Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94951) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Kukás állásra csak kihalásos alapon lehet bekerülni, csaxólok... De ott nem a hivatalos fizetés a biznisz, én úgy tudom.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#94952) koby11h válasza Cs1csó (#94948) üzenetére


koby11h
aktív tag

Tufa ház, 60-as évek, 0 szigetelés, mini telken. 9 millióra becsülte becsüs 2 éve. Akkor volt a kis garzon a környéken 12 millió, szóval nem opció, hogy adja el és költözzön kis garzonba, mert nem tudja elcserélni. Idősek otthonához még túl aktív, remélem sokáig az is marad, bár már a lépcsőzés nem tesz jót Neki.
Bármi felújítást nem javasoltak, mert bár a ház teljesen lakható, de a gazdaságossághoz bontani kellene és újat építeni nem rákölteni. Plusz nem engedi, hogy én költsek rá, Ő viszont nem tud, mert 1-2 havi megtakarítása van összesen.
Tesóm 4 órában közfoglalkoztatott, ha egészsége engedi, akkor 6 órában próbálja. 2 szobában laknak Ők is, ráadásul emeleten, lift nincs. Örülök, hogy magukat el tudják látni.
Mi pedig olyan házban lakunk ahol a földszinten sajnos nincs hálószobának alkalmas helyiség, az emeletre pedig édesanyám nem akar költözni, pedig valahogy meg tudnánk oldani. Így most én fizetem a gázszámláját, a többit meg tudja oldani magának.
Fűtést alakíttattuk át, ahol nem mozog, ott 15 fok, a többi helyiségben (konyha, háló) pedig 20.5, fürdőszoba olajradiátorral.
Majd meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94953) Cs1csó válasza koby11h (#94952) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez kemény. Kitartást.

(#94954) TaaT válasza koby11h (#94939) üzenetére


TaaT
veterán

Apám nyugdíja is egy vicc, pedig 1napot sem volt munkanélküli. Szakmunkás iskola, honvédség, és folyamatos munkaviszony. Annyi szerencséje van hogy még tud dolgozni a nyugdíj mellett, és félre rakni is sikerült az évek alatt. :U

Give them hell Ukraine!

(#94955) hcl válasza koko52 (#94947) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Csak máshol nem emelkedett meg a rendszerhasználati díj hirtelen... még mindig a magyar a saját legnagyobb gonosztevője :((

A kakadu meg akkor miért volt kint letárgyalni, hogy olcsóbban vesszük? :D Szerintem az a hülye, aki elhiszi nekik amit mondanak, csak szólok.

A gáztőzsde meg azért ennél kicsit bonyolultabb, mint hogy 2 mondatban leírd. Persze akinek elég a KESMA-s marhaság, az boldog tőle :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94956) #24845312


#24845312
törölt tag

Itt mese nincs, gőzerővel haladunk előre, íme ebben a versenyszámban is elsők lettünk. Magasan vertük a mezőnyt, dupla annyi "pontunk" lett, mint a 2. helyezettnek, és kb 3,5-szer annyi, mint az EU-s átlag! A többiek sehol sincsenek hozzánk képest, egyszerűen nem bírják tartani velünk a lépést, úgy száguldunk - lefele a szakadékba:

Forrás:
https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/ddn-20220919-1

(#94957) mpo válasza #24845312 (#94956) üzenetére


mpo
veterán

Feleségem kérésére a kánikulában egyszer nem sütöttem kenyeret, vettem 1 kg fehér kenyeret, 500 Ft-ért. Ezt soha többet.
A kézzel készített 1,2 kg-os kenyerem 190 Ft-ból jön ki villanysütővel együtt, így 158 Ft/kg, de 1000 Ft fölött lenne ez a minőség.
Ezt csinálom 16 éve.

Ha érted, akkor már elavult.

(#94958) Gyuri27 válasza mpo (#94957) üzenetére


Gyuri27
félisten

A legolcsóbb liszt is 150 ft + (a minőség meg kérdőjeles). Akkor ezek a számok hogy jönnek ki?

Amd - Radeon - Ryzen

(#94959) koko52 válasza #24845312 (#94956) üzenetére


koko52
veterán

Nem tudom most mennyi németben a (nem az aldis fűrészporos), de amikor kint dolgoztam Sandon (Offenburg mellett) 2014-ben akkor 3.5 euró volt 1 kg a pékségben a normális kenyér ami ehető . Akkor 320 volt az Euró. Tegnap reggel vettem kenyeret (egyébként sütjük) a kis városunkban a Princz pékségben 1 kg 660 Ft, ha gondolod lefotózom.

