Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ben11


ben11
őstag

Tyűűű, ez igen. Azért a kis gyártók is tudnak.

(#2) RaveForce


RaveForce
veterán

talán az S853 óta nemvolt ilyen alcatel, abból 2-t is elnyűttem, talán egyszer még visszatérek a márkára, főleg ha alkotnak wp7 vonalon is, de riszpekt, nem hittem volna valaha h a kínaiak még felemelik a márkát :R

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#3) Integrale


Integrale
veterán

A végén van egy kis elírás!

A hivatalos adatok alapján 2G hálózaton lógva 14 órányi beszélgetésre és 30 napnyi készenlétre képes; 3G-re áttérve ezek az értékek 6 órára és 18 napra csökkennek.

Készenléti idő 30 nap (3G) / 18 nap (2G)
Beszélgetési idő 14 óra (3G) / 6 óra (2G)

"Bad reklám is reklám too"

(#4) dr. Kind válasza Integrale (#3) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Nem elírás, előttem van a hivatalos (Alcateltől kapott) pdf, ezek az értékek szerepelnek benne.

(#5) amanoba


amanoba
őstag

kár a képek minőségért, reménykedtem, hogy jobb lesz.
a nyitóára több, mint kellemesnek ígérkezik, várjuk a tavaszt!

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#6) Integrale válasza dr. Kind (#4) üzenetére


Integrale
veterán

Én fogalmaztam rosszul! Fel vannak cserélve az adatok!

"Bad reklám is reklám too"

(#7) #78693120


#78693120
törölt tag

Egy jobb fényképezőgéppel a következő telefonom is lehetett volna. Kár volt ezt elrontani benne, mert amúgy tényleg jó vétel.

(#8) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Sikerszagot érzek. :K

szerk.: Nem mintha le akarnám cserélni a Nexus S-em (őszintén, nem nagyon érdemes erre, mert hozzá képest max a HDMI a plusz), de azért érdekelne, hogy milyen DAC található a készülékben. Nem tudja esetleg valaki? Gyanítom, hogy ilyen téren inkább spóroltak a tervezők és valami kevésbé minőségit raktak bele. Persze ha nem így van, akkor mea culpa.

[ Szerkesztve ]

(#9) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nahát, az Alcatel szépen odatette magát, minden elismerésem. Remélhetőleg tényleg vonzó áron debütál majd.

<< Heimdal >>

(#10) embe


embe
nagyúr

Kb 10 éve volt nekem egy Alcate3el 715 - ös teló. Abban az időben fém házas teló! Nagyon szerettem, akkor kedveltem meg a fém házas telókat, mert ez jelentett valami minőség érzetet nekem.

Most meg itt van ez a teló! Igaz már nem francia, hanem kínai. Csak a név azonos. De ma már ez egyre inkább kezd a pejoratív jelzők táborából kikerülni.
Valóban kár a fényképező rész gyenge minőségéért!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#11) scyllarus


scyllarus
veterán

Érdekesnek látszik. Az erősebb SoC, nagyobb belső tárhely és az ICS miatt érdemes fontolóra vennem a cserét. A felület úgyis ismerős, most is az SPB Shellt használom :)
Bár a kamera elég lelombozó, az annyira nem fontos számomra.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Egy kérdés emberek és elnézést az offért!

Szemezgetek az Alcatel 918d-vel, de lenne egy kérdésem. Tudom, hogy az Alcatel régen francia vég volt, most pedig francia - kínai vegyesvállalat formájában gyártják a telefonokat. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezek a telók is a Foxconn gyárakban készülnek, vagy a TCL-nek saját gyáraik vannak.

Megmondom őszintén azért kérdem, mert nem szívesen vennék olyan telót, ami a hírhedt foxconni őrületek közepette készül. Persze lehet, hogy csak álmodozom, de remélem, hogy az alcatelek nem ott készülnek. Mert amúgy nagyon tetszenek.

