Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) #79335424 válasza radi8tor (#4199) üzenetére


#79335424
törölt tag

Néha, főleg dombos vidéken előfordul olyan, hogy egyszer csak belezuhansz egy ködfoltba. Az M3 elején, kifelé, a 30. Km környékén van egy lejtő. Annak az aljában gyakran előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#4202) merqree válasza radi8tor (#4199) üzenetére


merqree
őstag

Ugyanezt gondolom én is... A ködöt látod messziről, de egy műszaki hibás autót már kevésbé

(#4203) Kbali válasza merqree (#4202) üzenetére


Kbali
nagyúr

Este, nem belátható útszakaszon? Ma jártam ilyen helyen : kétcsíkos látótávolság, aztán 300 méter, majd megint semmi, csak éppen 3 kanyar is volt közben.
Én, ha hülyeséget látok, kilövöm.

(#4204) #79335424


#79335424
törölt tag

Kb. két hete, az egyik barátom barátnője kapott durrdefektet. Pörgött egy párat, kapott egy pofont a szalagkorláttól, majd megállt a belső sávban. Szegény lány sokkot kapott. Szerencsére, gyorsan kiszedték az autóból és levitték a pálya mellé, mert az üres autó még három perce sem állt a belső sávban, amikor egy kisbusz fékezés nélkül telibe vágta.

(#4205) MunezXBK válasza radi8tor (#4199) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most épp csak ködöt látok, bármerre megyek. Lehet velem van a baj? :D

(#4206) zharkanyi


zharkanyi
tag

Katasztrófa volt ma a Waze a sok ködös időjárás jelentés miatt. Összesen 100km-t mentünk (M7 és M0), de komolyan mondom volt, vagy 50 ködös időjárás jelentés.

Kb. az 5.-nél kértem meg a páromat, hogy nyomjon mindegyikre rá, hogy már nincs ott.

Nem hiszem, hogy a pontok miatt csinálják. Egész egyszerűen sok az új wazer, aki még túl lelkes és azt hiszi jót csinál.

Lokálisan kellene kezelni a problémát. Valaki pár hete felvetette itt, hogy a ködös időjárást át kellene nevezni "Ködfal"-ra. Az elég egyértelműen a hirtelen belemész a semmibe eseteket jelenti és nem azt, hogy egy Sopron-Mátészalka rokonlátogatáson minden 2. kilométernél benyomom, hogy még mindig ködben autózom.

Amúgy felőlem az időjárás részt ki is lehetne venni. Elég extrém esetnek kell lennie, hogy tényleg haszna legyen. Egy jégesőt nem lehet kikerülni a mellékúton, a köd meg nem azért okoz balesetet, mert nem tudja valaki előre, hogy ott van.

(#4207) pixelmester. válasza radi8tor (#4199) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

ezeknek az időjárási jelentéseknek én sme érzem a létjogosultságát.
egy hirtelen felbukkanó ködtől nem fogsz meghalni, mint egy keresztbefordult kamiontól. max ha a kettő együtt van :DDD
amúgy lehet sokat javítana a waze hatékonyságán, ha megszűnne a pontozási rendszer. azaz nem lenne publikus, és akkor nem lenne versengés.... de a rendszer-ben belső statisztika persze lehet a user-ekről, hogy ki mennyire öreg motoros, ki mennyire megbízható wazer, stb.
de ennek a gyerekes versengésnek tényleg semmi haszna nincs...

(#4208) pixelmester. válasza pixelmester. (#4170) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

erre esetleg valaki? :F okosok? :R

(#4209) Ear001 válasza zharkanyi (#4206) üzenetére


Ear001
addikt

Én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez a sok köd jelentés csak a pontgyűjtésről szól. Ha mondjuk valaki Budapestről lemegy a Balatonig az M7-esen, valóban így tűnhet, hogy valami marha ötpercenként ködöt nyomott, de az is lehet, hogy valaki Érdnél hajt fel, hirtelen meglepi a köd az autópályán, aztán megnyomja aköd gombot, aztán valaki Tárnoknál ugyan ezt teszi, majd Martonvásárnál egy harmadik, Baracskánál egy negyedik és így tovább. Ezt inkább a programnak kéne érzékelnie, és kitennie egy szakaszra, hogy ködveszélyes útszakasz, és nem hagyni az egyéni jelentéseket.

