Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fornettisuti válasza imiadmin (#100) üzenetére


fornettisuti
veterán

köszi a tippet, kipróbálom. :R .

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#102) atterodevice


atterodevice
csendes tag

Én is csatlakozok a klubhoz.
N.GÁBOR jóvoltából ma érkezett meg a készülék. :D
Bár nekem nincs összehasonlítási alapom, mert ez az első Androidos készülékem.
De az eddigi ismerkedés alapján nagyon bejön.
Majd hétvégén jobban elmerülök a használatában...

(#103) imiadmin válasza atterodevice (#102) üzenetére


imiadmin
őstag

Üdv a klubban! :C

kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő után lesz szükséged a root-olásra.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#104) imiadmin


imiadmin
őstag

Felraktam rá a SPB Shell 3D v1.5.3 cuccot...

egy álom.. :)) komolyan... könybe lábadt a szemem.... felkamerázom és felrakom a jutyubra...

úgy fut rajta mint a nagyokon... :DD

(#105) imiadmin válasza imiadmin (#104) üzenetére


imiadmin
őstag

fetöltöttem az indavideo.hu-ra... Alcatel 918D SPB Shell 3D v1.5.3 néven. nézzétek meg...

A minőségért bocs.. ez a fényképezőgép volt kéznél... :B

[ Szerkesztve ]

(#106) solarix45 válasza imiadmin (#105) üzenetére


solarix45
senior tag

Csicsás :).

Ugyan én csak tableten használom, de nekem a Zeam Launcher jött be. Egyszerű, nagyon kis erőforrásigénnyel.

(#107) N.GÁBOR válasza imiadmin (#105) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Hát ez nagyon komoly... ezt hogy a fenébe csináltad, én is akarok ilyet :))
Ehhez is rootolni kell a telefont?

Üdv

May the force be with you!

(#108) imiadmin válasza N.GÁBOR (#107) üzenetére


imiadmin
őstag

sajna igen.. :DD

(#109) imiadmin válasza imiadmin (#108) üzenetére


imiadmin
őstag

bár nem értem miért óckodtok a root-olástól... :F

ez nem olyan mint a sim lock kikódolás...

itt arról van szó, hogy root jogokat szerzel a telefonon... :U
és ha akarod, bármikor vissza is tudod csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#110) N.GÁBOR válasza imiadmin (#109) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Persze jogos a felvetésed:) Csak annyira új nekem még ez az okostelefonosdi, hogy még megsem szoktam, aztán most meg már rootoljam, pedig azt sem tudom mit jelent :)

May the force be with you!

(#111) imiadmin válasza N.GÁBOR (#110) üzenetére


imiadmin
őstag

ha megveszed a progit a marketből, nem kell root hozzá, hogy használd...

(#112) N.GÁBOR válasza imiadmin (#111) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Annak ellenére, hogy nagyon profin néz ki és gondolom elég hardverigényes, elég folyamatos volt, csak egy két helyen láttam akadást. Tényleg ilyen jól viszi a masina?:)

Amúgy hogyan működik, ha szeretnék venni valamit a marketből? Van erről már tapasztalatotok?

May the force be with you!

(#113) imiadmin válasza N.GÁBOR (#112) üzenetére


imiadmin
őstag

a google-s accountodon keresztül...

de első vásárláskor végigvezet, hogy mit kell csinálnod...

(#114) FeZ... válasza imiadmin (#109) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Én is izgulok root-olni a telcsit, Androidban elég Láma vagyok még. :)

Nem lehet elrontani semmit a folyamatban ? Mert azt hiszem kénytelen leszek én is megtenni előbb - utóbb.

(#115) FeZ... válasza imiadmin (#100) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nos, ez is amatőr kérdés lesz, de azért :B
Az SD kártyát hol/hogyan tudom átpartícionálni a leírtak szerint ?

