Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) N.GÁBOR válasza PeMi#13 (#49) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap megvettük ezt a masinát Kedvesemmel a mediamarkt-ban Grazban. Már eddig is szemeztem vele, de nem találtam róla tesztet így kicsit vártam. Rusi írása csak megerősített, így elmentünk megvenni. Arra készültünk, hogy 130 EUR mint a Saturnban, de megdöbbentem mikor megláttam az árát. Emberek, 100 EUR-ra le volt akciózva, az kb 29 000 Ft! :Y

Ez az első androidos telefonom, sőt az első okostelefonom, így még szoknom kell. Az első benyomások azonban nagyon jók!

Külső: Tetszik a formája, és szerintem jól össze van rakva. Lehet, hogy az eltérő hátlapok eltérő minőségűek mert az illesztésekre és az anyaghasználatra nagyon allergiás vagyok. Rusi sem írt rosszat, de ez a fekete példány, talán az eddigi legjobban összerakott telefonom! Nagyon pöpec, és amit talán a legjobb az egészben, hogy olyan az egész hátlap anyaga mint az x10 mini pronak. Amolyan selymes-gumis tapintású műanyag, profi.

Belső: Ahogy Rusi is írta, feltünően gyors, még nem tudtam akadásra bírni. Egyszerűen nem hiszem el! A dual simes megoldást is szuperül integrálták. Még nem ismertem ki teljesen, de lehet kérni, hogy minden hívás előtt rákérdezzen magától, hogy melyikről szeretnéd hívni. A simeket ellehet nevezni ami hatalmas segítség, ráadásul színeket is kapnak, ami visszaköszön a tárcsázóképernyő árnyalataiban. Szerintem ez is sokat segít.
Amit még kiemelnék: Nekem azért kellett mert van egy osztrák és egy magyar számom. Az elnevezés és a színek párosítása után ugyan egyértelmű, hogy melyikről akarok hívni, de kipróbáltam, hogy mi van, ha direkt elrontom és idekint a vodásról akarok hívni. Megkérdezi, hogy tuti ezt akarom-e hisz ez a kártya épp romingol, nem lenne-e jobb a másik. Persze, hogy jobb lenne! Lehet, hogy ezek alapdolgok, de nekem nagyon tetszik. Mindezt 100 EUR-ért. Persze az eredeti ára 130 EUR, de azt sem sajnáltam volna rá.

Ha bárkinek van kérdése szívesen válaszolok, de lehet, hogy csak lassan, mert eltart egy ideig amíg megszokom az "okostelefonok világát"

PeMi#13: Ausztriában a mediamarkt-ban és a saturnban kapható. Elvileg mind a két helyen 130 EUR. de mi épp tegnap vettük és csak 100 EUR volt.
Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#52) OneTouch


OneTouch
csendes tag

A Média Markt és Saturn polcaira kerülhet kb. Március végétől. Szóval húsvétra pont itt lesz. :)

(#53) solarix45 válasza Rusi (#50) üzenetére


solarix45
senior tag

Hát a teljesség igénye nélkül:
- letilthatók-e menet közben a SIM kártyák (pl ha nem akarom, hogy a céges számon elérhető legyek)?
- külön csengő/sms hang beállítható a kártyákhoz?

De ami igazán érdekel:
- A telefonkönyvben be lehet-e állítani, hogy melyik számot/embert melyik kártyáról hívja?
- Ha kapok egy hívást, sms-t, akkor ha visszahívom / válaszolok, alapértelmezett lesz-e az, ahova a hívás érkezett?

Így elsőre ennyi :)

(#54) smirdex válasza N.GÁBOR (#51) üzenetére


smirdex
tag

Nagyon jó hír, hogy végre teszteled :) Kérdés: mi van a nem fogadott hívásokkal például...ha a hiváslistából indítod akkor az elsődleges simet ajánlja fel vagy amiről érkezett a hívás?

(#55) N.GÁBOR válasza smirdex (#54) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

szucsati, smirdex
Még nem tudom a pontos válaszokat, de amit tudok azt írom.
1. Ha a híváslistából hívsz, akkor a következő történik: Ha például hívnak a sim 2-őn, akkor a hívásindítás előtt megkérdi, hogy melyikről, de javasolja a sim 2-őt. Szerintem ez baráti.
2. A telefonkönyvben simhez lehet rendelni a számokat
3. A kártyák menet közben deaktiválhatóak, tetszés szerint

Amire nem válaszoltam az még folyamatban van.:)

May the force be with you!

