Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) spawn21 válasza migabi24 (#600) üzenetére


spawn21
veterán

Igen, mellé raktam a nota 3-am, és elszörnyülködtem

iPhone 13p

(#602) predakon


predakon
őstag

3 hete használok egy független i6 plus 128gb-ot (los angelesben vettem), i5s-ről váltottam és nem hazudok 1 hét alatt simán megszoktam a méretet.
Egyáltalán nem olyan gáz a váltás mint ahogy azt sokan gondolják, nekem nagyon tetszik a telefon. DE.... Nem itthon vettem a telefont tehát az árat most hagyom is, azon viszont nagyon felhúztam magam hogy a sima 8.0-ás rendszerrel szarakodott a wifi és néha meg sem találta azokat az ap-kat amiket korábban igen.
Ezt egy restart oldotta meg ha előjött (márpedig sűrűn előjött) a megoldás az ios 8.1 megjelenése volt, azóta nincs ilyen gondom.

A bluetooth az eleje óta szar, nem viccelek.... a kocsit az i5s bt-je pikk pakk megtalálta de az i6plus a régi és az aktuális iossel is hadilábon áll a bluetooth-al.
A bérelt autó rádiójával nem tudtam összelőni az itthonit meg még nem próbáltam.

Baromi könnyen karcolódik a kijelző, nagyon vigyáztam rá de mégis valahogy került már egy karc a kijelző (nem túl mély, de akkor sem errőt volt szó).

Ami viszont nagyon tetszik:
nagyon szép képeket készít és videót, valóban hosszú az üzemidő és remek a hangminőség (valamint a kihangosítás).
nekem tetszik a nagy kijelző, férfi átlagos nadrág zsebében simán hordható

Ha van kérdésetek szívesen válaszolok :)

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#603) nauro válasza predakon (#602) üzenetére


nauro
aktív tag

A független USA-ban mit jelent? T-mobilos? Apple honlapján nem láttam olyat, ahol nincsen szolgáltató feltűntetve.

(#604) predakon válasza nauro (#603) üzenetére


predakon
őstag

Igen T-mobilos a független verzió (már ott kint beleraktam az itthoni vodás kártyámat és simán megy vele, most is ezt használom).

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#605) nauro válasza predakon (#604) üzenetére


nauro
aktív tag

Köszi. Ha jól tudom már gariztatás sem gond itthon.

[ Szerkesztve ]

(#606) predakon válasza nauro (#605) üzenetére


predakon
őstag

Én úgy tudom, hogy sajnos a gariztatás még mindig gond de már nem annyira mint régen.
Lehet az euban is gariztatni az US-ben vásárolt apple terméket de csak retail store-ban, itthon csak premium resellerek vannak. Tehát gariztatás végett el kell menni németországba (de legalább nem az usa-ba).

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#607) mondomén válasza predakon (#606) üzenetére


mondomén
őstag

Nem kell, itthon is lehet.

(#608) nauro válasza mondomén (#607) üzenetére


nauro
aktív tag

én most ezt találtam a honlapon:
AZ iPHONE ÉS AZ iPAD JÓTÁLLÁSI SZOLGÁLTATÁSRA VONATKOZÓ FONTOS KORLÁTOZÁSOK.
Pad és iPhone esetében az Apple a szolgáltatást az EGT területére, illetve Svájcra korlátozhatja. Az iPhone és iPad termékekre vonatkozó jótállási szolgáltatást kizárólag az Apple vagy valamely Hivatalos Apple Szolgáltató végezheti.

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#609) mondomén válasza nauro (#608) üzenetére


mondomén
őstag

Itt meg ezt írják. [link] Hívd fel őket, hogy erősítsék meg.

(#610) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Voltam az Alleeban megnézni ezeket a jószágokat.

Hát, ugye mindenhol olvasni a tesztekben, hogy "hát ez tényleg nagy". Ez nekem semmit nem mondott azonkívül hogy nagy, egész addig amíg meg nem láttam...a Plus tényleg óriási, és mindenképp túl nagy. Ténylegesen tabletnek nevezném inkább mint telefonnak...és egyáltalán nem tudom elképzelni a zsebemben.

