Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59701) bitpork válasza Mr.Skynet (#59698) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

" ...az a 30K ár az amihez úgy állok, hogy inkább haljon ki az egész kijelző összes pixelével együtt, de ennyit nem fizetek érte" :U Szerintem nem ezen kell spórolni. Még ha magam is javítottam már 6 rétegű nyákot. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59702) Mr.Skynet válasza Dr.Zoo (#59700) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

MunezXBK: akkor irány a FB :R

Dr.Zoo: akkor tuti B5,5 áll a garázsban is, én csak abban voltam biztos, hogy nem B6-os :))

(#59703) Dr.Zoo válasza Mr.Skynet (#59702) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

2006-tól van B6. Nincs fészbukom.. :) :U ja, nem nekem.. :N

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59704) rob210


rob210
nagyúr

Srácok :Y
Olvasom a szöveget és nem is értem.
Szörnyű, még egy ilyen hirdetést :Y

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#59705) bitpork válasza rob210 (#59704) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne csinál úgy mintha már évek óta nem keringene itt a fórumon a képe. Még én magam is linkeltem :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59706) MunezXBK válasza AndrewTdi (#59691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Meg az is, hogy ez a sz.könyv ezé az autóé. Minden stimmel benne. ;)

Legközelebb jobban nézzetek körbe az autóban. :))

(#59707) rob210 válasza bitpork (#59705) üzenetére


rob210
nagyúr

:Y Akkor ezt benéztem ennek ellenére nem értem a felét annak amit odakapart a szerencsétlenje.
:R

Renault power

(#59708) net84 válasza MunezXBK (#59638) üzenetére


net84
őstag

Ertem. Ok.

(#59633) Dr.Zoo - majd ha jobb ido lesz, bebujok a motorterbe, atsasolom a csovezest es a kabeleket.

Remek onos eso :((( . 25 perc auto vakaras es intenziv melegites, futes. Indulni lehet, de egybol fagy vissza az autora a viz.

Read only...

(#59709) freaghill


freaghill
őstag

Valaki próbálta már ezt a nano-bevonatot felnin?
Felni tisztítására milyen szereket ajánlotok? Most kaptam nyárra egy szettet, aztán ha nem is most, de tavasszal nekiállnék letakarítani.

(#59710) Lenry válasza Lenry (#59564) üzenetére


Lenry
félisten

80 -> 120 - 8 sec
lehet, hogy ki lehetett volna többet is hozni belőle, de nem tapostam rögtön bele a padlólemezbe a gázpedált.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59711) !Overdose! válasza Lenry (#59710) üzenetére


!Overdose!
őstag

Melyik fokozatban? Nem sok ez?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59712) zsolt1225 válasza !Overdose! (#59711) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Elvileg 4. Az lett neki mondva.

(#59713) Lenry válasza zsolt1225 (#59712) üzenetére


Lenry
félisten

jah, nem... 5. sry :B

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59714) !Overdose! válasza Lenry (#59713) üzenetére


!Overdose!
őstag

Akkor azért ilyen sok.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59715) narancsnn válasza net84 (#59585) üzenetére


narancsnn
senior tag

Gencsen a bekötő úton.
Nem tört, semmi baja sem lett. Még csak egy karc sem :DD

Csak nem tudtam kocsival kihúzni, mert csúszott az út, nem lett volna tömeg.

(#59716) tomcsi23 válasza !Overdose! (#59714) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na most ez soknak számít :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59717) !Overdose! válasza tomcsi23 (#59716) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nekem soknak tünik, de majd a többi TDI-s kijavít, ha tévedek.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59718) tomcsi23 válasza !Overdose! (#59717) üzenetére


tomcsi23
veterán

Itt egy 150 lovas TDI Leon (jó, fenntartásokkal kezelendőek az oldalon írt számok :D).

