Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-10-17 12:40:07

LOGOUT.hu

A Nexus 4 a Google 2012 novemberében kiadott fejlesztői telefonja. A fórumban lehetőleg kerüljük az iPhone-Android háborút, mert senki sem kíváncsi rá, valamint mindenféle Flame és Off témát, amennyire csak lehetséges.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) agabe válasza Szelley (#4690) üzenetére


agabe
addikt

S2-es hez kepest jobb az uzemido barhonnan nezzuk, ezt sajat elmenybol is mondhatom (s3-as jobb volt mint s2-es, es N4 jobb mint s3-as). ha csak az s2-est hasznalod, akkor nem tudhatod, hogy a te felhasznalasi szokasaidal N4-en milyen idot ernel el, igy sajna nem igazan relevans a csak egyoldali tapasztalat.

(#4702) defy456


defy456
aktív tag

Szerintem annak való ilyen telefon, aki használja is :)

(#4703) DjTaRsY válasza FőDudu (#4678) üzenetére


DjTaRsY
aktív tag

:)
Ez egy PDA, amivel még akár telefonálni is lehet...

(#4704) FőDudu válasza buvartacsko (#4700) üzenetére


FőDudu
addikt

en meg nem lattam olyan media lejatszot (TV-re vagy projectorra kotheto keszulekrol beszelek) ami megenne a rar/zip formatumban levo felmeket. Szoval aki normalis rendszeren akarja megnezni, annak maris total szivas a bithu.

Szamitogepen meg nem nezunk filmet. Szegenysegi bizonyitvany :)

FőDudu

(#4705) buvartacsko válasza FőDudu (#4704) üzenetére


buvartacsko
addikt

van 4-5 olyan hely jelenleg ahol filmeket nézek, sajnos egyelőre nem tehetem meg hogy mindegyik helyre házimozirendszert vásároljak, így marad az hogy számítógépen nézek sorozatot. :) filmet meg moziban, amennyiben új filmről van szó.

(#4706) FőDudu válasza buvartacsko (#4705) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy mar ertem. Engem kifejezetten idegesit a bezippelt film.
Mert tenyleg semmi ertelme. A filmeken nem lehet jelentosen tomoriteni, a hibajavitas sem jatszik, hiszen a lejatszok siman atcsusznak par bithiban. Szoval filmeknel tenyleg csak egy felelsleges es rossz beidegzodes.
Erre akartam utalni.

En nem toltok le nagyon friss dolgokat, eleve nincs meg abban a minosegben ahogy szeretnem...

FőDudu

(#4707) Szelley válasza agabe (#4701) üzenetére


Szelley
senior tag

Ennyit és ennyit tudok mutatni S2-ről. Valóban egyoldali az összehasonlítási alap, csupán a 8óra üzemidőtől vert le a víz.
Viszont ismerve téged, a te véleményedre lehet adni.
@FearTomi: A Downclock-ot saját kezüleg értettem, nem gyártó általi downclock-ra :D

(#4708) FearTomi


FearTomi
őstag

Mi lenne, ha nem diskurálnátok illegális fájlcseréről a Nexus 4 topicban?

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4709) buvartacsko válasza FőDudu (#4706) üzenetére


buvartacsko
addikt

Pont ezért megyek moziba ha egyből meg akarom nézni a filmet. Mert ha nem moziban nézem akkor várhatok fél évet egy 720/1080p rilizre. :) Az az 1200-1300 forint nem üt meg 2-3 havonta amikor van egy jó film. CAM verzió teljesen szétcseszi az egész élményt. Nade befejeztem az offolást. :)

FearTomi: Én kérek elnézést amiért belegázoltunk a szent lelkedbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#4710) FearTomi válasza buvartacsko (#4709) üzenetére


FearTomi
őstag

Különösen tiltott a Felhasználói Tartalomban:

„OFF-olás”: túlzott mennyiségű témába nem vágó tartalom.

