Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) SZATA válasza wertigo1984 (#600) üzenetére


SZATA
senior tag

Helló, üdv a felhasználok között!
Természetesen mobilneten is frissíti a forgalmi infókat, és a térképet is, azon az úton amelyiken mész, vagy amire útvonalat tervezel. Erre gondoltál?

(#602) wertigo1984 válasza SZATA (#601) üzenetére


wertigo1984
őstag

:R
Igen erre gondoltam. Az Adatforgalmazas-> Terkep frissitesre menjek ra, vagy be lehet valahol allitani, hogy automatikusan amerre epp megyek, azt a korzetet frissitse?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#603) Watt25 válasza wertigo1984 (#600) üzenetére


Watt25
veterán

A kérdést nem értem. Alapból a Waze egy online program. Kikapcsolhatod a Wazer-ek, stb megjelenítését, de alapból mindent lehúz a netről. Mit értesz frissítés alatt?

Engem pont az zavar egy picit a programban, hogy a lehető legegyszerűbb kezelésűnek készült. Tehát nem is kell ilyennel foglalkoznod, kérdés nélkül frissíti a térképet, amerre jársz.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#604) wertigo1984 válasza Watt25 (#603) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ja ok mar ertem. :R Holnap ki is probalom, megyunk Koszegre.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#605) Debilon válasza wertigo1984 (#600) üzenetére


Debilon
addikt

állandóan frissít mobilneten

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#606) Kbali válasza dattis_ (#599) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a lényeg, hogy semmi ilyesmi nem volt. Máskor is tapasztaltam már ilyet. Furcsa.

(#607) axioma


axioma
veterán

M7, Bp fele' irany, a lepsenyi (90-es) lehajtonal a palya mellett a terkepre ranezve tok ugy tunt, mintha bal oldalon a sima 7-es fout el lenne torve kettobe... nem tudom, hogy progihiba vagy mi, nem latszott igazan darabkahatarnak. (Ez 3d nezetben volt, ha szamit.)
Szekesfehervar, Budai ut legbelso resze (Teleki gimi mellett): be van rajzolva, hogy kifele egyiranyu az a darabka, de hogy legalabbis en a Varkoruton jottem volna a Horvath Istvan - Balatoni keresztezodes (korforg.) fele, es lehetett volna oda jobbra kanyarodni, ehelyett elvitt es kacskaringozott nekem a hazak kozotti kis utakon... csak azert nem mertem behajtani, mert nem tudtam hogy talan ujabban le van tiltva a balra kanyar a Szechenyi fele, de nem valoszinu, most megneztem es az utvonalterv is arra visz. Allitolag volt mostanaban annak a kornyeknek forgalmirend-valtozasa, de azt mondjak hogy az nem volt arra egyiranyu (a kozelmultban, mikor en meg otthon laktam tenyleg voltak ilyen probalkozasok is, de annak 10+ eve).

(#608) SZATA válasza axioma (#607) üzenetére


SZATA
senior tag

Úttörés: Ritkán előfordul ilyen, sokat nem lehet vele tenni. Vagy a kliens hibázik, vagy a térképcsempe generálásnál volt valami hiba de ez csak a megjelenítést érinti.

Szfvár: Gyűjtöm az infót, hogy mi történt ott most. Az útvonaltervezőkre sem lehet hagyatkozni ilyen esetben, mert azok lassan követik a változásokat és egyébként is lehetnek benne hibák.

(#609) axioma válasza SZATA (#608) üzenetére


axioma
veterán

OK, koszi! Ha csak megjelenites, akkor mind1, mi ugye csak elmentunk mellette, csak idonkent nem veszunk matricat, de ezek szerint tervezesnel jo lesz, az a fontos.
Szfvar: nyilvan az utvonaltervezo se tokeletes, en csak azert neztem ra, hogy ha az is masfele visz, akkor velhetoen a waze is jol csinalta. Masik iranyban ez legfeljebb gyanu, nem megerosites. Sajna nem voltunk ott annyi ideig, hogy felterkepezhettem volna, de az a szakasz tuti nem egyiranyu, azt levehetnetek.

