Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94901) koko52 válasza #24845312 (#94900) üzenetére


koko52
veterán

Nem mennék olyan helyre ahol nem tudom hogy a nők nem-e férfiak esetleg. :DDD
Az árfolyam nem minden. 2010-ben 600-700 ft- volt az órabér nálunk most 2500-2800.Ez a négyszerese. Nem tudom Thaiföldön ez hogy alakult. Azt is tudom hogy németbe 10 euró nettóm volt 2014-ben, akik még kint vannak azok most kapnak 12 eurót.

Visszatérve hova mennék, komolyan nem tudom de afrika kizárva. Maldív víz alá kerűl pár év múlva, kizárva. Thai rész cunami + említett okok. Fene tudja, talán Kuba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94902) Migráns válasza koko52 (#94901) üzenetére


Migráns
csendes tag

Úgy kell kezdeni az ismerkedést, ahogy Torrente.
Thaiföldön ez direkt ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#94903) #24845312 válasza koko52 (#94901) üzenetére


#24845312
törölt tag

Ezeket a számokat nem értem. A "nálunk" az mit jelent? A ti cégeteknél?

Szerk.: Magyarországon 12 éve pusztít az orsós becenévre hallgató cunami.

[ Szerkesztve ]

(#94904) hcl válasza koko52 (#94893) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

itt is van, akinek jobb lett, találsz ilyet :D Nem feltétlen egyedi esetekből kéne kiindulni. Más kérdés, hogy itt egy mocsok nagy globális konjunktúra idején sikerült nem sokat javulni, amikor lehetett volna marha nagyot. Aztán jött a menetrend szerinti válság, és kiderült, hogy nincs semmink. Csodás!

@Migráns : A Ne légy barom! telefonszám-elkérése jobban tetszett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94905) koby11h


koby11h
aktív tag

Így nem lesz meg a 100k fiúk!

Origo: "Sok német pékségben már sötétben kell megvásárolni a kenyeret. ... Ezért a német pékek már akcióba kezdtek, tiltakozásul lekapcsolják a villanyt. A kenyeret és a zsömlét sötétben kell megvásárolni... "

Valóság: csütörtökön lekapcsolják a pékségek a belső világításuk egy részét, ezzel üzenve a német kormánynak az emelkedő energiaárak miatt.

Tehát csak a lényeg maradt ki, hogy egy napra... szóval ilyen szar a helyzet odaát. Ja, meg gyertyával fűtenek... értem. Nekünk meg nem telik gyertyára, csókolom!

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94906) Vampyr válasza koby11h (#94905) üzenetére


Vampyr
csendes tag

Megjelent már a közlönyben, hogy a stadionok füvét hány fokra lehet fűteni?

(#94907) koby11h válasza Vampyr (#94906) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szerintem egy stadion
"nem számít intézménynek, és mint ilyenre, rájuk sem vonatkozik a fűtési korlátozás."
És mivel mi jó sportemberek vagyunk, így tudjuk, hogy bármi lehet stadion! :O

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94908) #24845312 válasza koby11h (#94905) üzenetére


#24845312
törölt tag

Sajnos vannak, akik tövig benyelnek mindent, ami a fidesz hazugsággyáraiból jön.

(#94909) koby11h válasza #24845312 (#94908) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ja, mint az a májusi cikk:
"Bécsben nincs áru a boltban" – írta meg a magyar közmédia, majd kiderült, elromlott a hűtő... :W
A magyar kormány egy valamiben tényleg világelső! A kommunikációban. Csak kár, hogy ez a félretájékoztatásban, elhallgatásban és a titkosításban merül ki...

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94910) #30604800


#30604800
törölt tag

Kíváncsi vagyok, mire fogják majd, hogy százezrekért fagyunk meg idén.
A szokásos szarjuk-a-nyugatot-védjük-Putyint lemez lesz?

(#94911) Ciccuka válasza BiP (#94885) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen gépeket lehet most kapni újan a megfizethető kategóriában 14 és 15,6" szinten (112000-ig).

