Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) hhatika


hhatika
tag

mindig tanul az ember, mostmár ezt is tudom:
filippínóul a hal = isda :DD

(#502) fornettisuti válasza Lilith977 (#493) üzenetére


fornettisuti
veterán

ebayen 4400mah, amit láttam legnagyobb. menne vele 2hétig non-stop :)

egy ~3000mah akksirendelésbe beszállnék, +softcaset, ha vki rendelne :R

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#503) Lilith977 válasza hhatika (#500) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Igen, a sorrend jó :)
sok sikert hozzá!!

(#504) Lilith977 válasza fornettisuti (#502) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Ahogy ezeket nézem, mind külső akksik :(

Egyébként ha valaki tényleg rendelne (külföldi rendelésben nem vagyok otthon), és belső akksit, én is beszállnék :)

(#505) modeart válasza Lilith977 (#504) üzenetére


modeart
tag

Én is beszállnék egy nagyobb akksi rendelésbe, de ahogy látom még nagyon nem is lehet kapni...

(#506) hhatika válasza modeart (#505) üzenetére


hhatika
tag

[link]

a most is benne lévő 1300mAh-st találtam csak jelenleg

(#507) k é s z


k é s z
csendes tag

Sziasztok....
én is boldog 918D használó vagyok lassan 2 hónapja... első droidos tefonom és nagyon szeretem.... eddig csak olvasgattam a fórumot... köszi a sok hasznos hozzászólást :R

leddel kapcsolatban egy-két érdekes észrevételem volt:
- a "nagy" és ismert gond, hogy nem jelez ha elmulasztott esemény volt... csak ha tölt. viszont érdekes, hogy vmikor 100% előtt (nem tudom pontosan mikor) már nem világít. 99-ről 100-ra aránytalanul tovább tart míg feltölt mint pl. 95-ről 96-ra
- tegnap feldugtam autós töltőre... töltött rendesen (kék led világít) jött hangértesítésem hogy e-mailem érkezett (Yahoo) nézem a telefont és jéééé... villog a kék led. Úgy tűnik, hogy ezt csak autós töltőn produkálta eddig (hálózatin nem próbáltam, gondolom ua.). Töltés nélkül viszont ugyanúgy hulla a led. sms-re és hívásra eddig nem teszteltem autóstöltőn.

SIM Toolkit:
- írtam ez Alcatelnek én is, hogy nekem is mint itt többeknek azt írja teló, hogy már nincs telepítve... persze anélkül, hogy leszedtük volna
váálasz: "The SIM Toolkit application was embed in your SIM card.
Please pull our SIM card and insert in after 5 minute.
If still cannot work,please insert your SIM card to another phone to checked.
If still cannot work,please contact your SIM card provider for help."
tehát szolgáltató függő :/

A RAM-ot én is kevésnek találom... ezen a rootolás segíthet valamelyest, ahogy olvasom... leszedni a sok xart, amit nem használok és folyamatosan elindul, anélkül hogy elindítanám... erre még nem szántam el magam.

Nagyobb aksiba én is beruháznék... de eddig én is csak külsőket találtam amik nagyobb kapacitásúak...

Flip-outos teló-case érdekelne még nagyon... de ilyet sem sikerült még fellelnem. ha vki találna sikítson :)

u.i.: tud vki jó biciklis térképet/útvonaltervező (budapestre)... eddig csak külföldieket találtam.

Szépeket :)

halgass a szívedre és kész...

(#508) szakasztott


szakasztott
csendes tag

sziasztok,

kb egy hónapja használom, a root nekem sem sikerült, de nem is foglalkoztam vele érdemben idő híján.

Most viszont lassan használhatatlan a készülék: bejövő hívásnál, vagy lebonyolított hívás után kikapcsol a kijelző, és így nem tudom felvenni vagy aztán életre kelteni a telefont. Teljes őrület, legszívesebben a falhoz vágnám: rezeg hogy hívnak, de töksötét a kijelző. Aksikivétellel tudom orvosolni, de most már kb minden hívás után eljátszhatom.
Más kavart nem mutat.

Van ötletetek?

(#509) fornettisuti válasza szakasztott (#508) üzenetére


fornettisuti
veterán

szervizgyanus

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#510) hhatika válasza Lilith977 (#503) üzenetére


hhatika
tag

hibátlan :-)
eddig minden OK, még a blue van hátra...

ps: bár hozzáteszem, én nem találkoztam eddig spanyol menükkel...

(#511) imiadmin válasza szakasztott (#508) üzenetére


imiadmin
őstag

mivel nem root-oltad, így első a szervíz.... már csak a gari miatt is...