„Warez”: a szerzői és szomszédos vagy egyéb vagyoni jogok (vagy általában jogszabályok) által védett bárminemű szoftver / adat / képanyag / hanganyag / filmanyag / stb. jogosulatlan használatának elősegítése (információ megadásával, linkeléssel, bárhogyan); segítségkérés, használatra buzdítás (például: szoftver illegális regisztrációjához, működéséhez szükséges kód vagy azt kijátszó eljárás; elektronikus készülék szoftverének jogellenes megváltoztatása, kijátszása, megváltoztatása a szolgáltatótól való függetlenítéshez, fájlcserélő oldalak meghívói).

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4711) buvartacsko válasza FearTomi (#4710) üzenetére


buvartacsko
addikt

torrent != warez. 7 off topic bejegyzés volt, máshol ennél sokkal több van.

[ Szerkesztve ]

(#4712) Peddy789 válasza FőDudu (#4678) üzenetére


Peddy789
őstag

napi minimum 2órát utazok összesen odavissza (bkv), reggel be a városba délután, ezalatt teló, utána munkában kajaszünetben minimum 1óra használat, néha suliban előveszem, a random hivások üzenetekkel stb simán megvan a napi 3-4 óra, nembeszélve arról amikor lyukasórám van. hogy mitlehet csinálni? neten keresgélsz, ph-t olvasni, index greaderen egyébb hírcsatornák, játékok, üzengetés haveroknak, zenehalgatás sztem fölösleges felsorolni az android minden tulajdonságát

telefon egyébb funkciokkal? minek van 100ks telefonod telefonálásra? ha lenne egy butatelefonod az 1 hétig kibirná egy töltéssel, és mellesleg 20ezer forintba kerül kb, ha ellopják/leejted nincs gond

ez a get a life mosolygosarc meg.... inkább hanyagold már, van akinek az jön be ha egésznap facebookozik, van akinek nem, izlés dolga, lehet neki egésznap irogatnak a barátai stb és szeret velük kapcsolatot tartani, méghozzá olyan élethelyzetekben amikor a telefonálás nem annyira kényelmes,
az hogy te azon gúnyolodsz hogy más nem olyan mint te elég korlátolt dolog szerintem, és egyáltalán nem kedves

(#4713) FőDudu válasza FearTomi (#4710) üzenetére


FőDudu
addikt

ezek kozul egyik sem valosult meg, igy jolenne ha leszakadnal errol a hulyesegrol.
Torrentrol beszelgetni nem illegalis.

Ha tetszik, ha nem. Pont.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4714) FearTomi válasza FőDudu (#4713) üzenetére


FearTomi
őstag

Csak k*rva idegesitő, hogy kérdezek valami témába vágót, 0 válasz. Viszont amikor megjelenik pár ember akit még az életbe nem láttunk itt és szétoffolják a topicot, elkezdenek arról beszélni, hogy ki hogyan és hogyan nem nézi a letöltött szerzői joggal rendelkező filmet.

És ne gyere nekem ezzel a torrentes baromsággal, mert lehet, hogy nem warez, és lehet, hogy nem illegális, de ez csak akkor, ha saját tartalmat osztasz meg....

"Pont ezért megyek moziba ha egyből meg akarom nézni a filmet. Mert ha nem moziban nézem akkor várhatok fél évet egy 720/1080p rilizre."

Valószínüleg a saját videóit vetítik moziban nem?

Nekem ne mond, hogy egyik se valósult meg...a kis barátod is bevallotta.
Mondjuk minden nap szétoltasz valakit, szóval nem is csodálkozom, hogy megint próbálkozol, csak legalább akkor nem kéne amikor nincs igazad.

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4715) buvartacsko válasza FearTomi (#4714) üzenetére


buvartacsko
addikt

Már ne is haragudj, de elég régóta járok ebbe a topicba. :)

(#4716) FearTomi válasza buvartacsko (#4715) üzenetére


FearTomi
őstag

Akkor a kommentem ezen részét tekintsd semmisnek légyszíves:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4717) FőDudu válasza FearTomi (#4714) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem reszemrol semmi ilyesmi nem valosult meg. De ha ennyire zavar, akkor ejtsuk a temat.
A torrent az egy protokoll - lassan mar a frissitesek is azon fognak erkezni, mivel eleg effektiven lehet vele a letolteseket megoldani.

