Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 14:37:55

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) net84 válasza MunezXBK (#58348) üzenetére


net84
őstag

Dacia gyár után szabadon:
- a maradék csavarokat tessék beszórni a váltóba.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#58352) KaiotEch válasza Coyot (#58338) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Jó enyhe túlzás volt, de na. Szóval nincs vmi más mókolós átalakítós?

(#58353) Balupapa válasza Mágus2 (#58342) üzenetére


Balupapa
senior tag

nem kell ezen csodálkozni, a jó, hibátlan autót kint sem adják el (v csak kevesen)

_-=*WheelWhores*=-_

(#58354) Mágus2 válasza Balupapa (#58353) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én azon csodálkozom, hogy megvesznek ilyet. Ha már ennyi ismert hibája van, mi lesz, ha még előjön valami sunyi, alattomos is?

A kopókat nem számolom, csak a nem mindennapi hibákat: kuplung, adagoló és még kitudja mi? Erre mondták, hogy pöpec, minyen az elhanyagolt? Vagy csak nekem vannak illúzióim a karbantartásról?

[ Szerkesztve ]

(#58355) MunezXBK válasza net84 (#58351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A tiedbe? :D

Hogy áll a VAG-COM?

(#58356) baluka26 válasza Mágus2 (#58354) üzenetére


baluka26
veterán

A kopókon kívül csak ez van, az adagoló apró probléma, és 100-assal olcsóbban odaadták, amiből kijön a javítás.

Ha akarsz elhanyagoltat, nézd meg ezt. :D :D

Amúgy 10-ből 9 ember, aki ilyen állapotú autót vesz nem nyúl hozzá, amíg nincs vele gond. Kulcsszó a preventív karbantartás.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#58357) net84 válasza MunezXBK (#58355) üzenetére


net84
őstag

:DDD Ne tessek sertegetni, nem dacsijam van. A regi valtoba lehet dobalozni...volt rajt luk :)
VAG-COM: Koszom a segitseget. :R ma osszedobom a notit es megnezem mit sikerul kiokoskodni.

Magus2 - ismerosnek nezegettunk autot. Volunk olyan kereskedesben, ahol hibatlannak hirdettek az autot, par karccal. Indulas elott telefonon is le lett egyeztet, hogy popec az auto. Sarvedo ivek ujrafujva ugy, hogy sem a doblemezt nem vettek/takartak ki, sem a kerek nem volt leveve. Mindketto szep ezust szinben pompazott. A motorterben a kabelkotegek megpiszkalva, helyenkent fura toldasok bekotve. Motortarto bak gumija szetmenve, a motor csunyan ugral. A hab a tortan a teton eszrevett javitas es enyhe repedezes nyom volt. Epp azt neztem, mikor a kereskedo visszaert. Latta, hogy huzzuk a szankat es magtalatuk a nagy hibat. Lecsapta a motorhaz tetot es elkoszont. Azzal ottthagyott minket.
De nem volt ritka a nincs itt a kulcsa, most van szervizbe, lemerult, nem indithato, lapos a kerek, nincs bent uzemanyag - valaszok, hogy miert nem lehet elinditani vagy kiprobalni....es szinte mindenhova elore odatelefonaltunk. A maganszemelyek tobbsege pedig sokat nezte a autokereskedoket a discoverin. Egy normalissal talakoztunk. Korrektul megmondta, hogy mi a baja, hol volt megserulve, javitva, megmutatta hol jelent meg rozsdafolt. A korektseg mar nagyon ritka az autoertekesitesben.

Read only...

(#58358) Mágus2 válasza net84 (#58357) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mikor autót néztem, csak néhány szempont volt, a többit úgy is megcsinálom.

Így is próbálkoztak, elvisznek a kiszemelt autóval, de nem adják vezetni. :DDD Első fokozatot recsegve vette, a hátramenetet nem akarta kipróbálni a tulaj. :N Km órán kívánatos 138 000km. CSak a szorzót nem akarta elárulni. Azt hitte a palimadár favorittal jött, sose látott rendes autót.

