Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) SiZo válasza NTonee (#2748) üzenetére


SiZo
tag

Egyetértek! meg mondjuk mi az hogy a gyári romban a FB képek nem frissülnek. meg amitől még agybajt kaptam, hogy egyik kapcsolatnak megadom, hogy te most ne a FB képet használd hanem mondjuk más képet. akkor gyári rom mondja, ok, vettem, majd két nap múlva nézem, már megint az FB kép van ott...
szóval bennem is az a kérdés merült fel, hogy miért jobb egy custom rom mint a gyári?
bár teszem hozzá, hogy mindennel együtt a sense szerintem egy baromi jó és szép kezelőfelület, és valóban jó a gyári rom is... csak a custom jobb...

# HUN MKI AKTIV #

(#2752) gatto_ válasza SiZo (#2751) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez a FB kép engem is baromira idegesít. Akkor csinálja amikor az illető megváltoztatja a képét. Az ismerőseim közül szerencsére csak pár emberre jellemző, hogy hetente cserélgeti a profilképét. Náluk nem kapcsoltam össze a telefonkönyvet a FB-al, így nem cseréli, de tényleg bosszantó.

(#2753) NTonee válasza NTonee (#2745) üzenetére


NTonee
veterán

Nem kamu, lesz új sense3-as gyári rom! :C
Új hboot-ot kell flashelni előtte egyelőre külön, és utána mehet a rom is. Már megy felfelé egy fájlmegosztóra a cucc. Proxuser nevű xda-s már fel is tolta telóra, és rajta van a témán, hogy egyből telepíthető legyen. Persze OTA frissítésre még gondolom várni kell egy darabig.

szerk: Alpharevx-el nyitott telókra egyelőre nem ajánlott, de a többiek is várjanak még inkább, amíg el nem készül a teljes flashelhető verzió (mert egy embernek már sikerült kiakasztani a telóját). És természetesen egyelőre csak kínai és angol nyelven elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#2754) SiZo válasza NTonee (#2753) üzenetére


SiZo
tag

azért ezekis vicces dolgok ám. még csak híre se volt annak, hogy esetleg lesz majd sense3 (mint pl. desire frissítés) de az xda-n már ott a rom...

# HUN MKI AKTIV #

(#2755) csolaca68


csolaca68
tag

:C

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1230029

[ Szerkesztve ]

(#2756) NTonee válasza csolaca68 (#2755) üzenetére


NTonee
veterán

Így is van. :C
Elkészült, flashelhető, majdnem minden nyelv benne van. Gyári Android 2.3.5 + Sense3.
4EXTRecovery kell hozzá, tehát s-off telókra mehet. És nem fogja visszazárni a bootloadert sem.

[ Szerkesztve ]

(#2757) Atikusz válasza NTonee (#2756) üzenetére


Atikusz
senior tag

ez hivatalos frissítésnek tekinthető, vagy amolyan root-félének?

(#2758) NTonee válasza Atikusz (#2757) üzenetére


NTonee
veterán

Hivatalos majd akkor lesz, ha megjelenik a telefonodon egy figyelmeztetés, hogy új OTA frissítés elérhető. Jelenleg csak s-off telefonokra mehet, és a linkelt rom-hoz már hozzá is nyúltak, hogy azonnal telepíthető legyen. Új hboot készült, amit nem tartalmazott a rom, külön letölthető volt. Egybe lett gyúrva, meg ha jól láttam, ki is lett szedve belőle egy-két apróság.

szerk: A kernel is ki lett cserélve alatta. :D Szóval ez már semmiképp sem hivatalos.

[ Szerkesztve ]

(#2759) Atikusz válasza NTonee (#2758) üzenetére


Atikusz
senior tag

de akkor ezek szerint várható lesz ugyanezen verziónak hivatalos frissítés kiadása is, azaz nem áll meg 2.3.3-nál?

