Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) esy.gab


esy.gab
csendes tag

Sziasztok!

Örömmel látom, hogy itt még van aki nyüstöli a Leo-t!!!
Sajna a régi készülékem tönkre ment. (Ne feszegessük hogyan... :D :F )
Vettem egy másikat használtan, amit Németországból hoztak be..
Jelenleg Ginger fut rajta, de volt már shady313 rom is rajta.
A gondom az, hogy a GPS nem lát műholdat.
A vevőt megtalálja de műholdat nem.
Egy alkalmazás sem.
Kicseréltem a GPS panelt is már, nem segített.
Az XDA-n is kerestem, rengeteg megoldást próbáltam, nem segített. ;]
Ha esetleg tud valaki segíteni, vagy csak egy ötlet lenne, azt nagyon megköszönném!!!

[ Szerkesztve ]

(#12702) adidas4death válasza esy.gab (#12701) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Első körben próbálkozz meg szerintem ROM cserével, egy "kommerszebb" ROM-ot tegyél fel amit már többen kipróbáltak itt is. (pl. a Tytung féle 4.4.4-et, vagy egy jólbevált 2.3.7-et) :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12703) kingabo válasza esy.gab (#12701) üzenetére


kingabo
őstag

Ugye nem házban, belvárosban magas épületek között próbálod?
Ülj ki a szabadba egy fél órára, nekem ez szokott segíteni. Igaz, most nem olyan az idő. :(

(#12704) esy.gab válasza kingabo (#12703) üzenetére


esy.gab
csendes tag

:DD Ez jó volt. Tényleg! :))
Több mit 5 éve használom a Leo-t. Szerinted? :((
Jártam már vele sokfelé, és mindig megbízhatóan segített.
Hogy válaszoljak az előző javaslatra is, az elmult két hétben volt már több rom is amit kipróbáltam a gyári win rom-tól az androidon át a 7 ig! Szóval nem most kezdtem. Sem a romolást sem a navigáció használatot.
Sőt ahogy az első bejegyzésben írtam kicseréltem a GPS modult is már de az sem segített (tehát a szerelést sem). Ne tévesszen meg a nevem melletti felirat, lehet, hogy itt a fórumon újonc vagyok...
Ahogy írtam az XDA-n is rengeteget olvastam és mondhatom nagyon sokmindent kipróbáltam már a gps.conf file átirogatáson keresztül különböző FIX-ekig.
De talán nem mindent. Ezért fordultam hozzátok, hátha találkozott valaki hasonlóval.
Úgyhogy nem kell cikizni...
Ez a Németországból behozott HD2, ez kiszúrt velem.
Kezdem azt hinni, hogy az antenna vezérlő switch van kész az alaplapon. Persze akkor alaplapcserés lesz
és annyit nem ér.
Nem tudom. Hátha valakinek van még valami ötlete ezen a lehetőségen kívül is.

(#12705) Dictator^ válasza esy.gab (#12704) üzenetére


Dictator^
veterán

Mennyiért vetted?
Gondolkozom, hogy megválok az enyémtől.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12706) esy.gab válasza Dictator^ (#12705) üzenetére


esy.gab
csendes tag

20 ezer erős, tartós magyar forint volt.
De így nagyon megbántam. Természetesen.
Jó lenne egy másik ami Magyarországon vásárolt szép állapotú esetleg még eredeti alkatrészekkel, eredeti win 6.5-el, de ez ritka mint a fehér trabant. Jelenleg a kedvesem készülékét használom de vissza kell neki adnom...
Hirdetnek többet is a neten de jellemzően mind kopott, karcos persze a hátlapot fel lehet polírozni, de amúgy is a jelenleg anyagi lehetőségeim korlátozottak.
Azért még gondolkozom hátha ezt a problámát orvosolni lehet, és továbbra is használhatom, mert amúgy jó állapotban van és minden más tökéletesen működik.
Meg már egyre kevesebben vannak akik foglalkoznak a Leo-val. Persze nem csoda 5 éves.
Más HD2 fórumok már halottak, elnéptelenedtek, csak az ördögszekér görög a bejegyzések között.

