövelőre is. :D

(#22583) Levmen válasza Klarsa (#22581) üzenetére


Levmen
tag

Értem, sajnálom. Amúgy 10-15e ft körül vannak kijelzők bele, de külföldről olcsóbb lenne rendelni. pl: ebay

Üdv.: Levente

(#22584) Levmen válasza gatto_ (#22582) üzenetére


Levmen
tag

Értem.

Azért köszönöm szépen! :R Kipróbálom! :K

Esetleg ha találnék, akkor írok ide :))

Üdv.: Levente

(#22585) Klarsa válasza Levmen (#22583) üzenetére


Klarsa
tag

Na az nem is olyan vészes én többre számítottam. Köszi a gyors választ

(#22586) gatto_ válasza randras_83 (#22578) üzenetére


gatto_
senior tag

Nos leírom érdekességképp, hogy mire jutottam. :DD
Leszedtem a linkelt stock rom zip-et. Felraktam, simán felment, de behalt a wifi. Amúgy a linkelt XDA fórumon a hozzászólások jelentős része erről a wifi hibáról szól. Megoldásként javasolták az új kernel felrakását, de nem mindenkinek működött.
Tehát felraktam a Bricked kernelt, ami csodák csodájára simán felment. Működött, de a wifi hibát nem orvosolta.
Ekkor visszaraktam a régi mentést amitől minden helyrejött.
Aztán megtaláltam ezt a fórumot. Itt van egy kernel csere előtti hibajavító cucc, amit lefuttattam, és így a régi rendszeremre is simán felment a Bricked.
Viszont a Turbo Boost, amiért az egész projektet elkezdtem, még mindig nem megy. :D Felrakom, látszólag hiba nélkül települ, aztán mikor terminalban megnézem akkor csupa nullát ír a swap-ra.

Most itt tartok.. :D

(#22587) gatto_ válasza randras_83 (#22578) üzenetére


gatto_
senior tag

Kérdés... biztos ostobaság, de mielőtt nekivágok. :) Ha felrakok pl. egy Inspiration romot ami igényel egy full wipe-ot, és mondjuk nem tetszik, akkor a meglévő belakott stock rom mentésem recoveryből ugyanúgy visszatolható, és ott fojtatom ahol abbahagytam, vagy ez nem ilyen egyszerű?

Továbbá az járható út, hogy a friss Inspiration romra rátolok egy régi data mentést, hogy ne kelljen minden programot telepítgetnem, vagy attól behülyül?

[ Szerkesztve ]

(#22588) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Garanciális sensation micro usb csatlakozója kezd meghalni, van, hogy érzékeli pl ha tölteni akarom, de 5 perc mulva ha hozzá se nyúlok akkoris lekapcsol. A gond az, hogy CM10es rom van rajta, viszont nem merem visszaállítani gyári állapotra, mert félek h a művelet közben is megszünne az érintkezés.
Van értelme így szervízbe vinni, hiszen ez hardware hiba, nincs köze a szoftvernek hozzá, vagy mindenképp buknám a garanciát? Volt valakinek ilyen már?

(#22589) randras_83 válasza gatto_ (#22587) üzenetére


randras_83
addikt

Azt a mentést bármikor visszarakhatod és ott folytatod ahol abbahagytad.
Megpróbálhatod a friss romra rátolhatod, aztán kiderül, nem mindig ők. Amúgy miért is kell ennyire a swap? Inspiration alá nem kell szvsz

@ptomi92: sanszos, hogy bukod a gariját...én visszaállítanám.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#22590) gatto_ válasza randras_83 (#22589) üzenetére


gatto_
senior tag

A swap már nem izgat annyira. :) Most rápróbálok a romokra.

(#22591) pap válasza PTomi92 (#22588) üzenetére


pap
senior tag

Mindenéppen bukod,tapasztalat.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#22592) gatto_ válasza randras_83 (#22589) üzenetére


gatto_
senior tag

Jópofa ez az Inspiration rom, de kicsit hiányzik a 3.6-os Sense körhintás asztala. Fura most ez, hogy mindig megakad a végén. :D A régi data rámentése nem működött. Azonnal összeomlott minden. Persze ez logikus is, csak kicsit reménykedtem a csodában. :DDD
Amúgy gyorsnak tűnik meg minden, és igaz hogy még csak telepítgetem rá a dolgokat, de már kétszer sikerült újraindíttatnom a Sense-t ezzel is.

(#22593) randras_83 válasza gatto_ (#22592) üzenetére


randras_83
addikt

Nekem nem szokott újraindulni, max ha nagyon megterhelem, de többnyire jó bánik a rammal.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22594) gatto_ válasza randras_83 (#22593) üzenetére


gatto_
senior tag

Még betudom annak, hogy szénné volt terhelve a sok új telepítéssel. :) Aztán majd tesztelem.. Pl. a gyári romon, ha feltettem a Chrome böngészőt, és netezem egy kicsit mondjuk 2 fülön, akkor szinte tuti újraindult a sense. Ezen még nem próbáltam.

(#22595) gatto_


gatto_
senior tag

Ez az Inspiration Rom a beépített kernelével nem győzött meg. Akadoztak az oldalak lapozás közben, be-be lassult időnként. Most aláraktam a Faux kernelt és megtáltosodott. Ilyen jó még sose volt. :C
Már csak a fogyasztásra leszek kíváncsi. Ha nem lesz jelentős akkor így marad.

(#22596) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, próbáltam rákeresni, de sajnos eredményes választ nem találtam!
Adott a készülék, amely olyan hibát produkál, hogy főként a bal alsó részben nehezen veszi az érintést!
Pl: Nehezen lehet felhúzni a karikát alulról..
Ez érintőpanel hiba vagy valami más? Hard reset már volt, megoldást nem hozott!

Köszi előre is!
üdv

Janaboy

(#22597) merlin201 válasza Janaboy (#22596) üzenetére


merlin201
tag

Hali

Lehet,hogy ez a leírás megoldást jelent a számodra FIX Touchscreen issues
Csak óvatosan kell csinálni nehogy nagyobb baj legyen,de ez mind le van írva lépésről lépésre.
És a problémáról egy video Touchscreen issues

[ Szerkesztve ]

(#22598) Levmen válasza Janaboy (#22596) üzenetére


Levmen
tag

Helló!

Ha az sem fog menni amit az előző kolléga írt, akkor a beállításokban, a képernyő kalibrálást próbáld meg.

Ha semmi sem segít, akkor kijelző csere.

Nem poros belül a kijelző?

Üdv.: Levente

(#22599) randras_83 válasza Janaboy (#22596) üzenetére


randras_83
addikt

Vagy megpróbálhatod másik rommal is, hogy ott van-e ilyen hiba.

https://www.flickr.com/randras83/

(#22600) Janaboy válasza Levmen (#22598) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszönöm a választ mindenkinek!
Megpróbáltam az előző kolléga által linkelt dolgot, az érintkezőt bekentem vezető ezüst pasztával, ez egyenlőre nem hozott megoldást, most próbálom lemeríteni teljesen, aztán kikapcsolva hagyni.
Nem látszik por a kijelző alatt..de ez nem jelenti azt, hogy nem a digitizer hibája..
Viszont az ICS-ben hol találom meg ezt a képernyő beállítást? Néztem a Kijelző menüpontot, de ott nem volt ilyen!

Köszi!
üdv

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.