(#56) Zlika


Zlika
aktív tag

Csak én látok design-ban nagy hasonlóságot a HTC Wildfire S-el? :D

(#57) Wilbury


Wilbury
csendes tag

Na végre valamelyik ismertebb gyártó is meglátta az MTK6573 chipset ár/érték arányát!
Jómagam 2 hónapja nyüstölök egyet (B63M) ezzel a vassal, és csak azt bánom miért nem vettem meg előbb.
A türelmesebb vásárlóknak lehet hír, hogy éppen a napokban jön ki az MTK a legújabb chipsettel (MTK6575) ami nem lesz sokkal drágább, viszont annál pattanósabb.
Amúgy a chipset titka abban rejlik, hogy a médiaproci (PWR531) folyamatosan besegít a főprocesszornak, kvázi dual core üzemmódban.

(#58) solarix45 válasza N.GÁBOR (#55) üzenetére


solarix45
senior tag

Köszi, ez igen jól hangzik!

Azt még meg tudnád nézni, hogy milyen nyelvekkel érkezik a telefon?

(#59) N.GÁBOR válasza solarix45 (#58) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Rengeteg nyelv van benne, köztük a magyar is, pedig mi kint vettük. Emiatt gondolom ez nem feltétlenül az Alcatel érdeme inkább a 2.3-mas androidé. Bár lehet, hogy nem így van, de a lényeg, hogy sok nyelv közül választhatsz, köztük a magyar. Bár azért azt hozzá kell tenni, hogy kicsit hiányos a fordítás, van ami néha angol, de szerintem nem zavaró.

Üdv

May the force be with you!

(#60) solarix45 válasza N.GÁBOR (#59) üzenetére


solarix45
senior tag

Köszönöm, hogy megnézted! Igazából amiért fontos a magyar nyelv, hogy ha már azon is rajta van, akkor már tényleg csak papírmunka kellhet ahhoz, hogy itt is kapható legyen.

Még megtennéd, hogy megnézed, a Skype megy-e rajta rendesen? Azt hiszem, pont te érdeklődtél e felől a másik topicban.

(#61) N.GÁBOR válasza solarix45 (#60) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Igen, én kérdeztem a skypot. Ez elég fontos lenne nekem mert így kintről olcsón tudnám hívni a hazaiakat ha épp úton vagyok és fontos a dolog.

Sajnos megnézni legelőbb vasárnap tudom, mert akkor tudok csak a net végett letölteni a marketből dolgokat.(Itt nincs wifink, mobilnet meg szintén még nincs az osztrák simemen)

Egyébként tartok tőle, hogy gond lesz vele, legalábbis többen panaszkodtak. Sebaj, a számtalan előnyös tulajdonsága mellett úgy voltam vele, ez a dolog belefér, de ha menne, az igazi hab lenne a tortán.:)

May the force be with you!

(#62) minifoximaxi válasza N.GÁBOR (#61) üzenetére


minifoximaxi
tag

Szia!

Jó hogy ilyen segítőkészen teszteled nekünk a telót, egy csomó dologra választ kapunk beruházás előtt. Köszi! Esetleg szucsati kérdésére miszerint "- külön csengő/sms hang beállítható a kártyákhoz?" tudnál már válaszolni? :R

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#63) solarix45 válasza N.GÁBOR (#61) üzenetére


solarix45
senior tag

Nem türelmetlenségből, de sikerült esetleg megnézni, hogy megy-e a Skype?

(#64) N.GÁBOR válasza minifoximaxi (#62) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Holnaptól már azt hiszem ketten leszünk akik tudunk segíteni, így talán gyorsabban megy a dolog.:)
minifoximaxi: Holnap igyekszem megnézni!

szucsati: A vodás kártyámon van a mobilnet, az osztrákon egyelőre még nincs és wifi nincsen a lakásban, így ma már nem tudom megmondani. Holnap viszont ha nem felejtem el, mikor Kedvesemet viszem munkába, lehet, hogy a melóhelyén kitudom próbálni, hogy műkszik-e. Ha tudok valamit jelzek. :))

Üdv

May the force be with you!

(#65) solarix45


solarix45
senior tag

http://www.mediamarkt.at/mcs/catentry/OT-918D-BLACK,10255,123511,256643.html

Sajna nem szállítanak Magyarországra. Remélem, itthon nem lesz drágább a cucc!

