Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) janos1988 válasza dezs520 (#95) üzenetére


janos1988
addikt

Kérdezhetek valamit?

Ha letennének eléd egy iPhone 6 Plus-t és egy Samsung G. Note 3-mat, akkor melyiket vennéd el az asztalról ha ingyen lenne? Az elmúlt 2 nap hírei után, persze.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#102) kimmaclear


kimmaclear
csendes tag

A note 2-nél kisebb, vékonyabb és keskenyebb. És ezt sem mondanám se nagynak se szélesnek se vastagnak. Vagy ja igazából mihez képest...

(#103) kimmaclear válasza janos1988 (#101) üzenetére


kimmaclear
csendes tag

Az LG G3-at :-)

(#104) Parallaxis válasza pengwin (#94) üzenetére


Parallaxis
addikt

A 2915mAh-s akksi mióta számít combosnak egy 5,5"-os FHD-s telefonnál?

Mióta nem egy pazarló Android fut egy kevésbé energiatakarékos vason.

Még a jóval kisebb akkujú i6 is tovább bírja, mint a legtöbb droid:

Kicsit olyan, mintha direkt nem tennének bele apait-anyait a készülék fizikális megvalósításába, mert így is megveszik.

Pontosabban, Ők mindent beleadnak és egy sokkal optimalizáltabb szoftvert adnak egy sokkal energiatakarékosabb és ennek ellenéra erősebb vashoz.

Vicces, mikor valaki leszólja, hogy csak 2 mag, meg csak 1,4 GHz, de azt nem érti, hogy ezzel is ugyanazt a teljesítményt tudja, mint egy Snapdragon 805 4 maggal, 2,5 GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#105) FoxiestFox válasza janos1988 (#101) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én az iPhone-t, mert jobb áron tudnám eladni :D

[ Szerkesztve ]

(#106) Hunt3r22 válasza janos1988 (#101) üzenetére


Hunt3r22
őstag

i6+ és rögtön eladnám. ;]

Ezek szerint nem csak én gondolkodok így. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xr

(#107) Parallaxis válasza janos1988 (#101) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az iPhone 6 Plust, mert a Note 3-nak hajlítgatás nélkül is törik a kerete :D

(#108) h3lios válasza janos1988 (#101) üzenetére


h3lios
addikt

Iphone 6P, aztán vennék az árán egy Note 3-at, meg egy 4-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#109) janos1988 válasza FoxiestFox (#105) üzenetére


janos1988
addikt

És az árából vennél egy 4 Lumia-t, hogy jusson a családnak is. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#110) Parallaxis válasza h3lios (#108) üzenetére


Parallaxis
addikt

Note 4-et nem hinném, az még az i6p-nél is drágább lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#111) FoxiestFox válasza janos1988 (#109) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ah, tele van már Lumiákkal a család, egy 1520, és két 520, én magamnak vennék egy BB Passportot *-*

(#112) Bog válasza FoxiestFox (#100) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem értek egyet. A közel 3000 mAh teljesítmény igenis combosnak számít egyébként is. A G2-nél is pont ugyanezt a kifejezést használtam, ott valahogy nem bántott ez senkit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#113) h3lios válasza Parallaxis (#110) üzenetére


h3lios
addikt

Nem megjelenéskor kell venni, és akkor jelentősen lejjebb megy az ára. Note 3-at már kapsz 150-ért hivatalos garanciával vadi újan. Fél év és a 4-es ára is leesik 170-80 köré és akkor már tényleg kijön ez a 2 telefon egy i6P árán. Mivel tudjuk, hogy az Apple termékek ára nem igazán szokott csökkenni hivatalos forrásból. Bár ha így folytatják és ilyen hiányosságokkal jönnek, ebben nem vagyok biztos hogy nem fog változni.

B-tag: H3lios#2825

(#114) FoxiestFox válasza Bog (#112) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Hm, akkor viszont átlag feletti akku, átlag feletti üzemidő :D

(#115) Neck válasza Parallaxis (#104) üzenetére


Neck
veterán

Azért azt megnézem majd, ha egy Snap805-re, vagy netalán 810-re fejlesztett modern játékot portolnak majd I6Plusra, akkor 1GB RAM meg két mag hogy viszi majd el full HD-n. Eddig nem volt akkora felbontás, hogy ez gond legyen, de ha jön olyan app, aminek önmagában több kell 1GB RAM-nál, akkor hiába fut el a szuper optimalizált iOS minimális memória szükséglettel, attól még megette az egészet a fene. Tény, hogy jó a "package", de csodák nincsenek...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#116) dezs520 válasza janos1988 (#101) üzenetére


dezs520
senior tag

Mivel nem volt még androidos telefonom,így természetesen a i6p-t,de ez nem von le semmit a note értékéből,mert az is nagyon tetszik,kütyümániás vagyok...a döntésem csak a rendszer magabiztos kezelése miatt lenne így.
A bulvár hírekre nem adok,majd ha tényként lehet kezelni...lásd karcolás,többen linkeltek könnyen karcolható szifont,az itteni tesztbe meg már nem jött ez elő...