Intel Core i7-4810MQ
Passmark: 6026
Fogyasztás: 47W

AMD Ryzen 3 3250U (jelenlegi belépő kategória)
Passmark: 3936
Fogyasztás: 15W

Intel Pentium Silver N6000 (jelenlegi minimum kategória)
Passmark: 3123
Fogyasztás: 6W

[link]

Azt mondják topiktársak, hogy el lehet használni az N6000-es processzoros gépeket, mindennapi használatra alkalmasak, de érződik rajtuk már, hogy gyenge a cpu teljesítménye, ha valaki picit jobban igénybe veszi a gépet. Cserébe elég sokat elműködnek egy töltéssel (és végig passzív hűtéssel, szinte hangtalanul).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#94912) BiP válasza Ciccuka (#94911) üzenetére


BiP
nagyúr

hogy el lehet használni az N6000-es processzoros gépeket, mindennapi használatra alkalmasak, de érződik rajtuk már, hogy gyenge a cpu teljesítménye,
Mááár? Az N6000 viszonylag új proci, (1,5éves kb. [ark] ) csak alapból gyenge szegény, mert atomszármazék, meg a fogyasztásra van kihegyezve, az a nagy erénye. (mondjuk egy core2quadot azért lever)
Nekem a NAS-ban van Pentium Silver proci (J5005), 10W. Amire kell, elég, a lényeg, hogy keveset egyen, mert 24/7 megy ugye.

Mondjuk egy ilyen N6000-es előrelépés lenne, gondolodtam is rajta, de még találtam belőle normális alaplapos verziót. Főleg, amin van 4 sata, plusz esetleg m.2.

[ Szerkesztve ]

(#94913) Gyuri27 válasza BiP (#94912) üzenetére


Gyuri27
félisten

Túl a gyengeségen egy minimális alu van rajta és venti nuku.
Láttam szétszedve. Most attól tekintsünk el, hogy egy gyerek bili jobb plasztikból van.
De ezek kb dzsutubealattmikorszóladijundisu akad.
Van értelme annak hogy spórolás meg keveset fogyasszon. De mikor valami ezáltal használhatatlan annak nincs értelme.
Egyébként nem hiszem, hogy egy 15-17 wattos noti proci leeszi az ember haját és faszolni kellene az ilyen 6-9 vattos vackokkal hütés nélkül természetesen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#94914) hcl válasza Gyuri27 (#94913) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg a TDP keret nem jelenti azt sem, hogy az mindig annyit eszik. Terhelve kb. eszik annyit. A 100W+-os desktop procik persze zabálnak, de a legtöbb lapos fogyasztása kb. mindegy.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94915) BiP válasza Gyuri27 (#94913) üzenetére


BiP
nagyúr

Melyikről beszélsz konkrétan? Sokmindenről volt szó.
Én csupán a Silver prociról beszéltem, hogy ha találnék ilyen N6000-est értelmes kiépítésben, az tök jó lenne: Értsd: desktop alaplap (noti szóba se jöhet), 4sata, akkor tök jó lenne, és váltanék rá a NAS-ban.

Egyébként nem hiszem, hogy egy 15-17 wattos noti proci leeszi az ember haját és faszolni kellene az ilyen 6-9 vattos vackokkal hütés nélkül természetesen.

Mivel egész nap megy a NAS, ezért fontos a fogyasztás.
És ilyenkor nem mindegy, hogy 6-10W vagy 15-17W-os noti proci, mert alapból dupla fogyasztás, és 24/7-ben már azért kiütközik.
De teljesítményben meg mégis jobb, mint a mostani ITX-es J5005-öm [link] . (amire VNC-vel fel szoktam csatlakozni néha menedzselni, tehát ezért nem baj, ha többet tud, mint egy celeron).

Neked teljesen másra kell most a noti, oda az N6000-eseket, de még a linkelt emagos műanyag csodákat bottal se piszkálnám meg. Ha olcsón kell jó, használt üzleti párti vagyok.

#94914 hcl : Meg a TDP keret nem jelenti azt sem, hogy az mindig annyit eszik. Terhelve kb. eszik annyit. A 100W+-os desktop procik persze zabálnak, de a legtöbb lapos fogyasztása kb. mindegy.
TDP igen, de érdekes módon a J5005 10W-ban megadva, nem tudtam 10W fölé menni vele. (nyilván az egyéb perifériák, alaplap, vinyók adtak hozzá)
Notinál meg egyik mai gép sem rohasztja le fél óra alatt az akksit, szóval szerintem sem annyira kardinális kérdés már a notifogyasztás, mint régen.