(#66) smirdex válasza solarix45 (#65) üzenetére


smirdex
tag

Volt ez már ott 99euro is, sőt lehet most is annyi..legalábbis NGábor kolléga erről számolt be...kiváncsi vagyok most egy-két hét után hogyan barátkozott meg a telefonnal...

(#67) N.GÁBOR válasza smirdex (#66) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Valóban, mi 99 EUR-ért vettük. Még maradtak függő kérdések itt a topicban ugyanis kezdő vagyok, de 8 nap elteltével is nagyon tetszik. Az első benyomások nagyon jók, majd igyekszem még írni róla.

Sajnos 99-ért már nincsen, ugyanis azóta akartunk mégegyet venni (elfogyott), de ezt már csak 129-ért tudtuk megtenni a Saturnban. (Egy kollégának a fórumról)

Ezekszerint most újra van Náluk és épp 119-ért.

May the force be with you!

(#68) N.GÁBOR válasza solarix45 (#65) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Halihó!

imiadmin fórumtársnak is hoztunk már el egyet Ausztriából, így ha valaki gondolja, akkor tudunk hozni.

May the force be with you!

(#69) N.GÁBOR válasza N.GÁBOR (#68) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Mivel egyre többen érdeklődtetek aziránt, hogy tudunk-e ilyen készüléket még hozni, ezért csináltam egy apróhirdetést. Remélhetőleg ott minden információt megtaláltok.

Üdv
Gábor

May the force be with you!

(#70) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Vazz, még csak olvastam a cikket. Nekem kifejezetten tetszik. de hogy a fenébe megy olyan simán mint kés a vajban egy 650Mhz-es procival? :U

(#71) imiadmin válasza tzsolesz (#70) üzenetére


imiadmin
őstag

hihetetlen, hogy ilyen gyors, de így igaz.... :DD

(#72) oneiros


oneiros
tag

Nem meglepő,hogy ilyen jól szerepel, a Mediatek platformjában van potenciál, csak ki kell hozni belőle.
Ugyanezekkel a specifikációkkal a Lenovo A60 valamivel drágább(170$), szóval az ára is rendben van, már csak valamelyik szolgáltatónak rá kéne harapni. :U

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#73) imiadmin


imiadmin
őstag

Sziasztok,

A 918D root-olását már a dual sim-es topicban megosztottam... itt találjátok:

Alcatel 918D root

Üdv
Imi

(#74) smirdex válasza imiadmin (#73) üzenetére


smirdex
tag

Köszönjük! :) A MM-ban vásárolt készülékhez is (mint a tesztben) két előlap és hátlap van?

(#75) imiadmin válasza smirdex (#74) üzenetére


imiadmin
őstag

Nekem a dobozban nem volt plusz elő-hátlap... de őszintén szólva nem is nagyon vágyok rá... így feketén szép ez a teló.. :C

(#76) smirdex válasza imiadmin (#75) üzenetére


smirdex
tag

Nyilván nekem is az tetszik...de esetleges női használó miatt ez lényeges kérdés :)....

(#77) jakovlev


jakovlev
csendes tag

Végre egy teló ami tényleg bejön! Persze sok ilyen van, hisz Dunát lehetne rekeszteni az okostelókból, viszont azoknak az ára nem tetszett igazán.
Gondolkozom én is, hogy hozassak-e egyet külföldről, de a garancia miatt talán megvárom az itthoni forgalmazást. Lehet, hogy jobb döntés, még ha pár ezerrel drágább is...

(#78) solarix45 válasza jakovlev (#77) üzenetére


solarix45
senior tag

A Media Marktnak írtam levelet, azt mondják, hogy csak a nyáron lesz... :(
Persze ezt csak az egyik üzlet írta, központi info nincs. Szóval fene tudja.

(#79) N.GÁBOR válasza smirdex (#76) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Eddig itt Ausztriában is csak feketével találkoztam. Lett volna igény eltérő színűre, de sehol nem találtuk olyat, csak a sima, nem cserélhetős fekete modellt. Persze ez a többségnem nem hátrány, de ahogy Te is mondtad, azért van igény a színesebb megjelenésű készülékekre is.

May the force be with you!