(#117) Parallaxis válasza h3lios (#113) üzenetére


Parallaxis
addikt

Note 3-at már kapsz 150-ért hivatalos garanciával vadi újan

A topicjába írd meg a boltot, sokan örülnének neki. Egyébként rendes garival, valóban raktáron lévő készülék 180-190 eFt-ért szerezhető be jelenleg, a többi csak bolti garis történet.

(#118) Neck válasza dezs520 (#116) üzenetére


Neck
veterán

...mert Bog vigyáz a negyedmilliós tesztkészülékre, mint a hímes tojásra :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#119) pengwin válasza Bog (#99) üzenetére


pengwin
addikt

Én nem az üzemidőt vagy a hardver energiagazdálkodását kritizáltam, hanem az akksi kapacitását. :U
Az egy dolog, hogy az iOS-nek köszönhetően így is jobban bírja a használatot, mint a konkurencia, de attól még tény marad, hogy ekkora házba belefért volna nagyobb akksi is, ha igazán komolyan gondolják a tervezést.
(#112) Bog
ott nem bántott senkit, mert a készülékház lényegesen kisebb! Majdnem 20mm-el rövidebb, 7mm-el keskenyebb.
+(#104) Parallaxis
"pazarló android" - igen, pazarol, mert a megalkotásakor a cél az volt, hogy széles körben elterjedjen, úgy is lett kialakítva, hogy kismillió féle hardveren elfuthasson, nem csak aktuális felsőkategóriás vasakon. Ennek az erőforrás-pazarlás lett az ára. Ha az Android is csak 3-4 féle hardveren kéne elfusson, nem is lenne olyan pazarló. Sőt, még frissítenék is gyorsan és sokáig.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#120) Hunt3r22 válasza Neck (#118) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Miért, te nem vigyáznál rá? :Y

Xr

(#121) Parallaxis válasza Neck (#115) üzenetére


Parallaxis
addikt

Azért azt megnézem majd, ha egy Snap805-re, vagy netalán 810-re fejlesztett modern játékot portolnak majd I6Plusra

Azt én is megnézném, mert a gyakorlat az, hogy iPhone-ra készülnek a játékok és azokat jó esetben portolják Androidra, de optimalizálásról persze itt már szó se esik.

A tesztben megnézheted a 3D-s teljesítményét összevetve a 805-ös cuccosokkal.. :D

(#122) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ha az iPhone 6 Plus szilárdsági méretezése tényleg el lett rontva, abból nagyon nagy botrány várható. Még ha nem is deformálódik képlékenyen a keret, a zafírüveg a fenti esetben nem fogja sokáig bírni, egy idő után elpattanhat kvázi magától. (A kifejezetten kemény, rideg, kopásálló kerámiák és üvegek különösen érzékenyek az ún. szubkritikus repedésterjedésre.)

(#123) Gicz válasza Neck (#115) üzenetére


Gicz
addikt

Nem kell várnod, nézd meg hogy futnak azok a játékok az ipaden 2048x1536-os felbontásban gyengébb hadverrel 1 GB rammal. Nagyon jól megvannak, a Metal-nak hála ezután mégjobban meglesznek :)

(#124) h3lios válasza Neck (#115) üzenetére


h3lios
addikt

Erre csak egy iPhone tulaj ismerősöm válaszát tudom idézni: "iOS-en normálisan megírt alkalmazások vannak, amik nem esznek memóriát".
Ez egy darabig igaz is, de a kor előre haladtával bármennyire is tömörítenek nem fognak tudni minőség romlás nélkül alkalmazást fejleszteni.
Én különben nem tartom elképzelhetetlennek, hogy megérjük azt, mint a PC vs Konzol csatában.
iOS-re kijönnek majd a lebutított grafikával rendelkező appok, míg Droidon teljes pompájukban futnak ugyan ezek.
Ha az Apple nem változtat a hozzáállásán ez talán éveken belül be is következhet.

