Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Sziasztok!

Nem tudom volt-e már ilyen kérés, de megtennétek, hogy leírjátok, milyen memóriakártyát használtok
a HD2-ben? ( kapacitás, Class,...)
Én egy 8GB- os CL4-es Kingston-t használok már 3 éve, és mintha egyre "lassabb" lenne. Értem ezalatt, hogy
a Nand+DataOnExt verzióban telepített Rom-ok baromi(egyre) lassabbak...
Lehet hogy kezd megpusztulni?
Vagy a Nand-ban lenne egyre több hibás "szektor"?(Létezik erre vmi digagnosztikai app?)

Milyen sebességre képes memóriakártya a legideálisabb?Minél gyorsabb, annál jobb?(pl. Class10)

A másik kérdésem az akksi...
Még az eredeti akksival használom, de már kritikus a merülési sebessége.
100%-ról, 2 óra alatt, 80%-ra esik, kikapcsolt képernyővel, zsebben. Frissen telepített rommal, (semmi nincs telepítve a rom-on kívül, semmi plusz nem fut a háttérben).
És nem Rom specifikus, mert az utóbbi fél évben 6-7 Rom-ot próbáltam ki, és minddel ugyanez a szitu.
Öreg az akksi.

Ti vettetek-e már akksit hozzá, ami tényleg megbízható, amivel jók a tapasztalataitok?(utángyártott)
A nagyobbik(2400mAh) akksit hol lehetne beszerezni, nem elszállt áron?( eredeti 12.900.-, szinte mindenhol)
Olvastam ebay-kommentben, hogy az ott vásárolt 2400-as akksikhoz műanyag! hátlapot adnak, ami alapból lötyög, és rövid időn belül elkezd kikopni, és könnyen elhagyhatod...

Szóval szükségem lenne egy gyorss memóriakártyára a kedvenc kis HD2-m höz, meg egy megbízható akksira...
Köszönöm, ha segítetek. :)

Jelenlegi Rom:
NexusHD2-JellyBean-CM10.2 V3.3 [Kernel: tytung_jellybean_r2]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12402) -=Starwing=- válasza Katatonia666 (#12384) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Megkérdezhetem, hogy hol, és milyen akksit vettél? :)

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12403) bzoley


bzoley
veterán

Igen tisztelt HD2 tulajdonosok!

A mai nappal búcsút intek a klubnak. Kedvenc HD2-m felett eljárt az idő, noha a vásárlás óta(2010.03.25) semmilyen hibája nem volt, bírta tempómat, ami mára kicsit gyorsabb lett, mint amit a telefon követni tud. Így fájó szívvel keresek neki új gazdát, aki majd tovább viseli gondját.
Pedig főleg most, a Kitkat elérkezésével kezdett érdekes lenni a dolog, a mai napot egész jól átdolgozta, a rendszerre viszont ráfér majd egy-két frissítés.

Mindenkinek további boldog HD2-zést kívánok!
Végezetül bemásolom ide emlékbe a majd' négy évvel ezelőtti első élménybeszámolómat, hátha valaki elolvassa.

