Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) HardRic


HardRic
addikt

Én vagyok itt az egyetlen aki az Air-t még könnyebbnek képzelte? Előtte minim volt, aztán erre meg azt mondogatták, hogy egy felnagyított mini, úgyhogy az agyam valahogy olyasmi súlyt társította hozzá. Első kézbevételkor ezért kicsit meglepődtem, de azóta már teljesen megszoktam és kényelmes, csak furcsa volt.

(#4302) csab2 válasza bundli (#4284) üzenetére


csab2
veterán

Aha, ahogy azt te gondolod. Amikor megjött az Air, majdnem elejtettem, annyival könnyebb, kisebb mint a 4. És a fogása is sokkal jobb.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4303) bundli


bundli
tag

Az lesz a legjobb, ha megtapogatok párat élőben. Bár már csak Mini 2, 4 és Air érhető el, tehát 2-t és 3-at nem igazán tudok megnézni sehol sem sajna :(

[ Szerkesztve ]

(#4304) spawn21 válasza bundli (#4293) üzenetére


spawn21
veterán

4-ről váltottam, érezhetően könnyebb.

iPhone 13p

(#4305) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#4294) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ilyen nincs. 5 napig semmi probléma, most hogy beírom es eldicsekedek, naná hogy újraindul.
Ilyenkor mi van? Produkálni nem tudom, random csinálja. Melyik az a APR akik nem kételkednek az ember szavában?

(#4306) bundli válasza spawn21 (#4304) üzenetére


bundli
tag

Egy 3-at meg lehet már találni 70-80-ért is aprón, míg Air-t újonnan majdnem 2x annyiért vesztegetnek, kérdéses, hogy ez a "könnyebb" érzés valóban megéri e a nem kevés felárat.

Nagy baromság lenne venni egy iPad 1-et erre a célra ami nekem kell 30-ért? Végülis PDF olvasásra, böngészésre bőven elég és sok + pénz a zsebemben maradna. Játék, film, kamera nem érdekelne, arra ott az iPhone 5 vagy a laptop

[ Szerkesztve ]

(#4307) erdoke válasza vadászcsiga (#4305) üzenetére


erdoke
titán

Esetleg a logbam is lehet valami a respringgel kapcsolatban.
Valami nem kóser a gépeddel, mindenképpen nézesd meg.

A legjobb aláírás a héten

(#4308) vadászcsiga válasza erdoke (#4307) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igazad van ez nem is reboot hanem respring

(#4309) HardRic válasza bundli (#4306) üzenetére


HardRic
addikt

iPad 1? Az a kijelző kb bűn egy 250+ ppi-hez szokott szemnek. Főleg pdf-ekre. Egyszerűen zavaróan recések a betűk, csúnyák a szövegek, eltűnnek a részletek. Akkor már egy iPad 3, ha nem akarsz a mostaniak közül válogatni.

(#4310) #27813376 válasza bundli (#4306) üzenetére


#27813376
törölt tag

Ha talalsz normalis harmast, vedd meg. Sulyon kivul semmi negativumot nem fogsz tapasztalni. Nemelyik hasznalt hajlamos restartolgatni, en azert adtam el az enyemet mert 40 szazalek korul mindig ujraindult.

(#4311) joey04 válasza vadászcsiga (#4294) üzenetére


joey04
titán

Nekem meg 2 napja újra kellett indítanom. :)
YouTube meghülyült, ha elforgattam a gépet, akkor belefagyott az animációba (hang ment tovább) de ki sem engedett lépni vagy fél percig ilyenkor. Többi alkalmazásnál nem volt gond. Bezártam/újraindítottam, akkor is csinálta. Letöröltem majd visszatelepítettem, akkor is. Aztán végül beadtam a derekam és újraindítottam az egész gépet, azóta jó. Más anomália eddig nem volt vele és ez is a yt baromsága volt, mert más alkalmazásnál ilyet nem csinált. :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4312) spawn21 válasza bundli (#4306) üzenetére


spawn21
veterán

A kérdésed akkor okafogyottá vált, hiszen mar régen eldöntötted mit veszel.
Használd egészséggel

iPhone 13p

(#4313) vans? válasza bundli (#4306) üzenetére


vans?
őstag

Kb. semmire nem jo mar az iPad 1, de meg kettest se vennek semmikepp.