(#121) Parallaxis
Lehet, hogy szépen festenek a pontok a benchmarkon, de nem egy droidos telónál is láttunk már ilyet, aztán még is akadt a komolyabb játékok / videók alatt.
MA adást ajánlom figyelmedbe, ahol nem volt terhelve a vas és mégis akadtak a játékok. Na most melegedéssel csak fokozódik. :U

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#125) Parallaxis válasza pengwin (#119) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ha az Android is csak 3-4 féle hardveren kéne elfusson, nem is lenne olyan pazarló.

Vajon, akkor a Nexusokon miért is pazarló, hisz ott konkrétan arra a vasra optimalizálja maga a Google, vagy ők egyetlen egy vasra sem tudják megoldani azt amit az Apple tucatra?

(#126) Bog válasza pengwin (#119) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Továbbra sem értem. Közel 3Ah szerintem combos. A G2 zömökebb telefon, de jóval húsosabb, ezt az adatot azért ne felejtsd ki az összehasonlításból ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#127) br.rak


br.rak
őstag

Volt szerencsém megtapogatni és kicsit használni:

-talán a legrondább iphone amit fogtam eddig, elég igénytelen a sok holthely rajta
- a videós képessége tényleg álleejtő, nem is kell ide 4k
- fotó: ez eléggé gagyi, igazán tehettek volna bele egy pureview tudású modult
- hang, mintha az 5 jobban szólt volna, de erre nem merek megesküdni, de szódával elmegy

gondolom a következő újítás egy compactabb kiadás, ledobni róla a sok felesleges holthelyet, esetleg a home gombnak valami értelmes helyet találni (esetleg a hátlapon). Férfiaknak talán bejön, de a női ismerősök, akik még 4s-t használnak más gyártóra fognak váltani.

(#128) Parallaxis válasza h3lios (#124) üzenetére


Parallaxis
addikt

iOS-re kijönnek majd a lebutított grafikával rendelkező appok, míg Droidon teljes pompájukban futnak ugyan ezek.

Egyetlen egy játékot mondj, ami droidra készült és később portolták iOS-re és droidon jobban optimalizált és szebb. Csak egyet mondj! :D

(#129) h3lios válasza Parallaxis (#128) üzenetére


h3lios
addikt

Mint azt a hsz-emben ki is fejtettem, ez a jövőre vonatkozik. Egyelőre még tudnak a programozók átjárhatóságot találni, mert 1 Gb és 2 között nincs nagy különbség. De, mint mondtam az 1 és esetleges 4 között, ami jövőre várható azért lesznek különbségek. Nagy az iOS-es eszközök száma, de egy idő után nem éri majd meg első számú rendszerként kezelni, mert a konkurenciánál jobbak a lehetőségek.

Arról nem is beszélve, hogy az USA-ban sokkal inkább van fizető képes kereslet az appokra is. Én pl. nem adnék ki 1500-2000 Ft-ot egy játékra sem. Én megmaradtam a logikai játékoknál, mert nem vonzanak a 3D csodák. Azért van itthon gamer gépem, hogy ezen csináljam ugyan ezt, ne pedig egérmozin.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#130) Gicz


Gicz
addikt

Egyébként nem értem a problámáit sokaknak. Üzemidőben, az Anandtech szerint, ami a leg objektívebb tesztekben, nagyon jól szerepel mind2 készülék, jobban mint bármelyik LG, vagy samu.

Akiknek meg csak az az számít h hány magos meg hány ghz, biztosan szeretik a teszteket is, ott a geekbench 3 pl: i6, 2900 pont, LG g3 snapi 805-tel: 2700

tehát az iphone 2 mag, 1,4 ghz-el, gyorsabb, mint 4 mag 2,3 ghz-el,: Dupla annyi mag, majdnem 2x akkora frekvencián, tehát kb 3x ersebb hardver, és mégis lassabban hajtja végre az adott feladatot, gratulálok a droidnak :)

A crossplatformos szintetikus tesztek 90%-ában felette vannak a konkurenciának fele, harmad akkora hardverrel... no comment....

A ram fetisisztáknak: galaxy alpha MATV adásban ottvan: boot után 1,3 GB-ot foglal a rendszer a 2GB-ból, iphone-nál, boot után kb 400 megát foglal. Tehát itt 1 gigából 600 mega szabad, ottmeg 2gigából 700.... WTF?

akkor tulajdonképpen a 2GB-s droidokban csak 15%-al (600vs 700 mega) nagyobb a RAM nem? :C

[ Szerkesztve ]

(#131) Pearce válasza h3lios (#124) üzenetére


Pearce
aktív tag

"MA adást ajánlom figyelmedbe, ahol nem volt terhelve a vas és mégis akadtak a játékok."

