Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) erdoke válasza BomiBoogie (#999) üzenetére


erdoke
titán

Én előfizettem 25 USD/EUR-ért az iTunes Match szolgáltatásra pl. Ezzel 25e dalt tudsz legalizálni: Megmutatod a gépeden az iTunes-nak (lejátszási listákba adod őket), és onnantól a a felhőből bármikor letöltheted az ott meglévő verzióját. Ha gagyi 128 kbps verziód van, akkor is a 256-os AAC-t hallgathatod.
A boltban magyar Store-os ID-vel könyvek, zenék és filmek is elérhetők dögivel, bár utóbbiak között a magyar nyelvűek csak lassan szaporodnak.

A legjobb aláírás a héten

(#1002) BomiBoogie válasza erdoke (#1001) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nocsak, filmek, ez jól hangzik.

Akkor gondolom, az is járható, ha kint megveszem aztán itthon regelek, vagy ennek nincs is jelentősége.

(#1003) BomiBoogie válasza erdoke (#1001) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bocsánat az értetlenkedésért, de nem volt még szerencsém Apple termékhez.

Tehát az iTunes-on belül van már magazin, film, ebook, zene, amit akarok ÉS ebből minden egyes funkció elérhető Magyarországról is.

Mert ugye a Google Play vagy az Amazon Store pl. filmeket nem ad itthon, tehát mindenképp csökken at élmény.

(#1004) erdoke válasza BomiBoogie (#1003) üzenetére


erdoke
titán

A funkciók elérhetők, a felkínált tartalom szinte országonként változó, de magyar hozzáféréssel is bőséges.

A legjobb aláírás a héten

(#1005) BomiBoogie válasza erdoke (#1004) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, értem, hogy országonként változó a kínálat, de minden funkció elérhető. Köszönöm. :R

(#1006) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Minin hogy jelennek meg az appok iphone, vagy ipad verzióban?

(#1007) Oldman2 válasza vadászcsiga (#1006) üzenetére


Oldman2
veterán

Ugyanúgy mint a nagy 1-2-3-4 -es típusokon.

Az iPhone cuccok 1x vagy 2x méretben, az iPad kompatibilisek meg teljes képernyős módban.

(#1008) vadászcsiga válasza Oldman2 (#1007) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor minin még élesebb a kép mint nagyon nem? Bár retina miatt mégsem.

(#1009) randras válasza vadászcsiga (#1008) üzenetére


randras
veterán

Meg is válaszoltad. :N

(#1010) erdoke válasza vadászcsiga (#1006) üzenetére


erdoke
titán

Az első generációs mini egy vékonyabb és kisebb kijelzős iPad 2. Ha ezt tudod, nem teszed fel a kérdést. :N

A legjobb aláírás a héten

(#1011) vadászcsiga válasza erdoke (#1010) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Most már tudom :) akkor ezért nincs túl sok eladó mini, gyakorlatilag nem érdemes megvenni.

(#1012) Oldman2 válasza vadászcsiga (#1011) üzenetére


Oldman2
veterán

Attól függ mi a célod az eszközzel.

Én sokáig a mini jóval kisebb mérete miatt azt akartam beszerezni... Végül az alig magasabb ár (és a korlátos pénzügyi keretem okán) végül egy fullos 2-es típust szereztem nemrég be.

Másnak viszont a kisebb méret elsődleges ok lehet a Mini beszerzésére.

Nincs sok eladó Mini? Szerintem meg meglepően sok van...
:-)

[ Szerkesztve ]

(#1013) vadászcsiga válasza Oldman2 (#1012) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak itt a hardveraprón nézegettem de lehet rosszul kerestem.

(#1014) randras válasza vadászcsiga (#1011) üzenetére


randras
veterán

Hát neked maximum... nekem a normál méret túl nagy, az androidos fosoktól pedig tartózkodom, tehát tökéletes választos volt, és lesz az megint kb. két hét múlva, mikor ismét beszerzek egyet.

(#1015) erdoke válasza vadászcsiga (#1011) üzenetére


erdoke
titán

Ha nem a fullos 4-re esett volna a választásom a 3 után; akkor bizony a minit vettem volna. Baromi jó kézben tartani, es a sebességével sincs gond. A kijelző pedig kevésbé pixeles, mint a 2-é, köszönhetően a kisebb méretre alkalmazott azonos felbontásnak.

A legjobb aláírás a héten

(#1016) vadászcsiga válasza erdoke (#1015) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nekem ne mondd milyen a 7", szerintem is kézreállóbb mint a 10. Múltkor kézbe fogtam egy minit és jobban megfogott mint a nagy, de most még tabban utazom, talán ha kijön retinában rámozdulok. Most 100ezret soknak tartok érte.

(#1017) erdoke válasza vadászcsiga (#1016) üzenetére


erdoke
titán

Ha sikerül vékonyabbá és könnyebbé alakítaniuk a nagyot, én valószínűleg maradok annál. :K

A legjobb aláírás a héten

(#1018) randras válasza vadászcsiga (#1016) üzenetére


randras
veterán

8 az a 10".