Ha eddig eljutok, lehet, hogy még kérdezek, ha nem gond. :D

(#116) imiadmin válasza FeZ... (#115) üzenetére


imiadmin
őstag

semmi gond... én már kijártam az ösvényt.. :DD

kell hozzá egy prarticionáló progi... Én a EASEUS Partition Master 9.1.0 Server Edition progit használom... azzal át tudod méretezni a meglévő particiót és tudsz létrehozni egy új másodikat is...ez is elsődleges legyen és FAT vagy FAT32... Én is próbáltam ext2 és ext3 particióval, de a Link2SD azt mondta, hogy a teló nem támogatja csak a FAT/FAT32 particiót... (véleményem szerint is érdekes, de csak így működik..)

(#117) imiadmin válasza FeZ... (#114) üzenetére


imiadmin
őstag

a rootolást -szerintem- nem lehet elrontani... de ha elakadsz, írj...

(#118) imiadmin válasza imiadmin (#117) üzenetére


imiadmin
őstag

csak úgy heccből -ezzel a megoldással- most rootoltam meg a feleségem Samsung Galaxy Mini-jét is... műxik... :DD

[ Szerkesztve ]

(#119) imiadmin válasza imiadmin (#116) üzenetére


imiadmin
őstag

találtam egy tuti particionáló progit... még linux swap-ot is tud:

Neve: MiniTool Partition Wizard Home Edition

(#120) FeZ... válasza imiadmin (#116) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszi az info't ! Először particionálok akkor. :-)

Azt nem tudod véletlenül, hogy a 2-es SIM-ről lehet mobilnetezni vagy csak az 1-esről lehet ?
A 2-esre kedvezőbb lenne a mobilnet, viszont azt a kártyát meg nem akarom egyesnek betenni. :(

(#121) N.GÁBOR válasza FeZ... (#120) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

A dual simes telók a második simen általában nem támogatják a 3g-t, ugyanis két 3g-s modul mellett az aksi szinte semmit nem bírna. Így van ez ebben a telefonban is. Netezni tehát szerintem tudsz, csak nagyon lassan.

May the force be with you!

(#122) FeZ... válasza N.GÁBOR (#121) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Hát akkor marad az a megoldás, hogy kiegyezek az egyes kártya szolgáltatójával net terén is. :-(

Köszi !

(#123) FeZ... válasza imiadmin (#100) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nos, megcsináltam a root-olást. Menet közben volt egy kis zavar, de nem sikerült elrontanom. :-)
A Terminal Emulatorban ellenőriztem is.
Viszont a Particionáló progival megcsináltam a második particiót, primary mindkettő, látszik is szépen a progiban (természetesen Apply után) viszont a telcsiben a Link2SD ha egy alkalmazásra rányomok, azt írja ki, hogy nem látja a 2. particiót. :(
Mit rontottam el ? (FAT32-es lett a 2. particio.)

(#124) imiadmin válasza FeZ... (#123) üzenetére


imiadmin
őstag

próbád meg sima FAT16-al...

(#125) FeZ... válasza imiadmin (#119) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Megpróbáltam áttenni egy alkalmazást az sd kártyára és nem reklamált, azt írta, hogy sikerült. Ettől függetlenül alatta meg oda van írva, hogy ellenőrizzem, hogy van-e 2 partícióm és legalul a Link létrehozása és a Link eltávolítása gombok nem működnek.
Hogyan / hol tudom leellenőrizni, hogy valóban áttette-e a kártyára az alkalmazást ?

Köszi. :-)

(#126) imiadmin válasza FeZ... (#125) üzenetére


imiadmin
őstag

az biztos, hogy úgy nem jó....

közben megnéztem.. nekem is FAT32-re van formázva a második partició...

indítsd újra a telót....

[ Szerkesztve ]

(#127) imiadmin válasza imiadmin (#126) üzenetére


imiadmin
őstag

még arra gondoltam, hogy unintalláld a link2sd progit és indítsd újra a telót...
majd rakd fel újra... ezután indítsd el majd válaszd ki a FAT32-t...

(#128) FeZ... válasza imiadmin (#127) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Ok, kipróbálom azt is. :-)

Az számíthat, hogy elöl vagy hátul van a másik (utólag készített, kisebb) partíció ?
Újraindítani hogyan kell ? :B

(#129) imiadmin válasza FeZ... (#128) üzenetére


imiadmin
őstag

számít.. hátul legyen...

van rá app... most csak simán kapcsold ki majd vissza..
(oldalt megnyomod a ki/bekapcsolót és nyomva tartod... felugrik at ablak és kiválasztod, hogy leállítás)

(#130) imiadmin válasza FeZ... (#128) üzenetére


imiadmin
őstag

nektek is akadozik a PH?