hábm bábm

(#4314) vadászcsiga válasza joey04 (#4311) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ilyen érdekesség nálam is volt tegnap, iFiles-ban akartam egy nagyobb fájlt dropboxból FTP-re másolni, de mivel baromi lassan ment a töltősáv, gondoltam kilepek. Pár perc múlva vissza néztem de azonnal bezárta. Megcsináltam még 4x, majd azt írta ki hogy az iFiles 5x crashelt, ezért safe módban nyílik meg. Ráböktem a szövegre es folytatódott minden, kivéve a másolást.
Ilyen megoldás 6 alatt nem volt. Ezt most vajon az app, vagy az OS csinálta? Én az utóbbira tippelek

[ Szerkesztve ]

(#4315) bundli


bundli
tag

iPad 1-2-nél én is a kijelző felbontásától félek, inkább skippelem, beláttam én is, hogy nem túl nyerő választás olvasáshoz. Lehet akkor egy 3-as lesz belőle, hátha sikerül kifogni olcsón egyet. Ha nem, akkor inkább Air.

Nem sürgős a dolog, nyár végéig ráér, várható valamikor árcsökkenés esetleg?

(#4316) oba válasza bundli (#4315) üzenetére


oba
addikt

szerintem nem sok érte az ára, persze a 16 gigás wifi verzióról beszélek
ha meglesz úgy sem csak könyvolvasásra fogod használni... :)
ha meg netezni is akarsz akkor nem árt a gyors cpu és a több ram... amúgy is gondolom hosszú távra tervezel

csakis air én azt mondom :) esetleg mini retina, de ugye az csak akkor jó ha a mérete megfelelő neked

(#4317) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Lehetne valahogy Windows távoli asztal kapcsolatot létrehozni?

Köszi, Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4318) Blue@X válasza Luser2000 (#4317) üzenetére


Blue@X
senior tag

Parancsolj: [link]

(#4319) Luser2000 válasza Blue@X (#4318) üzenetére


Luser2000
addikt

Köszönöm szépen!
Ez klassz, nem is gondoltam volna.
Azt hogyan tudnám elérni, hogy a távoli kapcsolaton keresztül mondjuk ha abban megnyitok egy Total Commandert vagy Windows File Böngészőt, akkor az ott (azaz a szerveren) lévő fájljaimat át tudjam húzni / másolni az iPad-re?
(5 éve tabletezek, de ezt még sosem próbáltam, ismeretlen az egész még nekem).

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4320) univerzita válasza Luser2000 (#4319) üzenetére


univerzita
addikt

Nagyon jó a Remote File. Rá lehet vele kapcsolódni a windows gépre, nas- ra . Van benne beépített media lejátszo.

(#4321) Luser2000 válasza univerzita (#4320) üzenetére


Luser2000
addikt

De én a céges szervert kell elérjem, a UAC alapján. Arra is jó?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4322) bundli válasza oba (#4316) üzenetére


bundli
tag

Igen-igen tudom. Air lenne a legjobb, 16-os felé biztos nem mennék, de ez baromi sok pénz nekem. Lenne rá keret, de sajnálom rá. Nem tudom mennyire vagyok érthető.. Nem tudom, hogy valóban kihasználnám e eléggé, hogy megérje venni. Ha vennék biztos hosszútávra, legalább 3 évre venném.

(#4323) vans? válasza bundli (#4322) üzenetére


vans?
őstag

Megveszed, tetszik, megtartod (97% esely van erre ;] ). Megveszed, nem erte meg, eladod kis bukoval (3%).

hábm bábm

(#4324) univerzita válasza Luser2000 (#4321) üzenetére


univerzita
addikt

Asz nem tudom.

