Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) blakey válasza troszti (#3000) üzenetére


blakey
titán

Mi rosszabb OSX-en? Én nem tapasztalok rosszat, de akkor utána nézek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3002) troszti válasza blakey (#3001) üzenetére


troszti
aktív tag

Az Apple notebook-os topicban sokan panaszkodnak rá, főleg az új Fotók alkalmazással vannak gondok, ami belassítja az egész rendszert... Akik viszont ezt nem használják (vagy csak minimális, főleg telefonos képekkel), náluk nincs ilyen gond, sőt, javulást vettek észre a teljesítményben. Volt aki már a Maverics-hez emlegette :)

Mivel egyenlőre semmiképp nem tervezem használni a Fotók alkalmazást (maradok a jól bevált Aperture-nél), bepróbálom a frissítést, remélem nem fogom megbánni :N

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3003) bbuffy válasza troszti (#3002) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igy van, pont indexel nálam és full mint egy 10plusz éves gép, 386 os, kb.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3004) Zitta válasza bbuffy (#3003) üzenetére


Zitta
őstag

Hát most nézem és ja - mellesleg kezd totál az idiótizmus jegyében üzemelni az Apple - sajnos...

Mostanában elkezdtem nézegetni a Lenovo Yoga notebookokat, mert emezektől én már nem remélek semmi jót.

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3005) blakey válasza troszti (#3002) üzenetére


blakey
titán

Értem, és azt egyáltalán nem kötelező használni ill. az iphoto megmarad ha netán az volt a "kedvenc", amúgy én ezeket egyáltalán nem használom, PS-t használok és utána egyből tolom Flickr-re, nem szinkronizálgatok. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3006) Zitta


Zitta
őstag

Valaki arulja el nekem legyen szives, hogy hogyan rakhatok geprol kepet erre a szarra?

Ez egy vicc, hogy szejjelkurtak a regi kijelolom a szinkronizalo kep mappat es onnan csatlakozaskor behuzza funkciot!

Azt hiszem nalam a vegnapjait fogja elni ez a degeneralt platform!

Koszonom a segitseget! :R

Komolyan mondom - ott kint valakinek elment a jozan esze! Az iTunes is egy vicc amiota osszebasztak! :W

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3007) univerzita válasza Zitta (#3006) üzenetére


univerzita
addikt

A www.syncios.com- ról letöltöd a SynciOS Manager -t. Ezzel könnyen fog menni.

(#3008) troszti válasza Zitta (#3006) üzenetére


troszti
aktív tag

Ha csak pár képek kell rámásolnom akkor általában elküldöm magamnak emailbe... :D Ha többet, akkor ez a leírás segíteni fog...

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3009) blakey válasza Zitta (#3006) üzenetére


blakey
titán

Több módszer létezik:
1. iCloud-ba vagy bármilyen felhőbe szinkronizálod
2. Files United mindkét eszközön és simán áthúzod
3. FileExplorer-rel áthúzod a cuccokat

Azt hiszem ennyi elég, de azért még akad egy-két megoldás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3010) Zitta válasza troszti (#3008) üzenetére


Zitta
őstag

Köszi nagyon rendes vagy, de sajnos ezt a funkciót már nem tartalmazza az iTunes - pont ezen kaptam fel a vizet. :R

Nem is értem kinek a nagyszerü ötlete volt összehányni ezt az egészet!?

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3011) Zitta válasza blakey (#3009) üzenetére


Zitta
őstag

Értem az ironiat a segitsegnyujtasod mogott, de ugye te sem gondolod, hogy azt a funkciot (amit a kolléga linkelt) ami eddig a legegyszerűbb volt azt ertelmes ember vette ki a rendszerbol!?

Nem baj - remelem iden is az lesz a legfontosabb, hogy a vén homokos felvallalja a nemi hovatartozasat legalabb 2x... :C

Mellesleg reggel 20 percet szarakodtam vele indulas elott, mert kellett volna pár kép amit felteszek az iPadra es vegul boxba kellett raknom... Chhh

Amúgy köszönöm és este a 2. és 3. lehetőséget megnézem - gondolom ezek Applikaciok lesznek... :R

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3012) blakey válasza Zitta (#3011) üzenetére


blakey
titán

Semmi irónia nem volt. Én ezeket használom, működnek, egy kis időt és némi pénzt rá kell áldozni, de minden megoldható és egyelőre semmi gondom nincs a platformmal. Tehát csak segíteni akartam, ráadásul még van pár alkalmazás amivel össze tudod hozni a transzfert.