Ha majd optimalizálják azokat a játékokat a képernyőméretre, akkor majd meglátjuk, hogy mit mutatnak. ;)
Egyelőre ez még nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

(#132) Parallaxis válasza br.rak (#127) üzenetére


Parallaxis
addikt

elég igénytelen a sok holthely rajta

Nekem speciel pont ez tetszik a legjobban, mert meg lehet fogni kényelmesen és nem kell állandóan bűvészkedni, hogy ne érjen bele az ujj a képernyőbe.
Note 3-nál ezt gyűlölöm a legjobban, mert fotózáskor vagy beleérek a kijelzőbe, vagy valamelyik érintőgombot nyomom meg véletlenül, vagy beletakarok a kamerába (és ez nyugodt körülmények között is gáz, de mozgás közben meg egyenesen halál). Konkrétan felzavarnám egy hullámvasútra fotózni azt, aki kitalálja ezeket a semmikávás vackokat.

(#133) h3lios válasza Gicz (#130) üzenetére


h3lios
addikt

Azért fagy ki az i6P egy szimpla képernyőforgatástól. Mesélj még. :)
Azt ne felejtsd el, hogy androidon van "néhány" olyan dolog aminek van memória igénye, pl Widgetek, amik iPhone-ra nincsenek. Mondok többet 3D-s lockscreen animáció és társai, ezek mind fancy dolgok és ezeknek memória igényük van. Mivel a szifon menüje olyan egyszerű, mint egy szög nem igen van minek memóriát foglalnia.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#134) pengwin válasza Parallaxis (#125) üzenetére


pengwin
addikt

Talán mert a Nexusokon is ugyanazt a futtatókörnyezetet kell használja az Android? A Nexusok rendszere nagyon is jól működik, de bármit telepítesz, az ugyanúgy egy VM-ben kell fusson. Mert így szélesebb körű a rendszer kompatibilitása.

(#138) Parallaxis
Xbox 360 és iOS esetében ugyanaz a helyzet: mindkettőnél jóval kevesebb az overhead, mint PC-n, vagy Androidon, és ezért mindkét esetben az utóbbi platformok töredezettsége okolható.
A játékok miatt biztos nem kell majd aggódni, eddig mindenki az iOS-re fejlesztette a játékait, az Android csak amolyan mellékvonal volt mellette.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#135) henrik1 válasza turbulencia8 (#122) üzenetére


henrik1
tag

a kijelzőt nem zafírüveg védi, ez csak egy pletyka volt.

(#136) Gicz válasza h3lios (#133) üzenetére


Gicz
addikt

Volt egy G2-m pár hétig, az sokkal szarabb volt mint az iphone 5-öm, na az fagyott, meg laggolt meg szaggatott agyaég az nagoyn fos volt, el is adtam hamar :)

Amint megjelenik megyek i6+-ért :)

(#137) br.rak válasza Parallaxis (#132) üzenetére


br.rak
őstag

Ok, ez teljesen szubjektív, amikor próbáltam ilyen minimál kávás készülékeket, nekem nem volt gondom vele, igaz nincs óriás kezem, nekem nem is tudom, olyan "szappantartó" érzésem volt, már bocsánat a kifejezésért.

(#138) Parallaxis válasza h3lios (#129) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mint azt a hsz-emben ki is fejtettem, ez a jövőre vonatkozik.

Ha egy xBox 360-ba elég 512 MB memória, akkor ugyan már, egy mobil játéknak nem hinném, hogy ne lenne elég 1 GB.

Nagy az iOS-es eszközök száma, de egy idő után nem éri majd meg első számú rendszerként kezelni, mert a konkurenciánál jobbak a lehetőségek.

A konkurencia fragmentált platformja minden, csak nem jobb lehetőség egy fejlesztőnek, ez eddig sem volt máshogy és eztán sem lesz. Arról nem beszélve, hogy mutass nekem egy fejlesztőt, amelyik nekiáll komolyan optimalizálni és dolgozni droid alá, hogy utána szépen lewarezolják a munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#139) pengwin válasza br.rak (#137) üzenetére


pengwin
addikt

Hé, ne szappantartózd az Apple-t!
Az le van védetve másik gyártó által! ;)

Üdv, pengwin

(#140) h3lios válasza Gicz (#136) üzenetére


h3lios
addikt

Ezt hívják User error-nak. :D
Ha nem értesz a telefonhoz ne használd, nekem még 1 akadás nem volt a telefonomon, pedig már több, mint fél éve megvan. Igen itt rendszer frissítés előtt és után kell egy FReset de ez minden.
Egyébként majd miközben rohansz az i6-ért nézz majd meg pár videót amin azt mutatják, hogy akad szét a menü. Tudom tudom.. az csak trükkfelvétel. :)

B-tag: H3lios#2825

(#141) br.rak válasza pengwin (#139) üzenetére


br.rak
őstag

????