(#610) Kbali válasza Kbali (#606) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mai szösszenet: mindenáron a Kacsóh felé akart bevinni, hogy onnan - Hungária - Róbert Károly - Vácin hozzon vissza, a Szentmihályi - Árpád út - Vácit fel sem ajánlotta az útvonalak között, csak miután már mentem a Szentmihályin vagy 300 métert (az út rövidebb km-ben és időben is)...

(#611) SZATA válasza axioma (#609) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi, hogy szóltál, valóban Szfváron csak ideiglenesen volt az egyirányú, ezért visszaállítottuk.

(#610) Kbali: Előfordulhatnak routing hibák is, de lehet, hogy térképhiba. Utóbbi kiderítésében sokat segítene, ha leírnád honnan hova mentél pontosan (nem házszám szinten).

(#612) Kbali válasza SZATA (#611) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hazafelé is érdekesen tervez: jelentősen túlvisz a célon, nem ajánlja fel a normális útvonalat, csak akkor tervez arra, ha már elindultam.
Egyébként egy Gyöngyös - "OTP Parkoló" nevű célpontra navigáltam reggel, nem is utca szintre.

[ Szerkesztve ]

(#613) SZATA válasza Kbali (#612) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha így objektumra navigálsz, akkor túl is fog vinni, mert ezekhez nem lehet beállítani a megérkezés helyét és esetleges, hogy hova rakja a célt. Különösen, hogy az új verzióban még erősebben megjelennek a Google találatok.

(#614) Kbali válasza SZATA (#613) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kénytelen vagyok, ha házszámra nem talál oda. A kérdés inkább mostmár számomra az útvonaltervezés esetlegessége, làtszólag lgikátlansága.

(#615) F-ECT$ válasza Kbali (#614) üzenetére


F-ECT$
titán

A waze ilyen. Pár jó ötlet, gyenge megvalósítás. Talán ha majd lesz idejük a google embereinek jobban átalakítani, akkor jobb lesz.

Dive ever, work never.

(#616) Pulsar válasza wertigo1984 (#600) üzenetére


Pulsar
veterán

mármint micsoda frissítsen mobilnetről? alapból kell neki különben nem ér semmit.
nem görgettem feljebb :D

[ Szerkesztve ]

(#617) Kbali válasza F-ECT$ (#615) üzenetére


Kbali
nagyúr

Legalább féléve használom, napi szinten (igaz általában bejáratott útvonalon), de néha azért kísérletezgetek is. Ritkán szorulok rá másik navigációra, de azért néha érthetetlen, amit művel.
Érdekes módon, ma, hogy torlódás volt az előzetesen kiszámolt útvonalon, figyelmeztetés nélkül arra tervezett, amerre jönni szoktam egyébként, de tegnap még csak fel sem ajánlotta ezt az útvonal lehetőséget. Furcsa.

(#618) wertigo1984 válasza Pulsar (#616) üzenetére


wertigo1984
őstag

Mar sikeresen kiprobaltam, nagyon jo es tetszik :D , es nem is eszik sok adatforgalmat.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#619) Pulsar válasza wertigo1984 (#618) üzenetére


Pulsar
veterán

örülök ha bejön :)

(#620) Kbali válasza Kbali (#617) üzenetére


Kbali
nagyúr

Újabb színes: értesítések beállítva, hogy az útvonalamon lévőket jelezze:
1. mögöttem 10 km-re lévőt jelez, útirány egyértelműen az ellenkező, mint a jelzett értesítés helyszíne, semmiképpen sincs a tervezett útvonalon előttem
2. jelzés, hogy előttem 8 km-re útjavítás, cél előttem kevesebb, mint 3 km-re, szintén nem esik útvonalra a jelzés

Asszem lenne még mit javítaniuk a fejlesztőknek - persze emiatt még használható a cucc, de nagyon zavaró, hogy felugrik az értesítés, csak éppen számomra nincs jelentősége, de elveszi a figyelmet egy pillanatra.