[ Szerkesztve ]

(#131) modeart


modeart
tag

Sziasztok!

Már régóta vadászok egy jó mobilnetre is alkalmas dual simes telót, ráadásul annakidején az Alcateleket nagyon szerettem, így nagyon örültem hogy végre jön egy nem túl alap androidos (és ráadásul Alcatel!).

Eddig évek óta csak olvasója voltam a mobilarénás fórumnak, de csak azért regisztráltam most hogy NGábor segítségével hozzájussak egy ilyen telóhoz - ha még lehet.

Hűséges típus és Alcatel fan vagyok, nekem eddig 3 teló volt az életemben 1998 óta (Alcatel One Touch, Alcatel 502, SonyEricsson W880), az Alcák megvannak dobozban, a SE-ét most nyúzom de már nagyon hullik szét, úgyhogy a nyál összefutott a számban erre az Alcateles cuccra. :C

Amióta a kínaiak megvették a céget, elég gagyi telóik voltak, de én már nagyon várom hogy kitörjenek a bóvliból és legyen megint elfogadható minőségű Alcateles mobil-széria!

(#132) FeZ... válasza imiadmin (#129) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Úgy tettem, ahogy mondtad, és az újraindítás és telepítés után most valóban változott valami. :-)
Igazából nem tudom, hogy mennyire számít, de az előző Link2SD-t a Marketről szedtem le tegnap a barátnőmnél, nála van wifi. Most ezt valahonnan a netről túrtam, ez 1.5.5-ös verzió.
Ennél most ha rányomok az egyik alkalmazásra, 5 lehetőségem van: Launch, Manage, Reinstall, Uninstall és legalul a Create Link. Viszont nincsen olyan lehetőség, hogy sd kártyára másolás. A Create Link ezt megteszi maga ?

(#133) imiadmin válasza FeZ... (#132) üzenetére


imiadmin
őstag

igen.. az egy lépésben megteszi a linkelést és a mozgatást...

(#134) FeZ... válasza imiadmin (#133) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Akkor lehet, hogy sikerült megcsinálnom ?! :))
Köszi a segítséget !

(#135) FeZ... válasza imiadmin (#133) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Azt esetleg tudod, hogy hol lehet beállítani számokhoz, hogy hívásnál melyik SIM-et használja ? Korábban írta valaki, hogy lehetséges, de nem találom rá a megoldást.
:-(

(#136) fornettisuti válasza FeZ... (#135) üzenetére


fornettisuti
veterán

Azóta kiderült nem lehet (FDN).
Ámde, ugyanott vagy azzal, ha ugy van beállitva, hogy minden egyes hivás megkezdése előtt ráböksz, melyik simről akarod inditani a hivást (sms-küldésre is ugyan igy belehet állitani, hogy rákérdezzen).

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#137) imiadmin válasza fornettisuti (#136) üzenetére


imiadmin
őstag

én is így használom...

egyébként meghinteli neked, hogy melyik sim-et használd... (Suggested)
ahogy tapasztaltam, megnézi, hogy melyik SIM-re érkezett hívásként a szám amit hívni akarsz ill. melyik SIM-ről hívtad utoljára...
persze ezt nem teszi meg akkor, ha még soha sem hívtad a számot... :U

(#138) f8enter


f8enter
aktív tag

A napokban én is belépek a klubban N.GABOR-nak köszönhetően, akinek ezúton is köszönet.
Autós HR tartót talált valaki esetleg a készülékhez? Nem univerzálisra, hanem erre készültre gondolok (kerékpárra kellene).

(#139) imiadmin


imiadmin
őstag

képzeljétek, ha felraktok egy sshdroid nevű progit, akkor úgy lehet használni a telót mintha egy linux szerver lenne... be lehet rá jelentkezni PUTTY-al... (ehhez is root jogok kellenek)

tök jó mókákat találtam hozzá... pl ki/be lehet kapcsolni a ledet ill. a home gomb megvilágítását meg ilyenek... nem is értem, hogy miért nem tudják ezt megtenni a missed call progik...