Amúgy nagyon ögyes húzás volt a T-től hogy a sima i6ban félkövérnek állították be a betűket, és ettől tökre zsufinak néz ki, mondhatnám csúnya rajta minden. Elég sumák dolog így nyomatni a plust...holott a sima i6 is lefogadom ugyanolyan zsírul néz ki mint ahogy a Plus amúgy (mármint ami a képernyőt illeti).

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#611) #18001664 válasza Parallaxis (#584) üzenetére


#18001664
törölt tag

Nekem a Nokia Lumia 1520 minden zsebemben elfért...pedig az baràtok közt is 6".
Engem az iPhone 6 és 6 Plus esetén sokkal inkàbb az zavarna, hogy a kamera beakadna mindenhova, még zsebből elővéve is sanszos, hogy beakad. Onnantól kezdve idő kérdése mikor esik ki valaki kezéből.

(#612) Gicz válasza #18001664 (#611) üzenetére


Gicz
addikt

Az a bizonyos kiállás 0,6mm. Próbálj meg ekkora távolságot mutatni a hüvelyk es mutató ujjad között ;)
Lassan 1 hete használok 6 plust, fel sem tűnik h kiáll a kamera.
KB ennyire, de lehet h jobban kiállnak a gombok a lumia 1520 oldalán :))

[ Szerkesztve ]

(#613) Pipikék


Pipikék
tag

Sziasztok!
Telekomnal elég jó áron tudnék telefont venni :)
Iphone 6 plus 64 GB vagy Note 4?
Fontos a jó kamera és a jó aksi :)
Melyiket jobb szerintetek?

(#614) baladam86 válasza Pipikék (#613) üzenetére


baladam86
aktív tag

Mindkettő jó kamerában és akkuidőben. Itt nyilván az iPhone-t fogják ajánlani, ha feltennéd a kérdésed Note 4 topikban, ott azt. Sok sikert a döntéshez ;]

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#615) Pipikék válasza baladam86 (#614) üzenetére


Pipikék
tag

Hát igen gondoltam ez lesz a válasz....Tanácstalan vagyok .. :)

(#616) baladam86 válasza Pipikék (#615) üzenetére


baladam86
aktív tag

Dönts esetleg az alapján, hogy iOS/android számodra a kényelmesebb. A legjobb, és legtöbbször hangoztatott tanács, ha van lehetőséged, nézd, fogd meg személyesen mindkettőt, valamelyik felé úgyis jobban fog húzni a szíved :)

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#617) allein


allein
addikt

Sziasztok. Azt szeretném megtudni, hogy származik-e valami hátránnyal a készülék vásárlás amennyiben USA-ban lesz megvásárolva. Köszönöm szépen előre a válaszokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#618) allein válasza Pipikék (#613) üzenetére


allein
addikt

Nekem Note 3 van. Nyomogattam a Note 4 és az Iphone 6 Plus típusú készüléket is :K Számomra most jött el a pillanat amikor válatni fogok az Iphone-ra :C Bármennyire jók hardware szemtpontjából, legyen az Note 3 vagy note 4, személyes véleményem szerint soha nem lesznek olyan gyorsak mint egy Iphone :N Munkára is apple terméket használok, szintén retina kijelzős. Eljött az én időm :D Nem fikázom az adroidot, mindig ilyen készülékeim voltak egyébként, méret miatt nem váltottam eddig. De, most, hogy kidobták a Plus 6-ot, szerintem jó pár ember elgondolkodik a váltáson. Nekem a főnököm tud hozni USA-ból és gondolkodom rajta mert azért nekem sem mindegy az 50-70.000 ft :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#619) Pipikék


Pipikék
tag

Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Szerintem Iphone 6 Plus lesz, Note 4 jó de nem annyira :)

(#620) nauro válasza allein (#617) üzenetére


nauro
aktív tag

tessék: [link]

(#621) allein válasza nauro (#620) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#622) stemplar07 válasza allein (#621) üzenetére


stemplar07
őstag

:) :) szinte ,,unalmasan,, megbízható gyors készülék .. jailbrake.. pangu kipróbálva , de le is szedtem ,,.. mert hogy minek ... ? hátha elhajlik tőle :Y
........................ ha majd nagyon unom magamat............ veszek egy droidot... azt mindig lehet b....tatani :-) :C

[ Szerkesztve ]

(#623) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Felteszem itt is a kérdésem hátha több szerencsével járok. :)

Nem rég hoztam haza 6Plus-omat és egy kissé kétkedve állok a telefon 'vibrálása' előtt. Régebbi típusokhoz képest eléggé hangos ill. kissé fura a hang. Utána néztem és nagyon sokkanak van ugyan ez a "problémája" de elvileg ez a design miatt ilyen és nem gyártási hiba. Csak arra szeretnék rákérdezni, hogy más Plus tulajok is tapasztalják ezt? Nem azt mondom, hogy kirívóan hangos/furcsa a vibrálás de mindenképpen hangosabb/"másabb" mint a korábbi generációknál vagy akár más telefonoknál.

