Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) ffodi


ffodi
veterán

Új rom(Virtuous Unity 1.29.0), proci 1,51GHz-en, átléptem a bűvös 3k-t. ;]

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1802) NTonee válasza Agony (#1798) üzenetére


NTonee
veterán

Elvileg de, vissza lehet lökni s-on állapotba. Letöltöd ezt a HBOOT-ot, SD kártya gyökerébe rakod, flasheled, aztán egy gyári romot feltolsz innen.
Nem láttam, hogy bárki is kipróbálta volna, így nem vagyok biztos benne, hogy ez működik.
Itt le van írva a hsz-ok között, ha gondolod.

(#1803) szrobi66 válasza ffodi (#1801) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Én már nem akarok a ló másikoldalára esni,az már az akku, és a hardver kárára mehet.
Nagynehezen megmókoltam az 1.29 framework-jét, áttettem a values/arrays-t a te patchedből, felflasheltem, de szerintem nem működik (autobacklight-ről lenne szó :) )
Nemtom megkaptad e a pü-t, de egy leírást nem tudnál adni pü-ben, ha lesz időd? (apktool parancsok, és zipbe tétel kellene, az adatokat gondolom valamilyen xml editorral módosítottad az autobrightness részeknél) Én EZ alapján szedtem szét, raktam össze, és irtam alá a framework-res.apk-t, zip-be rootexplorerrel tettem.
NTonee! én feltettem az eng hboot-ot, de az s-ont nem próbáltam, igazából nem is akarom, csak ha nagy szükség lesz rá :)

[ Szerkesztve ]

(#1804) NTonee válasza ffodi (#1801) üzenetére


NTonee
veterán

A vízhűtést és a háti akkut is tervezed hozzá? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1805) szrobi66 válasza ffodi (#1801) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Mégis működik a mókolásom, csak flashelés után kivette a pipát az automata fényerőböl. :)
A leírást ettől függetlenül megköszönném, mert nemkevés időt rácsesztem.

(#1806) ffodi válasza szrobi66 (#1803) üzenetére


ffodi
veterán

Amire elcseszed az időt, azt utána nem felejted el. :)

Ez nem a ló másik oldala, csak szeretem, ha a telefon nem lassú. Pü-t megkaptam, de még nem volt időm válaszolni. Egyébként wordpad-del szerkesztettem. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1807) szrobi66 válasza ffodi (#1806) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Ez is igaz!! :DDD Az elsőnél a sima 1.29 frameworkjét szerkesztettem, a témáé már ment mint az ágybahugyozás:)
Apropo, swap particiót csináltál végül? Ha igen, mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#1808) claire78


claire78
senior tag

ma én is frissítettem 1.29-re.
nekem is úgy tűnik gördülékenyebb, de mondjuk most hagytam a procit 1.2-n. (az előzőnél visszaraktam a gyárira)
viszont nemrég tapasztaltam, h nem volt időjárás a lockscreenen, meg a főképernyőn se. nincs elérhető időjárás adat. az időjárás widgeten volt időjárás, de ha ráböktem kiírta, leállt a widget.
újraindítottam, azóta megint jó.
remélem nem jön elő többször...

(#1809) holovac79


holovac79
csendes tag

Nekem két hónapja van meg, de ez az első alkalom hogy átlépte a 4 napos akkuidőt.
Igaz, a GPS nem volt használva mert nemigen van rá szükségem, de 0-24 wifi, napi 8-10 beszélgetés, internethasználat, chat stb...

Lehet hogy mostanra érte el a max kapacitását a akkumulátor?

Egyébként baromi jó készülék, előtte Nokiáim voltak 10 éven keresztül a legkülönfélébb típusok, de itt leragadtam, és váltani sem tervezek egy jó darabig...

:N

(#1810) gatto_ válasza holovac79 (#1809) üzenetére


gatto_
senior tag

4 nap! :Y Nekem most 23 órája van az aksin, és 46%-on áll. Alig használtam, volt 2 beszélgetésem kb. 20 perc, 6 óra wifi, és végig 3G. Remélem akkor az enyém is javul majd, még nincs két hetes. Bár az első töltésre nem figyeltem nagyon oda mert nagyon nyomkodhatnékom volt... :)

(#1811) Agony válasza NTonee (#1802) üzenetére


Agony
aktív tag

Felraktam az 1.29-et, nagyon jó a Sense 3.0... megérte a váltást! :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#1812) holovac79 válasza gatto_ (#1810) üzenetére


holovac79
csendes tag

Az a vicc, hogy nekem az első 24(!) órában 100%-ot mutatott a töltöttségjelzés, de esküszöm hogy nem buheráltam semmit!
Gyári szoft mindennemű mókolás nélkül.

