Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Zsocó válasza SAMG3 (#3299) üzenetére


Zsocó
aktív tag

:R
Akkor okés. Egyébként videókon elég erősnek tűnik nekem a fényerő a telón. Automata fényerő mennyire erős átlagosan beltéren?

[ Szerkesztve ]

(#3302) New Bluestar válasza winfos (#3300) üzenetére


New Bluestar
tag

És előtte a 15-ös volt fent ? Mert állítólag az a rossz, és azért nem lehet a 16-osra. Meg régebbire sem.

(#3303) kelzsoca válasza addamka (#3292) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megoldható, hogy ezentúl is flashelhető legyen a szoftver MiRecovery-vel, csak jelezzétek felém ha erre van igény, értelemszerűen ha OTA-n jön a szoftver, és privát kulcsot használnak a szignózáshoz, akkor azt továbbra sem lehet telepíteni a gyári recoveryvel, de a szoftver csomagot, ha külön letölthető azt meg lehet idomítani, és lehet flashelni a gyári recovery alól is. :)

https://vertigostore.eu

(#3304) SAMG3 válasza New Bluestar (#3302) üzenetére


SAMG3
tag

Igen én sajnos reggel feltettem a 15öst mielőtt leszedték volna a linket. De most akkor ne mtudok 16ra frissíteni?

Szerk.: nekem most ez az 5,10,15 van fent akkro frissíteni tudom a 16ra vagy sem? :/

[ Szerkesztve ]

(#3305) winfos válasza New Bluestar (#3302) üzenetére


winfos
tag

Ja értem , nem az volt fönt , gondolom akkor azért is sikerült.

(#3306) New Bluestar válasza SAMG3 (#3304) üzenetére


New Bluestar
tag

Hát az eu fórumon ilyesmit olvasok. Sajnos én is felraktam, most nem tudom mit csináljak.

Nem hogy frissíteni nem lehet, még régebbit sem lehet visszateni, sőt még a twrp-t sem tudják felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#3307) SAMG3 válasza New Bluestar (#3306) üzenetére


SAMG3
tag

Fasza! Na akkor mostantól meg h lesz a frissítés?

(#3308) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
PC-re rákötve aki nem tudott a telefonra másolni semmit, mert nem igazán működött annak itt egy MTP mód, ami nekem jó lett! :D :D :D

(#3309) New Bluestar válasza SAMG3 (#3307) üzenetére


New Bluestar
tag

Hát erre én is kíváncsi vagyok. Azért gondolom sok ember megszívta Európában, csak találnak rá valami megoldást.

(#3310) deadbody válasza Itachi82 (#3308) üzenetére


deadbody
tag

Én már ftp-vel oldom meg inkább, kábel sem kell :)

Mellesleg én akárhány drivert szedtem le eddig egyikkel sem tudtam telepíteni gépre rendesen a telót, így twrp-t sem tudom felrakni, mostmár emiatt a romot meg ne is rakjam fel, nagyonteCCik. :D

(#3311) addamka válasza SAMG3 (#3307) üzenetére


addamka
őstag

TWPR-re váltasz, az összefoglalós fastboot-os módszerrel felmegy, előbb tettem fel.
Mondjuk most nem is raktam fel drivert, ezek szerint valamelyik már fent volt Win10 alatt.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#3312) ollie válasza SAMG3 (#3297) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a xiaomi.eu-s romok nem hivatalosak, gyakorlatilag csak főzöttek.

***

(#3313) #65577472


#65577472
törölt tag

Akinek gondja akadt az 5.10.16-os ROM telepítésével, amihez nélkülözhetetlen a TWRP:

MiRecovery TWRP cseréhez van egy nagyon egyszerű megoldás, nem kell hozzá PC.

HOW TO FLASH TWRP RECOVERY VIA FLASHIFY
Warning: Redmi note 2 only (other phone need specific image)
Me and this forum are not responsable for any damage. Do at your own risk

1. download flashify app from playstore and give root acces
2. download img of twrp for redmi 2 note and put in your sd card (I prefer sdext root folder)
3. Open flashify, select "recovery image", find the img file you've downloaded
4. confirm flash, wait until it's done
5. you're now ready to reboot in twrp pressing "reboot now" from flashify.
you can also turn off your phone, press power and volume up and you'll be in twrp.

