Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

XIAOMI REDMI NOTE 2 / XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME
ITT VAN A LEÍRÁS, MIELŐTT KÉRDEZEL OLVASD MÁR EL LÉGY SZÍVES!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Rol06


Rol06
tag

Én nem szeretem a flip tokokat, de véletlen most leltem . Eddig még ez tűnik a legnormálisabbnak, ha érdekel valakit.

(#2702) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Hetfon pandawill happy hourban a PRIME 165 USD !!
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Monday

-

(#2703) Zoja™ válasza Siffredi (#2700) üzenetére


Zoja™
őstag

Hajnali fél ötkor levettem a töltőről, WiFi be, szokásos reggeli email, Facebook, fórum check, majd fél hatkor elindultam dolgozni, WiFi ki, mobilnet be.

Közben zene hallgatás, (kb húsz perc). Napközben 6-7 telefon hívás, átlagban öt percesek.
Folyamatosan bekapcsolt mobilnet mellett két óránként tíz perc nyomkodás.

Délután fél ötkor indulás haza, közben zene hallgatás, majd miután haza értem mobilnet ki, WiFi be.
Megnéztem az egyik kedvenc sorozatom legújabb részét, utána még két 5 perces hívás, plusz kb fél óra netezés.

Nagyjából ennyi, plusz-minusz húsz perc hibahatárral, így jött össze a képeken szereplő kijelzőidő.

(#2704) mikkencs válasza GoldhandRent (#2702) üzenetére


mikkencs
csendes tag

Ehhez milyen költség jön még?

(#2705) Siffredi válasza Zoja™ (#2703) üzenetére


Siffredi
senior tag

Ezek tudatában le a kalappal az üzemidő előtt! :R

Ugye neked a sima verziód van? A legfrissebb szoftverrel használod?

mikkencs: Ha biztosra akarsz menni, akkor tudsz rá kötni "áfa-biztosítást" +10%-ért. Amennyiben fennakad a vámon, utólag kifizetik neked az áfa összegét.

A szállítás ingyenes, cserébe hosszú. :)

(#2706) Zoja™ válasza Siffredi (#2705) üzenetére


Zoja™
őstag

Igen, nekem a sima verzió van, 5.9.24-el.

(#2707) Gadhead válasza Rol06 (#2701) üzenetére


Gadhead
csendes tag

Nekem ez jött be legjobban flip tokok közül: Original flip case

(#2708) adamrpia


adamrpia
csendes tag

Nekem egy 16GB fehér 5.9.24 eu rom-os készülékem van teljesen megvagyok elégedve az akku idővel. Video streameles volt ebből kb 2 óra, telefonálás 20 perc a többi fb, böngészés.

[ Szerkesztve ]

(#2709) kubano


kubano
csendes tag

Xiaomi Tempered Glass-t vett már valaki? (0,2mm 9H)

http://www.aliexpress.com/store/product/High-Quanlity-Xiaomi-Redmi-Note-2-Glass-Film-Nanometer-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film/311331_32439589001.html

Jobb egy Nilkin? (0,33mm 9H)

(#2710) Siffredi válasza adamrpia (#2708) üzenetére


Siffredi
senior tag

Szép, a végén még kiderül, hogy az üzemidő problémák csak a korábbi romokkal voltak tapasztalhatóak...

(#2711) Pe-pe válasza kubano (#2709) üzenetére


Pe-pe
tag

A Nilkinhez kamera glass is já.

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#2712) kubano válasza Pe-pe (#2711) üzenetére


kubano
csendes tag

engem a minőség érdekel,

van különbség? valakinek tapasztalat eredeti Xiaomi üvegekkel?