Viszont egy hete feltettem a Launcher7 nevű appot, azzal az esti 47%-ot reggelre 0-ra szívta!
:Y

Na szedtem is le másnap ahogy kell!

:DD

(#1813) appel


appel
őstag

no, tegnap én is beálltam az s-off, root, clockwork, custom rom táborba :) (thx to ffodi)
felraktam a virtuous 1.29-et, eddig elég jónak tűnik, bár a market már 2x is crashelt, máshol nem volt gond...
akkuidőre leszek kíváncsi ezzel az 1.2-es overclockkal...

(#1814) ffodi válasza appel (#1813) üzenetére


ffodi
veterán

:C

Nekem most 1,4GHz-en ment a proci töltés óta, tegnap felraktam 1,5GHz-re, használtam is a telefont ahogy kell, 1nap 23óra pár perc, és 30%-on van. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1815) ffodi


ffodi
veterán

Van új hivatalos(ha minden igaz) európai soft a DS-hez. 1.47.401.4! Van benne új radio rom is, esetleg valaki kipróbálhatná a radiot hátha jobb, mint a gyári, és megjavul a gps(akinek nem volt jó). KATT

Ha valami elcsesződik természetesen felelősséget nem vállalok.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1816) NTonee válasza ffodi (#1815) üzenetére


NTonee
veterán

OTA frissítés nincs, semmilyen htc site-on nincs hivatalosan letölthető, az európai weboldalon meg a Desire S nem is létezik. :D

Vagy 1 hete mintha már láttam volna amúgy ezt a frissítést. Aztán lehet csak rossz bogyót vettem be. :))

[ Szerkesztve ]

(#1817) Agony válasza Agony (#1811) üzenetére


Agony
aktív tag

Visszaraktam a gyári romot. Nagyon jó a Sense 3.0, de valahogy azzal a rommal nem hajlandó működni az Erste tőzsde programja, míg a gyári romon tökéletesen megy.
Nem tudom mi okozhatja, talán valami "régió kód", de a custom romon azt írja ennél jobb készüléket kell beszereznem. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#1818) NTonee


NTonee
veterán

Érdekes módon ma reggelre az összes FB for HTC Sense kontaktom eltűnt és nem is szinkronizálja vissza. Nem csináltam semmit, ami ilyet okozott volna. A facebook app-ot most beállítottam, ez leszedte a hiányzókat.
Mi történhetett?

(#1819) NTonee válasza NTonee (#1816) üzenetére


NTonee
veterán

Javítanám önmagamat...
OTA frissítésben megérkezett a 1.47.401.4 verziószámú ROM.
Töltődik lefelé. :C kíváncsi leszek mit főzött a htc.

(#1820) gatto_ válasza NTonee (#1819) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez a frissítés nálam is megjelent. Simán csak rá lehet frissíteni? Nem gyalul le semmit? Kontaktokat, beállításokat stb...? A nokiánál ez simán ment, de ez az első androidos telefonom, és nem szeretnék meglepetéseket.

(#1821) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Megpróbáltam feltenni az új radio romot, átnevezem PG88IMG-re, bemegyek bootloaderbe, és semmi:( valakinek valami ötlet??

(#1822) NTonee válasza gatto_ (#1820) üzenetére


NTonee
veterán

Felment simán. Csak lassú volt, meg vagy 5x rebootolt. Úgy kaptam vissza a rendszert, ahogy volt, semmi nem törlődött. Tehát minden rendben.

------
Furcsa viszont, hogy a bootloadert nem érem el, de lehet, hogy csak én bénázok el valamit.

A gps nálam a szerviz óta működik, így javulásról nem tudok beszámolni. A jelerősség nem jobb most sem.
Sense maradt 2.1, tehát nincs 3.0 egyelőre.

Épp nyaralok, ahol nincs 3g hálózat. De edge ment eddig, most viszont csak gprs van. Mondjuk a hotelben is megszűnt a net, így lehet, csak a szolgáltatóknak tett be izomból a mostani vihar.

(#1823) bobace válasza NTonee (#1818) üzenetére


bobace
őstag

Nekem is volt, aztán délutánra minden "eszébe jutott".

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#1824) NTonee válasza NTonee (#1822) üzenetére


NTonee
veterán

De Jó, hogy leírtam... :((
Edge visszajött, bootloader előkerült, s-on is maradt. Továbbra sincs gyári s-off, grrr!

(#1825) ffodi válasza szrobi66 (#1821) üzenetére


ffodi
veterán

PG88IMG.zip lett a neve? Illetve milyen bootloadert indítottál, mert a CWM(4ext recovery) ugye nem az. Kikapcsolod a telefont, és akkor hangerő le+bekapcsgomb, és ott elvileg fel kellene ismernie mint frissítés.(ha nem megy, akkor gyorsboot ki, telefon kikapcs majd be, kikapcs és akkor indíts rá.) :)

Szerk.: A hboot és fastboot nem ugyan az.