Köszönöm a segítségetek/meg erősítést! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#624) predakon válasza Landon (#623) üzenetére


predakon
őstag

Igen kicsit fura de megmondom őszintén nem foglalkoztam vele, azzal viszont már annál inkább hogy kényelmetlen használni ezt a bazi telefont... megvan még az 5s-em is és néha visszasírom a méretét...

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#625) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Tegnap óta én is 6 plus tulaj vagyok.
Eddig minden szép és jó. Rengeteg nyomogatás, letöltés, fotózás...videózás ellenére sem merül vészesen.
A képstabilizátor nagyon szépen teszi a dolgát. A hívás közbeni hangminőség nekem jobbnak tűnik mint az 5s-nél volt. Igaz ez a kihangosított beszédre is. Fagyás, összeomlás még nem sikerült szerencsére.
A telefon élőben nagyon szép és minőségi összahatása van. Legalábbis szerény véleményem szerint. A hátlapon lévő 'antennacsíkok' élőben nem olyan vészesek mint a képeken. (Nekem a space gray verzió van)
Nincs zörgés, csörgés...lötyögő gomb. Jó kézbe venni és annak ellenére, hogy nem túl nehéz...azért érzed, hogy össze van rakva rendesen.

Mindenki azt mondja, hogy batár nagy telefon. Na és? :D A specifikáció alapján sejteni lehet. Aki ilyen méretben gondolkozik, az tudja mire számíthat. + ott van mellette opciónak a 'normál' 6-os.
Egy kis megszokást igényel a mérete, ez már nem az az egykezes telefon amit sittysutty előkapok a zsebemből.. jobban figyelek rá..ennyi.

Később lehet veszek rá egy tokot..bár elrontaná a külcsínt. Eddig nem voltam oda a tokokért, de kicsit körbenéztem a neten és manapság már sok igényes és szinte 'láthatlan' tokokat is lehet kapni. Ha esetleg valakinek van tokja plus-ra, örömmel olvasnám tapasztalatait.

Dani

(#626) lugosi válasza hdanesz (#625) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg abszolút nem vészes a mérete. Csak iphone értelemben nagy, a korábbi modellekhez képest. De ez a méret (bár nekem i6+-om nincs) teljesen használható. Pont akkora mint egy Note.

(#627) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Én is rendeltem ma egyet (Space Grey 64 Gb, Telekom), annak ellenére, hogy élőben nem láttam/ fogtam csak a sima 6-ot. Kipróbáltam a Note 3-at, hogy mégis mennyire kényelmes zsebben, kézben és teljesen vállalható volt, bár nyilván nem lesz kicsi, viszont ez már az a méret, amin lehet filmezni, és olvasni. Remélem beváltja a hozzá fűzött reményeimet :)
Gyári bőr/ szilikon tokot használ valaki? Elég drága (az 5s-re is drága volt, cserébe ez a legjobb tok, amit találtam hozzá), de ha jó, akkor inkább veszek egy drágábbat, mint 5 gagyit.

(#628) Lacy6 válasza lugosi (#626) üzenetére


Lacy6
senior tag

De elég vészes a mérete, ahhoz képest hogy mekkora kijelző van benne. Ami a vicces hogy semmi nem indokolja a nagy készülékházat. Ez már sokaknak túl nagy lehet szóval nem jelenteném ki, hogy ez a méret teljesen használható. Inkább egy szűk rétegnek felel meg, mivel tényleg nagy a különbség hasonló kijelzős telefonokhoz képest.