(#512) imiadmin


imiadmin
őstag

Ha már a képernyő kikapcsolás előjött:

nekem nagyon zavaró, hogy az automatikus képernyő kikapcsolás (az igo kivételével) minden alkalmazás futása közben aktiválódik. először besötétedik, majd kikapcsol holott az alkalmazás fut.

Vannak app-ok erre a problémára (túl sok is), de egy-kettőt kipróbálva nem oldja meg a problémát (valószínű kifejezetten erre a telóra kellene megírva legyen).
Pedig jónak tűnnek (kiválasztható, hogy melyik proginál tiltsa az automatikus besötétedést)

Esetleg talált valaki működő progit?

(#513) Lilith977 válasza hhatika (#510) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Nem a menü volt spanyol, hanem az alkalmazások nevei :)
Amúgy meg gratu, csak így tovább!! :)

(#514) Lilith977 válasza imiadmin (#512) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Most, hogy így mondod, tényleg elég gáz az elsötétedés bizonyos alkalmazásoknál... igaz, app-ot külön erre még nem kerestem, de akkor átsasolom a kínálatot, hátha... :)

(#515) Mikuland


Mikuland
tag

Szép nyarat!
Megtörtént az első újraindulásom. Pedig éppen előtte nap indítottam újra, mert annyira elfogott a RAM. Akkor olyat csinált, hogy híváskor elkezdett csengni, de sötét maradt a kijelzője, majd elhallgatott és még a hívást se jelezte.... :W
Most Bluetooth füleshez csatlakozás közben simán újraindult. Nem kicsit ilyedtem meg,hogy mi lehet a baja,de azóta nem csinálta újra.
Nem értem ezt a RAM elfogyást sem, mert úgy tudtam a Droid maga szabályozza és szabadítja fel a RAM -ot.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#516) FeZ... válasza imiadmin (#512) üzenetére


FeZ...
aktív tag

No, ez a dolog engem is érdekelne, bár egyelőre nincsen min kipróbálnom. :(
Kutakodás közben ezt találtam: [KeepScreen]
Ezt te próbáltad már esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#517) blash válasza FeZ... (#516) üzenetére


blash
tag

Pont ezt a KeepScreent állítottam be álygóhoz és Operához, mert Galaxy 3-on (2.1, majd 2.2-es gyári rom) frusztráló volt az állandóan lezáró képernyő navigálás, böngészés közben. Fura mód Xperia X10 Minin (2.1-es gyári rom) az álygóhoz nem volt erre szükség, ha aktív volt, akkor nem zárt le az autó képernyőzár.

Oh, csak most olvastam el, hogy a korábbi hozzászólást, hogy a 918D nem mindegyik ilyen app működik...

[ Szerkesztve ]

(#518) fornettisuti


fornettisuti
veterán

program nélkül is megoldható a dolog, automatikus(időzitett) képernyő kikapcsolást kikell kapcsolni és ha végzett az ember lezárja bekapcsgombbal, egyszerű mint az ék :P

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#519) imiadmin válasza fornettisuti (#518) üzenetére


imiadmin
őstag

No, azért ezt nem nevezném professzionális megodásnak.... :U

@FeZ...: pontosan ilyen progira gondolok... ez jó lenne, de ezen a telón vaamiért nem működik..

[ Szerkesztve ]

(#520) imiadmin válasza blash (#517) üzenetére


imiadmin
őstag

az érdekes az, hogy alapból pl.: pont az ájgónál nem kapcsol le a kijelző automatikusan (pedig alapból nincs felrakva semmilyen KeepScreen féle progi...)

(#521) solarix45


solarix45
senior tag

Azt meg tudná nekem valaki mondani, hogy hívás közben, amit a dial padba pötyögök, az hova tűnik? Múltkor beszéltem valakivel, aki mondott egy számot, amit oda beírtam, aztán jól elvesztettem. Azóta sem tudok rájönni, hogy hogy lehet azokat a számokat elmenteni.

(#522) profi


profi
aktív tag

Sziasztok!

Itthon meg lehet venni boltban, min. 1 év garanciával valahol a telefont?
Régóta keresek dual sim mobilt és ez most tetszene is, mivel jóval olcsóbb, mint a Samu telója.
Előre is köszi az infót.

üdv.

