Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) evovll válasza adidas4death (#12200) üzenetére


evovll
csendes tag

kezdem feladni :W
pedig aszem jól csinálok mindent, nand-ba engedi csak a telepítés kezdését de nekem 512-es a telóm

[ Szerkesztve ]

(#12202) evovll


evovll
csendes tag

áááááááááá a pc-n fat 32 ben formáztam az sd kártyát,végig ez szivatott,most simán fat-ba csináltam és már fenn is van a 2.6 szerintem a V3.0 val is e miatt szívtam
köszi a segítséget:)
ha jó a V 3.0 akkor megnézm

[ Szerkesztve ]

(#12203) adidas4death válasza evovll (#12202) üzenetére


adidas4death
aktív tag

evovll:
Én sose gépen formázom a kártyát ha formázom. CWM-en belül formáztatom vele és úgy mindig jó. :K

Más:
Na feltettem a v3.0-t (245MB-ot ir a minimum installra, én megadtam neki 265-öt, azzal simán felment gond nélkül)

Első pár észrevétel, 20 perc használat után:
- Kamera (fotózásnál) picit mintha laggos lenne (mint amikor éjszakait fotózol és jobban mosódik amikor mozgatod) viszont szépen fókuszál és a képek is jók.

- Panoráma képkészítés még mindig bugos (v2.6ban is az volt)

- Videozás nem megy benne (hiába nyomok rá a gombra semmi nem történik, pedig megy benne a folyamatos fókusz és a segéd fényt is be lehet kapcsolni) (aki v2.6-ban videózott az irjon erről, hogy abban milyen volt mert abban én nem próbáltam)

- sebességgel nincs gond, legalább olyan gyors mint a v2.6 (pedig közben a "gugli" restore-olja a programokat is)

Így első blikkre ezeket vettem észre, a kamerás résznek utánaolvasok Tytungnál, hátha. És persze nem adom fel, tesztelem tovább de eddig okésnak tünik a kamerát leszámítva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12204) MaCS_70 válasza Mauddip (#12165) üzenetére


MaCS_70
félisten

A lítiumos akkuknak nem kell semmilyen formázás. Itt nincs csepptöltés, a töltőnek ki kell kapcsolnia a teljes töltöttség elérésekor. (Egyes vélemények szerint első töltésnél érdemes 4-8 órát a töltőn hagyni, de indokolást még nem hallottam erre.)

Az akku élettartamát jelentősen megnövelheted, ha általában a 40 és a 80% közti töltöttségi tartományban használod, azaz nem engeded 40% alá és nem töltöd 80% fölé -- de időnként érdemes egy széles tartományú lemerítés-feltöltési ciklust csinálni.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12205) Mauddip válasza MaCS_70 (#12204) üzenetére


Mauddip
aktív tag

A régi fajta, négyzet alakú töltő is kikapcsol 3-4 óra töltés után? Mert valahol mintha azt olvastam volna, h az még nem tudta ezt...

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#12206) MaCS_70 válasza Mauddip (#12205) üzenetére


MaCS_70
félisten

A töltőelektronika a készülékben van. Az, hogy honnan kapja az 5 voltot, mindegy neki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#12207) adidas4death válasza adidas4death (#12203) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Hát srácok én visszateszem a v2.6-ot. Egyéb bugot nem találtam a v3.0-ban, de valahogy nem olyan mint a 2.6.

