Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) TSZoli válasza cappa72 (#950) üzenetére


TSZoli
csendes tag

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#952) Hanfi válasza Samanbacsii (#912) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Köszi a válaszotok ma let9ltöttem a programot, lehet hogy valamit nem jol csináltam de azt irja miután fat32 re formázom az sd kártyát (2particiot) hogy az sd kártya sérült. Probáltam töbször. Valami ötlet hogy mi a hiba?

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#953) feuerteufel válasza imiadmin (#919) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

én is 1205-ről váltottam :)
sokáig win-es telóim voltak, ott be lehetett állítani (azt hiszem unicode-re kellett állítani az sms szabványt vagy mit...) és akkor ténylegesen 160 karakter volt az ékezetes sms is. na most itt nem találok sehol ilyen opciót :(
mikor kijöttek az első androidos telók akkor többen mondták, hogy egyszerű, amolyan "bolondbiztos" ez az oprendszer. hát ez tényleg az, alig van benne beállítási lehetőség... nincs itt valami olyasmi mint a win-es telláknál a registry buhera?

(#954) feuerteufel válasza imiadmin (#942) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

miért is kell ez a progi?

(#955) feuerteufel válasza Kvazár (#945) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

sajnos, valahogy visszafelé fejlődnek a dolgok ebben a témában :( pedig rendkívül praktikus a hangtárcsázás például kocsiban. nem beszélve a baleset megelőzésről...
a win-es tellák is tudták wm5-ig, utána valahogy ott sem működött a dolog :(
akkor ezek szerint ennél is el lehet felejteni. pedig ez lett volna a következő amit beállítottam volna rajta :(

(#956) imiadmin válasza feuerteufel (#954) üzenetére


imiadmin
őstag

nagyon kis ügyi a progi...

A kocsiban BT-s autorádió van... ha ki akartam hangosítani, be kellett kapcsolni a BT-t a telón ami -mint tudjuk- eszi az akksit...
a progi biztosítja, hogy csak akkor kapcsolja be a BT-t a telefonon, ha hívásod érkezik... ahogy vége a hívásnak deaktiválja a BT-t...

szóval én ezért ajánlom mindenkinek aki kihangosítót vagy BT fülest használ...

(#957) cappa72


cappa72
nagyúr

Bocsi, egy másik topikba raktam egy bizonyos dolgot... Nandroid backup
918d

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#958) feuerteufel válasza imiadmin (#956) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

hm nem rossz... ki fogom próbálni :R

(#959) Hanfi


Hanfi
csendes tag

Sziasztok, jó reggelt! Bocs hogy hülyeségeket kérdezek de az hogy lehet hogy a teló azt irja hogy az sd kártya sérült, de a számitógép látja és semmi hibát nem jelez. probáltam formázni töbször már másra is, és semmi változás. A teló fel ajálja hogy formázza de ha arra nyomok rá akkor kiír valami olyat hogy nem látja... Ilyenkor mit lehet tenni? Uj kártyát kell venni vagy van erre megoldás? Légyszi ha van valami ötletetek jelezzétek. Elöre is köszönöm!

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#960) modeart válasza imiadmin (#956) üzenetére


modeart
tag

Hm, nekem az a baj, hogy ez a progi vagy nem működik, vagy hülye vagyok a használatához (bár inkább az utóbbi lehet... :D )
Szóval telepítem az appot, beállítom, hogy enable app, illetve respect bt status, beállítom hogy mi legyen az alapértelmezett bt kihangosító..... és kész lenne elvileg. De ha hívnak, kikapcsolt állapotban nem kapcsol be a bluetooth. Van még ugyan egy widget-e a proginak, amit ha kiteszek a főképernyőre, akkor látszólag ki- és bekapcsolni lehet a bluetooth-t de ez látszólag ugyanaz mint amit a teló is tud, ez nem nagy tudomány.
Elvileg futnia kellene az appnak a háttérben, hogy tudja kezelni intelligensen a bt-t, de a futó alkalmazások között nem látom, szóval nem tudom hogy lehet működésre bírni....

[ Szerkesztve ]

(#961) botchy válasza Hanfi (#959) üzenetére


botchy
csendes tag

telóban próbáltad formázni?

(#962) imiadmin válasza modeart (#960) üzenetére


imiadmin
őstag

telepítés után indítsd újra a telód... aztán próbáld meg a kapcsolódást...