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59719) !Overdose! válasza tomcsi23 (#59718) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nézegetve a Youtube-ot 4. sebességben 5-6 másodperc a 80-120. Ezt alátámasztja az is, hogy a kollégának 5-ben volt 8 másodperc.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#59720) VR6-Fan válasza atos19881101 (#59680) üzenetére


VR6-Fan
veterán

No offens de milyen munkakörbe mérnőkösködsz XY autós cégnél?
vagy nem vagy olyan közel a tűzhöz?
saját példámon gyárilag kiadtak egy olyan motort amit 150-ről 250,de akár 300-ra is lehet húzni, ha jó a program rajta hisz ez a lelke mindennek...
gyári turnyoval 200le a vége, és ott a buta chipssek le is írják paraszt, ha tolod neki akkor üzem órás lesz a turbod, meg aki kicsit utána járt a dolgoknak az is látja hogy valóban, viszont ha lerúgod a gyári kotvány kis KW darálót meg a sallangokat, blokk hf bontás mentes, akkor tovább húzgálhatod, mert van benne annyi tartalék hogy elbírja, és miért csinálnak a gyártok ilyen motorokat?! reputáció, hírverés, hírnév, valamivel el kell adni a sok szemetet, meg az új generációt.
csak amit már írtam... R5 turbo audi motorok/1,9 tdi-k/20VT/merci om606/vr6 (ami köztudott hogy egy hulladék, de még is bírja, első kézből tudom neked mondani..) és még van ezer más ilyen motor...

kicsit vissza az első kérdésemhez.... ha ennyire környezet tudatos vagy akkor 100e km-s futás teszteket miért nem csináltok a sok ipari hulladékon amit kiadtok? :U vagy miért úgy éget ki a DPF ahogy kiéget, vagy miért szemeteli tele a szívócsövet az EGR és ezért miért fog a 60 éves ikarus szintjére romlani a 2éves A4 kibocsáltása? jah hogy utána Jani ki köti az egr miután kipucolta a 2évnyi retke, hogy Pistinek ne kelljen 2év múlva megint jönne erre a szeánszra és nem fog leromlani az autó kibocsáltása és nem fogja Pisti a szennyezzőbb kocsit se használni.

Nagyon agy mosott lehetsz... :R

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#59721) atos19881101 válasza VR6-Fan (#59720) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mint azt leírtam az előbb, befejeztem.

Viszont én senkinek a személyét nem fikáztam itt. Kérlek ehhez viszonyultan fogalmazzátok meg a válaszaitokat Ti is. Nem vagyok agy mosott, se tizenéves, se analfabéta. Magas lóról meg nagyot lehet esni. Én csupán leírtam mit gondolok a "csippelésről", illetve legfőképp arra reagáltam (ha visszaolvasol), hogy nonszensz egy "csippel" motor élettartamot növelni illetve fogyasztást csökkenteni (Én véleményem!). Ez az egész elment már teljesen más dimenziókba, mint az bitpork is megírta.

Lehet begyöpösödött vagyok, de tartom a véleményem ahhoz, hogy a motor gyártója jobban tudja mi jó az adott motornak, mint bármelyik másik Jani a műhelyben. Ennyi.

A munkakörömről meg nem vagyok hajlandó társalogni. Azért is töröltem az eredeti hozzászólásból ezt az elszólásomat, mert tudtam erre fognak jönni a köpködések.

Régtől olvasom ezt a fórumot is, de azt látom, ha valaki ellentétes véleményen van mint a másik, akkor az maga az ördög ... véleménye lehet mindenkinek szerintem, ettől még nem kell a másikat felfalni.