(#2713) Henker2


Henker2
addikt

Lehet volt már szó róla, de az alkalmazásokat lehet egyből SD-re telepiteni?
A legújabb ROM van fent

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2714) gytacs válasza kubano (#2709) üzenetére


gytacs
tag

Én ilyet vettem. Sztem teljesen jó, feedbackeket is ha megnézed, azok is jók. Könnyű volt feltenni, a tetején beigazítottam a kivágott részeket, ráengedtem, és "rászippantotta" magát buborékmentesen. A széleknél max 1mm-ert nem takar, de oda meg belóg a tpu tok. Teljesen átlátszó, gyönyörű maradt a kijelző, érintésekre sem lett rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#2715) Milestone2 válasza Henker2 (#2713) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem nem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2716) Henker2 válasza Milestone2 (#2715) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor telepítés után áthelyezni?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2717) Milestone2 válasza GoldhandRent (#2702) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Pandánál azt hiszem nem lehet "MÁV"-ot + 'FÁ-t kerülni...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2718) Milestone2 válasza Henker2 (#2716) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Külső programmal azt hiszem. Nem vagyok kompetens, nem használok ilyeneket...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2719) Henker2


Henker2
addikt

Akkor ha van valakinek ebben valami tapasztalata, kérem ossza meg velem!

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#2720) Uuser válasza Zoja™ (#2604) üzenetére


Uuser
tag

Van rá lehetőség, de egyelőre a fejlesztői ROM-ban nem úgy működik ahogy kellene.
A téma alkalmazást megnyitva egy-két másodpercig az az ikonsor fogad a képernyő közepén, ahol a jobbról második "Customize" ikonra rányomva személyre szabható bármelyik téma összes - egyébként külön is letölthető - eleme.
Ez a kezdőképernyő, ha kilépsz a téma alkalmazásból és újra belépsz, már nem jelenik meg csak egy bizonyos idő eltelte után. Nem sikerült eddig rájönnöm miért, újraindítás vagy alkalmazástár törlése sem segít, el kell telnie egy bizonyos időnek miután kiléptél a témákból hogy újra ez a kezdőképernyő fogadjon.

(#2721) Klara_ válasza Pe-pe (#2711) üzenetére


Klara_
őstag

Kamerara foliat ad nem glasst.

(#2722) DJ Diablo válasza kubano (#2709) üzenetére


DJ Diablo
tag

Ha ez tényleg eredeti, akkor egy kicsit olcsóbb. :)

(#2723) Zoja™ válasza Uuser (#2720) üzenetére


Zoja™
őstag

Köszönöm az infót, remélem javítva lesz majd ez a bug, bár ennyi legyen a legnagyobb probléma a rendszerben.

Minden más rendesen működik, bár 3rd party launcherrel sikerült belefutnom egy memory leak-be is. Mondjuk számítottam is rá, mert hiába a miui optimalizációja, azért csak a híresen memória szivárgó 5.0.2 az alapja.

(#2724) ollie válasza kubano (#2709) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem Xiaomi. Megtévesztő az elnevezése.

***

(#2725) GoldhandRent válasza Milestone2 (#2717) üzenetére


GoldhandRent
őstag

elvileg lehet rá kötni "biztosítást", de még sarccal is jobban jön ki ! (~57ezer) viszont sokat kell rá várni

-

(#2726) tomsolo válasza Milestone2 (#2717) üzenetére


tomsolo
őstag

ott van hogy plusz 10%-ért lehet kötni "Import insurance" ami azt jelenti ami :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#2727) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !
Nem tud valaki eladó tempered glasst Magyarországról ? (Note 2-re természetesen )
Hardveraprón nem találtam sajnos, és jövő hét péntekig kellene, mert ajándékba vinném a telefont.

(#2728) kubano válasza Siffredi (#2710) üzenetére


kubano
csendes tag

Annál is inkább, mivel a MIUI 7-ben az ébresztések optimalizálása kapcsán is +10%-ot ígérnek.

https://www.youtube.com/watch?v=SvI8Jy5B7y4

(#2729) Pe-pe válasza Klara_ (#2721) üzenetére


Pe-pe
tag

Én abban hittben éltem, hogy az is glass. 😢
Egyébként ki vett már rá ablakos flip tokot??

[ Szerkesztve ]

-------------Xiaomi Redmi Note 2 ver.:FDD 16GB ------ ; --------- Raspberry Pi 2 --------

(#2730) Criminal017 válasza Pe-pe (#2729) üzenetére


Criminal017
őstag

Én nem vettem, a Honorbuy küldte ajándékként... :))
Elég minőségi, rosszabbra számítottam, bár nekem nem volt feltétel a kis ablak.
Link

(#2731) tybsen


tybsen
addikt

Nexus 5 után (illetve amíg az szervizben lesz) kellene valami dual sim cucc 5,5" körül, illetve ha beválik, meg is maradna.

