Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) vadászcsiga válasza jurzsolt (#1450) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tényleg furcsa vagy mert szelektíven olvasol. Ott a válasz pár hsz-el feljebb mert úgy tűnik mégiscsak jól értettem.

[ Szerkesztve ]

(#1452) jurzsolt válasza vadászcsiga (#1451) üzenetére


jurzsolt
tag

Tehát akkor az ipadon kell keresnem a szinkronizációs lehetőséget, ott kell keresnem?
Nem olvasok szelektíve, csak valószínűleg nem értettük egymást, én pedig apple termékekhez ritkán jutok, akkor kell gyorsan mindent megoldanom, amikor hozzájuk megyek.

(#1453) vadászcsiga válasza jurzsolt (#1452) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem hanem pc-n az iTunes nevű programban. Ha nincs meg, az apple.hu-ról letoltheted. Ez egy program amin keresztül managelheted az eszközt.

(#1454) jurzsolt válasza vadászcsiga (#1453) üzenetére


jurzsolt
tag

Akkor majd jövő héten valamikor, ha megint megyek.
Itunes a pc-re letöltve,telepítve, regisztrálva, apple ID, jelszó, bejelentkezve, USB, gyerekjátékok letöltve a számítógépre. Azt a lehetőséget nem találtam hírtelen, hogy kerülnek át a programok! Ott fityegnek a könyvtárban.

(#1455) jaPe válasza jurzsolt (#1450) üzenetére


jaPe
tag

Szerintem kellene működnie wifi nélkül. Ha jól értelmezem van egy pc internetkapcsolattal rajta iTunes, csak wifi nincs. Rádugod az ipadet a gépre, ekkor megnyilik az itunes. Az oldalsávban kiválasztod az ipadet ( xy ipad készüléke) majd kiválasztod "középen" az alkalmazások menüt. Na ott vannak a gépen letöltött appok, mellettük egy telepítés gombbal. Értelemszerűen arra klikk, majd jobb alul alkalmazás.
Remélem tudtam segíteni, és jól értelmezem a problémát. Azért ha lehetséges, egy wifi router beszerzése megfontolandó :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1456) jurzsolt válasza jaPe (#1455) üzenetére


jurzsolt
tag

Így már világos, köszönöm. Nekem itthon van wifi, nekik már pedzegettem 5-10000 forintos wifit.

(#1457) jaPe válasza jurzsolt (#1456) üzenetére


jaPe
tag

ha jól körbenéztek akár 3.000 forintért is találtok valami olcsót. Azért az iPad meg minden okos készülék csak "félkarú óriás" wifi nélkül! :) örülök, hogy segíthettem.

(#1458) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Van olyan lehetőség a minin ,hogy a fotókat csak én tudjam megnézni ?

(#1459) GGMPC válasza Gedeon31 (#1458) üzenetére


GGMPC
őstag

Aha van... Zarkozz be egy szobaba! :C :DD :))

(Amugy szerintem az Altalanos beallitasokon belul lehet korlatozni dolgokat - jelkodzar, korlatozasok menupontokon belul...)

[ Szerkesztve ]

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1460) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Keresem az App Store-ban Minire a Viber-t, de nem találom. Nem lehet feltenni rá?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1461) GALARDO válasza AMATŐR (#1460) üzenetére


GALARDO
addikt

Nincs iPad verzió, csak a szifonos verziót tudod feltenni.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1462) AMATŐR válasza GALARDO (#1461) üzenetére


AMATŐR
őstag

Köszönöm! Nem értem, miért nem készítenek ipad verziót, igény lenne rá.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1463) kiszu válasza AMATŐR (#1462) üzenetére


kiszu
senior tag

Teljesen tökéletesen megy az iphone verzió is. Persze ,szebb lenne ha nem kéne kinagyitani kétszeresere. De,normálisan megy.

(#1464) GGMPC válasza AMATŐR (#1462) üzenetére


GGMPC
őstag

Azert nincsen, mert arra ott van az iMessage es a Face Time esetleg Skype!!!

Nem eleg???

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1465) kiszu válasza GGMPC (#1464) üzenetére


kiszu
senior tag

Ilyen elven iphonera se adták volna ki.
És mi van,ha neki tengernyi ismerőse van aki androidos vagy win platformon van.?
Azokkal sokra megy a facetime-al és imessage-el.

[ Szerkesztve ]

(#1466) GGMPC válasza kiszu (#1465) üzenetére


GGMPC
őstag

Na pont az ilyen okos beszolas miatt irtam oda a Skype-ot is!!!

