Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67351) N4ri87


N4ri87
senior tag

Már megint rátok szorulok. Miután sikerült megkeresni a hiányzó 900mbit-et, elkezdtem az eszközök egy részét vezetéken használni. Ekkor derült ki, hogy a lan olyan sötét, mint a középkor, nem látják egymást az eszközök. Se a két PC egymást , se plex, de dlna. De amint kirántom a vezetéket, minden a helyére kerül.
Most merre induljak?

C805

(#67352) Borisz76 válasza N4ri87 (#67351) üzenetére


Borisz76
veterán

Az összes eszköz kábele 1 router-be csatlakozik ?
Ez a router a tied vagy a szolgáltatóé ?

Ha van switch-ed, akkor abba köss be minden eszközt.
Ekkor így néz ki a bekötési sorrend :
Szolgáltatói eszköz -> Switch -> minden más....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67353) N4ri87 válasza Borisz76 (#67352) üzenetére


N4ri87
senior tag

Így van, ahogy leírtad. A router egy saját Tenda AC10, alap beállításokkal. Se port Forward, de VPN. Minden vezeték a swichbe fut, onnan a routerbe. Net van minden eszközön, wlan is működik, de amint kábelt használok, bedől a helyi hálózat.

C805

(#67354) csaszi75 válasza N4ri87 (#67353) üzenetére


csaszi75
senior tag

Akkor a Switch nem elég okos.. egy power off/on rajta?

(#67355) rekop válasza SwissAirplan (#67346) üzenetére


rekop
senior tag

Nem teljesen egyértelmű, mit értesz az alatt, hogy "magától tudjon működni"? Ha DHCP-t, port forward-ot is szeretnéd a kontroller felületéről kezelni, ahhoz egy Unifi gateway szükséges. Ebből a legolcsóbb a nemrég megjelent Gateway Lite. Az általad is említett Unifi Express egy úgynevezett Unifi OS Console, ez az eszköz már network kontroller is egyben, viszont legfeljebb csak négy további Unifi hálózati eszközt képes kezelni.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#67356) SwissAirplan válasza rekop (#67355) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Bocsánat!
Rosszul fogalmaztam! Tehát igen hogy uy ahogy te irtad hogy tudjon ip--t oszani portot továbbitani stb stb!
Tehát a Lite! Utána olvasok! az express még akkor is csak 4-et ha külön fut az UNS?
mert jelen pillanatban már magátol felakasztottam rá 4 AP-t mármint az Unifi Network Serverre. vagy ha express van akkor nem kell futtatni külön a network servert?


Mondjuk ez a 129 euro már rögtön barátságosabb a Lite esetében!

köszönöm

(#67357) rekop válasza SwissAirplan (#67356) üzenetére


rekop
senior tag

Express (vagy bármelyik Unifi OS Console) estén nem kell külső vezérlő (Cloud key vagy self-hosted) mert az eszköz a kontroller szerepét is ellátja egyben. Viszont ami lényeges még, ezek külső vezérlőhöz nem illeszthetőek. Tehát ha az Express mellett döntenél, akkor nem kell futtatnod külön a network server-t, viszont mivel már van 4 AP-d, további Unifi eszközzel nem bővíthető a hálózatod. A Lite esetén pedig külső vezérlőt kell használnod, ez esetben nincsen ilyen limitáció.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#67358) SwissAirplan válasza rekop (#67357) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Kicsit leegyszerüsítveakkor.. az Express például, gondolkodik és végre is hajt, viszont a kapacitása véges és nem bővíthető, a Lite pedig csak "végrehajtó" szerepet tült be és a külső vezérlő végzi a "gondolkodást" jelen esetben mondjuk egy külön futtatott Network server...


Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél!

(#67359) Patice válasza N4ri87 (#67353) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez lehet az is, hogy a szolgáltatói eszköz router módban van és az is oszt DHCP-vel IP címeket az eszközöknek, meg a saját Tenda routered.
Csak az egyiknek kellene IP-t osztani, hogy a LAN és a WIFI is egy alhálózaton legyen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67360) N4ri87 válasza csaszi75 (#67354) üzenetére


N4ri87
senior tag

User error. Swichen be volt nyomja a Vlan. Ezért nem működött rendesen a helyi hálózat.

C805

(#67361) Salex1


Salex1
senior tag

Otthoni hálózatom két Mercusys HALO mesh routerből és a kettő között egy szintén Mercusys switch-ből áll Ethernet kábellel összekötve. Két kérdésem lenne.
1. Laptopról TV-re megosztva a képernyőt, filmet nézve meg-meg akad a kép. (útvonal Laptop-HALO-TV LAN-on). Mitől lehet ez, ha mellette nincs érdemre méltó más adatforgalom a hálón?
2. Az Iphone-om, ha be van rajta kapcsolva a biztonsági "IP Cím követés korlátozása", akkor a 192.168.68.xx hálózaton valamiért kap egy 192.168.0.xx IP címet a csatlakozáskor, de természetesen így nem éri el a hálózatot. Próbáltam fix IP beállítással is, de úgy nem is tud kapcsolódni.