[ Szerkesztve ]

(#2760) spawn21 válasza NTonee (#2758) üzenetére


spawn21
veterán

Húh Te!
Alig várom, hogy előkerüljön a frissítés. Most már biztos, hogy nem buherálok. Azok az appok engem nem érdekelnek, amihez kell az s-off. Szerencsére annyit dolgozok, hogy enni sincs időm, nem hogy nyomkodni a telefont. :DD

iPhone 13p

(#2761) NTonee


NTonee
veterán

Az az ázsiai sem hivatalos forrásból került ki, csak egy kiszivárgott verzió. Gondolom, tesztelési fázisban van, így biztosan várni kell még rá egy darabig. De ezek szerint igen, lesz frissítés.
Ez persze külön jó hír a dev csapatoknak is, mert ezután nem kell majd kínlódni a átméretezésekkel, meg portolásokkal.

(#2762) SiZo válasza NTonee (#2761) üzenetére


SiZo
tag

hát amennyire olvasgattam xda-n, azért ez még tényleg erős béta verzió. sok minden hiányzik még belőle... de azért az látszik, hogy lehet, tényleg lesz belőle még a végén valami...:) (előbb, utóbb...)

# HUN MKI AKTIV #

(#2763) NTonee válasza SiZo (#2762) üzenetére


NTonee
veterán

Én úgy olvastam, hogy csak pár app hiányzik, de azokat is már Proxuser, meg az eredeti feltöltő (a forrás) szedte ki belőle. A tükör meg az m-deejay kernel miatt nem stimmel. Persze nem olvastam el az összes hsz-t, csak egy darabig figyeltem.

(#2764) Agrox


Agrox
tag

nem tudjatok, be lehet azt allitani, hogy telefonhivas kozben ne zarjon le egybol a kepernyo? mert konkretan lerakni se tudom normalisan a telefont. koszi

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#2765) petipetya válasza Agrox (#2764) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen rom-ot használsz? Nálam a gyárival semmi gond, telefonálás végén elveszem a fülemtől, egyből megjelenik a képernyő és leteszem a piros gombbal.

"nincs rá lezsóidő"

(#2766) Agrox válasza petipetya (#2765) üzenetére


Agrox
tag

gyari minden :/

Asrock H97-Pro4, Intel i5-4590, Coolermaster Hyper TX3, Gigabyte Gtx 1060 WF2 OC

(#2767) petipetya válasza Agrox (#2766) üzenetére


petipetya
nagyúr

Régen használtam ilyen progit még 2.1 alatt (Spica, Milestone), a neve On Call End és/vagy Not Call Log 2 - free (NO ADS) voltak. Nézd meg, hátha valamelyikben be lehet állítani ezt.

"nincs rá lezsóidő"

(#2768) sssz válasza Agrox (#2766) üzenetére


sssz
őstag

akkor ott nem stimmel valami, mert nekem nem zár le csak elsötétül ugye ahogy közel rakom a fülemhez. de ahogy elveszem onnan újra él a képernyő és nincsen lezárva.

szabályok:1. privátra illik válaszolni. 2. ha TE jelzed,hogy venni szeretnél tőlem valamit, de utána meggondolod magad, legalább írj egy privit!!!

(#2769) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,

Vettem egy ilyen telót én is két hete és mondhatm a Spica után igazi megváltás :)
Viszont azt vettem ma észre, hogy a jobb alsó sarkában kicsit elvált a kijelző.
Csak nagyon kicsit de érzhető és nyeszeszereg is ha megnyomom a sarkát. (nem a katát)

Kérdés hogy ez tipushiba-e vagy sem és ha ezzel visszaviszem menynire röhögnek pofán a boltban?

[ Szerkesztve ]

(#2770) appel válasza O_L_I (#2769) üzenetére


appel
őstag

80ezerért senki ne röhögjön az arcodba...akkor vágd hozzá inkább...
viszont amíg nem különösebben zavaró, akkor én hagynám még...