:C

(Noha tenyleg nem ertem, hogy a WhatsApp vagy a Viber miert nincsen iPadra, de szerintem ami kesik az nem mulik)

De ha mar hinylistanal tartunk, akkor inkabb a Flash Player hianyat emelnem ki, ami igazabol egy vicc!

:K

[ Szerkesztve ]

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1467) HardRic válasza GGMPC (#1466) üzenetére


HardRic
addikt

Flash az hivatalosan is a kinyírás közepén áll. Az Apple hamar felismerte hogy a html5-é a jövő, és a legtöbb videótartalom már erre is optimalizált. A Flash Androidon is mindig szar volt, és már ott sem elérhető Playből, még Winfos RT támogatja az ARM alapú cuccok közül, de ott is szaggat, mint nagyanyám a nokedlit. Ne akard iPadre. Egyébként hol hiányzik?

[ Szerkesztve ]

(#1468) jaPe válasza HardRic (#1467) üzenetére


jaPe
tag

Én használnám streameknél. Androidos mobilomra rátettem manuálisan a flash playert, azon nagyon szépen megy, de nem kell mondanom, hogy nagyobb kijelzőn élvezetesebb lenne. :) A puffin böngesző az valamilyen szinten megoldja, de pont a streameknél darabos a videó.
Viber nem lenne rossz am. De megvagyok nélküle. :)

(#1469) vadászcsiga válasza jaPe (#1468) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondj már egy ilyen streamet le akarom tesztelni a tabomon.

(#1470) jaPe válasza vadászcsiga (#1469) üzenetére


jaPe
tag

Sajnálom, de ha nem vagy regisztrált tag nem tudod kipróbálni, és a regisztráció meg van szüntetve.
Am. [link] erről az oldalról van szó.

Am. Vmi olyasmi alkalmazást nem tudtok, mint androidra az AdFree? Nem szeretem ha a képembe nyomják a hirdetéseket. :))

[ Szerkesztve ]

(#1471) vadászcsiga válasza jaPe (#1470) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Cydiában van

(#1472) jaPe válasza vadászcsiga (#1471) üzenetére


jaPe
tag

Pontos nevet tudnál mondani? Olyan kellene ami nem csak böngészőbennem alkalmazáson belül is tiltja. :R

(#1473) vadászcsiga válasza jaPe (#1470) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez elég warez szagúnak tűnik

Reklámblokkolót keresem. Ad szóra kerestem de csak az adblockert dobja ki ami tényleg csak a safariban blokkolja. De van rá megoldás, meg kell venni az appot.

[ Szerkesztve ]

(#1474) jaPe válasza vadászcsiga (#1473) üzenetére


jaPe
tag

Találtam egyet most cydiaban. Ez úgy néz ki működik. :R :))

(#1475) bbuffy válasza vadászcsiga (#1473) üzenetére


bbuffy
senior tag

A Cyida nem warez. A programok törése és lopása a warez. Erre még anno törvény is született a zusában:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#1476) GGMPC válasza kiszu (#1465) üzenetére


GGMPC
őstag

Na tessek - Mac-re es Windowsra tolhatjatok fel a Viber-t es allitolag nagyon jol mukodik!

Nemsokara a tablet verzio is meglesz!

:C

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1477) vadászcsiga válasza bbuffy (#1475) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem is írtam ilyet, olvasd el mégegyszer mire reagáltam. Van egy link ott, arra.

(#1478) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Hali!

iPad vásárlás előtt állok és két hete szenvedek, hogy mini legyen vagy iPad 4. Sajnos nincs lehetőségem elmenni, olyan boltban, ahol meg tudnám nézni a két készüléket. Igazából könyvolvasásra, sorozat nézésre, netezésre és néha játékra kellene a kütyü. A mini tetszik, meg a mérete is stimmel, viszont a kijelző kicsit elkeserít. Néhányan azt írjátok, hogy teljesen jó a mini kijelzője, mások pedig, hogy sz*r. Sose volt tabletem, de nekem pl. a 23" monitor full hd felbontása megfelel (ami ugye lényegesen kevesebb, mint a mini pixelsűrűsége, viszont távolabbról is nézem).

Az új mini csak október környékén fog megjelenni vagy most bejelentik és akkor lehet kapni 1 hónap múlva?