(#67362) Essejó válasza Salex1 (#67361) üzenetére


Essejó
veterán

A Tv-nek csak 💯 Megás a lancsatlakozója, próbáld wifi 5 GHz-en elérni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67363) MaCS_70 válasza Salex1 (#67361) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Mennyi annak az akadozó filmnek a bitrátája?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67364) N4ri87 válasza Essejó (#67362) üzenetére


N4ri87
senior tag

Gigabites hálózaton ha a tv fog magának 100mbit-et, az tapasztalatom szerint elég. Viszont ha ugyanez Wi-Fin történik, úgy már elég terhelt a teljes hálózat.

[ Szerkesztve ]

C805

(#67365) zsiga68 válasza N4ri87 (#67364) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nálam a tv-n 100Mb-es lan csatlakozón akadt a youtube. Wifi 5GHz-en megy rendessen.
Csinálj egy sebesség tesztet a tv-n a speedmeter.hu oldalon, és kiderül melyik porton ajánlott használlni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#67366) Salex1 válasza MaCS_70 (#67363) üzenetére


Salex1
senior tag

720P-s film, de DivX is akadozik a másik TV-n, ami Laptop-HALO2-SWITCH-HALO1-TV LANon van összekötve.
Most az egyik asztali gép is rossz 192.168.0.xx IP-t kapott és IPCONFIG -RENEW helyrehozta...de mi okozhatja?

(#67367) zsiga68 válasza Salex1 (#67366) üzenetére


zsiga68
senior tag

Fixálj ip-t mac address alapján...

(#67368) Martin560


Martin560
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy telekomos optikai hálózat ip tv-kel.A telekomtól kapott hálózati csodaeszközön wifi hálózatot nem erőltetném (meg egyebet se de muszáj). Vettem egy két db-os Xiaomi mesh system AX3000-t, a problémám az hogy sehogy se megy a mesh hálózat, külön-külön a két eszköz működik, leírás szerint próbáltam az ethernet backhaul-t és a wirelesst is, firmware update is megvolt mind a kettőn.
Próbáltam mi appon is beállítani de ott sem jártam sikerrel egy darabig próbálkozik majd leáll. Itt megjegyezném hogy felismeri mint mesh hálózatot támogató eszközt az aplikáció.
Az viszont furcsa hogy a reset gombokra nem nagyon reagál csak a menüjéből tudok factory reset-et végrehajtani.
Van még rajta mesh feliratú gomb is de az is "süket", hibás eszközt kaptam volna :F

...............

(#67369) csaszi75 válasza Martin560 (#67368) üzenetére


csaszi75
senior tag

(#67370) Essejó válasza Salex1 (#67366) üzenetére


Essejó
veterán

Mi a rossz ezzel az IP-vel ? Ez egy normális belső hálózati Ip, az XX-től eltekintve.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67371) Essejó válasza N4ri87 (#67364) üzenetére


Essejó
veterán

Ha akad neki a lejátszás, akkor nem elég. Bár az az alsópolcos Mercusys azért elég elgondolkoztató. Én a TpLinket sem csípem annyira, ez meg annak az olcsósított alverziója.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67372) jerry311 válasza Essejó (#67370) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#67373) Essejó válasza jerry311 (#67372) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor lehet ip-t kéne váltania 192.168.0.xx-re azon a "minőségi" Mercusys-en.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67374) MaCS_70 válasza Salex1 (#67366) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Próbáltad ugyanazt a fájlt helyi adathordozóról lejátszani?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67375) Salex1 válasza Essejó (#67370) üzenetére


Salex1
senior tag

Az hogy ha az alhálózat .68.xx akkor hogy oszthat ki 0.xx-et?

(#67376) mezis válasza Salex1 (#67361) üzenetére


mezis
nagyúr

Nincs véletlenül két router (DHCP) az alhálódon? (Az egyik 192.168.68.xx, a másik 192.168.0.xx tartományban osztogatja az IP címeket?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#67377) Essejó válasza mezis (#67376) üzenetére


Essejó
veterán

Ez egy jó kérdés.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67378) mokus1


mokus1
addikt

Jelenleg így működik a rendszer. T-s router-> Asus router( AP) -> switch.
A T-s routerben csak a router van dugva. Jól gondolom ha esetleg átdugnám a switchből a routerbe az IPTV-ket, minden menne úgy tovább ahogy eddig?