Fruzsika -8 fokban várt hideg motorral, kokszosan, üres tankkal, de őszinte autó volt, nem volt lemosva a motor, az utastérben katonás rend, kívül 2mm vastag dzsuva. Én indítottam hidegen, majd mentem vele amíg bemelegedett. Vissza úton a párom vezetett, én hátul ültem és figyeltem. Motor, váltó meggyőző volt, a többi nem érdekelt. Lealkudtam 500 eurót az észrevett hiányosságok miatt és elhoztam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58359) gabor85 válasza Mágus2 (#58358) üzenetére


gabor85
őstag

Ha már autó, van itt egy Polo :)

Illek e ide ilyet? ;)

(#58360) maggi1886076 válasza gabor85 (#58359) üzenetére


maggi1886076
addikt

Nem dohányzó hölgy tulajdonostól, aki garázsban volt tartva :C

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#58361) Mágus2 válasza gabor85 (#58359) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Leszokott az autó a cigiről, van ilyen. ;) Meg a szervizkönyvek is karban vannak tartva.

[ Szerkesztve ]

(#58362) net84 válasza Mágus2 (#58358) üzenetére


net84
őstag

Errefele a mosatlan motorter ritka.
Gyakoribb, hogy meg szilikonban is uszik minden. De lattam mar olyat is, ahol le is volt festve foltokba a motor. Kiderult, hogy fujtak az elejet. Csak szetszedi, kimaszkolni nem akartak. Egy kereskedonel talakoztam mosatlan motorterrel, cserebe nem is volt rendesen osszerakva :DDD .
Meg akkor is lutri, ha hozzaertovel megy az ember. Max akkor lehet biztosabb, ha olyannal megy, aki ismeri az adott tipust es esetleg az auto eloeletet is hitelt erdemloen ki tudja deriteni. Ilyenre nalunk 1 pelda volt. Veletlenul megemlitettem a szerelonek, hogy mit neztunk es hol. Kiderult, hogy nala szereltetett a tulaj. Osszegzes az volt, hogy gurul, ha toljak.

Rendszeresen garazsban tartott - egi garazs (ilyen van nekem is :DDD ). Noi tulaj pedig nem mindig pozitivum, de ebbol meg nem tudtak kinoni...

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#58363) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Lehet túl fárasztó lesz a kérdés, de a szívóoldali lekormolódás (TSI, közv bef. benzinesek) ellen van valakinek valami kézzelfogható bevált ellenszere? tudása, tudománya??? [link]
ebből kiindulva és kommenteket elolvasva.. nemigazán van megoldás.. erre ha jól látom ?.hiszen ezt a gyártók is meglépték volna... ki futott már bele ilyenbe itt ? és mibe fájt neki ? Köszi a választ!
Közvetelen+szivőcsőbefecskendezés ígéretesnek tűnik de erről nem találtam még ilyen infót mivel ezt csak audi a4 be szerelik 2012 től 1,8 tsivel.. illetve talán a golf 7 2.0 gti tsi-je ilyen... ha erről van valakinek infója ezt is szívesen veszem ! ezt is köszzzz !

[ Szerkesztve ]

(#58364) Mágus2 válasza degec (#58363) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Naftalinba elteszed az autót és nem használod, bevált módszer, nem kormolódik.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#58365) TaaT válasza degec (#58363) üzenetére


TaaT
veterán

"kommenteket elolvasva.. nemigazán van megoldás.."

novothauto

Üdv!

A teljesség igénye nélkül reagálnék a kommentekre.

- a szívóoldali kokszosodás szempontjából indiferens az üzemanyag oktánszáma, hogy prémium-e, meg ilyesmi. Az olajcsere periódus sincs rá hatással. Egyetlen hasznos megoldás lenne kartergázszűrő beépítése, ha lenne pl egy Mini Cooperem, megtenném, de ügyfélnek nem, mivel tapasztalatom nincs a hatásáról.

Amerikában kipróbálták a kartergázszűrőt (legelső 2.0TFSI, low mileage), egy márkás gyártó termékét, és gyak semmit sem ért.

