Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) Cheesy válasza Jaded (#78748) üzenetére


Cheesy
őstag

Autó típusa, évjárat?

www.vakbelmutet.hu

(#78752) Jaded válasza Cheesy (#78751) üzenetére


Jaded
senior tag

Ennyi "év" után azt hittem már megy :D bocsi, lehagytam: Seat Inca 1.9D 1Y 2000-es évj.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#78753) Rick4 válasza zoo8800 (#78736) üzenetére


Rick4
félisten

Valamit csúnyán elszámolhattam, mert Floridában 3.25$-ért megy a 3.78liternyi cucc, vagyis 206Ft literje... :B Köszi!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78754) Cheesy válasza Jaded (#78752) üzenetére


Cheesy
őstag

A bal oldali csavarral (párjai középen és a jobb szélen félig látszik) a szelepfedelet fogatod hozzá a hengerfejhez. A kupak alatt M6-os szabványos hatlapfejű csavar, alátéttel, tárcsával, tömítőgyűrűvel.
A kupaknak nincs cikkszáma.

A nagy tányér pedig a nyomásszabályzó szelep. (028129101D)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#78755) Kiskokó válasza -v- (#78745) üzenetére


Kiskokó
veterán

Figyelj nem vagyok egy agresszív fajta... de azé egy Merivával a picsámba takarodjon már... amúgy is VAK az ilyen, hogy nem látja hogy előttem is vannak, ráadásul 130al ment a sor jött a 3 sávos nem indultunk meg.. mondom a hülye hagy menjen de a visszapillantóba ahogy ér mellém látom valami bamba csaj les át az anyósról felhúzott szétnéztem külsőben SEHOL senki... nagy dolog 2-3 autót megelőzni.
Nem eszeveszett kocsikerülgetésbe kezdtem bele balról jobbra majd forditva fel, alá ketté hatfelé...

Amugy Dominak is 250 a vége ott van tiltva szoftveresen.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#78756) Kiskokó válasza MunezXBK (#78744) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na és mennyi tejed jött :P ?

Nem szóltatok volna :((
Atikám !!!
Pedig neked is modntam, hogy megyek le szóval most durci van, haggyáá :( ;]
Ha előbb látom a képet Csabinak Facen még lehet át is néztem volna, de akkor már ittam...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#78757) zsolt1225 válasza Rick4 (#78753) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Akkor is fele annyi, mint itt :)
Valahol Dubaiban (mégsem, nem tudom, honnan jutott eszembe) vagy hol a legolcsóbb talán, meg az ilyen országokban. Ott is ugye mindenkinek luxusautója meg sportkocsija van, már az egyetem parkolója is azzal van tele csak.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78758) Rick4 válasza zsolt1225 (#78757) üzenetére


Rick4
félisten

Megvan, nem 85Ft, hanem 0.85 USD. Az se lenne rossz. :D Egyiptom meg ilyenek 30-40Ft körül megy...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78759) gabor85 válasza MunezXBK (#78744) üzenetére


gabor85
őstag

annyit nem hánytál mint én :D

(#78760) bitpork válasza Kiskokó (#78756) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://prohardver.hu/tema/ph_s_skoda_vw_audi_seat_club/hsz_78245-78245.html

És Munez kicsit előre hozta a találkozót, uh az étellel örültem h ennyire készen lettünk :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78761) -v- válasza Kiskokó (#78755) üzenetére


-v-
addikt

Mondjui nem alszentkdek, csinaltam mar rosszabbat is amikor valami gyoker miatt elborult az agyam ...:D

(#78762) degec válasza freaghill (#78739) üzenetére


degec
senior tag

trololozzzzunk !!! de nem ? kezdem:csakaTSI csakaGYÁRIFELNI ! érveim is vannak újra és újra mondjam ? :D
meséljek érdekeset? kocsimról DPFről.. mondjad egy szavadba kerül! :D

