Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) NTonee válasza szaszimi (#2050) üzenetére


NTonee
veterán

SiZo vett egy 1800mAh-s akkut, de nem emlékszem, hogy írt volna véleményt róla azóta. A gyári akku 1450mAh, így valóban csak pótakkunak fogható fel az 1500 körüli.
Szerintem ez akkor lenne igazán jó, ha lenne egy külső töltési lehetőség hozzá. Amíg megy a teló, addig egy külső eszközben töltődne a pótaksi, vagy mind2vel a zsebben indulni hosszabb konnektormentes útra.

(#2052) kofee válasza devians (#2044) üzenetére


kofee
tag

Nekem is egy ilyen problémás készülékem van!

T-nél vettem. Factory reset után is csinálja, sőt a T kétszeri szervizelése után is.

Most van harmadszor a szervízben, próbálom cseréltetni.

Esetleg érdekes lehet az összeomlás után megnézni a naplófájlt. Nálam folyamatosan ARM9 has Crashed és WCDMA fatal hibákat írt ki.

Egyedi hibának gondolom, mert szerintem nem normális, hogy egy gyári szoftos telefon csak úgy magától összeomlik. Volt hogy hetekig nem csinálta, de volt, hogy naponta többször is.

Ha pedig ez normális dolog, akkor nálam elintézték, hogy többet soha nem veszek se Htc telefont, de még az androidot is elkerülöm messziről.

Kíváncsi vagyok cserél-e végre a T.

(#2053) cdl válasza devians (#2044) üzenetére


cdl
senior tag

Nálunk alaplap csere előtt állandóan újraindulgatott. Csere után felraktam pár APP-ot, megint elkezdte. Most visszaállítottam alapra mindent, egyedül az Opera+ egy battery APP van fent, most jó.(kivéve, hogy hívás indításkor elsötétül a képernyő és csak a bekapcsoló gomb benyomásával lehet életet lehelni a kijelzőbe.(eddig ezt nem csinálta)
Ezért majd visszaküldjük.
Szerintem botrányos, hogy egy Androidos telóra nem lehet APP-okat feltenni(olyanokat, amik a sima Dézimen hibátlanul futnak), mert folyton összeomlik.

(#2054) NTonee válasza kofee (#2052) üzenetére


NTonee
veterán

Semmiképp sem normális dolog. Az adatkommunikációért felelős hardver miatt crashel el a telefon, én úgy értelmezem legalábbis.
Vedd fel a kapcsolatot az E-Care Solutions szervizzel, küldd el nekik a logot e-mailben és reagálni fognak rá szerintem. A T saját szervizben próbálja elintézni a garanciás készülékek dolgait (nem feltétlenül értenek minden készülékhez), de az E-Care is foglalkozni fog vele, ők a hivatalos szerviz itthon.

----
Erre valaki esetleg tudna valami okosat?

[ Szerkesztve ]

(#2055) kofee válasza NTonee (#2054) üzenetére


kofee
tag

Korábban már beszéltem az e-care-el telefonon. Ők azt mondták, hogy ez tuti egyedi hiba, mert nem találkoztak ilyen "tömeges" hibával.

A gond csak az, hogy azt a tájékoztatást adták, hogy ők t-s telefonok javítására nem jogosultak.
Mivel én pedig vidéken vagyok, így nem nagyon tudom megoldani, hogy a készüléket személyesen leadjam náluk.

Remélem, hogy most cserélik a telefonom, vagy legalább hozzányúlnak a hardware-hez, mert a szoftver frissítgetése eddig annyit ért, mint halottnak a csók.

Köszi mindenesetre, hogy reagáltál a problémámra.

(#2056) youngboy válasza kofee (#2052) üzenetére


youngboy
senior tag

Nekem most este omlott össze megint. :W
Belevettettem magam a log fájlba (vagy mibe) és ilyesmit találtam, ami gyanúsnak tűnik. Bár nem igazán értek hozzá.

SATAKE TRACE

java.lang.OutOfMemoryError; bitmap size exceeds VM budget(Heap Size=17031KB, Allocated=12418KB, Bitmap Size=15897KB)

és

SYSTEM LOG vége

07-27 21:52:59.863 I/am_crash(1337):
[1337,system,-1,java.lang.OutOfMemoryError, bitmap size exceeds VM budget(Heap Size=17031KB, Allocated=12418KB, Bitmap Size=15897KB), Bitmap.java,-2]

De már nagyon elegem van. :(((
Lassan az lesz, hogy viszem vissza én is. De ez a T-s szervizelés nem sok jót ígér.

