Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) F-ECT$ válasza lalakov (#396) üzenetére


F-ECT$
titán

Az akkut meglepően erősen igénybe veszi a Waze, egy-két óra alatt nullára leszívta a 100 százalékra feltöltött iPhone-t

Vajon az iphone verzió ennyire rossz, vagy a cikkíró ferdített? Amikor teszteltem, akkor nekem S2-n egy 40 perces úton olyan 20%-ot evett, ergo 3 órát is kibír.

Dive ever, work never.

(#402) edk- válasza F-ECT$ (#401) üzenetére


edk-
őstag

Nekem Androidon alig fogyaszt. 25 percet jöttem ma, az akku most 88%-on van.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#403) Tyer


Tyer
őstag

Nem a waze, a kijelzö eszi

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#404) F-ECT$ válasza Tyer (#403) üzenetére


F-ECT$
titán

De olyan 3 órát iphone-on is mennie kellene. Bár lehet régi volt már, régi akksival.

Dive ever, work never.

(#405) Tyer válasza F-ECT$ (#404) üzenetére


Tyer
őstag

Én nem tudom, ha nyomom a waze-t, és tényleg kell a navi, akkor töltön van...
Ha nem, akkor kijelzö kikapcs, oránként eszek vagy 10%-ot...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#406) Jadro


Jadro
veterán

Nekem is ez az akku dolog szúrt szemet. Nem olyan régen direkt töltőről levéve indultam neki a Bp-Pécs távolságnak és bő két óra alatt alig a fél akkuját ette meg az S3-as készülékemnek. Végig automata fényerőn, ami napfényben kb full fényerőt jelent végig. Meg is lepődtem, hogy milyen jól bírja.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#407) F-ECT$ válasza Jadro (#406) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha akkukímélő gps kell, akkor Sygic. Nekem kb 15%-ot eszik óránként.

Dive ever, work never.

(#408) Watt25 válasza F-ECT$ (#407) üzenetére


Watt25
veterán

Én ingyenes az is? :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#409) Jadro válasza F-ECT$ (#407) üzenetére


Jadro
veterán

Ja nem, nekem jó a waze. Nem tájékozódásra használom, hanem forgalmi előrejelzésre a napi megszokott útvonalakon.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#410) F-ECT$ válasza Watt25 (#408) üzenetére


F-ECT$
titán

Az most nem volt kérdés :) Csak azt nem értem, hogyha az beéri ennyivel, akkor a többi miért eszik 1.5x - 2x annyit.

Dive ever, work never.

(#411) Tyer válasza F-ECT$ (#410) üzenetére


Tyer
őstag

Kérdezd meg ezt a böngészőkkel kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#412) SZATA válasza F-ECT$ (#410) üzenetére


SZATA
senior tag

Bár nem hozzám szólt a kérdés, de azért válaszolnék.
Azért mert a Waze online. Folyamatos kapcsolatban a szerverrel amivel küld és fogad adatokat – még ha nem is sokat. Egy ilyen csúcsra járatott helyzetben, mikor megy a GPS, a kijelző max. fényerőn, és a proci is számol, ez is sokat vesz le.
A kliens optimalizációjával lehetne valamennyit javítani rajta, de sajnos manapság ez nem divat. :F

(#413) Tyer válasza Jadro (#406) üzenetére


Tyer
őstag

Mindenkinek, akit érdekel az akku:
Ma egy kb. 50-60 perces utazás alatt 2 részletben 30%-ot evett meg a Waze.
Adat nem pontos, mert nem 100-röl indultam, és közben nyomkodtam, de 89 -> 61-re ment.
Számoljunk mondjuk 25%-kal óránként.
Ebben godnolom kiegyezhetünk SGS3-mon is, nem? 20% a jobb akku miatt:P

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#414) Sanyi.mTs válasza Tyer (#413) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nekem jobban bírja az akku, ha nappal is éjszakai módban használom S2-n. (többet fogyaszt fehér vagy világos kép mellett a kijelzőm) :DDD

(#415) Tyer válasza Sanyi.mTs (#414) üzenetére


Tyer
őstag

Ez logikusnak tűnik

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#416) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Van lehetőség valahogy "utólag" letölteni a magyar nyelvű hangfájlokat? Mert telepítés után első pár használat során felajánlotta a waze a letöltést, azonban soha nem sikerült neki, viszont most már fel sem ajánlja. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#417) e=mc² válasza Zsombe (#416) üzenetére


e=mc²
őstag

valtsd at a nyelvet angolra, majd vissza magyarra. Kulon a navigacional is!
Akkor felajanlja a letolteset.

udv,

Ambulimax Provider

(#418) Sanyi.mTs válasza Zsombe (#416) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

egy ideig volt benne egy bug, h csak wifin szedte le a hangfájlokat, mobilneten keresztül nem. nem tudom, h javították-e már...