(#78763) freaghill válasza degec (#78762) üzenetére


freaghill
őstag

DPF-ről mesélhetsz :)

2 szó lett. :F

[ Szerkesztve ]

(#78764) 8th válasza -v- (#78745) üzenetére


8th
addikt

+1

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#78765) degec válasza freaghill (#78763) üzenetére


degec
senior tag

oké mesélek: van nekem ! szeretem és nem fúrtam még ki, DE euro4 ben PD vel öngyilkosság a DPF, a pd adottságai tulajdonságai mechanikus mivolta miatt (cr ben ENNYIRE NEM problémás), sokat szopózok vele :D 5 év után vagy adott kilométer után, ahogy öregszik a belselje hőterhelések kis távok..érezhetően bajosabb, többször regenerál...stb stb többet fogyaszt..stbstb..de hozzá kell tenni 4 évig hibátlan volt még a városi használat mellett is ! :) hát ez így tömören ennyi! :D használtba ilyen kocsit megvenni nem ajánlom! de ahogy nézem ebben a tipusban b6 ban ezzel a motorkóddal kb 90% már vagy kivetette vagy kifuratta nagyon bulgár megoldás de állat jól működik !! +1 érdekesség az ebben lévő dpf filter valami szuper egyedi teKnológia lehet, mert utángyártottban csak ehhez nem létezik gyári minőségű és semilyen betét, a8 tdihez is van meg mindenhez de ehhő nincs :) hát ez ilyen érdekes ez ! nem tók mást mondani! csak a szokásost! csakaTSI :)

(#78766) gabor85 válasza degec (#78765) üzenetére


gabor85
őstag

és ha kifuratom akkor jobban húz? :D

(#78767) tresh válasza gabor85 (#78766) üzenetére


tresh
addikt

60-as nyitott rendszer alá katalizátor nélkül de leömlő a gyári maradjon úgy a holdra is felhúz ;] ;] ;]

(#78768) degec válasza gabor85 (#78766) üzenetére


degec
senior tag

nem. hanem a jeladókat átvered ergo nem fogja olyan sűrűn regeneráltatni, töbletfogyasztatni olajathigítani DE azért regenerál ! és nem fog az agyadra menni hogy városozol kigyullad lámpa hu menjél már egy 20km es kört 120 al gazid pliizhatodikba, mert kéne regenerálnom, mert te bemész a postára felvenni a nyugdíjadat de regenerálás kellős közepén muszáj vagy leállítani, és ez kés a szívébe, pár sok ilyen aztán jajj :) városba is fel tud melegedni rendesen a kocsi, és érzékeli már izgul szól előre menni kéne, de pont szarul jön ki :) így hamar ki lehet nyírni, de mondom még egyszer 4 évig hibátlan! ez olyan 80ezer km-et jelent nálam.

(#78769) Mágus2 válasza degec (#78762) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szia csakaTSI.

Kolléga most jött haza horvátból. Az 1.2 TSI az octavia 3 bódéban megy 210-et, csak kérdés, hogy mennyire lesz így tartós. :U Félek, hamarosan turbó problémái lesznek. :Y

(#78770) degec válasza tresh (#78767) üzenetére


degec
senior tag

téged meg a vágóhídra kéne küldeni ja :D dagatt kacsa :D nyitott rencer meg a holdaddal együtt ! :) ehehe ;] ;] ;] ilyen felfogást mán ki látott, hát akkor minek az euro6 ? :D

