Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) Cs1csó válasza KROK640 (#95328) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az elszállt árak csak akkor jó ha tudsz "nyerészkedni" tehát anno olcsón vetted most meg drágán adod.
Ha mondjuk laksz egy ingatlanban amit eladsz es veszel egy másikat szinte mindegy hogy épp olcsók vagy épp drágák az ingatlanok. Mert ha drágán tudod eladni akkor ugye drágán tudsz venni is. Az járt jól aki pl. 2010 környéken tudott ingatlant venni majd azt pl. 2018 körül (vagy akár még most az energiaárak elszallasa előtt is) tudta eladni. A elkul hogy ebből a pénzből megint lakást kellene vennie befektetheti másba.

(#95352) KROK640 válasza , (#95341) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem nemrég volt egy üzletem, ahol közöltem az eldadóval, hogy a procit csak 10 nap múlva tudom kipróbálni. Ha neki ez nem megfelelő, akkor 9 nappal halasszuk el az adásvételt. Mondta, hogy nem probléma. 10 nap múlva kipróbáltam, azóta is hibátlan, mindenki örült :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95353) KROK640 válasza Chaser (#95342) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos az új gennek tényleg nem sok köze van, hiszen árban az NVidia jócskán felétette őket a 3XXX-nek, szóval annak árlenyomó hatása alig-alig lehet. Az Intelnek már némileg nagyobb köze lehet hozzá, de itt teljesen egyértelmű, hogy a "bánya kuka" dolog az ami miatt leestek az árak. Megint nekem lett igazam, az elmúlt majd két évben elmondtam, hogy itt igazán akkor lesz áresés, ha vágre eltakarodik ez a bányás dolog. Pedig mennyit hallgattuk a bányászoktól, hogy jajj nem miattuk van hiány, hanem a covid meg ez meg az ... Érdekes most háború és gyengülő ft mellett is hirtelen esnek az árak ;)

Igen, láttam már többet is 120K körül 3070-ből, sajna a keretem meg 75 környéki jelenleg, de várok még pénzt, plusz számításaim szerint többszempontból is jól járnék, ha kb 1 hónapot várnék a vétellel. Ennyit már kibírok ha már 23 hónapja(!) akarok VGA-t venni ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95354) BiP válasza Cs1csó (#95351) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha mondjuk laksz egy ingatlanban amit eladsz es veszel egy másikat szinte mindegy hogy épp olcsók vagy épp drágák az ingatlanok. Mert ha drágán tudod eladni akkor ugye drágán tudsz venni is.
Én is így gondolkodom alapvetően.
Akkor bukik az elméletünk, ha az ember feljebb akar lépni. Akkor rohadtul nem mindegy, hogy 5milliót kell hozzácsapni vagy 30-at.

[ Szerkesztve ]

(#95355) KROK640 válasza Chaser (#95345) üzenetére


KROK640
veterán

Még csak nem is FHD-n. De ha ilyen pénzért veszek VGA-t akkor szeretnék hosszabb távra, mondjuk 3-4 évre legalább. Figyelembe véve, hogy az elmúlt 5 évben kétszer is cseréltem monitort, akármi lehet. Pláne, hogy egy FHD moitort azért nem gondolnék ördögtől valónak mostmár...
RTX3050-el szemeztem eredetileg, de mostmár én is a 3060 felé hajlok.

Már hogyne volna ... 133 ezer ft netto. Ha már itt valaki 150-160 nettot keres, az sajnos a "jó fizetés". De pl konkrétan itt a faluban (és a városban is) rengeteg trükk van ezt megkerülni, pl alkalmi bejelentővel, meg 4 órás bejelentéssel 8 órában foglalkoztatással és hasonló megoldásokkal simán tudsz minimálbér alatt is keresni.
De van itt olyan fatelep, ahol idén márciusban még mindig 500ft-os órabér volt, aztán csodálkozik, hogy csak a legalja alkeszeket kap ennyiért, akik pár hét után otthagyják, aztán párhét múlva visszakönyörgik magukat, megint otthagyják ...
Szóval sok a rossz példa, persze nyilván vannak tisztességes cégek is, de a 133 ezer netto, akkor is 133 netto, amivel tekintve a mai árak mellett még egy 3060 is megfizethetetlen. Ha szerencséd van, akkor kapsz szép kártyát, vagy egy-két egyéb kedvezményt, de csodára nem szabad számítani.
Épp nemrég beszéltük haverral, ha megnézzük, hogy itt mennyit lehet megkeresni, illetve mennyibe kerül a lakhatás és az élelmiszer stb, akkor ennek fényében, ARÁNYAIBAN valószínűleg az EU egyik legdrágább régiója vagyunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95356) KROK640 válasza , (#95346) üzenetére