(#142) S e t h


S e t h
nagyúr

illetve sokszor kissé fátyolosnak érzem a végeredményt
az iPhone 6 Plus kamerája az élboly közelében tanyázik
Gondolkodtam ugyanazokat a képeket néztük-e itt az oldalon, mert a produktum igen vérszegény, kérem itt nem fátyolos hatás van, hanem mintha köd, eső utáni pára, vagy avarégetés lett volna a fotózás környezetében.
Hogy ezen tudnak-e javítani a közeljövőben azt nem tudom, de az iphone valóban egyet jelentett a korrekt(mobilokhoz képest) fotózással, de a mostani állás szerint ez most nagyon gyenge.
Nem nagyon merném ezeket a képeket az általatok élbolynak nevezett telókkal készített képek mellé rakni, inkább vmi dzsunka kínai modelleké mellé.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#143) Parallaxis válasza h3lios (#140) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egyébként majd miközben rohansz az i6-ért nézz majd meg pár videót amin azt mutatják, hogy akad szét a menü. Tudom tudom.. az csak trükkfelvétel.

Azt ugye tudod, hogy több mint 10 millió iPhone 6-ot adtak már el.. Ha ez tényleges probléma lenne, akkor nem kellett volna a hatereknek kiizzadni ezt a kettétörős marhaságot, hanem szépen olvashatnánk már a lagg-gate-et :D

(#144) Hunt3r22 válasza h3lios (#140) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Tapasztalatból írod hogy akad vagy 2-3 megnézett youtube videó alapján? :F

Xr

(#145) Gicz válasza h3lios (#140) üzenetére


Gicz
addikt

Hát az sokkal jobban zavart h a knock knock felkelés 10-ből csak kb 7 szer működött... irtó ronda volt a kontaktlista az üzenetek menü, még G2 topikban ajánlott zenelejátszóval sem volt fokozatmentes a hangerőállítás, normális push notification csak aheartbeat babrálás után van, meg akor még ez az FR reset vagy mi, amiről még nem is hallottam eddig....

köszi de nem :U

(#146) Parallaxis válasza S e t h (#142) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hát azért én nagyon tudnék örülni, ha a Note 3-am közel ilyen képeket képes lenne készíteni :(

(#147) Neck válasza Gicz (#123) üzenetére


Neck
veterán

Meglátjuk, hogy 1 év múlva is elég lesz - e. Szerintem meg titokban azért az összes önjelölt Apple próféta elismeri magában, hogy nem egy filléres 1GB - os memóriamodulon kellett volna spórolni egy negyed milliós telefon esetében, amikor az összes app memóriaigénye hízik, akár tetszik nektek, akár nem. Parallaxis: mint pl a Gameloft, amelyik híres arról, hogy egyszerre adja ki az új játékokat a két platformra? Szerintem simán lesz olyan játékuk, amihez már kevés lesz az 1GB RAM, vagy akkor az IOS verzió kevesebb feature-t tartalmaz majd...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#148) pengwin válasza Parallaxis (#143) üzenetére


pengwin
addikt

Hogy jöttek ehhez az eladási számok?! :F
Az meg jó, hogy ki kell izzadni a hatereknek a problémát, mert egyébként ugye nincs. Ja de van.

Félreértés ne essék, nem akarok trollkodni, jó készülékek lettek az új szifonok, csak szerintem nem a mérnöki teljesítmény vagy az ergonómia csúcsai.
Igazából az OS (főleg annak megbízhatósága) és a formavilág a legnagyobb plusz ezekben, ahogy az Apple notebookjaiban és asztali gépeiben is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#149) Hunt3r22 válasza Neck (#147) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Nem hinném, hogy néhány játék döntő érv lenne droid vs ios kérdésben.

10-ből 9 ember nem a játékok miatt választja az Ios-t. Gondolok itt mobil fronton. :U

Xr

(#150) h3lios válasza Gicz (#145) üzenetére


h3lios
addikt

Knock sajnos ilyen, ezt alá írom, mert még új tech volt (itt jelent meg LG-nél először). Egyébként ez javítható szoftveresen, ahogy az általad említett összes dolog is. Pont androidon hozod fel példaként, hogy x-y menü nem tetszik ? Kb. annyi lehetőség van a testre szabásra, hogy nem is győzöl választani a lehetőségek közül.
Ha pedig a főzött romokra is nyitott vagy, akkor kb. 5-6 évre előre a legfrissebb rendszer lehet majd fent (persze kompromisszumokkal).

B-tag: H3lios#2825

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.