Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) homonovus válasza fornettisuti (#700) üzenetére


homonovus
csendes tag

Köszi!

(#702) Tigi válasza hangyaboly (#698) üzenetére


Tigi
őstag

Tegnap én is vettem egyet a madaras teszkóban, most ismerkedünk. :)
A 710D-t váltja, bár a 710D-nek jobb a két sim kezelése (külön csengőhang a sim-eknek, stb.)
Neked is voltak ujjlenyomatok az akksi helyén a készülékben?
Mert engem kicsomagolás után 3-4 db kis kínai lenyomat fogadott. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#703) Hornetx


Hornetx
csendes tag

Sziasztok

Vettem én is egy 918D-ét kiváncsiságból feltettem a one touc upgradet a telefonon 2.3.6-fut,
elvileg talál hozzá update-et de nem tudom melyiket és a gyári info sem mondja kiváncsi lennék megéri-e updatelni, vagy jobb a gyári rom.
Előre is köszi a válaszokat.

(#704) fornettisuti válasza Hornetx (#703) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha talal hozza, az is gyari, nem fozott. :)
en tegnap probaltam megint, hatha beadja a 2.3.5re frissebbet, de nem. komolyan nemertem, minek fuggvenye, kinek elerheto, mert telo ugyan az.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#705) bodolov


bodolov
csendes tag

Hi! Nézegetem a 918D-t tetszik! Főleg,hogy a többség pozitívan nyilatkozik róla! Én sajnos soha nem használtam okos ill. androidos telót így egyáltalán nem értek hozzá! Azt kérdezném tőletek,ha megveszem a készüléket berakom a két sim kártyát akkor rögtön használható vagy van valami teendő vele? Válaszokat elöre is köszi! És engem nyugodtan kilehet oktatni nem sértődöm meg! :N

(#706) Tigi válasza bodolov (#705) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

A sim-ekkel semmit nem kell csinálnod, csak legyen egy Gmail fiókod amit a telo első bekapcsolásakor megadsz a beállítás varázslónak.

üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#707) bodolov válasza Tigi (#706) üzenetére


bodolov
csendes tag

O.K. kösz! És a gmail fiókra miért van szükség? (mint írtam fogalmam sincs az okostelefonokról!)

(#708) fornettisuti válasza bodolov (#707) üzenetére


fornettisuti
veterán

google play

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#709) Tigi válasza bodolov (#707) üzenetére


Tigi
őstag

Szerintem azért mert az Android is Google fejlesztés és megköveteli, hogy legyen Gmail-os e-mail-ed.
Ha nincs akkor gyorsan regisztrálsz egyet.(www.gmail.com)
Egyébként sokkal jobb és stabilabb e-mail rendszer mint a legtöbb.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#710) bodolov válasza fornettisuti (#708) üzenetére


bodolov
csendes tag

Hi! Nekem csak azért kell ilyen teló mert így nem kell két készüléket hordanom! Csak de tényleg csak telefonálok vele! Nem is ragaszkodom az okos telefonhoz! Ha tudtok hagyományost nekem az is jó feltéve ha 2 simes!

(#711) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

nektek milyen a kamera képe? nekem eszméletlen elmosódott :F
totál gyári beállításokkal (egy napja lett vásárolva) van még. kell állítani valamit, vagy inkább vigyem vissza a boltba?

(#712) fornettisuti válasza bodolov (#710) üzenetére


fornettisuti
veterán

mobilaréna dualsimes cikkeket ajánlanám elsősorban, azon belül nemdroidos samsungot, nokiát ellenségemnek sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#713) fornettisuti válasza feuerteufel (#711) üzenetére


fornettisuti
veterán

fixfokuszos lévén vagy retkes a lencse(hátlapot levéve megtisztithato ) éspervagy hátlapon kukucskáló vagy készülékhiba, akkor viszont gariztatás.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#714) feuerteufel válasza fornettisuti (#713) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

bakker belül is volt a hátlapon fólia a kukkantóján :W így már mindjárt másabb :)

(#715) Tigi válasza bodolov (#710) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Küldtem neked Privát üzit.

üdv.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#716) hangyaboly válasza Tigi (#702) üzenetére


hangyaboly
csendes tag

Őszintén szólva nem figyeltem, de nekem minden alkatrész érintetlennek tűnt. Egyébként nem biztos, hogy kínai ujjlenyomatok voltak, mert a magyar garis papír is a dobozban volt, így szerintem már itthon is ki lett bontva legalább egyszer a gyári csomagolás után...

