Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Juliuska


Juliuska
senior tag

végigültem a mozis előadásotokat és a következő észrevételeim vannak:
1) "...nem egyből írogatja a szavakat, hanem a szöveget kontextusában nézi..." mondtátok. Ezzel szemben meglepődve néztem a szövegben az iPhone hat-ot szerintem azért illett volna kitalálnia azt, h ebben a szituban helyesebb lett volna iPhone 6-ot írnia...
2) "...az, h magyarul működik, attól komoly dolog igazán...erre más platform úgy igazán nem feltétlenül képes (gyárilag biztos nem)..." mondtátok -> az android szépsége pedig abban rejlik, h egy kis hozzáértéssel akár egy roorolatlan telót is simán fel lehet ruházni hasonlóan jó hatásfokú hangalapú szövegbevitellel.
3) értetlenül álltam ama probléma felett, h több kép elküldése e-mailben nem lehetséges...WTF? :F
4) említettétek, h a böngészőben 10 lap megnyitását kérték a Kedves Fórumtársak...Nektek ezt 7-ig sikerült csupán teljesítenetek... Gond lett volna még +3...? ;]
5) üdvözítő, h végre van NFC, na de, h még a képek egymásnak átküldözgetése sem megy...? :F
6) "...a hardver egyre kevésbé lényeges..." kijelentésetek ugye nem volt komoly...?
7 "...nincs optikai képstabilizátor a kicsiben..." szomorú, h egy ilyen árú/kaliberű készülékből kispórolták...
8) "sasszemmel nézzük ezt a telefont..." naná, sőt minden hasonló csúcskütyüvel ilyen kritikus mindenki
9) a dupla kattintásos ébresztés tényleg egy fájó pont lehet adott esetben, hiszen sokak szerint is hasznos future.

Köszi az objektív tesztet :R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#402) lugosi válasza talamasca (#399) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy félreérthető voltam. Van egy note 2-m (munkatelefon) és egy i4s-em (magántelefon).

Alapvetően a munkatelefonomat akarom frissíteni. Itt gondoltam arra, hogy az lehet az i6+. A kijelzőméret jól jönne, és elengedhetetlen a kifejezetten erős akkukapacitás. Ebben pedig az 5s nem versenyezhet, ez szerintem nyilvánvaló.

A note 2-nek húzós munkanap végén is ritkán esik 40% alá az akkuja, pedig az már tényleg durva használat. A 4s-emet ehhez nem mérem, mert egyrészt kisebb akksi, másrészt elhasználtabb is.

De az 5/5s akkuról nem olvastam jókat. Sőt konkrétan rosszakat. Illetve, a múltkor volt nálam egy barátom az irodában, olyan délelőtt 11, dél között érkezett, új céges 5s-e volt. Na mondom, míg beszélgetünk, hadd nézegetem. Akku 9%. Nemán... De, mondta hogy ez van, rutinosan vette is elő a töltőt és tettük konnektorra. Igaz, ő is nagyon sokat telefonál / emailezik / böngészik munka közben, mint én.
Egy ilyen akkuhasználat számomra teljesen elfogadhatatlan egy munkatelefonnál. Ezért kieső az 5s teljes mértékben, amúgy más paramétereit tekintve szerintem megfelelő lenne.

kris78: nem értem ezt, hogy "plus?".

(#403) talamasca válasza lugosi (#402) üzenetére


talamasca
senior tag

OK, így már értem, egyet beszélünk!

“Black as midnight on a moonless night.”

(#404) Lacy6 válasza talamasca (#399) üzenetére


Lacy6
senior tag

+1

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#405) lugosi válasza Juliuska (#401) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs 6-osom, csak az ezzel együtt érkező ios 8-ról vannak fogalmaim, ez alapján:

1) tényleg jó, ahogy a szöveget értelmezi, működik.