Mellesleg en egy olyan orszagbol irok, ahol ezt nem igazan szancionaljak - szoval ram tul sok hatassal nincsenek a magyar torvenyek/szervezetek/forumok. De ha jol tudom a magan hasznalatu letoltest talan meg a magyar torvenyek sem tiltjak - epp azert fizetitek a mediak araba epitett jogdijat.

Nem oltok szet embereket, csak eleg furcsanak talalom, hogy valaki mondjuk mobilon torrentezik.
Technikailag alkalmas ra, de mindig van ra mas/jobb megoldas. Ahogy fentebb emlitettem. De ugy tunik sokan vesznek egy keszuleket es hasznaljak amit csak bir, mert mondjuk nincs mas vagy epp nincs mas naluk. Ilyen jellegu felhasznalas mellett valoban csodaval hataros uzemidok szuletnek (pozitiv ertelemben)...
Le a kalappal a telefon energia gazdalkodasa elott.

FőDudu

(#4718) FearTomi válasza FőDudu (#4717) üzenetére


FearTomi
őstag

Szerintem is ejtsük:)

Most jobban zavar, hogy egyáltalán nem megy az MMS a telefonomon valamiért...Sending-nél beragad:S Ami viszont érdekes! Hogy édesanyám küldött egy MMS-t 1 órája...a led, világított, hogy új MMS-t kaptam, viszont sehol semmi nem volt a telefonon...nagyon idegesítő...megoldódott a net probléma erre előjött az MMS hiba... :W

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4719) FőDudu válasza Peddy789 (#4712) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ilyen sokat utazol, akkor valoban realis a sok hasznalat.
Nalam ilyen nem all fenn, autoban kiangosito, (sot gondolkodok a konyoktamaszba egy indukcios toltorol is), munkahelyen meg van asztali gep amin levelezest meg egyebet bonyolitok. Kenyelmesebb azon.
Emellett van notebook es ipad is.

Ar nem relevans, szolgaltato 1 euroert dobalja...

Ha nem az irodamban vagyok, akkor valoszinuleg nalam van az ipad, igy azon jegyzetelek vagy levelezek.
Skype mindegyiken van igy azt hasznalom ami epp keznel van. Viber nem egy akku zabalo.
Igy a telefon az telefon es ha nincs mas nalam akkor levelezo kliens/fenykepezo/tunein radio ha netan magyar adasra vagynek, stb. Valoban nem vagyok hardcore user - de csak a feladatok szetosztasa miatt.
Ha nem lennenek masik eszkozeim, biztosan en is tobbet hasznalnam a telefont.

FőDudu

(#4720) FőDudu válasza FearTomi (#4718) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem volt hasonlo gondom masik androidos keszuleken, viszont ott az uzenet kozpont szamat valami furcsa formatumban (azt hiszem a 7 bites SMS kodolasban van) kellett beallitani egy kodsorral elohivhato menuben.

Nem tudom Nexus4-nel mi van es sajnos segiteni sem tudok neked a kulfoldi adataimmal.

Ezek alapjan nezd meg mi van neked beallitva, es kerd meg a forumtarsakat, hogy irjak be naluk mi az SMSC szama azonos szolgaltaton (vigyazat, a T-nel a Domino es az elofizeteses kulon kozponton van)!

http://blog.empirion.co.uk/android/setting-the-smsc-sms-message-centre-in-android-ics/
http://rootzwiki.com/topic/14916-howto-sms-centre-numbers-if-your-gnex-wont-send-messages/

Erre a *#*#4636#*#* -re elojon ey menu amiben a phone infora bokve kapsz egy listat.
Ebben ha lemesz az SMSC-hez eloszor ures. Nyomj egy refresh-t es elojon a beallitott SMS kozpont szama.

Nekem ugy nez ki, hogy smsc,145 ahol az smsc a szolgaltato SMS kozpontjanak a szama.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4721) FearTomi válasza FőDudu (#4720) üzenetére


FearTomi
őstag

Az MMS egy külön központon keresztül megy, aminek asszem nem sok köze van az SMS-hez, elvileg jól van beállítva ezért nem értem. Holnap szerintem felhívom a T-mobil-t és megkérdem mi a fene van... most meg kipróbálom, hogy a másik telefonba működik e. Illetve várok, hátha valakinek járt valaki ugyan így:) Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4722) FőDudu válasza FearTomi (#4721) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jol remlik akkor az MMS-t valahol a T oldalan meg lehet nezni netrol.
Olyan keszulekeken is lehet igy MMS-t fogadni ami nem kepes ra.