Remélem itt tud valaki segyteni, de addig is dolgozunk az ügyön hátha.

(#12707) Dictator^ válasza esy.gab (#12706) üzenetére


Dictator^
veterán

Az enyém Magyarországon vásárolt. Igaz sajnos a bal felső, és a jobb alsó sarkánál van külsérelmi nyom. De még sosem volt javítva, azóta is hibátlanul megy. Igaz Tytung féle 4.4.4 NexusHD2 megy rajta

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12708) kingabo válasza esy.gab (#12704) üzenetére


kingabo
őstag

Senki sem bántott!
Volt aki házon belül próbálta, ezért írtam, hogy jobb megelőzni a sok szenvedést, ha csak user errorról van szó.
Ha meg minden rendszeren végig vártad a hideg bootot, akkor nincs mit tenni...

(#12709) adidas4death válasza kingabo (#12708) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Én sem meg senki sem cikizésből irtam/irtuk, csak leírtuk azt ami "általában" hiba szokott lenni ilyen esetekben... ;)
Már rég túllépett mindenki ezet a "rang" témán szerintem ilyen téren. Újonc is lehet okosabb mint egy "gigamega ősatom tag" ez nem jelent semmit szerintem., :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12710) Relatyvity válasza esy.gab (#12706) üzenetére


Relatyvity
csendes tag

Áhh ez egy nagyszerű készülék, kb.4 éve nyúzom az enyémet (mellesleg egy karc nélkül) de ami azt illeti annyira a szívemhez nőtt, hogy nem tudnám eladni, és jelenleg nem tudtam magam meggyőzni, hogy 100ezret "kidobjak" telefonra. Egyetlen negatív tapasztalatom sincs az eszközzel, igazi csúcsmodellt képvisel minőségben. Magára a problémára nem tudok megoldást, rakd fel a 4.4.4-es cyanogen romot, akkor tudom, hogy mit látsz és talán tudok (tudunk) érdemben segíteni(feltéve, hogy nem az van fenn) ha igen akkor privátba vagy ide írd meg mit látsz helymeghatározás címszó alatt.
Legjobbakat: relatyvity :R

(#12711) esy.gab válasza Relatyvity (#12710) üzenetére


esy.gab
csendes tag

Nos elnézést kérek mindenkitől.
Nem akartam felvágni, sem arcoskodni.
Kicsit elszomorodtam, mert nem működik, pedig nekem is a szívemhez nőtt ez a készülék. Nagyon.
Ti meg csak segíteni akartatok. Bocsánat.

Fel teszem a Kit-Kat-et, ha egy kis időm lesz, aztán jelentkezem.
Sajna azt hiszem itt már inkább nem programmal vagy beállítással lesz probléma.
De a reményhalat nem akarom lecserélni a rájára.

(#12712) esy.gab válasza Relatyvity (#12710) üzenetére


esy.gab
csendes tag

Feltettem a 4.4.4-et.
A hiba továbbra is fenn áll.
Először arra gondoltam mivel nem magyarországi, azért nem hajlandó elindulni, de hajlok arra, hogy ennek nincs köze a dologhoz, hanem a Leo-val van gond, de az már tényleg csak az alaplap lehet. Lehet nekiállok a cserének, hátha...

De utána jön a rája. :O

(#12713) kingabo válasza esy.gab (#12712) üzenetére


kingabo
őstag

Ha ennyire benne vagy a cserélésben (ami nagyon sokaknak sajnos nem jött össze), akkor esetleg nézz egy betört kijelzőset, aztán a 2ből a jó részeket felhasználva építhetsz egyet.
A gps-nek az lenne a lényege, hogy ugyanazt a készüléket használva "bárhol" használhatod helymeghatározásra.
A bárholt azért tettem idézőjelek közé, mert a műholdak pályáját úgy alakították ki, hogy a lakott területek fölött legyen kb mindig szolgáltatás, a Szahara meg nem számít...