[ Szerkesztve ]

(#140) fornettisuti válasza imiadmin (#137) üzenetére


fornettisuti
veterán

igen, sms-nél is azt a simet ajánlja fel válaszküldésre, amelyikre érkezett az üzenet, illetve amelyik simről, már irtál választ.

okosan van ez megoldva! :K

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#141) FeZ... válasza fornettisuti (#136) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Köszi, akkor megszokom így. :-)

(#142) FeZ... válasza f8enter (#138) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Egyelőre kimondottan ehhez való tartót én nem találtam, de egy viszonylag jónak tűnő állíthatót igen. Persze egy céltartó jobb lenne gondolom. :-)

http://www.ebay.de/itm/KFZ-Halterung-360-schwenkbar-Alcatel-One-Touch-918D-OT-Halter-PKW-LKW-Auto-/310381968923?_trksid=p3286.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D2%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6910643793597437614

(#143) imiadmin válasza FeZ... (#142) üzenetére


imiadmin
őstag

Arra figyelj, hogy a tartó oldalt befogó "pofái" hol tartanak, mert ennek a telónak az usb csatija oldalt van (mondjuk ez bringánál nem releváns)!

Ezért vettem én egy nano holder-t a kocsiba.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#144) imiadmin


imiadmin
őstag

vagy két napja :W szívok a swap :W beállítással... :W

erre azért lenne szükség, hogy ki lehessen terjeszteni a RAM méretét az SD kártyára...
(ehhez kell egy újabb partíció az SD kártyán amit swap-ként kell létrehozni, majd aktiválni)

minden megvan már hozzá, de nem akar működni... sajnos az a helyzet, hogy a 918D kernelében ki van kapcsolva a SWAP support... :W

újra kéne fordítani a kernelt úgy, hogy ez be legyen kapcsolva.... :U

szükség lenne egy linux guru-ra, aki meg tudja mondani, hogy hogyan lehetne ezt megcsinálni.. :R

(#145) FeZ... válasza imiadmin (#143) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nos, konkrétan erre a problémára nem is gondoltam. :(
Nekem ez a nano technológia is szimpi, csak olyan hihetetlennek tűnik számomra, hogy így megtartja a cuccot. Tényleg ilyen jó ?

(#146) imiadmin válasza FeZ... (#145) üzenetére


imiadmin
őstag

hát.. én sem hittem benne.... de bementem a teszkóba és 1500HUF-ért vettem egyet... bármit megtart amit hozzányomsz.. egy kisebb erőt kell kifejteni amikor rányomod és kész.. (láttam olyan videót, hogy a teló hátlapjt leszakította amikor le akarták szedni róla..)

persze nem mindegy, hogy milyen kialakítású a műszerfal ahova rakod, mert ha nem tudod a telót jól felfektetni hogy mindenhol hozzáérjen a cuccoshoz (pl.:a kamera kiáll a hátlapból), akkor bizony leeshet..

(#147) szabekala válasza imiadmin (#117) üzenetére


szabekala
tag

A rootolást milyen oprendszer alatt csináljátok? Nekem xp alatt nem jön össze. A SuperOneClick a felénél elakad és slussz. Ugyanez a progi az E x8-x10-et pedig összehozta.

(#148) fornettisuti válasza szabekala (#147) üzenetére


fornettisuti
veterán

win7 sp1
win8 beta
mindkettőről megy gond nélkül

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#149) f8enter válasza fornettisuti (#148) üzenetére


f8enter
aktív tag

A BUILD szám Nálad mi?
A v23AAE0-t nem sikerült rootolnom...

(#150) szabekala válasza fornettisuti (#148) üzenetére


szabekala
tag

Köszi, gondoltam... xp-vel próbálta valaki, hogy sikerült-e vagy mi a stájzli, velem van a baj?
Három xp-s gépen is próbáltam... Lehet hogy particionálok egy win8-at ha ez a gond:((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.