(#67379) mezis válasza mokus1 (#67378) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik routerbe? :F

mezis

(#67380) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

NAS-ról történő filmnézéssel kapcsolatban szeretném a segítségetek kérni:

Samba megosztás, Asus RT-AC66U B1 router

"A" rendszer:
- Raspberry pi 4 (2gb ram) OMV fut rajta, USB 3.0-án csatlakozik hozzá egy 2.5 HDD, kábelen csatlakozik a routerhez;

- A lejátszó egy Google Chromecast 4K eszköz (KODI app), 5ghz-es hálózaton csatlakozik a routerhez, kb közepes jelerősség, nagyjából 5 méter és 1 fal van a router és a lejátszó között (speedtest alapján 158Mbps-os letöltési sebességgel).

Ezzel a kombinációval - 1-2 kivételtől eltekintve - hibátlanul tudtam 4K HDR DoVi x265 (40-60gb/film) filmeket lejátszani a Chromecast-on.

DE bedöglött a Pi-ben lévő SD kártya, és gondoltam, ha már úgy is előlröl kell kezdenem a NAS rendszert beállítani (Docker, stb), akkor váltok egy erősebb hardverre.

"B" rendszer:
- J3710 pentium CPU-val ellátott alaplap ( [link] ), 16 giga ram, 120gb ssd-n a rendszer (szintén OMV), USB3.1-en csatlakozik hozzá a korábban említett 2.5 HDD, és van SATA-n is csatlakoztatva hozzá egy 3.5 HDD is (ez később fontos lesz), a korábban használt UTP kábellel csatlakozik a routerhez.

- A lejátszóban nem történt változás.

A "B" verzióra történő váltást követően csőstül jöttek a lejátszási problémák: ~15 másodpercenként megszakad a lejátszás, a KODI folyamatosan panaszkodik, hogy lassú az adatfolyam, próbáltam kisebb méretű filmeket (20-30gb/film) hasonló paraméterekkel (4K, HDR, DoVi), valamelyest javult a dolog, de még így is elő-előfordul, hogy nézhetetlen a bufferelés miatt. Fullhd filmekkel viszont nincs probléma.
CPU terhelés kb 10-15%, nem fut rajta több dolog, mint amennyi a Raspberry-n futott.

Hol keressem a hibát?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert a hálózat felépítése nem változott, egyedül a NAS hardver lett lecserléve, ráadásul egy erősebbre, és mégis ezzel tapasztalok lejátszási problémákat...
Próbáltam már azt is, hogy a 2.5 HDD helyett, a SATA-n csatlakozó 3.5 HDD-ről nézzem a filmeket, hátha az USB-s adatfolyam kevés, de ezzel sem sikerült megoldani a problémát.

Jelenleg ott tartok, hogy beruházok egy USB C hubra, amin van PD és gigabites ethernet, hogy kábelre kössem a Chromecast-ot, hátha a wifi a szűkkeresztmetszet.
Csak kérdés, hogy eddig ez miért nem okozott problémát a gyengébb NAS hardverrel.

Köszönöm, ha tudtok adni pár ötletet! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#67381) mokus1 válasza mezis (#67379) üzenetére


mokus1
addikt

A tsbe.

(#67382) csaszi75 válasza Shade45 (#67380) üzenetére


csaszi75
senior tag

A helyedben én kicserélnék mindent SSD-re HDD helyett, legalább egy teszt erejéig..
Illetve ha a film az SSD-n van, akkor mi történik?
Amúgy a Raspberry és a pentium cucc az elég gyenge.
Minden másra ott a PLEX, csak kell egy normális gép alá.
PL: https://aqua.hu/asztali-szamitogepek/lenovo-thinkcentre-m920q-mini-i5-8500t16gb500gb-ssd500gb-hdd-win-11-pro-10rr-82kb05i516500500-t1385472
Amit mondjuk monitor és billentyűzet és egér és minden egyéb nélkül üzemeltethetsz valami félreeső sarokban a routeredre dugva :)

(#67383) mezis válasza mokus1 (#67381) üzenetére


mezis
nagyúr

A ts router minden portja IGMP képes?

mezis

(#67384) mokus1 válasza mezis (#67383) üzenetére


mokus1
addikt

Persze.

(#67385) Salex1 válasza mezis (#67376) üzenetére


Salex1
senior tag

UPC modem van, de az modem módban és nem routerként. Most Essejó tanácsát követve átállítottam az IP-t 192.168.0. tartományra, kíváncsi leszek így hogy működik...

(#67386) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy nem előszőr fordult elő, hogy a Gbites hálózati kártyám 1000/1000-ről 10/10-re ugrott. Ilyenkor kihúzom a kábelt a gépemből és vissza majd helyreállt.

Kihathat egy másik Lanra csatlakoztatott eszköz sebességén, hogy az én Lan kártyám 10/10-en volt?

Ami Furcsa volt, hogy a Vodafone TV eszközön nem olyan rég leállt a visszanéző lejátszásra majd kiírta megszakadt a kapcsolat a szerverrel.