(Milestone2 ez mehetne összefoglalóba is.)

(#3314) Zoja™ válasza kelzsoca (#3303) üzenetére


Zoja™
őstag

A tőletek vásárolt telefonok remélem azért minden mókolás nélkül megkapják az OTA frissítést. Vagy ha esetleg mégsem, akkor valamit kitalálhatnok, hogy ne kelljen Pestre rohangálni szervizbe. :R

(#3315) Imy válasza Zoja™ (#3314) üzenetére


Imy
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok... :R

(#3316) Klara_ válasza addamka (#3292) üzenetére


Klara_
őstag

Csodas fejlemenyek, el vagyok ragadtatva...

Innentol kulonosen kivancsi vagyok, hogy a MIUIHU frissitesevel mi lesz...

(#3317) mdav88 válasza #65577472 (#3313) üzenetére


mdav88
senior tag

Nekem tegnap erkezett meg a kicsike tipikus kinai rommal. Amint lehetett lekaptam hozza a friss romot es a mi recoveryvel telepitettem. Gond nelkul felment, eddig minden rendben vele.

(#3318) kelzsoca válasza Zoja™ (#3314) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, megkapják, OTA-n, de ezt már többször is leírták.

https://vertigostore.eu

(#3319) bubu256


bubu256
tag

Hogyan telepíts TWRP-t flashify-al

1. Töltsd le a flashify-t a Google Play-ról adj neki root engedéyt
2. Töltsd le a redmi note 2 TWRP img file-t
3. Indítsd el a flashify-t, válaszd "recovery image", tallózd be neki a letöltött TWRP img-t
4. flash, várd meg amíg végez
5. Amikor végzett "reboot now"
Ezután TWRP-vel indul ahonnan lehet telepíteni az 5.10.16 Rom-ot

Kipróbáltam működik!

skyline_r33 már megelőzött közben de itt van magyarul is.

[ Szerkesztve ]

(#3320) krekk


krekk
tag

5.10.8-ra update-el simán felment Kétszer ment végig a csík, meg leszívott 20%-ot az akksiból :)
nem kellett twrp...

[ Szerkesztve ]

(#3321) deadbody válasza #65577472 (#3313) üzenetére


deadbody
tag

Nálam is működik, köszi. :)

(#3322) #65577472 válasza mdav88 (#3317) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azt írták a xiaomi.eu fórumon is, hogy 5.10.16 csak TWRP-vel megy fel, én emiatt MiRecovery-vel meg sem próbáltam.

Egyébként ettől a mizériától függetlenül mindenképp ajánlott a TWRP használata, ég és föld a MiRecovery-hez képest.

(#3323) Zoja™ válasza kelzsoca (#3318) üzenetére


Zoja™
őstag

Ne haragudj, de túl sok a kavarodás mostanában, ráadásul a miui.hu-s srácok nem igazán közlékenyek.
Elhiszem, hogy nagy rajtuk/rajtatok a nyomás az újítások miatt, ráadásul a felhasználóktól is kaptok hideget, meleget, de odaát érdemleges információt csak nagy ritkán lehet kapni.

Ezért is kérdeztelek Téged, mint disztribútort, hogy mire számítsunk a változások miatt. :R

(#3324) krekk


krekk
tag

Xiaomi devices:
Install via OTA or Updater app
Xiaomi MiNote PRO (leo) Installation:
Install our ROM via our MiRecovery via Flashify or ADB
Xiaomi Mi4i (ferrari) Installation:
Install our ROM via TWRP via Flashify or ADB
Xiaomi Mi4c (libra) Installation:
Install our ROM via TWRP via Flashify or ADB

tehát az alsó két készülékre kell a twrp mi4i és mi4c többire mehet ota vagy updater app-al....

(#3325) #65577472 válasza krekk (#3324) üzenetére


#65577472
törölt tag

Wipe cache csak Recovery-ből megy, érdemes mindenképp ott frissíteni, legyen az MiRecovery vagy TWRP.

(#3326) eustock válasza Zoja™ (#3323) üzenetére


eustock
tag

Az ütemtervet követve vasárnap várható egy ota frissítés a miuihu romot használók számára.