Nezd meg ezeket, hatha nalad mas van beallitva.
http://www.hundroid.com/felhasznaloi-leirasok

Nincs fent vletlenul valami tuzfal (mondjuk droidwall) amivel kiblokkoltad az MMS halozati elereset?

FőDudu

(#4723) MartOOn válasza Szelley (#4690) üzenetére


MartOOn
addikt

te nekem az s2 se ment el sose 2 napot! ez se fog de amennyire gyalázatos volt az n4 üzemideje 4.2.1 alatt ahhoz képest ez tényleg csúcs!
nekem most 11 óra akkuhasználat utan amiből csak 1 óra volt a kijelző 75 azaz hetvenöt %-on van. ez azert nem rossz valljuk be. :)

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#4724) FearTomi válasza FőDudu (#4722) üzenetére


FearTomi
őstag

No, fogtam és a régi készülékből átmásoltam egy az egyben az APN-eket a Nexus-ra. Na most egy APN-nel kevesebb volt a Nexus-on és a fele adat hiányzott...Most legalább küldeni tudok már:)

Ezek szerint zseniális a T-mobile automatikus APN beállítása:D

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4725) agabe válasza Szelley (#4707) üzenetére


agabe
addikt

hasonlo hasznalattal siman hozhatoak ezek az idok N4- nel valoban (volt amikor mas telom is volt, es probalgattam idonkent repcsi modban, idonket wifit is kikapcsolva) sot tul is lehet szarnyalni....mindekozben joval nagyobb felbontas, es nagyobb a kijelzo merete is, nomeg ne feledjuk, hogy s2-on ehhez a nagyobb (2000-es) akksi kellett ami alig kisebb mint az N4 2100-asa.
Ket dolog kell ilyen hasznalati idokhoz:
1 oda kell figyelni amikor nem hasznal valaki valamilyen funkciot, akkor ki kell kapcsolni
2 nem prociporgetos jatekokkal kell probalni elerni, mert ugy lehetetlen

az 1-es pontra sokan azt mondjak inkabb meruljon, de nem kapcsolnak le semmit...nekik ugy jo hasznalni, ezert sosem fognak 2nap alatt 5ora kijelzo idot produkalni. nem is kell, de ha valaki szereti kimelni az akksit (mint pl. te is) akkor meg tudja oldani siman N4-el is.

Az s4 pro soc fejlettebb gyartastechnologiaja miatt tud igen hatekonyan is gazdalkodni az energiaval a 4mag ellenere is, de hogy ha kell a kraft akkor szivja a naftat rendesen.
Most 4.2.2-vel sikerult elerni egy olyan szintre (remelhetoleg meg tudnak reszelni rajta tovabb is) amivel jol tudjak skalazni a proci magokat, es joval kevesebb a folosleges porgetes.

kivancsi lennek egy xperia v milyen uzemidot tudna produkalni 4.2.2-vel amiben ugye kevesebb a mag, kisebb gpu is, kisebb a kijelzo felulete (meg ha felbontas ugyanakkora is, azert az is szamit) ezert a kis fogyasztasu feladatok eseten valoszinuleg meg jobban tud teljesiteni...de ezt az egyedi ui, es a szukseges optimalizalasok bizonytalansaga miatt nem biztos, hogy megerjuk.

Mindenhol mondom hogy jelenleg (es meg kozeptavon...azaz 8-10 honapon belul is szerintem) androidon a legoptimalisabb telefon ( a kamerat leszamitva, mert az csak kozepes) felhasznaloi elmeny, es mukodesi sebesseg szempotjabol a nexus4. Az erkezo full hd-sek nem erosebbek, de sokkal nagyobb feladat harul a soc-ra a hatalmas felbontas, es a meg nagyobb kijelzo meret miatt, raadasul ott mar hataron van az egesz rendszer (xperia z meg is tud roccenni nehol a menuben aminek pl. nem lenne szabad megtortennie, de megint nem harmonizaltak a kijelzot es a soc-ot tokeletesen...oda erosebb vas fog kelleni ami kb. majd 2014-ben jon ki), mig nexus4-ben van meg tartalek is, es az ujabb szoft verziok (amik jovore pl. nyaron erkeznek N4-re) mar nem is biztos, hogy elerik a most tavasszal jovo csucsszuper 5+ colos masinakat (reszben a jopar honapos alap csuszas miatt is). Ez nem jelenti, hogy valakinek osszessegeben nem lehet jobb majd egy xperia z, es hasonlok, mert mondjuk masok a preferenciai, de ha a fo szempont a friss, es minel hatekonyabb mukodesu szoftver a tenylegesen megfelelo hardveres hatterrel ami harmonizal a kijelzo felbontasaval is, es jo uzemidot is szeretne melle, akkor N4.