(#12714) esy.gab válasza kingabo (#12713) üzenetére


esy.gab
csendes tag

Csak a beállítások miatt gondoltam, hogy esetleg lehet különbség, de utána járva ennek is nem kéne befolyásolnia...
Lehet neked lesz igazad, ha lesz egy kis időm, hétvégén kicserélem az alaplapot, mert másra már nem nagyon tudok gondolni. Remélem azzal megoldódik a dolog.

Ezt hogy érted? "(ami nagyon sokaknak sajnos nem jött össze)"

(#12715) kingabo válasza esy.gab (#12714) üzenetére


kingabo
őstag

Betört kijelzőt próbáltak többen is cserélni, de valamelyik szalagkábel szinte mindig megsérült.

(#12716) esy.gab válasza kingabo (#12715) üzenetére


esy.gab
csendes tag

Ja, értem.
Hát igen. Emiatt a szervizesek sem szeretik elvállalni a szerelést, ha mégis csak a bedugós szalagkábelest.
A forrasztósra egyáltalán nem lehet embert találni.

(#12717) adidas4death válasza esy.gab (#12716) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Hát arra nem nagyon lehet tényleg. Én ezért is használom még mindig így repedt kijelzővel sajnos. :( A szerencsém az-az, hogy ettől még érzékel mindenhol és más baja nincs (kopp-kopp) :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12718) molex


molex
csendes tag

Hali, kaptam két kishibás készülélet ( érintőpanel nem mindig működik, csak a szokásos módszer, a Power gomb hosszú baszkurálása után ) akit érdekel alkatrésznek, etc, az írjon privátot, megegyezünk.
Akkumulátor és töltő nélkül vannak, makulátlan állapotban...

(#12719) kingabo válasza molex (#12718) üzenetére


kingabo
őstag

Bocs, de ha az érintőpanel nem műxik az kis hiba, akkor mi a szimplán hibás, vagy a nagy hiba? :Y
Csak azért kérdezem, mert nélküle nem épp használható a teló, másrészt a csere másfél-kétszer annyiba kerül, mint amit a hd2 ér...

[ Szerkesztve ]

(#12720) molex válasza kingabo (#12719) üzenetére


molex
csendes tag

azért kishibásnak írtam, mert a power gomb hosszan tartó lenyomása után működik rendesen...

(#12721) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Nagyon régen jártam erre, néhány éve, és azóta a tudásom igencsak megkopott :)

Van nálam egy HD2, most ics van rajta, de szeretnék rátenni egy 4.4 romot, lehetőleg olyat amiben a legkevesebb hiba van

Hogyan tudnám ezt elkövetni? :) :R

Jajjj, nagyon bonyolultnak néz ki D: pedig régen milyen egyszerűen ment

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12722) adidas4death válasza enginev3.0 (#12721) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Adjisten :DD

Hát rég láttalak erre felé tényleg. :K

Tytung még mindig viszi a prímeg HD2 ROM téren. :K Érdemes kipróbálnod megint.

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12723) norbeey


norbeey
tag

Néha idepillantok és sajnálkozok, hogy összetört a kis hd2-m, mai napig feltenném poénból az új rendszereket :D Nagyon durva, hogy valaki foglalkozik még vele.

[ Szerkesztve ]

(#12724) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Sziasztok!
Én 3 éve használtam a kis HD2-met, és 2 hete lepottyant, és összetört a digitizer.

Szétszedtem, és ez is a forrasztós fajta.
Hosszas keresgélés után, az ebay-en találtam 5e-ért digitizert+LCD-t.(Ezen már csatis a digitizer)
Várom, hogy megérkezzen, és életet leheljek a telóba... :)

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12725) esy.gab válasza enginev3.0 (#12721) üzenetére


esy.gab
csendes tag

"Hogyan tudnám ezt elkövetni? :) :R"

Ha jól értem nem csak az a gond, hogy mit hanem az, hogy hogyan?