(#94916) Trailblazer válasza BiP (#94912) üzenetére


Trailblazer
addikt

KIhagytál egy "nem" szót. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#94917) hcl válasza BiP (#94915) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy a NAS fogyasztása is csökkenthető, ha amikor nem kell, akkor sleep, vagy off, és ha kell, akkor gombbal, vagy WOL-lal bekapcsolod.
Így nem kell drága cucc bele, nekem is egy X2-es AthlonII van most alatta, kb. mindegy, mennyit fogyaszt, ritkán megy.

Vagy akár időzített ki-be kapcsolás, és akkor pl. éjféltől reggel 7-ig leáll.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94918) BiP válasza hcl (#94917) üzenetére


BiP
nagyúr

Gombbal kapcsolás nem játszik, pár évig fent volt a padláson, most a garázsban van. WOL-t akartam megcsinálni, mert tényleg feleslegesen megy a 24-ből 20 órát, de még nem volt kapacitásom foglalkozni vele.
Időzített kapcsoláson is gondolkodtam már, a bekapcsolás a necces rész, hogy amikor visszajön az áram, kapcsoljon be.
Ha meg szoftverből be lehet időpontban kapcsoltatni (létezik ilyen?), annak utána kell járnom.

#94916 Trailblazer: honnan?
Hogy amire kell, nem elég?Amire kell (NAS), nekem elég lenne. Gyurinak meg szóba se jön.
Notiban vagy bármi más desktop használatra elég kompromisszumos lenne, anyámnak sem adnám oda gépezni, pedig ő csak emailezik, netezik meg facebookozik.

[ Szerkesztve ]

(#94919) F.E.K.. válasza BiP (#94918) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Legtöbb bios/uefi ismeri ezt, power: Last state vagy always on, off...

Illetve ugyanitt szokott lenni időzítve bekapcsolás is.

"ACPI", vagy "Power Management Setup" rész, persze alaplapja válogatja az elnevezéseket.

Ja, hogy NAS... ott is tudja pár modell, kérdés neked mi áll rendelkezésre (pl synology-nasnál a Power Schedule résznél)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#94920) BiP válasza F.E.K.. (#94919) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi.
Sima desktop gép (Asrock J5005), csak NAS funkciót lát el. (háziszerver)
Úgyhogy csak van erre opció, ebben bízom.

[ Szerkesztve ]

(#94921) F.E.K.. válasza BiP (#94920) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Asrock J5005 ---> user manual [link]

BIOS Feature

- ACPI 5.0 compliant wake up events

akkor viszont lássuk csak... aham:

Advenced --> Chipset Configuration --> Restore on AC/Power Loss (manual 31-32 oldal) :D

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#94922) Trailblazer válasza BiP (#94918) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mondjuk egy ilyen N6000-es előrelépés lenne, gondolodtam is rajta, de még >NEM< találtam belőle normális alaplapos verziót. Főleg, amin van 4 sata, plusz esetleg m.2.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#94923) hcl válasza BiP (#94918) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" a bekapcsolás a necces rész, hogy amikor visszajön az áram, kapcsoljon be."
Mocsok régóta tud majdnem minden BIOS időzített bekapcsolást :D Ez a kisebb gond. A WOL azért jó, mert az tényleg bárhonnan, bármikor, és ha sleep-ben van, akkor gyorsan is működik.