Egy megoldás van, a kipufogógáz visszavezetést kell megszüntetni. És megfojtani azokat a politikusokat akik ezeket a környezetvédelmi előírásokat elfogadták.

Give them hell Ukraine!

(#58366) 8th válasza TaaT (#58365) üzenetére


8th
addikt

Az utolsó mondattal mélységesen egyetértek. Karácsonykor vezettem egy 2.0 8v benzines Golf 3-at. Minden alkalommal amikor ilyet hajtok rácsodálkozok milyen jó kis motor az és mennyire illik abba az autóba. Nem valami erős az igaz (115ló) de 1800-tól már korrektül húz és olyan közvetlen gázreakciója van amit a mai csodaturbós szarok hírből sem ismernek. Reklám után szabadon: kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi. Éljenek a buszfejű törvényhozók...

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#58367) TaaT válasza 8th (#58366) üzenetére


TaaT
veterán

Én 1.4 8V (60le) ventót vezettem régebben, érzésre jobban ment mint az 1.6 16V (105le) G4-em...

Give them hell Ukraine!

(#58368) Mágus2 válasza TaaT (#58367) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálad nem a motor erejével van baj...na jó azzal is ;] ,de a gázpedállal. :(

freaghill Akkor a golf csak SDI módban megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#58369) freaghill válasza TaaT (#58367) üzenetére


freaghill
őstag

Családba ami van passat az nagyon megy basszus. Érzésre jobban megy mint az én golfom.
Passat 54le Golf 90 le.

Nagyon vadul megy, gyerekek. :))

Doktor Úr: Karpackie-t ittál már? 9%-os bejövős. :D

[ Szerkesztve ]

(#58370) degec válasza TaaT (#58365) üzenetére


degec
senior tag

igen ezt olvastam...Novoth Tibi bá nagy proff..valjuk be.. na akkor nincs mese..ez ezzel jár aztán annyi! ÜDV !

(#58371) Dr.Zoo válasza freaghill (#58369) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Csőváz Alattvalóim! Izé, Mókusbogarak!

Csak olvasgatom a hsz-et, és lecsúszott hirtelen egy Barbär. Közvetlenül utána egy Leffe brunne... Most szemezek egy Békésszemtandrási Fekete Korsóval, de az àltalad említett nedüt még nem kóstoltam...

Bitpork!! Hunvagy? Most toltam be a lepénylesőmbe egy kis vadlazacot, semmi extra, kis só+bors.. Vittem apósnak is :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58372) freaghill válasza Dr.Zoo (#58371) üzenetére


freaghill
őstag

Nekem nagyon bejön. Ízén nem érzed, hogy erősebb a magyar gyengusz társainál, csak mikor elkezd ütni, akkor nézed, hogy mégis mit iszol. Kicsit édeskés is. Nem utolsó sorban nincs benne kukorica :))

[link]

[ Szerkesztve ]

(#58373) Dr.Zoo válasza freaghill (#58372) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Majd megpróba.. :) Lecsúszott a Fekete Korsó is, meglepően erősnek tűnik, pedig csak 7%-os... :)
Bassz@meg, nem fotóztam le a Cocának a lazacot...... :(

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58374) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sonky 2.1 Bar.

Dr.Zoo: Semmi gond, holnap leforózod. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58375) bitpork válasza Dr.Zoo (#58371) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Itten vagyok de beszoptam egy sötétben rakodást. Majd 3 óra volt. :W
Nekünk cézár sali van :B Megint :B :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58376) Dr.Zoo válasza bitpork (#58375) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jóaz! Mostanság az egyik kedvencem.. :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58377) narancsnn válasza bitpork (#58375) üzenetére


narancsnn
senior tag

Na akkor megyek és eszek alföldi kolbászt kenyérrel + lilahagyma. Jójójó tudom nem elit kaja, de mit csináljak ha finom?! :B

(#58378) bitpork válasza narancsnn (#58377) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Van itthon..illete pontosítok, volt itthon házi abáltszalonna centi vastag fokhagymával és paprikával a tetején :) Iza megette :))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58379) narancsnn válasza bitpork (#58378) üzenetére


narancsnn
senior tag

Mert Ő tudja, hogy mi a jó. :)

