Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) imiadmin válasza fornettisuti (#248) üzenetére


imiadmin
őstag

akkor írd meg nekik, hogy ezt a parancsot kéne kiadni akkor amikor nem fogadott hívásod volt vagy SMS-ed érkezett...

echo 1 > /sys/devices/platform/leds-mt65xx/leds/red/brightness

:DD

(#252) fornettisuti válasza imiadmin (#251) üzenetére


fornettisuti
veterán

A tovabbiakban nem ohajtok, olyanokkal targyalni, akik nem arra valaszolnak, amit kerdeztem! :W

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#253) j.e.d.


j.e.d.
csendes tag

hi,

ma elkezdett a gép fc-zni (process com.android.launcher2), ez csak az egyik baj lenne, de hiába nyomok factory resetet, mindig ugyanez van, plusz eltűnt az sms kezelő program. wtf?!

valaki jószívű kolléga ki tudná szedni a saját romjából mind a launcher2, mind az üzenetkezelő apk-t és feltenné valahová? nagyon-nagyon szépen köszönném.

üdv,
j.e.d.

(#254) imiadmin válasza j.e.d. (#253) üzenetére


imiadmin
őstag

Szia,

íme...

Üdv
Imi

(#255) imiadmin válasza fornettisuti (#252) üzenetére


imiadmin
őstag

Örülj neki, hogy egyáltalán válaszotak... :Y

melyik címre írtál nekik? írd le, mert akkor én is írok... ;]

(#256) j.e.d. válasza imiadmin (#254) üzenetére


j.e.d.
csendes tag

szia!

isten vagy, nagyon szépen köszönöm! :D és meg is javult. :C
(hogy miért nem küldött a rendszer üzenetet, hogy válaszom jött, rejtély)

üdv,
j.e.d.

(#257) imiadmin válasza j.e.d. (#256) üzenetére


imiadmin
őstag

Nincs mit.. az úttörő ahol tud, segít.. :DD

(#258) rem2


rem2
csendes tag

Azt meg tudnátok mondani, hogy ha az egyik kártyán aktív adatkapcsolat (3G/EDGE/GPRS) van, és közben a másikon telefonálok, megszakad-e az adatkapcsolat?

(#259) atterodevice


atterodevice
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni a rootoláshoz.
Már egy ideje próbálkozpk vele, de nem megy. :(( :(
Próbáltam Imiadmin féle SOC programmal és
Lilith977 által belinkelt leírást is.
Szerintem a probléma az lehet, hogy nem sikerül egyik módszernél sem telepítenem az illesztőprogramot.
Próbáltam már
Win XP Pro SP3 alatt és
http://noob.hu/2012/03/20/OT918D.JPG
Win7 Home Premium SP1 64bit alatt is
http://noob.hu/2012/03/20/2.jpg
Nem tudom az illesztőprogramot telepíteni hiába tallózom be a könyvtárat.
Csak este fele leszek gépközelben, ha valakinek van ötlete a dologra kérem ossza meg.
Ha lehet, akkor egy kicsit szájbarágósan, mert a kezdő userek közé tartozom és nem állok a helyzet magaslatán. :U
Előre is köszönöm.

Üdv.: atterodevice

(#260) Lilith977 válasza atterodevice (#259) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Szia!

Én is szopiztam az illesztőprogrammal. Nekem a következő jött be. (amit belinkeltem, fórumleírásnál)
Amikor (kikapcsolt állapotban) rádugod a telót usb-re, legyen nyitva az Eszközkezelőd, és azon belül is lenyitva a PORTOK (COM és LPT) fülecske. Nálam itt alapból telepítve van a COM1 kommunikációs port.
Amikor csatlakoztatod a telefont, fel fog villanni pár másodpercre egy másik eszköz itt (a megnevezésére sajna nem emlékszem, talán a COM8 vagy COM9 a vége...). Villódzik egy kicsit, majd eltűnik, ezért figyelj, mert amikor meglátod, gyorsan rá kell kattintani.