(#80) fornettisuti


fornettisuti
veterán

N.GÁBOR közreműködésének köszönhetően

Első szubjektiv tapasztalataim:

+
(kis kezűeknek) remek dimenziók, tömeg
anyaghasználat
összeszerelési minőség
hardverhez remekül optimalizált android (romfüggő 2.3.x)
állapotjelző led (ez még a galaxy s-ben sincs)
userbarát beállitási lehetőségek mindkét simet, wifi hálozatot illetően (wps gomb)
gyári memokártya
adatkábel
ár/érték arány

-
kijelző betekintési szöge

Pár óra tapicskolás után diohéjban ennyi; pozitivan csalodtam, a kütyüt illetően, van ami nem tetszik (félre gépelés), de az az android sara nem a hardveré.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#81) imiadmin válasza fornettisuti (#80) üzenetére


imiadmin
őstag

Üdv a klubban.. :C

állítsd feljebb a fényerőt.. akkor szinte 0 a betekintési szög.. :DD (bár akkor jobban eszi az akksit)

root-old 1000-el, mert hamar eléred a korlátait... :DD

[ Szerkesztve ]

(#82) cossie023 válasza fornettisuti (#80) üzenetére


cossie023
csendes tag

Szia!

mint legfrissebb tagja a klubnak...

Szeretnék kérdezni pár megoldást, ami miatt nagyon hajlok arra, hogy lecseréljem a Samsung C6712-emet eme termékre.

- Az állapot jelző led jelzi az érkezett üzeneteket és a nem fogadott hívásokat?
- A naptárhoz van olyan nézet vagy widget, amivel a készenléti képernyőre ki lehet rakni és látszik, hogy melyik napra van beállított esemény?
- Tényleg be lehet állítani egy-egy számot, hogy fixen egy adott kártyáról hívjon függetlenül az alapértelmezett kártya?
- Mennyire jó a telefon hangja, tisztán érthető benne a másik fél, sajna néha ezt szúrják el a gyártók, pedig alapjában véve telefonokról beszélünk!
- írtad, hogy félregépeltél. Ez mennyire gáz, mert a jelenlegi samsungomnak is az a baja, hogy a virtuális billentyűzeten szenvedés tud lenni egy-egy sms-t megírni...

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv: cossie

(#83) fornettisuti válasza cossie023 (#82) üzenetére


fornettisuti
veterán

Szia!

Még csak ma érkezett a kicsike, de ami fix:
1.: akkutöltésnél kéken világit, msn (ebuddy) uj üzenet érkezésekor tud világítani.
nemfogadott hivásnál sajnos nem jelzett (lehet el kell telni egy bizonyos időnek, hogy jelezzen), sms-t nem tudom.
2.: ilyet konkrétan nem használok, esemény beállitást és ismétlődő emlékeztetőt találtam benne. talán marketen van olyan, amit keresel.
3.: be lehet állitani számot simre
4.: a hang szerintem jó (bár anno az sgs hangminősége szebb)
5.: sgs-t használtam egy évig, ahhoz szoktam, ott nagyobbak a virtuális gombok, ez pici ahhoz képest.

A többiek, majd kijavitanak, ha szükséges...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#84) imiadmin válasza fornettisuti (#83) üzenetére


imiadmin
őstag

sajna nem találtam olyan -a led villogtatására való- alkalmazást, ami ennek a telónak a led-jét használni tudja sms-nél ill. nem fogadott hívásokor...

futottam vele pár kört és kipróbáltam vagy 10-et.. többek közt ezért root-oltam meg a telót, de sajna nem műkötött egyik sem.

A probléma megoldására -kis kompromisszummal- a 'Missed Call SMS Alert Pro' progit használom. Igaz ez nem a státusz ledet villogtatja hanem a képernyőt, de pont megfelel az elvárásomnak. (természetesen be lehet állítani, hogy milyen időközönként tegye hangal és rezgéssel kombináláva...)

(#85) imiadmin válasza fornettisuti (#83) üzenetére


imiadmin
őstag

te hol találtad meg a 3.-as kérdéshez a beállítást? én nem találom.. :W

(#86) fornettisuti válasza imiadmin (#85) üzenetére


fornettisuti
veterán

szerintem ez lenne az:
beállitások/hivásbeállitások/other settings/fix hívószámok->sim1,sim2

más:
a ledes értesítésre én galaxy s -en a "no led" alkalmazást használtam, tökéletesen működött.
légyszíves probáld ki a rootolt kütyüdön, működik-e. én még nem rootoltam az enyém.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#87) bgnrlszl


bgnrlszl
csendes tag

Most, hogy egyre többen beszereztetek egy-egy példányt, melyikőtök kapható egy Skype-tesztre a gépen? A neten sokféle dolog jelent meg róla (nem települ, települ, de nem indul, stb.), és szeretnék tisztán látni, mielőtt döntök... Előre is köszi!