(#419) Zsombe válasza Sanyi.mTs (#418) üzenetére


Zsombe
senior tag

Wifiről próbáltam többször is, de nem jártam sikerrel. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#420) Zsombe válasza e=mc² (#417) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi, kipróbálom. Átváltottam angolra, majd nem vártam meg, hogy elkezdje letölteni, hanem azonnal vissza magyarra. Most felül azt írja ki, hogy "hálózat keresése". :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#421) dattis_


dattis_
tag

Az is sokat segít az akksinak, ha 3d-ről 2d-re állítjátok.

(#422) Tyer válasza dattis_ (#421) üzenetére


Tyer
őstag

Kb mennyit?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#423) dattis_ válasza Tyer (#422) üzenetére


dattis_
tag

Nehéz számszerűsíteni. Én vettem autós töltőt hozzá, amíg nem volt, az elején használtam 3d-ben, utána 2d-re váltottam. Napi 2 órát használom kb. a waze-t. És így bőven kibírta a 2 órát Iph5-ön töltő nélkül. Kb. 30-40%al bizonyára többet bír. Szóval próbáljátok ki.

(#424) Watt25


Watt25
veterán

Komolyan nem értem, hogy mit kell az akku témán ennyit lovagolni. Tök egyértelműnek kéne lennie, hogy aki navigációra használja a telefonját, az vesz egy ezresé' egy szivargyújtós töltőt. Vagy a csodatelefon és a mobilnet fizetése mellett arra már nem futja? :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#425) Tyer válasza Watt25 (#424) üzenetére


Tyer
őstag

Tökéletesen igazad van.
DE!!!
1. 2683 fok van kinn, és a töltö nem éppen arról hires, hogy hűti a telefont.
2. Felb@ssza az agyam, mikor 80%-on felteszem töltöre, és mikor leveszem az akkufigyelö azt irja, hogy leválasztva 5 mp-e...

Amugy én is ugy használom, de az értékekre még kiváncsi vagyok. Ha pl nem saját autoval megyk, vagy ilyesmi

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#426) SZATA válasza Tyer (#425) üzenetére


SZATA
senior tag

Nekem nyáron magában is megfől az s2. A töltés ezért gáz.

(#427) F-ECT$ válasza dattis_ (#423) üzenetére


F-ECT$
titán

És így bőven kibírta a 2 órát Iph5-ön töltő nélkül.
Na az gáz, ha csak 2 órát bír töltő nélkül.

Watt25: azért mobil a cucc, hogy ne kelljen mindig tölteni. Olyan is van, hogy nem saját autóban kell a navi, és másnál nem feltétlenül van töltő. Az 1000 Ft-os töltőre meg általában olyan is. (Nekem is van, csak végszükség esetén használom, jobban szeretem, ha kibírja nélküle.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#428) Kbali válasza SZATA (#426) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre én kitaláltam, hogy ráirányítom az egyik szellőzőt a telefonra, így tud tölteni, egyébként lekapcsol a töltés, nehogy elpukkankjon az akksi a melegtől, persze ilyenkor merül a készülék.
Sima navigációval nekem 2-4 óra alatt ilyen melegben, töltés nélkül csontra lemerül a telefon, de az autós navigációs készülékek is ennyit tudnak.

(#429) dattis_ válasza F-ECT$ (#427) üzenetére


dattis_
tag

Folyamatos kijelző, 3G mellett ennek is örülök, hogy ennyit kibír.

(#430) dattis_ válasza SZATA (#426) üzenetére


dattis_
tag

Van szellőzőre szerelhető tartó. Nyár van, meleg van, a klíma hűti a készüléket.

(#431) Tyer válasza dattis_ (#430) üzenetére


Tyer
őstag

Lehet veszek is egyet,de mire megjön, már nem lesz nyár...

(#414) vegytek: Kipróbáltam, napszemüvegben nem látom a kijelzöt 100% fényerön se...

(#421) dattis_: 2d még nem tudom mennyire zavar...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#432) Tyer válasza Tyer (#431) üzenetére


Tyer
őstag

Megvettem, Amerikábol, szoval egy hét kb... Kiváncsi leszek:d

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#433) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Egy új, FHD telefonon használom/-nám a kedvenc Waze-t, de a nagy felbontás miatt a sebességmutató ikonja (is, meg az egész térkép) nagyon pici lett és ráadásul félig becsúszik a helyzetjelentés ikonja mögé. Más, kisebb felbontású készülékeken nem volt ilyen gondom.
Van erre megoldás esetleg?

(#434) Sanyi.mTs válasza Tyer (#432) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

milyet vettél?

(#435) Tyer válasza Sanyi.mTs (#434) üzenetére


Tyer
őstag

Ilyet

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#436) Sanyi.mTs válasza Tyer (#435) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi, rendeltem én is egy ilyet.