Jobb klikk, tulajdonságok, illesztőprogram, frissítés, keresés számítógépen, kiválasztás listából. (előzőleg a fórumleírásban megadott MTK drivert az .exe-vel telepítsd fel!)
A listában megkeresed a Prolific nevet (bal oldalon), rákatt, és a jobb oldalon ott lesz ez a "usb modem driver modify by mobileuncle.com" cucc, arra katt. Én még a helyet is megadtam a Saját lemez résznél...(az MTK Driver mappa) Aztán tovább. Telepít.
Ne ijedj meg, mert egyrészt telepítés után visszaáll az a szöveg az eszköznél, ami előtte volt, másrészt eltűnik az eszköz a listából.
Én ezt a lépést eljátszottam vagy 3-szor, mert azt hittem, nem sikerült telepíteni, mielőtt elindítottam a Flash-t. De működött. :)

Remélem, segítettem!
Sok sikert!! :)

(#261) atterodevice válasza Lilith977 (#260) üzenetére


atterodevice
csendes tag

Kedves Lilith977!

Köszönöm a segítséget.
Itt az eredmény:
[link] :C
"Ki korán kel rootolást lel" :)
Én rá nem jöttem volna, hogy a Prolific nevet válasszam.
(Itt árulom el másik nagy bűnömet eddig bekapcsolt telefonnal próbálkoztam.
Mentségemre szolgáljon nekem ez az első "okos" telefonom.)
Mindent összegezve a szememben egy "isten" vagy :R
Még egyszer köszönöm a leírást!
Üdv: atterodevice

(#262) Lilith977 válasza atterodevice (#261) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Örülök, hogy sikerült! :)))))

Azt már nem tudom, hogy a Prolific-et hol olvastam, talán az .nfo file-ban, de már valami koreai (?!?! kukacírásos...) honlapon is vergődtem a driver miatt. :)

A kikapcsolat teló meg benne van a leírásban, rögtön az elején :) Mondjuk simán át lehet siklani felette :)

Nekem is az első "okosom", de van 4-5 nap előnyöm :D És inkább "istennő" lennék, ha nem baj :P :DDD

(#263) Lilith977 válasza atterodevice (#261) üzenetére


Lilith977
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#264) fornettisuti válasza imiadmin (#255) üzenetére


fornettisuti
veterán

ezen keresztül irtam nekik:
[link]

ne lepődj, meg ha nem lesz benne a legördülő listában ez a teló, amivel kapcsolatban írsz nekik :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#265) pengemetal válasza rem2 (#258) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ez engem is érdekelne, kiegészítve azzal, hogy wifi hotspotként működve a másik kártyára jön hívás, akkor mit csinál?

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#266) f8enter


f8enter
aktív tag

Ha megjelenik majd főzött rom a telóhoz, akkor osszátok meg pls. Hátha még jobbá varázsolják.

(#267) imiadmin válasza pengemetal (#265) üzenetére


imiadmin
őstag

Sziasztok,

megpróbálok válaszolni a netezős kérdésekre:

mivel a két SIM kezelése úgy működik, hogy ha a SIM1-re jön be hívás, akkor a SIM2 nem érhető el, így ha 3G van a SIM1-en és jön hívás a SIM2-re, akkor a SIM1 nem elérhető státuszba kerül... magyarán megszakad a net is...
Ha megy a 3G a SIM1-en és a SIM1-re jön be a hívás, akkor a SIM2 szakad le, de a net megy tovább. Ez csak 3G esetében van.. ha kisebb a sávszélesség (pl.:edge), meg fog szakadni a net! De miután befejeződik a hívás, nagyon gyorsan újrakonnektál...

A WIFI közbeni netezést nem befolyásolja semelyik SIM-re érkező hívás sem...

[ Szerkesztve ]

(#268) pengemetal válasza imiadmin (#267) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszönöm szépen, így érthető! Arra gondoltam, hogy a mobilnetet osztja wifin, de akkor az is szakad, hiszen a másik sim teljesen lekapcsol.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#269) imiadmin válasza fornettisuti (#264) üzenetére


imiadmin
őstag

írtam nekik én is... had örüljenek....

már benne van a legördülő listában a 918D is.. :DD

(#270) imiadmin válasza Mikuland (#184) üzenetére


imiadmin
őstag

@Mikuland: nemrég írtad, hogy letöltöttél valami eq-progit.. melyik volt az?