KROK640
veterán

Minek utána én ezt már 2007-ben megéltem, hogy amit a számtechboltunknak képeket csináltam, a termékeinkről, pár hét múlva másik bolt honlapján is megláttam (az én képemet), mindig megy rá a vízjel, meg onnantól úgy készöltek a fotók, hogy a cég logoja/valamije mindenképp benne legyen a képben, lehetőség szerint háttérben, ilyesmi, hogy látszódjon, hol készült valójában a kép. A fotóimra meg vízjelet rakok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95357) hcl válasza fatpingvin (#95350) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi :D

ON, másik kedvenc mostanában, amelyik 2-3 hirdetésemre ír, és nem esik le neki, hogy ugyanazzal az emberrel beszél :D

@KROK640 : Ha már cég képeit lopták, akkor simán felnyomhattátok volna őket, jó pénz lett volna ingyen :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#95358) koby11h válasza hcl (#95357) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az nekem is, ír jófogáson és francbúkon is és alkudozik mindkettőn. Már csak az hiányzott volna, ha bekamuzza, hogy a másikon többet engedtem :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95359) hcl válasza koby11h (#95358) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De ezek legalább külön platformok, de nekem csak Fb-n is csinálják, azon meg látni, kinek írsz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#95360) Ciccuka válasza homerhamm (#95309) üzenetére


Ciccuka
veterán

mágnes horgászat :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#95361) Astroboy válasza Ciccuka (#95360) üzenetére


Astroboy
őstag

Nem értem mi értelme mágnest horgászni, meg se lehet enni. :W
A mágneshorgászatnak ellenben van értelme, csak már megint az a fránya krónikusz különírotisz ugye...

(#95362) Trailblazer válasza Astroboy (#95361) üzenetére


Trailblazer
addikt

Igazi népbetegség.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#95363) Astroboy válasza Trailblazer (#95362) üzenetére


Astroboy
őstag

Az olvasószobában (WC) mindig van pár reklámújság, mostanában vettem észre, hogy már ott sem elvárás a 8 általános, hogy ilyet szerkeszthessen az ember.

Pár példa: törlő kendő, mosó kapszula, dohányzó asztal-
Ja, és a kedvencem: robot porszívó!
...
Mindig is akartam egy olyat, fantasztikus lehet: kirázza a szőnyegeket, utána bedugja magát a konnektorba, majd miután kiporszívózta a lakást kiüríti a porzsákot és könnyed eleganciával visszahajtogatja magát a szekrénybe.
Erre jött a csalódás, hogy csak egy sz@ros robotporszívó. :DDD

(#95364) hcl válasza Astroboy (#95363) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Eddig sem volt elvárás :D
De ahogyan a mostani érdeklődők írnak, az egy új szint.

Mutogatni való hater díszpinty

(#95365) KROK640 válasza hcl (#95357) üzenetére


KROK640
veterán

Hát ez akkor nem jutott eszembe, csak az, hogy a legősibb mesterséget folytató anyjukat!
Mondjuk lehet h nem lett volna egyszerű kör, két webáruház ugyanazokkal a képekkel.... talán a digit ép még megvolt amivel csináltam őket, de az a baj, hogy sokszor ezeket is eladtuk. így lett oda az egyik legjobb képem, amikor 2008 áprilisában szakadt a hó és közben kettős(!) szivárvány volt láható meg némi napsütés Debrecen felett. Világbajnok képek készültek akkor, csak hirtelen nem tudtam, hogy elvinni őket, így a bolt egyik random digit gépén maradtak. Mire vagy 2 hét múlva eszembe jutott h elkéne vini a gépet eladtuk memkártyástól együtt.
Akkoriban sajnos gyakran jártam úgy, hogy nem mindent szereztem meg amit létrehoztam és akartam. :(
Előfordult, hogy a munka gépemen sem voltak biztonságban a dolgok, lévén PC Shop azt is árultuk (az aktuális gamer konfigunk volt általában a gépem) és előfordult, hogy még nem voltam bent eladódott. pl a HD3870-es teszteredményeim is így lettek oda (eladták a gépet amin készült a cikkem, ofc azzal együtt), és még sorolhatnám. Nem véletlenül lett aztán egy 1GB-os kulcstartóra applikált pendriveom. poén, hogy a pendrive 2009 novemberében megdöglött, nem lehet rá se írni, se törölni, se formázni, viszont minden olvasható róla ... olyan kis hibátlan időkapszula lett számomra! :) (akkori mailekkel, fotókkal programokkal stb.)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95366) KROK640 válasza Trailblazer (#95362) üzenetére