(#88) fornettisuti válasza bgnrlszl (#87) üzenetére


fornettisuti
veterán

market:
application (skype) is incompatible with the system.

ápdét:
feltelepült, de mondja, hogy nem "certified" eszköz a telo.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#89) fornettisuti


fornettisuti
veterán

tudtok ajánlani hatásos egyszerü widgetes program monitort/task managert, ami kilövi a nem használt de még háttérben megbuvo progikat?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#90) imiadmin válasza fornettisuti (#86) üzenetére


imiadmin
őstag

fix hívószámok... hát ez nem az... ott valami FDN-t lehet engedélyezni ami PIN2 kódot kér...

a noLed alkalmazást próbátam már, de nekem nem jött be... tulajdonképpen ha volt nem fogadott hívás vagy SMS, bekapcsolja a képernyőt és folyamatosan használja... szerintem ez többet fogyaszt mint az, amelyik 30mp-enként felvillantja... ja, és nem kel hozzá root...

Arra jutottam, ha már van fizikailag notify led a készüléken, írok az Alcatelnek, hátha a következő frissítésbe berakja ezt a "tudást"... :))

(#91) N.GÁBOR válasza bgnrlszl (#87) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

bgnrlszl: Telepítés után kiírja, hogy nem kompatibilis valami, de működik. Épp az előbb is használtam. Egyszer volt olyan tapasztalatom mintha lefagyott volna, de beszéltem a másik féllel, csak a hívás megszüntetéséig inaktív maradt a képernyő. Ahogy letettük jó lett, de ez csak egyszer fordult elő.

Üdv

May the force be with you!

(#92) Villy


Villy
tag

Sziasztok!
Most tervezem én is beszerezni egy telefont N.GÁBOR közreműködésével, de lenne előtte egy kérdésem a névjegyzékkel kapcsolatban.
Megoldható az valahogy, hogy a két SIM-hez tartozó névjegyeket külön kezelje, mert nem szeretném a céges és privát neveket vegyíteni.
Előre is köszi!
Üdv.:
Villy

www.monfoto.eu

(#93) fornettisuti válasza Villy (#92) üzenetére


fornettisuti
veterán

a névjegyeket kategorizálni lehet, majd szűrni rájuk, külön sim1-2-re is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#94) Villy válasza fornettisuti (#93) üzenetére


Villy
tag

Ez tetszik, köszi az infót.

www.monfoto.eu

(#95) bgnrlszl válasza N.GÁBOR (#91) üzenetére


bgnrlszl
csendes tag

Köszi!

(#96) fornettisuti válasza imiadmin (#90) üzenetére


fornettisuti
veterán

Fix hivoszam FDN: [link]

Szerintem pedig ennek kell lennie.

NOLED: nagyon jol lehet parameterezni az appot. Belehet allitani mennyi ideig jelezzen. Igy keveset tud fogyasztani

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#97) solarix45


solarix45
senior tag

Kis infó: kérdeztem az Alcatelt, de nem tudták megmondani, pontosan mikor lesz kapható Magyarországon a telefon. Azt mondták, hogy a helyi TMS (The Mobile Store) boltokban érdeklődjünk, csak hát itt ilyen ugye nincs..

Viszont rákérdeztem a szervizre is (főleg a kintről rendelőknek lehet fontos).
Ők a szerviz partnerek: http://www.tmx.hu/szervizpontok.html

(#98) imiadmin válasza fornettisuti (#96) üzenetére


imiadmin
őstag

Az FDN arra van, hogy csak az előre beállított számokat lehessen hívni.... tipikusan gyereknek vagy "vándorló" ügyeleti készülékekbe szokták beállítani...

Lehet, hogy a NoLed tökéletes a célra, de nekem nem jött be... izlések és pofonok.. :)

nem fogunk összeveszni... :R

(#99) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Hol éspervagy hogy lehet beállítani, hogy csak az SD kártyára telepitse az appokat?
Elfogyott a belső memória... :Y

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#100) imiadmin válasza fornettisuti (#99) üzenetére


imiadmin
őstag

1. lépés: rootolás
2. lépés SD kártya átparticionálása és egy új második elsődleges partició létrehozása ( pl.: 2GB-os FAT mert ext2/3-at nem támogat a teló)
3. Link2SD telepítése + root jog megadása majd restart
4. linkelés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.