Peace! :R

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#59722) bitpork válasza atos19881101 (#59721) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyyugi , amíg nincs 2.5+ dízel audid, nem lehetsz akkora szar mint pl én :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59723) atos19881101 válasza bitpork (#59722) üzenetére


atos19881101
senior tag

Hát szerintem én ráteszek még egy lapáttal, mert még Audim se nincs ... sőőt. Még nem is konszern. ;]

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#59724) tomcsi23 válasza !Overdose! (#59719) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor jól van. A magam részéről még nem annyira néztem meg, pedig giigz-nek is lógok egy ilyen videóval. ;]
Mondjuk nem is dízelem van.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#59725) Dr.Zoo válasza atos19881101 (#59721) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A motoroptimalizálás fogyasztás csökkenést hoz. Ez személyes tapasztaltom....... Nem erölködik a szekér, egy rendesen megírt szoft-al... És itt a rendesen szócskán van a hangsúly.

Peace!

(persze nem az első pár ezer megtett kilóméteren, mert akkor még kiélvezed a megegeresedett szekeret, de utána lenyugszol, és örülsz..)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59726) gabor85 válasza atos19881101 (#59721) üzenetére


gabor85
őstag

Nem követtem a vitát/eszmecserét végig, de ezzel teljesen egyetértek.:

Lehet begyöpösödött vagyok, de tartom a véleményem ahhoz, hogy a motor gyártója jobban tudja mi jó az adott motornak, mint bármelyik másik Jani a műhelyben. Ennyi.

Oké tudom, kontextusból kiragadott szöveg...

[ Szerkesztve ]

(#59727) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Ha ennyire jobban tudják a gyérban a dolgokat, akkor mitől van az, hogy egy rahedli gyári szoftvernek olyan borzasztó szar és csúnya a nyomatékgörbéje, hogy kritikán aluli. És csak ezeket kiegyenesítve jobb fogyasztás és jobb teljesítmény születik, mindenféle plusz nyomás és üzemanyag nélkül ergo nics élettartam veszteség.

(#59728) bitpork válasza AndrewTdi (#59727) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pont erről van szó...amiről te is beszélsz az optimalizáció, és néha még a számokon is csökkent amellett hogy a motorkocsi szebben adja le amit tud. A többiek meg azt mondják hogy kevesebbet fogyaszt, nem rövidül az élettartam és még nagyobbak is a számok.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#59729) Lenry válasza AndrewTdi (#59727) üzenetére


Lenry
félisten

én sokkal életszerűbbnek tartom, hogy egyszerűen olyan értékeket állítanak be, amit biztosan minden legyártott példány elbír, aztán egyesével adott hardverre alkalmazva meg olyan lesz, amilyen
(mert abban biztosak lehetünk, hogy nem fognak egyesével minden darabot optimalizálgatni)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#59730) freaghill válasza AndrewTdi (#59727) üzenetére


freaghill
őstag

Tudsz mondani példát is? :)) Egyre jobban érdekel már engem is :B

(#59731) Dr.Zoo válasza Lenry (#59729) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Őőő.

A gyáriak is kísérletenek, a főnököm ceed-je full gyári, vadiújonnan vette, oszt mikor viszegeti szervízre, tőtikéznek rá egy új szoftot.. A legutolsó ilyen móka után a kocsi mínusz 10 fokban pöccre indul, 0 fokban meg köszörül, és füstöl...... Ennyit a gyári szoftról.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59732) TaaT


TaaT
veterán

Mágus, AHF moci turbójához kellene tömítés a meleg és hideg oldal közé, haver nem talál sehol. Honnan lehetne venni és milyet? :)

Give them hell Ukraine!

(#59733) davidsz válasza TaaT (#59732) üzenetére


davidsz
őstag

Meleg hideg oldal közé? ... Turbón belüli tömítést turbósnál talál.
Tömitéskészletet szintén.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#59734) TaaT válasza davidsz (#59733) üzenetére


TaaT
veterán

"Turbón belüli tömítést turbósnál talál."

Békés megyében van ilyen?

Give them hell Ukraine!

