Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) proton78 válasza ANDROID??? (#2098) üzenetére


proton78
csendes tag

Feltettem tök jó csak, elvireg erre gyártották csak elszabták. A tetejére rászabták a két lukat de ha kameránál jó akkor lednél nem passzol, ha a másikon passzol akkor akkor a kamera van takarásban. :W Én a kamerát hagytam szabadon.
Az oldalakon jól passzol, de nem ér le az aljáig kb 1-2 mili kimarad.

Felhejezés elõtt be kell vizezni a fóliát úgy könnyebb korrigálni, és nem lesz buborékos. Én az elsõ próbálkozásnál nem tettem meg, felraktam rá, elkezdtem szötyögni a buborékokkal, majd 5 percnyi tökölés után letéptem és megtapostam a fóliát. Vizesen már nem volt gond vele.

A telefon müködésébe nem zavar bele. A fenti hibáktól eltekintve baba.

(#2102) qltsar


qltsar
addikt

Üdv!

Ki rendelt szilikon tokot + fóliát ebay-ről a készülékhez? Mik a tapasztalatok, melyik passzol rendesen? Nem szeretnék belefutni olyanba ami nem teljesen passzol, illetve rossz minőségű fóliát adnak hozzá.

Eddigi telefonjaimmal szerzett tapasztalataim alapján a Nillkin tokok / fóliák nagyon jó minőségűek, de itt nem tudom pontosan mi a helyzet.

Jelenleg ugyebár ez a felhozatal:

Nillkin

Jekod

MeiFeng

A Nillkinnel itt látszólag az lehet a baj, hogy nem "ül" bele teljesen a telefon, mivel a tok kisebb mint maga a készülék, így a készülék alsó és felső részeit nem fedi le a tok.

Kinek mi a tapasztalata?
_________________________

@proton78: csak nem ezzel jártál így?

[ Szerkesztve ]

(#2103) Pug válasza qltsar (#2102) üzenetére


Pug
veterán

Jól látod a Nillkinnel a problémát, plusz a nilkin nem szilikon tok, hanem "hard case" :(
Én a Jekodra tenném le a voksom, vagy mindenképpen olyanra ami a lehető legtöbbet takarja a felső "fémes" keretből, mert az biza mocskos mód karcolódik. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2104) tabesi válasza puskas1993 (#2100) üzenetére


tabesi
csendes tag

köszi, teszek egy próbát vele

(#2105) qltsar válasza Pug (#2103) üzenetére


qltsar
addikt

Szerintem a Jekod és a MeiFeng ugyanaz, csak a felirat más, vagy csak szimplán nem veszem észre a különbséget? :)

(#2106) holdab válasza tabesi (#2099) üzenetére


holdab
csendes tag

Szia.
Nekem ez a .rar létrehozósdi nem sikerült a névjegyzéknél, ezért úgy jártam el, hogy a céges nokiámból átküldtem bluetooth-on. Szerintem így a legegyszerűbb...

(#2107) proton78 válasza qltsar (#2102) üzenetére


proton78
csendes tag

Ime a tettes

[ Szerkesztve ]

(#2108) tabesi válasza holdab (#2106) üzenetére


tabesi
csendes tag

Hmm lehet, hogy csak a Sony Ericssonnál müxik a dolog a Nokiánál nem?
Lehet, hogy akkor egyből bluetooth lesz belőle, még mindig jobb mint az egyenként bepötyögés. Köszi a tippet

(#2109) mjani1172 válasza qltsar (#2105) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem nilkin van és nagyon jó,a hozzáadott fólia is.
Tényleg nem védi az alját mint írtam,viszont a hátsó hangszóró felett van valami kicsi luk(nem tudom mi célt szolgál) ami itt is megvan nemcsak a telefonon,de a többin nincs kihagyva.