A cég azt válaszolta, hogy "Kínában készülnek ugyan, de kizárólag az európai normák betartásával" . persze mondani bármit lehet

Üdv

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#13) kolosanyi válasza scyllarus (#11) üzenetére


kolosanyi
veterán

Skatere úgyis megoldják a modderek az ICS-t, már Bladere is láttam Youtubeon működő alpha verziót. :D

(#14) embe válasza N.GÁBOR (#12) üzenetére


embe
nagyúr

Neked milyen illúzióid vannak ezekről a gyárakról? Mind egyforma, embertelen, csak az Apple miatt kapott az egyik nagyobb visszhangot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15) tjb007


tjb007
nagyúr

Ismét egy jó kis készülék de....
Az a probléma, hogy az Alcatel telefonok reputációja nagyon alacsony, ezen kéne változtatni egy "kicsit".
Az Alcatel szó hallatán az emberek többségének még ma is az alsókategóriás, tamagocsikijelzős feature phone -ok jutnak eszükbe (na meg az, hogy sz@r) holott tettek már le elég jó kis készülékeket az asztalra, mint például az OT-800 vagy az Androidos OT-906 (aka T-Mobile Move, mondjuk szoftveres problémái vannak bőven). Nagyon meg fogják gondolni a leendő vásárlók, hogy 70000 forintért vesznek egy Alcatelt vagy inkább hozzátesznek még egy keveset (vagy nem) és akkor inkább vesznek egy Samsungot, Sony -t, neadjisten Motorolát vagy LG -t ami nem biztos, hogy jobb lesz (sőt..) de a márkanév ad egyfajta biztonságérzetet nekik.

(#12) N.GÁBOR

Vannak saját gyáraik de ne gondold azt, hogy más mint a többi kínai gyár, itt sem várják welcome drink -kel, friss napilapokkal és masszázzsal a dolgozókat.
Ennyi erőből meg akkor semmit se vegyél mert lehet, hogy az azt adidas pulcsit ami épp rajtad van egy 8 éves kisgyerek készítette aki napi 16 órát dolgozik.

(#16) scyllarus válasza kolosanyi (#13) üzenetére


scyllarus
veterán

Hát, nem tudom, milyen lesz az. Az ARMv7 a legerősebb érv a csere mellett, azt nem tudják rámoddolni a Skate-re :D Mondjuk, azt eldöntöttem, hogy most jó darabig nem cserélek telefont, akármilyen jó ajánlat jön is ki.
tjb007: Én is láttam jó kis Alcateleket, számomra nem ellenérv ez a név. Meg vacak Samsungokat is... (Pedig alapvetően szeretem a Samukat)

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#17) fogtunder válasza embe (#14) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pontosan. ha kínában készült, ott nincsenek meglepetések, csak éppen az Alcatel gyára senkit sem érdekel, mert nincs akkora hírértéke, mint annak, hogy az ipad miatt ölik meg magukat az emberek.

ha ez szempont, akkor európai gyártású telefont kell venni (az már kérdés, hogy ennek az alapkomponensei is részben hasonló körülmények között készülnek prc-ben). de ha ez szempont, akkor nagyjából semmit se szabad megvenni. szép dolog az idealizmus, de jelen helyzetben egy elég kivitelezhetetlen luxus.

a telefon amúgy nagyon nem néz ki rosszul ár-érték arányban, meg amúgy sem, bár nekem vanilla androiddal jobban kellene.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18) smkb


smkb
őstag

A nyáron 69.900-ért függetlenül vett Nexus S-hez képest 9 hónapra rá 2012 áprilisában a 70.000 -es ár annyira jó lesz ehhez a készülékhez?

(#19) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A harmadik fotón az ugye a 32-esek tere ?
(Ott laktam x éve egészen porbafingó koromban.)

valami

(#20) Dunbar


Dunbar
senior tag

Korrekt hw, nagy kijelző, 70k. És ami külön tetszik: microHDMI,DLNA, NFC, BT3.0 - nem spórolták ki. SPB Launchert is szerettem. Megérdemli az ajánlottat.
Előlap csúnya szvsz, kamera lehetne jobb.
Zenei részről még olvastam volna.