Az élelmiszer árakról: kis hazánkban azt tesznek a kereskedők amit akarnak és ez a kormány hibája. Abszolút semmi szabályozás nincs, megy a kartelezés keményen. Nincs verseny, egyszerre emelik ugyan azoknak a termékeknek az árát. A legfrissebb példám egy szalámi (vágunk disznót de 6 hete kifogytam a hazaiból :O ) ami nátrium-nitrát mentes és 3500ft/kg. Na ez ment pár hétig, majd hirtelen 4500 lett. Nem is vettem többet (feléltem a sonka tartalékomat). Gondolom megcsappant a fogyás, mert 1 hét után szintén 3500 lett. És fekete címkés, nem akciós! A köcsög szarházi boltok felmérik, mennyit hajlandó adni a buta magyar paraszt. De ott a sajt, 2 hete már nem volt 4000 alatt sehol, a polcok dugig voltak vele. És láss csodát a pennyi kirakta 2800ért majd az aldi is ennyiért és most néztem a spárban is 2850 lesz. Ez mégis hogy a faszba lehetséges? Hát én úgy basznám meg őket ilyen árkulcsokért adóval, hogy elmenne a kedvük az ilyen szar húzásoktól! És az áfára sem lehet fogni ezeket, mert a Pick szalámi (ami egy rakás szar) is olcsóbb németben mint itthon, és ez nem a 8% áfa különbözet miatt van, mert ugye oda is kell szállítani és 20-30%-al olcsóbb. Tehát a megoldás a kereskedőknél van, csak valamiért o1g-nek nem fontos basztatni őket.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94960) koko52 válasza Gyuri27 (#94958) üzenetére


koko52
veterán

A malomban köttetnek a legjobb üzletek :K
Ha boltit veszel akkor vegyél sikért és tegyél hozzá egy teáskanállal. Csodákra képes.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94961) mpo válasza Gyuri27 (#94958) üzenetére


mpo
veterán

Liszt 0,8 kg 120 Ft (150*0,8=120)
Élesztő 45 Ft
Áram a sütőhöz 24 Ft (42 perc*36 Ft=24)
120+45+24=189 Ft
Így néz ki általában:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94962) koko52 válasza mpo (#94961) üzenetére


koko52
veterán

És a hol a többi e-számjelű cucc meg a kémia tanárokat megszorongató vegyület? Ugye hogy nem voltak őseink hülyék és 3 összetevőből kenyeret sütöttek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94963) mpo válasza koko52 (#94959) üzenetére


mpo
veterán

Nem kell ennyit rohangálni, autózni, hogy az olcsóbbat megtaláld:
[link]
A Gouda olcsóbb, mint a túlárazott trappista és jobb is. :)

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#94964) envagyok


envagyok
veterán

Hogy témánál maradjunk, mit tud egy i5-7500 proci, hogy helyben 75k árulják?

(#94965) koko52 válasza envagyok (#94964) üzenetére


koko52
veterán

Semmit. Agymosottak megveszik. Amikor anno eladtam a 4670K-t vettem belőle R5 2600 + alaplapot :DDD .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94966) hcl válasza koko52 (#94962) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az e-jeleket tudod, hogy mindennek van? :D Tehát azok egyáltalán nem feltétlen mesterséges/káros/mindmeghalunk anyagkoat jelölnek :D

@envagyok : Pénzt hozni az eladójának... bár lehet, hogy árulni szereti.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94967) koko52 válasza hcl (#94966) üzenetére


koko52
veterán

Tudom, a C-vitaminnak is. De kenyérbe semmilyen e- nem kell.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94968) BiP válasza envagyok (#94964) üzenetére


BiP
nagyúr

mit tud ... ?
madarat fogni

(#94969) Astroboy válasza koko52 (#94967) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor ezentúl írjuk úgy, hogy knyér?