(#1479) vadászcsiga válasza Sur1G (#1478) üzenetére


vadászcsiga
félisten

NIncs egyik sem nekem de ha a pénz nem számít akkor egyértelműen ipad 4. Retina mindent visz

(#1480) Tibee86 válasza Sur1G (#1478) üzenetére


Tibee86
veterán

Ugyanebben a helyzetben voltam 1-2 hónapja, annyi különbséggel, hogy én nyomkodtam mindkettőt elég sokat.
Arra jutottam, hogy nekem a Mini kell (a rendes iPad számomra nagy, nehéz, hosszabb távon kényelmetlen fogni, gépelés se jön be rajta), viszont mivel "csak" egy iPad 2 kis kijelzővel, így megvárom a retina változatot, abban már csak lesz egy ütősebb hardver is.

Innen szerintem senki nem dolgozik az Apple-nél, így a bemutatásról/megjelenésről senkinek nincs fogalma, max tippje.

[ Szerkesztve ]

(#1481) Sur1G válasza vadászcsiga (#1479) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Az túlzás, hogy nem számít a pénz, de most legalább 2 évre tervezve azt a +30 ezret kibírom, amennyivel az iPad 4 többe kerül. Az ipad 4 súlya és mérete taszít kicsit a megvételétől. Nem tudom mennyire kényelmes 650 grammot tartani könyvolvasásnál, ellenben a 300 grammal, meg ugye a hordozhatóság is szempont. A hardver meg igazából annyira nem érdekel, mert úgyse fogom sose használni olyan dolgokra, amire nem lenne elég a mini hardvere. Amúgy folyamatosan olyan érveket hozok fel, ami a alapján a mini-t kellene vennem, de akkor is idegesít:D.

Szerk: OK, hogy nem tudja senki, de most lesz valami bejelentés júniusban. Ha csak októberben jelenik meg, akkor nem várnám meg, de ha 1 hónap múlva esetleg elérhető lenne, akkor lehet megvárnám az új minit.

[ Szerkesztve ]

(#1482) vadászcsiga válasza Sur1G (#1481) üzenetére


vadászcsiga
félisten

650 gr??? Itt van kéznél Steve Jobs könyve, 1,2 kg
Ha 2 évre előre tervezel akkor meg pláne a 4, de te döntesz.

(#1483) jaPe válasza Sur1G (#1478) üzenetére


jaPe
tag

Egyedül a könyvolvasás az ami hagyhat némi kivetnivalót maga után. Nagyon pici betűméretnél elég szőrösek a betűk, viszont nekem az olyan kicsi betűméret am. is kényelmetlen. Jól olvasható betűméretnél nincs probléma. Nyilván a retina ilyen szempontból jobb, ott viszont nekem a mérettel és súllyal lenne gondom. Könyvolvasásra így egyik sem tökéletes, viszont mindkettő használható. Nekem a mini is megfelel. A többire teljesen jó mind a két készülék. Szerintem a kijelző sem rossz, nagyon szép színei vannak, a betekintési szög közel 180 fok, fényerő is nagyon rendben, a videózás ezen is élvezetes, ilyen szempontból csak full hd felvételek lejátszásakor veri a retina kijelző, am. teljesen mindegy. Nyilván az iPad 4 jobb kijelzővel meg erősebb hardverrel rendelkezik, de a minin sem nagyon találkozni akadással. Ha pénz nem számít és a nagyobb méret meg a súly nem zavar akkor iPad 4, nekem viszont nem érte meg a felárat a kijelző meg a hardver, mert ez is teljesen vállalható.

Esetleg egy iPad 3 vételén is elgondolkodhatsz, retina abban is megvan, és az is gyors azért. :))

[ Szerkesztve ]

(#1484) Ilidzser válasza Sur1G (#1478) üzenetére


Ilidzser
tag

Nekem van itthon egy iPad Mini és egy iPad 3 is. A szempontjaidat nézve én vennék egy garis, olcsóbb minit itt a HP-n, amin nem tudsz bukni akkorát ősszel.
A nagy iPad tényleg nehéz és nagy is. Kézben tartani egyértelműen nehéz. Én kevésbé szeretem.

(#1485) madgie válasza Sur1G (#1478) üzenetére


madgie
titán

Epölbót, vagy MM, bemégy kipróbálod, megrendeled ócsóbb helyről, amelyik tetszik. Nekem három ipad-em volt eddig, nagyon csalogatott a mini mérete, de a retina után egyszerűen nézhetetlennek találtam a mini kijelzőjét.

A retina jóságát annyira szeretem, hogy az otthoni, full hd monitor is borzalmas volt mellette, így cseréltem wqhd-re (2560x1440), amint belefutottam egy jó vételbe.