(#1019) vadászcsiga válasza randras (#1018) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mármint 8 az a 7 nem? A 10-et az ipadra értettem.

Egész pontosan 7,9.

(#1020) tomi5244 válasza vadászcsiga (#1019) üzenetére


tomi5244
őstag

Ennyi szám egy hsz-ben? ;]

(#1021) vadászcsiga válasza tomi5244 (#1020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D tényleg

(#1022) tomi5244 válasza vadászcsiga (#1021) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem hagyhattam ki! Remélem nincs harag!? :P

(#1023) vadászcsiga válasza tomi5244 (#1022) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha a nyelvedet vissza húzod nincs ;)

(#1024) randras válasza vadászcsiga (#1019) üzenetére


randras
veterán

Ja. :DDD

(#1025) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok, egy ideje en is szemezgetek mar ezzel a gyongyszemmel. Kerdesem az lenne, kozuletek hasznalja valaki e-konyvek olvasasara? Ha igen mennyire kenyelmes a szemnek 1-2 ora utan, milyen lehetosegek vannak ilyen teren.
Koszi a valaszokat.

(#1026) HardRic válasza jófejsrác (#1025) üzenetére


HardRic
addikt

Mini előtt is volt Kindle-öm és ég és föld a különbség. A szemet megerőlteti az LCD és én nem is találtam olyan betűtípust amivel hosszabb ideig jó lenne az olvasás. A másik a súly. Egy rendes ebook olvasó pehelykönnyű, mint egy pici füzet, az iPadnek már érezhető a súlya. Sokmindent ki tud váltani egy tablet, de az olvasót vagy a könyvet nem.

[ Szerkesztve ]

(#1027) vadászcsiga válasza HardRic (#1026) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem ez csupán csak megszokás kérdése. Láttam már olyat aki ezen olvasott.

(#1028) randras válasza vadászcsiga (#1027) üzenetére


randras
veterán

Minimum fényerőn matt fóliával lehet bírni egy ideig, de nem e-ink a kijelző, tehát nem erre van.

(#1029) jófejsrác válasza randras (#1028) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Fene, így viszont sajnos kiesik a "must have" kategóriából.

(#1030) randras válasza jófejsrác (#1029) üzenetére


randras
veterán

Miért, melyik tableten lehet olvasni huzamosabb ideig? Merthogy AMOLED-en (Samsung Tabok) tuti nem, sima TFT-n szintén nem, a többiben pedig ehhez hasonló (csak sok esetben szarabb) IPS van.

:F

[ Szerkesztve ]

(#1031) vadászcsiga válasza randras (#1028) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudom milyen eszközöd van de te több órás böngészés után kamillas vattát teszel a szemedre? Egy óra olvasastol semmi baja nem lesz senkinek. iBooks vajon csak véletlenül van a store-ban?

(#1032) randras válasza vadászcsiga (#1031) üzenetére


randras
veterán

Igen, kamillás vattát szoktam tenni rá... :W

1 óra cikk olvasgatás nem egyenlő huzamosabb ideig tartó könyv olvasással. :U

Egyébként meg marhára nincs kedvem vitába kezdeni erről, pont valamelyik nap olvastam erről hosszasan a diskurzust valamelyik topikban, és mindenkinek más jön be, nekem pl. kifejezetten érzékeny szemem van, én elképzelhetetlennek tartok több órás olvasást ilyen eszközön. (Sőt, egyébként bármilyen nem papír alapú dolgon is...)

[ Szerkesztve ]

(#1033) BomiBoogie válasza randras (#1032) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valószínűleg azért nem véletlenül fogy ennyi ekönyv olvasó, úgy, hogy a legdrágább Kindle Paperwhite áráért (200$) már sokféle tablet is kapható, az iPad mondjuk még egy ugrás (329$), de Kindle Fire és Google Nexus 7 már pont versenyben van.

(#1034) vadászcsiga válasza randras (#1032) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem vita kérdése ez. Magamat idézem "csupán csak megszokás kérdése".

Nekem ne mondd a gyenge szemet, szemüveges vagyok.

(#1035) jófejsrác válasza randras (#1030) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Nem tudom melyiken lehet és melyik nem. Én kezemben ilyen még csak szaküzletben volt 2 percig.

(#1036) erdoke válasza HardRic (#1026) üzenetére


erdoke
titán

A Retina kijelzőn kellemesebb az olvasás, de a fényerőnél az eszes LCD-n csínján kell bánni, és időnként érdemes pislogni, ill. gyakrabban rövid szünetet tartani.

A legjobb aláírás a héten

(#1037) sasreti


sasreti
csendes tag

Sziasztok!