(#2057) NTonee válasza youngboy (#2056) üzenetére


NTonee
veterán

Téged egyértelműen valamelyik app szívat. Nem a telefon hibája.

(#2058) mizu


mizu
aktív tag

Ha a HBOOT-ban a recoveryn belül kiválasztom a "wipe data/factory reset"-et, akkor elBhatok valamit? Szeretnék valami komolyabb resetet, ezért kérdezem. Illetve a "wipe cache partition"-t is bevállalnám. Fontos lenne, addig nem nyúlok hozzá. Az SD kártyán nincs semmi.

▫️ PH! FAN ▫️

(#2059) daniel909


daniel909
addikt

Ezek után ha nem adják ki a dézire a 3.0-t, akkor soha többet nem veszek HTC-t mert rohadt köcsögök már elnézést. Semmi lagg, semmi akadás gyönyörűen fut semmit nem kell csinálni, működik. Nehogymár egy 2011-ben megjelent telefon réginek számítson... nemtudom ti mit vagytok ilyen megértőek, nem egy zte bladeről van szo ami 30 ropi, szerintem jogos elvárni h megkapjuk legálisan.
tudom ott a root lehetősége de azt a legvégső esetre tartogatom, és nem szivesen...
:(( :((

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2060) bmarton7 válasza daniel909 (#2059) üzenetére


bmarton7
csendes tag

üzletpolitika... lényege: ha ennyire nyáladzol rá vedd meg az újat. de valahol megérthető ez a cseréld le mindig az újra dolog is, hisz enélkül nem tudnának ilyen ütembe fejlődni. ha mindenki megkapja a legfrissebb cuccokat a régi telójára akkor minek venne újat? :D persze ez user szempontjából nézve engem is bosszant, de ez a fogyasztói társadalom :)) amúgy mi újat hoz a 3.0 felület a lockscreen és a forgó főképernyőkőn kívül?

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#2061) youngboy válasza daniel909 (#2059) üzenetére


youngboy
senior tag

Pont az olyanok miatt nem adják ki a erre a telefonra, mint te. Előttem szólót ismételve.
HTC gondolja. Ha annyira kell, vedd meg a legújabb telefont.
Elhiheted, senki nem örül neki, de ez van. Szerintem más gyártónál sincs ez másképp.

(#2062) youngboy válasza NTonee (#2057) üzenetére


youngboy
senior tag

Levettem megint pár programot. Főleg, amelyik gyakran előfordult a logban az összeomlás előtt. Meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2063) szaszimi válasza NTonee (#2051) üzenetére


szaszimi
tag

ebayen olyat láttam, hogy egy fali töltő, amiben telefon nélkül is lehet tölteni a pótaksit. ezt és két 1600 mAh aksit láttam szettben, baráti áron. ezek az utángyártott aksik remélem azért megbízhatók. szeretnék egy tartalékot mindenképp, de a gyárit horror áron nem akarom megvenni

az összeomlásos témához: remélem nem lesz ilyen gondom, holnap veszem át a telefont, szintén a T-től, nagyon bízom benne, hogy nem kell a fogamat szívni miatta már az első héten

[ Szerkesztve ]

(#2064) NTonee válasza szaszimi (#2063) üzenetére


NTonee
veterán

Arról a fali töltőről dobnál egy linket nekem? Megnézném én is.
Az utángyártott aksikról nekem annyi tapasztalatom van (főleg, ha nagyobb, pl. az 1800mAh), hogy ugyan üzemidőben többet tudnak, de az élettartamuk lényegesen kevesebb. Én több telefonnal használtam pótaksit, azoknál ez volt a helyzet. SiZo Mugen aksit vett mondjuk, ami azért minőségi cucc általában.

(#2065) kridli válasza youngboy (#2061) üzenetére


kridli
tag

egy gyártónál van másképp, de az itt nem népszerű :)

(#2066) devians válasza kridli (#2065) üzenetére


devians
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.
Kíváncsian várom, hogy másnál esetleg mi változik az appok terén...
És visszaolvasva sajnos ez nem egyedi eset...