Igen, ezek app-ok, de mi a gond a felhővel? Onedrive, Box, Skydrive, Dropbox, Meg, stb lehetőség van.
Androidról Shareit segítségével küldök anyagokat. Szóval azért akadnak jó app-ok amivel nem vagyunk kizárva a nagyvilágból

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3013) troszti válasza Zitta (#3010) üzenetére


troszti
aktív tag

Bocsi, én még kb 3 hete így másoltam képeket... Amúgy így akkor tényleg egy vicc az egész! Lehet azt akarják elérni, hogy csak a Photos appon keresztül tudj képeket másolni :W

Ja és ez a vén homokos szöveg feldobta a napomat :R

Tényleg elég rossz irányba haladnak sajnos, viszont nincs kedvem visszatérni a sötétebb oldalra sem :(((

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3014) Zitta válasza blakey (#3012) üzenetére


Zitta
őstag

Jovanna és tényleg köszi, de azt nem értem, hogy ha valami a frissűl akkor az hogy az anyjába butul visszafele (se)?!

És tényleg nem vagyok szarrágó... ha kell fizetek én appokért és szoktam is, de ezt így ne már. :N

Troszti: a Photos dologgal meg nem értem miért kellet megrongálni a usereket!?

Azt már nem is említem, hogy az utolsó frissítés óta a folyamatos wifi kapcsolat agyő az emeleten. Pfff

Tényleg kezdem ezt unni de nagyon!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3015) blakey válasza Zitta (#3014) üzenetére


blakey
titán

Én mindig is így használtam uh. nem tudok nyilatkozni a "veszteségről".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3016) troszti válasza Zitta (#3014) üzenetére


troszti
aktív tag

Nekem nincs bajom a Photos alkalmazással. Szerintem egy normálisan használható képnézegetős alkalmazás. Aki túl tudja magát tenni azon, hogy ne csak mappákban és fájlokban gondolkodjon, az szereti is. Véleményem szerint tök jó dolog, hogy egybe van minden, sokkal jobban átláthatóbb, ha jól "berendezi" az ember.

Azt viszont már rohadtul nem értem, hogy azért, mert megcsinálnak egy mezei usereknek szóló alkalmazást, azért egyidejűleg miért kell megszüntetni a sokkal komolyabb Aperture-t? Ez számomra érthetetlen... Jó lehet még használni, de vajon meddig.

Ja és a wifis dolog. Próbálj esetleg csinálni egy teljes visszaállítást, vagy előtte csak egy összes beállítás vasszállítását, hátha megoldja. Nekem volt régebben valami teljesen érthetetlen hiba, és ez segített.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3017) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.

Érdemes még Ipad minibe beruházni? Gyerkőcnek lenne játékra. Nekem van egy retina minim, azon szuperül mennek a friss játékok is. Vagy gyűjtögessen a gyerkőc még egy kis "locsoló" pénzt a retinásra ?

Köszi előre is

(#3018) Koczó93 válasza yimm (#3017) üzenetére


Koczó93
őstag

Látom senki nem válaszol így megpróbálok én. Kb 3 hete vásároltam egy szép állapotú minit. Sokak szerint már évekkel ezelött kevés volt a felbontás és a hw. Én elégedett vagyok vele, bár nem játszok rajta. Egy kicsivel több ram jól jönne, ez jót tenne a multitaskingnak de ettől eltekintve maximálisan elégedett vagyok. Használtan kb 30ezer forinttal drágább a retina, kérdés hogy a gyereknek megéri-e a felárat. :)

(#3019) bbuffy válasza yimm (#3017) üzenetére


bbuffy
senior tag

Gyereknek bőven elég a sima. Főleg ha odacsapja majd.:) mert mind úgy végzi. Persze ha nagyobb lurkó akkor nem, de játszani, perfekt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3020) Zitta válasza bbuffy (#3019) üzenetére


Zitta
őstag

Az enyem egy 20 ezres Otterbox tokban van es meg azon belul is folia vedi - nah azt csapkodja oda a gyerek! :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3021) troszti válasza bbuffy (#3019) üzenetére


troszti
aktív tag

Szerintem pont egy gyereknek nem elég... Ő csak játszani akar főleg, minél jobb és sok erőforrást igénylő játékokkal.

