Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) titankahn


titankahn
tag

Sziasztok vásárlás előtt állok és érdeklődnék az utolsó 1000 hozzászólást elolvastam tehát azért képben vagyok, kérdésem az lenne hogy a telefon mennyi memóriát lát összesen. (settings/ about phone / mem info (avail/total)
Emellett ha valakinek van quadrantja megnézné a system infoban szintén a memóriát (mind3 adat, total free inactive) illetve ugyanitt a displaynél a refresh rate-t.
Előre is köszi!

(#1952) mjani1172


mjani1172
addikt

Megjött a tok és a képernyővédő kínából.
Jól néz ki és még a fóliát is sikerült felraknom,kb 90 %-osan,ami magamhoz mérten jó.

(#1953) Pug válasza titankahn (#1951) üzenetére


Pug
veterán

Látom egy újabb "hozzáértő" lovagol egy lerágott témán (tessék már kicsit ismerkedni a droiddal kérem szépen) :(((.. főleg, hogy elméletileg végigolvastad az utolsó 1000 hsz-t... ;]

Itt vannak a tények:

512 (386mb -usable) ram

A 386mn-on felüli rész reserved for os... ennyi, kezd már nagyon unalmas lenni ez a téma... :U

[ Szerkesztve ]

(#1954) Pug válasza mjani1172 (#1952) üzenetére


Pug
veterán

Tudsz a tokról lőni pár képet? :R

(#1955) titankahn


titankahn
tag

lehet neked unalmas de az én defymbe 512 ram van és abbol 477et lát a rendszer és épp a kavarások miatt ami volt a forumon eddig kérdeztem meg

(#1956) Pug válasza titankahn (#1955) üzenetére


Pug
veterán

Ha valóban elolvastad volna az előző 1000 hsz-t, akkor nem kérdezted volna meg, ennyi.

De tessék, pár példa más készülékek esetében is a reserved ram-mal kapcsolatban
másik

Az meg a 995-ös topicjában annyira érdektelen, hogy a Defy esetében mennyi van belőve reserved-nek, hogy csak na, főleg, hogy ennek ellenére a Defy esetében sem több az indításkori szabad memória, kb ott is 210-220MB környéke ;) Sőt, ha már annyira a Defy a lényeg ;] :

well Im using Advanced Task killer on stock Defy+ rom with some own deblur.
After start it has 200MB free, later about 100. When using taskiller on the lowest risk option, it frees about 50MB to 150MB.
But I thought that more RAM using drains more battery ... or am I not right?

Nincs itt semmilyen kavarás, csak a folyamatos értetlenkedés, mikor a téma már vagy 10* ki lett tárgyalva. Ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

(#1957) titankahn


titankahn
tag

hát mindenki az hisz amit akar, azért kérdeztem mert anno a t-s zte bladenél volt hogy nem volt meg az 512 mega ram(valami frissitést kellett telepiteni hozzá hogy lássa mindet) és itt is ilyen 380akról beszélnek az emberek engem az nem érdekel mennyi a free ram, mert azt az android szabályozza,a lényeg hogy mind az 512 hozzáférhető a rendszernek vagy sem, ugyanis nem szeretek zsákbamacskát venni, és mivel jelenleg custom rom, de még csak recovery vagy kernel sincs hozzá így nem nagyon lehet mókázni vele.

(#1958) kano válasza titankahn (#1957) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem Defy helyett nem érdemes erre váltani, max. a kijelző mérete miatt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1959) Pug válasza titankahn (#1957) üzenetére


Pug
veterán

Nem érdekel a free ram de a ramon lovagolsz, hagyjuk már ;] ! A reserved ram-ot pl a GPU használja... de nem magyarázom tovább, mert számodra annyi volt a lényeg, hogy itt több a reserved ram, mint a Defy-nál. Amúgy ezt is a rendszer használja csak nem dinamikusan. Ha valóban ennyire ezen rugózol, akkor olvass utána kicsit az android működésének. A Bladenél sem hiányzott semmi, csak a reserved ram így működik. Mondom, tájékozódj egy kicsit, nem árt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1960) vampire17 válasza Pug (#1959) üzenetére


vampire17
addikt

Igy van, a Blade-nel sem csinaltak mast, mint a frissitessel ujra irtak ezeket az adatokat. Kb ezerszer voltak ezek leirva tenyleg, de megis mindenki jon ezzel ura es ujra...

Meg peldaloznak mas telokkal... Annyi kiosztas, ahany telefon, folosleges masikkal osszehasonlitani....