(#963) Hanfi válasza botchy (#961) üzenetére


Hanfi
csendes tag

igen probáltam. Amugy ha nem csinálok 2 particiot akkor felismeri. Nemértem...

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#964) TSZoli


TSZoli
csendes tag

Sziasztok!
Amennyiben cserélek egy sd kártyát (vettem újat, nagyobbat, jobb sebességűt) mit kell tennem, hogyan másoljam át a rajtalévő dolgokat.
Köszönöm!

(#965) modeart válasza imiadmin (#962) üzenetére


modeart
tag

Hm-hm. Nekem így sem működik. Azt sem tudom hogy kellene működnie. Feltelepítem, újraindítom a telót és kész? Úgy nincs a futó alkalmazások listájában.
Ha meg kiteszem a widgetet, úgy fut az alkalmazás, viszont esze ágában sincs bekapcsolni a bluetooth-t amikor jön egy hívás (nem beszélve arról, amikor én akarok hívást indítani).
A widgettel egyébként be lehet kapcsolni a bluetooth-t amivel úgy szépen működik, de akkor mi értelme az egész appnak? Szóval nem értem.....

(#966) szabekala


szabekala
tag

Ha érdekes valakinek eladom ezt a szuper megkímélt telefonomat itt :)

(#967) cappa72 válasza szabekala (#966) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valahogy nem jelent meg a link...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#968) szabekala válasza cappa72 (#967) üzenetére


szabekala
tag

No akkor itt van újra hátha most...Asszem a bejelentkezett címsor miatt volt. Bocs...

(#969) jef69 válasza Hanfi (#959) üzenetére


jef69
csendes tag

Próbáld a beállításoknál az sd kártya kapcsolódást. Nekem is csinálta párszor ha levettem usb-ről.

(#970) imiadmin válasza modeart (#965) üzenetére


imiadmin
őstag

csak hívás fogadáskor kapcsol be.. ha te hívsz, akkor nem.. (mert ha pl. te akarsz hívni, akkor félreállsz a kocsival..)

Nekem gyönyörűen megjelenik a BT ikon mikor el kezd csörögni a teló...

én még akkor telepítettem, amikor aúgy is rá lehetett találni, hogy kifejezetten 918D-hez kerestél appokat..

A képeken látszik is, hogy egy BLUE ROM-os 918d-re van felrakva...

Forrás innen

Szóval nem tudom, hogy mi az, ami miatt neked nem működik.... :W

[ Szerkesztve ]

(#971) cappa72


cappa72
nagyúr

Bocs, hogy csak szórom felfelé az infókat (write only üzemmód).

Nos, kerestem az unroot és társai megoldát, hogyan lehet visszatenni a teljes eredeti "stock" gyári állapotot.
Nekem 2.3.5, V23AAE0 firmware-rel.

Már rútolva kaptam a készüléket, aztán sokféle dolgot kipróbáltam rajta.
De mi van, ha szervizbe kellene vinni?
Az eredeti állapot visszaállítása viszonyleg egyszerűen ment.
A készülék ugye root, elméletileg fent van a módosított recovery.
- Nandroid biztonsági mentés
- Factory reset (!!!! Néhány embernél ltűnt az NVRAM!!! Illik, kötelező lementeni!!!)
- m44tool-t indítsd el, tedd vissza a régi gyári recovery menüt
- Superoneclick-kel unroot-old a telefont.
Kész.

Ha minden jól ment, akkor újra él a garancia :DD

Nos, akik a "harmadik módszert" válaszották a root-oláshoz, azok újra root-olni szintén azzal tudják, mert noha az unroot sikerült Superoneclick-kel, az ismételt root nem.

Lehet, hogy másképp is lehet, nekem ez bejött.

C.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#972) cappa72 válasza imiadmin (#970) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez nem tűnik eredeti gyári ROM-nak! :C

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#973) imiadmin válasza cappa72 (#971) üzenetére


imiadmin
őstag

Hidd el, nem a /dev/nul-ba megy amit írsz... :DD
arról van szó, hogy csak ámulunk és bámulunk hogy miket művelsz és hozzá sem tudunk szólni... :C

(#974) modeart válasza imiadmin (#970) üzenetére


modeart
tag

Namost: neked látom kint van a BT Handsfree widget és bekapcsolt állapotban vagyis a bluetooth aktív. Ez a normális működés?
Mert ha én bekapcsolom a bluetooth-t, akkor akármit csinálok, 1-2 mp múlva felkapcsolódik rá a headsetem alapból.