Főleg ez a kamera "bug" ami zavart, hogy fotózás előtt amikor néztem a kijelzőt, a fentebb leirt módon szaggatott + néha csikok jelentek meg pár mp-re. (viszont a lőtt fotók azok szépen semmi baj velük). Na meg persze, hogy videó része nem megy a dolognak. :(

Szóval egyenlőre v2.6, aztán várom a 3.1-et, hátha. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12208) Dictator^ válasza adidas4death (#12207) üzenetére


Dictator^
veterán

A 2.6 nem csinál nálad FC-ket?
App not respoding...
Web böngészőnél - > page get unresponsive stb..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12209) adidas4death válasza Dictator^ (#12208) üzenetére


adidas4death
aktív tag

V2.6-al nekem abszolút semmi gondom nem volt. Egyetlen egy FC/app not resp. sem volt, böngészőből meg operát használok nem gyárit, de az sem fagyott még be sose. :K kopp-kopp :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12210) Dictator^ válasza adidas4death (#12209) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem fagy be teljesen, csak kiakad, vár-vár-vár-vár, képernyő kikapcsol, visszakapcsolod, de még mindig nem jön be semmi, majd mire bejönne, kint van egy not respoding üzenet, kinyomod, hogy WAIT és utána minden megy normálisan tovább (a következő belassulásig).

Ilyen nincs? Mert ha nincs, beszerzek valami CL10-es kártyát a CL4 helyére.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12211) zolykaaa


zolykaaa
csendes tag

Segitsen már valaki feltelepitettem a Magldr ée utána a Clockworkmod Recovery nem engedi.Igy nem tudom feltelepiteni az andridot.Ezt irja ki nekem:
An error has occurred
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (736)

Error Description: EnterBootloader missing
Info: .\RSPL\BootLoader.cpp (176)

(#12212) Dictator^ válasza zolykaaa (#12211) üzenetére


Dictator^
veterán

Milyen SPL van fent? Milyen rádió? EUHD2?
Miután jött a hiba? Mit csináltál idáig?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12213) zolykaaa


zolykaaa
csendes tag

Az SPL 2.08.HSPL van rajta.Rádio a 2.15.50.14.Kiváncsiságbol előtte feltettem a gyári 1.66 romot de nem tudtam magyarra állitani igy visszaszerettem volna az androidot de ezt irta ki.

(#12214) Dictator^ válasza zolykaaa (#12213) üzenetére


Dictator^
veterán

Eddig oké, ezután mitcsináltál?
HD2 toolkittel újraparticiónálhatod a NANDot, esetleg a recoveryt telepítheted.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12215) toeki válasza zolykaaa (#12213) üzenetére


toeki
senior tag

gyári rom nem rakta vissza véletlenül a gyári spl-t is?

[ Szerkesztve ]

(#12216) evovll


evovll
csendes tag

clk installl recovery után csak vár a telefon,nem lép be a cwm menübe és nem tudok telepíteni. mit csesztem már megint el?

(#12217) evovll


evovll
csendes tag

na ez

[ Szerkesztve ]

(#12218) kingabo válasza zolykaaa (#12211) üzenetére


kingabo
őstag

Admin joggal indítsd a progit amivel felrakod a romot. Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#12219) adidas4death válasza Dictator^ (#12210) üzenetére


adidas4death
aktív tag

itt vagyok NO, csak most értünk haza a balcsiról családdal :DDD

V2.6-al semmi ilyesmi nincsen. Már mióta kijött használom aktívan, és semmi hasonló FC/wait-wait üzenetet nem dobott. Pedig progikat is tesztelem szóval megy az install/uninstall is 1000-el. ;]

Bátran tudom ajánlani napi használatra a v2.6-ot. :K

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12220) Dictator^ válasza adidas4death (#12219) üzenetére


Dictator^
veterán

Nálam a 4.0.4ről váltás után a 4.1.2 és a 4.2.2 (2.4-2.5) ezt csinálja, akkor valószinüleg a kártyám a ratyi?
Másolási sebesség windowsból kb 3-4 mega rá (bár szerintem a bedugging mode, meg a tökömsetudja mi lassítja.).

Nálam olyan van, hogy nyomok egy oldalt a böngészőbe, kifagy (mármint a kijelző világít, meg érzékel, de rohadt lassú, majd mire betölt még a képernyőt is kikacspolja és mire visszakapcsolom már csak azt látom, hogy nem válaszol.