(#2771) NTonee


NTonee
veterán

Nagyon amatőr kérdésem lesz! :D
A névjegyeim aktuális állapotát mivel tudom lementeni? Fb+Google, úgy ahogy van most. Eddig csak a google fiókkal szinkronizáltam, de az a Fb-os kontaktokat nem jegyzi meg, és minden wipe után újra kellett csatolni egymáshoz a dupla névjegyeket.
Titanium Backupban pl melyik modult kell mentenem? Egyszer már próbáltam ezzel, de visszaállítás után összeomlott a kontakt lista.

(#2772) s0rT3d válasza NTonee (#2771) üzenetére


s0rT3d
tag

Én a Emberek menüpont -> menü gomb -> Importálás/exportálás -> Exportálás Sd kártyára menüponttal mentem le a kontakt listát. Eddig tökéletesen müködött.

(#2773) SiZo válasza NTonee (#2771) üzenetére


SiZo
tag

hát szerintem, ha a google fiókkal rendesen össze vagy szinkronizálva, akkor nem lehet ilyen probléma. ti. amely kontaktot összepárosított FBvel, ott tesz egy bejegyzést a kontakthoz, és az is szinkronizálódik. szóval, elvileg ha megnézed a google fiókban a kontaktokat, akkor FB kontaktnál lesz valami hasonló:
<HTCData><Facebook>id:xxxxxxxx/friendof:xxxxxxx</Facebook></HTCData>
és amikor üres a telefon kontaktlistje, akkor a fenti bejegyzést megkapja a telefon, és ez alapján kikeresi a FB képet.
Nekem müxik, (én is "tesztelgetek" romokat) max 3,4 kontakt szokott gázos lenni, de mit csináljak, ha 2 db Kovács Gábort is ismerek, és mindkettő fenn van az FB-n...

# HUN MKI AKTIV #

(#2774) NTonee válasza SiZo (#2773) üzenetére


NTonee
veterán

Nekem olyan HTCData izék nincsenek a google címtáramban. :( Gondolom ezért nem jegyzi meg, hogy ki kivel volt párosítva.

s0rT3d: Köszi, tényleg! :)

(#2775) kissadam22


kissadam22
tag

sziasztok. miért a desire s-nél ha telózok villog a kijezjő + elnyomtam menübe és lezár a billzár. ilyenkor miért villog a kijelző úgyhogy nemtom a kinyomni a hívást mert vilog kijelző. beállitás rendben van ott nincs ilyen .....akarja-e hívás közbeni villogást....igen....nem.... már elvileg volt szervizbe de szerintem semmit nem csináltak.... beszélek telón....mindig mondom nyomd ki mert én nem tudom..... mi a megoldás. kijelző érzékeló.....esetleg.....köszi

(#2776) NTonee válasza Cilindrik (#2670) üzenetére


NTonee
veterán

Ha lesz fejlemény a telóddal kapcsolatban, akkor oszd meg velünk. Engem legalábbis érdekel. Ha jól értettem, akkor a tiéd szolgáltatós, és valószínűleg az okozhatta a kavarodást? Gyári készüléken elvileg működik?

(#2777) kawarider1


kawarider1
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy divx-es videók mennyire akadoznak lejátszáskor ha egyáltalán akadoznak?

(#2778) szrobi66


szrobi66
aktív tag

No, több Sense3-as skinből összegyúrtam 2 olyat, ami nekem nagyon bejön. (hihetetlen pöcsölés, szerintem újra nem vágok ilyenbe:) )


Letöltés

A következő üveghatású, ez csak úgy működik, ha főztök egy témát az UOT Kitchen-en, és a status bar fülnél bepipáljátok az Enable transparency in status bar négyzetét!!! (RCmix-hez csináltam egyet: [link] csak RCmix-hez!!)


Letöltés

(#2779) spawn21 válasza szrobi66 (#2778) üzenetére


spawn21
veterán

YEHH! ...