(#59735) davidsz válasza TaaT (#59734) üzenetére


davidsz
őstag

Nem tudok róla.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#59736) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

No, mi ez a sok hsz.? Kicsit nem voltam, mindjárt összekaptatok. :N

Kicseréltem pénteken a csigát, azóta futottunk 300km-t. Cool a verda. Nincs turbó lagg, nincs késés, nincs hangja. Mintha egy 235nm-es szívó benyás lenne a gép egy kis traktor hanggal. Első 200km-t nagypapásan mentem, lazán, nem pörgetve, nem kínozva. Azóta pedig normálisan használom, kivéve a padlógázt, az még nem volt, meg még vagy 1000km-ig nem is lesz. Az egész szívósor ki lett takarítva, kapott új olajat, szűrőket.

[ Szerkesztve ]

(#59737) freaghill válasza Mágus2 (#59736) üzenetére


freaghill
őstag

Kicsit megkönnyebbülhetett akkor a Skodri :K

(#59738) TaaT válasza davidsz (#59735) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet majd keresni fog haver ezzel kapcsolatban. :)

Give them hell Ukraine!

(#59739) hdman válasza Mágus2 (#59736) üzenetére


hdman
őstag

Szivosorod mennyire volt genyas? Az enyem 165k alatt szarra kopott :(

Sopron city :)

(#59740) Mágus2 válasza hdman (#59739) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szívósor volt tisztítva 2 éve. Vagy 10 deka retket azért kikapartam belőle. ;)

(#59741) hdman válasza Mágus2 (#59740) üzenetére


hdman
őstag

EGR-t milyen gyakran szoktal takarítani?

Sopron city :)

(#59742) Mágus2 válasza hdman (#59741) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ősszel szoktam, mielőtt beköszöntenek a hidegek. De nem mindig veszem le az egész szívósort. ;)

(#59743) Jaded


Jaded
senior tag

Szép estét az Uraknak!
Ha visszakapom az autóm, cseréltetnem kellene ezt-azt. Elsősorban olajat. Tudom hogy lerágott csont és sokszor át lett tárgyalva, de mégis felteszem a kérdést: milyet és melyiket? Hátsó lengéscsillapító: milyet melyiket miért (bilsteint mondtak, gondolom az nem lehet rossz..viszont jobb lenne ha nem nagyon venném észre ha átmegyek a vasúti átjárón->nyilván nem akarok sprot futóművet, de azért amennyire lehet komfortos legyen)? Motor és váltótartó bakok: szintén milyet, melyiket? Létezik ebből erősített (esetleg másik tipusé, ami passzolhat)? Az autó a "szokásos": Seat Inca 2000-es évjárat, 1.9D, 1Y motorkód. :R

Renault Megane IV Limited

(#59744) Dr.Zoo válasza Jaded (#59743) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szevasz!

Én Motult öntöttem le a torkán. :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#59745) gabor85 válasza Jaded (#59743) üzenetére


gabor85
őstag

Castrol, azon belül nemtom.

(#59746) Jaded válasza Dr.Zoo (#59744) üzenetére


Jaded
senior tag

Azon belül mit? Jöhetnek még tippek. :)

gabor85: castrolt véletlenül se szeretnék,most is az van benne és nem tetszik a hangja. Meg sok rosszat hallottam róla.

Renault Megane IV Limited

(#59747) MunezXBK válasza Jaded (#59746) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Liqui Moly.

(#59748) footy válasza Jaded (#59746) üzenetére


footy
addikt

Most eredeti Castrol van benne? :U

(#59749) net84 válasza narancsnn (#59715) üzenetére


net84
őstag

Mázlista :DDD .

Meglett a böjtje, hogy behajtottam a tükröket a hétvégén. Sikerült teljesen befagynia. :( 30-40 perc intenzív kaparás, melegítés és kloffolás hatására addig jutottam, hogy tükrök nélkül el tudtunk indulni. Összességében több mint egy órát vakartam és takarítottam az autót, mire 90%-osan megszabadítottam a jégtől.

Read only...

(#59750) varsam válasza MunezXBK (#59747) üzenetére


varsam
őstag

Benzinesbe milyet?
Leichtlauf 10w-40 félszintetikus, vagy TOP TEC 4100 5w-40 szintetikus?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.