Két hete vagyok iPad mini tulaj. Viszont a gmail push nem akar működni. Valakinek valami ötlete?
Amit eddig próbáltam:
- Fiók törlés, újraindítás, fiók újra létrehozás
- Gmail fiók helyett exchange fiók beállítása

Amit nem próbáltam de olvastam, hogy lehet működik:
- Kettős azonosítás, Gmail fiók=>biztonsági beállítások, itt össze lehet párosítani az eszközöket a
fiókoddal. Itt az én logikám szerint akkor minden eszközzel (telefon, számítógép, tablet, stb.) össze kell
egyenként párosítanom a fiókom, és amivel nem párosítottam össze ott nem fogok tudni belépni a gmail fiókomba?

Ha valakinek van megoldása ne tartsa vissza. :D

(#1038) sasreti válasza BomiBoogie (#1005) üzenetére


sasreti
csendes tag

Csak egy ötlet: Ha csinálsz egy apple id-t, Magyar régióval, akkor látod az Itunes-ba belépve, hogy mi érhető el. Így el tudod dönteni, hogy megfelelő-e neked a felhozatal.

(#1039) BomiBoogie válasza sasreti (#1038) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, erre én is gondoltam, köszönöm a tanácsot, elvégre akár pécéről is tudom böngészni a kínálatot.

[ Szerkesztve ]

(#1040) sasreti válasza BomiBoogie (#1039) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

Pl. nekem van egy magyar id-m meg egy külföldi id. és a kettő között váltogatok ha kell valami ami nincs a magyarban. Például Google Maps nincs a magyar store-ban. :(

(#1041) BomiBoogie válasza sasreti (#1040) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tehát ilyen egyszerűen "kijátszható" a rendszer? Azt hittem, IP alapján azonosít és úgy nem férsz hozzá az itthonról nem elérhető tartalmakhoz.

(#1042) sasreti válasza BomiBoogie (#1041) üzenetére


sasreti
csendes tag

:D Igen kijátszható, persze nem tudom mennyire legális :), csak létező címet kell keresned az adott országban, meg persze valami nevet meg kell adni kamu telefonnal. Sőt én úgy tudom, ha valaki az apple id val megvett egy csomó alkalmazást/stb-t és belép a te készülékeden akkor az Ő általa megvett alkalmazások letöltődnek a te készülékedre.

(#1043) erdoke válasza sasreti (#1037) üzenetére


erdoke
titán

Január 31-től a Google nem támogatja az Exchange szinkronizálást iOS-en. Illetve a korábban beállított még működik, de az újonnan konfigurált már nem.
Hotmail, Yahoo, stb. továbbra is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#1044) sasreti válasza erdoke (#1043) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

Köszönöm a választ. Egyenlőre nem szeretnék email címet váltani. Akkor ha jól értem a Google beintett az iOS-nek. Gondolom iOS frissítés sem fog ezen segíteni, csak ha a Google meggondolja magát :), nyilván az android miatt nem fogja :D.

Én még ezt a megoldást találtam, amit írtam feljebb, kettős azonosítás:
http://www.youtube.com/watch?v=ywMPS3VyMnc

(#1045) BomiBoogie válasza sasreti (#1042) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze, a valós cím világos, csak furcsálltam, hogy ezt engedik.

(#1046) sasreti válasza BomiBoogie (#1045) üzenetére


sasreti
csendes tag

Én nagyon régen (kb 1,5-2éve) csináltam, lehet most már tiltják. Én se voltam benne biztos, hogy működni fog. Egyébként visszatérve az eredeti kérdésed gyökeréhez, én eddig mindent megtaláltam a Magyar store-ban amit akartam, kivéve a GMaps alkalmazást. Persze én átlag felhasználó vagyok.

(#1047) sasreti válasza BomiBoogie (#1045) üzenetére


sasreti
csendes tag

Visszaolvastam és láttam, hogy a filmeknél felcsillant a szemed. Csináltam pár képernyőmentést a filmes részről, Magyar id-val.

[ Szerkesztve ]

(#1048) zharmat


zharmat
csendes tag

A hétvégi op rendszer frissítés után azt látom, hogy az eddigi alkalmazás törlési mód megszűnt létezni. Vagyis ha hosszan rábökök egy alkalmazásra, akkor csak átmozgatásra van lehetőség, de a bal felső sarokból eltűnt a törlésre szolgáló 'x'.
Van valami ötlet, hogy hogyan lehet ezt a problémát készülékről megoldani, anélkül, hogy csatlakoznék a géppel az ituneshoz?
Zoli

(#1049) sasreti válasza zharmat (#1048) üzenetére


sasreti
csendes tag

Szia

iOS 6.1.2 (legfrissebb), a törlés működik tökéletesen. Hétvégén tudtommal nem volt frissítés. Mindent nem tudsz törölni, pl. Óra, térképek, üzenetek, app store, stb.

Vagy ahogy lejjebb vadászcsiga írta.

[ Szerkesztve ]

(#1050) vadászcsiga válasza zharmat (#1048) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Gondolom a beallitasokban a "korlátozások" be van kapcsolva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.