Üdv,
bzoley

"Jelentkezem a klubba én is. Tegnap előtt sikerült hozzájutni egy ilyen "aprósághoz".
Nem annyira divatból, de szeretett Mio A701-emet már rendesen leamortizáltam, és mivel épp nagykorú lettem(35), úgy gondoltam, talán ideje nyugdíjazni. Átnyálaztam a választékot, és aránylag gyorsan leszűkült a kör a HD2-re. Abban már az elején majdnem biztos voltam, hogy a HTC-k közül kell választani. Nagy részük az Android miatt kiesett(maradi vagyok, és WinMo-val sincs semmi bajom), és ha már frissítek, ne csak árban érezzem a különbséget.
Talán az utolsó tranzakció volt Mio-val a Speedshop-nál megrendelni a készüléket, amit a futár másnap meg is hozott.
Volt pár dolog, amire igen kíváncsi voltam, mert elég vegyesen írtatok róluk, szerencsére nálam nem okoz túl nagy problémát.
Méret: épp annyival éreztem kisebbnek a kelleténél a Mio-t, mint amennyivel a HD2 nagyobb, vagyis perpill azt mondom, hogy pont ideális. Nekem nem túl nagy, külső méreteit nézve alig nagyobb, vastagságban pedig harmada a 3000-es akksival operáló Mio-nak.
A ceruza nélküli használat miatt kicsit(nagyon) aggódtam, többen írták is, hogy főleg virtual billencset használva sok a melléütés. Úgy néz ki, ezzel pont nincs probléma, szokni kell még az érzékenységet, de a találati arány 95% fölött van. A checkbox-ok, és dropdown menük kicsit problémásabbak, de messze nem olyan vészes az egész, mint amire számítottam.
Sense:nem igazán tudom hova tenni, egyelőre barátkozom vele. Látványos, meg egyszerű, de hiányzik a megszokott látvány, és kezelés. Később úgy is próbálgatom egy kicsit. Számos apróság, menüpont el lett rejtve, szerencsére elő lehetett kotorni.
Legnagyobb, és számomra leglátványosabb előrelépés, a net használhatósága. Aránylag sokat, vagy sokszor akad dolgom a hálón, de idáig be kellett érnem a GPRS tempójával, Operában képek kikapcsolva, stb. Ehhez képest, mintha megvettem volna a vidámparkot.
Szóval, egyelőre nagy a megelégedettség, tetszik a HD2.
Problémám egyelőre nem nagyon van, mondjuk elég rég használok hasonló eszközöket.
Talán az okoz kisebb csalódást, hogy hiába a csodás technika, wifi, meg minden, ha valamit másolgatni akarok a gépre(kártyára), el kell csattogni, egy usb kábel közelébe. Wlan-on még nem sikerült rájönnöm, hogy tudnám TC-ba csalogatni, mint meghajtót.
Ja, akad még egy, már komolyabb csalódás. Anno a Mio doboza igencsak meg volt tömve mindenféle kiegészítővel, kétharmad áron(új korában), itt szinte semmi.
Ettől függetlenül szerintem szeretni fogom, remélem ez is kitart egy-két évig. Vagy tovább, mert ahogy a WP7-et nézem, nem szívesen frissítenék."

(#12404) btudos válasza bzoley (#12403) üzenetére


btudos
veterán

Szabad tudni mi lett az utód? :B

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#12405) bzoley válasza btudos (#12404) üzenetére


bzoley
veterán

One X - ezúttal használtan.

(#12406) kingabo válasza Dictator^ (#12399) üzenetére


kingabo
őstag

Pf, sosem próbáltam. Én wp7 + nativesd-s droid felállásban használom.

bzoley (#12403): :O Legalább ennyi ideig és ilyen jól szolgáljon ki a One X, mint a Hd2! Meg majd a tapasztalatokat is oszd meg velünk is, itt. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12407) bzoley válasza kingabo (#12406) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi, ez elsősorban a technikától függ. Nem az a fajta vagyok, aki hetente cserélgeti a telefonját, mondjuk ez az első, amit használtan vettem.
Egyelőre a sense-szel szenvedek, van pár dolog, amit a CM-ból hiányolok, pl. emelkedő hangerő, apróságok. De azért sebességben ég, és föld a kettő, persze ez nem csoda:)

(#12408) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Senki nem tud segíteni ebben ?

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12409) Mauddip válasza -=Starwing=- (#12401) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Szia,

memkártyát én Kingston CL10-est használok, 16gigás, viszont döglassú nekem is, szerintem már a teló olvasója régi (4 éves...) :) Total commanderbe simán usb kábellal géphez kötve olyan 600-800kb-al másolok rá, kártyaolvasóból viszont rendesen hozza nekem a közel 10 megás sebességet! :)

Akksival én is megszívtam, kínából rendeltem, viszont nem jött meg, utána újraküldés után sem. Ezek után eBayről angliából rendeltem 2 teljesen gyárit, annyit kell figyelni, h stock meg, h 100%-os legyen, tehát olyan készülékekből legyen kiszedve mondjuk ,amik hibásak voltak, viszont az akksiknak semmi baja. Ez kb 2 hét alatt meg is érkezett hozzám, és annyira jól bírják, h van, h ha napi fél órát beszélek, kis facebook, akkor is 2 napig nem kell töltenem... És ha esetleg kéne is, akkor ott a másik 2, átrakom, aztán mehet tovább! :)

Én ezt használom: TyphooN_v.3.8.9-MAGLDR

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#12410) -=Starwing=- válasza Mauddip (#12409) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Köszi a választ, segítséget! :)

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12411) MaCS_70 válasza Mauddip (#12409) üzenetére


MaCS_70
félisten

Talán éppen itt írták többen is, hogy CL10-es kártyákat nem érdemes beletenni, nem szereti, a 6-os a jó.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12412) akos90


akos90
tag

Valaki nemtudja véletlen hogy valahogy megoldható lenne-e az hogy nand-ra winmo 6.5 és sd kártyára ext4-re android legyen? Szenvedek vele egy pár napja de valahogy nem akarja az igazat.