(#523) szabekala válasza profi (#522) üzenetére


szabekala
tag

Inkább azért vedd meg mert jobban sikerült darab mint a samu droidja (nem csak olcsóbb) :)
Hivatalosan az Alcatelen keresztül nem érkezett meg, bár készültek rá- erre utal a magyar nyelvű pdf használati utasítás is- továbbra is csak kisebb üzletek kínálatában fellelhető, vagy külföldről lehet megrendelni. Ha visszaolvasol, megtalálod a lehetőségeket. A külfödön vásárolt készülékhez kiadott gari itthon is érvényes :K [link]

(#524) profi válasza szabekala (#523) üzenetére


profi
aktív tag

Köszi az infót.
Akkor keresek egy boltot. Külföldről nem szívesen rendelnék, max ha nagyon nem megy máshogy és ragaszkodom ehhez a modellhez.
A hirdetést én is láttam, de ennyit nem szánnék rá...

(#525) szabekala válasza profi (#524) üzenetére


szabekala
tag

...igen, bár 99 és 129 euro között volt az ára kint a sógoroknál, így negyven alatt nemigen fogsz találni újonnan kereskedőnél. De annyit meg is ér. Én már hónapok óta nyúzom, és kiválóan műxik. És nem csak úgy értve hogy teszi a dolgát, hanem lehet "szeretni" :R Nemrég még kezembe sem vettem volna Alcatel-t

(#526) profi válasza szabekala (#525) üzenetére


profi
aktív tag

Igen, 99 EUR + szállításért hozzá lehet jutni.
Hát sokat változtak a mobilok az utóbbi időben.

(#527) hhatika válasza Lilith977 (#513) üzenetére


hhatika
tag

Köszönöm, egész jól boldogulok :C
Már autóversenyeztem is: a kisfiammal felváltva gyorsulásosdit játszunk :DD

Különben az "Package file is invalid", ez miért van? Többek közt a skype-nál is... Viszont jártam úgyis, hogy másodjára meg települt az adott alkalmazás, ami elsőre ezt a hiaüzenetet adta... Nem tudtam mihez kötni...

Egyébként a gyári "fővetlen" ROM visszatehető ugyanúgy, mint ahogy a főzöttet rá akarnám tenni...? Azazhogy előtte a spanyol módszerrel le kéne a mostani ROM-ot menteni...

Jól gondolkodok? :U

(#528) FeZ... válasza imiadmin (#519) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szomorúan hallom ! :F
Titkon reménykedtem benne, hogy ezt a progit még nem próbáltad és menni fog rajta.

(#529) _Belac_


_Belac_
csendes tag

Sziasztok!

Magyar nyelvet ti tudtatok "rádolgozni" valahogy? A gépelés rendben van, azt tudom, hogy billentyűzetet le lehet tölteni, de a menü nyelvére van valami megoldás?

Üdv

(#530) modeart válasza _Belac_ (#529) üzenetére


modeart
tag

???
Magyar nyelv alapból van a telóban, még a külföldön vásárolt esetén is. (egy-két menüpont a beállításokban nincs lefordítva, de ez még egyáltalán nem zavaró, a Samsungokban is időnként kimarad)
Egyébként a vásárláson gondolkodóknak:
én kb. 1 hónapja használom ezt a telót, előtte volt egy Samu Galaxy 5-öm, attól fényévekkel jobb, a kétsimkártyás mobilok közül pedig szerintem jelenleg a legjobb, minden tekintetben. (gyorsaság, kétsimkártya intelligens és KÖNNYŰ kezelése, minőség). - amíg ki nem jön a következő 1Ghz procis, kétantennás duplasimes Alcatel :)
Ami nyűgöm van vele, az általános android betegség (pl. rövid üzemidő, de ez a két sim miatt is van) eddig kétszer újraindult már, de nekem a samu ezt hetente csinálta, tehát ezt is inkább az android számlájára írom.

[ Szerkesztve ]

(#531) modeart


modeart
tag

Érdekes, hogy általánosan a teló gyors, a telefonkönyv is, de a hiváslista nekem egy hét után lapozáskor szaggat - de csak ez a funkció, minden más gyors. Nem tudom mi az ami megfogja, mégcsak profilképeim sincsennek, igaz, van benne kb. 150-200 hívás...

(#532) Lilith977 válasza modeart (#531) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Ezt én is tapasztalom!!! Nem kell hozzá 150 hívás sem, már a felénél érezhető a lassulás.
A Blue ROM-ra eddig nem pakoltam fel a DW Contacts-ot, ami az eredetin fent volt, de most lehet. Azzal nem volt gond.