2) ezt én se értem, androidon is simán írok levelet diktálva gyári megoldással

3) több kép elküldése emailben, illetve más megosztás természetesen lehetséges, ezt nem értem miért írták (illetve csak feltételezem, hogy egy 3 éves i4s-en lehetséges, akkor az újakon is lehet)

4) próbaképp megnyitottam az i4s-en 10 tabot a safariban, ment, gondolom itt is megy

5) konkrétan magán az NFC-n a képek átküldése más platformon se megy, mivel nfc-n csak összepárosítja a két telefont, és vagy wifin, vagy bt-on küldik át magát a konkrét képet. De itt szerintem az NFC erre az összepárosításra sem alkalmas valóban

6) egyetértek

7) egyetértek, szerintem egyértelmű marketing-döntés

(#406) kchris78 válasza lugosi (#402) üzenetére


kchris78
veterán

nem értettem hogy mire gondolsz, melyikre gondolsz kis akkukapacitás etc esetén 6os vagy 6+. De már kiderült hogy 6+. Szerintem annak az akkukapacitásával nem szabad hogy gond legyen... Ha mégis akkor vagy valami procitekerő alkalmazást tolnak vagy folyamatosan 100%-on van a fényerő... Mennyi a Note2 akksija? 2200 mAh? Ehelyett a 6plusban van több mint 3000... Én személy szerint ebben nem igazán hiszek másnak, mert kapásból lespórolják az esetek 90%-ában hogy mégis mi a fényerő... Ez egy kettes szorzót simán jelenthet a végeredményben. A kamera szerintem nem fog sérülni, annál még az 5s esetében reklámozták hogy zafír.
Van egy pozitív mellékhatása a kiálló kamerának: nem karcolódik úgy a hátlapja mint az 5/5snek :D

(#407) kchris78 válasza lugosi (#405) üzenetére


kchris78
veterán

NFC helyett Apple esetében ott az AirDrop.. nem?

(#408) alkatraz3000 válasza kchris78 (#407) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Igen, ami tok jól működik. A kamera zafir bevonatú, szóval kb esélytelen hogy karcolás legyen rajta. Az 5s akksija sokat javult a 8.0.2-vel.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#409) hallerlaller válasza Gadgetfan_ (#324) üzenetére


hallerlaller
addikt

Azért ez egy vicces oldal, 'Video: new class leader' majd egy wall of text után sehol egy minta hogy mit alkottak vele :DDD kapják is a fikát rendesen a hozzászólásokban.
http://www.tomsguide.com/us/iphone-6-ios8-camera-problems,news-19585.html

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#410) KTTech válasza Gadgetfan_ (#324) üzenetére


KTTech
veterán

Szintetikus teszt, nem veszi figyelembe pl. a tömörítési hibákat. Elég jól ismerem a DxO-t (sőt, egy ideig dolgoztam is a rendszerükkel...), de tudni kell a helyén kezelni az eredményét. Ami viszont látszódik a képen az magáért beszél... és az nem épp a minőség mintaképe (nem mintha a többi jobb lenne...).

El kell fogadni, hogy az Apple sem tudja megerőszakolni a fizikát és bolha méretű szenzoron, nagy felbontás mellett nem lehet csodát művelni: vagy zajgyárat készít, vagy agyonszűr. Utóbbit választotta, ezt le sem tagadhatja, látható a készített képeken, hogy "szép" vízfesték jellegű a szűrés, alacsony ISO-n is.

Ha valóban jó kamera minőséget telefonban akarsz, akkor majd vedd meg a Panasonic CM1-es telefonját, NA annak lesz jó képminősége, mármint egyenértékű a komolyabb kompakt fényképezőgépekével.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#411) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Az Apple válasza a „BendGate”-re.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#412) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Ez a kamera tényleg nem lett nagy durranás, de gondolom szoftveresen még javítanak rajta majd. Mindenesetre érdekes, hogy több helyen már az 1020-asom fölé lőtték be az új iPhone-okat. Több oldalról több tesztképre lesz szükség :) Amúgy a tiétek nem gyári hibás lehetett? Ezek a képek tényleg szarok.

(#413) 15115


15115
tag

Bocsi mindenkitől, de ezt muszály katt

(#414) Cyberpunk válasza 15115 (#413) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs meg bocsájtva! Miért nem lehet hagyni a francba ezeket a troll képeket? Na de legalább linkelted nem beszurtad. :)

Ez egy szakmai topic lenne elvileg. Hébe-hóba elmegy egy ilyen, de nem ez az első ilyen "trollkodás", tudjuk hogy sok a pihentagyú mém gyáros, remelem a többi ilyet is linkelitek, mert nehogy elmaradjon a nép róluk.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#415) Touch-ko válasza 15115 (#413) üzenetére


Touch-ko
őstag

Ha mar muszaLY megnyitni az oldalt...