Kridli: Konkrétan te melyik gyártóra gondoltál? Mert ha arra amire én, akkor ott is úgy van... :)

[ Szerkesztve ]

(#2067) youngboy válasza kridli (#2065) üzenetére


youngboy
senior tag

Ha jól sejtem, akkor a beleharapottra gondolsz. :)

Igen. Mikor telefont választottam, akkor sok mindent mérlegeltem. Ami az android előnye az más szempontból időnként a hátránya is.

[ Szerkesztve ]

(#2068) devians válasza youngboy (#2067) üzenetére


devians
tag

Ha a beleharapottra gondolt, akkor ki kell, hogy ábrándítsam.
Volt 3g-s telefonom. Még nem telt el a két év, és sikerült egy olyan szoftverfrissítést kihozniuk, hogy kb. felére vették le a sebességét a telefonnak. Na vajon miért? Persze a 4-es modell primán üzemelt ugyebár. Csak hát finoman céloztak rá, hogy vegyél újat... Pár hónap elteltével újabb frissítést adtak ki, mert elég sokan elkezdtek anyázni külföldön is... Azóta nagyjából javult a sebesség. De hidd el, vagy higgyétek el mindenhol ez megy. Vedd meg az újat, mert az a jó, mert minden fejlődik, s kell a haszon. Ez az üzletpolitika.

(#2069) kridli válasza devians (#2068) üzenetére


kridli
tag

Igen a beleharapottra gondolok. Én csak arra céloztam, hogy az az egyetlen gyártó, ahol stabilan jönnek ki új szoftverek még egy ideig, az már más tészta, hogy a 3g annyival gyengébb hardver, hogy az újabb szoftverrel nem bírt el. De nem akarok az apple mellett érvelni, nem is ismerem annyira, inkább csak viccnek szántam.

(#2070) ffodi válasza NTonee (#2048) üzenetére


ffodi
veterán

Ez így van. Nekem a Unity 1.29.0-ás rommal, szépen mindent beállítva normális használat mellett, 1,5GHz-en, eddig a legjobb 3nap 2óra volt, az átlag pedig kb 2nap 1-2óra.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2071) szaszimi válasza ffodi (#2070) üzenetére


szaszimi
tag

Kedves ffodi, ne haragudj, hogy csak így rákérdezek, de 1,5ghz? :D a htc-k húzása hogy működik? erről tudnál ajánlani egy cikket vagy leírást? érdekelne a dolog, bár ne biztos, hogy próbálkoznék vele, de olvasnék róla :)

[ Szerkesztve ]

(#2072) ffodi válasza szaszimi (#2071) üzenetére


ffodi
veterán

Így van, 24/7-ben. :D
Szerencsére alig melegszik tőle a telefon.

Nos, ehhez először is kell (permanent)root jog(amihez S-OFF jelenleg -amihez pedig 0.98.0000-és hboot verzió-). Ha ez megvan, akkor kell egy OC kernel is. Ha ez is megvan, akkor kell a SetCPU nevű progi, amivel tudod tuningolni. A másik lehetőség, hogy ferakod a Unity romot, amiben van egy fasza OC daemon, amit tudsz szerkeszteni, és laggolás mentesen állítja a frekvenciát. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2073) szaszimi válasza ffodi (#2072) üzenetére


szaszimi
tag

ezen a frekin az akus üzemidő lepett meg, amit az előző hsz-ben írtál. azért kemény, mégha csak készenlét, akkor is :)
mennyire érezhető ez a gyorsulás a működésben?

(#2074) baandii válasza szaszimi (#2071) üzenetére


baandii
senior tag

Itt van egy elég egyszerű leírás ha S-Off-ot akarsz...[link]
(Persze előtt Downgrade kell ha frissítetted most a telód!)

(#2075) NTonee válasza baandii (#2074) üzenetére


NTonee
veterán

Na ja, csak az ott leírt downgrade nem kivitelezhető, mert a temp root nem megy (az utolsó pár hsz is erről tanúskodik azon a fórumon). Napok óta kínlódok, de sehogy sem sikerül. Downgrade nélkül meg nincs s-off. Nálam ez halott ügynek tűnik.
Kár volt frissíteni a ROM-ot! :W

[ Szerkesztve ]

(#2076) youngboy


youngboy
senior tag

Érdekesek ezek az akku idők. Nekem azért elég gyér használat mellett ütné meg a 2 napot. Az utóbbi 1-2 töltésnél pedig mintha gyorsabban merülne, mint szokott. Pedig alkalmazást nem felraktam, hanem jó párat levettem.
:F

(#2077) devians válasza kridli (#2069) üzenetére


devians
tag

"az már más tészta, hogy a 3g annyival gyengébb hardver, hogy az újabb szoftverrel nem bírt el."