(#78771) degec válasza Mágus2 (#78769) üzenetére


degec
senior tag

hát igen! gari időben még ez mindegy is lesz, de utána ha marad a kocsi 4 év után vagy 200ekm után jönnek az érdekes dolgok ! kis turbó 250e-300e rpm elképesztően sok rpm..a turbónak..hááát
De igazából VW nél még nem IS volt igazi downsizing! legalábbis ahogy én értem..tehát 0.9liter turbó lásd fordék 85 től 140 lóig van már 0,9. tSDCIIDSDDIT nemtóm hogy hívják, márkaidegenékkel nem foglalkozom,de a 140 es most jön)
VW nél 1.2 es régen is volt szívóba most kapott csigát 2008 óta azt heló ez se downsizing..szerintem..
Most kezdődik ez a right szájzing első hírnök 1.4 tdi :) 2.0 tdi ből egy hengercsökkentett euro6 csoda!
1.6 tdi sem downsizing, szerintem..ennyit fejlődött a technika! meg amúgy is tök 8 úgy tervezik a 4.2 v10 et is ha akarják hogy széthulljon 200e után aztán az se downsizing :)
Zasszony tsije 1.2 golf6 ugye, azt nem néztem mennyit megy de 200 fölé háát nem hiszem ! :) de elviszem megkergetem, csak kiveszem a pótkereket gyerekülést :D akksit beindítás után meg mindent )

[ Szerkesztve ]

(#78772) focvis válasza Mágus2 (#78769) üzenetére


focvis
veterán

Ha sík úton tudta ezt az 1.2 tsi, akkor egy igen jó példányt (motort) fogott ki :K
Nekem óra szerinti top speed 1.4tsi CAXA, 122 LE-vel:
-Octavia II. 215 kmh
-Golf 6 208-210 kmh

@degec: 1.4tsi CAXA max. turbófordulat 240 000/min, az is jó sok, pici a csiga.

[ Szerkesztve ]

(#78773) Dr.Zoo válasza Mágus2 (#78769) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Negatív vagy.. :U ;]

(azt elfelejtetted hozzáírni, hogy vajon a vezérműlánc addig el nem éri-e a kritikus nyúlását, hátha előtte rendberakja a vezérlést........... :K :DDD )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#78774) Mágus2 válasza Dr.Zoo (#78773) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szíjas, nem láncos, ez már a 3. generációs tesi.

degec 2500km van most benne. :Y 250 000km után biztosan nem fog már ennyit menni, de lehet, hogy 25 000 után sem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#78775) degec válasza Dr.Zoo (#78773) üzenetére


degec
senior tag

az a lánc nyúlás marha érdekes dolog gen2 tsi only !! gen3 már szíjas ugye, én nem vagyok autószerelő, de a cserélt láncok amik az eredetinek kb a kétszeres vastagsága+ át hurkolt szemei vannak, szemre kb tanklánctalp masszívságúnak tűnt, erre olvasom a német golf fórumon hogy amiket cseréltek ilyenre, már azokat is cserélni kell, most akkor az mitől nyúlik? főtengely mászkál a blokkban megnyújtja vagy a vezérműtengely? egymáshoz képest nézve is mászkálnak? és akkor amiatt, de ilyen vastag láncot? hogy? ezt jó lenne valaki megmondaná :)

[ Szerkesztve ]

(#78776) focvis válasza Mágus2 (#78774) üzenetére


focvis
veterán

Most 1.2 tsi, vagy 1.4 tsi van a kollégád Octijában?

1.2 szvsz továbbra is láncos, úgy tudom...

(#78777) Mágus2 válasza focvis (#78776) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1.2Tsi 77kw. Tudtommal szíjas.

[ Szerkesztve ]

(#78778) degec válasza Mágus2 (#78777) üzenetére


degec
senior tag

jól mondod szíjas az tuti ! aszsem 2 szelepes még nem ? SSP füzet kéne hozzá ott minden benne van de az nincs meg.. EA888 a gen3 TSI kódja de csak az 1.8 2.0 -é, EA211 az 1.4 es! és az 1.2-es ?