@F.E.K. meg is válaszolta :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94924) BiP válasza Trailblazer (#94922) üzenetére


BiP
nagyúr

Ó, köszi.
Így van értelme. Második olvasatra sem tűnt fel, hogy ott kimaradt. Itt az ideje a reggeli kávénak :)

#94923 hcl + #94921 F.E.K.. : Köszi szépen.
Szinte biztos voltam benne, hogy van benne, csak 1. nem értek hozzá (mármint sose állítottam még be WOL-t, így azt se tudom, hogy mik a lehetőségek, miket tud mocsok régóta :) ), így ha ki is silabizálom, nem 15mp.
2. le kell hurcolnom hozzá monitort, billt, stb.
3. Lehet, hogy mindennel együtt fél óra az egész, csak szimplán lusta voltam nekiállni :)

[ Szerkesztve ]

(#94925) hcl válasza BiP (#94924) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mit tud régóta -> csak állítgattál BIOS-t az utóbbi 10 évben ;)
Írtam róla amúgy :)

3. tuti nem fél óra :D , bár amit helyben kell, az pár perc (BIOS-ban engedélyezni), de az OS szintű macerálás az több is lehet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94926) koko52 válasza #24845312 (#94891) üzenetére


koko52
veterán

[link]
Szlovákiában jobban sikerült a privatizáció, ott külföldi kézen van minden erőmű, a Szlovák Villamos Művek éppenséggel az EU alapítótag olaszoké :U . Éppen ebbe roppannak most bele, ugyanis az állam nem kap tőlük áramot, hanem eladják a tőzsdén. Onnan visszaveheti az állam, tudjuk milyen áron...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94927) fatpingvin válasza koko52 (#94926) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondjuk ez a mi egyetlen atomerőművünkkel is hasonlóan van, csak bújtatva és az orozokkal... de ez csak széljegyzet részemről, nem válasz :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94928) koko52 válasza fatpingvin (#94927) üzenetére


koko52
veterán

Én nem ezt látom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94929) hcl válasza koko52 (#94926) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érdekes, hogy akkor miért nem vették vissza, mint mi, hiszen az sokkal jobb :D Utána pedig nem adni pénzt működésre, mint az itteni infrával.

Mutogatni való hater díszpinty

(#94930) koko52 válasza hcl (#94929) üzenetére


koko52
veterán

Szóval szerinted biztosan jobb világpiaci áron most venni. Ha nem lenne Paks állami tulajdon már becsődöltünk volna. Mint ahogy a gáznál is látható.
Egyébként ha elolvasod a szlovákok államosítást helyeztek kilátásba.
De látom divat mindenbe csak a szart meglátni. Nem lennék a helyedbe.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94931) #24845312 válasza koko52 (#94926) üzenetére


#24845312
törölt tag

Egy ezzel kapcsolatos cikk:
https://www.napi.hu/nemzetkozi-gazdasag/eduard-heger-szlovakia-energiavalsag-recesszio-gazdasag-eu-tamogatas.760541.html

"A fő problémát jelenleg a magasabb energiaárak jelentik, amelyek egyszerre jelentenek túlzott terhet a szlovák háztartások számára, mivel a rezsiköltségek már átlagosan 10 százalékát teszik ki az összes kiadásuknak. A szlovák válság azért is érdekes magyar szempontból, mert a Századvég augusztusban publikált kutatása szerint míg 2010-ben a magyar háztartások átlagosan összes költésük 14 százalékát fordították rezsire, az arány 2020-ra 10 százalékra csökkent, azonban most a rezsicsökkentés részleges csökkentésével átlagosan 16-18 százalékra emelkedhet a becslések szerint."

Tehát akkor a szlovák háztartások kiadásainak mindössze 10%-a a rezsi még ebben a cudar helyzetben is? Magyarországon 2 évvel ezelőtt, még a békeidőkben volt ennyi, most pedig 16-18%-ra emelkedhet. Ezek szerint akkor ők vagy sokkal olcsóbban kapják az áramot/gázt, stb., vagy sokkal többet keresnek. Esetleg mindkettő egyszerre.

(#94932) koko52 válasza #24845312 (#94931) üzenetére


koko52
veterán

Itt nem a lakosság a lényeg, hanem az hogy az ország az adófizetők pénzén világpiaci áron vásárol. Ha ingyen adja, akkor is kifizeti a lakosság más csatornán. Nekünk van Pak ami 12ft-ért állít elő áramot. Az ország 60%-át fedezzük, a többit vesszük. Ha nem így volna óriási probléma lenne, mint náluk.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94933) koko52 válasza #24845312 (#94931) üzenetére


koko52
veterán

Ha már napi: [link]