A kártyádat leírnád milyen? Azt tudom, hogy CL6os, de márka stb.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12221) evovll válasza evovll (#12217) üzenetére


evovll
csendes tag

vkinek van 5lete miért nem megy tovább

(#12222) adidas4death válasza Dictator^ (#12220) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Nem CL6, azt elirtam sajnos de szinte azonnal javítottam is. Sandisk CL4 16GB van a telóban. :K
én ilyen hibákkal nagyon rég találkoztam még másik ROM-oknál. :U

evovll:
Szerintem ott valamit nem jól csináltál azért nem dob be a CWM-be. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12223) Dictator^ válasza adidas4death (#12222) üzenetére


Dictator^
veterán

És mi miatt találkoztál te? Ugyanezzel a kártyával?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12224) evovll válasza adidas4death (#12222) üzenetére


evovll
csendes tag

azt vagom, hogy valami nem oke, de sorban telepitettem mar 3* es mindig csak eddig megy. mire utalhat ez a hiba, volt mar ez vkinek. Radio hspl, wipe,clk repertition, clk recovery mind megvan. de nem megy tovabb

[ Szerkesztve ]

(#12225) adidas4death válasza Dictator^ (#12223) üzenetére


adidas4death
aktív tag

SMS backup progi csinálta ezt de csak 1. inditásnál :K ezzel a kártyával igen, de csak ez az 1 progi szóval a progi a hibás :D

evovll:
Hát akkor megmondom őszintén nem tudom. Próbáld meg MAGLDR-el a clK helyett hátha. Ebben a sorrendben csináld, nekem igy ment: bár sztem te is igy csináltad de azért na ;]

HSPL-t elég 1szer, nem kell többször feltenni rá, ha ez fent van akkor:

- TASK29-et neki (még a tricolor bootloaderből)
- MAGLDR/CLK repartition (a ROM-nak megfelelő mérettel)
- CWM install

elvileg igy be kell, hogy jöjjön, ha igy se akkor próbáld a drivereket újrarakni a gépeden a telóhoz, meg a Toolkitet reinstallozni, hátha. :U

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12226) evovll válasza adidas4death (#12225) üzenetére


evovll
csendes tag

megnezem holap, de kezdem feladni,azert kosz

(#12227) evovll válasza evovll (#12226) üzenetére


evovll
csendes tag

feladtam, a tricolor kepen nekem nem irja rendesen a hspl megletet. telepitesnel pedig volt az udvozlo ablak is, de az also sor hianyzik. mellekelem a kepet is nemsokara

(#12228) Mauddip válasza evovll (#12227) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ezek helyett próbáltál már Hd2 Toolkitet?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#12229) evovll válasza evovll (#12227) üzenetére


evovll
csendes tag

ilyen

(#12230) Dictator^ válasza evovll (#12229) üzenetére


Dictator^
veterán

Amit a kollegra írt, megcsináltad ezután?

- TASK29-et neki (még a tricolor bootloaderből)
- MAGLDR/CLK repartition (a ROM-nak megfelelő mérettel)
- CWM install

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12231) adidas4death válasza evovll (#12229) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Vegyél fel Skype-ra vagy arckönyvön és megoldjuk realtime-ban, gyorsabb mint hsz-eket irogatni. ;)

Skype: adidas4death
FB: facebook.com/adidas4death

Ha lesz valami fejlemény, mindenképpen beírom ide, hogy lássák a fórumlakók hogy mit kellett volna. (ha esetleg valami nem jól alakult és ezért nem ment)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12232) evovll válasza adidas4death (#12231) üzenetére


evovll
csendes tag

rendben,köszi most megyek dolgozni,de holnap intézem

(#12233) adidas4death válasza evovll (#12232) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Okés rendben, majd sikíts ha felvettél vagy valami.