Xiaomi Redmi Note 2-t vagy Meizu M2 Note-t néztem, esetleg Honor 4x-et (ez utóbbi van a családban és nem rossz), ha beválik a telefon, meg is tartanám a N5 helyett. A cserélhető akksi.meg valahogy a márka miatt a MI szimpatikusabb meg a bizalmam is nagyobb. Néhány kérdésben szeretnék segítséget kérni Tőletek:

1. Átlagos felhasználás, semmi játék (csak néha ingress), inkább böngészés, hírolvasás, whatsapp, fényképek, gyors multitasking 2-3 app esetén, ilyesmi. Akadásmentes rendszer, jó akku és normális kamera (nem vagyok fényképész) szempont. Ezt teljesítené a telefon vagy kevés a 2 GB RAM miui esetén?

2. Illetve két különböző ország SIM kártya lenne benne, hogy határátlépéskor ne kelljen ki be pakolgatni a kártyákat és működjön a 3G internet (egyszerre persze csak egy kártyán) mindkét sim fiókban (gondolom valahogyan be lehet állítani, hogy melyik fiókban lévő kártyán legyen éppen 3G adatkapcsolat?).

3. Lehet, hogy hülyeség, de mennyire "biztonságosak" ezek a kínai telefonok illetve a rajtuk lévő romok? Valahogy fenntartásaim vannak az ilyen és ehhez hasonló cikkek miatt, ha pl. ráteszem a mobilbank alkalmazásomat ( vag paypal, amazon, hitelkártya, hotelfoglalások, stb - gyakorlatilag mindenem a telefonon van), mennyire lehetek biztos, hogy nincs előre telepített malware, stb vagy egy későbbi frissítéssel sem jön?

Ja, eustock-ról rendelnék és csak a gyári rommal tervezném használni.

4. Másik téma a biztonsági frissítések hiánya az összes nem-nexus esetén, pl
stagefright. Várható valamilyen biztonsági frissítés, hallottatok erről valamit?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#2732) Imy


Imy
veterán

Erre és erre nincs valami ötletetetk?

:R

(#2733) bubu256 válasza Imy (#2697) üzenetére


bubu256
tag

Talán ez lesz az: Contacts > Display preferences > Hide incomplete numbers

(#2734) ollie válasza tybsen (#2731) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én biztos hogy Xiaomit választanék. Év elején pont Nexus 5-öt cseréltem Redmi Note 4G-re, és szinte semmiben nem éreztem visszalépésnek a Xiaomi középkategóriáját az N5-höz képest (na jó, a fényképek minősége egyértelműen rosszabb volt). A biztonsággal sincs baj, de nem biztos, hogy felmennek rá a banki alkalmazások, mert a romok általában gyárilag rootolva vannak, azokra meg tudtommal eléggé érzékenyek a banki appok.

***

(#2735) Zoja™


Zoja™
őstag

Valami hír esetleg arról, hogy lesz-e 5.1.1-en alapuló Miui7 a telefonra?

(#2736) Boss81 válasza Zoja™ (#2735) üzenetére


Boss81
senior tag

Tudomásom szerint a cég lehet ki fogja hagyni , és a 6 androidra koncentrál :K

(#2737) #65577472 válasza ollie (#2734) üzenetére


#65577472
törölt tag

OTP SmartBank vígan elfut rajta.

(#2738) Zoja™ válasza Boss81 (#2736) üzenetére


Zoja™
őstag

Az jó lenne és tekintve, hogy egy friss telefonról van szó, remélem, hogy nem kell rá sokat várni. Bár ha, ha úgy indul, mint a V5-ről V6-ra váltásnál, (ha jól emlékszem) akkor lehet nem leszek az elsők között akik felrakják. Ha jól rémlik, a V6-ból sok funkció kimaradt, ami V5-ben benne volt és csak utólag, a frissítések során rakosgatták vissza a rendszerbe.