KROK640
veterán

Amúgy engem is zavart, de rájöttem, hogy a mobiltelefonok az okai ...
Azóta (sajnos) én is sok mindent különírok.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95367) hcl válasza KROK640 (#95365) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, pedig a backup elég fontos dolog :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#95368) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#95369) koby11h válasza berek21 (#95368) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ide is idézném az egyik mai cikket:
"Orbán: Magyarország a világ 5. leginkább high-tech országa"
Kár, hogy közben helyesen írni még nem tudunk... :O

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95370) dvdbackuper válasza KROK640 (#95365) üzenetére


dvdbackuper
őstag

PC Shop

a Cegledi utcan? kezdo koromban sokat jartam oda

(#95371) CJ4567 válasza KROK640 (#95353) üzenetére


CJ4567
veterán

120K-ért 3070? :Y 130-140-ért láttam egy-egy blower hűtőset, de 120k körül inkább 3060-ak vannak, 125-ért láttam egy 3060Ti-t, de már jegelve van.

No Sana No Life

(#95372) hcl válasza koby11h (#95369) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az nem hájtek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#95373) BiP válasza KROK640 (#95343) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt nyilván nem egyben kellett kipengetni. Volt anno a 970-esem, arra rádobtam valamennyit (akkor jó sokat), vettem a 1070-et 150ért, azt eladtam 150-ért, vettem 167ért 1080Tit (~5éve), azt eladtam 190ért, vettem 2éve 242-ért a 3070-et, amit eladtam nyáron 220-ért, vettem 320-ért ezt. Szóval hosszú évek során mindig rádobtam valamennyit az upgrade-re.
Ha most 0-ról kéne kicsengetni, nem vennék ilyen erős kártyát. Főleg, hogy nem is használom ki igazán. (4K monitor van, tehát a kraft jól jön, de kevés időm van játszani, így nagyrészt szunnyadó erő)

(#95374) Trailblazer válasza KROK640 (#95366) üzenetére


Trailblazer
addikt

De autocorrectet sem kötelező használni, valamint posztolni se vagy köteles úgy, ahogy felajánlja, ha tudod, hogy másként helyes. Már ha erre gondoltál...

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#95375) Top cat válasza koby11h (#95369) üzenetére


Top cat
őstag

Mi vagyunk a Szilencium-völgy. ;]

(#95376) koby11h válasza Top cat (#95375) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, egyébként fejlődünk, már van magán egészségügyünk, oktatásunk, úthálózatunk, erőműveink... van itt minden, mint a búcsúban! Csak reggel korán kell felkelni... :O
Ok, abbahagytam...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95377) hcl válasza koby11h (#95376) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De hát az EÜ tök fasza, miről beszélünk :D Világszínvonalú!
(Tegyük hozzá, hogy a harmadik világ színvonala ;] )

Mutogatni való hater díszpinty

(#95378) mpo válasza koby11h (#95369) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem, az első 20-ban sem vagyunk.
Úgy gondolhatta: háj, TEK.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95379) Chaser válasza CJ4567 (#95371) üzenetére


Chaser
titán

volt többször is, figyelni kell, még elviszik gyorsan
majd meglássuk' 1-2 hónap múlva, most még sokan rárabolnak a kártyákra...ahogya bánya elején elszivárogtak a kártyák mindenhonnan, most szépen visszaszivárognak : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#95380) Undoroid válasza Cs1csó (#95304) üzenetére


Undoroid
őstag

Köszi! Az a helyzet, hogy ez szerintem igazi talány volt az eredeti szövegszerkezetben összehordásában! :DDD :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#95381) berek21 válasza mpo (#95378) üzenetére


berek21
senior tag

Ahol kell, ott elöl vagyunk.

LG Velvet eladó!

(#95382) , válasza berek21 (#95381) üzenetére


,
addikt

Mert mi előre megyünk, nem hátra. Fejjel lefelé a szakadékba.

(#95383) koby11h válasza berek21 (#95381) üzenetére


koby11h
aktív tag

Még a Szomáliai shilling-el szembe is esett a forint! :O
Az oka? Itt több a kalóz és a rabló!