Cool lett. :)

iPhone 13p

(#2780) NTonee


NTonee
veterán

Aki RCMix romot használ...
Működik a BT? XDA-n van aki azt írja, hogy igen, van aki azt, hogy nem. Nálam nem. :(

(#2781) snorbi82 válasza NTonee (#2780) üzenetére


snorbi82
senior tag

Nálam sem működött. Én vissza tettem a gyárit és rootoltam...
Ezt a témát amit kedves forum társunk csinált, hogyan tudnám használni? Feltelepítettem, fel is tette, de nem tudom használni. Bekel másolni valahová?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2782) szrobi66 válasza snorbi82 (#2781) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Mivel visszatetted gyárit, így nem fog működni, mert azon 2.1-es sense felület van, és ez csak sense 3.0-hoz jó.
Én meg nagyon szomorú lettem... kiderült, hogy nem a particionálás miatt nem flashel a teló bootloaderben. Újraparticionáltam a kártyát, sehogy sem működik (16Gb-s Kingston Class 10-es kártyáról van szó) Minden megy rajta a bootloaderes flashelésen kívül, viszont bármilyen másik SD-t belerakok, tudok flashelni bootloaderből, csak ezzel nem :( Valakinek esetleg valami 5let?? Túl nagy lenne neki a 16Gb? Kisebb kártyákkal próbáltam, azokkal működött...

[ Szerkesztve ]

(#2783) snorbi82 válasza szrobi66 (#2782) üzenetére


snorbi82
senior tag

Óóó köszönöm! Akkor megvárok egy stabil, minden működő romot és arra felteszem.. Szép munka egyébként!

Norbi

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2784) NTonee válasza szrobi66 (#2782) üzenetére


NTonee
veterán

Húha, most akartam rendelni olyat ebayről. Akkor inkább kihagyom. Pedig 32Gb-ig nem kéne, hogy probléma legyen.

szerk:
snorbi82: Valaki azt írta a BT problémára, hogy wipe minden még1x és újraflashelés után ment. Megvolt, így sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#2785) snorbi82 válasza NTonee (#2784) üzenetére


snorbi82
senior tag

Én maradok a gyárinál. .Sense 3 hiányzik, mert nagyon jó...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2786) szrobi66 válasza NTonee (#2784) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Egyébként nagyon király a kártya, korábban képet is linkeltem képet (#1768-as hozzászólás) 9,3MB/s írási, és 18,7MB/s olvasási sebesség!!! Csak ez a fránya bootloaderes flash.... viszont külön flashelésre szerzek egy 1Gb-set:)
snorbi82: Köszi!:)

[ Szerkesztve ]

(#2787) donyka


donyka
csendes tag

Teló vásárlás előtt vagyok és az érdekelne hogy pontosan mire kell figyelnem hogy megkapjam a frissítéseket, olvastam valami ázsiai hercehurcáról, de nem vagyok otthon a témában és nem szeretném ha már meg van akkor nem tudom frissíteni a rendszert.
Függetlenül venném vmelyik mobilboltban (esetleg tudtok ajánlani egy megbízhatót ahol korrektek) ha ez nem menne akkor a t-nél. Illetve milyen garanciával érdemes megvenni bolti az jónak számít?
Olvastam a hibákról (kijelző, illesztés) is esetleg itt mire figyeljek, mit kell jól megnézni.
A Sensation a fő kiszemelt a másik a Desire S, akinek van tapasztalata segíthet a döntésembe egyedül a Sensation mérete miatt vacilálok egy átlagos méretü kézzel mennyire könnyen navigálható?

(#2788) appel válasza NTonee (#2780) üzenetére


appel
őstag

BT nálam sem megy azzal a rommal...

(#2789) SiZo válasza appel (#2788) üzenetére


SiZo
tag

virtuous 2.33 beta, BT müxik.

# HUN MKI AKTIV #

(#2790) petipetya válasza donyka (#2787) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ázsiai hercehurca:
Jelenleg a 2.2.3-as + 2.1 sense a hivatalos verzió, de van valami ázsiai kiszivárgott rom 2.3.5 + 3.0-ás sense-el. Szerintem felesleges vele foglalkozni, mert ha hivatalos lesz akkor úgyis ráfrissíthetünk, addig bőven jó a mostani rom.