(#271) Mikuland válasza imiadmin (#270) üzenetére


Mikuland
tag

Helló!
Kérlek szépen most nézegetem, csak annyit látok róla, hogy "Equalizer 2,02" verzió.
Ennyit árul el magáról.... beírtam a keresőbe és ezt választottam ki a sok közül a Play-on.
Sajna át kellene tenni a telóra, hogy ne záródjon be ha kilépek belőle, de elég kevés a helyem így is...ma éppen ezzel ügyeskedtem BT-os zenehallgatáskor.
A Titanium Backup-al töröltem a Touchpalt és a Shazamot, de érdemben nem láttam hely felszabadulást...

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#272) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Valaki használ esetleg Vodafone mobilnetet ? Meg szeretném kérdezni tőle a net beállításait. Az Alcatelen megnéztem ezeket (amit tudtam vagy felismertem :) ), elvileg jók, aktív a mobilnetem, de nincsen kapcsolat. :((

[ Szerkesztve ]

(#273) N.GÁBOR válasza FeZ... (#272) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Nekem vodás mobilnetem van, de az ég világon semmit nem állítottam rajt. Csak rámegyek, hogy adatkapcsolat, belövöm és jó is. Bár nagyon keveset használom, hisz sokkal többet vagyunk Ausztriában.

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#274) rem2 válasza imiadmin (#267) üzenetére


rem2
csendes tag

Köszönöm a részletes választ.

(#275) FeZ... válasza N.GÁBOR (#273) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Bosszantott a dolog, úgyhogy megtámadtam az ügyfélszolgálatot ! (lesz ami lesz, kivárom a soromat alapon) A telefon beállításai nem voltak tökéletesek, módosítottam őket és most rendben van minden.
Köszönöm a választ azért. :)

(#276) N.GÁBOR válasza FeZ... (#275) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Rendben, a lényeg, hogy most jó:)

May the force be with you!

(#277) imiadmin válasza Mikuland (#271) üzenetére


imiadmin
őstag

kösz... megnézem... :C

(#278) Mikuland válasza imiadmin (#277) üzenetére


Mikuland
tag

Szívesen!
Volna egy kérdésem,hogy Te töröltél eredeti telepített progikat? És ha igen, volt e látható eredménye a memóriában?
Én nézegetem és elég kevéske memóriát látok, bár tudom,hogy a Droid tudja és rendesen kezeli a problémákat.
Nem merek egyelőre több feleslegesnek tünő progit törölni. Az külön öröm, hogy nem találkozom hibajelzéssel mint anno a Pulse-nálunk volt..... :)
Adatkapcsolat nélkül egész jól húzza az akksi is.

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#279) imiadmin válasza Mikuland (#278) üzenetére


imiadmin
őstag

én nem töröltem semmit, mert engem nem zavar a fent lévő progik egyike sem... emellett a méretük annyira kicsi, hogy ha letörölném, észre sem venném a felszabadult helyet...
Van elég hely az SD-n.. amit felrakok, azonnal át is linkelem és kész.

Nekem a RAM az, ami kevésnek bizonyul... ha a SWAP-ot valahogy életre tudnám lehelni, az lenne a királyság... :Y

az akksi nálam is jól muzsikál miután nincs bekapcsolva a 3G és az aktív háttérről is lemondtam...

(#280) Mikuland válasza imiadmin (#279) üzenetére


Mikuland
tag

Mondom,hogy gyenge júzer vagyok...a RAM ami nálam is kevés. :W
Volt mikor csak néhány mega volt.
Én a particionáláskor meg előlegeztem egy swap partot, jól jönne a működése. A Pulse-nál emlékszem,hogy jót tett a hasonlóan kevés RAM növeléséhez. Volt még valami "Dalvic chache" vagy mi amit át lehetett tenni az SD-re. Ezt már csak főzött Rommal tudnám megoldani. Valaki talán már főzőcskézik nekünk.... :)

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#281) Lilith977


Lilith977
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő kérdésem lenne. A telón jelenleg futó 2.3.5-ös droidot lehet majd frissíteni 2.3.6-ra? Kolléganőm Samsung 6102-én az fut, és nála lehet SIM-hez rendelni csengőhangot. Gondolom, ez oprendszer, és nem telefon/gyártó-függő beállítás... De homályosítsatok fel, légyszi', ha tévedek.

Lehet, hisztinek tűnik, de ez az egyetlen olyan funkció, ami nagyon hiányzik ebből a telefonból. :( És nem találtam rá alkalmazást sem...

Köszi, és szép napot mindenkinek!