[ Szerkesztve ]

(#1961) lacix76 válasza vampire17 (#1960) üzenetére


lacix76
őstag

Én csak olvasgatom ezt a topicot mert nekem sajnos nincs ilyen telefonom,hanem még a kistestvérét használom,de nincs olyan nap sem,hogy valaki ne említené meg a Bladet vagy ne hasonlítaná ahhoz valamilyen tulajdonságát.
Azért is írtam a múltkor,hogy a fél Blade fórum átváltott 995-ösre :DD
Meg sok olyan hozzászólás nincs offba rakva aminek semmi köze ehhez a telefonhoz :K

[ Szerkesztve ]

(#1962) andrisbandi


andrisbandi
őstag

.. egy idő után elkezdett akadozni az egész telcsi, főleg a youtub-os videóknál, azok teljesen élvezhetetlenek, és a hangerő változtatáskor pl videólejátszásakor. Mindenfélét kipróbáltam; - hard reset, memkártya kivétele, minden uninstallálása, minden frissítése, szomszéd wifije.... Végül leadtam a szervizbe. Remélem tudnak segíteni!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#1963) Pug válasza andrisbandi (#1962) üzenetére


Pug
veterán

Hát itt akkor a hiba valóban az ön készülékében van... Mondjuk 100% hogy software-es a problémád, így nem igazán értem, hogy a Factory Reset hogy-hogy nem oldotta meg a dolgot... :U meg mondjuk azt sem, hogy FR után mit kellett még uninstallálnod... ;]

(#1964) mjani1172: ja hát ez egyértelmű, ha a készüléknek az adatokra kell várni, akkor nem fogja magától kitalálni időben a következő képkockákat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1964) mjani1172 válasza andrisbandi (#1962) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem a youtube tökéletes wi-fi-nél,de a mobilneten igen akadozik de ez szvsz a szolgáltató hibája nem a készüléké.

(#1965) Pug válasza mjani1172 (#1964) üzenetére


Pug
veterán

A tokról csinálsz majd pár képet ha lesz rá időd? Előre is thx!

[ Szerkesztve ]

(#1966) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!
Hogy lehet élő hátteret rárakni?
üdv

(#1967) Ailton válasza mjani1172 (#1952) üzenetére


Ailton
tag

Tényleg lőhetnél pár fotót a tokról, nekem is kéne de még nem szántam rá magam :)

Land: Tényleg ne törölj csak fagyassz...Én fagyasztottam az SPB-t és nincs fc.

(#1968) mjani1172 válasza Pug (#1965) üzenetére


mjani1172
addikt

Csinálhatok ,de pont olyan mint a képeken van,az oldalát védi az alját és a tetejét nem.
Elég jó és a fogása is kellemes.A fólia először tapadt de egy kis zsír segített rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#1969) hr2


hr2
őstag

DSP Manager-el egy kicsit meglehet turbózni a hangzást. Nekem kicsit kevés volt a mély fülesen, mostmár frankó.
/Minden működik benne, kivéve a hangszinszabályzó, akkor FC-zik/

(#1970) butyek válasza Pug (#1959) üzenetére


butyek
senior tag

Most néztem, és nekem sincs meg az 512 mega... :DDD

@hr2: Próbáld ki a Volume+ nevű progit is, hátha annál működik :)

[ Szerkesztve ]

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#1971) junkpod


junkpod
nagyúr

teljesen felfoghatatlan, hogy milyen elönyre szamitotok a gyari programok torlesevel, fagyasztasaval. tobb memoriad nem lesz, mert a system partìciò a romoknak valo, a data partìciò meg ettol nem lesz szabadabb. aksit meg a szabad data partìciò is pont annyit fogyaszt mint a teli.

Box's don't touch!

(#1972) butyek válasza junkpod (#1971) üzenetére


butyek
senior tag

Én speciel csak fagyasztok. És az én szubjektív véleményem, bár lehet hibás, hogy ami nem indul el, az nem terheli a cpu-t, nem foglal ramot, nem generál adatforgalmat a háttérben, és végső soron nem eszi az akksit. Tulajdonképpen ezért.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#1973) Land válasza butyek (#1972) üzenetére


Land
veterán

Én inkább kitakarítom a szobámat, ahelyett hogy a szőnyeg alá söpörném a szemetet.:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1974) butyek válasza Land (#1973) üzenetére


butyek
senior tag

Csak nehogy kiderüljön, hogy nem szoba, hanem lakókocsi, és a gyújtáselosztót is "kiseperted" :U

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#1975) Pug válasza Land (#1973) üzenetére


Pug
veterán

Espista is így volt vele, ki is söpörte végle az SPB-t, aztán csodálkozott, hogy miért van folyamatos FC :DDD

(#1976) Land válasza Pug (#1975) üzenetére


Land
veterán

Azért a kitakarítás, meg a balul sikerült kitakarítás nem ugyanaz.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#1977) CarKiller47


CarKiller47
tag

Emberek!