(#533) FeZ... válasza modeart (#530) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Az Alcatel sebességéről itt is említést tettek a Samsung Galaxy Y Duos-al szemben:
Galaxy Y Duos teszt

Pl. egy érdekes részlet:

"A szintetikus sebességtesztek is azt mutatják, hogy a Galaxy Y DuoS nem egy erőgép, de nagyjából erre is lehetett számítani. Az Alcatelt azért lecsapja, mondjuk annak magasabb felbontású a kijelzője, s bizony emlékeink szerint a pontozás ellenére fürgébben reagált a parancsokra." :)

[ Szerkesztve ]

(#534) cossie023 válasza Lilith977 (#532) üzenetére


cossie023
csendes tag

Üdv!

Ez a DW Contacts mire jó amúgy? Azt láttam, hogy millió beállítása van és tényleg nem lassul be úgy, mint az eredeti... Csakhogy van két "apró" bökkenő! Ha a DW-ből hívnék, akkor nem tudok SIM-et választani, mindig csak az elsődlegessel hívna!
A másik az, ha szerkeszteném a Contact-ot, akkor visszadob az eredeti felületre, ahol pl nem tudok születésnapot hozzáadni a személyhez... ez nekem magas... Ki gondolta azt, hogy egy "szervezet", "webhívó" fontosabb bárki születésnapjánál? Nagyon gyér a gyári Contact list kezelő és sajna ez sem tudja bővíteni a tiudását... :-(
Amúgy ez a legnagyobb csalódásom a telefonban!
Szerencsére nem nagyon merül. Igaz okosságát nem nagyon használom ki, azt élvezem, hogy testre szabható a progikkal. :)) Így viszont 3-4 naponta töltöm csak, ez megfelelő. Az Angry Birds kicsit szaggat, de együtt lehet vele élni!
Ja még egy furcsaság a belassuló híváslistán kívűl.... Egyetlen számhoz rendeltem saját csengőhangot. Még nem jöttem rá hogyan és miért, de néha az alapnak beállítottat játsza le akkor is, amikor az a szám csörög, aminek saját hangja lenne. Nem nagy, de bosszantó hiba tud lenni. Jó, ettől még működik, csak nem hiába állítottam be, hogy máshogy szóljon, így ez az előzetes infó elvész, hogy ki keres...
Összességében tetszik, mivel ár/érték arányban veri a legtöbb másik telót!

Azért 2 hetente egy reboot befigyel, igaz sosem kapcsolom ki a telefont... ;]

(#535) Lilith977 válasza cossie023 (#534) üzenetére


Lilith977
csendes tag

'Reggelt!

Igazság szerint azért kerestem új progit a gyári helyett, mert reméltem, hogy tudok majd SIM-hez rendelni csengőhangot... de nem ment. A DW-t sem próbálgattam annyira, más funkcióra nem nagyon lett volna szükségem. Amúgy alapból telefonkönyv és tárcsázó funkciója van a DW-nek, és láttam a felsorolásnál, hogy elvileg tud a kontaktok között szülinapra keresni, tehát logikusan be lehet valahol írni. Ha kidobál, az valószínű bug...

Nézz körül a Market-on, hátha van valami jobb, és ha találsz, meg is oszthatod itt :)

(#536) Mikuland


Mikuland
tag

Sziasztok!
Valaki járt már úgy, hogy eltűntek sms-ek a telóból, vagy meg se jöttek?
Már másodszor vélem felfedezni ezt az enyémben, ma éppen a bolti vásárlás után nézném a banki üzit, de csak a Noled jelez.
Majd kinyitva a telót az üzi sehol.... :(((
Vagy a bank üzenő rendszere ennyire hiányos?
Kicsit bosszantó, de remélem nem lesz belőle rendszer...... :F

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#537) Lilith977 válasza Mikuland (#536) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Ilyen nálam még sosem volt! Én a bank hibájára előbb tippelnék, mint a telóéra :)

Cossie: én úgy vettem észre, hogy az alap Contact-progiban nem tudod szerkeszteni a névjegyeket. A DW Contacts-ban valamennyire lehet, de szülinapot konkrétan csak az új személy felvitelénél lehet megadni, a már meglévőkhöz nem lehet beírni. Viszont van egy Contact Editor nevű program, amivel utólag is lehet szülinapit megadni, a már meglévőekhez, és az így hozzáadottat már kezeli a DW is.
(az infót a DW fórumjáról vettem)
Kicsit körülményes... :(

(#538) Mikuland válasza Lilith977 (#537) üzenetére


Mikuland
tag

Köszi a válaszod!
Azért izgalmas, mert a mai alkalommal a " NoLed" mutatta az sms-t a telón meg semmi nyoma.
Itt azért a telefon, vagy az oprendszere lehet a hunyó....szerintem.
Ez is megy a megmagyarázhatatlan események közé, mint az eltévedt hívások, amik már vagy két éve zaklatnak időnként.Lehet UFO vagyok? áááá :DD

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#539) Lilith977 válasza Mikuland (#538) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Ezt a NoLed cuccot nem ismerem. Alapból nálam az sms-t egy vigyori jel mutatja a felső kijelző-sorban. És amit az jelez, az tuti meg is van.
Ha viszont a NoLed jelez, üzi meg sehol... az lehet a program hibája, valóban.