(#4325) oba válasza bundli (#4322) üzenetére


oba
addikt

egy már ma 2-3 éves iPad nem fog tudni kiszolgálni téged még 3 évig

esetleg vedd használtan az airt vagy hardverapro -n vvalamilyen kereskedőtől
100ezerből meg tudod úszni a dolgot és akkor a jelenlegi legjobb iPaded lesz... nyár végén szerintem 10ezerrel olcsóbb lesz ugyanez a művelet

(#4326) bundli válasza oba (#4325) üzenetére


bundli
tag

Én is már csak Air-ben gondolkozok, az szerintem csak elég lesz 3 évig, addig szoftverfrissítést is meg kéne kapnia ha minden igaz.

vans?:

Végül is 10 ezer bukással bőven kiegyeznék, hogy kipróbáljam, hogy valóban kell e nekem ilyen. Csak nagy a kockázat, hogy el tudnám e adni max ennyi bukóval.

[ Szerkesztve ]

(#4327) Gudy válasza bundli (#4326) üzenetére


Gudy
tag

Szerintem nem bánnám meg az Airt. nekem előtte volt egy pár Androidos tábor, pl 2 nexus is, de ez a cucc nagyon más kategória. Na ok, az ára is, de ha kézbe veszed, nem akarod majd lerakni.

(#4328) erdoke válasza bundli (#4315) üzenetére


erdoke
titán

Ha a súly nem zavar, és sokkal olcsóbban jutnának hozzá, a 4 szerintem még mindig a leginkább kiegyensúlyozott iPad. Az üzemideje is a leghosszabb az összes közül.
Szerk: OFF

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4329) bundli válasza erdoke (#4328) üzenetére


bundli
tag

Mi a fenétől jobb az üzemideje a 4-nek, ha az Air-ben újabb SOC van, ami gondolom korszerűbb és kevesebbet fogyaszt.

Egyébként a 4-es valóban jó lenne nekem, csak jó ha 10-essel olcsóbb, mint az Air az meg baromi kevés...

[ Szerkesztve ]

(#4330) csab2 válasza bundli (#4322) üzenetére


csab2
veterán

3 évre mindenképpen Air.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4331) bundli


bundli
tag

Egyébként laptop mellé van értelme venni iPadet? Van aki használja a kettőt együtt? Érdekelne a véleménye.

ui.: Elnézést a sok offért, de más témák eléggé panganak, másrészt itt elég jól informált és kedves fórumozók vannak, így inkább ide írnék ilyen buta kérdéseket, ha nem zavar senkit

(#4332) #27813376 válasza erdoke (#4328) üzenetére


#27813376
törölt tag

Mivel jobb a hármasnál a gyakorlatban?

bundli:
Én pont úgy használom. Photoshopra, táblázatra a laptop, útközben, meg tárgyalásokon prezentálni az AIR.

[ Szerkesztve ]

(#4333) bundli válasza #27813376 (#4332) üzenetére


bundli
tag

Én egyébként diák vagyok, ez kimaradt. Egyébként innen indult ki az egész dolog, hátha érdekel valakit: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4334) univerzita


univerzita
addikt

Kiszivárgott video a próba nitásról WWDC. http://www.nowhereelse.fr/iphone-6-video-wwdc-2014-98039/

(#4335) HardRic válasza bundli (#4329) üzenetére


HardRic
addikt

Az Airben jóval kisebb akksi van, mint a 4-ben.

(#4336) Gadgetfan_ válasza bundli (#4331) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én is laptop mellé vettem, egy Thinkpadem van itthon, de mióta megvettem az Airt, tavaly novemberben, kétszer nyitottam ki a notit.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#4337) focvis válasza bundli (#4333) üzenetére


focvis
veterán

írod, hogy még diák vagy. Ha nincs villantási kényszered, akkor szvsz keress egy megkímélt iPad 2-t, 50 k körül már találsz, én két hónapja adtam el egy 32-est 55-ért. aránylag kevés kompromisszummal még ma is használható, ha kinagyítod a szöveget, akkor nem pixeles. menj be pl. az iSamuraiba, ott meg tudsz nézni használt készülékeket is.

én is laptop mellett használom, de kell is mellé, ha tartalmat akarsz létrehozni.

(#4338) focvis válasza focvis (#4337) üzenetére


focvis
veterán

folyt.: a különbözetet meg bulizd, kiránduld el. Az aktuális csúcsgépet megveheted akkor is amikor már dolgozol, csak akkor már bulizni kevesebb alkalmad lesz, az emlékek viszont megmaradnak.