MIUIHU romok megjelenésének ütemterve:

- Péntek: romok készítése,
- Szombat: Délelőtt tesztelés, javítás, délután fórumon publikálás
- Vasárnap OTA frissítés

forrás

[ Szerkesztve ]

(#3327) Klara_ válasza eustock (#3326) üzenetére


Klara_
őstag

Valoban lehetne jobb a kommunikacio e teren, pl. elore kozolni, hogy a mult heti kimarad. Nem varok csodakat, csak egy hozzaszolast vasarnap, hogy lesz vagy nem lesz frissites es miert. Valamint egy olyan felulet is jo lenne ahol csak a MIUIHU val van foglalkozva nem pedig egyben a multival. 9.24HU-ban is van hiba es semmi erdemi reakciot nem lattam ezekre a jelzesekre. Kulonosen mert nalam az updater alkalmazas FC-zik random.

(#3328) szaszapi válasza Klara_ (#3327) üzenetére


szaszapi
őstag

Én azt vettem észre hogy a telefonon lévő choose update package-t választva csak kifehéredik a kép alig lehet kilőni,csak recoveryvel lehet a romot frissíteni,eddig nem volt ilyen!

(#3329) New Bluestar


New Bluestar
tag

Na rászántam magam, és felraktam a TWRP-t ezzel a flashifly-al, igaz először lefagyott, mármint csak a flashifly, de aztán megcsinálta.
Azután TWRP-vel már sikerült a 5.10.16-os romot feltenni.

Mivel abszolút kezdő vagyok ebben, azt kérdezném, hogy elvileg ettől még OTA frisstés jön ? illetve az updater
is ugyanúgy használható ?

(#3330) Klara_ válasza New Bluestar (#3329) üzenetére


Klara_
őstag

A multi en mindig kezzel tettem fel, miutan elovastam a visszajelzeseket, hogy mi a helyzet az adott hetivel.
Ajanlom neked is ezt. Wipe cache ha vegzett a telepitessel.

(#3331) New Bluestar válasza Klara_ (#3330) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi :R

Igaz, érdemes várni kicsit a visszajelzésekre, mert úgy lehet járni, mint ezzel.

(#3332) Benir8


Benir8
senior tag

Rezgéset fel lehet erősíteni beállítással? Mert jön pl messenger üzenet alig rezeg rajta,meg ébresztéssel is erős rezgés kelenne.(nem szoktam hanggal beállítani)

Csalódtam benne,azzal hogy mikor felkeltem megnyomtam a feloldó gombot egyszer csak feketeséget láttok,alsó gombok világít pirosan,akkumulátor kiszedéssel oldottam meg :W
Mi volt ez?Én nem frissítettem,piszkáltam mint ti,azt se tudom miért frissítek,ha van rajta frissítő program.
De tényleg miért kapott feketeséget?

[ Szerkesztve ]

(#3333) Klara_ válasza Benir8 (#3332) üzenetére


Klara_
őstag

Nem.

Segitene ha odairnad, hogy multi, HU vagy milyen ROM es milyen verzoiszam alatt produkal hibakat, igy nem fog tudni valaszolni senki.

(#3334) Habsteve


Habsteve
tag

MIUIEU 5.9.24ről simán frissítettem 5.10.16ra MI recoveryvel, cache wipe előtte, utána megvolt.

(#3335) Benir8 válasza Klara_ (#3333) üzenetére


Benir8
senior tag

MIUIHU 5.9.24
Itthon rendeltem kedden eustock-rol ami már magyar nyelven és legfrisebb verzióval kaptam meg.
Nehogy már vissza kell küldenem,beleszerettem ebbe a telefonomba,ma fordult elő a képernyő kifagyás azóta már félek :/

[ Szerkesztve ]

(#3336) DJ Diablo


DJ Diablo
tag

Én is tegnap kaptam meg a Giztopról a telefont. Romot lefrissítettem, eddig minden ok!
Titanium Backup-al szerettem volna visszarakni a progikat (adtam neki root jogot), de az előző verzió amit használtam azt mondta hogy nincs root. Szedtem le másikat, az ok volt de nem tudta visszaállítani csak gondolkodott de nem történt semmi. Volt valakinek ilyen gondja? Kellene hozzá super su? Mi lehet a gond?
Akku eddig szerintem teljesen ok, de majd kiderül ha rendesen lesz nyúzva! Ha felrakom a twrp-t akkor jönni fog frissítés vagy recoveryből kell felrakni?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3337) Zoja™ válasza eustock (#3326) üzenetére


Zoja™
őstag

Csak az a baj ezzel, hogy nem kerek a történet, mert a múlt heti kimaradt. Nincs is ezzel baj, csak nem szóltak róla és csak több felhasználó hisztizésére adták ki az infót, hogy egyébként nem is volt frissítés.