Példa

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#629) lugosi válasza Lacy6 (#628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg az én képemet, pont akkora mint egy note 2, amit 2 éve használok és egyszer sem tűnt úgy, hogy túl nagy lenne. Csak a szifon-univerzumban nagy a 6+, kicsit még tágul hozzá az agyatok és jó lesz az ;)

(#630) GALARDO válasza zsolidodd (#627) üzenetére


GALARDO
addikt

Igen a méret nálam is kérdéses volt, de amikor kézbe vette, meglepően tapasztaltam, hogy ez nem is olyan nagy. Én egykézel is elboldogulok, és a zsebembe is befér. Közel egy hete használom, és azt kell mondjam, hogy kiváló döntés volt. Az aksija valami elképesztően jó, a kijelző gyönyörű, a kamera pedig... :C Én gyári szilikon tokot használok. Nagyon jó fogása van, és a telefon sem veszít a vékonyságából, éppen csak annyit, hogy a kamera nem lóg ki.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#631) balika333


balika333
tag

Sziasztok. Én is tegnap vettem egy i6 Plus 16GB Space Gray modellt. Hatalmas telefon :D minden téren. A kamera az akkumulátor idő a fizikai méretek. Elképesztő. Utoljára i5 volt azt a mérete miatt adtam el (egérmozi). Remélem ez beválik de közel 3 év android után nagyon tetszik. A hangszórója (htc one m8 óta elvárásom a jó minőségű hangszóró) nagyon jól szól, hatalmas piros pont! Plusz a böngészés gyorsasága, a nagyobb ram miatti jobb multitasking. Csak a méretét még szokni kell. Csak ajánlani tudom :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 22 Ultra

(#632) hdanesz válasza GALARDO (#630) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Én is a gyári szilikonon vagy bőrön gondolkozom. :)

(#633) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Akik már használják a 6 Plus -t, mik a tapasztalatok a mindennapokban? A hordozása, zsebbe rakása mennyi kellemetlenséget okoz?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#634) GALARDO válasza V.Stryker (#633) üzenetére


GALARDO
addikt

Nekem elég nagy zsebem van, nagyon kényelmesen belefér, leülésnél sincs probléma. Egy hete használom, eddig semmilyen hátárnyom nem volt, a mérete miatt.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#635) Gicz


Gicz
addikt

Sokmindenre válasz az utóbbi pár hsz-hez:

A premier óta használok 6 plust, (space gray 64G), eleinte tok nélkül kb 2 hétig. A méretet megszokni kb 1-2 nap volt, i5-ről váltottam. Nagyon szeretem, az akksiidő számomra tökéletes, az i5 este 6-7 re mindig 20%-on volt, ezmeg 50-60%-on. pedig legalább ugyanannyit nyomkodom, (ha nem többet az újdonság varázsa miatt).

Kopni nemigen kopott a hátulja a tok nélküli időszak alatt, asztalon volt lerakva általában. Nekem a zsebemben frankón elfér, de leguggolni pl már nem kényelmes vele (185cm vagyok).

Pár napja vettem rá gyári szilikon tokot, (T-mobile-ban eleve 1 ezressel olcsóbb mint alma boltokban, és volt 3000 pontom, így viszonylag olcsón megúsztam.) A gyári szilikon tok szerintem nagyon jó minőségű, és kevésbé feltűnő vele a telefon (nekem ez pluszpont). Az előnye egyben a hátránya is: sokkal jobb a fogása, nem csúszik, viszont emiatt sokkal nehezebb ki-be tenni a farmer zsebébe. Bőrtokot nem próbáltam, ha az nem ennyire "tapadós", akkor lehet azt kellett volna vennem.

(#636) apevia


apevia
aktív tag

Sziasztok !

Tegnap vásároltam én is egy iPhone 6 Plus Fekete ! iPhone 5-ről váltattam .

Nem akarok hazudni kb 1 óra után át állt a kezem az 5.5re !

Minél többet használom annál jobban szeretem ! A zsebembe kényelmesen elfér ! vezetés közben sem zavart .

Sokkal jobban szeretem mint az 5öt így 1 nap után :D .

Szóval szerintem meg érti venni 6 Plust !

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#637) predakon válasza apevia (#636) üzenetére


predakon
őstag

Nekem i6p 128gb-om van és szerintem simán szar használni... tudom, nem az iphone hibája, hogy ilyen bazinagy hanem a piaci nyomásé de akkoris. Én kicsit megbántam a vételt de már mindegy.