(#4210) HofiZoli válasza Ear001 (#4209) üzenetére


HofiZoli
senior tag

2 km-ként nincs felhajtó.. tegnap pedig olyan sűrűséggel lehetett találkozni a jelentésekkel.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4211) apaszka válasza HofiZoli (#4210) üzenetére


apaszka
veterán

Tegnap ennyi km -et mentem az országban .Köd volt ,főleg Dunántúlon. De rengetegen figyelmeztettek rá valóban!
Én egy autót jelentettem egy körforgalom kellős közepén.
Ködöt nem!

Tényleg ki kellene venni,vagy átneveztetni ,mert majdnem annyira bosszantó,mint az elveszett gyerek reklám .

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4212) Peter.70


Peter.70
őstag

Abban kérném a segítségeteket, hogy ha waze-val navigálok, akkor navi közben nekem nem úgy mutatja a haladási irányt, hogy a telefon teteje felé, hanem oldal irányba és a térkép "egy helyben áll". Mit állítok be rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#4213) fant0mi válasza Peter.70 (#4212) üzenetére


fant0mi
addikt

Bokj a celkereszt gombra bal oldalon.

(#4214) fant0mi válasza Peter.70 (#4212) üzenetére


fant0mi
addikt

Vagy: Beallitasok - halado - mindig eszak fele. Ebbol pipat kivenni.

(#4215) Peter.70 válasza fant0mi (#4214) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez nem segített, a célkeresztet kipróbálom majd:)

Ma a dunántúlon alig lehetett látni a ködtől, én csak agárdnál jelentettem ködöt. Örültem, hogy látok valamit, nemhogy még menet közben a telefont böködjem :D

[ Szerkesztve ]

(#4216) Jorus


Jorus
nagyúr

A köd jelentését én sem értem, aki nem látja, hogy ködben halad, az a telóját sem látja valszeg, abszolút semmi értelme. Azt mondjuk nem hiszem, hogy pontvadászat miatt jönnének róla a jelentések (6 pont jár egy veszély jelentéséért, ha 1000 (ezer) jelentést tol vki, az is csak 6000 pont, ami semmi), szimplán túlbuzgók a kezdő júzerek. (Asszony is mindig jelenti a ködöt, mondom ezt meg minek? Hát aszongya, hátha vki nem látja. Jáj. :) )

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#4217) Peter.70 válasza Jorus (#4216) üzenetére


Peter.70
őstag

A ködöt nehéz ám látni :K :C :))

(#4218) merqree


merqree
őstag

Ma reggel indultam Salzburgba, tapasztalat:
Budapesttol Melk-ig eleg suru kodben jottunk. A hatart atlepve erdekes modon drasztikusan lecsokkent a kodre valo figyelmeztetes.
Akkor ez mi, ha nem pontvadaszat? Itt is hasznaljak a soforok a waze-t

(#4219) Watt25 válasza merqree (#4218) üzenetére


Watt25
veterán

Itt is hasznaljak a soforok a waze-t
Ez az ami nem igaz.
Bécs vs Budapest. Nem kicsi a különbség...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4220) radi8tor válasza Watt25 (#4219) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez tuti azért van, mert ott szigorúan büntetik a mobilozást vezetés közben.

⭐ Stella

(#4221) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

A waze mikor fog tudni ilyet?

(#4222) Watt25 válasza pixelmester. (#4221) üzenetére


Watt25
veterán

Elvileg tudja már rég...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#4223) Kbali válasza Watt25 (#4222) üzenetére


Kbali
nagyúr

ezaz, hogy csak elvileg - gyakorlatilag meg sokszor tök megtévesztő, főleg, ha az egyik sáv egy idő után kanyarodó lesz...

(#4224) pixelmester.


pixelmester.
aktív tag

Az elmult egy heten mar masodjara frissult a waze, ugy h ez meg mindig nem a 4.0...

(#4225) fant0mi válasza pixelmester. (#4224) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem is fog egyhamar. Meg betat sem adtak ki.

(#4226) Pulsar


Pulsar
veterán

Januárra várható a béta utolsó infók szerint,.

(#4227) pixelmester. válasza Pulsar (#4226) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Mindjárt január!

(#4228) fant0mi válasza pixelmester. (#4227) üzenetére


fant0mi
addikt

Annyira varod.
Aztan lehet csalodas lesz.