(#2110) holdab válasza tabesi (#2108) üzenetére


holdab
csendes tag

Én Omnia 2-ről váltottam az Alcatelre. Kiesben és Samsung pc studióban (ból) próbáltam névjegyet menteni, átnevezni, stb. Elvoltam vele egy ideig, mire jött a Feristeni :D sugallat, hogy bluetooth-on küldjem át...
Igaz, simről bemásolni egy másik telóba, onnan átkékfogazni, majd a kapott (hiányos, lerövidített) névjegyzéket egyesével szerkezgetni sem volt 2 perc,de még mindig gyorsabb, mint egyesével bepötyögni 100+ kontaktot
Még egyszer hangsúlyozom, ez csak az én eljárásom volt, nem azt mondom, hogy nincs ennél jobb, egyszerűbb, gyorsabb...

(#2111) tabesi válasza holdab (#2110) üzenetére


tabesi
csendes tag

Hát nyilván ha tudnék, egyszerűbbet, szebbet, jobbat akkor nem kérdeztem volna :-)
Nekem ez nagy segítség, de gondolom ha valaki tud jobbat akkor megosztja velünk.

(#2112) holdab


holdab
csendes tag

Exponáló hang némítására, eltüntetésére tud valaki megoldást?

(#2113) mobilbazar01 válasza qltsar (#2105) üzenetére


mobilbazar01
csendes tag

Jól látod :) Ugyan az. Nekem MeiFeng van és magával a tokkal nagyon elégedett vagyok viszont a fólia szerintem nem valami szuper. Mondjuk ez relatív hisz a gyárinál nem rosszabb, de nekem az is gagyi minőségnek tűnt vagy az is lehet, hogy fóliákból max ennyit tudnak kihozni :F

(#2114) puskas1993 válasza holdab (#2112) üzenetére


puskas1993
tag

Ezt próbáld ki. Lehet ez segít.

(#2115) annulus válasza butyek (#2096) üzenetére


annulus
aktív tag

Szóval egy konkrét ICS funkciót se tudsz, amire szükséged volna, értem. :DDD

(#2116) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Tapasztalt már valaki olyat a Nemus-al, hogy a képekre ha "rákattintok" nem jelennek meg, csak azt látni, hogy hány db van és nem jeleníti meg még ha a képre rányomok akkor sem???

(#2117) holdab válasza puskas1993 (#2114) üzenetére


holdab
csendes tag

Kipróbáltam, sajnos ez sem segít. :( Simán, rezgőn, némán is levettem mindegyiknél a hangot (biztos, ami biztos) de úgy is van hangja.
Ettől függetlenül köszi a tippet és a szándékot!!

(#2118) Bounti válasza tabesi (#2099) üzenetére


Bounti
aktív tag

Szia! Ha .vcf formátumba le tudod menteni a nokián,akkor csak sdre kell másolnod,a droid felismeri,ha rákattintassz fájlkezelőben. A kamerahangot talán a /custpack mappában lévő build.prop fájlban lehetne kikapcsolni,de sajna nem engedi szerkeszteni...

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2119) qltsar válasza holdab (#2117) üzenetére


qltsar
addikt

/custpack/build.prop -> ro.camera.sound.forced=1 --> ro.camera.sound.forced=0

+ del -> /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg :))