[ Szerkesztve ]

(#975) Hanfi


Hanfi
csendes tag

Helló mindenkinek. Segítség kéne, amikor particionálom a telót, fat-ra vagy fat32- re és telepítem a a link2sd-t ki írja hogy mozgatás sd kártyára, rá kattintok ezt írja:
Failure
[INSTALL_FAILED_INVALID_INSTALL_LOCATION]
nem tudom mi lehet a baj
formázás után a telot ki- be kapcsolom utána telepítem a link2sd-t de sehogy sem megy. :W

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#976) cappa72 válasza Hanfi (#975) üzenetére


cappa72
nagyúr

Helló!

Néhány infó kéne:
- az SD kártyádon milyen partíciók vannak (elsődleges, másodlagos, ilyesmik)
- Friss verziót használsz a link2sd-ből? ( a régebbiek csak ext2 másodlagos partícióval működnek, ha pedig a kernelben nincs bent ez a támogatás, akkor 22-es csapdája van).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#977) Hanfi válasza cappa72 (#976) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Heló, 2 particio van, mind fat 32 re formázva. Lin2sd böl pedig leszedtem a legfrissebbet. De ez már meg sem kérdezte hogy milyen a másodlagos partició. Az elözö az igen, de az meg nem látta... mondjuk sztem ez se :-(

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#978) imiadmin válasza Hanfi (#977) üzenetére


imiadmin
őstag

mindkét partició primary legyen...

(#979) cappa72 válasza imiadmin (#973) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi Imiandim!
:)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#980) Hanfi válasza imiadmin (#978) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Arra állitottam.

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#981) imiadmin válasza Hanfi (#980) üzenetére


imiadmin
őstag

érdekes...

ha megnyitod a Link2SD progit és ott rámész a tárhely infóra, akkor mit ír ki?

(#982) redjam válasza imiadmin (#970) üzenetére


redjam
csendes tag

Üdv,
én is próbáltam ezt az automatikus BT ki/be kapcsolót és nekem sem működött.
Utána találtam egy másikat, ami viszont gond nélkül teszi a dolgát: "Bluetooth on call".
Ha Te hívsz vagy bejövőd van, mindkét esetben kb a 3. csöngésre már kapcsolódik is.
Sok szerencsét vele.
Redjam

redjam

(#983) imiadmin válasza redjam (#982) üzenetére


imiadmin
őstag

én csak ezt használtam... nekem működik. kb. ua tudja, mint amit te írtál...

most már csak azt nem értem, hogy nekem miért működik, másnak meg minért nem... :W

(#984) Hanfi válasza imiadmin (#981) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Jó reggelt. Azt irja hogy3 partició van : internal 160Mb, SD Card 1,36Gb, SD Card 2nd Part 507Mb. De ha rámegyek hogy mozgatás SD kártyára akkor azt írja: [INSTALL_FAILED_INVALID_INSTALL_LOCATION]
Nem tudom mi lehet

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#985) botchy válasza imiadmin (#983) üzenetére


botchy
csendes tag

én Taskert használok, bár BT ki/be kapcsolásra pont nincs szükségem, de az nem csak azt tudja, hanem ezer millió más dolgot is. kb azt automatizálsz vele, amit csak akarsz :)

(#986) imiadmin válasza Hanfi (#984) üzenetére


imiadmin
őstag

lehet, hogy bagatel a kérdés, de próbáltad már azt, hogy uninstall link2sd, restart teló majd reinstall link2sd??

(#987) Hanfi válasza imiadmin (#986) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Igen próbáltam kétszer, másod szorra egy ujjabb verzióval de ugyan ez a hibaüzenet jelent meg. Amugy ami nem gyárilag van a telon azt simán átrakja a 2.particióra.

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#988) cappa72 válasza Hanfi (#987) üzenetére


cappa72
nagyúr

A gyári rendszeralkalmazásokat nem lehet (nem is szabad) átteni sd-re.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#989) imiadmin válasza Hanfi (#987) üzenetére


imiadmin
őstag

ugye a "Link létrehozása" és nem a "Mozgatás SD kártyára" lehetőségeket használod...