(#4229) pixelmester. válasza fant0mi (#4228) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Ja. Igazából csak bosszant, hogy "ájoszra" előbb jött ki. :W
A htc m8-ra meg a marshmallow-t várom. Őrületes frissítési lázban égek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4230) Pulsar válasza pixelmester. (#4229) üzenetére


Pulsar
veterán

:DDD :DDD :DDD
Én is... az én telómra még idénre igérték a 6-os androidot, de úgy látom abból már nem lesz semmi :)

(#4231) Syd69 válasza Watt25 (#4219) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ezt mondjuk éreztem...
Nem baj, én is besegítettem nekik egy picit :))

Alma

(#4232) junkpod válasza marcedli (#4183) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt a naptaras forgalomfuggo emlékeztetőt tudja az android alapból a maps adatok alapján, tok felesleges ezt duplikalni.

Box's don't touch!

(#4234) apaszka


apaszka
veterán

Üdv!
Eltudok kocsival ma jutni a Bazilika földalatti parkolójába,és utána a Dunaplázához ?

Nincs lezárva minden ?

Ja Mórról persze!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4235) Kbali válasza apaszka (#4234) üzenetére


Kbali
nagyúr

Belvárosba én ma nem mennék kocsival, jobban jársz szerintem, ha eleve a Duna pláza környékén parkolsz le és onnan visszametrózol.

(#4236) radi8tor válasza apaszka (#4234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem hallottam útlezárásról, de a hivatalos lezárások benne vannak Waze-ben BKK kapcsolatnak hála.

⭐ Stella

(#4237) MunezXBK válasza radi8tor (#4236) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó a rőzséd. :D

(#4238) apaszka válasza Kbali (#4235) üzenetére


apaszka
veterán

Sajna muszáj,mert utána még haza is kell jönnöm!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4239) #79335424 válasza apaszka (#4238) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mórról/ra? Déli pu. -> 2-es metró -> Deák tér -> 5perc séta -> vissza.

(#4240) Vgabor92 válasza apaszka (#4238) üzenetére


Vgabor92
tag

simán járható!

(#4241) aquamist


aquamist
tag

Sziasztok, kb. 1 hete nem változik a pontszámom. Telefont váltottam, így (akaratomon kívül) láttam a pontok számát. Azóta 2200km ment az autóba, ebből kb. 2000 waze km, ma újra néztem, a pontok nem változtak. Nem érdekelnek a pontok, magasabbra nem tud pozicionálni, csak mint érdekesség említettem meg.
Off:
A köd jelzése minden percben nagyon idegesítő.

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#4242) fant0mi válasza aquamist (#4241) üzenetére


fant0mi
addikt

Mar egy ideje all a pontok frissitese, de elveszni nem fog.

(#4243) apaszka válasza #79335424 (#4239) üzenetére


apaszka
veterán

Köszi ! :R

Simán járható volt. A mélygarázsban is volt kis dolgom. Fenn ettem egy gulyást, már amennyit megtudtam enni, aztán simán haza tudtam jönni. Wazze jól jött most .

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4244) aquamist válasza fant0mi (#4242) üzenetére


aquamist
tag

Köszönöm a válaszod.

[ Szerkesztve ]

Nem a repülés a veszélyes. A zuhanás. Az kellemetlen.

(#4245) HofiZoli válasza aquamist (#4241) üzenetére


HofiZoli
senior tag

waze.com-on megnézheted az aktuális pontjaid. Telón nekem sem frissül, de ott igen.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#4246) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Wazewin. :)

⭐ Stella

(#4247) merqree válasza radi8tor (#4246) üzenetére


merqree
őstag

Ezt en nem ertem :(
Mi a gond?

(#4248) radi8tor válasza merqree (#4247) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs gond. Egy autópályán lévő segélyhívó mögé bújt traffit jelentettem.

⭐ Stella

(#4249) apaszka válasza radi8tor (#4248) üzenetére


apaszka
veterán

egy csomó jelentés volt, de hátrébb nézve vagy 7.
Én egyet sem láttam itt.
Solt környékén.
Bezzeg a Kiskunhalas városból kijövet senki nem jelentette a fa mögé bújt rendőröket lézerrel. :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4250) radi8tor válasza apaszka (#4249) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kb. annyira rossz, mint amikor 200 méterrel odébb jelzik, és autópályán túl későn mutatja Waze.
Az én jelentésem kiszámítható volt, mert M3/M30 találkozásánál szoktak állni a felüljáró alatt (volt is sok jelentés), de nem voltak ott.
Ez után át szoktak menni MOL Görbeháza állomáshoz. Na itt állt a segélyhívó takarásában.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.