(#78779) tresh válasza degec (#78770) üzenetére


tresh
addikt

Euro 6 az meg mi ? :DDD Nem mellesleg én alapból rosszul vagyok attól hogy már a dieselesek is elkezdték ezt a hondás őrületet hogy ba*sszuk ki alóla a katalizátort középdobot és nyitott 60-as rendszert a népnek... mert ugye egyedi leömlőre már nincs cash+ utána elvinni egy chipeshez hogy megnézze milyen ügyesen csináltak a Janival a garázsban kipufogót ami az alap pl 1,4 es talán még 80 Le-s gépből csinál 51 Lovat... Haver 1.9 tdi b5 a4 alatt is ki van dobálva minden még is az én fos gyárimmal körbe autózom pedig az övé chipelt is állítólag :))

(#78774) Mágus2: azok a csoda 1.2 turbos babetta motorok ha a felét elmennek amit írtál már örülhetnek neki.. amúgy meg tuti meg fog pusztulni benne a turbó ;]

[ Szerkesztve ]

(#78780) degec


degec
senior tag

wtf? 1.0 TSI???

keresem a 1.2 es szíjas gen3. tsi-t erre ezt találom :D-->
[link]

öcsém mi mazsola mán az a turbó :D

[ Szerkesztve ]

(#78781) Mágus2 válasza degec (#78780) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

81kw-os TSI van az új leonban, de 1.2-es. :K

(#78782) degec válasza tresh (#78779) üzenetére


degec
senior tag

nem babetta !! jól megy marhára ! :) amúgy épp ezt írtam fentebb, hogy 1.2 még nem is downsizing!!! 0,9 140 tdsci fordban focusban el tudod képzelni? vagy mondeo 0.9 tsi 140 le-vel ? noooormális és ez jön ! azoknál ottan :D márkaidegenéknél!

(#78783) focvis válasza Mágus2 (#78777) üzenetére


focvis
veterán

Utánanéztem, Te és Degec tudtátok jól, az új verziós 1.2 tsi már 4 szelepes és szíjas. [link]

(#78784) degec válasza focvis (#78783) üzenetére


degec
senior tag

én mindent tudok a TSIről nem tuttad ? :D:D:D
/me dönget mellkas vadul !! ;] ;]
ezt kő venni mer ez a jó !

(#78785) Mágus2 válasza focvis (#78783) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Volt nem 16 szelepes TSI is?

(#78786) degec válasza Mágus2 (#78785) üzenetére


degec
senior tag

igen a golf6 ban lévő 1.2 esek mind azok kétszelepesek, ilyenünk van!
MQB miatt hengerfej el van forgatva 180 a fokkal, tehát előlről szív hátra pufog, régebben fordítva volt..
régi 1.2 így néz ki:
[link]

mqb-be való 1.2 tsi meg így:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#78787) tresh válasza degec (#78782) üzenetére


tresh
addikt

Engem nem győzött meg :B Lehet régimódi vagyok ezek terén de a kis cm3 turbósoktól én rosszul vagyok pl a fordnak az ilyen 3hengere csoda turbós 120 lovas motorja 900cm3-vel...nc...akkor inkább tankolok egy 1.8T vagy 2.0T az legalább 200ezer után is motor lesz ha figyelek rá... ezek a motorok max 120ezer azt kuka... fordos csávókám is megmondta mikor meg akart győzni mekkora király ez a motor főleg hogy egy új fóka kombiba volt és közölte milyen f*szán megy... mondtam neki hogy Andersent én is olvastam de ilyet még ő se mert volna leírni :D Szóval tudom hogy ez most a menő az eu-s sz*rok végett de nekem akkor se kéne egyik se....

(#78788) TaaT


TaaT
veterán

Ugyanmár, nem kell annyi paci a top speed-hez. :D

[link]

LE 116
Max. sebesség 240

Give them hell Ukraine!

(#78789) degec válasza Mágus2 (#78785) üzenetére


degec
senior tag

[link]

na ezt magyaráztam-e..de van egy jobb kép is erről a gyári rajz de nem találom..

