Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) z0d1AK válasza erdoke (#799) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy pendrive van amit rá lehet dugni és minden további nélkül támogatja is JB nélkül, igaz, hogy az csak 8-16-32 GB méretben jelent meg, ami nem sok az 500-as külső vinyóhoz képest.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#802) Watto1991 válasza z0d1AK (#801) üzenetére


Watto1991
senior tag

Gondolom az ára a csillagos ég.

(#803) z0d1AK válasza Watto1991 (#802) üzenetére


z0d1AK
veterán

Helyesbítek, 8, 16, 32 és 64 Gbájtos kapacitással is lesz, 100-320 dollár közötti áron. Amúgy ez a PhotoFast i-FlashHD, csak a CES-en mutatták be, így kérdéses lesz, hogy Európában mikor lehet elérhető, már ha egyáltalán lesz...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#804) erdoke válasza Drughi (#800) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem érthetően leírtam, hogy pont a fényképező által SD-re írt képeket beolvassa. Camera Connection Kit kell hozzá.
Elvileg ugyanezt alacsony fogyasztású pendrive-ről is megeszi, de még soha nem próbáltam.

Filmet PC-ről kábellel, esetleg hálózaton tudsz másolni a lejátszó programba.

(#801) z0d1AK
Gondolom egy beépített Camera Connection Kitet tartalmazó pendrive-ről van szó. :F JB nélkül azon is csak a kamerák által szokványos mappákban keres JPEG képeket, se máshonnan, se mást nem lát.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#805) z0d1AK válasza erdoke (#804) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nézd meg róla a videómat. Az iTunesból letölthető a gyári szoftver ami egy normális fájlkezelőként funkcionál. JB nélkül használtam iOS 6 iPad 3-on és iPhone 5-ön egyaránt. PDF-et, world dokumentumot tudtam másolni pendrive--ról iOS eszközre és a másik irányba, illetve azokat meg is nyithattam.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#806) varsam


varsam
őstag

(#807) randras válasza varsam (#806) üzenetére


randras
veterán

Jó is, náluk a hamarosan kb annyi idő, mire összejön a 32 gigás modemes verzió ára (ismét).

(#808) tybsen


tybsen
addikt

Ket kerdes, elore is koszi ha tud valaki mondani ra valamit:

1. Ipad minire letezik olyan alkalmazas, amivel a kijelzo fenyerejet lehet a gyari erteknel tovabb csokkenteni? Ami peldaul este/sotetben/stb praktikus lehet. Bocs, hogy itt kerdezem, gondolom inkabb IOS-kerdes.
Tehat olyasmire gondolok, mint androidra a screen filter nevu app.

2. A wifis 16 GB verzioban nincs GPS. Ez mennyiben erinti a terkepet? Gondolom nem tud lokalizalni? Vagy csak wifi alapjan teszi?

Elore is koszi! :R

(#809) randras válasza tybsen (#808) üzenetére


randras
veterán

Hogy hogy nincs benne GPS?

(#810) Alex91 válasza randras (#809) üzenetére


Alex91
félisten

Ugy, hogy nem tettek bele.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#811) randras válasza Alex91 (#810) üzenetére


randras
veterán

De csak abba?

(#812) tybsen válasza randras (#811) üzenetére


tybsen
addikt

a Wi-Fi verzióban nincs gps, a 3g-ben van..

(#813) z0d1AK válasza tybsen (#808) üzenetére


z0d1AK
veterán

Utobbi eseteben wifivel valamennyire belovi a koordinatakat, de nem lesz pontos.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#814) tybsen válasza z0d1AK (#813) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon szépen köszönöm a választ!

(#815) erdoke válasza tybsen (#808) üzenetére


erdoke
titán

Engem itthon ház szinten pontosan belő WiFi-n az iPad.

A legjobb aláírás a héten

(#816) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

Az iFile működik minin jailbreak nélkül?
Ha nem, akkor van más alternatíva, hogy könyvtár szerkezetet lásson az ember iPaden?