(#990) Hanfi válasza imiadmin (#989) üzenetére


Hanfi
csendes tag

Basszus, nem, nem azt használtam, most átment linkeléssel. Köszi a segítségeteket! Rá nem jöttem volna...

https://www.flickr.com/photos/andraskovacs1987/

(#991) imiadmin válasza Hanfi (#990) üzenetére


imiadmin
őstag

:C

(#992) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

na ez a töltés dolog kezd az agyamra menni :W most akkora hőség sincs, mégis mindig megszakad. ez így egy kalap sz... ilyen telóm még nem volt, amit állandóan lesni kell, hogy méltóztatik-e tölteni :F pedig volt nagyon sok féle a sok év alatt... nem lehetne valahogy belepiszkálni és feljebb tornázni azt a hülye hőfok izét legalább 50 fokig?
ja meg azt vettem észre, ha 38-40 fok körül jár az akku hőmérséklete és érkezik egy hívás, vagy csak hozzányúlok valami miatt akkor is megszakítja a töltést. ami még nem lenne akkora probléma, de nem is kapcsolja vissza (kalapáccsal szétverős szmájli nincs?) megöl az ideg, hogy állandóan húzgálni kell a töltőt ilyenkor :Y

(#993) modeart válasza redjam (#982) üzenetére


modeart
tag

Köszi! Kipróbáltam ezt a Bluetooth on call appot és ez tényleg tökéletesen működik, ahogy kell! :C
Viszont az imiadmin által javasolt BT Handsfree egyáltalán nem ment nálam, sőt, a főnököm Samsung Galaxy Ace telóján sem, mert azon is kipróbáltam puszta kíváncsiságból, meg se mukkant.
Szóval érdekes ez, de mindenesetre örülök mert mindegy hogy melyik alkalmazással végre működik a dolog, nem eszi így az akksit annyira a teló!

(#994) imiadmin válasza feuerteufel (#992) üzenetére


imiadmin
őstag

hát van egy regiszter erre is, aminek az értékét be lehet állítani...
legegyszerűbb módja: rakd fel az sshdroid app-ot majd wifi-n keresztül putty-al lépj be.

pl.: a hőfokot lekérdezni így kell:

cat /sys/class/power_supply/battery/temp

Üdv
Imi

[ Szerkesztve ]

(#995) Zoo_ válasza feuerteufel (#992) üzenetére


Zoo_
csendes tag

Meg kéne próbálni másik akkuval, elvileg
Motorola Defy, Fire XT311
Alcatel OT-995
LG A190
Vodafone Smart Tab 10 készülékekkel kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#996) modeart válasza feuerteufel (#992) üzenetére


modeart
tag

Valami gáz van azzal a telóval, mert ez nem normális. Én csak nagyon extrém és végletes körülmények között tudtam ezt a töltésleállás jelenséget produkálni...

(#997) feuerteufel válasza imiadmin (#994) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

és így csak állítani tudom, vagy csak lekérdezni az aktuális akku hőfokot?

(#998) feuerteufel válasza Zoo_ (#995) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

ha adsz egy ilyen akkut kipróbálom :)
egy próba miatt nem veszek másik akkut. bár lehet nem ártana néha egy tartalék, kicsit gyenge nekem ez az akkuidő... főleg ilyen hülye töltési megoldással :(((

(#999) feuerteufel válasza modeart (#996) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

egyre jobban ezt érzem én is :O nem lehet, hogy ez normális működés. azt hiszem ebből szervíz lesz előbb-utóbb.
hová érdemes vinni, tudja valaki?

(#1000) imiadmin válasza feuerteufel (#997) üzenetére


imiadmin
őstag

nem volt időm pontosan utána nézni, de a regisztereknél be is lehet állítani.

persze meg kell keresni, hogy melyik regiszterbe van beállítva a hőfok küszöb. (sajna nem volt időm este megkeresni)

root kell hozzá ill. rw filesystem..

írni a regiszter így kell:

echo 50 > /sys/class/power_supply/battery/<regiszter neve>

amennyiben a mondjuk 50 fokot akarsz beállítani...

sok mindent lehet ám így állítani: képernyő fényerő, home gomb, stb...

Üdv
Imi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.