(#12413) MaCS_70 válasza akos90 (#12412) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán értem a kérdést -- anno így indult az egész, ez volt az alapfelállás: a WinMo 6.5 alól indítottuk minden telepítés nélkül az Androidot.
Vagy az új verzióknál már nincs SD-verzió?

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12414) kingabo válasza akos90 (#12412) üzenetére


kingabo
őstag

Hol akadtál el, mi a gond? Ebben a felállásban ne a nativsd-s változattal próbáld (ahhoz magldr kéne, amivel ugrik a winmo), hanem a sima haret-tel indíthatót!

(#12415) akos90 válasza kingabo (#12414) üzenetére


akos90
tag

Ez alapján szeretném megoldani, hogy win 6.5 és sd kártyára androidot szeretnék varázsolni. Addig eljutottam hogy csináltam sd kártyán 2gb-t EXT4 partíciót. Recovery-t viszont nem tudom valamiért felrakni. Hiába csinálom úgy ahogy kell. Elindítom a haret.exe-t és nagy büdös semmi-t csinál booting linux megy a töltőcsík utána apróbetűvel valamit ki ír HTC felirat és utána újraindul a telefon win6.5-be. Ha valaki tud értelmesebb megoldást annak előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12416) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Erre a telefonra lehet tenni androidot? Ha igen akkor mennyire működik jól, melyik a legújabb verzió ami tökéletes?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#12417) bzoley válasza fungeld (#12416) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet. Jól működik. 4.3, de már a 4.4 is majdnem tökéletes.

(#12418) fungeld válasza bzoley (#12417) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi! Mennyire bonyolult? Leírást hol találok hozzá?

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#12419) bzoley válasza fungeld (#12418) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán emlékszem rá, mennyire bonyolult, nem ma álltam át. Szerintem nem nagyon. A topikban valahol megtalálod a HD2 tudástár linkjét, az majdnem mindenben segítségedre lehet. Plusz az itt lévő hozzászólások. Androidból NexusHD2 használható igazán, az is DataOnEXT konfigban.

(#12420) kingabo válasza akos90 (#12415) üzenetére


kingabo
őstag

Jó lenne tudni, hogy mi az a "valamit kiír". Szerintem rajtad kívül már senki se használ itt winmo-t, szóval sok segítséget nem tudunk adni. :(
Próbáld meg a recovery-s lépést előlről, esetleg yt-n nézz szét hátha van videó amin bemutatják, hogy mit hogy kell. Csak droid, wp7, wp7+native sd-s droid videó biztosan van.

(#12421) akos90 válasza kingabo (#12420) üzenetére


akos90
tag

Wp7 mennyire stabil ? Akkumulátort mennyire zabálja? Lehet nem fárasztom vele magam inkább wp7+ android. Melyik WP7 romot ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#12422) bzoley válasza akos90 (#12421) üzenetére


bzoley
veterán

Miért akarsz minden áron két rendszert? Még egyet is művészet beüzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#12423) evovll


evovll
csendes tag

Helló, jelenleg Android van a telón,csak régi. Szeretném lecserélni,egy frissebb változatra. Az a kérdésem,ha Hd2 toolkiten belül nyomok 1 Wipe-task 29-et akkor előröl kell telepítenem mindent egészen a MAGLDR-től kezdve? Vagy ClockworkMod megmarad és tudom egyből telepíteni kártyáról? köszi

(#12424) bzoley válasza evovll (#12423) üzenetére


bzoley
veterán

Én Task29-et sosem használtam, viszont a romok eltérő igénye miatt mindig újrapartícionáltam. Valószínűleg neked is ezt kell tenned. Utána már mehet a cwm-ből telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#12425) evovll válasza bzoley (#12424) üzenetére


evovll
csendes tag

hogyan particionáltad? Partition SD Card funkcióval a cmw belül?