Na de amúgy is lemaradásban vagyok a MIUI rendszer fejlődéstörténetében. a hétvégén lesz egy kis időm és bepótolom. :R

(#2739) konigjanos válasza #65577472 (#2737) üzenetére


konigjanos
senior tag

Nekem a cib is vígan hasít rajta...
#2738 most a magyar nyelvűből is kimaradt a kesztyű üzemmód, és a mi remote....ugyan ezen verziószámú multiban benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#2740) Zoja™ válasza konigjanos (#2739) üzenetére


Zoja™
őstag

A MI Remote-ot pótoltam a miui fórumról, nem rossz, (sőt, azt vettem észre, hogy erősebben küldi a jelet, mint a G2-m) csak az zavar, hogy nem tudok kínaiul. Mert az egy dolog, hogy irdatlan mennyiségű eszközt lehet vele kezelni, de csak a nagyobb gyártók modelljei szerepelnek benne angolul, a többi viszont kínaiul van benne.

[ Szerkesztve ]

(#2741) Boss81 válasza Zoja™ (#2738) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem tudom már hol olvastam de még ide is linkeltem az oldalt , vagy év vége vagy jövő év elejére szeretnék behozni a 6-os rendszert , mivel addig nem sok idő van feltételezem nem fognak az 5.1-el tökölni

(#2742) Zoja™ válasza Boss81 (#2741) üzenetére


Zoja™
őstag

A próféta szóljon belőled. Igazából mondjuk az egyik feature ami a 6-osból kellene, az a Doze, mert az átlagos munkanapjaim kb. felét készenlétben tölti a telefon és jó lenne, ha nem igazán merülne. A másik az alkalmazások engedélyeinek kezelése lett volna, de mivel már MIUI-s lettem, így ezt a funkciót már megkaptam. :D

(#2743) celeron


celeron
senior tag

http://en.miui.com/download-274.html

Itt az 5.10.8-as ROM-ot nem tudom letölteni

http://en.miui.com/thread-157254-1-1.html

Innen viszont igen.

A probléma (vagy nem probléma), viszont az hogy a két zip között több mint 100 mega a differencia.

Valaki fel tudná tenni egy fájlmegosztóra a 780 megás zipet? Köszönöm előre is!

(#2744) #65577472 válasza celeron (#2743) üzenetére


#65577472
törölt tag

5.10.8 680 MB, innen töltsd le.

(#2745) fengsuhi


fengsuhi
tag

Szeretném összekötni a telefont a Polar M400-as GPS-es futóórámmal bluetoothon keresztül (az óra fórumában nem tudtak segíteni). Így lehetne szinkronizálni a rögzített edzéseket a Polar Flow appal.

Bluetooth bekapcs a telefonon, kapcsolódás elkezdődik, feldobja a paring request ablakot, beírom a telefonba az órán megjelenő hatjegyű random számot, de aztán az óra mindig azt írja: Connecting to app failed. Discoverable módban is ugyanez történik.

Hogyan tudnám kideríteni, mi a gond?

(#2746) Boss81 válasza #65577472 (#2744) üzenetére


Boss81
senior tag

A 780 MB-os kell neki nem ez :U

(#2747) Milestone2 válasza celeron (#2743) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A Hivatalos oldalról próbáld (az első) másold le a linket és a bigota szó helyett rakj obigota szót, az egy másik ,de európából gyorsabb szerver. http://obigota.d.miui.com/5.10.8/miui_HMNote2_5.10.8_8f479c6bb9_5.0.zip

A másodiknál benne van a nevében is hogy Un-official (nem hivatalos) módosított ROM.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#2748) celeron válasza Boss81 (#2746) üzenetére


celeron
senior tag

A kérdés csak annyi, hogy jelent-e ez bármi különbséget?

(#2749) #65577472 válasza Boss81 (#2746) üzenetére


#65577472
törölt tag

A 680 MB-os a hivatalos, a másikkal nem kell foglalkozni.

(#2750) Boss81 válasza celeron (#2748) üzenetére


Boss81
senior tag

Milestone2 közben válaszolt helyettem :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.