(#1486) Sur1G válasza Ilidzser (#1484) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Céges beszerzés lesz, így csak az új jöhet szóba. Majd feldobok egy érmét vagy nem tudom.

(#1487) tomi5244 válasza Sur1G (#1486) üzenetére


tomi5244
őstag

Ipad4 tulajként azt mondom, hogy otthoni - keveset cipelős - használatra optimálisabb a nagyobb. Tény, hogy hosszabb használatnál némi alátámasztást igényel, de kárpótol a kristálytiszta kijelző! :) Javaslom hogy ne kapkodd el, törekedj arra, hogy nézd meg élőben mind két modellt. (Én is és még sokan mások is így jártak el)

[ Szerkesztve ]

(#1488) randras válasza Sur1G (#1486) üzenetére


randras
veterán

Már nem azért, de komolyan megvennéd akár az egyiket is úgy, hogy élőben meg sem nézted? Nonszensz, keríts rá alkalmat, és ott rá fogsz jönni, melyik kell.

(#1489) Sur1G válasza randras (#1488) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Tanácsotokat megfogadva elmenetem megnézni a Minit, illetve az iPad 4-et. A mini kijelzője a 4 mellett elég gáz, viszont, ha sokáig nézem használható. Az iPad 4 méretéről, illetve súlyáról viszont ezt nem tudom elmondani. Marad a mini, aztán, ha megjelenik az újabb kiadása normálisabb kijelzővel, akkor majd megpróbálom lecserélni.

Köszi a segítséget!

(#1490) GGMPC


GGMPC
őstag

Nekem van egy MacBook Pro-m, egy iPhone 4S telefonom es kiegeszites keppen vettem egy iPad mini-t ami ehhez az osszeallitashoz maximalisan megfelel.

(Mert nem mindig van hangulatom apro dolgokert kinyitogatni vagy esetleg magammal vinni a notebookot)

Szoval ha hasonlo cipoben jar a forumtars, akkor a mini maximalisan jo es elegendo valasztas, ha ennel karcsubb az osszeallitasa, akkor lehet hogy jobban jar az iPad 4 keszulekkel - noha ez penztarcafuggo kerdes is lehet!?.

Ez a Retina dolog meg szerintem nem letkerdes...

:K

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1491) randras válasza Sur1G (#1489) üzenetére


randras
veterán

Naugye. :) Azért a "használható" szó szerintem kicsit degradáló. Tény, hogy én is szívesebben használnék egy retinás Minit, de ne alacsonyítsuk már a nem retinás kijelzőt a 20 ezres androidos ipari hulladék TFT paneljéhez, amire szintén azt írják: használható erre meg arra.

(#1492) jaPe válasza randras (#1491) üzenetére


jaPe
tag

+1 :) szerintem is elég korrekt ez a kijelző. Nyilván nem retina, de nem minden a pixelsűrűség. :))

(#1493) madgie válasza GGMPC (#1490) üzenetére


madgie
titán

"Ez a Retina dolog meg szerintem nem letkerdes..."

Á, dehogy, nem fontos dolog a kijelző egy olyan készüléken, ami végső soron csak a kijelző milyenségére épít.

(#1494) jaPe válasza madgie (#1493) üzenetére


jaPe
tag

Azthiszem nem sikerült megfognod sem a táblagép, sem a kijelzők minőségének a lényegét. Teljesen ugyanaz a helyzet mint a kamerákkal...sokan a megapixelek alapján rangsorolják őket közben az korántsem minden. Egy szóval nem mondja senki, hogy a mini kijelzője jobb lenne, mert nyilván nem az, de sokan már a gagyi kínai tabletek tft kijelzőihez hasonlítja ezt a megjelenítőt. Amíg nem voltak retina megjelenítők addig is megfelelt, az iPad 2 kijelzője mondjuk. Ez kb ugyanaz mint a mobiloknál...megjelent pár fhd kijelzős csoda, aztán a 800x480as felbontást már lehúzzák, mikor két éve ódákat zengtek róla. Nagyon szép a retina kijelző, de szerintem a minié sem olyan rossz mint ahogy beállítják néhányan... :N

(#1495) Watto1991


Watto1991
senior tag

Szerintem is el van túlozva ez a "retina nélkül nincs élet" meg "a Mini felbontása miatt éppen használható "...
Komolyan mondom nem értem. Itt van a Minimen mind az 5 Trónok Harca könyv, semmi pixelesedést nem látok, tökéletesen olvasható és semmi zavaró tényező nincs.