Amúgy az ilyen nagyobb játékok akadoznak, de a legtöbb játék azért elfut rajta. Ha ezen túl tudja magát tenni, szerintem simán élvezni fogja, és majd pár év múlva lecseréli.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#3022) bbuffy válasza troszti (#3021) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ok. Veszek is az egyéves lányomnak egy új retina minit, hogy fusson rajta a garfield rendesen. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3023) blakey válasza yimm (#3017) üzenetére


blakey
titán

Nemrég váltottam le a simát egy retinásra, de nem amiatt mert elégedetlen voltam, hanem mert adódott egy jó lehetőség ráadásul a nagyobb tárhely volt a vonzóbb, tehát egy 16-os helyett lett egy 32-es retina, ebben az esetben ég és föld, de az 1-es minin is simán futottak azok a játékok amikkel játszottam a gyerek ellen. :) Szerintem egy gyereknek elég lehet egy 1-es mini is, attól függ, hogy milyen játékokkal játszik, a retinát még nem fogja értéklni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3024) yimm válasza blakey (#3023) üzenetére


yimm
aktív tag

Köszi a válaszokat. :R

Igazából egy 4 és egy 10 éves gyerkőc osztozna majd rajta, kisebb nagyobb csaták árán.

[ Szerkesztve ]

(#3025) blakey válasza yimm (#3024) üzenetére


blakey
titán

Elég lesz nekik a sima, jó áron hozzá lehet jutni akár egy hibátlan, netán garanciális oéldányhoz is és a gyerekek boldogan fognak játszani rajta. Enyémet 8.2-vel adtam el és nem volt gondom vele. A dühős madarak vígan elvannak, a "mignonok" is, Daytona Rush is ment rajta, netezni is jó, szóval ezekkel nem lesz nagy gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3026) yimm válasza blakey (#3025) üzenetére


yimm
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#3027) reflex06


reflex06
újonc

Sziasztok! Kinéztem magamnak egy ilyen készüléket fehérben, 60ezerért van most eidigital-nál. Arról érdeklődnék tőletek, hogy mennyire érdemes még ilyet venni? Ha jól láttam a legújabb iOS van rajta, de meddig él még a támogatása? Érdemes megvenni, vagy hasonló árban vegyek inkább egy konkurens cégtől újabb tabletet?
Legfőképpen filmek nézésére használnám, jelenleg egy Asus Memopad-ot használok, a szériaszáma nem jut eszembe, de kb. 30000-ért vettem, szóval alsóbb kategória. Erre a célra megfelel, nem fog belassulni?
Különleges kérés/kérdés lenne, hogy torrentekkel hogy boldogul? Az androidoson tudok torrentelni rendesen, iOS-en nem tudom ez hogy működik? Valamint találok rá olyan videólejátszót, amivel tudok feliratot csatolni a filmhez?
Utolsó kérdésem az lenne, hogy online videós oldalakat, mint indavideo, vodlocker, vidto viszi a tablet?
Előre is köszi a válaszokat, és bocsi, ha néhol nagyon "laikusan" fogalmaztam!:)

Nokia 3330, Nokia 6020, Sony Ericsson T700, Nokia 500, Nokia Lumia 520, Xiaomi Redmi 3 Pro

(#3028) Zitta válasza reflex06 (#3027) üzenetére


Zitta
őstag

A felsoroltak alapjan nem ezt a gepet, sot - nem ezt a platformot javasolnam. :N

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3029) blakey válasza reflex06 (#3027) üzenetére


blakey
titán

Filmek nézésére használható, program is van ami a külső feliratokat kezeli, torrentezni nem tudom, hogy lehet-e, még nem próbáltam. Az 1-es mini lehet, hogy már nem kap frissitést. Online videó oldalakat visz, indavideot tuti de szerintem a többivel sem lesz gond. Alapjában véve szerintem tablethez a legjobb rendszer, elég sok dolog megodható, lehet, hogy torrent is menne, nem tudom, droidon sem próbáltam ki, de lehet, hogy itt az ideje. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3030) univerzita válasza reflex06 (#3027) üzenetére


univerzita
addikt

Torrentezni csak van rajta jailbreak.

(#3031) reflex06


reflex06
újonc

Köszi szépen az eddigi válaszokat! Az a kérdés meg továbbra is él, hogy lehet-e rajta torrentezni, ha valaki tudja biztosra az légyszi írja meg, mert ez lenne a döntő dolog, ha nem megy rajta, akkor nem veszem meg.:)

(feliratokat amúgy ugyanúgy tudok letölteni netről a készüléken, mint droidos tableten?)