X-akta, egyértelmű! ... Muldert ide, de nyomban!!! :))))) Ha kiderülne, hogy UFO vagy... vigyél magaddal légysziiii!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#540) fornettisuti válasza Lilith977 (#539) üzenetére


fornettisuti
veterán

eléggé régóta használom a noled progit (galaxy s -nél is), sosem volt eltünt sms sem, sem más, amit jelzett, megkaptam.

nem tartom valoszinünek a programhibát a no ledben.

a smiley alap jelzés alcatelnél smskor. :)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#541) hhatika


hhatika
tag

Aki a főzőtt dolgok felé kacsintgat, csak óvatosan... van itt már több változat puzzle blue 1.0, puzzle blue 1.1, puzzle bubble retouched by jbazt v2...

Egyelőre én visszábbvettem bátorságomból, lelkesedésem lelohadt..... :(
Maradok a spanyol módszerű rootolásnál+link2sd+SD partícionálás

Visszatérve ehhez a "package file is invalid"-hoz, érdekes módon a böngésző cache törlés után felment a skype, illetve csak úgy szúrópróbaszerűen a lufthansa alkalmazása is... :K

[ Szerkesztve ]

(#542) N.GÁBOR válasza Mikuland (#536) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Éppen ma tapasztaltam hasonlót, de lehet, hogy hülye vagyok. Jött értesítés egy utalásról, de csak gyorsan rápillantottam. Kb 2 perccel később szerettem volna megnézni, hogy akkor mennyi is az annyi pontosan, és már nem volt sehol az üzenet. Nem értettem én sem. De eddig csak most fordult elő és csak az OTP-s sms-sel.

May the force be with you!

(#543) solarix45


solarix45
senior tag

Dear Attila,
We sincerely apologize the inconvenience!We have already fixed the problem of one touch upgrade.
Before you use one touch upgrade, please perform the following steps:
Right click "One touch upgrade S 1.7.6" on your desktop--"Properties"--"Shortcut"--"Find Target"--"downloaded"--Please delete all the files here.

Then you can upgrade your phone with one touch upgrade smoothly to the latest software version "V23AAM0" which is higher than " V23AAG0".

Should you have another request, do not hesitate to contact us.
Thank you for choosing Alcatel!

www.alcatelonetouch.com

Már fel is tettem, most nézem mindjárt, hogy a rootolás megy-e :)

(#544) solarix45 válasza solarix45 (#543) üzenetére


solarix45
senior tag

Hát nem, nem megy a rootolás :(. Vissza A-s verzióra.

(#545) imiadmin válasza solarix45 (#543) üzenetére


imiadmin
őstag

Mit is javítottak benne?

(#546) solarix45 válasza imiadmin (#545) üzenetére


solarix45
senior tag

Ezt én is kérdeztem, de sajna nincs changelog.

(#547) Mikuland válasza N.GÁBOR (#542) üzenetére


Mikuland
tag

Szia Gábor!
Akkor elmondhatjuk,hogy a vezető bankunk rendszere nincs a helyzet magaslatán. ;]
Ma simán megjött két SMS is.
Az ufók nem jöttek el értem, pedig álmaimban olyan csodálatos világokban jártam velük... :DD
Szép álmokat mindenkinek!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#548) bgnrlszl válasza solarix45 (#543) üzenetére


bgnrlszl
csendes tag

Fura: nekem V23AAE0 verzió van fent, de az OTU nem jelzi, hogy van új verzió - illetve pont azt mondja, hogy a fenti a legfrissebb. Vajon miért?

(#549) solarix45 válasza bgnrlszl (#548) üzenetére


solarix45
senior tag

Más is panaszkodik erre. Úgy látszik, csak nekem csinálták meg :).
A gyári verziód van fent, vagy a rootolt?

(#550) bgnrlszl válasza solarix45 (#549) üzenetére


bgnrlszl
csendes tag

A gyári verzió van rajta, egyszerű SuperOneClick-kel rootolva. De már a root előtt sem akarta frissítést találni hozzá az OTU.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.