És igen, próbáltam már az iPad 4et is, de a vastag keret, meg a súlya visszataszító volt. A kijelzőtől meg nem dobtam hátast, betöltöttem ugyanazt a képet, mint a Minin, egymás mellé raktam őket. A 4-esen picivel szebbek voltak a zsínek, de semmi egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#1496) AMATŐR válasza Watto1991 (#1495) üzenetére


AMATŐR
őstag

+1 :K

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#1497) GGMPC válasza madgie (#1493) üzenetére


GGMPC
őstag

Akkor csak nyugodtan sznobkodjal - en hasznalom, te meg a kepernyot vizslatod es ugy allitod be az iPad mini-t, mintha valami Videoton tv kepernyojet hasonlitgatnad egy uj Panasonic LED tv-hez - VICC!!!

Hagyjuk mar ezt! 2-3 eve meg orultel ha ennel sokkal gyengebb kepminosegtol szaraz maradt a pelenkad!

Most meg itt mar mindenki retina megfejto lett!?.

:C

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1498) GGMPC válasza madgie (#1493) üzenetére


GGMPC
őstag

Tudod, hol szamit a kijelzo???

Ott annal a telefonnal peldaul, amelyiknel a fantasztikus szarszung gyartotta amoled lett berakva es esti hasznalatnal tiszta folt es paca az egesz!

Nem itt ahol a tokeletes kepet a majdnem tokeletessel hasonlitgatjuk ossze!

amoled black spots - ezt ird be a gugliba es klikk a kepekre - na ott szamit a kepernyo es egy halom hozzanemerto kozli, hogy nem szamit, mert nem figyel ra...

Szoval azoknak letolhattad volna ezt a "A dehogy" monologodat, csak nem nekem!

Tema lezarva!

;)

LG G3 32/3 Titanium, iPhone 4S, Motorola V3xx, Motorola K1, Motorola V60, MacBook Pro 15' - 8GB RAM - 500GB SSD, iPad Mini 32GB LTE...

(#1499) tomi5244


tomi5244
őstag

Szerintem ne nagyon vitázzunk olyanon dolgon amin nem lehet, vagy legalábbis nem érdemes. :) Engem egy hajszál választott el a minitől, de végül a "nagy" mellett döntöttem. És most nem csak a pixel harcok miatt mondom, hanem azért mert van ahol egész egyszerűen a nagyobb képernyő előnyösebb. Ha pl. este egy sorozatot meg akar nézni az ember az ágyban vagy fotelben, bárhol, azért a nagyobb képernyőn mégiscsak élvezetesebb.

Mondjuk ha sokat utaznék akkor egy 3G-s iPad Minit vennék plusz mellé egy sima "butafont" Csak azért mondom, mert ez anno fel is merült bennem :D

Mindenki másra használja a tabletet, nem vagyunk egyformák. Persze véleménye és kérdései lehet bárkinek.

T

[ Szerkesztve ]

(#1500) madgie válasza GGMPC (#1497) üzenetére


madgie
titán

Nos, nem. Tíz (!) éve 2048*1536-os CRT előtt ültem, aztán jött a buta-LCD éra, 1280*1024-es pixelhegy elé kényszerült az ember ,amit egy évtized után sem tud igazán Full HD fölé tornázni az ember, mert a nyüves Windows nem támogatja mondjuk a 4K kijelzők skálázását úgy, ahogy mondjuk az OS X csinálja.

Szerintem ne vitázzunk arról, hogy sznob vagyok-e (személyeskedést ismered-e? nem igazán tolerálják a modik), veled (veletek?) ellentétben nekem nem az első iPad-em, én már az iPad1-nél hiányoltam a felbontást. E-bookok olvasásánál rossz volt nézni a szőrös betűket. a PH! olvashatatlan állított formátumban belenagyítás nélkül (retinán olvasható, próbáld ki). meg hasonlók. Aztán csak megvettem az iPad 2-t is, mert vékony volt, mert gyors volt, mert megetettek vele, nem hittem, hogy lesz négyszer ekkora pixelmennyiség a közeljövőben a táblákban. Nos, lett, én meg rakosgattam a forintokat, mikor érdemes váltani és hogy (elég pozitívan kaptam el a váltást, az iPad 2 árán alig buktam ,az iPad 4 meg pont akkor jelent meg, így arra váltottam). Néztem ám a Minit is, szép, kicsi, könnyű, de nem volt jó ránézni a négy mellett. Amint kijön a retina variáns, sokan váltani fognak, illetve sokan akkor fognak eleve elgondolkodni a vételén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.