;] :P

(#94970) BiP válasza Astroboy (#94969) üzenetére


BiP
nagyúr

jaja, én is itthon az e-mentes Univer ketchup-ot, ktchupnak hívom :)

(#94971) hcl válasza koko52 (#94967) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Só?
Illetve " Gyakran használt adalékanyag a C-vitamin, amely térfogatnövelő, és tartást ad a kenyérnek." -> ennek is van E jele.
Olvasmány

Lehet ilyet hinni, hogy fúatermészeteskenyérbennincsenE, csak hát a természetesen a kenyérsütéshez használt anyagoknak is van E jele.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94972) Gyuri27 válasza envagyok (#94964) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szokásos zintelfelár. Ennyiböl lazán kijön egy 3600+b450 kombó használtan. De nem sokkal többért pl 4500 + lap új, 3 év garos boltból.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94973) koko52 válasza hcl (#94971) üzenetére


koko52
veterán

Mint írtam, tisztában vagyok, hogy nem minden e- vel van gond. De azért na:

"Kenyér- és pékáruk adalékanyagai:
zsírsavak mono- és digliceridjeinek észterei: emulgeáló szerek, befolyásolják a pórusképződést és a péksütemények térfogatát
aszkorbinsav(E300): térfogatnövelő szer
enzimek nátrium sztearoil-2-laktilát (E481): emulgeáló szer, növeli a keményítő vízkötő képességét, így késleltethető vele a tészta öregedése
kálcium karbonát (E170): csomósodást- és lesülést gátló anyag kálcium-sztearoil-2-laktilát (E482): javítja a lisztek sütőtulajdonságait L-cisztein (E920) sztearil-tartarát (E483): ‘olaj a vízben’ emulzió látrehozására használják guármagliszt (E412): sűrítőanyag lecitin (E322) nátrium-L-aszkorbát (E301): lisztjavításra, színstabilizálásra, vitaminozására használják kálcium-L-aszkorbát (E302): lisztjavításra, színstabilizálásra, vitaminozásra használják hidrogénezett növényi zsírok vaj aroma: diacetil tartalmú vajízű készítmény kristályvanillin: alkoholos kálium-hidroxid oldattal készítik eugenolból nátrium-karbonát (E500): térfogatnövelő-szer színezékek citromsav (E330): savanyúságot szabályozó anyag kálium-szorbát (E202): tartósítószer kálcium-propionát (E282): tartósítószer (tri)nátrium-citrát ( E 331): tartósítószer és ízanyag kálcium-foszfát (E341): csomósodás-gátló"

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94974) hcl válasza koko52 (#94973) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akkor most keresd ki, hogy a kenyérsütéshez használt anyagok közül ezek amúgy miknek az összetevői ;) A nagy részét nyakam rá, hogy amúgy is beleteszed, ha magad aratod a búzát, meg saját élesztőd van, akkor is :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94975) koby11h válasza envagyok (#94964) üzenetére


koby11h
aktív tag

Én most akarok felrakni H110M + i5-7500 + 8GB félgépet, de még agyalok, hogy mit mondjak rá, merjem-e a 40k-t... de ha csak a proci 75k, akkor lehet nem nálam vannak bajok :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94976) koby11h válasza mpo (#94961) üzenetére


koby11h
aktív tag

Nekem 900 grammos kb így alakul, nagyon leosztva, tegnapi áron:
500 gramm liszt (BL55, rozs, kukorica keverve): 125 Ft
olaj: 25 Ft
só + cukor: 7 Ft
élesztő: 27 Ft
tejföl: 70 Ft
víz: 1 Ft
áram, kenyérsütővel, fogyasztásmérővel mérve (akciós áron): 13 Ft
Ez nekem kb. 270 Ft/900 gramm, kerekítsünk mosogatással, mindennel 300 Ft/kg-ra.
Inkább ezt csináljuk lassan 20 éve, mint a bolti. Mondjuk ez alatt összejött kb. 6 kenyér, aminél valami kimaradt, az veszteség, de belefért :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94977) BiP válasza koby11h (#94975) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha belefér egy dell optiplex sff házba, el is vinném 40-ért :)

(#94978) koko52 válasza hcl (#94974) üzenetére


koko52
veterán

Megnéztem, egyiket sem. Amit beleteszek: liszt, víz, só,cukor, élesztő, vaj.
A listából melyik van ezekből?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94979) envagyok válasza koby11h (#94975) üzenetére


envagyok
veterán

Igazából 4. Gen i5 6-9k, ez alig erősebb, ráadásul a skylake, kaby lake egy halott platform, 4mag 8szál max, és a 8. Genes 6 magos i5-ök is 30 körül mennek.
Reálisan 10-15k lenne egy 6. Gen i5 proci.
Azért is nem értettem...
;]