(#4339) bundli válasza focvis (#4337) üzenetére


bundli
tag

Nem villantani akarok vele, mert nem az a típus vagyok, inkább tényleg a legjobbat akarom venni, ami az igényeimnek megfelel és ne kelljen fél-1 év után cserélni, mert már nem jön rá szoftver stb.

Jó lenne megnézni élőben egy iPad 2-t, iSamurai-t lehet majd beütemezek egy látogatást, de elég nehéz manapság találni ilyet, ha retinább kijelzője lenne, nem gondolkoznék, biztos megvenném.

Egyébként nálam tartalomfogyasztásra lenne főképp, nem pedig tartalom létrehozásra.

[ Szerkesztve ]

(#4340) Luser2000 válasza Luser2000 (#4319) üzenetére


Luser2000
addikt

Szóval erre valaki?

"Azt hogyan tudnám elérni, hogy a távoli kapcsolaton - Microsoft Remote Desktop - keresztül mondjuk ha abban megnyitok egy Total Commandert vagy Windows File Böngészőt, akkor az ott (azaz a szerveren) lévő fájljaimat át tudjam húzni / másolni az iPad-re?"

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4341) erdoke válasza bundli (#4329) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt, de a lényeg az akksi, ami a 3-4-ben jóval nagyobb.

(#4332) đension
Érezhetően gyorsabb és másfélszer annyit bír akksiról.

A legjobb aláírás a héten

(#4342) Gadgetfan_ válasza bundli (#4339) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

IPad2-t én nem vennék a helyedben, az már nem biztos, hogy megkapja az iOS8 támogatást, amiben ha minden igaz lesz pár tabletes okosság, mint az osztott képernyő, és vendégfelhasználó funkció. Ha nem Air, akkor minimum a hármas az szerintem, amit érdemes megcélozni.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#4343) bundli válasza Gadgetfan_ (#4342) üzenetére


bundli
tag

Most valahogy úgy vagyok, hogy először megtapicskolom a 4-et és az Air-t és döntök a kettő közül. Ennél régebbit nem vennék, mert hosszabb távra gondolok. Aztán nyár végén a keresetemből megpróbálok venni egyet, ha minden jól megy. :R

(#4344) vadászcsiga válasza bundli (#4343) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ennyit filózni bakker. Ha gördülékenyen akarsz használni egy apple terméket mindenképpen a legújabban vedd, a többi kompromisszum. Ez a cég nem arról szól hogy a régebbi termékeit meghagyja használható állapotban, de a világ sem.

(#4345) #27813376 válasza bundli (#4343) üzenetére


#27813376
törölt tag

Szerintem hagyd a francba, és majd a nyár végén, vásárlás előtt egy héttel kezdj el filózni.

(#4346) Szabikaa20 válasza bundli (#4343) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Én sem értem ezt a filózást,ha még nem is akarod megvenni...Addig 50x átgondolod/meggondolod magad!Söt akkor azon fogsz filózni,hogy jön az új októberben,akkor már 3közül válogathaszt... :O :N

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#4347) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Sziasztok! Nekem az lenne a problemam hogy iphone ra be van allitva az email fiokom,ami hibatlanul mukodott,
Lett egy ipad is amire szinten icloudbol belett allitva a fiok, de innentol kezdve az iphone al mar Nem tudok emailt kuldeni.... Ez mitol lehet?

(#4348) erdoke válasza Szecsy (#4347) üzenetére


erdoke
titán

Szolgáltató/céges SMTP szerver csak egy (mobil) eszközt engedélyez?

A legjobb aláírás a héten

(#4349) Szecsy válasza erdoke (#4348) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Ez konnyen lehet, mit tudnek csinalni?

(#4350) bundli válasza vadászcsiga (#4344) üzenetére


bundli
tag

Van akinek nem megy csak úgy egyik napról a másikra kiadni 150 ezret egy tabletre és előtte azért körülnéz, hogy mégis mire akarja kiadni azt a valag pénzt, sajnálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.