(#416) Parallaxis válasza lugosi (#394) üzenetére


Parallaxis
addikt

mégpedig a kamera (egyértelmű fátyolosság van a képeken, és nem, nem vagyok hajlandó utólag tökölni a képeimmel)

Minden külföldi teszt szerint jelenleg ez a legjobb kamerás mobil, a MA-s srácok nem tudom mit ügyködtek, de egyetlen másik tesztképen sincsen ilyen fátyol.

[link]

a meghajló készülékház

Igen, 10 millió készülékből 9 db meghajlott....

valamint a kiábrándító akkuidő miatt

Tényleg kiábrándító:

Zavar, és nevetségesnek tartom, hogy kiáll a kamera lencséje a hátlap síkjából

Egyetlen komolyabb kamerával szerelt készülék sincs a piacon, aminek ne emelkedne ki a készülék síkjából a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#417) predakon válasza alkatraz3000 (#390) üzenetére


predakon
őstag

Rosszul tudod

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#418) predakon válasza 15115 (#413) üzenetére


predakon
őstag

te sem hiányoztál

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#419) mrlujoak válasza Parallaxis (#416) üzenetére


mrlujoak
veterán

"Egyetlen komolyabb kamerával szerelt készülék sincs a piacon, aminek ne emelkedne ki a készülék síkjából a kamerája."

...hmm...

Z2, Z3. pl.

...és ez egy olyan oldal teszteredményeiben látható rangsor elejében lévő infó, ami a két új iPhone-t azonos pontszámmal az élre tette...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#420) Hunt3r22 válasza 15115 (#413) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Sikerült magad beégetned :U

Xr

(#421) Parallaxis válasza mrlujoak (#419) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hmm.. igazad van :) :R

Ráadásul ahogy nézem a Z3 vastagságára sem fogható a dolog, mert nagyjából azonos az i6-al.

Bár ezt nézve: [link] annyira nem mondanám jónak a Z2 kameráját, de ez részletkérdés.

(#422) Cyberpunk válasza Parallaxis (#416) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem feltételezem olyan amatőrséget az MA-s srácoktól, hogy nem törlik meg azt a kamera lencsét teszt képek készitése előtt. :D Szerintem ezért a készülék hibája lehet egyedi eset azt mondanám, lehet gyári hiba. Megesik az ilyesmi is. Kéne másik készülék összehasonlításhoz.

Igen ezért mondtam, hogy ez egy vihar a biliben. Felfújt dolog 9 meghajlott biztos szar az összes. :D Amzgy meg cserélik őket.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#423) Lacy6 válasza Parallaxis (#416) üzenetére


Lacy6
senior tag

Biztos bekenték zsírral a kameralencsét! xDD
Amúgy szokás szerint én ismételten nem értek együtt a phonearena tesztkép pontozással.
Van ahol csak egy hajszállal jobb az Iphone ott kap több ponttal többet, ahol meg az S5 jobb kap fél ponttal kevesebbet pedig ég és föld a különbség! +még máshogy is állítottam volna fel a sorrendet, de mind1. Amúgy fehéregyensúly problémával is küzd az I6 szerintem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#424) blueMerle válasza #32839680 (#400) üzenetére


blueMerle
veterán

Valószinüleg kalapáccsal kell verni :D

Nem használom nagyon rég (3-4 hónapja), eddig semmi ilyen jellegű hibát nem tapasztaltam. Mondjuk, nem is zsebben hordom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#425) lugosi válasza Parallaxis (#416) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez szerintem nem a komolyabb kamerával szerelt készülékház. Egy 8 mp-es kamera. A pureview pl komolyabb kamera.

Wifin szerintem nem mérvadó a böngészési idő, az minden készüléken keveset fogyaszt. Egy lte böngészés érdekelne.

Azt a 9 darabot meg egyelőre fogadjuk fenntartással. Egyik tesztelő írta, hogy out of box úgy érkezett. Szerintem 9-nél jóval többet fog érinteni.