(#4726) BoB válasza FearTomi (#4693) üzenetére


BoB
veterán

Érthetetlen net megtorpanással már az 1.5-ös android óta találkozok, de nem köthető egyik általad említett alkalmazáshoz sem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4727) leslien


leslien
nagyúr

Most beszèltem LG Magyar központtal ; google play EU. vásárolt kèszülèket javitják ,èrvènyes a EU garancia !!!
:)) :C

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4728) FőDudu válasza BoB (#4726) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem wifi-data valtas lehet a megtorpanas oka.
Legalabbis akkor logikusan minimum IP gateway-t valt es azt az alkalmazasnak is le kell kezelnie.

En ilyet tapasztaltam a nexus S-en.

N4-en meg nem tapasztaltam megtorpanast.

FőDudu

(#4729) ndlx válasza leslien (#4727) üzenetére


ndlx
aktív tag

hm. ez izgalmas... persze csak akkor fog igazából kiderülni, amint bekocog valaki és javíttatja gariban, de akkor is biztató...

(#4730) leslien válasza ndlx (#4729) üzenetére


leslien
nagyúr

1 èv van ! mindenkinek be kell tartani az unios szabályokat sztem! az h LG + GOOGLE mikènt rendezi az minket nem èrdekel!

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4731) FőDudu válasza leslien (#4730) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ketto?
Nekem 2 eves LG garanciajegy lapult a dobozban.

Tenyleg: kell ezeket online regisztralni a garihoz ahogy a Samu teloknal lehetett?

FőDudu

(#4732) Pompi válasza Peddy789 (#4542) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Már kérdeztem de nem kaptam rá választ, Honnan lehet gyárí töltőt vásárolni a készülékhez ami azonos áramerősséget ad le mint amit hozzá adnak, magyarországon? Vagy ebayről kéne rendelni? vagy..??"

Annyira nem kell ragaszkodni a gyári töltő specifikációjához (1.2A). Én egy 1A-s HTC, és egy 850mAH-s Sony töltőt használok és tökéletesen töltik a telefont, lehet a 850mAh lassabban, de azt éjszakára használom csak leginkább. Szóval egy 1A-s töltő már simán jó. A gyári UK dugós töltőhöz pedig most a hétvégén rendeltem kínából egy átalakítót 330 forintért.

- - - - - - - - - - - - - - -

Nálam még 4.2.1 van fent, de most épp 31%-on áll az akksi 1n 22ó 18p után, 1ó 56p képernyőhasználattal. Szerintem ez nem rossz, és ha jól olvasom a 4.2.2 tapasztalatokat, akkor csak még jobb lehet.

- - - - - - - - - - - - - - -

2 év gari csak a Telenoron kersztül vett telókra van ha jól tudom, amit szolgáltató vállal pluszban.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#4733) FragMaster válasza FőDudu (#4731) üzenetére


FragMaster
addikt

Szolgáltatós? Mert akkor az a válasz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#4734) FőDudu válasza FragMaster (#4733) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen, de a garijegy az LG-s es nem a szolgaltatoe...

FőDudu

(#4735) FőDudu válasza Pompi (#4732) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem most 2n 0h 7m utan 45%-on all.
53 perc kepernyo hasznalattal.