NTonee:

Van valami más változás az előző rom után, sebesség stb.? Illetve azt megnéznéd nekem ha megkérlek, hogy a bootloadernek a verziója mi pontosan? Mert van egy olyan gyanúm, hogy már nem a jó öreg törhető 0.98.000 lesz a verzió, hanem 0.98.0002, és ezt ugye még nem lehet hackelni az alpharevx-el.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1826) Agony válasza NTonee (#1824) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem is megjelent ez a frissítés, le is töltötte, azonban nem telepíti.
Elfogadom a telepítést, újraindítja a telefont bejön egy android figura egy felkiáltó jellel és ott áll. 10 percig hagytam de nem történt semmi így újraindítottam. Betölt a rendszer, aztán ismételten kínálja a frissítést mintha mi sem történt volna. Elképzelhető hogy a root vagy az s-off miatt nem megy fel?

Start with a whisper, end with a scream!

(#1827) szrobi66 válasza ffodi (#1825) üzenetére


szrobi66
aktív tag

A bootloader a recovery-től függ??? 4EXT recowery van fent, ha ezt lecserélem clockworkmod-ra működni fog?? Lehet ez a baj, erről nem tudtam!!! Feltettem kb fél perce sdk-val a radio romot, ha látok külömbséget, akkor írom, de nekem működött minden eddig is (gps is)
Most értelmezem igazán amit írtál :B sorry! Természetesen bootloadert indítottam, nem recovery-t! Bár nem kikapcsolásból, hanem újraindításból, azis baj lehet??

[ Szerkesztve ]

(#1828) ffodi válasza szrobi66 (#1827) üzenetére


ffodi
veterán

Nem! A bootloader az amit meghackeltél az alpharevx-el, a recovery pedig ún. fastboot. A kettő nem ugyan az. Nem kell leszedned a 4EXT recoveryt.

Agony:

Nyomd meg a felfelé hangerő+bekapcsgombot egyszerre, hátha segít.(ha megjelenik a figura a felkiáltójellel utána)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1829) ffodi válasza szrobi66 (#1827) üzenetére


ffodi
veterán

Kifutottam az időből, igen az is lehet gond. Próbáld ki amit írtam. Igaz, ha már fent van az új radio akkor már mindegy. Majd írd le légyszi javult -e valamit. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1830) Agony válasza ffodi (#1828) üzenetére


Agony
aktív tag

Sajnos nem történik így sem semmi. Körbenézek XDA-n hátha ott is szembesült már valaki hasonló problémával. :(

Start with a whisper, end with a scream!

(#1831) szrobi66 válasza ffodi (#1829) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Ok, mindenképp!! Kösz a segítséget!

(#1832) ffodi válasza Agony (#1830) üzenetére


ffodi
veterán

Vagy esetleg rakd fel manuálisan a frissítést, xda-n fent van a shipped romok között. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1833) szrobi66 válasza ffodi (#1829) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Sajna kikapcsolásból sem csinál semmit, fel sem ajánlja a frissítést:( Na mindegy, sdk-val fogom pakolgatni a cuccokat

(#1834) ffodi válasza szrobi66 (#1833) üzenetére


ffodi
veterán

Hmm....Akkor még esetleg annyit megpróbálhatsz, hogy ugye a zip fájlon belül van két fájl. A text fájlt(android-info) megnyitod és a mainver után lévő számot, ami 1.47.401.4 átírod erre: 1.35.75.1 Elmented és megpróbálod még egyszer.

Egy próbát megér. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1835) szrobi66 válasza ffodi (#1834) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Hát úgysincs semmi, arra tippelek, hogy valami miatt bootloaderben nem látja az sd-t

(#1836) ffodi válasza szrobi66 (#1835) üzenetére


ffodi
veterán

Az is lehet, a különböző partíciók miatt, de az sincs kizárva, hogy a mainver-nél megadott verziószám nem stimmel. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1837) NTonee válasza ffodi (#1825) üzenetére


NTonee
veterán

Jaja, a piszok banda ezzel levédte a bootloadert. A végére odaböktek egy kettest, így nem lehet alpharevx-el s-offolni. Nem igazán változott semmi egyébként, kicsit mintha gyorsabb lenne, de egyelőre csak ennyit látok.

(#1838) ffodi válasza NTonee (#1837) üzenetére


ffodi
veterán

Erre számítottam. Más régiós romok már egy ideje ezzel a hboot verzióval rendelkeznek. Legalább most már nem kell vacillálnod azon, hogy s-offold vagy sem. ;] :(

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1839) szrobi66 válasza ffodi (#1838) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Elvileg lehet downgrade-olni s-on-nál is.