(#426) Gadgetfan_ válasza KTTech (#410) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Te sem tudod, én sem tudom, hogy valójában milyen az i6P kamerája, mert még nem használtuk. Van pár ezzel foglalkozó oldal akik már tesztelték, többségük szerint a legjobb képeket készíti a jelenleg kapható okostelefonok közül, és van pár kép, amit itt az MA-s srácok lődöztek összevissza... Én inkább az előbbiekre támaszkodnék, meg azokra a képekre amiket profi fotósok készítettek, és azok igen csak jók.
Az a Panasonic telefon meg egy vicc, már boccs. :) Lehet, sőt biztos, hogy remek kamerája van, jobb lesz bármelyiknél, de az inkább egy fénykepezőgép, amihez mellesleg hozzádobtak egy telefont. Biztos sokaknak ez lesz A telefonjuk, mert nekik a fotózás a prioritás, de nekem az iPhone egyébb funkcióira nagyobb szükségem van meg, az, hogy jó fényképet készítsen fontos, de nem a legfontosabb. Nem kell megerőszakolnia a fizikát, csak hozza ki belőle a lehető legtöbbet, az sem érdekel ha végül is kiderül, mégsem a legjobb, csak mondjuk az ötödik, a lényeg, a végeredmény tetsszen nekem. :)

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#427) Bog válasza Gadgetfan_ (#426) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bocs, de egy olyan telefonnál, ahol maximum a HDR-t tudom kikapcsolni, szerinted hogy a pudvás életbe kéne fotóznom, mint nem lődözni össze-vissza? Olyan roppant okos hozzászólás ez is, tényleg.
Te mit csinálsz másképp? Megvárod, amíg 34 fokos szögben süti meg a Nap a témát egy szeles nap után, hogy alacsony legyen a szálló por koncentrációja???

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#428) Parallaxis válasza Bog (#427) üzenetére


Parallaxis
addikt

Bocs, de tényleg egyetlen másik oldalon sem voltak ilyen fátyolosak a tesztképek.
A iPhone 6-nál is tapasztaltátok ezt, vagy csak a plusszosnál?

(#429) Lacy6 válasza Parallaxis (#428) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nem lehet, hogy a nehezebb fényviszonyokat nem tudja kezelni és ezért lett némelyik kép "fátyolos"?
Amúgy szerintem alig javult az 5S-hez képest...pedig a 1020- hoz képest még van mit csiszolni rajta.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#430) Parallaxis válasza Lacy6 (#429) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szinte mindegyik itteni képen látszik és nem azonosak a fényviszonyok.
Ha nem egy tesztoldalon látnám akkor azt mondanám, hogy nem húzták le róla a védőfóliát, de itt ez természetesen fel sem merül.

(#431) Gadgetfan_ válasza Bog (#427) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Bocs, miért kéne nekem valamit is máskép csinálnom, nem én írok tesztet az iPhone-ról. Tény, hogy az általatok készített képek nem mindenben tükrözik a sok mások által készítet tesztekben leírtakat, és készített képek minőségét, akkor most mire kéne gondolnom? Vagy rossz gépet kaptatok, vagy ti szúrtatok el valamit vagy mindenki más helikopter. :U

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#432) Cuccok válasza Bog (#427) üzenetére


Cuccok
tag

Nah Bog baszki remeg a kezed. Ezt hozta ki az Iközösség :D

(#433) Cyberpunk válasza Cuccok (#432) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ácsi, ezt miből hámoztad ki? :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#434) janos1988 válasza bandras0226 (#411) üzenetére


janos1988
addikt

Ettől függetlenül hajlik, mint a nád. :))

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#435) Cyberpunk válasza janos1988 (#434) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja 9 készülékről tudunk az eladott x millióból, ja hajlik...

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#436) lugosi válasza Cyberpunk (#435) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fura, hogy azok közül jópár olyanoknál kötött ki, akik jellemzően netre töltenek fel telefonokról videókat, híreket, teszteket.
Valami lehet azért ebben a jelenségben szerintem. Oda kellene rá figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#437) Cyberpunk válasza lugosi (#436) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja valami bűzlik Dániában. Na de egyelőre ez vihar a biliben.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#438) Bog válasza Gadgetfan_ (#431) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azért, mert ha kritizálsz valamit meglehetősen fennhéjazó módon, akkor az a minimum, hogy ezt építő jelleggel teszed, de láthatóan halvány fogalmad nincs arról, hogy miképp lehetne egy beállításoktól mentes telefonnál beállításokon változtatni.