(#282) minifoximaxi válasza Lilith977 (#281) üzenetére


minifoximaxi
tag

Szerintem ezt a Samsung programozta, az én buta E2652W-men is lehet különböző csengőhangokat rendelni a SIM-ekhez + természetesen névjegyenként is.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#283) imiadmin válasza Lilith977 (#281) üzenetére


imiadmin
őstag

Szia,

hát a Samsung 6102 dual sim kezelését inkább ne firtassuk... egy rakat sz*r...

Sajna tényleg nem lehet SIM-hez külön csengőhangot rendelni, de azt meg tudod tenni, hogy ha az egyik ill. a másik sim kontaktjait is külön csoportba rakod, akkor azokhoz már tudsz rendelni csengőhangot is...

persze ez nem oldja meg azt, hogy ha megcsörren a teló (ismeretlen szám), a tök alap beállított csengőhang fog megszólalni amiből nem fog kiderülni, hogy melyik SIM-et hívják éppen.... :W

Ezt a problémát is megírom az ALCATEL-nek... :Y

(#284) Lilith977 válasza imiadmin (#283) üzenetére


Lilith977
csendes tag

Ok, köszi, ha megírod, bár nem hiszem, hogy most hirtelen elérhetővé tennék ezt a funkciót... ami, hozzáteszem, teljesen alapnak kellene lenni, mert ugye emelllett simán lehetne még a csoportokhoz/személyekhez csengőhangot pakolni...
Hátha mondnak rá valami okosat :)
Köszi mégegyszer :)

(#285) Villy válasza imiadmin (#283) üzenetére


Villy
tag

Szia!
Csoportokhoz, hogy tudsz csengőhangot rendelni?
Már én is próbáltam ,de eddig nem jöttem rá.

www.monfoto.eu

(#286) imiadmin válasza Villy (#285) üzenetére


imiadmin
őstag

az alap progival tényleg nem lehet, de felraktam a "GO Dialer EX" progit ami tudja ezt.

(#287) Villy válasza imiadmin (#286) üzenetére


Villy
tag

Köszi!

www.monfoto.eu

(#288) Mikuland


Mikuland
tag

Morgen!
Már 46 órája ketyeg a teló az utolsó töltés óta és még 28%-on van, 3g-t nem folyamatosan használva.
Úgy látszik kezd beállni az aksi.
Kipróbáltam az "SPB shell 3d" progit ( vagy ilyesmi nevű ), egész helyes, de nem úgy mükszik a launcherek közötti váltás mint a Pulse-on volt a bekapcsoló gomb hosszan nyomásával.
Így hamar el is kevertem a progit, majd mivel nem tudtam előcsalni újra, letöröltem. :((
Megpróbálom újra tenni, de kérdés, hogy mivel lehet váltani az alap és az SPB között?
A RAM felszabadításának egy gyors módja volt nálam, hogy újra indítottam a telót és láss csodát! Majdnem 30-mega szabad helyem van még. :C
Mondom, nem értek hozzá csak csinálok dolgokat..... next, next, enter; oszt lesz valami. :DDD
Szép napot!

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#289) imiadmin válasza Mikuland (#288) üzenetére


imiadmin
őstag

Az SPB shell 3d addíg műxik, míg nem mész vele a netre... ahogy netet érez, elszalad a marketbe ahol megkapja az ukászt, hogy ezért te nem fizettél egy ruppót sem... innentől kezdve ha nyomsz egy home gombot, ki is lép...

A váltást a progik között az összes nézetben az aktuálisan futó shell-ben az "Alapértelmezések törlése"-vel tudod kierőszakolni... ezek után már a home gomb lenyomásával felajánlja a választási lehetőséget...

(#290) Mikuland válasza imiadmin (#289) üzenetére


Mikuland
tag

Értem és köszönöm a választ!
Akkor "szürke importról" ennyit és nem többet... :DDD