(#717) imiadmin


imiadmin
őstag

sziasztok,

most látom, hogy a 2.3.6-os elérhető...
valaki, aki használta a 2.3.5-öt és feltette a frissítést, le tudja írni, hogy miben tud többet a 2.3.6?

persze felmehetnék az android oldalára és megnézhetném a changelog-ot is... :U

(#718) fornettisuti válasza imiadmin (#717) üzenetére


fornettisuti
veterán

bemásolod? :B

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#719) fornettisuti


fornettisuti
veterán

1.7.9 OTU frissitett, de 2.3.5-maradt a verzioszám ..ezt wtf

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#720) bodolov válasza Tigi (#715) üzenetére


bodolov
csendes tag

Kösz meggondolom! Amúgy melyiket tartod jobbnak ill. még milyen különbségek vannak?

(#721) Tigi válasza bodolov (#720) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

A 710D nem androidos viszont a 2 sim kezelése nekem jobban bejött.
Jobban testre szabható mint a 918D.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#722) Tigi válasza imiadmin (#717) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem alapban a 2.3.6-os van rajta. :F

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#723) fornettisuti válasza Tigi (#722) üzenetére


fornettisuti
veterán

nem értem, most megint tölt vmit a szerverről. :U
amugy tiszta vicc, hogy nem frissiti magát otu.

hol vetted a tiéd?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#724) Tigi válasza fornettisuti (#723) üzenetére


Tigi
őstag

Auchan-ban, pénteken mikor az akció kezdődött.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#725) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Nokia .nbu filéből a phonebookomat, hogyan tudnám importálni? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#726) lhausz válasza Samanbacsii (#725) üzenetére


lhausz
csendes tag

Hello
Hasznald a kovetkezo programot : [link]
Ezzel ments ki a contact-okat Vcard(VCF) formatumba, amit aztan felmasolsz az SD kartyan letrehozott CONTACTs folder-be (vagy nevezheted ahogy akarod :) )
És be-exportalod a nevjegyzékbe ...

Lhausz

(#727) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
A sim-ek között hogy tudok váltogatni?
köszi előre is!

(#728) Samanbacsii válasza lhausz (#726) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R :C

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#729) fornettisuti válasza Petyus87 (#727) üzenetére


fornettisuti
veterán

ezt hogy érted?
attol függ, melyik simmel mit akarsz.
konkrét esetet felvázolnál?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#730) Petyus87 válasza fornettisuti (#729) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Pl. hívást hogy tudok a másik simről kezdeményezni? A champ duosnál volt egy külön gomb és egy mozdulattal váltott. Akkor már tudnál abba is segíteni, hogy kapok én is ilyen szép időjárást a kijelzőre? :) Hogy kell úgy beállítani a netet, hogy ha akar a wifimről szedjen le frissítéseket?(a netemhez már csatlakoztattam és ha bekapcsolom a wifit csatlakozik is) Vagy az időjárást/helymeghatározást nem netről szedi? Még véletlen se akartam azt, hogy a szolgáltatón keresztül csatlakozzon, hogy az adatforgalmam pénzbe kerüljön, úgyhogy kikapcsoltam minden netes dolgot. Bár van 100 mb keretem azt hiszem, de jobb a békesség. Már csak azért mert láttam olyan adroidos telót, amelyik igen naprakész volt.
Vagy merjem bekapcsolni ezt a Mobil adatkapcsolat dolgot?
Eltart majd egy darabig mire megtalálok mindent és megszokom a telót, de nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#731) Samanbacsii válasza lhausz (#726) üzenetére


Samanbacsii
őstag

... esetleg az sms-ket is lehet így importálni? :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#732) fornettisuti válasza Petyus87 (#730) üzenetére


fornettisuti
veterán

kicsit bele kell menni a hívásbeállításokba, de lehet alapbol is felfogja ajánlani, hivás előtt, hogy melyik kártyáról hivd az illetőt. alapból az elsődleges sim a márvadó, ha még nem volt hivva vagy még nem hivott az akit hivnál (sms-nél is így van)

pl. 1.sim (3G-s) privát, a 2. sim céges és a főnök hiv a céges számon (2.sim) visszahívásnál ajánlja a teló, hogy arrol hivd (céges számod).
ha pl családtag hív a privátodon (1-es sim) és visszahivod, akkor a privát számodhoz tartozó (1-es simet ajánja fel alapbol) mert ugye azon hivtak.
de, választhatsz hivásnál és sms-nél is jobboldalon megjelenő lefelemutató kis "nyilacskával" simek közül, melyikről hivj/irj. (el lehet a simeket nevezni és színt is belehet állitani hozzájuk, megkülönböztetés végett)

időjárás dolog engem nem érint, mert csak itthon wifiről netezek, nincs mobilnetem.
belehet állitani, simeknél, engedélyezve legyen-e adatkapcsolat vagy sem. letiltva adatkapcsolatot csak wifivel megy net hozzáférés.