Akkor viszont talán kissé vissza kéne fognod az arcodat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#439) Bog válasza Parallaxis (#428) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mivel ez az i6+ tesztje, ezért csak erről a készülékről szólnak a képek. Az i6 most van nálunk teszten, már csináltam vele egy csomó képet (gyk: lövögettem össze-vissza, mint egy iFelhasználó is tenné), nem érzem, hogy szignifikánsan más lenne. Védőfólia nincs a lencsén, egyébként meg kb. 5-6 kép után automatikusan meg is törlöm mindig a kamerát, ez már kvázi rutinmozdulat.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#440) Parallaxis válasza Bog (#439) üzenetére


Parallaxis
addikt

Védőfólia nincs a lencsén

Ezt nem is feltételeztem rólatok :)

(#441) VMatteo


VMatteo
őstag

Ez vagy Sony Z1compact? :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#442) bandras0226 válasza janos1988 (#434) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Pont hogy nem hajlik. Megrendezett lejáratókampány az egész!

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#443) Lacy6 válasza Bog (#439) üzenetére


Lacy6
senior tag

Szerintem az I6+ és I6 között csak videóban van különbség. Sima fényképeknél leheletnyi különbség van és nem mindig az I6+ előnyére. Amúgy az 5S-hez képest is alig van különbség. A fókusz javult egyértelműen meg a színek is természetesebbek egy kicsit. De amúgy árnyalatnyi a különbség.
Ha lesz kamerateszt akkor annyi kérésem lenne, hogy megoldható lenne valami komolyabb fényképező használata is a tesztben, ami meglehetősen jó a színek viaszadásába és fehéregyensúlyt is jól eltalálja?
Mert eléggé furcsállok pár képet Phonareana tesztbe is. Az S5-nél fehér az ablak keret és úgy világos az egész kép is, az I6+-nál már olyan mintha lenne egy barnás árnyalat az ablak keret-nél is látszik, majd a 1520 abszolút barna fátyolos. Na ez számomra nem világos, hogy melyik tévesztet, és ezért lenne jó egy etalon.
Sok tesztbe az is zavaró, hogy sok kép 16:9-be a többi meg 4:3-ba van fényképezve. pl. a linkelt képeken is az S5 16:9-be van míg az 5S 4:3-ba. Miért van ez így? Meg lehetne oldani, hogy egységes képek legyenek?
Mikorra várható kamerateszt?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#444) Bog válasza Lacy6 (#443) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Még a Note4-et mindenképp megvárjuk, illetve a Lumia 930-at is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#445) Kenéz Árpád


Kenéz Árpád
csendes tag

A véleményem nem változott: kivagyiság, Apple a neved! Ez szimpla presztízstelefon, ami nélkül sokan nem tudnak élni, mert nem akarnak a "lúzerek" táborába tartozni. A helyzet azonban az, hogyha valaki átlagfelhasználó, és a legtöbben azért azok, igazából ma már rengeteg olcsóbb, de megfelelő alternatívát talál okostelefon fronton almásék helyett is. Persze akinek telik rá és venni akar vegye nyugodtan, de más ezért venni és azért, hogy bizonyos emberek ne nézzenek ki maguk közül. Nekem amúgy jobban bejött az Android, mint az iOS, de ez a személyes benyomásom.

(#446) Cyberpunk válasza Kenéz Árpád (#445) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Már rég nem presztízs az alma telefon! Talán a 12 évesek táborában még lehet villogni vele.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#447) Gadgetfan_ válasza Bog (#438) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nem hinném, hogy fenhéjázó voltam, egyszerű tényt álapítottam meg, itt inkább neked kéne visszavenni az arcból szerintem, tök feleslegesen rugózól pont rajtam, nem is értem a hisztit. :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#448) Gadgetfan_ válasza Kenéz Árpád (#445) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Köszönjük Emese! Leülhetsz!

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#449) spawn21 válasza Gadgetfan_ (#447) üzenetére


spawn21
veterán

Azért figyelj arra már ,hogy beszélsz. Ne arcoskodj, ez nem az az oldal.

iPhone 13p

(#450) Parallaxis


Parallaxis
addikt

Megjött a független teszt és bebizonyosodott, amit az elejétől tudtam, hogy egy nagy marhaság az egész.

[link]

Még a sima i6 és a HTC One M8 is kevésbé bírja a kiképzést, mint az i6 plus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.