(#817) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Tudom annyira nem ide vág, de a tethering most jól megy 4S-en? Csak mert azt már tudom, hogy mini-t akarok, de hogy 3G-s legyen vagy 32GB-os az a nagy helyzet. Bár lehet inkább érjem be 16GB-al és nem kell sz.pni a tethering-el (ill. nem is merítem az akkut)? :U

(#818) tybsen válasza erdoke (#815) üzenetére


tybsen
addikt

Klassz, köszi. Meg is rendeltem a cuccot, hétfőn megyek érte :-) Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget! :R

(#819) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Ma du. nekem is meglett, a kisfiam rögtön birtokba is vette. :)

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#820) tortaur2006


tortaur2006
tag

Tudom nagynagy luzer kérdés, előre is bocsi.

Nem tudok sehogy sem filmet másolni se a régi ipad2.re, se az ipad minire.
Nem tudom változott az itunes, mióta nem használtam, régen megjelent egy csomó film, amiket csak kipipáltam és kész.

Egyszerűen most nem tudom mi van nem megy, hogy csináljak, hogy rakjam át?

Van valami buta magyarázó szöveg valahol?

Ami ok. itunes, összedugva, stb. korábban ment már, hogy dobom, vagy húzom bele a filmet?

(#821) DiVaD válasza tortaur2006 (#820) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ha ipad kompatibilis a film, akkor simán a videó fül emlékeim szerint (de ehhez az kell, hogy az iTunes könyvtárhoz hozzá legyen adva). De ha nem (pl. AVI) akkor egy külső progi kell. Ott viszont az APPS fülön lemész és a progihoz húzod be.
/hirtelen ennyi jutott eszembe, mert elég rég adtam hozzá filmet iOS eszközhöz/

(#822) kcs73


kcs73
aktív tag

:C

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#823) tortaur2006 válasza DiVaD (#821) üzenetére


tortaur2006
tag

Ez az, hogy kell az iTunes könyvtár hoz adni?

(#824) randras válasza kcs73 (#822) üzenetére


randras
veterán

Ezt mihez fűzted hozzá?

(#825) DiVaD válasza tortaur2006 (#823) üzenetére


DiVaD
senior tag

Fájl=› Hozzáadás a könyvtárhoz

(#826) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Apple iPad Mini, iPad 4 és iPad 2 a mai naptól a T-Mobile-nál.

iPad Mini 16GB Wifi+ 3G/LTE Net&Roll L mobilinternet-csomaggal 71.760 ft, részletre is. Annyiért nem rossz, ha kell a mobilinternet is!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#827) DiVaD válasza z0d1AK (#826) üzenetére


DiVaD
senior tag

Igaz a másik ipad topicba írtam, hogy az árak tényleg nem vészesek, viszont egy ipad-hez szerintem felesleges a 8k-s net (ha van gép mellette). :U

(#828) z0d1AK válasza DiVaD (#827) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha van mellette gép, akkor tényleg. Igazából elég szerencsétlen az összes szolgáltató mobilnet kínálata...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#829) erdoke válasza DiVaD (#827) üzenetére


erdoke
titán

Én egy 16 GB-os, hotspotba dugott csomaggal látom el az összes mobil eszközt. Amikor utazok, akkor ez hármat jelent (laptop, iPad, telefon), amikor a család utazik, akkor akár 6-8-at. Ha ennél is több kellene, akkor veszek egy LTE hotspotot és 8500-ért Aranytárskártya Net&Roll L-ben 30 GB-ot. Sokkal gazdaságosabb, mint az egyes eszközökbe külön mobilnetet fizetni, arról nem is beszélve, hogy már 1 db WiFi-s vs. 3-4G-s iPad ár különbözetéből kijön a hotspot + 3 havi mobilnet...

A legjobb aláírás a héten

(#830) randras válasza z0d1AK (#826) üzenetére


randras
veterán

32 gigás 101k, ez eddig jó... de utána havi 10k a Net&Roll L-re? :Y

(#831) z0d1AK válasza randras (#830) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem azt kell nézni, hogy de jó, 100 ami a boltban 160. Akkor éri meg, ha szükséged van a szolgáltatásra is. Ha nem kell mobilinternet, akkor tiszta sor, hogy a wifiset is elég megvenni...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#832) DiVaD


DiVaD
senior tag

Igen, ha nem veszed igénybe a szolgáltatást akkor drága. Ha igénybe veszed, akkor nem.
Amúgy azért akarok egy 4g-s Mini-t, mert itthon áll egy aranytarskartyas xs kihasználatlanul... Tényleg nano SIM csere a T-nél mennyibe kerül?

