Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) NTonee válasza Sn00k (#2647) üzenetére


NTonee
veterán

GorillaGlass van benne, de ez is karcolódik. Legfeljebb nem annyira, és nem fog repedni. Kell a fólia erre is.

(#2652) ffodi


ffodi
veterán

Van nálam most egy Sensation, most hasonlítom össze a DS-el, tesztek délután......A Sensation-ön még frissíteni kell a softot(egyelőre megy az első töltés), a DS-en pedig ugye a Unity rom van(1.31), ami Sense 3.0-ás. Elöljáróban annyit, hogy sebességben semmi különbség nincs, és a menü, minden teljesen ugyan az. :)

Bemelegítésként 2 kép a két készülék kamerája közti különbséget mutatná be. Egyelőre nincs kinti kép, csak benti gyengébb fényviszonyok mellett vaku nélkül. Mindegyik a gyári kameraprogrammal készült ugyan olyan beállítással, ugyan onnan, ugyan arról(a Sensation természetsen 8Megapixeles felbontáson a DS, pedig 5-ön.). Bőven lehet látni, hogy a Sansation jobb kamerája ellenére szarabb képet csinál, mert a unity romban lévő gyári kameraprogi egy picit optimalizálva van. :)

Sensation 1
Desire S 1

Sensation 2
Desire S 2

Első képen Nexus One trackball, másodikon gyári töltő. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2653) temes69 válasza NTonee (#2651) üzenetére


temes69
aktív tag

sztem normál használat mellett nem karcolódik. én irodában dolgozom(rendszergazda) és többnyire az íróasztalon pihen a teló, amúgy meg zsebben(ekkor szokott kikapcsolni ;] ) ha meg húzós helyre megyek akkor belerakom a tokjába.
amúgy tegnap nekem is kikapcsolt ismét, zsebben volt tokkal együtt. leszedtem a hátulját és az aksitartó pöcke volt ismét kicsit fellazulva. nem lehet, hogy ez valami beépített feature? :) úgysem árt néha újraindítani, a htc a kontakt hibával elintézte nekünk :)

(#2654) Sn00k válasza Krisz0630 (#2650) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi :) :R

3njoy the Lif3

(#2655) petipetya válasza NTonee (#2651) üzenetére


petipetya
nagyúr

Már akinek, nekem például nem.

"nincs rá lezsóidő"

(#2656) T0MEEE válasza Krisz0630 (#2650) üzenetére


T0MEEE
tag

Nekem is ilyen van, bátran ajánlom! :K

(#2657) NTonee válasza petipetya (#2655) üzenetére


NTonee
veterán

Az enyém sem! Majdnem első perctől fóliás, és csak a tokjában tartom. Csak írta már egy-két ember, hogy mikrokarcokat talált rajta. Persze csak bizonyos fényben, bizonyos szögből látható. :D

(#2658) petipetya


petipetya
nagyúr

Tok...

Eszembe sem jutna a Speedshoptól vagy bármelyik hazai bolttól megvásárolni, összehasonlításképpen ugyanaz a Desire tok:
speedshopban 4ezer Ft - ebay-en 600 Ft
A minősége kiváló volt, a telefon új gazdája örömmel fogadta.

A Desire S-re is hasonló áron (na jó, 9 dollárral olcsóbban) rendeltem ilyet a múlt héten, a következő héten várható.

Ebből kifolyólag egy normál tok ára is a töredéke lehet azoknak, amelyeket idehaza árulnak.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2659) samu74 válasza Brutális eb (#2637) üzenetére


samu74
addikt

Nekem is független telóm van,az xxl gsm-ben vettem(ez zúgnak számít?),ez pl. olasz verzió volt,de magyar nyelv nem volt rajta,viszont HTC garanciát adtak rá. :U