Ma bementem a T-hez....Kár volt.
A nagyon okos kiscsaj (műköröm minden játszik) segítségét kértem, hogy megnézzek egy ilyet. Nos elmondta amit a dobozon lát, majd kipróbálhattam (HDMI, felbontás meg sem említve). Majd mikor kérdeztem mi van még ilyen kategóriában(tudtam, hogy csak a Galaxy S Plus, +30-ért) azt mondta, hogy a Galaxy Mini, illetve Galaxy Ace. :Y
Jó, azért kérdeztem, melyiken a legjobb netezni? Hát mindegyiken ugyanolyan. (valami 3" körüli tököm QVGA kijelző, egy 3,5"-es HVGA, meg egy 4,3"-es WVGA...) (Persze árban kb ugyanott játszik az Ace-szel) Majd megkérdeztem játszani melyiken, erre azt a választ kaptam, hogy semelyiken mert mind lemerül. Egyáltalán nem említett órajelet, nem mondta a HDMI és az armv7-es proci meglétét. Azt mondta a másik kettő jobb mert Samsung. Könyörgöm az ilyen miért itt eladó egy drogéria helyett? :W

(#1978) Pug válasza CarKiller47 (#1977) üzenetére


Pug
veterán

Óóó, ne lepődj meg. Elszomorító. Az egyik pécsi T-pontban, az Árkádban lévőben az elméletileg "szakértő" (külön tech-es póló, elméletileg Ő csak azért van ott, hogy a készülékekről pontosabb tájékoztatást adjon) emberke a fülem hallatára mondta a vásárló hölgynek a Lumnia 710-esre, hogy majd szó nélkül bele tudja rakni az sd kártyáját. Én azt hittem ott visítom ki. És Ő elvileg azért van ott, mert ért hozzá. Na ha ő ilyen szinten felkészült, akkor mit vársz a kis eladó libáktól? :(

(#1979) ORCA58


ORCA58
addikt

Itt [link] vettem észre, hogy két féle Ot-995 létezik.

A nyomtatható részletes technikai specifikációban van némi eltérés a kettő között, ha jók az adatok.
Az OT-955 2012 márciusban, az OT-955 ULTRA 2012 májusban jelent meg.
Ezek szerint néhány eltérés mellett a CMOS érzékelő is más. A mobilaréna teszt képek ezek szerint még nem az ULTRA verzióval készültek.

Adatlap
995 [link]
995 ULTRA [link]

Valaki írta, hogy az Edigital-nal egyik napról a másikra magasabb lett az ára. Nem azért, mert az ULTRA változatnak magasabb az ára?

A most kapható készülékek ULTRA változatok? Gondolom makro mód van az ULTRA változatban is mert az adatlapon nem szerepel.

(#1980) EczkE válasza ORCA58 (#1979) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem ULTRA van, legalábbis a dobozon ez van.

Asszem mindenféleképpen!

(#1981) mjani1172 válasza ORCA58 (#1979) üzenetére


mjani1172
addikt

Szvsz ugyanaz a készülék,nincs kettő esetleg más piacon más a neve.Az enyém egyébként Ultra de szerintem mindenkié az.

(#1982) Pug válasza ORCA58 (#1979) üzenetére


Pug
veterán

Ugyan az a kettő ;)

(#1983) butyek válasza Pug (#1982) üzenetére


butyek
senior tag

Az Ultra a keménymag a prociban :DDD

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#1984) ORCA58 válasza Pug (#1978) üzenetére


ORCA58
addikt

Ez tényleg nem meglepő.
Korábban már írtam, hogy a T-s telefonos ügyfélszolgálat akart rábeszélni a ZTE Skate-re, mondván ugyan annyit tud, de sokkal megbízhatóbb, mivel régen nem láttunk már Alcatel-t.

Egyébként ha az ember negyed évenként betéved egy T boltba, biztos mindig új arcot lát.
Az eladók a papírmunkára vannak betanítva. Max. magánszorgalomból nézik meg melyik készülék mit tud.
pl. Elolvassák a dobozon a feliratot.
Újabban a T-s oldalon már nem tüntetik fel a részletes adatokat sem, ami azért segíthetett az eladóknak is.