(#78790) Mágus2 válasza degec (#78789) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem nagyon érdekel a téma, nem készülök ilyet venni. Szeretem, ha 81kw egy 1.9tdi-ből jön ki, és nem egy pöcsköszörűből. ;]

(#78791) degec válasza Mágus2 (#78790) üzenetére


degec
senior tag

oké igen ahogy tresh is írja, de nem mindenki használtban gondolkozik, mert cég és vagy így akarja ergo engem meg a b5.5 passzát és okti 2 életbentartása nem érdekel X évesen és +Y év múlva..! hehe! nem éri meg nem biztonságos stb.. ÉS ÉS amúgy csak ezt fogod tudni megvenni majd x+y év múlva használtba amiket ma gyártanak ugye...

[ Szerkesztve ]

(#78792) Mágus2 válasza degec (#78791) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Azért ezt ne vedd biztosra, most is van még 2 liter fölötti, meg lesz is. :K

Megéri, nem éri meg, ezek relatív dolgok, miért vennék újat, ha nagy az értékvesztése és kötelezően márkaszervizbe kell hordani? Nekem ez nem éri meg, mert meg tudom javítani magamnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#78793) tresh válasza Mágus2 (#78792) üzenetére


tresh
addikt

Már nem kötelező a márkaszervizbe hordás..vagy is nekem úgy rémlik :B

(#78794) Mágus2 válasza tresh (#78793) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És a garancia? Nem kötelező, csak ugrik a gari.

[ Szerkesztve ]

(#78795) focvis


focvis
veterán

Olyan régen beszéltünk már a motorolajokról! :DDD

4 000 km-t mentem olajcsere óta a Castrol Edge-dzsel, tök sötét lett.
A. Örüljek mert kitakaritotta a régi dzsuvát?
B. Ne örüljek, mert hamis olajat vettem ami megégett?

:DDD

Szerk: már tudom, nem német!

[ Szerkesztve ]

(#78796) Z0mbi válasza focvis (#78795) üzenetére


Z0mbi
senior tag

az Edge dobozan hologrammos matricanak kell lennie, a piros kupakon a castrol felirat legyen oldalrol a receken is sertetlen. ha ez a ketto stimmel akkor valszeg nem az volt.
ha viszont egy 4l es venusz napraforgo olajos kannaba kaptad akkor van ra esely ;)

viccet felreteve nekem azt mondtak ez a ketto az amit nem nagyon tudnak hamisitani. Vagyis amit meg csinalnak az a: osszegyujtik az ures dobozt, ujratoltik es kupakozzak. Akkor lesz hologram viszont kupakon nem lesz castrol felirat. (nem vagyok benne biztos hogy UVs festekkel van e de eleg fura szinben pompazik az a felirat)

(#78797) K Norbi válasza focvis (#78795) üzenetére


K Norbi
addikt

Egyszer én is megjártam egy autós bolttal! azóta csak innen veszek olajat! és itt tuti eredetit adnak!
[link]

(#78798) MunezXBK válasza gabor85 (#78759) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én nagyon ritkán szoktam, nem azért iszom meg, hogy kitegyem. :DDD

Kiskokó: Először is ikszdé, tej nem lett annyi, mint amennyit ittunk. :))

(#78799) degec válasza K Norbi (#78797) üzenetére


degec
senior tag

+1110
én is itt veszem mindig!

focvis az a BG félgagyi klining is besegített a sötétedésbe, tuti ott valami reagált neked a klininng anyag az olajjal.. de 4000 kmnél ha elsötétedett az nem gáz :) castrol olajat kasztrol shopból, és igen jó a castrol olaj gyárilag is az van benne! edgeből van új fajta azt vedd! ami neked kell 5w30 edge titánium plazmium atomium! [link] amíg nem ürül kasztrol shopból a készlet a régebbi edgeből addig ott nem lesz ebből a titánosból..!!

[ Szerkesztve ]

(#78800) BeZol válasza bitpork (#78747) üzenetére


BeZol
őstag

bmw e93 330d m-pakettal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.