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94934) szebe válasza koko52 (#94932) üzenetére


szebe
őstag

Ehhez a hsz-hez hozzácsapnám amolyan széljegyzetként még a magyar energiamixet. A zöld legördülőben az "energia mix" lehetőséget tessék választani. [link]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#94935) hcl válasza koko52 (#94930) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mennyivel jobb volt itthon, amikor drágábban kaptunk csomó mindent, mint a világpiaci ár :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94936) koko52 válasza hcl (#94935) üzenetére


koko52
veterán

Igen és hol kapta a lakosság olcsóbban mint 37Ft? Valóban nagyot kaszált rajta az állam, máshol meg még nagyobbat.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94937) hcl válasza koko52 (#94936) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Pl.

Meg ugye ez is

Az is érdekes, hogy az EU-nak mi köze ahhoz, hogy egy állam úgy gondolja, hogy egy külföldi cégre bízza az erőmű üzemeltetését? Pécsett is nagyon szépen visszafoglalták a vízművet, csak jobb nem lett semmi, meg olcsóbb :D Félreértés ne essék, én is amellett vagyok, hogy a közművek állami felügyelet alatt legyenek, csak ahogy itthon megvalósítják ezt, az kabaré. Mátrai erőmű, ugye? :D Az is milyen olcsó volt nekünk.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#94938) #24845312 válasza koko52 (#94936) üzenetére


#24845312
törölt tag

De máshol nem is ennyit keresnek ám az emberek. 5-10-szer ennyi fizetésből könnyen fizetik ki a magasabb árat is.

(#94939) koby11h


koby11h
aktív tag

Édesanyámnak jelenleg a nyugdíja 130%-át teszi ki a rezsi. És nem a rezsi drága, hanem az ő nyugdíja egy vicc 44 év bejelentett eladói munkaviszony után.

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#94940) #24845312 válasza koby11h (#94939) üzenetére


#24845312
törölt tag

Igen, sajnos ez a nagy magyar valóság.
De mindez nem számít, hisz mi előre megyünk, nem hátra, vigadjunk hát:
https://www.facebook.com/101308909098795/videos/1705562466495615/

(#94941) koko52 válasza hcl (#94937) üzenetére


koko52
veterán

Tőzsdei árakat nézzél, ne ilyen hírhajhász oldalakat! És még egyszer! Az állam nem annyiért veszi, mint a lakosságnak adja, de mindenki kifizeti más csatornákon át a különbséget. Minden egyes országban!
Tehát gáz ára ma minden eu lakosnak: 820 Ft nettó
Villany: 170 ft nettó
Egyetlen amink van az az áram, ott tudunk spórolni.

Egyébként van köztetek aki átesik a limiten és drágábban kapja az áramot vagy a gázt?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94942) koko52 válasza #24845312 (#94938) üzenetére


koko52
veterán

5-10X annyi? Mire gondolsz? A minimál nyugdíjra? Mert én keresem az embereket akik dolgoznának nekem a minibálbérért de valahogy 2500-2800 nettóra is húzzák a szájukat. De mutasd már meg hol keresnek 16000-28000 (~ 70 euró/óra) óránként! :))

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94943) #24845312 válasza koko52 (#94942) üzenetére


#24845312
törölt tag

A nettó minimálbér orbanisztánban 133ezer Ft, számoljunk átlag 300 EUR-ral (lesz ez sokkal kevesebb is még az idén, ahogy a Forint száguld lefele a lejtőn).
Az 5-10x-es sávban több ország is van Európában, és akkor ez még csak a minimálbér volt, ezzel csak itt Magyarországon divat kiszúrni az emberek szemét, külföldön nem hinném, hogy meg mernék ezt játszani, szóval összességében bőven válogatni lehetne az 5-10x-es fizetést nyújtó országok között külföldön.