Nokia 3330, Nokia 6020, Sony Ericsson T700, Nokia 500, Nokia Lumia 520, Xiaomi Redmi 3 Pro

(#3032) univerzita válasza reflex06 (#3031) üzenetére


univerzita
addikt

Mint a előző hozzászólásomban írtam torrentezni csak akkor lehet ha jailbreakelve a készülék. Ha ez a fontos szempont akkor más platformot javaslok.

(#3033) blakey válasza univerzita (#3032) üzenetére


blakey
titán

Ill. nem tudom, hogy hogyan oldaná meg a nagyobb fájlokat. :) 16GB nagyon gyér, a 32GB pont jó, de nem torrentre, oda kéne a 64GB. Ha ez annyira fontos akkor androidot kell választani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3034) Zitta


Zitta
őstag

Csak beérkeztek oda ahova mondtam az elején! :Y

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#3035) blakey válasza Zitta (#3034) üzenetére


blakey
titán

Torrent kivételével minden megoldható, sőt a torrent is, csak kell hozzá JB (ahogy írják), android root nélkül sem az igazi. Szóval azért annyira nem egyszerű. Mindent a tableten oldok meg, SMB, DLNA, vezérlés, stb, mindezt JB nélkül iOS-szel. Filmeket, zenéket nézek, hallgatok SMB és DLNA-n keresztül, szóval ezekkel nincs gond, a torrent kérdéses, én soha nem használtam, arra ott a gép és TV-vel tudom vezérelni iOS alól is. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3036) univerzita válasza blakey (#3033) üzenetére


univerzita
addikt

Nekem van iPhone 4-es,azon 7.2 van,nincs jailbreakelve és egy kis trükkel sikerült rá feltenni Transmission torrent letötőt. 8-ra nemlehet felrakni.

(#3037) deka10


deka10
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyen készüléket wifist a kérdésem, hogy ebben valóban nincs gps? Nem mintha hiányozna csak nem tudja belőni a helyzetem.

[ Szerkesztve ]

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#3038) Tibee86 válasza deka10 (#3037) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs benne, csak a cellular verziókban van.

(#3039) deka10 válasza Tibee86 (#3038) üzenetére


deka10
senior tag

Köszi!
Akkor nem próbálkozom tovább.

Ha azt akarod, hogy ne essen le a telefonod akkor rakd repülőgép üzemmódba!

(#3040) Themes válasza Zitta (#3010) üzenetére


Themes
aktív tag

iTunes egy vicc😁 elbeszélgetnék aki tervezte 💪🔫

Apple iPhone 11 64Gb //PS4 Slim //

(#3041) Koczó93


Koczó93
őstag

Úgy láttam megkapjuk még az iOS9-et is. Ha valaki felrakja írhatna véleményt hogy a régi vas hogy viszi, bár túlságosan nem bizakodok :)

(#3042) bbuffy válasza Koczó93 (#3041) üzenetére


bbuffy
senior tag

Csak összel lesz hivatalos verzió. A fejlesztői nem mérvadó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3043) Koczó93 válasza bbuffy (#3042) üzenetére


Koczó93
őstag

Igen, tudom. De időben kérdezek :D

(#3044) bbuffy válasza Koczó93 (#3043) üzenetére


bbuffy
senior tag

Biztos lesz egy-két update belőle mire flott minden, ahogy lenni szokott.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3045) hurenzon


hurenzon
senior tag

Hali!

Valaki tud segíteni miért nincs hang filmnézés közben?
Vlc-n ?

(#3046) Koczó93 válasza hurenzon (#3045) üzenetére


Koczó93
őstag

Milyen formátumú a film?

(#3047) blakey válasza hurenzon (#3045) üzenetére


blakey
titán

Nem használok vlc-t, de lehet, hogy valamelyik hanggal gondja van, DD, DTS. Próbálj ki egy másik lejátszót.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3048) hurenzon válasza blakey (#3047) üzenetére


hurenzon
senior tag

Köszi sikerült.
Vlc nem jó.
Ac3 hang volt.

(#3049) Koczó93


Koczó93
őstag

Elérhető a 8.4 :)

(#3050) Blackmirror válasza Koczó93 (#3049) üzenetére


Blackmirror
senior tag

és milyen?Mondjuk én épp töltöm lefelé...hamarosan kiderül :D

[ Szerkesztve ]

iPhone X@R, iPad Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.