(#2120) fcsabika1 válasza qltsar (#2102) üzenetére


fcsabika1
tag

Szia!
A Jekod és Meifeng szilikon tok, a Nillkin pedig egy hard case (kemény tok).
Én Nillkint vettem, pár napja jött meg, és teljesen meg vagyok vele elégedve!
Szállítás átlagos volt (2-3 hét), de én másik eladótól vettem az eBay-on, plusz akkor még drágább is volt.
Amikor rendeltem még azt gondoltam hogy szilikon tok, de közbe rájöttem hogy nem, de ez jobb is szerintem.
Felül-alul azért nem fedi a telefont, mert ez kemény tok, és úgy nem lehetne kivenni/betenni a telót.
Fogása, anyaga stb minden rajta szerintem 5*-os., 100%-osan ráilleszkedik, minden port/gomb hozzáférhető.
És a képernyővédő is nagyon jó!
Semmilyen eszközt nem használtam a feltevésére (bankkártyát sem), csak alaposan letörölgettem előtte a telöt, és teljesen buborékmentesen ment fel a fólia!
Utána 10-20 percet próbálgattam és bejáródott végre és csúszott ahogy kell.
Plusz azt írják hogy karcálló, porálló stb.
A telefon szerintem amúgy is nagyon szép, de ezzel a tokkal még szebb.
Ja és persze feketében kértem, és azért a Nillkint választottam mert jobban is tetszett, meg a márkája jobban tetszett, mint pl. a Meifeng, mert az túl kínai hangzású volt.
Ha nagyon szilikon tokot akarsz inkább, akkor szerintem Meifeng, bár a Nillkin sokkal jobb, és a fóliája is jobb!
Majd azért írd meg hogy melyiket veszed!

(#2121) tabesi válasza Bounti (#2118) üzenetére


tabesi
csendes tag

Köszi, ez is egy lehetőség, a legegyszerűbbel fogom kezdeni :-)

(#2122) holdab válasza qltsar (#2119) üzenetére


holdab
csendes tag

Köszi qltsar, megtaláltam, de mint ahogy azt Bounti is mondta, nem engedi elmenteni.
Legalábbis ami most rendelkezésemre áll pl.:ES File Explorer.
Egy kicsit bővebb leírást kérhetek?
Milyen progit használjak?

(#2123) hr2 válasza holdab (#2122) üzenetére


hr2
őstag

RootExplorer-el nekem működik.

+ még a Videorec.ogg -ot is kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#2124) Bounti válasza holdab (#2122) üzenetére


Bounti
aktív tag

Közben gondolkodtam, és lehet, hogy a build.prop attributumait kell módosítani, hogy írható legyen... most nem nagyon tudok próbálkozni, remélem qltsar hamarosan leírja, hogy sikerült neki... :)

Szerk.: vagy hr2 :D

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2125) hr2 válasza Bounti (#2124) üzenetére


hr2
őstag

Rootexplorer-ben megkeresed: /custpack/build.prop
hosszan rányomsz- open text editor
átirod ro.camera.sound.forced=1 erre ro.camera.sound.forced=0
utána save and exit

utána törlöd a /custpack/JRD_custres/audio/ui/Camera_click.ogg
/custpack/JRD_custres/audio/ui/Videocamera.ogg

egy újrainítás nem árt.

Én így csináltam. :)

ROOT szükséges.

(#2126) Bounti válasza hr2 (#2125) üzenetére


Bounti
aktív tag

Én a Total cmd-t használtam, és root jogot kapott már az első indításkor... Majd kipróbálom amit javasoltál...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2127) ORCA58 válasza puskas1993 (#2100) üzenetére


ORCA58
addikt

Meg van a telefon, gyakorlatilag alig nézegettem. Nagyjából még semmit sem találok rajta, de meg van az első gondom.
Az S5230 ról vagy az S3310-ről próbáltam egy névjegyet átküldeni Blutooth-on. A készüléket látja is, megjelenik a kód, elfogadom . Kiírja, Blutooth megosztás bejövő fájl. Az ALCATEL egy idő után kiírja "Blutooth megosztás a fogadott fájl Béla.vcf fájl. Semmit nem találok.
Az S5230 pedig az írja ki "Az átadás nem sikerült.
Képpel ugyan ez a helyzet.

Mitévő legyek, hogy működjön ?

(#2128) mjani1172 válasza ORCA58 (#2127) üzenetére


mjani1172
addikt

A készüléken el kell fogadni, hogy átjöhessen az adat.Minden egyes dolgot le kell okézni.
Már volt ez kérdés nézd egy kicsit vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2129) Pug válasza Bounti (#2126) üzenetére


Pug
veterán

Elégséges az. ogg-k átnevezése is.