(#621) Jadro válasza Kbali (#620) üzenetére


Jadro
veterán

Ez mostanában nálam is előjött. 10km-es távolságban lévő friss üzeneteket dobál fel olyan helyekről, amerre nem is halad a tervezett útvonalam. Mindezt menet közben. Régebben akkor jöttek ezek elő ha állt az autó pl. a pirosnál.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#622) dattis_


dattis_
tag

sziasztok, valami térképszerkesztő nagymester, segítse már nekem please:). Egy keveset már tudok én is javítani, és gondoltam ha már van kis jogom szerkeszteni, megpróbálok néhány jelentést lezárni, vagy legalább is megnézni. Akár priviben is. Pl. van egy jelentés az M0-son északra pár km-re a négyes főúti lehajtójához képest. Probléma 45, bejelentés dátuma augusztus 23. Nem tudom, hogyan induljon el az ember? Maps-on megnéztem, valszeg az M0-as 45-ös km-e, nem tudom. Szerintetek? Néha előfordul van pár szabad percem és nyomogatnám.

(#623) Pulsar válasza dattis_ (#622) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, az a kihajtó számát jelenti. Még nincs rá egyezmény, hogy akarjuk vagy sem ezeket a számokat implementálni azért sincsenek lezárva :)

(#624) dattis_ válasza Pulsar (#623) üzenetére


dattis_
tag

köszi, jó:). Mondom a következőt. Vecsésen is egy: "Az Andrássy úton úgy tervez útvonalat, hogy behajt a Kodály köröndre, majd rögtön kihajt."

Nyilván ez Pesten van, mit csinálnál ezzel?

(#625) SZATA válasza dattis_ (#624) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor most ne a hibajelentések lezárásával kezdj el térképet szerkeszteni.
A béta szerkesztőbe megjelent egy olyan új funkció, hogy lehet kommunikálni a bejelentővel. Szinte az összes jelentésnél folyik a beszélgetés, amit nem látsz, de ha lezárod, megszakad a kérdés-felelek kapcsolat.
Köszi, ha erre tekintettel vagy. A funkció várhatóan hamarosan az éles szerkesztőben is megjelenik.

(#626) dattis_ válasza SZATA (#625) üzenetére


dattis_
tag

Hogyne fogadnék el. Tudom, hogy ez nem így megy, és hogy sok utat nem is tudok szerkeszteni. Igazából nem is ez volt a lényege amiért írtam ide. Csak tényleg jó lenne a gyakorlatban is használni a közösségi részét a most már lassan fogalommá váló Waze-nak, illetve a térképszerkesztőnek. Nem akarok area manager lenni, csak ahogy írtam néha előfordul, hogy van 10 percem, és az ilyen apró meg tudnám nézni.

(#627) SZATA válasza dattis_ (#626) üzenetére


SZATA
senior tag

A térkép nagyjából késznek mondható, apró finomítások, aktualizálások lehetnek csak leginkább. A lakóhelyed közelében, vagy amit jól ismersz, ott próbálj finomításokkal kiegészítésekkel kezdeni.
Őszintén szólva én se nagyon szerkesztek mostanában az előbb leirt hibajelentéses dolgok miatt. Fél órányi pásztázással találok egy hiányzó utcát, vagy felveszek valami változást.
Az ilyen ideiglenes dolgokat a feedthe.waze.hu oldalon regisztráció után tudsz jelenteni.

(#629) Tyer


Tyer
őstag

Sziasztok!
Tgnap elöjött egy olyan szitu, hogy nincshang a naviban...
Miért lehet ez? Mit tegyek?
Telohang felhuzve max-ra, a belsö hangja is, de ott már pl nincs hangvisszajelzés...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#630) Tyer válasza Tyer (#629) üzenetére


Tyer
őstag

Azt hiszem, hogy valami gomb volt ott, amit lekapcsolt a rendszer, amivel állithato, hogy legyen navi, ne legyen, vagy csak figyelmeztetés legyen. Pont frissült az app, és az után tűnt fel, msotmár dumál rendesen...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#631) dattis_


dattis_
tag

http://www.waze.com/blog/a-great-new-version-is-now-live/

Hoppá, újabb verzió:)

(#632) Jacak


Jacak
senior tag

....Bár még mindig nincs autóm,de helyek megtalálásához akkor is jó ez a Waze... :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#633) wertigo1984 válasza Jacak (#632) üzenetére


wertigo1984
őstag

Nekem bejon. Valamelyik nap ahogy mentem, kaptam valami cukorkat a terkepen, amit nem tudom hogy mit jelent.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#634) Tyer válasza wertigo1984 (#633) üzenetére


Tyer
őstag

A pontoknál vannak bonuszok. Kp 5 ismerösönként, vagy ha egy héten 3 napot használod
vagy ha 800 km-t mész egy héten, ilyenek.