Írtam, hogy az újabb frissítéssel érdekesmód megoldották, hogy fusson... nem csak a hardveren múlik minden, hanem azon is, hogy miért, és mire írják meg úgy ahogy...
de részemről lezárva a történet, mert egyrészt el is adtam, másrészt ez meg desire topik... :)

(#2078) GoNoSz_KiFli


GoNoSz_KiFli
csendes tag

Sziasztok!

Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy milyen képeket csinál a telefon? Tényleg annyira gáz mint amennyire lehúzzák? Tudom ott vannak a teszt képek, amiket a kisebb HTC-hez, a Wildfire S-hez hasonlítgattam, de nem nagyon tudok dönteni. Mások a fényviszonyok, mások a helyszínek...
(Ha leesne kicsit az ára akkor Wildfire S helyett inkább ezt venném, azért érdekelne milyen képet csinál... tudom a Wildfire S képei sem kristálytiszták [a telefon telefon, nem pedig fényképező, túl sokat azért nem is lehet tőlük várni], de ha hozza azt a szintet akkor én nyugodt szívvel venném meg ezt :) )
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#2079) sakeee82


sakeee82
aktív tag

Sztem teljesen vallalhato kepeket keszit, a vaku is mukodik, igaz csak belterben, szabad terben elverzik. Nem tajfotok keszitesere terveztek az tuti. Bizonyos programmal tovabb javithato a kepek minosege.

(#2080) appel válasza GoNoSz_KiFli (#2078) üzenetére


appel
őstag

elég rotyi képeket csinál, de összességében nem vészes, csak az én korábbi mobilomhoz hasonlítva rossz (Wave S8500), mert az valóban "profi" képeket, videókat tudott gyártani...

(#2081) GoNoSz_KiFli


GoNoSz_KiFli
csendes tag

Wildfire S-hez képest? Jobbak vagy rosszabbak :F

(#2082) appel válasza GoNoSz_KiFli (#2081) üzenetére


appel
őstag

nemtom, nincs olyan telefonom...de a mobilarena-s tesztképekhez viszonyítva kb. ugyanolyan...és fényviszonytól függően lehet jobb-rosszabb képeket csinálni...

(#2083) 90Quiet válasza GoNoSz_KiFli (#2078) üzenetére


90Quiet
tag

Csekkold ezt a két korábbi bejegyzést:
[link]
[link]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#2084) GoNoSz_KiFli válasza 90Quiet (#2083) üzenetére


GoNoSz_KiFli
csendes tag

Ó, nagyon szépen köszönöm :R
Ha a mobilarénás Wildfire S fotóival kell összehasonlítanom akkor talán annak picivel lágyabbak a képei.

(#2085) daniel909 válasza GoNoSz_KiFli (#2078) üzenetére


daniel909
addikt

nem csinál olyan rossz képeket mint a tesztben. verőfényes napsütésben simán vállalható, sötétben közelre beltérben szintén. néha a fókusz téveszt sötétben de nem gyakori. figyelni kell hogy kicsit letörölgessük az optikát mert ha rágyűlik a zsír akkor olyan képeket csinál mint amit itt linkelt régebben valaki.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#2086) szrobi66 válasza NTonee (#2075) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Ezt próbáltad??

(#2087) gomsadi#


gomsadi#
tag

Üdv!

Elnézést, hogy nem tudtam azonnal reagálni a "biztató" valaszokra, de rengeteg dolgom volt. Közben meglett a pénzem rá, így már csak a Vodafone alhat az utamba...
De egy apró, ám számomra lényeges kérdést még feltennek. Az érdekelne, hogy a beszélgetési hangminőség milyen? Hangerő van kellő mennyiség, ahogy olvastam. De tisztán érthető a másik fél? Esetleg torzítás, recseges van? A tesztben említették ezt...

Have a Lot of Fun!!

(#2088) kofee válasza gomsadi# (#2087) üzenetére


kofee
tag

Szia!

Nekem ugyan a T-től van a telefonom, de a beszélgetések hangminőségével semmi gondom nem volt.