-----------

(#2660) Cilindrik válasza szrobi66 (#2608) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Szia

most jöttem az e-care-ből,azt mondták illletéktelen szoftverbehatolás és ugrott a gari, pedig igyekeztem hülye fejet vágni hogy nem tudom mi történt, szólav aszondta alaplapcsere 50 ropi, szóval gyerekek rootolás után naggyon vigyázni a visszaállításnál. :W :O :o :(((
Még az xda-s emberben próbálok bízni hátha mond valami okosat

(#2661) ffodi válasza Cilindrik (#2660) üzenetére


ffodi
veterán

Az szopó... :(

Nagyjából végigolvastam, hogy mi volt a baj, de nem teljesen. A lényeg, hogy vissza akartál tenni mindent gyárira, de a gyári rom már nem ment vissza. Eléggé össze vannak keveredve a dolgok szerintem a telódon, de azt a radio romot eröltetni kéne rá, ami az 1.28-as gyári romban van. A Hbootos flashben ne PB88IMG-nek, hanem PG88IMG-nek nevezd, és próbáld meg azzal. Ha keresi, és látja az SD-t, akkor meg kell találnia, mondjuk ez ugye downgrade, szóval ki tudja.

A telefon működik egyébként? Milyen rom van most rajt?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2662) szrobi66 válasza Cilindrik (#2660) üzenetére


szrobi66
aktív tag

basszus... ez nemjó hír :( pedig az s-onban bíztam... Hát sajnálom nagyon, de hátha még rendbe lehet vágni!
ffodi, ugyanezt mondtam, de nem flasheli fel a radio romot, csekkolja, de nem kérdez rá.

[ Szerkesztve ]

(#2663) Cilindrik válasza szrobi66 (#2662) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

hét egyenlőre nincs ötletem
fastboot parancsokra reagál csak szerintem az s-on miatt nem enged felülírni semmit

(#2664) brownus


brownus
veterán

üdv,

a bootloader menüben meglehet állapítani, hogy törve van-e a készülék? nálam 3 deszkás droid áll mozdulatlanul. ha törve lenne, futkároznának körbe-körbe, nem?

előzmény

[ Szerkesztve ]

(#2665) szrobi66 válasza Cilindrik (#2663) üzenetére


szrobi66
aktív tag

igen, énis arra tippelek, na hátha az xda-s srác tud valami okosat mondani, ha neki sikerült helyrerakni.

(#2666) Cilindrik válasza szrobi66 (#2665) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

beszéltem az e-care szervizessel
asonta a diag program kidobta hogy nem saját szoftver aszonta az eredményeket el küldi a HTC-net és ők majd nagy kegyesen megmondják hogy mhet e garis alapon vagy fizetős lesz.

Egy próbát megér

De ahogy a szavaiból kivettem az volt a baj hogy a s-on visszazárásnál maradt valami szar a rootolt kernelből (valószínű a rádió rom) és ezért nem engedi visszatewnni a sajátját, ők meg nem tehetik s-off-á (én persze tagadtam mindent:) )

Jövűhéten kiderül majd referálok addig is próbálkozok xda-n, de ha van világmegváltó ötlet jöhet

s mi van ha linuxon keresztül próbálom a revlutionaryt, vagy ott is abba bukok bele hogy az android nem fut?

(#2667) csolaca68 válasza Cilindrik (#2666) üzenetére


csolaca68
tag

Tudjál róla, hogy az e-care szervizes munkatárs be szokott pillantani a fórumba. Vigyázz mit irkálsz! :Y

(#2668) sssz válasza sz.1985 (#2648) üzenetére


sssz
őstag

szia!

nagyon rossz forumba írtál, ugyanis ez konkrétan a htc desire s telefon fóruma és ha jól láttam a kinézett telefonok között ez nem is volt.