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#638) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most már nagyon rábeszéltetek. :DDD Hétvégén voltam az iCenterben megfogdosni és a Plus nekem is szerelem első látásra volt. Nem is tudom, hogy vészelem át dec. 6-ig, amikor is megrendelhetem a T-től. :)

A reggel rendeltem az ebay-ről egy silicon tokot hozzá. :DDD Bár nem tudom,hogy T-nél hogy adhatnak 3k-ért gyári szilikon tokot, mikor épp néztem az apple honlapján,hogy valami tizenezer ft. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#639) balika333 válasza V.Stryker (#638) üzenetére


balika333
tag

Én is így voltam vele amíg élőben nem láttam addig annyira nem vonzott. Élőben sokkolt, instant get hogy szép magyarul mondjam. :D nagyon tetszik. Egyelőre nagyon nagy de ez a két koppintásos lecsúsztatás nagyon bejön még egy kézzel is tudom kezelni. Kivéve ha gépelni kell mert akkor nem érem át.

És még valami: nem 3000-ért vette az úriember hanem 3000pontja volt amit beváltott és így olcsóbb volt :)

Samsung Note 22 Ultra

(#640) apevia


apevia
aktív tag

Sziasztok !

Lehet hogy nem jó helyen kérdezem !

Tudna valaki mondatni nekem egy olyan videó converter progit amire tudok convertálni 6+-ra filmet már ha Full HD akkor ki kellene használni :D

Előre Köszi..

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#641) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Most már száz százalékig biztos vagyok benne, hogy nekem kell rá tok. :D Legalább 3 olyan eset volt, hogy majdnem kicsúszott a kezemből.... :U

(#642) apevia


apevia
aktív tag

Én amikor vettem a telót , egyből vettem hozzá tokot és fóliát !
Ki bontás után egyből rá is raktam ! Még a be kapcsolása előtt ;) .

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#643) Gicz válasza apevia (#640) üzenetére


Gicz
addikt

Áktalában nem kell konvertálni, elég megváltoztatni a konténert amibe bele van téve. Vagyis 1 perc alatt lehet akármekkora mkv-ból mp4-et vagy mov-ot gyártani. Macen én erre a "Subler" nevű progit használom. Max régi avi-ket kellett eddig konvertálnom.

(#644) apevia


apevia
aktív tag

Köszönöm !

Nem felelhetsz gyűlölettel a gyűlöletre! - Mégis, milyen világban élsz te, mondd? - Egy olyan világban, ahol a rosszra csak jó lehet a felelet. Hát nem érted? Csak fénnyel lehet elűzni a sötétséget. 88+ 0 - .

(#645) Giorgio1313


Giorgio1313
aktív tag

Sziasztok en is csatlakoztam a taborhoz:) Kerdes hogy masnak is volt baja a lassu wifivel?ragugliztam es tobben panaszkodtak ,nyomtam egy network resetet remelem innentol jo lesz

(#646) hdanesz válasza Giorgio1313 (#645) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Nekem működik sitty-sutty.

(#647) csab2


csab2
veterán

Az a bug jelentkezik másnál is, hogy landscape üzemmódban a Safariban néha nem érzékeli a tapintást, csak ha porté üzemmódba váltok és vissza.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#648) Ck. válasza predakon (#637) üzenetére


Ck.
addikt

Az viszont az Apple hibája h ilyen bazinagy házba rakták a kijelzőt. Meg lehetett volna oldani ugyanebben a méretben nagyobb kijelzőt vagy ekkora kijelzőt kompaktabb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#649) allein


allein
addikt

Üdvözletem. Milyen módon tudom leellenőrizni a vásárlás előtt, hogy a készülék nem-e lopott? Azt írja az eladó, hogy " magyar prémium boltból származik és a száma alapján lekérdezhető". Annyit el tud még valaki árulni, hogy a "Deezer" app is letölthető ios-re?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#650) csab2 válasza allein (#649) üzenetére


csab2
veterán

Termeszetesen a Deezer megvan iOS-re.
Az, hogy lopott-e a telefon szerintem sehogy sem tudod kideriteni. Ha tudsz vele telefonalni - tehat nincs letiltva a halozatrol - mindenesetre jo jel.
Van az Apple-nek egy oldala, ahol sorozatszam alapjan a garanciat tudod megnezni. Ha ott azt irja, hogy az eszkoz nincs benne a rendszerben, akkor lehet gyanakodni, hogy valami nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.