(#12726) esy.gab válasza enginev3.0 (#12721) üzenetére


esy.gab
csendes tag

Esetleg ha segít a berozsdásodott fogaskerekek elindításában a [youtube]-ot tudnám ajánlani, de amennyiben (bárkinek) segítségre van szüksége hasonló témában nagyon szívesen segítek részletes leírással is. :)

[ Szerkesztve ]

(#12727) enginev3.0 válasza adidas4death (#12722) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi mindenkinek közben sikerült

Windows Phone aktiválása még mindig annyira körülményes?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12728) Relatyvity válasza enginev3.0 (#12727) üzenetére


Relatyvity
csendes tag

7.8-as win volt fenn dualbootban nálam, de ha nekem sikerül elsőre nem hiszem, hogy bármi nehézséged lehet vele, tegyél egy próbát, bár szerintem még mindig nagy visszalépés droidhoz képest, én várok a lollypopra :DD
Jó romolgatást :R

(#12729) jagfan


jagfan
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy HD2-öt. Pár hét boldogság után nekem is előjött a hívás fogadáskori fagyás :F .
Kis kutakodás a neten és után a sim kártya csere gondoltam megoldja a problémát.(2004-es volt még Westel)
Akkor _NDT_MIUI_GINGER_2.3.7_STABLE_V6.0 volt rajta. 4-5 hívás után megint fagyi!
Cseréltem egy Slimroms JellyBean 4.3.1 Build2.1 Final-ra szépen futott aztán első repcsis este után
az első bejövő ivásnál fagyi :W azt írta nem sikerült a sim kártyát regisztrálni indítsam újra .
Azóta megint sikerült felvennem ha hívtak. De nem bízom benne hogy sokáig így marad.

Tegnap találtam ezt a fórumot. Végig olvastam pár oldalt de a végére aszem összezavarodtam... :D
Nektek van olyan megoldásotok ami tesztelt és bevált.
Jó lenne ha nem kéne mindenkit visszahívnom mert nem költséghatékony.

Előre is köszönöm!

Zs.

(#12730) Relatyvity válasza jagfan (#12729) üzenetére


Relatyvity
csendes tag

Csak egy tipp így látatlanban (nekem soha semmi bajom nem volt a hd2-vel) rakd rá vissza az eredeti win 6.5-öt, és nézd meg jó-e úgy, ha úgysem megy akkor szerintem hardveres lesz de olvasgass utána, hátha más is válaszol még itt. Reméljük semmi komoly. :R

(#12731) kingabo válasza enginev3.0 (#12727) üzenetére


kingabo
őstag

Mit értesz aktiváláson? Wp7-et nem kell aktiválni!
Ha a Live id-dat akarod hozzákötni, akkor chatelni kell egyet az ms supporttal (kb 3 darab perc). Valaki annó itt szépen leírta, hogy hol, mit kell csinálni.

(#12732) enginev3.0 válasza kingabo (#12731) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen arra gondoltam, most feltettem egy wp7.8 romot, de írtó régóta írja, hogy még néhány alkalmazást telepít a telefon (már wp alatt)...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12733) kingabo válasza enginev3.0 (#12732) üzenetére


kingabo
őstag

Milyen kártyád van? Cl4-el nekem is rengeteg időt vett igénybe, cl6-tal is eltartott egy ideig, cl10-nél kb 2-3 perc.

(#12734) enginev3.0 válasza kingabo (#12733) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igazából nem tudom, nem az enyém a telefon, sógoromé, csak nálam van míg javítják a One-t
Képernyőt kikapcsolhatom? Csinálja úgy is?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12735) enginev3.0 válasza kingabo (#12733) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kész van, de nekem aktiválás nélkül bejön a market, akkor nem is kell aktiválni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12736) kingabo válasza enginev3.0 (#12735) üzenetére


kingabo
őstag

Böngészni tudsz aktiválás nélkül is, telepíteni már nem. :( De tényleg csak pár perc az igénylés. Viszont ha már korábban igényeltél, akkor elvileg most is működnie kellene a kódnak. Esetleg a sógorod kódjával is tehetsz egy próbát, ha ő kért.