(#833) tybsen


tybsen
addikt

Megvettem, nagyon szuper :-) Fólia kell rá szerintetek, ti tettetek rá?

(#834) z0d1AK válasza tybsen (#833) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én nem szeretem a fóliákat. Vigyázok rá és gyerek kezébe nem kerül, így nem karcolódik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#835) tybsen válasza z0d1AK (#834) üzenetére


tybsen
addikt

köszi, akkor vigyázok rá és kész, én sem szeretem a fóliákat. csak azért kérdeztem, hogy tudjam, mennyire érzékeny a kijelző, de gondolom ha tokban van vagy ilyesmi, akkor úgysem karcolódik meg. majd valami tokot szerzek hozzá, mert az viszont fontos.

(#836) tybsen


tybsen
addikt

Brutálisan jó cucc ez a Mini :) köszi mindenkinek megegyszer, aki ezt javasolta :R

(#837) Zjunior válasza DiVaD (#832) üzenetére


Zjunior
veterán

4K

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#838) Oldman2


Oldman2
veterán

Aki(k)nek volt 2/3-as iPad-ja és most MIni-je is, azoktól kérdezem hogy mit ajánlotok?

80-85 -ért egy használt 32GB-os iPad 2-t, vagy spóroljak még és feltétlen egy iPad Mini-t 16GB-al?

A tapasztalatotokra vagyok kíváncsi, nem arra hogy "itt milyen választ vársz...?" !
:-)

A dilemmám alapvetően onnan indult ki, hogy volt már 7"-os és 9,7"-os tabletem is és a 7"-os méret egyértelműen kicsinek minősült, a 9,7-es meg méretileg jó volt, de annak meg a súlya tűnt soknak!

Azaz a 7,9"-os Mini (és más 8"-os tabletek is) képbe került megjelenése óta.

(#839) z0d1AK válasza Oldman2 (#838) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kicsit úgy érzem, hogy ez a kérdés nekem szól (iPad 2 3G, iPad 2 Wifi, iPad 3 Wifi extulajdonos; iPad Mini tulajdonos).

Az a baj ezzel a kérdéssel igazából, hogy én/mi nem tudjuk eldönteni, hogy számodra melyik modell lesz kényelmes kézben tartani. Az iPad 2 tömegben barátságosabb, mint az iPad 3, igaz nagy különbségek nincsenek. Az iPad 3 esetében mikor játszottam, előfordult, hogy a kialakítás miatt az alsó él a kisujjaimat már-már vágta, igaz ez nem 5 perc játék után, hanem hosszabb idővel. Az iPad 2 esetében nem rémlik hasonló.

Az iPad Mini ugye az iPad 2 összement verziója. Én azt mondom még most is, hogy ha otthon használod, akkor a 9,7" kényelmesebb mind ágyban, mint fotelben. Viszont ha sokat utazol, akkor a Mini lehet talán jobb választás. Én mind a kettőt használtam itthon és út közben is. Az iPad 2/3-at táskában hordozni nehezebb, hiszen több helyet foglal, illetve nagyobb tabletet is kell fogni mondjuk a buszon. Ellenben a Mini ugye nagyon könnyű, kényelmes ebből a szempontból. Viszont elég szokatlan volt a kis kijelző mikor itthon neteztem. Hozzá lehet szokni, de a 9,7" esetemben kényelmesebbnek bizonyult.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#840) Oldman2 válasza z0d1AK (#839) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, senkinek nem címeztem közvetlen a kérdést, de ha magadra vetted no problem, semmi sértőt nem írtam benne.
:-)

Mint írtam, elsősorban az egykori "nehéznek tűnt" problémát szeretném megoldani, szó mi szó, naponta 2+2 órát utazok, tehát a kisebb könnyebb tablet sokat jelentene. De nem veszítek-e a Minivel bármit is?

Tegnap meghallgattam a Háztáji Geek podcast 40. számát, abban éppen erről csevegtek, hogy jobb-e a kicsi az eddigiekhez képest. Ők is abban maradtak, hogy ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, de ehhez kellene 1-1 ilyen készülék. Mivel pillanatnyilag egyikem sincs, bátorkodtam olyanoknak címezni kérdésem, akik nemrég álltak át a Minire.