(#437) Tyer válasza Sanyi.mTs (#436) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor jó tippet adtam ezek szerint:D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#438) SZATA válasza dattis_ (#430) üzenetére


SZATA
senior tag

Ha lenne klíma, nem sírna a szám. :/

Mivel a mostani tartómmal nem tudom ráirányítani a levegőt, eldöntöttem pár hete, veszek én is egy hasonló tartót, csak még nem jött össze. A Speedshopban csak maga a rögzítő része volt 2,7eFt, a linkeltek meg azért nem tetszenek, mert túl zártak, nem járja rendesen a levegő. Mondjuk annyival is jobb, hogy nem süti telibe a nap.

(#439) SZATA válasza milestone (#433) üzenetére


SZATA
senior tag

Válaszoltam a fórumon, már ha ott is Te kérdezted.

(#440) milestone válasza SZATA (#439) üzenetére


milestone
tag

Köszönöm a választ.

(#441) axioma


axioma
veterán

Hogy kell waze-val _jol_ koltozni egyik telefonrol a masikra?
Ferjem siman ujra bejelentkezett, erre kiderult, hogy megvan a 22ezer pontja, ellenben bebi wazer... valami nem teljesen stimmel. Vadiuj telefon, nem volt elotte masnal hasznalatban, hogy hibas adatokat orokoljon.

(#442) Tyer válasza Tyer (#431) üzenetére


Tyer
őstag

2d nem zavar

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#443) SZATA válasza axioma (#441) üzenetére


SZATA
senior tag

Lehet rosszul költözni? :)
Belép a megszokott felhasználónevével, vagy a facebookkal, és minden adatának rendben kellene lennie. A becenevet meg lehet adni és a beállításokon lehet finomítani, de mennie kellene.
160km megtételéig kellene csak bébinek lennie.
Nézzétek meg itt mit ír. world.waze.com/dashboard

(#444) axioma válasza SZATA (#443) üzenetére


axioma
veterán

Mondom, igy nem mukodik. Belep, es a pontjai megvannak, de bebi. Pedig azt mutatja, hogy 5 honapja regisztralt. Azt kikapcsolta, a regi telefonon vissza, ott mukodik minden. Wifin van mindketto, halozat nem kerdes. Semmi extra, kinai MTK-s ugyan az uj, de attol mi baja lenne.
Ja kb. hetente vezet 200 km-t...

[ Szerkesztve ]

(#445) SZATA válasza axioma (#444) üzenetére


SZATA
senior tag

Nem tudom mi lehet. Várjatok egy pár napot, mert most épp gond van az utak elszámolásával. Lehet az kavar be.

(#446) axioma válasza SZATA (#445) üzenetére


axioma
veterán

OK. En is gondotlam mar arra is, hogy majd amikor a 160km meglesz (most konkretan holnap, mert megyunk annal tobbet), akkor mikor ujra kiertekeli, akkor talan beleszamitja a multat.
Vegulis nem a rangokrol szol a dolog, nem azon a hangulatjelen mulik. De jo kerdes, hogy ezek utan a szerkesztesi jog hogy alakul (bar a lakas 5 km-es korzeteben is volt mar olyan, amit 2x kijavitott aztan egy magasabb rangu elrontotta... letiltott egy sima egyenes tovabbhaladast, szoval nem ketertelmu volt; ugyhogy attol is elment mar a kedve).

(#447) e=mc² válasza axioma (#446) üzenetére


e=mc²
őstag

A szerkesztesi jogosultsag nem a megszerzett pontszamoktol fugg...

En tobb, mint egy eve hasznalom a programot, lassan 100k pontom lesz, de meg mindig csak lvl1 editor vagyok...

Ambulimax Provider

(#448) F-ECT$


F-ECT$
titán

Azt meg lehet oldani, hogy csak extra eseményekre figyelmeztessen hangosan (pl rendőr, kamera, útlezárás, torlódás), de a sima navigáció (fordulj balra, menj egyenesen) néma legyen?

Dive ever, work never.

(#449) axioma válasza e=mc² (#447) üzenetére


axioma
veterán

A pontszam megmaradt, de pl. be kell jarni a teruletet ahhoz, hogy egyaltalan hozzanyulhass, es most eros a gyanu hogy az is elveszett. De mind1, nem kardinalis ez az egesz bebi wazer dolog, csak hat azert ha ugy nezzuk, megiscsak hiba.

[ Szerkesztve ]

(#450) Watt25 válasza axioma (#449) üzenetére


Watt25
veterán

Biztos, hogy semmi sem veszett el. A baby dolog meg kell hogy oldódjon néhány napon belül magától, a szerkeszthető terület pedig végképp nem függ attól, hogy közben telefont cserélsz. (Azonban ~3 hónap után a bejárt területek maguktól "elvesznek", ha nem jársz arra újra.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.