[ Szerkesztve ]

(#12426) bzoley válasza evovll (#12425) üzenetére


bzoley
veterán

Toolkit - MagLDR Reparticion - Size: Custom(amennyire kell, meg esetleg egy kicsi), Cache 5Mib(mert nullát nem lehet), majd repartition.

[ Szerkesztve ]

(#12427) MaCS_70 válasza bzoley (#12419) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Google a "hd2 tudástár" keresésre egyből kiadja az adott oldalt.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12428) kingabo válasza akos90 (#12421) üzenetére


kingabo
őstag

Több mint 1 éve használom, semmi instabilitás, fagyás nem volt. Én a pdaimatejam félét használom.
A droidot az 1.6 óta még nem sikerült megszoknom. :DDD

(#12422) bzoley: akkor Te valamit nagyon másként csinálsz, mint én...

[ Szerkesztve ]

(#12429) bzoley válasza kingabo (#12428) üzenetére


bzoley
veterán

Miért is?

(#12430) kingabo válasza bzoley (#12429) üzenetére


kingabo
őstag

Egymás mellett használok wp7-et és droidot és egyáltalán nem volt nagy művészet ezt összehozni, vagy beállítani őket.

(#12431) bzoley válasza kingabo (#12430) üzenetére


bzoley
veterán

Nem azt írtam, hogy nehéz. De mondd ezt olyannak, akinek fogalma sincs mit, hova, miért.

(#12432) kingabo válasza bzoley (#12431) üzenetére


kingabo
őstag

"Miért akarsz minden áron két rendszert? Még egyet is művészet beüzemelni."
A művészet szó nálam nem a könnyű szinonímája. Én sem értettem hozzá mégis meg tudtam csinálni. De ha visszanézel is láthatod, hogy elég sokaknak sikerült már felvarázsolni a rendszereket csak a hd2 tudástárat használva. Ha nekik sikerült, neki is fog szerintem. :)
Az általam ajánlott rom topikjában van videó és leírás pdf-ben a wp7 + droid verzióra is, ill linkek további leírásokra.

(#12433) -=Starwing=-


-=Starwing=-
tag

Írja meg ide mindenki, legyen szíves, hogy Class-hanyas kártyát használ... :R

A Class 10-es miért nem jó?
Túl gyors, és azért kell Class 6-os? :U

Most szeretnék venni hozzá egy 32Gb-osat,(8Gb-osat kinőttem, ami Class4-es)
és így nem tudom, milyen sebességűt lenne jó venni,
hogy a lehető leggyorsabb legyen a rendszer( DataOnExt)

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12434) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Egyszer élünk -- tennék egy próbát a WP-nal.
Ezen a téren viszont abszolúte semmi tapasztalatom nincs.

Mi a tudomány jelen állása szerint a legmegbízhatóbb ROM? A stabilitás érdekel, a sebesség kevésbé.

A kártya visszaalakíthatósága rendesen megoldott?est?

Van-e valami extra tudnivaló a tudástárhoz képest?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12435) MaCS_70 válasza -=Starwing=- (#12433) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok fórumon is arra a következtetésre jutottak, hogy a C10-es kártyákkal akkor van baj, ha futtatnál róluk valamit, ugyanis a gyorsabb átviteli sebesség olárán beáldozták a gyors elérést, ami viszont ilyen felhasználás esetén jóval fontosabb. Rendszeresen volt az a jelenség, hogy C4-6 kártyákon simábban futotta rendszer, mint C10-eseken.
Könnyen lehet viszont, hogy azóta fejlődtek annyit a kártyák, hogy már rendben van az elérési idő.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12436) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok! Valaki be tudná nekem linkelni, hogy hogyan tudok erre a telefonra androidot tenni? Karácsonyi ajándék lenne, előre is köszönöm. :)

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#12437) MaCS_70 válasza fungeld (#12436) üzenetére


MaCS_70
félisten

Írd be a Google-be, hogy hd2 tudástár -- mindent ott találsz.
Meg itt.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12438) Dictator^


Dictator^
veterán

NexusHD2-KitKat-CM11.0 V4.1

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12439) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Bár sajnos nekem már váltanom kellett telefont de néha visszanézek megszokásból :)
Lenne viszont egy kérésem még valakihez...