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#291) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Úgy néz ki tegnap este behalt az Alcatelem. :F
Nem érzékeli a SIM kártyákat. Minden egyéb része működik.
Pár napja észrevettem, hogy a SIM Toolkit program indításakor azt írta ki a telcsi, hogy az alkalmazás már nincsen telepítve, de én nem szedtem le róla. :-(
Ha most belépek a beállításokba a SIM management nem elérhető. Bár ebben az esetben talán ez normális is,de hátha nem. Furcsa még, hogy estétől hajnalig teljesen lemerült a készülék, pedig este próbaképpen még feltöltöttem. Arra gondoltam, hogy talán hálózatot keres folyamatosan, akkor szokott ilyen gyorsan lemerülni. Felmerült benne az a gyanú, hogy valami fontos program eltűnt róla esetleg. (mint nemrég írta valaki, hogy eltűnt neki is valami a készülékről) Ha valaki ráér, megtenné, hogy leírja, hogy milyen gyári alkalmazások vannak alapból feltelepítve ? A szervízbe rohanás előtt még ezt kipróbálnám. Természetesen bármilyen építő ötletet szívesen fogadnék ! :-) Ezen a készüléken nincsen lehetőség a gyári állapot visszaállítására valahogy ? (mint egyéb telefonokon van ilyen utasítás)
Köszi

(#292) Mikuland válasza FeZ... (#291) üzenetére


Mikuland
tag

Ennyit tudok hirtelen: beálllítások-adatvédelem-gyári adatok visszaállítása... talán segít.
Olyat már nekem is csinált, hogy nem tudtam elindítani az egyik simet, kód ment, de a jelzésen kis kulcs volt.
Kiszedegettem a kártyákat, sikálás, törölgetés és vagy harmadikra elindult. Nem kicsit paráztam! :F

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#293) imiadmin válasza FeZ... (#291) üzenetére


imiadmin
őstag

Szia,

próbáld meg úgy, hogy bemásolod a file-okat a telódra (/system/app/)
felltettem ide a SIM1, SIM2 és SIM Toolkit apk-kat...

Üdv
Imi

(#294) N.GÁBOR válasza FeZ... (#291) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

FeZ: tudom én hülye juzer vagyok, de először nem jól tettem bele a kártyákat. Ennek ellenére volt, hogy felismerte, volt, hogy nem. Nem is értem. Gyanús volt a dolog, aztán szétkaptam és láttam, hogyhát nem is így mennek bele a kártyák. (Bár nem tudom, hogy akkor időlegesen, hogy láthatta. :F )

Nem mondom, hogy nem jól tetted bele (csak én lehetek ilyen béna:)), de pillants rá:)

May the force be with you!

(#295) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Köszi srácok az ötleteket, mindet kipróbálom. :-)

Imiadmin! : köszönöm a file-okat, már csak egy kérdésem lenne, mivel kezdő vagyok Androidban. A system/app könyvtárba hogyan másoljam be ? Kábelen összekötve a pc-vel csak a kártya látszik.

(#296) imiadmin válasza FeZ... (#295) üzenetére


imiadmin
őstag

én a következőképpen csinálom:

felraktam egy sshdroid progit a marketből és elindítottam a wifit majd a progit (nyomj a start-ra hogy elinduljon a service.. akkor áthatóvá válik, hogy milyen IP-t kaptál) majd az IP címet használva rácsatlakoztam a telóra a winscp-vel...(így úgy láthatod a telód mintha egy linux szerver lenne) ezek után már bármit megtehetsz...

(elképzelhető, hogy a file-ok felülírása miatt a root filesystem-et újra kell mountolni rw-re..)

[ Szerkesztve ]

(#297) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Nos, végigpróbáltam mindent, de nem segített, úgyhogy elvittem a szervizbe. :((
Pozitívum az egészben, hogy így kiderült, hogy működik az EU-s garis javítás az Ausztriában vásárolt készülékre is, fogadták a telefont. Most várhatom az eredményt.
Köszi mindenkinek a segítséget !!

(#298) imiadmin


imiadmin
őstag

Én meg úgy jártam, hogy órákon át beszéltem és közben feldugtam tölteni.... annyira megfeledkeztem róla, hogy zsinorhoz vagyok kötve, hogy simán odahajoltam a gépemhez... a teló meg kirepült a kezembõl és pofával nekicsapódott az asztal sarkának ami fémes szerû dolog... így most van egy pont :W a kijelzön... :(

(#299) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok, lecserélném a gyári headsettet. Van valakinek ötlete, hogy milyent érdemes venni? Napi 3h zenehallgatásra kellene.

(#300) f8enter válasza f8enter (#299) üzenetére


f8enter
aktív tag

Még egy infó, hogy olyan kellene, amitől hallom a környezetem, tehát nem "agybadugós".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.