(#94980) Chaser válasza Gyuri27 (#94972) üzenetére


Chaser
titán

újan is kijön, alzán 51e a 3600, 24e pár száz ft beugró lap GIGABYTE B450M H
az 5500 57e
mondjuk az amd lapok kezdenek teljesen kihalni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94981) hcl válasza koko52 (#94978) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

E-jele a cukornak, sónak tuti van :D
Még mindig azt nem érted, hogy az E jelek nem a mindmeghalunk anyagokat jelentik, hanem az általában használt élelmiszeripari cuccok jelölései. (Amúgy a "vaj" is csomó minden egyebet tartalmaz :D)

Mutogatni való hater díszpinty

(#94982) koko52 válasza hcl (#94981) üzenetére


koko52
veterán

Mint írtam (harmadszor jelzem) ezzel tisztában vagyok. Csak ezeket nem jelölik e-vel a kenyérnél. De újra megkérdezem, amiket írtam e-vegyszereket azokat mikor teszem bele?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94983) hcl válasza koko52 (#94982) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Azzal kezdted, hogy a kenyérbe nem kell E. De kell, mert az E generálisan mindenféle olyasmit is jelöl, amiből alapból a kenyér van.
Hogy a bolti kenyérbe melyik gyártó mit tesz, az egy tök más dolog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94984) koko52 válasza hcl (#94983) üzenetére


koko52
veterán

Na megnéztem e-keresőben: só, cukor, búzaliszt, víz, élesztő -nincs e-számuk

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94985) gyulaszu válasza hcl (#94983) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ez nem igaz.
Olvasd át a teljes listát pld itt: [link]
Még a NaCl sincs benne, nemhogy a liszt...

gyulaszu

(#94986) hcl válasza gyulaszu (#94985) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ebben inkább az a meglepő, hogy nincs neki :D
A liszt meg nem is lehet, mivel az nem egy anyag, hanem összetett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94987) koko52 válasza hcl (#94986) üzenetére


koko52
veterán

Akkor most ütköztél magaddal :DDD .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94988) hcl válasza koko52 (#94987) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Ja, megesik.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94989) koko52 válasza hcl (#94988) üzenetére


koko52
veterán

Viszont az ejuró 422 lett, pedig 400-ra tippeltem 2 napja :O .

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94991) fatpingvin válasza koko52 (#94962) üzenetére


fatpingvin
őstag

hülyeségeket ne keverjünk már ide, köszi :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94992) fatpingvin válasza koko52 (#94982) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha nem bánod ezt a kommentfolyamodat demonstrációs eszközként fogom használni a tanulóimnak hogy miért is fontos a természettudományos műveltség megszerzése. no offense.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94993) koko52 válasza fatpingvin (#94992) üzenetére


koko52
veterán

Rendben, nem bánom, csak nyugodtan!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94994) Chaser


Chaser
titán

rEttEnEtEs mit műveltek : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94995) bbmt válasza Chaser (#94994) üzenetére


bbmt
senior tag

nE kEzd El :)

A kanál a gyengék villája

(#94996) BiP válasza bbmt (#94995) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy E-mEntEs csEvEj EsEtlEg lEhEtEtlEl lEnnE ?

(#94997) homerhamm


homerhamm
addikt


EEEEEEEE

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#94998) #24845312 válasza koko52 (#94959) üzenetére


#24845312
törölt tag

Sparban néztem én is az árakat, egyik nap 400 Ft, másnap ugyanaz a termék már 800 Ft. Egyik napról a másikra hogyan duplázódhatott meg az ára?
Vagy 40 dkg kenyér egyik nap 549 Ft, másnap már 800 Ft.
:F

(#94999) koko52 válasza #24845312 (#94998) üzenetére


koko52
veterán

Mondom, a kereskedők faszát kellene qrvára elkapni. Számlákon ott van minden! Beszerzés/eladás-> 100% haszon? 90% adót rá! Meg is lenne oldva. Csak valahogy és valamiért nem látom az akaratot erre.
Amit 100%-ra tudok, mert egy családtagom méhészkedik. Az akác mézet 1800 Ft/kg-ért veszi át tőle a kereskedők. Na mennyi a boltban? 5800-6500...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#95000) hcl válasza fatpingvin (#94992) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Megértem :D

@koko52 : A kiskereskedelem azért nem csinál helyből olyat, hogy ok nélkül 2x -re drágul a cucc, mostanában azért vannak hatások, nem kevés...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.