Mivel még bekapcsol a telefonom csak az érintést nem veszi valaki tudna annyiban segíteni hogy felteszi ezt az új CM11-et, nem állít be semmit a telón és egy droidvnc-t beállítana rajta?

Ugyanis ha jól gondolom és ez el lenne mentve twrp alatt akkor én ha ezt visszaállítanám a telefonra akkor tudnám használni távolról

Kidobni, eladni alkatrésznek stb sajnálom és így még azért pár dologra tudnám használni.

Szóval ha valakinek lenen rá pár perce azt nagyon megköszönném.

(#12440) ZV26 válasza Dictator^ (#12438) üzenetére


ZV26
csendes tag

Valaki próbálta tytung új KitKat-jét?
Nálam a videokamera nem működik csak:S
Hang problémákat nem észleltem, bár egyesek tytung fórumján panaszkodnak,hogy alig hallják a másik félt telefonálás közben o.O

Device: HTC EVO 3D :D

(#12441) evovll


evovll
csendes tag

Hy sikerült feltennem a 4.3-as androidot,mellé csináltam 1 gb belső memóriát egy 16 gb-s mem kártyáról. Eddig zsír:) class 10-es a kártya

(#12442) -=Starwing=- válasza evovll (#12441) üzenetére


-=Starwing=-
tag

Köszi az infót!
Lag-mentesen fut a rendszer a Class 10-es kártyával?
Milyen márkájú kártyát használsz?

[ Szerkesztve ]

"Ajándék csónak ne nézd a lapát..." XD

(#12443) evovll válasza -=Starwing=- (#12442) üzenetére


evovll
csendes tag

kicsit lassult a teló,de ez nekem még elfogadható. Sandisk ultra a kártya. De mindennapi használatra jó a prg, még a térerőm is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#12444) Dictator^


Dictator^
veterán

[Jan. 1, 2014][ROM][KK][4.4.2] NexusHD2-KitKat-CM11.0 V4.2 [Kernel: tytung_jellybean_r2]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12445) bzoley válasza Dictator^ (#12444) üzenetére


bzoley
veterán

Ez az egy, ami igazán hiányzik, mióta eladtam a HD2-t. Tytung szorgos, és profi munkája.

(#12446) hudyfiu válasza bzoley (#12445) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Nekem meg itt a teló de nem tudom használni a kijelzője miatt :(:(:(

Hátha valaki ennek a rendszernek a mentésével megszán így az újévben :):):)
Amúgy jó nekem akár milyen rendszer

(#12447) bzoley válasza hudyfiu (#12446) üzenetére


bzoley
veterán

Én sajnos már nem tudok segíteni, pedig épp ráérnék.
Digitizer cserén nem gondolkodtál? 3k nem tűnik olyan vészesnek.
Végül mi lett helyette, One? Azt emlegetted többször.

(#12448) Dictator^ válasza bzoley (#12445) üzenetére


Dictator^
veterán

Azt véletlen nem tudod, hogy a régi romoknál ugy volt, hogyha megnyitottál egy filet, vagy egy embed videót böngészőből, tudtál választani, mivel nyissa meg.
A 4.4-be ez nincs, kérdezem, de nem értik a kérdést, vagy olyat válaszolnak aminek nincs értelme.

Régen megnyitottam egy filet, feljött, hogy melyik music playert akarom használni (telepített programok közül).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12449) bzoley válasza Dictator^ (#12448) üzenetére


bzoley
veterán

Böngészőre nem emlékszem, amúgy is mindig Operát használtam, ott szerintem nem nagyon volt ilyen, de képnél, zenénél, egyebeknél igen, volt választás. A 4.0-ra megint nem emlékszem, csak egy-két napig használtam eladás előtt. De esetleg megpróbálhatod az adott alkalmazásnál törölni az alapértelmezést, ha választani szeretnél.

(#12450) adidas4death válasza Dictator^ (#12448) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Nekem még a v3.3 van fent de nekem is van választási lehetőség a fájloknál is ha fájlkezelőből nyitom meg és esetleg több olyan program is van fent ami képes lehet megnyitni, meg böngészésnél is kérdezi hogy opera vagy a gyári böngésző. :K

Viszont arra figyelj, hogyha arra nyomsz rá az ilyen kérdésnél hogy ezt használja és ne kérdezze többet akkor többet nem hozza fel a kérdést, onnantól kezdve csak a menüből lehet az alapértelmezettet megválasztani. ;)

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.