Én személy szerint, nőként, egyik telefont se ajánlanám. nem a tudás miatt, hanem mert hatalmas méretű telefonok és nehezek is.

ha a telenornál szeretne mindenképp venni és androidosat akkor ajánlanám a htc desire-t vagy a htc wildfire s-t.

ha nem fontos az android nekem anno volt samsung monte (NEM A Slideres hanem a billentyűzet nélküli érintőképernyős), imádtam. nekem elég volt amit tudott.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#2669) Cilindrik válasza csolaca68 (#2667) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

köszi én is tudok róla nem őket akartam bántani mert a srác a telefonban rendesnek tűnt gondolom nekik is kötve van a kezük s-on off ügyben a "kegyeskedni" dolgot a tájváni munkatársakra értettem, amugy nem pontosan értem miért kell ilyen esetben alaplapot cserélni.

NA de csak egyszer javuljon meg a teló soha többet root :W

(#2670) Cilindrik válasza csolaca68 (#2667) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

amugy vicces xda-n a visszaállítós módszerhez most írták:
"Do Not Use this Tutorial if your are on branded phone!"
hát írhatták volna 2 nappal ezelőtt :(((

(#2671) kawarider1


kawarider1
csendes tag

Sziasztok! Azt megtudnátok mondani, hogy a HTC milyen színvariációkban dobta piacra nálunk a Desire S-t?

(#2672) petipetya válasza sz.1985 (#2648) üzenetére


petipetya
nagyúr

A BB-t egyből kizárnám, se nem csajos, se nem szabható testre, csak utálná.

A HTC-n könnyen testre szabhatja a felszínt valami lányos színre, anélkül hogy bármit is kellene a telefonra telepítenie. Jelenet, felszín és háttérkép egyaránt egy közös menüből változtatható.

Az LG-ket nem ismerem, csak a különbséget közöttük multimédia terén. A 3D-s nem csak a fotóban, hanem a menüben is 3D-s megjelenítést ad, nemrég készült róla egy átfogó videó a gsm-online.hu oldalán. Kérdés, hogy érdekli-e ennyire mélyen a dolog.

A 2x-et szintén nem ajánlom, mert ha nem számít a pénz akkor egyértelműen a 3D-s.

"nincs rá lezsóidő"

(#2673) petipetya válasza kawarider1 (#2671) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szia!
Sötétkék, szürke és fekete színű hirdetéseket láttam, amikor kerestem.

"nincs rá lezsóidő"

(#2674) kawarider1 válasza petipetya (#2673) üzenetére


kawarider1
csendes tag

Azért kérdezem mert szürke tettszik legjobban a képeken, de ahogy így néztem a videókat ott inkább ezüstnek nézett ki. Vagy lehet, hogy van ezüst (Silver), és van szürke (Grey) színű készülék is? De ha csak Silver van akkor lehet inkább a feketét választom majd.

(#2675) sssz válasza kawarider1 (#2674) üzenetére


sssz
őstag

ami videókon sötétszürkének néz ki az a fekete:) élőben sem az a klasszikus éjfekete:D

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#2676) petipetya válasza sssz (#2675) üzenetére


petipetya
nagyúr

sssz sssz:
Tényleg nem az a klasszikus fekete, mert a fényviszonyoktól függően sötétszürke-fekete között váltakozik a színe. Eddig ez fel sem tűnt, csak az hogy a hátlap közepe hideg volt a minap, amikor egyik este a huzatban feküdt a masina - persze ez az anyaga miatt van.

kawarider kawarider1:
Szerintem ebből egyértelmű, hogy a fekete a jó választás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#2677) kawarider1 válasza petipetya (#2676) üzenetére


kawarider1
csendes tag

Oké köszönöm ;)

(#2678) szrobi66 válasza Cilindrik (#2669) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Hát én fordítva látom, root mindenáron, és eszembe sem jutna visszaállítani, mivel a gyári romot így is elérem, de közben abba piszkálok, amibe akarok...:)
Más: hihetetlen, de az eddig tapasztaltak alapjánez üti a virtuoust!!!

(#2679) SiZo válasza szrobi66 (#2678) üzenetére


SiZo
tag

miben üti?