Régen volt valami Bazaar nevű progi xda-n, amivel egy rakat ingyenes progit egy külön storeból fel lehetett tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12737) enginev3.0 válasza kingabo (#12736) üzenetére


enginev3.0
félisten

Aktiváltam

Viszont ezzel a 7.8-cal nem mindig gyors a telefon, sokszor csak fekete képernyőt látok, vagy én rontottam el valamit?

Emlékszem még 7 és 7.5-tel sosem volt semmi gond sebességben, de olyan romot meg nem találok sehol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12738) kingabo válasza enginev3.0 (#12737) üzenetére


kingabo
őstag

Kiindulva abból, hogy rohadt sokáig telepítette a progikat, sztem baromi lassú az sd kártyád. Melyiket tetted fel?
7.0-t fel ne tegyél, mert lockolja az sd kártyát! 7.5-t esetleg a 7.8as topikok előzményeiben nézzél, ha nagyon ragaszkodsz a régiekhez.

[ Szerkesztve ]

(#12739) enginev3.0 válasza kingabo (#12738) üzenetére


enginev3.0
félisten

2_HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.8 OS.7.10.8862.144 v8.9

Előtte meg

Dynamics_HD2O_HD2_2_21_Western

De nem értem miért ilyen lassú, elvileg class 10, mondjuk utoljára wm 6.5 formázta, lehet azzal van a gond

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12740) kingabo válasza enginev3.0 (#12739) üzenetére


kingabo
őstag

Hmm. Ez baromi érdekes. Én az elsőt használom már elég régóta, de ilyen problémával nem találkoztam. Bár az is fura, hogy Neked a cl10 kártyára lassabban telepített, mint nekem annó a cl4-re. :F

(#12741) enginev3.0 válasza kingabo (#12740) üzenetére


enginev3.0
félisten

1 óra volt

Valami a kártyával lehet, de nem tudom hogy formázzam le, hogy jó legyen
Pedig írni olvasni nagyon gyors kártya, de marketből is lassan telepít

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12742) Relatyvity válasza enginev3.0 (#12741) üzenetére


Relatyvity
csendes tag

Formázáshoz sd formatter nevezetű progit javaslom, éne mindig ezzel formáztam a sajátom és teljesen jó :R

(#12743) enginev3.0 válasza Relatyvity (#12742) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most leformáztam, megint újratelepítettem
De csak reggel nézem meg, mert mindjárt kelhetek
Gondolom formátum mindegy, úgy is a rendszer intézi magának utána
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12744) kingabo válasza enginev3.0 (#12743) üzenetére


kingabo
őstag

"Gondolom formátum mindegy, úgy is a rendszer intézi magának utána"

Igen. Valami speckó, saját formátumot használ.

(#12745) enginev3.0 válasza kingabo (#12744) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lassú ugyan úgy, van hogy a beállítások is több másodperc míg betölt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12746) Dictator^ válasza enginev3.0 (#12745) üzenetére


Dictator^
veterán

Uhs-es a kártyád?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12747) enginev3.0 válasza Dictator^ (#12746) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez egy jo kérdés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#12748) -=Starwing=- válasza jagfan (#12729) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Hi!

Én is küszködtem sokáig ilyen problémával.
Tytung romot használtam sokáig. Érthetetlen programleállásokat, hívás utáni kifagyásokat produkált több verzió is (4.3 - 4.4 - 4.5). Legalábbis az instabil Rom-ra gondoltam.
Aztán egyszer lefuttattam egy tesztet a MicroSD-n... (Kingston 8GB Class4, 3 éves)
Az Ext4 partíción(2GB) 32%-nyi Bad sector figyelt...
Tettem bele egy új kártyát, azóta egyszer sem(!) fagyott.

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12749) Dictator^ válasza enginev3.0 (#12747) üzenetére


Dictator^
veterán

Fel van tüntetve a kártyán, ez biztos.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12750) enginev3.0


enginev3.0
félisten

hspl4 kinek szükséges?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.