(#2130) Voker válasza Pug (#2129) üzenetére


Voker
csendes tag

Üdv!
Bocsi de uj vagyok, és gondolom hogy már nagyon unjátok ezt a kérdést, de mégis leirnátok nekem még egyszer, hogy melyiket ajánljátok első androidos telefonnak, +jűték szempontjából, motorola defy + vagy OT-995???????????????????

(#2131) holdab válasza hr2 (#2125) üzenetére


holdab
csendes tag

:C hr2, köszönöm szépen, sokat segítettél. Most már nincs hangja se a fotónak, se a videónak. :R
Már csak egyetlen pici bibi van, hogy az autófókusznak még megvan a hülye bippegése.
Abban a mappában egyik file név se utalt rá, hogy az az lenne, ezért nem mertem piszkálni a többit.
Köszi még egyszer! :D

(#2132) spoy


spoy
tag

Ha már az Alcatel OT995 fórumán kérdezed akkor az Alcatel OT995 ajánlom :DD

[ Szerkesztve ]

(#2133) ORCA58 válasza mjani1172 (#2128) üzenetére


ORCA58
addikt

Írtam, hogy elfogadom. "A készüléket látja is, megjelenik a kód, elfogadom"
Még azt is tudja, hogy melyik fájl. Most megtaláltam a beérkezett fájlok helyén, hogy nem érkezett több válasz a hiba. Lehet kompatibilitási hiba ??

A két SAMU között szépen működik is. A guta fog megütni, ha MEGINT rossz készüléket kaptam. Már sok új cuccot vettem, de több mint 60%-ban az első példány rossz volt. Volt hogy a 3-dik is.

[ Szerkesztve ]

(#2134) Pug válasza Voker (#2130) üzenetére


Pug
veterán

Ha valóban fontos szempont a játék, akkor az OT-995-öt, igazából egyetlen egy dolog van ami jobb a Defy esetében és az pedig az anyaghasználat, minden másban jobb a 995-ös.

(#2135) Bounti válasza ORCA58 (#2133) üzenetére


Bounti
aktív tag

Nem tudod lementeni sd-re a vcf fájlt? Ha az menne akkor vagy kicseréled a kártyákat addig amíg beolvasatod az alcatellel, vagy még a másikon átnevezed txt-nek és úgy próbálod átküldeni bluetooth-on (nekem volt ilyen Blade-el)...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#2136) ORCA58 válasza Bounti (#2135) üzenetére


ORCA58
addikt

A samu programja több mint pocsék, de az adatok többségét átveszi a telefonról. Arról megcsináltam a vcf fájlokat.

Kipróbáltam K750i-vel is. ugyan az a helyzet. Az Alcatelnél feljön az engedélyezési kérelem.
Elfogadom A K750 kiírja, hogy a másik eszköz nem fogadja a fájlt. Ezt írja ki a kép küldésnél
is.
Az mitől van, hogy mindegyik eszközre azt írja párosítva de, nem csatlakoztatva !

[ Szerkesztve ]

(#2137) Voker válasza Pug (#2134) üzenetére


Voker
csendes tag

Köszönöm szépen, megkönyítetted a helyzetemet!! :DD :DD

(#2138) mjani1172 válasza ORCA58 (#2136) üzenetére


mjani1172
addikt

A k750i és az alcatel nálam jó.
Nézd meg az értesítési ablakot mikor a két telefon már látja egymást akkor megkérdezi az alcatel hogy fogadhat e valamit arra oké, és aztán rákérdez még egyszer és arra is oké.
Biztos hogy működik csak nem okézod le.Nézd az értesítéseket,húzd le és minden kérdésre ok.