google fiok fontos, mindent azzal akar szinkronizálni, oda ment beállitásokat (backup) google fiokra.

ha vmire nemvolaszoltam vagy nem teljesen érthető valami, kérdezz bátran a forumban, aki tud segiteni fog, minden bizonnyal.

addig is nézegesd a beállításokat, nézd át az alcatel oldalán a faq-ot (van magyar oldal is), talán olyanra is választ találsz, amit még meg sem kérdeztél.

jotanács: amit nem tudsz. mi az, ne állitsd el :N , előbb kérdezz. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#733) Petyus87 válasza fornettisuti (#732) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Köszönöm a kimerítő választ és a segítséget, biztos lesz még kérdésem! :R
Az időjárást is ki tudtam tenni, ahogy wifi kapcsolatot kapott, meg tudtam tekinteni és ki is tudtam tenni a főképernyőre, ahogy bontottam a wifi kapcsolatot, hál istennek ott maradt. Gondolom én, eltárolja az elkövetkezendő pár napot és így fogja kitenni.
Ismerkedek, barátkozok vele, ugyan még nem volt saját androidos mobilom, de ez ritka jó telefon az a véleményem. Talán még az se negatívum, hogy az aksi alá rejtették a micro sd kártyát, mivel van adatkábel hozzá :)
Csütörtökön kap egy igo8-at a Bátyám által.
Kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd.

(#734) fornettisuti válasza Petyus87 (#733) üzenetére


fornettisuti
veterán

okosan programok telepitésével, futtatásával, mert nem bővelkedik belső memóriában. x-gigás sd kártya természetesen elkél, rootolás, és link2sd progi (vagy hasonlo funkcióju, hogy sd-kártyára tudj átteni amit lehet, nem elhasználva a csekély belső memoriáját a telefonnak), lásd specifikációs adatlapja.

sokan elfelejteni látszik, ezek még mindig telefonok csak okosodtak, (előző generációktól), nem kifejezetten multimédiás eszközök vagy navigációs céleszközök. (majdnem mindenből tudnak egy kicsit) :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#735) Mikuland


Mikuland
tag

Igen ( csak, hogy belekotyogjak..), sokan hajlamosak vagyunk elhinni, hogy ezek az "okos" telefonok mindenre képesek.
Hiszen megvettük X pénzért és a spéci készülékek több X-be kerülnek, gondoljuk ugyan azt az élményt kell nyújtaniuk kevesebbért....ha nem tudja ezt biztosítani, csalódást okoz és elmegy a kedvünk....
:D

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#736) TSZoli válasza cossie023 (#656) üzenetére


TSZoli
csendes tag

Köszönöm a válaszod! A samu dual champ behalt nálam 1,5 év után, és keresgélek:)

(#737) Petyus87 válasza fornettisuti (#734) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Nem tudom mennyi helyet foglal, de ha sokat, akkor nem teszem rá. Elvileg van saját navigációja is, bár még nem próbáltam.

(#738) imiadmin


imiadmin
őstag

Már kapható a hazai fukar áruházban is a kicsike 34.999 HUF...

(#739) Petyus87 válasza imiadmin (#738) üzenetére


Petyus87
aktív tag

De ha valaki siet, akkor a Savoya Auchanba még van 32.990 ért(tegnap még volt). A soroksáriban már elfogyott. :) 21.-ig tart az akció.
Gondolom a legtöbben az árukeresőt használják. Van ott egy mobilos cégnél 31-ért is, de ez az ár egy ázsiai gyártású, német nyelvű, tartozékok nélküli készüléket takar. Meg ne vegyétek! Persze van nekik magyar is, tartozékokkal, 40-ért. Annyiért ott is maradhat :)

(#740) hangyaboly válasza imiadmin (#646) üzenetére


hangyaboly
csendes tag

Én nemrég vettem a telefont, és még alig telepítettem rá valamit, így szívesen kipróbálom egy factory reset után, viszont egy kis segítséget szeretnék kérni. A factory reset után le tudom menteni az akkori (még gyári) állapotot olyan módon, hogy után vissza tudjam tenni a telefonra, ha mondjuk garis ügyintézéshez fog kelleni? Ha igen, leírnátok, hogyan?
Előre is köszi.