Mindig tisztán és hangosan hallottam a másik felet és rám sem panaszkodtak soha :)

Üdv

(#2089) NTonee válasza szrobi66 (#2086) üzenetére


NTonee
veterán

A fre3vo-t nem próbáltam, ezzel a bejegyzéssel még nem is találkoztam, pedig olvasgatok azon az oldalon minden nap. :) De videót már láttam róla baandii-nak köszönhetően. Ígéretesnek tűnik, de csak annyiban különbözik az általam próbált módszertől, hogy a fre3vo scriptet futtatja, nem GingerBreak-et.
Neki fogok ugrani, köszi a linket! :R

(#2090) gatto_ válasza gomsadi# (#2087) üzenetére


gatto_
senior tag

Teljesen elfogadható a hangminőség. Az előző 5800-ás nokiám egy kicsit mélyebben szólt, ennek magasabb, élesebb a hangja, de nem torz és elég hangos. Viszont a kihangosított állapota sokkal gyengébb. Igaz hogy a Nokia arra volt kihegyezve, 2 hangszóró van benne, ráadásul az oldalán, nem az alján. Kihangosítva elég halk, túl sok a magas hang, és teljes hangerőn torzít is ha zenét hallgatsz. Persze nem használom erre, ez a tinik hóbortja, de pl. gps-t használva kocsiban érezhető ez a hiányosság. Oda kell figyelni hogy mit mond.

(#2091) youngboy válasza gatto_ (#2090) üzenetére


youngboy
senior tag

Láttam olyan FM transmittert, amit a füles csatlakozóba lehet dugni + szivargyújtóba. Ott van egy USB csatlakozó is a telefon töltésére. Ez pl. orvosolhatja az ilyen jellegű problémát. Ennél már csak az lenne jobb, ha az transmitter bluetooth-n csatlakozna a telefonhoz vezeték helyett.
Bár ez mind nem érdekes, ha az autórádió eleve bluetoot-s.
:)

(#2092) spawn21 válasza NTonee (#2089) üzenetére


spawn21
veterán

Ha összejött neked a fre3vo, akkor segítesz nekem is?
Olvasom, olvasom én a xda-t, de olykor kínainak tünik.

Szeretném már kipróbálni a sense 3-at. :U

iPhone 13p

(#2093) NTonee válasza spawn21 (#2092) üzenetére


NTonee
veterán

Kezdem azt hinni, hogy én bénázok valamit, mert ez sem működik. :F Megakad egy ponton (kb ugyanott mint a gingerbreak) és sehova tovább. Script elindul, fut, és fut és... semmi.
Piszkálom majd még, de most nem leszek gép mellett pár órán át.

(#2094) NTonee válasza spawn21 (#2092) üzenetére


NTonee
veterán

Sorry! Kicsúsztam a szerkesztési időből!

Amúgy persze, segítek majd! :K Már amúgy is csináltam egy komplett step-by-step leírást a downgrade folyamathoz, de amíg nem működik, addig nem fogom kiadni senkinek. Egyrészt minek, másrészt meg el is lehet **szni, felelősséget meg nyilván nem tudok vállalni érte. :(

(#2095) spawn21 válasza NTonee (#2093) üzenetére


spawn21
veterán

Rendben. :K

iPhone 13p

(#2096) szaszimi


szaszimi
tag

no srácok, lehet imádkozni, ma megyek a telefonért a téhez, délután már nálam lesz a kicsike, remélhetőleg talál majd gps jelet, nem merül le készenléti állapotban az aksija fél óra alatt, nem lesz gond az illesztésekkel, nem lesz rés a kijelző és a burkolat között... :D
ejj bakker, remélem legalább bekapcsolni tudom majd :D :D :D

(#2097) sakeee82 válasza szaszimi (#2096) üzenetére


sakeee82
aktív tag

Good luck, mate!!!
Nekem is T-s a telom, igaz T UK, de regen volt ennyire ossszerakott telom!

(#2098) gomsadi# válasza kofee (#2088) üzenetére


gomsadi#
tag

+gatto_

köszönöm a válaszokat! Ez biztató, a burkolatot majd megnézem, a gps hibát remélem elkerulom (meg a többit is remélem).

Have a Lot of Fun!!

(#2099) NTonee


NTonee
veterán

Sikerült a temp root! :)) :C
Nah, hajrá downgrade!

(#2100) baandii válasza NTonee (#2099) üzenetére


baandii
senior tag

Nah végre!! Grat!! Remélem készül akkor az a leírás hozzá ;) :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.