(nekem fenn van 1,5 napja az új virtuous 2.33 beta, és nekem gond és hibamentesen fut. végre grafikailag is rendben van (felbontás, betűméret), a gyorsaságát meg nem mértem, mert szeritnem amúgy is mind1, hogy a quadrant 2000 vagy 3000et mutat. legalább is nekem...)

# HUN MKI AKTIV #

(#2680) szrobi66 válasza SiZo (#2679) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Nem volt gond a virtuous-al sem, de ez valahogy gördülékenyebbnek tűnik. Próbaképp tettem fel ezt, és fent is maradt. A quadrant értékekre egyébként én nem adok.

(#2681) SiZo válasza szrobi66 (#2680) üzenetére


SiZo
tag

bakker, kíváncsivá tettél... na mind1. lehet este felteszem megnézni...

# HUN MKI AKTIV #

(#2682) claire78 válasza szrobi66 (#2678) üzenetére


claire78
senior tag

én most készülök felrakni. nem lehet rossz, pláne,hogy a Virtuous team-mel együtt csinálták. :)
és azt írják itt működik minden, szóval megér egy próbát.

(#2683) szrobi66 válasza claire78 (#2682) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Nekem eddig nagyon bejött, régen Herora is csináltak romokat, és a legjobbak között volt ott is.

(#2684) appel válasza szrobi66 (#2680) üzenetére


appel
őstag

Azt írják, hogy bal és jobb oldalon van kb. 1mm fekete rész a képernyőn, olyan, mintha rossz lenne a méretezése...nálad is?

(#2685) szrobi66 válasza appel (#2684) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Csak a legelső bootolásnál, akkor is csak a fehér hátteren zöld htc feliratnál, amint bebootol helyreáll minden, szóval nálam tökéletes.

(#2686) appel válasza szrobi66 (#2685) üzenetére


appel
őstag

na lehet akkor próbára felrakom, amíg nem jön ki az új nem bétás virtuous...

(#2687) szrobi66 válasza appel (#2686) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Nálam mindegyik virtuous lapozásnál laggos volt, főleg mikor "felébredt" a telefon, ez nálam lagg mentes ugyanazokkal a beállításokkal, vidgetekkel, ezért is írtam hogy gördülékenyebb.

(#2688) ffodi válasza ffodi (#2652) üzenetére


ffodi
veterán

Érdekel valakit egy kis teszt? Mert ha nem, nem vesződöm vele...... :U

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2689) petipetya válasza ffodi (#2688) üzenetére


petipetya
nagyúr

Engem érdekel, azóta várom!

"nincs rá lezsóidő"

(#2690) ffodi válasza petipetya (#2689) üzenetére


ffodi
veterán

Ok. :) Nem tanúsított senki érdeklődést, úgyhogy tegnap nem nagyon foglalkoztam vele. 1-2 Quadrant volt, de akkor folytatom aztán írom.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2691) claire78 válasza szrobi66 (#2687) üzenetére


claire78
senior tag

állatian sima :)
azt hittem ebben már a sense is fordul, de nem fontos egyáltalán amúgy :)
eddig minden ok vele!

más: ki mivel backupolja saját appjait? azt hittem amit átrakok az SD-re az marad is telepítve, de nem :)

(#2692) szrobi66 válasza claire78 (#2691) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Én megvettem a titanium backup pro kulcsát, szerintem a legjobb app rootolt felhasználóknak:)

(#2693) Sn00k


Sn00k
veterán

srácok lehet hülye kérdét teszek fel, előre is bocsi, ha így van!

Azt mondja meg valami hozzáértő ember please, ha az első töltésnél rajtahagytam a telót 12 órát tölteni, kell még 1x ennyi időt tölteni egyhuzamba, vagy innentől kezdve már csak annyit kell tölteni, míg fel nem tölt a teló... :F

Meg még 1 kérdés:

Némítani csak a beállítások/hangon belül lehet a készüléket, mert a bekapcsoló gombot , ha megnyomom ott nekem nincs , ilyen lehetőség, csak kikapcsolás, újraindítás, meg repülő üzemmód, ez másnál is így van ??