Elegedett vagyok az akkuval.
Szerintem a cell broadcast kikapcsolasa es az alkalmazasok droidwall altal kizarolag wifi-re behatarolt adat kommunikacioja sokat szamit. Marmint a nem eletbevago alkalmazasok csak wifi hasznalattal frissithetnek.

termeszetesen a szinkronizaciok mukodnek, csak a toltelek alkalmazasok vannak wifi only modban (adbWireless, airdroid,appsales,box kliens, goog manager, mightytext, picasa uploader)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4736) crhis86 válasza leslien (#4730) üzenetére


crhis86
tag

Nincs olyan uniós szabály, hogy X országban veszel egy telefont, és Y országban köteles azt javíttatni a gyártó.

(#4737) leslien válasza FőDudu (#4731) üzenetére


leslien
nagyúr

Mert gondolom a Telenyomortol vásároltad, az is èrdekes h csak a telenor kizárolagos forgalmazó márc 31.ig
addig mèg sztem a MM sem fogja árulni.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4738) knyitogato válasza FőDudu (#4734) üzenetére


knyitogato
őstag

Az én Telenoros készülékem LG-garijegyére rá van írva, hogy ha szolgáltatós, akkor két év. Ha nem, akkor egy.

(#4739) mrdavid válasza leslien (#4730) üzenetére


mrdavid
aktív tag

az érdekes ez az LG, pénteken még más állásponton voltak meg előtte két hónapig... nem igazán vannak a helyzet magaslatán...

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#4740) FőDudu válasza leslien (#4737) üzenetére


FőDudu
addikt

kulfoldon vagyok :)

FőDudu

(#4741) djgeg válasza leslien (#4737) üzenetére


djgeg
őstag

Valahogyan sose értettem ezt a kizárólagos forgalmazósdit.. Még ha csak időleges is...
Nem ezt hívják Monopólium helyzetnek? Ami elvileg törvényellenes?:D
:K

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#4742) turika86 válasza mrdavid (#4739) üzenetére


turika86
aktív tag

Nem baj ez legalább jó hír! Bár ha nem muszáj inkább nem vinném szervízbe... Főleg itthon.. Nem túl sok jót hallani az LG-szervízről... Én is alátámasztom, hogy 4.2.2 vel jobban bírja szuflával...és az az idegesítő hívás/felvétel bug is megszűnt... Grat google így tovább! :))

"Time is the fire in which we burn"

(#4743) knyitogato válasza turika86 (#4742) üzenetére


knyitogato
őstag

Pedig nálam a TeleMax csillagos ötösre vizsgázott anno az S2-vel, szóval tőlem hallhatsz jót :)

(#4744) turika86 válasza knyitogato (#4743) üzenetére


turika86
aktív tag

De az nem csak samsung?! Telemax nálam is volt s2-vel, és le a kalappal előttük...

"Time is the fire in which we burn"

(#4745) agabe válasza knyitogato (#4743) üzenetére


agabe
addikt

Más a samsung szervíz.
Igaz mindkettőt Telemax végzi, de Samsungnak direkt vannak külön emberei a prémium gariztatásra akik járják az országot, plusz samsungnak ez egy területi központja is egyben (itt szervizelik a szlovák és az osztrák samsung telókat is)
Lg-nek ilyen nincs...ugyanúgy szervizelik mint az Alcatel-t, ZTE-t ..stb, azaz beküldöd, és 1-2 hétig biztos eltart amíg valamit mondanak rá, vagy csinálnak vele bármit is.
Ha meg szolgáltatós akkor még egy kicsit tovább tart minden, szóval sajna nem számít, hogy ugyanaz a cég képviseli jótállási szempontból az LG-t meg a Samsungot ...két külön világ a gariztatásuk.

(#4746) FearTomi


FearTomi
őstag

Na eddig az volt a baj, hogy nincs gari, most meg kiderült, hogy van, erre azért sírtok hogy szar a szervíz? Semmi sem jó? :DD