(#1840) ffodi válasza szrobi66 (#1839) üzenetére


ffodi
veterán

Tudom, de azért az nem olyan egyszerű dolog, és picit kockázatos is.

Látom XDA-n próbálsz utánajárni a dolgoknak, hogy miért nem engedi flashelni hboot-ból a radiot. :) Lehet az ENG Hboot miatt?

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1841) bmarton7


bmarton7
csendes tag

üdv, ma tulaja lettem a topic témájának, azóta ha épp nem csinálok semmit előveszem s nézegtem mennyire is szép, beteges mind1 :D felmerült vele kapcsolatban egy kérdésem, hogy hogy lehet vele a htc sense oldalára regelni? mert elakad ott ahol rá kell nyomni a "csatlakozás a sense-hez" gombra kondolkodik egy ideig majd azt írja hogy "Válasz várása a eszközjától, nyomja meg a gombot, és próbálja újra, Kérjük". nem értem a telón meg kéne jelenne valaminek vagy minek kéne történnie? válaszotok előre is köszönöm!

2 féle vélemény van, az enyém és a helytelen...

(#1842) ffodi válasza ffodi (#1840) üzenetére


ffodi
veterán

Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy az a baj, hogy a txt-ben a mainver-nél rossz szám szerepel, mert annak meg kellene egyeznie az aktuális szoftver verziójával, mert csak akkor ismeri fel frissítésként.

Annyit még próbálj meg, hogy az 1.47.401.4 helyett ezt írod be: Virtuous Unity v1.29.0 (Saga) :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1843) szrobi66 válasza ffodi (#1842) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Igen, próbálom kideríteni miért nem akarja az igazságot, pont az eng-hbootos fórumon "beszélgetek"(próbálok beszélni :) ) egy sráccal, ahogy nézem másnak nincs ilyen baja, hacsak nem s-on-os. Valami Fastboot Commandert vagy Android Flashert ajánlanak, de ezeket nem ismerem, azt nézem googlen, de ezzel az angol tudással nemsokra megyek. Megnézem amit írtál, de nem hiszem hogy az a baj, még régebben én rootoltam a haver desire z-jét, és ott nem kellett matekolni semmivel, átneveztem a zip-et, beraktam sd gyökérbe, és frissített. Úgy cseréltem rajta sokmindent, de azért megnézem.

(#1844) ffodi válasza szrobi66 (#1843) üzenetére


ffodi
veterán

Olvastam. Szerintem ez lesz a gond, lehet hogy a "(Saga)" elé nem kell szóköz(ha nem jó megnézhatnéd úgy is) :D . Viszont minek tökölsz az említett programokkal, ha már feltetted másképp? :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1845) szrobi66 válasza ffodi (#1844) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Eszemben sincs azokkal tökölni, csak ez a frissítés téma idegesít, hogy nem megy:) Sdk-ból mindent meg lehet csinálni tudom. Szóközzel próbáltam, nem megy, most szedem ki a szóközt:)
Ha így sem lesz jó, ráment a délutánom a semmire, mert a radio rom már rég fentvan, és mehetek éjszakára melózni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1846) ffodi válasza szrobi66 (#1845) üzenetére


ffodi
veterán

Az korrekt. Ha így sem jó, akkor nem tudom, miért nem működik. Mindjárt cserélek spalsh screent, ott is ez a móka működik(PG88IMG.zip), aztán kiderül, hogy a gond csak nálad áll -e fent. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1847) szrobi66 válasza ffodi (#1844) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Lejárt az időkorlát... Sajna így sem csinál semmit:( Igazából nem láttam volna benne logikát, mert a hbootnak nincs sok köze a rom-hoz (szerintem) Azért köszi a segítségedet!!! :R Szerintem bootloaderbe a kártyát nemlátja valamiért... de ez csak agyalás.
Na, kiváncsi vagyok, hogy megy-e nálad!

[ Szerkesztve ]

(#1848) ffodi válasza szrobi66 (#1847) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem van, mert azért kell PG88IMG-nek nevezni a fájlt, hogy elhitesd a telefonnal, hogy ez egy kritikus frissítés, és ezért telepíti egyből. Ha nem stimmel a verzió, akkor lehet hogy ott meg is áll, és nem kérdez semmit. Egyébként nálam sem működik, nem csinál semmit, pedig nálam gyári az SD partíció. Utána nézek én ennek, mert ez idegesítő. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#1849) Motion_Blur válasza ffodi (#1801) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Látom Mester itt se bírsz magaddal, mindegy mit adnak a kezedbe, azt megkínálod :DDD :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1850) szrobi66 válasza ffodi (#1848) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Engem is nagyon bosszant, ha jutsz valamire, kérlek oszd meg velem, mert már a hajam tépem (igaz kopasz vagyok :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.