[ Szerkesztve ]

(#21) csernak75


csernak75
senior tag

Az adatkommunikációnál szerintem el van írva a 14,4Mbit/s még nem HSPA+.

(#22) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Fotókat,videókat hányinger minőségben készít.
Minden más viszont elfogadható.
A 70-es nyitóárat második félévre azért kicsit soknak tartom.
Max 50.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#23) dr. Kind válasza Quasi_modo (#19) üzenetére


dr. Kind
aktív tag

Igen :)

(#24) 0xmilan


0xmilan
addikt

Jó ajánlatnak tűnik, remélhetőleg nem csak egy szolgáltatónál lesz elérhető, mint az OT990. Bár kb. ugyanazokkal a fölösleges appokkal van teleszórva, ezeket root joggal ki lehet söpörni. Kíváncsi vagyok, hogy ez a moddolt SPB milyen lesz, meg a licencelése mennyit dob a cucc árán, vagy ezt nem fizettetik meg a vásárlókkal?
A kamera meg hozza az előd "minőségét"... lehet, hogy ugyanazt rakták bele, mint ami a 990-ben van?

(#25) zombinyul válasza dr. Kind (#23) üzenetére


zombinyul
addikt

Tetszik,kifejezetten tetszik. Volt Telenor One Touchom,nagyon bejövős ketyere volt,annyi pénzért nem volt ellenfele szvsz...:U
Ha ez volna a következő Telenoros saját márkás telefon(teszem azt,One Touch 2 vagy valami),szerintem beneveznék egyre. A Sketet mindenképp pofozza.
A kijelző korrekt,vas megfelelő,ICS érkezése örvendetes- csak a kamera nekem kevéske volna az X10 után/mellett... :U

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez a telefon tarolni fog, korrekt masina. Az NFC hiányáért szerintem kár, jó lenne, ha terjedne végre. Ettől függetlenül nagyot fog ütni, kíváncsian várom a prepaid árakat.

(#15) tjb007: ezzel egyetértek, én is közéjük tartozom :( Ha meghallom, először a régi alsó kategóriás cuccaik jutnak eszembe, és csak utána az újabb, korrekt fejlesztéseik.

[ Szerkesztve ]

(#27) kolosanyi válasza smkb (#18) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, mert a Nexus közel sem ilyen áron nyitott... Persze én is azt választottam novemberben, de ez már más kérdés...

(#28) zolyee


zolyee
tag

Egész korrekt cucc! :K

(#29) hallerlaller válasza smkb (#18) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nexus S-hez nem ér hasonlítani, még mindig igen magasan veri a középmezőnyt, teljesen értelmetlennek tűnnek ezek a telefonok mellette. (kártyás árban)

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#30) j-cool


j-cool
tag

Tetszik, hogy a pár éve még csúcsnak számító hardverek szépen leszállingóznak a középkategóriába. Ráadásul még a mai napig használhatóak. Király cucc.

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#31) kolosanyi válasza hallerlaller (#29) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha nem is veri minden tekintetben, de pariban van... :)

(#32) JanFe


JanFe
aktív tag

Egesz jol sikerult keszulek :)

"There is nothing permanent except change"

(#33) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis teló ez az alcatel, mostmár tényleg onetouch, nem mint anno a babapiskóta telóval :D

(#34) G.FeT


G.FeT
tag

"Kevésbé hasznos viszont a Shazam (zenefelismerő szoftver)"

Én ezt azért nem mondanám. Nekem, mint zeneőrültnek fontos az efféle. :D

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#35) syl5


syl5
őstag

Ne legyen igazam, de egyre inkább azt látom, hogy az Android szépen le fog csúszni a "kínai" kategóriába. (Legalábbis az én értékrendemben elég valószínűleg.)
Már 2010 elejétől a negyedik Android-os telefonomat nyúzom (Pulse>Blade>Desire>2x), de elég erősen gondolkozok egy WP-s Nokia-n, vagy egy szifonon. Lehet még adok egy utolsó esélyt neki egy SGS2-vel, de elég valószínű a váltás.