Más:
Közben elolvastam a V3.0 topicját. Tytung és csapata tud a hibákról, dolgoznak is rajta ezerrel de a kamera rész feladta nekik a leckét azt irta. Remélem a V3.1-ben vagy javitják a kamerát vagy visszateszik addig a 2.6 kameráját. :K meg persze a többi fix: BT, wifi tethering... gyengébb mobilnet stb...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#12234) pcnet válasza evovll (#12229) üzenetére


pcnet
addikt

Szerintem nem jó HSPL van fent. Bootloader módban ezt kéne látnod a piros sávban:

PB81100 SS-BC
SPL-2.08.HSPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0x50

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#12235) evovll válasza pcnet (#12234) üzenetére


evovll
csendes tag

tudom, hogy ott vmi nem ok. azert is raktam fel azt a kepet. De hogyan tudom javitani,mert mar clk bol is telepitettem,+ mar a 2. telepitovel is ez marad,az also sor nincs. volt mar ilyen tapasztalat vkinek

[ Szerkesztve ]

(#12236) Dictator^ válasza evovll (#12235) üzenetére


Dictator^
veterán

HSPL-t a HSPL1-2-3-4-el kell telepíteni (vagy újratelepíteni).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12237) bzoley válasza Dictator^ (#12220) üzenetére


bzoley
veterán

Most jutottam odáig, hogy 2.6-ra frissítsek. Vagyis telepítés lett belőle, mert a frissítés nem jött össze. Fagyás, nem indulás, majd minden indítás után újra be kellett állítani mindent, stb. Aztán megúntam a bohóckodást, és Toolkittel töröltem mindent, majd telepítettem. Most jó. Hogy jobb, vagy jobb-e, mint azu előző(2.4), egyelőre még nem tudom, működik.
3.0 nem teszem fel, talán majd 3.1-et, vagy 3.2-t, ha menni fog a wifi router.

[ Szerkesztve ]

(#12238) Dictator^ válasza bzoley (#12237) üzenetére


Dictator^
veterán

Tudom, hogy már kérdeztem, de a kártyád milyen is ?
Sebesség-márka tekintetében?

És arra emlékszem, hogy mondtad, neked is voltak FC-id, (not respoding stb).. ennél is van ?
Gondolom a telepítsek már megvoltak (ha azóta foglalkoztál vele).. szóval ha tudsz valamit, írj!
3.0-át én is hanyagolom jelenleg, várok egy CL10-es Samsungra.. de XDA-n olvasva ott is azt kaptam, hogy minnél gyorsabb a kártya annál szarabb lesz nekem, mert a nagyobb fileméret mozgatáshoz faszák, de androidnál nem ez a helyzet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12239) bzoley válasza Dictator^ (#12238) üzenetére


bzoley
veterán

Meg kellett néznem, fejből nem tudtam, csak azt, hogy CL4, korábban is csak ennyit mondtam. Egyébként Kingston, 8GiB. Én is olyasmire emlékszem, hogy CL6-nál gyorsabb nem kéne bele. És a lassabb sem az igazi, ezt mi is látjuk. Mondjuk nem nagy a különbség.
Még semmit nem telepítettem, betonoztam :)
Korábban is csak a telepítések utáni első app indítás hozott FC-t, azon kívül nagyjából rendben volt. Meg eleinte a beállításokban matatva egy-egy új menüpontnál, de másodszorra már jó volt. Szóval android telepítés, app telepítés, belakás után, mikor már mindent végignyomkodtam, mondjuk egy hét után már nem volt jellemző a FC, max ha túl sok mindent akartam egyszerre, és gyorsan, azt néha nem tudta követni, de ez elég ritka volt.
Szóval kell néhány nap, mire véleményt tudok alkotni. Eddig egy FC volt, egy újraindítás után nem vártam eleget, és a Trebuchet-re irta ki, hogy pá. Később majd nekiállok telepítgetni.