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#635) Jacak válasza wertigo1984 (#633) üzenetére


Jacak
senior tag

Biztos vmi jutalomfalat. :) Előbb-utóbb összejön egy zacskó cukorka. :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#636) wertigo1984 válasza Tyer (#634) üzenetére


wertigo1984
őstag

Aha ertem. :R

Jacak o bmeg... :DDD

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#637) Jacak válasza wertigo1984 (#636) üzenetére


Jacak
senior tag

:D :D :D Tiszta haszon.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#638) SZATA válasza wertigo1984 (#633) üzenetére


SZATA
senior tag

A Személyes > Pontszámaim > X pontod van-ra kattintva meg tudod nézni mit értél el és milyen kihívások várnak még rád. :)

(#639) Kbali válasza dattis_ (#631) üzenetére


Kbali
nagyúr

De még mindig dobálja mögém a forgalmi jelzéseket, ez nem javult most sem.

(#640) SZATA válasza Kbali (#639) üzenetére


SZATA
senior tag

Hogy érted azt, hogy mögéd dobálja?

(#641) axioma


axioma
veterán

Ma (frissitett waze) igen fura hibat produkalt a progi. Bp-rol cel Bfoldvar, de koztes cel B.aliga, csak ez nem lett beirva (vagy volt kozben ujraindulas es eldobta, mind1). Hajtunk le Aliganal, kedvencben levo cim, mondom bepottyentem hogy ne akarjon visszavinni a palyara. Megcsinalta az ujratervezest, felrakta a terkepre a koztes pontot, de - bar vissza egyszerubb lett volna - elore a part menti ut fele', egy utcanyira a koztes cel mellett elment a tervezett ut... bekanyarodas utan tervezte csak at azon keresztul haladora.

(#642) Kbali válasza SZATA (#640) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ahogy írtam is korábban: megyek pl. Budapestről Gyöngyösre (terveztetett útvonalat követve) - járok mondjuk Hatvannál, feldobja, hogy az útvonalamon van valami esemény, de az mögöttem van 30 km-re... és ezt folyamatosan, nem egy-egy elvétett esetben.

[ Szerkesztve ]

(#643) Watt25 válasza Kbali (#642) üzenetére


Watt25
veterán

De mi ezzel a gond? Attól még szó szerint véve az útvonaladon van! :) (Az mögötted lévő rész is lila.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#644) Kbali válasza Watt25 (#643) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerinted? Egyébként az miért lenne az útvonalon, ha előtted (ami nem is lila) dob fel valamit? :F

(#645) dattis_


dattis_
tag

Nálatok milyen az új verzió IOS-en? Én valahogy olyan bizonytalannak érzem ezt a verziót, legalább is mintha nem lenne olyan stabil, mint az előző.

(#646) Tyer


Tyer
őstag

Engem már nagoyn idegesit, hogy ha kivan kapcsolva a kijelz9,akkor kilép...
Miért???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#647) e=mc² válasza Tyer (#646) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem ket honapja volt hasonlo gondom, de az utobbi ket hetben nem jott elo.
Moto Defy+ 2.3.6 gyari rom.

Ambulimax Provider

(#648) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

egyszer az autópályán trafiztak az egyik felüljáróról és a wazeban mind2 irányba be volt állítva a rendőri sebességmérés ugyan arra a pontra.
hogy lehet ezt megcsinálni?

(#649) SZATA válasza Sanyi.mTs (#648) üzenetére


SZATA
senior tag

Látni kellene, hogy hogy volt berakva. User jelentette, vagy központilag időzítve lett kitéve. Valószínűleg az utóbbi volt.

(#650) _ATi_1 válasza Sanyi.mTs (#648) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nem lehet, hogy két ember is jelentette?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.