(#94944) hcl válasza koko52 (#94941) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

" de mindenki kifizeti más csatornákon át a különbséget. Minden egyes országban"
Igen, főleg itthon :D

A gáz ára amúgy mostanában zuhant be, mi vesszük a legdrágábban :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#94945) koko52 válasza #24845312 (#94943) üzenetére


koko52
veterán

És hol keresnek ennyit? Mer a kukás és a takarító nő is 200-250k nettót kap. Vagy van ennél is aljább munka? Amit írsz az 791 ft nettó. Én 1500ft-ot adok a takarítónőnek napi 4 órásba. Szóval lehet ennyi a minibálbér csak kérdem hol? Mert munkaerő nincs ezért többszörösét adják a foglalkoztatók. Itt orbánisztánban meg ugye divat minimálra bejelenteni mert senki nem akarja a pénzét lölöéknek odaadni a semmire. Külföldön kicsit más az adózási morál, meg a büntetési tételek is. Ergó hajtja felfelé a hivatalos minimálbért is.

Amúgy te minibálbérért dolgozol? Tippelek, a többszöröséért.
Egy aldis friss újonc polctöltő is a minimálbér duplájával kezd. Szóval hagyjuk már ezt a minimálbéres összehasonlítgató marhaságokat!
Ha figyelitek a fészbúkos álláshírdetéseket, lakatos-hegesztőket keresnek 2200-3000 ft nettóért + szállás +utazás 100% +kafetéria. Érdemes elolvasni a kommenteket: "ennyiért fel sem kelek, ennyiért nem szakit keresel hanem segédmunkást, dobjál még rá egy ezrest és megyek, ez vicc fizetés" stb stb stb...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94946) hcl válasza koko52 (#94945) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Vagy van ennél is aljább munka?"
Nyugdíjasok, feketén...

Mutogatni való hater díszpinty

(#94947) koko52 válasza hcl (#94944) üzenetére


koko52
veterán

Igen, főleg itthon :D- persze, más országokban nem kell kifizetni a kereskedőt.

A gáz ára amúgy mostanában zuhant be, mi vesszük a legdrágábban :D - ez sok mindentől függ. Ha most veszed 820 nettó. A tőzsdén nincs haver, pörögnek a csomagok, leütöd tied. Ha kivársz nyerhetsz és bukhatsz is. Ha azonnal kell akkor nincs mit tenni. De ha nem veszel és nem lesz télen akkor az elég kellemetlen.
Az hogy ez meg az olcsóbban vagy drágábban veszi az egy nagy kamu! Ezt kakudunk is beismerte nem rég. Ugyanis nem az oroszoktól vesszük a gázt hanem a holland ttf tőzsdéről. Tőzsdére vitték, tessék szeretni, kapitalizmus...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#94948) Cs1csó válasza koby11h (#94939) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy milyen az ingatlan ahol él? Sajnos sok egyedülálló nyugdíjas marad a régi otthonába ami sokszor "túl nagy" az igényeinek: nagyobb családi ház vagy akár egy 3-4 szobás panel/társasház.
Ha nem bírj a rezsit akkor egy kis garzonba kell költözni, esetleg beköltözni egy normálisabb idősek otthonába. Ahol egy kisebb saját szobát is kap cserébe a nyugdíja egy részét vagy a korábbi lakása értékének egy részének a befizetése után. Vagy valamelyik gyermeke magához költözteti.

(#94949) fatpingvin válasza koko52 (#94945) üzenetére


fatpingvin
őstag

pedagógusok mondjuk? csak hogy egy eléggé kellemetlen példát említsünk?

de nyugodj meg, az egyetemi alkalmazottak nagyrésze is röhejes fizetést kap.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#94950) #24845312 válasza koko52 (#94945) üzenetére


#24845312
törölt tag

Kukás vagy takarítónő ismerősöm nincs, de gyárban dolgozó van. 3 műszakban, műszakpótlékokkal együtt sincs meg a nettó 200ezer Ft havonta. Persze nem mindegy, hogy hol dolgozol, mert van, ahol ennek a dupláját is megkeresheted, nagyon nem mindegy, hogy milyen munkáról van szó (meg az ország melyik részén).
Aldiban nettó 270ezer Ft-ot fizetnek egy árufeltöltőnek kezdőként? Akkor ott kifejezetten jól fizethetnek. 7-8 éve teljesen más helyeken, de szintén kereskedelmi területen még kb csak a felét fizették ennek (műszakpótlékokkal együtt). Talán még a műszakvezető sem keresett ennyit.
Nem, nem marhaság a minimálbér, hanem a nagy magyar valóság. Sajnos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.