(#741) lhausz válasza Samanbacsii (#731) üzenetére


lhausz
csendes tag

Sajna a NBUexplorer altal kimentett SMS -megha xml formatumu is- nem alkalmas arra, hogy a Droidra attedd, de van megoldas .. kiprobalva nehanyat a kovetkezo mukodik ..
[link]
ami fontos, hogy tenyleg a 2.1 Ovi Suitot hasznald, mert utana levo verziokban a Nokia valtoztatott a sync mehanizmuson, es nem muxik ...

Lhausz

(#742) GBRDVD


GBRDVD
tag

Ha valakit esetleg érdekel tesco és fukar ár alatt: nekem még mindig van 1 db utolsó, 0 perces, fóliás, dobozos, magyar, minden tartozékkal. Számlával, garanciával, árában. 31000 Ft. ;)

http://hardverapro.hu/apro/alcatel_one_touch_918d_android_dual_sim_ket_sim_te/hsz_1-200.html

(#743) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

nincs valakinek eladó jó minőségű fóliája?

(#744) FeZ... válasza feuerteufel (#743) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Külön fóliám nincsen, de egy új szürke szilikontokom és egy fóliám van. (egy csomagban van)
Ha érdekel, dobj privátot !

tok + fólia

(#745) beach head


beach head
senior tag

Hello!

Szeretnék egy androidos telót venni, úgy maximum 35 ezer ftig. (lg l3-mat akartam először, de látva a kijelzőjét,,,, hát inkább lemondtam róla)

Tudnátok némi információvval szolgálni erről a telóról?

Láttam videóteszten elég gyors, viszont a szokás menüpörgetéses hülyeségen kívül nem igen szólt másról a teszt.

Szóval kiváncsi lennék pl, hogy flashvideót képes- e lejátszani, megy-e rajta a skype, mennyire zavaró az a csupán 256 mb ram, és úgy általában milyen a telefon.

Zte librán gondolkodom még, szerintetek melyik a jobb választás a 2 közül? (a dual sim nem szempont, csak az ár- érték, minőség arány.) Esetleg más alternatíva?

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#746) beach head


beach head
senior tag

És estleg aki használ igo-t rajta, az milyen simán muzsikál?

(#747) modeart válasza beach head (#746) üzenetére


modeart
tag

Nekem Navigon és Igo is van rajta mindkettô tökéletesen mûködik, az igo kifejezetten gyors (a betöltés is), a legújabb Navigon kicsit döcögôsebb. Inkább az igot használom épp emiatt.
Amúgy bár èn dicsérni szoktam a telót de ha valakinek nem szempont a dual sim akkor én más telót ajánlanék.

(#748) beach head válasza modeart (#747) üzenetére


beach head
senior tag

Köszi, de végülis az ár a fő szempont, vagyis az, hogy azért a max 35-ért tudom alsó közép kategória felé kacsingató gép jár csak, de akkor már legyen a lehető "legjobb". Gondolom egy kártyával is elmegy a dualsimes teló, de mivel telenoros és vodás kártyám is van így legalább nem kéne két telefont töltőre tenni, de ettől függetlenül tényleg nem a dualsim a legfontosabb. És ebben az árban eddig 3 telefont találtam csak. De ha tudtok jobb lehetőséget, meghallgatom. Csak annyi a kritérium, hogy új, gyári garis, bontatlan dobozos, és független (és itt akkor a legtöbb ilyen argep.hu. olcsobbat. hu-s találat elbukott) legyen. Igazából vodás telót cserélnék le de a vodafonnál nagyon gyenge a kínálat, és az is horribilis áron. Szóval nehéz a döntés:)

Arról tudtok valamit, hogy ennél a telónál is vissza lehet-e tenni a gyári romot, ha esetleg garancia miatt szervízbe kéne vinni?

[ Szerkesztve ]

(#749) feuerteufel válasza FeZ... (#744) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

köszi, de csak fólia kellene, tokom van hozzá.

(#750) fornettisuti válasza beach head (#745) üzenetére


fornettisuti
veterán

szerintem, "ez nem a te telefonod". hszedből itélve, csalódnál. én másikban gondolkodnék a helyedben inkább, nehogy kidobott pénznek érezd az árát, főleg hogy ez duálsim miattjo ajánlat, "csak egykártyásnak telefonnak" gyenge hardverrel nem merem neked ajánlani, pedig rajongok értek. kijelző+vas megsem közeliti a nemrég leváltott galaxy s-emet, pedig az sem mostani modell már, hahasonlitgani akarnám a kettő főbb tulajdonságait).
valahol lg5 kategóriábol, kellene neked valami inkább. :K

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.