Ezekhez még az is hozzá jön, hogy voltak visszajelzések arról, hogy bugos az OTA updater az 5.9.24-es romban, így nem tudtuk eldönteni, hogy a bug miatt nem kapott frissítést a telefon, vagy ki sem adták a miui.hus srácok.

(#3338) Klara_ válasza Benir8 (#3335) üzenetére


Klara_
őstag

Jelen allas szerint vasarnap jon firss, vard meg! Ezek fejlesztoi (teszt) ROMok, hiba lehet benne.
Mashol a sima ROM is tele van hibaval. Muiuihu forumban is jelezd a hibat itt is!

(#3339) Benir8 válasza Klara_ (#3338) üzenetére


Benir8
senior tag

Húú megnyugodtam,köszönöm a válaszait.

(#3340) eustock válasza Zoja™ (#3337) üzenetére


eustock
tag

Igen, az információ valóban nem érkezett meg sem hozzánk, sem a felhasználókhoz, a kommunikációt a saját szoftverrel kapcsolatosan erősíteni kell, mi is csak a fórumról értesültünk arról, hogy mi volt az oka a kimaradt OTA frissítésnek, a bizonytalanság pedig valóban nem jó.
Köszönjük az észrevételeket, továbbítjuk a fejlesztő csapat felé az információkat, de ezeket nyugodtan jelezzétek feléjük is. :R

(#3341) fengsuhi válasza Habsteve (#3334) üzenetére


fengsuhi
tag

Most akkor kell TWRP vagy elég a MiRecovery a 10.16-os ROM-hoz?

(#3332) Benir8:
Nekem is volt olyan, hogy hiába nyomtam a bekapcsoló gombot, nem éledt fel a kijelző, és a gombok sem világítottak, csak az akku kivétele segített. 10.08-as EU ROM, a hiba többször előfordult már, talán korábbi ROM-mal is csinálta, de ebben nem vagyok biztos.

(#3342) betyarr


betyarr
veterán

a hivatalos romot használja valaki?azzal is vannak bugok?gondolok itt erre a mirecovery-s inkompatibilitásra.meg egyébre is.

(#3343) Benir8 válasza fengsuhi (#3341) üzenetére


Benir8
senior tag

De remélem kijavítják hamar,mert most vettem meg és nem szeretnék hosszú időre szórakozni ezzel.

(#3344) Habsteve válasza fengsuhi (#3341) üzenetére


Habsteve
tag

Ahogy olvasom a frissítési hiba akkor lép fel ha 5.10.15ről frissítenek.

(#3345) Klara_ válasza eustock (#3340) üzenetére


Klara_
őstag

Jelezve lett, csak a sok ROM kiadas miatt siras kozott lehet, hogy elveszett.

[ Szerkesztve ]

(#3346) Xmister válasza DJ Diablo (#3336) üzenetére


Xmister
senior tag

Nekem a Titanium Backup csak SuperSU-val működött. :) [link]

(#3347) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Ez egy nagyon érdekes topic, ezzel is lehet csökkenteni az akku használatot forum.xda-developers.com/redmi-note-2/orig-development/kernel-battery-saver-kernel-t3224522/page3

(#3348) fpunto válasza bubu256 (#3319) üzenetére


fpunto
csendes tag

Én is felraktam flashify-vel a twrp-t, majd reboot után bejött a twrp recorvery, reboot, csak akku kivétel után indult el, de MI recorveryvel.
Ennek így kell működnie?

(#3349) #65577472 válasza fpunto (#3348) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha reboot-nál lefagy, ne vedd ki az akksit, hanem nyomd hosszan a power + hangerő fel gombokat, amíg ki nem kapcsol a telefon. Utána kapcsold be, fent lesz a telefonon a TWRP.

(#3350) szaszapi válasza #65577472 (#3349) üzenetére


szaszapi
őstag

Nektek mennyi idő alatt jön be a TWRP?nálam kb 30-60msp mire bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.