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#2694) petipetya válasza Sn00k (#2693) üzenetére


petipetya
nagyúr

Igen, elég ha az első töltésnél ennyit rajtahagytad, innentől kezdve nyugodtan használd a telefont.

Nekem sincs némítás a power gomb-nál, ezt a telefon menüjében, widgettel, gyors beállításokkal és a fizikai gombokkal tudom elérni.

"nincs rá lezsóidő"

(#2695) Sn00k válasza petipetya (#2694) üzenetére


Sn00k
veterán

oké ty! :R

De melyik fizikai gombal, mert a power gombon kivül, ugye a hangerő szabályozó gombok vannak rajta...

Vagy neked valami spéci telód van + gombokkal?:)

Azzal én meg csak a csengetés hangerejét tudom állítani...

3njoy the Lif3

(#2696) petipetya válasza Sn00k (#2695) üzenetére


petipetya
nagyúr

A fizikai hangerő gombokra gondoltam, de amúgy azzal nem szoktam állítgatni a csengetés módját, se a hangerejét, mivel 3 profilt használok:
- leghangosabb + rezeg
- csak rezeg
- nem rezeg + nincs hang

Ezek között pedig a settings profile lite segítségével vagy a gyári profil widgettel kapcsolgatom.

"nincs rá lezsóidő"

(#2697) appel válasza szrobi66 (#2687) üzenetére


appel
őstag

első 1 óra után valóban sokkal simábban lapoz, és simább a képernyőzárás után feléledés is...tényleg rendben van...
wifi, 3g rendben, voice search (ez utóbbi virtuous romokban nem működött egyáltalán) rendben
usb, gps, akksi fogyasztás még tesztelésre vár...

(#2698) kissadam22


kissadam22
tag

Sziasztok segitséget szetetnék kérni. Freemail-os vagyok és nem yudom beállitani a telón az email fiok beáll. A bejövő levelek megjönnek csak irni nem tudok. Már voltam a T-mobilr boltban de ott semmi. Adtak valami t-email beallitast de nrm menti el a beállitást. Hiaba irja ki hogy a fiok beallifas elmentve. De semmi. Hova menyjek ez ügyben mit tegyek.... Köszi

(#2699) petipetya válasza kissadam22 (#2698) üzenetére


petipetya
nagyúr

A helyedben a gmail webes felületén beintergálnám azt a freemail fiókot a gmail-be. Így ha levelet kapsz a freemail-re, akkor azt egyből látod a gmail fiókba, illetve levél írásánál azt látják hogy a freemail-ről küldöd, holott a gmail alól. Emellett a telefonon a gmail alkalmazással könnyedén tudsz küldeni/fogadni.

vagy

A telón az email alkalmazásban beállítod bejövőnek a freemailt, kimenőnek pedig a gmailt vagy a téset.

Mi az, hogy nem menti el a beállításokat, micsoda és hol?

"nincs rá lezsóidő"

(#2700) ffodi válasza petipetya (#2689) üzenetére


ffodi
veterán

Nos, tesztelek folyamatosan, közben felkerült a DS-re a 2.33 Unity, ami még gyorsabb lett.
Linkelek pár bench eredményt első körben.

Sensation 1.45.401.2 gyári rom, minden futó progi kilőve, minden gyári értéken, offline
Desire S, Unity 1.33.0 rom, minden futó progi kilőve, 1,5GHz, online

Nenamark v1:

Sensation:

DS:

Neocore:

Sensation:

DS:

Quadrant Advanced:

Sensation:

DS(régebbi teszt):

Linpack:

Sensation(single threaded):

DS(single threaded):

Vellamo Böngésző teszt mindjárt, mert az új Unity romon sokkal több pontot ad, valószínű a 2.3.4-es droid miatt.(illetve így legalább ugyan az a rom lesz a két készüléken) :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.