(#2139) ORCA58 válasza mjani1172 (#2138) üzenetére


ORCA58
addikt

Van egyszer egy kód amit le kell OK-zni. A Samung esetében csatlakozáskor egy számot ad, mely mindkét készüléken megjelenik. A K750i-nél ez nem volt ott, azt írta próbálja meg a 0000-t. Utána mikor küldöm az adatot, megkérdezi (nem szó szerint) akarom-e fogadni. Az is OK. de semmi!!

(#2140) dreamice válasza ORCA58 (#2139) üzenetére


dreamice
csendes tag

Nálam is ugyan az a helyzet, próbáltam Blade-el is és k750i-vel is a blue-t. Ki is írja a file nevét de el sem kezdi a másolást, hibát ír. A GPS-sem megy még mindig. Azt hiszem jövő héten vissza viszem. OSCAR58, ha jutsz valamire vevő vagyok rá.

(#2141) daniele válasza ORCA58 (#2139) üzenetére


daniele
aktív tag

(#2142) ANDROID??? válasza Voker (#2130) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezt az OT995-ot nagyobb is meg olcsóbb is stb..

(#2143) ORCA58 válasza daniele (#2141) üzenetére


ORCA58
addikt

Igen próbáltam, de mást is ajánlani akarok, de már csak holnap. (azaz ma)

(#2144) annulus


annulus
aktív tag

Valaki ki tudná próbálni a következőt:
Az asztalra tegyél ki két shortcut / direct dial -t.

Az első nekem még rendben kikerül, a másodiknál viszont az android.process.acore elszáll..
Zeam, és gyári Launchernél is, ki-bekapcs se segít rajta.. :(

(#2145) Daveboy válasza tabesi (#2108) üzenetére


Daveboy
tag

Amit korábban írtam, az csak Sony Ericssonnál működik. Bővebb infó itt: [link]
A bluetooth természetesen könnyebb megoldás, de ha valamiért nem működik, akkor marad lehetőségként a vcf fájl előállítása és használata. Számomra továbbra is rejtély, hogy miért problémás a sim-ről való másolás, úgy látszik ez az Alcatel nem nagyon szereti ilyen szempontból a vario sim-et, de legalább minden más működik, nem dobálja el a hálózatot meg hasonlók, úgyhogy engem nem zavar. :)

(#2146) qltsar válasza ORCA58 (#2133) üzenetére


qltsar
addikt

Mielőtt az első Androidos telefonomat megvettem nekem is SE-m volt. Ezt én úgy oldottam meg, hogy MyPhoneExplorer-rel kimentettem vcf-be a telefonkönyvet, és gmail-be beimportáltam, aztán rászinkronizáltam a telefonra.

Azóta még ezt sem kell megcsinálni, ugyanis a MPE támogatja az Androidos készülékeket.
Ajánlom figylmedbe a programot: [link]

(#2147) fanthomee válasza annulus (#2144) üzenetére


fanthomee
tag

Ezzel már én is jártam így, nekem a megoldás: Beállítások -> alkalmazások -> összes -> telefonkönyv tárhelyre rányomsz, majd az adatok törlése. Mondjuk utána lehet hogy szükség lesz netkapcsolatra, mert újból lefrissíti a névjegyeket, de a hiba ettôl megszûnik. Egyébként ez inkább Android hiba mint Alcatel, mert egy másik telefon fórumán találtam én is erre a megoldásra.

(#2148) junkpod válasza ORCA58 (#2139) üzenetére


junkpod
nagyúr

azt pròbàltad mar. hogy nem masolgatsz semmit, egyszeruen berakod a siker es a cimjegyzekeknel bekapcsolod a simes jegyzék kutatàsàt is?

Box's don't touch!

(#2149) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#2116) üzenetére


ANDROID???
addikt

Senki nem tapasztalt még ilyet???

(#2150) Pug


Pug
veterán

Na megrendeltem a Jekod tokot fóliával, 1995 Ft-ot csak megért :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.