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95384) Cs1csó válasza koby11h (#95383) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#95385) opr válasza koby11h (#95383) üzenetére


opr
veterán

Ez kurvanagy. :DDD :DDD :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#95386) fatpingvin


fatpingvin
őstag

egészen elképesztő, komolyan.

ha kívülről nézném, rendkívül jól szórakoznék rajta

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#95387) KROK640 válasza hcl (#95367) üzenetére


KROK640
veterán

Azóta már énis tudom, akkor még nagyon más időket éltünk a szememben...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95388) KROK640 válasza dvdbackuper (#95370) üzenetére


KROK640
veterán

Oda én is sokat jártam, de nem ott dolgoztam... Liszt Ferenc utca, Telcomp, ha megvan. PC, konzolok, és telefonok. 2007-től 2015ig ott voltam. Ma is ott lennék, ha nem alakul úgy az élet ahogy ... de már be is zárt, ez az egyik oka :(

Szilvási Szilárdot ismered??? ő dolgozott ott.

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95389) KROK640 válasza CJ4567 (#95371) üzenetére


KROK640
veterán

Kurvára mellényomtam, most látom, 3060 lesz az amire gondoltam.
vagy jövőbelátó voltam, mert november elején már azok is ott körül lehetnek :D

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95390) KROK640 válasza BiP (#95373) üzenetére


KROK640
veterán

Kb ugyanazt a technikát folytatod amit egy haverom már 20 éve, és nemrég (2022 márc vége) raktuk neki össze ezt :
MSI MPG Z590 GAMING FORCE
INTEL Core i7-11700K 3.60GHz LGA-1200 BOX 3.60 @ 5 GHz (8C16T)
128GB CORSAIR Dominator Platinum RGB DDR4 3600MHz CL16 KIT CMT128GX4M4C3200C16 (4×32GB RAM)
GeForce RTX 3090 24GB GDDR6X OC PCIE (ASUS ROGSTRIX)
Samsung 980 1TB
2× SAMSUNG 4TB 860 PRO SATA 3 2.5" MZ-76P4T0B/EU SSD
2× 18TB WD Gold 3.5" 7200rpm 256MB SATA WD181KRYZ HDD
LG BH16NS55 blue ray író
Corsair RM1000x (2021)

ha fajlagosan megnéztem olcsóbb volt mint az én gépem (annyit sem költött rá, mint én erre a gépre)
Asrock B560M Pro
Intel Core I5-10400F (2900MHZ, 6C/12T, 12MB cache)
16GB GSkill AEGIS DDR4 3200MHZ RAM
Gigabyte GTX950 OC Windforce 2GB
ADATA SU650 480GB SSD
4TB TOSHIBA P300 5400rpm 128MB SATA
2TB WD Green WD20EZRX
LG HL-DT-ST GH24NSB0 DVD RAM meghajtó
Corsair CX400

Persze nyilván az évek során többet költött rá... De már én is gondolkodtam, hogy, lehet, hogy ez a technika jobb lenne a gépem napira tartásában mint az X évente új konfg, pláne, hogy ebben az ejárásban, bármikor "lemaradhatok" ha megunom/nem bírom, akkor is épp egy modern konfiggal fogok kiszállni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95391) KROK640


KROK640
veterán

nem ide

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#95392) koby11h válasza KROK640 (#95391) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezért nem fórumozunk az éjszaka közepén.... :)

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95393) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ma reggel ez fogadott

"Ez érdekelne.
Nm kell"

Legalább rájött, hogy mégsem. :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#95394) koby11h válasza hcl (#95393) üzenetére


koby11h
aktív tag

Azt kell becsülni, ami van! Így megúsztál x fölösleges kérdést.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95395) mpo válasza koby11h (#95383) üzenetére


mpo
veterán

Itt több a kalóz és a rabló!
Nagyon mellélőttél.
Maffia, abból is csak egy van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95396) totron


totron
addikt

Mikor a szeméttelep a online vanik. Minden is sikerrel eladó. Felemelő edition.

Szerk.: ezthogy.

[ Szerkesztve ]

(#95397) koby11h válasza mpo (#95395) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ugyan azokról beszélünk...

Ez is tegnapi mondat:
„Magyarország jó példával szeretne elöl járni a közbeszerzési eljárások tisztasága és a korrupció elleni harc területén”
És ezt mi akadályozza meg évtizedek óta? Azok akik csinálják... :W

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#95398) berek21


berek21
senior tag

LG Velvet eladó!

(#95399) mpo válasza koby11h (#95397) üzenetére


mpo
veterán

Korrupcióért csak akkor vesznek elő valakit, ha megszegi a belső szabályokat és saját zsebre kezd el dolgozni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#95400) koby11h válasza mpo (#95399) üzenetére


koby11h
aktív tag

Az sem jó, és van is bőven, de a lényeg inkább a "közbeszerzési eljárások tisztasága", ott van a nagy pénz... ami hiányzik.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.