Szolgáltatói telefon a T-től:
Amit eddig láttam itt a topicban, abból az derült ki hogy csak függetlenül szabad megvenni gsm boltban, mert a szolgáltatói telefonok előszeretettel romlanak el. Én a gsmhome-nál vettem 2 év garival (1. év teljes, 2. év csak szoftver) és tartozékokkal (doboz, füles, töltőfej+kábel, 8gb sd) 85900-ért. Előtte egy Desire-t vásároltam ott és azzal sem volt gond, annak már a kollégám a boldog tulajdonosa.

Illesztések:
Szerintem mindent nézz meg kívülről és belülről is az aksinál a kihajtható tartókánál.

Kezelhetőség:
Egy illetve kétkézzel is könnyen kezelhető, és mégis elég nagy a kijelző a mindennapi netezéshez.

"nincs rá lezsóidő"

(#2791) NTonee válasza snorbi82 (#2785) üzenetére


NTonee
veterán

Melyik leírás alapján álltál vissza gyári romra?

(#2792) snorbi82 válasza NTonee (#2791) üzenetére


snorbi82
senior tag

Egyiksem... :D

RUU_Saga_HTC_Europe_1.47.401.4_Radio_20.28I.30.085AU_3805.06.02.03_M_release_199410_signed.exe
Ezt elindítottam és megcsinálta... Nem tudtam, hoyg így mennie kell, kipróbáltam és feltette...

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2793) NTonee válasza snorbi82 (#2792) üzenetére


NTonee
veterán

Uhh, bátor! :Y :DDD
Akkor RCMix rom-ra egyszerűen ráindítottad a gyári ruu-t, és minden pöpec? Bootloader s-on lett, hboot verziószám gyári? Aztán rootoltad újra?

[ Szerkesztve ]

(#2794) snorbi82 válasza NTonee (#2793) üzenetére


snorbi82
senior tag

Igen így csináltam... Akkor ezek szerint nem kellett volna?

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2795) NTonee válasza snorbi82 (#2794) üzenetére


NTonee
veterán

Itt van hozzá leírás, amibe amúgy két embernek beletéglásodott a telója.
Ha neked sikerült csak úgy ráhúzni, akkor ezek szerint teljesen felesleges ez az egész. :F

(#2796) ffodi válasza NTonee (#2795) üzenetére


ffodi
veterán

Ha felrakod a RUU-t akkor marad S-OFF szerintem, máskülönben hogyan tudta volna rootolni?

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2797) appel válasza NTonee (#2795) üzenetére


appel
őstag

nem olvastam végig, de emlékeim szerint a "téglás" userek függő telefonon sportoltak, és az volt a baj...

(#2798) NTonee válasza ffodi (#2796) üzenetére


NTonee
veterán

A full RUU tartalmazza a hboot-ot is, így szerintem s-on lesz. Kivéve, ha azt nem sikerült feltolni, de akkor meg hibaüzenetet dobna. Utána meg revolutionary és root.

appel:
Én is úgy olvastam, mégsem merek nekiugrani a gyári visszaállításnak.

(#2799) snorbi82 válasza NTonee (#2798) üzenetére


snorbi82
senior tag

"A full RUU tartalmazza a hboot-ot is, így szerintem s-on lesz" - így van.. Nekem is így volt... S-on lett...
És T függő vagyok

[ Szerkesztve ]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#2800) donyka válasza petipetya (#2790) üzenetére


donyka
csendes tag

Köszi a segítséget petipetya.

Egyébként mi az az s-on, s-off?
A frissítéssel kapcsolatban a teló jelzi ha elérhető pl: mondjuk a 2.2.4 és a telóra tölti le netről?
Fagyással kapcsolatban vanak tapasztalatok, hajlamos rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.