(#12240) evovll válasza adidas4death (#12233) üzenetére


evovll
csendes tag

aszem fölvettelek

(#12241) Dictator^ válasza bzoley (#12239) üzenetére


Dictator^
veterán

Hátrányom van amugy , ha 385MB Nandot adok meg Toolkittel?
Valamibe hátrányom lesz tőle?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12242) bzoley válasza Dictator^ (#12241) üzenetére


bzoley
veterán

Nemt'om, szerintem nem. Én 300-at adtam meg. Amúgy minek kéne annyi?
Most telepítettem zsinórba négy appot(icsekk, időkép, Opera C, TC), eddig semmi FC, hasít minden.

(#12243) Dictator^ válasza bzoley (#12242) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem tudom, alapból FC-nél én a RAMra gyanakodtam, hogy kevés már ide, de egy csomóan vígan elvannak vele, FC-k nélkül.

NANDnál ugy voltam, adok többet, hátha a bad blockok miatt szarakodik, de nem így is szar.

Titanium Backuppal kitudom menteni egy alkalmazásnak a mentéseit ?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12244) bzoley válasza Dictator^ (#12243) üzenetére


bzoley
veterán

Csak mentésre nem láttam opciót, az egész alkalmazást menti, abban a mentés is benne van.

(#12245) Dictator^ válasza bzoley (#12244) üzenetére


Dictator^
veterán

2.6-ban mennyi a gyári min/map CPU speed?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#12246) JMarco


JMarco
csendes tag

Sziasztok!

Először is üdv mindenkinek, csatlakoztam én is a HD2-esek táborához,szóval lehet jövök majd a bugyuta kérdésekkel :)

Szerintetek miért lehet az, hogy jelly bean alatt (még csak próbálgatom a rom-okat, de pölö winmo 7.8 alatt látta a routert, de nexushd 2.6 se 3.0 alatt, se paranoid android alatt) nem látom a wifimet? Másik androidos készülék simán látja, csak a HD2 bénázik. Mondjuk utána olvasva a dolognak, még így is inkább router hibát szoktak említeni, de szerintetek mi lehet a gond?Azaz inkább mi a megoldás!

Mondjuk lehet fel kéne rakni rá valami jelly bean előtti ROM-ot és akkor kiderülne, hogy akkor most csak android alatt nem látja, vagy mi. Köszi előre is!

(#12247) bzoley válasza Dictator^ (#12245) üzenetére


bzoley
veterán

245/998
BSB-t még nem ellenőriztem. 2.4-ben 384-re állítottam, de nem volt sokkal jobb a helyzet. Egyelőre hagyom alapon, már megszoktam, hogy vaktában nyomkodom a gombokat.

JMarco:
Nálam a 2.6 lóg a wifin rendesen. Mondjuk néha lassú, akadozik az adatforgalom. A routert meg korábban is újra kellett indítani néha, ha sűrűn csatlakozik hozzá valamelyik droid.

[ Szerkesztve ]

(#12248) JMarco válasza bzoley (#12247) üzenetére


JMarco
csendes tag

Nem is látom, az a legnagyobb gond. Mondjuk a wp alatt sem tudott csatlakozni, ha jól emlékszem. De nem jelly bean probléma, gingerbread alatt sem látja. Szóval vagy a router a hibás, vagy valami más a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#12249) kingabo válasza JMarco (#12248) üzenetére


kingabo
őstag

Másik wifi ap-kat sem lát, vagy csak a tiédet nem? A router mire van állítva: csak n-es, vagy bgn?

(#12250) adidas4death


adidas4death
aktív tag

evovll kollégával küzdünk még jelen pillanatban is skype-on, mert valami nem gyári a telójával.

Hiába toltunk fel rá wm 6.5 ROM-ot, nem tette vissza a régi HSPL-t és innentől kezdve meg meg vagyunk lőve. :/

2.08 van neki vent belőle meg irja is hogy HSPL csak a "Cotulla" rész alul nincs meg neki aminek ott kellene lenni.. :F XDA-n se találtam semmit erről az a baj..

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.