Nem holmi lazac meg cézár saláta :DD

(#58380) bitpork válasza narancsnn (#58379) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://prohardver.hu/tema/budapest_es_kornyeki_adok-veszek/hsz_4571-4571.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58381) Dr.Zoo válasza narancsnn (#58379) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Oszt hozod Izát is a Velencei talira!??!?? :D

Nemtom honnak akasztottat le Izát, de ha még nem vetted el, vedd el qrvagyorsan!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58382) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#58381) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze. Iza halál jó fej. :))

(#58383) bitpork válasza Dr.Zoo (#58381) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha odáig megyek akkor Siófokról megyek, uh igen. Persze lehet nem akar ismerkedni de ez majd adja magát.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58384) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#58382) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Mostmá' jólenne tavasszal talizni, leitatom az ifjúságot mindenféle finom magyar, meg belga sörrel, Iza+Bitpork grillez, oszt jólleszünk... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58385) freaghill


freaghill
őstag

Tali? :))

(#58386) Dr.Zoo válasza freaghill (#58385) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Te meg Latyak merevrészegen fogtok futkorászni a gyepen... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58387) narancsnn válasza bitpork (#58380) üzenetére


narancsnn
senior tag

Nincs több kérdésem :)

(#58388) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#58386) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Paréj részegen fognak henteregni valamelyik bozótban. :D

(#58389) Dr.Zoo válasza MunezXBK (#58388) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Jólmondod testvérem! :D

Narancsnn: Teis! :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58390) freaghill válasza Dr.Zoo (#58386) üzenetére


freaghill
őstag

Áááá vezetek :DD

Amúgy pénteken ittam 2db ilyen 9%-os csodát, rá vizespohárból whiskey-kólát, ott már azért éreztem a helyemet :))

[ Szerkesztve ]

(#58391) narancsnn válasza Dr.Zoo (#58389) üzenetére


narancsnn
senior tag

Bisztos lehetsz benne,hogy nem :)
Sosem ittam még egy kortyot sem... :B

(ja és ez nem vicc)

(#58392) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Nem nyivákolunk fiatalság, szépen betoljátok arcba, amit Bitpork bácsi és Iza néni süt, és Dr.Zoo bácsi inni ad!!! :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58393) narancsnn válasza Dr.Zoo (#58392) üzenetére


narancsnn
senior tag

beteg :))

(#58394) bitpork válasza Dr.Zoo (#58392) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nyugi kib@szunk vele, flambírozunk :)))

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#58395) MunezXBK válasza Dr.Zoo (#58392) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mer különben megruházom latyakot. :DD

(#58396) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Idén én is elmegyek egy ilyen talira. :)

Ez volt az egyik újévi fogadalmam ;]

[ Szerkesztve ]

(#58397) Dr.Zoo válasza bitpork (#58394) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

:)) azaz...

Munez: Azt hiszem!

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#58398) freaghill


freaghill
őstag

Most már csak egy időpont kéne :))

Szerk.: Írtam latyaknak, hogy felállás lesz, de nem tud feljönni ph-ra, csak ennyit írt:

ird meg h most nmtok felmenni de ha pialasrol van szó kapok 3 dankót es audi tt t is lekerekezem csipogogoval

[ Szerkesztve ]

(#58399) net84 válasza MunezXBK (#58395) üzenetére


net84
őstag

Ha narancsnn nem iszik, megruházod latyakot? Hát? Harmadik félre bízni a beígért verés kimenetelét? :DDD

narancsnn - ha sokáig nem iszol, a végén kiszáradsz. :P
Én csak alkoholt nem iszok. Koffeint (meg taurint, B12-őt, stb.) viszont annál többet. ;] Sört pl. 2002 óta nem ittam.

Egyébként hova készülünk? :))

Read only...

(#58400) narancsnn válasza net84 (#58399) üzenetére


narancsnn
senior tag

Ezeknek mind1, csak pia meg kaja legyen.
Bár ha jó a kaja, Nekem is mind1, hogy hova megyünk :))

Te meg energiaitallal működsz. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.