(#841) z0d1AK válasza Oldman2 (#840) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából veszíteni azért nem fogsz, ha iPad Mini-t választasz az iPad 2 helyett, mert ugyebár belül ugyan az a hardver van, sőt a Mini még kamerában jobb, illetve szerintem akkumulátorban is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#842) tomi5244 válasza Oldman2 (#840) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem tudom mennyire sürgős neked a vétel de egyes pletykák a mini retinakiviteléről rebesgetnek! :) Én iPad4-et használok de ha pl előrébb lennénk a jövőben és lenne retina mini akkor biza azt választanám. Mert ugyebár kis méretben "ugyanazt" az élményt kapom. :) Azért vettem decemberben a 4-et mert baromi soknak találom a miniért a 100 ezer körüli kezdő árat. De kis túlzással azt mondhatom, hogy a retinás kivitelélt még akár többet is adnék. :)

A nagyobb mérethez meg megint csak azt tudom mondani, hogy lehet ott is megéri várni kb 2, 2,5 hónapot. Mert abban a méretben is lesznek újítások, súly és vastagság csökkentés. Legalábbis eddig ez a pletyka. Tudom, hogy ha az ember mindig várna akkor soha nem lenne tablete, de mindenki döntse el maga, tud e várni avagy sem :D

Én decemberben már nem tudtam volna várni 4-5 hónapot, ezért vettem meg a 4-et! :)

(#843) Oldman2 válasza tomi5244 (#842) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, de nem nagyon akarok várni...

A frissen megjelent, új Apple vasak számomra (és a családii kassza számára) jelenleg nem megfizethető, luxus kategóriásak, ezért gondolkodok most erősen egy használt 32GB-os iPad2 -es beszerzésén.

Ez is csak kb.. március elején válik aktualitássá.

(#844) Watto1991 válasza tomi5244 (#842) üzenetére


Watto1991
senior tag

" Én iPad4-et használok de ha pl előrébb lennénk a jövőben és lenne retina mini akkor biza azt választanám. Mert ugyebár kis méretben "ugyanazt" az élményt kapom. "

Pontosan ezért nem valószínű, hogy egyhamar jön a retinás Mini.

(#845) dani3l válasza tomi5244 (#842) üzenetére


dani3l
őstag

Ne nagyon varj a retina minire szeptembernel elöbb..

(#846) HoryThePooh válasza Oldman2 (#838) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Nekem paralell fut itthon iPad2 és mini.
Család, értsd kölök :-) üzérkedik az old vason. Nekem utazás miatt kellett a mini,
de nagyon húzom már a szám ha a nagytesót kell kézbe venni.

Képe mininek sokkal szebb, igaz kisebb, nekem mindent nagyítani kell
A szemem miatt, de minden müködik szuperúl.

Tényleg neked kell eldönteni, de nem fogod kidobni az iPad2-t ha végül is azt választod. :DD

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#847) Oldman2 válasza HoryThePooh (#846) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi, ha már megemlítetted a szemed... én is szemüveges vagyok pár éve.

Az egyik előd 7" -os tablettel éppen az volt a gondom, hogy túl aprónak tűnt rajta szinte minden (igaz droidos volt, ahol szerintem nem igazán jók máig sem a tabletre szánt appok). Pláne ami telefon UI-val megy csak.

Fel van adva a lecke számomra rendesen...

(#848) zharmat


zharmat
csendes tag

Sziasztok!
Ti tapasztaltatok olyan jelenseget, hogy mar egy korabban beallitott wifi kapcsolatra nem tud a gep automatikusan felkapcsolodni, ha ismet hatokozelbe kerul, csak ugy, hogy a beallitasok kozott egy pillanatra ki, majd ismet be kapcsolom a wifi gombot. A meglevo halozatok kozott megjelenik meg a kikapcsolas elott, de megsem kepes kapcsolodni. Otlet?

(#849) Tibee86 válasza zharmat (#848) üzenetére


Tibee86
veterán

Kezdetnek mondjuk egy hálózati beállítások törlése.

(#850) zharmat válasza Tibee86 (#849) üzenetére


zharmat
csendes tag

és azt hogyan csináljam? a hálózat elfelejtése a megfefelelő mód? egyébként tapasztaltál hasonló jelenséget?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.