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#36) hito


hito
nagyúr

Hát ez nagyon durva :Y A dolog sikere, illetve annak mértéke azért az Alcatel hozzáállásán is múlik majd (bootloader).

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#37) 0xmilan válasza G.FeT (#34) üzenetére


0xmilan
addikt

Csak az a gond ezzel, hogy rákényszerítik mindenkire azzal, hogy előre feltelepítik és nem adnak lehetőséget a törlésre; ...és bár ennél a telefonnál ez nem lesz gond; előfordulhat hogy másik alkalmazás rovására értékes MB-okat foglal a belső memóriából. Akinek feltétlenül kell, az letölti a market-ből.

(#38) Komplikato válasza kolosanyi (#27) üzenetére


Komplikato
veterán

"Igen, mert a Nexus közel sem ilyen áron nyitott.. "
Melyik Nexus S? Az OLED-es vagy a későbbi eleve olcsóbb TFT verzió? ;]
Amúgy két hétig volt az 59.990 is egyik nagyker összes partnerénél.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) Komplikato válasza ^Clown (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

" Az NFC hiányáért szerintem kár, jó lenne, ha terjedne végre."
Az NFC köszöni szépen jól van és terjed, csak nem nálunk :(

Bécsben láttam nem kevés étel és ital automatát, ahol apró és SMS mellett már NFC eszközzel is vásárolhatsz Nálunk meg erőltetik a bankok a matricás PayPass-t csak ne kelljen költeni az NFC-re. :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40) ^Clown válasza Komplikato (#39) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Természetesen a hazai terjedésre gondoltam :)

(#41) G.FeT válasza 0xmilan (#37) üzenetére


G.FeT
tag

Ebben igazad van. :K

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#42) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Remélem szolgáltatónál kártyásan 55k körül meglehet majd venni, mert akkor én is vennék egyet :D

(#43) kolosanyi válasza syl5 (#35) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért, mi baj van azzal, hogy kínai gyártók is használják? Ott a ZTE Tania ennyiből, szóval marad a szifon ha nem akarsz kínait. (Bár az is az...)

milangfx
Root és mehet a lecsóba...

Komplikato
Jogos, de az i9023-as se 70-en kezdett, még ha én annyiért is vettem.

(#44) Dunbar válasza Komplikato (#38) üzenetére


Dunbar
senior tag

Az S-LCD-s.
Nexusnak a 70k a legalacsonyabb ár, ennek meg ez a legmagasabb.

(#45) Chromo válasza imcsoo (#42) üzenetére


Chromo
csendes tag

Az OT-990 kártyafüggetlen nyitóára 45K volt, aztán a Telenor elkezdte árulni 25K-ért prepaid-ben. Ez alapján lehet akár 50K (vagy még kevesebb).

Persze tudom, hogy az OT-990 alsó kategóriás, függetlenül nem is nagyon lehetett venni, de hátha... :)

(#46) #19708160


#19708160
törölt tag

Jó telónak igérkezik.

(#47) kaller1


kaller1
veterán

Akik annó kint voltak a mobile meetingen, 50k alatti nyitóárról kaptak infót az erre jogosult szájából. Még ha rászámolom a forint jelenlegi gyengélkedését, ez az ár akkor is sok. Én már akkor szkeptikusan fogadtam a dolgot, de ezek szerint be is jött. :U

.::> <::.

(#48) nincsisbéla válasza ben11 (#1) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Ha akarnak! :)

Minden esetre, jó teló! :K

Mentalita'

(#49) ben11 válasza nincsisbéla (#48) üzenetére


ben11
őstag

Ez valóban lemaradt..:)

(#50) 0xmilan válasza kaller1 (#47) üzenetére


0xmilan
addikt

Igaz, de az akkori infók szerint 1 GHz-es proci került volna bele, ha jól emlékszem. Úgy már kicsit reálisabb az 50k-s ár, és szerintem szolgáltatóknál is akörül lesz. Remélhetőleg.

Arról nincs infó, hogy ezt is olyan buta módon partícionálták, mint az OT-990-et?? Ha itt is lesz külön /custpack, akkor a modderek nem fognak örülni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.