FőDudu: Nekem ez a WiFi-s váltás probléma 4.2.2-vel megoldódott. Tegnap pl. használtam a Google Nav.-ot vezetés közben és más utcán mentem ki a kocsival, mint, ahogy azt ő mutatta, erre ugye kiírta, hogy újratervezés. Na most néztem és netkapcsolat volt, de semmi adatforgalom. Majd eltelt 3 perc, utána hírtelen megjelentek az adatforgalmat jelző nyilacskák és 3 mp alatt újratervezte az útvonalat. Ugyan ez a helyzet Whatsappnál. WiFin tök jól működik, megkapom az üzenetet, majd átváltok mobilnetre megírom amit akarok és elküldöm, az látszik, hogy 0 adatforgalom és jelzi a Whatsapp, hogy nincs elküldve, majd várok 1-2 perccet, megint belépek az appba, hírtelen elküldi. És ez úgy is van, hogy egyszerűen nem kapom meg az üzenetet, csak ha mondjuk elindítom a böngészőt és ráerőszakolom, hogy legyen adatforgalom, majd utána gyorsan belépek a Whatsappba. Ezt amúgy anno a Defy-m is csinálta az egyik CM7 verzió alatt. Szóval ezért gondolom, hogy nem hardveres probléma.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4747) twine válasza FearTomi (#4746) üzenetére


twine
addikt

KÖzel sem biztos, hogy jól látom a helyzetet,mert számomra "új" ez a probléma,,de szvsz valami olyasmi lehet, hogy nem megfelelően "osztja szét" a sávszélességet az "Android",,,úgy értem a maps(navi) folyamatos netkapcsolatot igényel, és mivel ő fut az előtérben, gondolom nagyobb prioritást, kap, mint a háttérben futó programok...(talk,etc)..ezért ők nem kapnak "annyira", hogy működjön a push.... :U
vagy az is lehet hogy hülyeség amit írok mert nem látom a lényegát a problémának :B :DDD

Én ha navit használok,,semmi másra nem vagyok hajlanadó a telefonnal, mert az azt jelenti olyan helyen járok, ami idegen számomra,,,ezért "feszülten" figyelem az utat :B :B :D így ilyen problémák még nem jöttek elő :DDD

Más:
Érdekes dolgot tapasztaltam...gondoltam kipróbálom mit tud a telefon 2g-n üzemidőben...mivel van két napom számlazárásig, és belassítottak,mert elértem a keretem...
Meg kell mondam semmi változást nem tapasztalok,,a merülési üteme nálam pont ugyanolyan mint a pipa berakása előtt...
Ez azért érdekes, mert szignifikáns különbséget tapasztaltam eddig bármely telefonomnál(pda-nál),,,ha nem automatán "váltogatott", hanem fix 2g-re raktam...
Most vagy nagyon jól optimalizálták a rádió driverét a srácok,,,vagy .........(pedig ,ha nem én tapasztalom nem hiszem el másnak :B ;] )

[ Szerkesztve ]

(#4748) FearTomi válasza twine (#4747) üzenetére


FearTomi
őstag

Ez két külön példa volt! Nem használok üzenetküldő appokat vezetés közben:D Szóval rosszul látod a helyzetet:D Viszont írtál egy lényeges dolgot!
",,,úgy értem a maps(navi) folyamatos netkapcsolatot igényel" Na ez a folyamatos netkapcsolat szakad meg 2-3 percekre azaz olyan mintha egy hatalmasat laggolna, netkapcsolat van, a térerőt mutató pöckök kékek, egyszerűen csak nincs adatforgalom. Aztán 2-3 perc után magától észheztér..., viszont navigációnál az a 2-3 perc pont elég arra, hogy rossz irányba menj újratervezésnél:)

[ Szerkesztve ]

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

(#4749) twine válasza FearTomi (#4748) üzenetére


twine
addikt

furcsa...
Vodafone-os vagyok,,semmi ilyesmit nem tapasztaltam...pedig az elmúlt héten elég sűrün használtam a navit, és volt újratervezés is bőven,,,asszonnyal napközben talkon tartjuk a kapcsolatot, jön a "push" azonnal...
Nem lehet, hogy pont olyan helyen történik ez veled ahol tornyot/adót vált a készülék? esetleg "térerőprobléma", amit a pálcikán nem látsz,,de épp váltana hsdpa-ról , és vissza? :U

[ Szerkesztve ]

(#4750) FearTomi válasza twine (#4749) üzenetére


FearTomi
őstag

Nem, ez a furcsa az egészben:) Most megpróbálok egy másik T-mobile netes beállítást. Ha ez működik, akkor a T-mobile SIM-ek rossz net beállítást húznak be, ami szerintem gáz.

Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.