[ Szerkesztve ]

(#1985) espista válasza Land (#1976) üzenetére


espista
senior tag

Érdekes módon nekem nem az SPB eltávolítása után jelentkeztek a tünetek. Ráadásul az app visszarakása sem oldotta meg azt a problémát, aminek semmi köze a laucherhez.

Romani ite domum!

(#1986) daniele


daniele
aktív tag

Ezt valaki kipróbálta már? :U :DDD

(#1987) ANDROID??? válasza ORCA58 (#1979) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ha különböző akkor melyik a jobb? (A dobozon ultra van felírva)

(#1988) Pug válasza ANDROID??? (#1987) üzenetére


Pug
veterán

Mint már mondottam volt, ugyan az a kettő. Csak olvasni is kéne. :U

(#1989) daniele


daniele
aktív tag

Két dolgot vettem észre a telefonon eddig amik 1 csöppet zavaróak, de ha nem csak nálam ilyen akkor elfogadom nyugodt szívvel. :K Nos az első, hogy a vissza gomb mikor világít akkor fölötte is látszik 1 picit a led világítás de a többi gombnál nem, lehet, hogy azért mert az fehér a telefon és átlátszik rajta, nem tudom...

A másik dolog meg, hogy mikor nincs lezárva a képernyő, ergo be van kapcsolva akkor ha felülről nézem a telefon alsó részét (home és a nagyitó gomb között) akkor látom a ledet, hogy felfelé világít.
Nem annyira lehet látni a képen de remélem azért értitek mire célzok, esetleg megnézhetnétek, hogy nektek is ilyen e...

[ Szerkesztve ]

(#1990) Pug válasza daniele (#1989) üzenetére


Pug
veterán

A V szerű bevilágítás "szériatartozék",, viszont a visszagomb feletti átszűrődéssel még nem találkoztam, lehet, hogy az valóban a fehér szín számlájára írható, bár akkor az első gombnál is lehet jelentkeznie kéne.

(#1991) ANDROID??? válasza daniele (#1989) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez már volt kérdés és volt aki emiatt vitte vissza mert őt zavarta, nem kell annyira megdönteni a telt és nem zavaró :)
A visszanyílnál passz, viszont azt is kitárgyaltuk már, hogy a két középső "gomb" halványabb fényű mint a két külső.
Ráseb...z, nem volt drága :)

(#1992) ANDROID??? válasza Pug (#1988) üzenetére


ANDROID???
addikt

AKKOR a két linken amibe beleolvastam, az adatok miért is nem azonosak???????

(#1993) Pug válasza ANDROID??? (#1992) üzenetére


Pug
veterán

Nagyon egyszerű, nem pontos az adatlap, igazából ott kezdődik, hogy nem létezik külön OT-995 és OT ULTRA 995. a két készülék egy és ugyan az. :K

Persze ettől még lehet, hogy én tévedek, de eddig minden hivatalos forrásból ezt hallottam. :U

(#1994) ANDROID???:

"Ezen" alatt mit értesz?

(#1995) daniele :

Ez sem egyedi jelenség, bár nálam a gyári launcher lecserélésével elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#1994) ANDROID??? válasza Pug (#1993) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezen (gyári kamera progi) van külön makro beállítás?

(#1995) daniele válasza Pug (#1990) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszönöm, megnyugtattál akkor. :R Ja és még valami, mikor görgetem főképernyőn a telefont akkor olyat vettem észre, mintha elcsúsznának a "pixelek?" úgy tudnám csak szemléltetni a legegyszerűbben, hogy adott egy négyzet [] és mikor görgetem mondjuk jobbra akkor így gördül:

A képtárnál is észre vettem már ezt az "elcsúszást"(?)

ha lassan görgetem a menüt akkor még jobban elcsúsznak...

[ Szerkesztve ]

(#1996) daniele válasza Pug (#1993) üzenetére


daniele
aktív tag

Köszönöm. :B Nagyon segítőkész vagy. :R

(#1997) Pug válasza daniele (#1996) üzenetére


Pug
veterán

Nincs mit, ezért van a PH! közössége. :K

(#1998) rolywrx


rolywrx
tag

Kamerahang eltávolítása!

1. ROOT szükséges hozzá
2. /custpack/JRD_custres/audio/ui/camera_click.ogg eltávolítása/átnevezése

:)

RolyWRX

(#1999) lacix76 válasza rolywrx (#1998) üzenetére


lacix76
őstag

Meg lehet próbálni a Volume Ace nevü programmal is abban le lehet venni a system hangokat.
Vagy az Android Assistant nevű progival is.

[ Szerkesztve ]

(#2000) Pug válasza daniele (#1986) üzenetére


Pug
veterán

Ez sem talál újabb verziót... sajnos

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.