[ Szerkesztve ]

(#67387) ThodEE


ThodEE
őstag

Sziasztok !

Szerettem volna olcsón megúszni az itthoni hálózat bővítést, az alaplapom tudja a 2.5G-s kapcsolatot a NAS is, a másik gépbe meg tennék egy PCIE-os kártyát. Itt jött a meglepetés egy sima switch ami már 4-5 porton 2.5G-s elég szembetűnő összegbe kerül hát jött az ötlet hogy megnézem mit ad a ferdeszemű óccón :))
Egy Hisource Hi-K0501WS -t sikerült beszereznem de rám íjesztettek a a többiek hogy betolom a trójait a hálózatba és a kiskínai az összes adatommal boldogan él majd :DDD

Tudom valahogy ellenőrizni vagy tényleg elképzelhető hogy egy ilyen nem programozható útválasztó képes adatokat hazaküldeni :F

DIGI internet van AN5506-02-FG GPON ONT bridge beállítással
TP-link Archer C8 V3 jelentkezik be a PPPoE-vel
ide csatlakozna a kínai vackom
ehhez meg a 3 gép

Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67388) mezis válasza mokus1 (#67384) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára. Olyan nagy munka egy dugás? ;]

mezis

(#67389) jerry311 válasza ThodEE (#67387) üzenetére


jerry311
nagyúr

Persze, van benne 6G és hazatelefonál műholdon keresztül.

(#67390) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok !
Hogy lehet android 13 telefonon privát DNS-t beállítani? (azt tudom hogy hol kellene: beállítások-kapcsolatok-egyébb-privátDNS) ami működik. De ip címet nem fogad el, csak dns nevet. Sőt pl ha Auchan-wifin tesztelném ott még azt sem fogadja el, csak az automatikus (dhcp-dns?) beállítást. Otthoni wifin a dns.adguard.net és hasonlók működnek, ott nem. :((

(#67391) ThodEE válasza jerry311 (#67389) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszönöm, szégyenlem hogy könnyű rámíjeszteni de nem értek hozzá és nem voltam benne bztos hogy csak szivatnak vagy tényleg lehetséges :R

#67392MasterMark
Ha összedugom a TP-linkkel akkor ahol most a gépeket és a NASt látom ott nem szabad hogy megjelenjen plusz eszköz?

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67392) MasterMark válasza ThodEE (#67391) üzenetére


MasterMark
titán

Simán lehetséges. Meg kell nézni a forgalmat a gateway-en, kap-e IP-t, küld-e kifele vagy fogad-e bármit az internet felől.

Switch Tax

(#67393) jerry311 válasza ThodEE (#67391) üzenetére


jerry311
nagyúr

Bármelyik hálózati eszköz lophat adatot, de a legvalószínűbb valamilyen malware a PC-n, okostelefonon.

(#67394) ThodEE válasza jerry311 (#67393) üzenetére


ThodEE
őstag

Jelenleg semmi ilyen gondom nincs, de nem is szeretnék, így is néha elég felelőtlenül kezelem az adataimat pl személyiről fotó a telefonon, és nem lenne jó érzés levélben értesülni róla hogy onlinehitelt vettek fel a nevemben :DDD A NAS on ott van kicsit több mint 1Terra fotó amit egy lekódoltuk ide kell utalni email után eldobhatok, nem lenne őszinte a mosolyom :))
Ma még éjszakás vagyok, holnap ha lesz kedvem összedugom a rendszert aztán megnézem kap e IP-t.

Köszönöm szépen a segítséget :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67395) jerry311 válasza ThodEE (#67394) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezek mind valós félelmek és bármelyik megtörténhet egy olcsó kínai switch nélkül is, vagy egy nyugati márkanevet hordozó Kínában készült switch által, vagy router, vagy bármi hasonló. Egyébként az a "szép", hogy nem muszáj, hogy kapjon IP-t. Nyugodtan használhatja bármelyik rajta átmenő forgalom IP címét is.

Az 1 TB fotó a NAS-on remélem megvan máshol is. 1 példány sosem elég, a RAID pedig nem backup.

(#67396) ThodEE válasza jerry311 (#67395) üzenetére


ThodEE
őstag

Igen mind a két gépen, a NASon RAID 1ben és snapshotolva is van :R
Látszik a cuccokon hogy nem egy NASA, és tudom hogy mindent fel lehet törni, csak gondoltam van valami egyszerű módja hogy megtudjam hogy csak szerencsém volt és tényleg lesz egy olcsó switchem vagy igazából ha nem is ad ki adatot akkor is használhatatlan lassú lesz mint a kínai cuccok :DDD és az lenne a nonpluszultra hogy lassú lenne és még az adataimat is kiadná :C :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67397) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!
A házunkban csináltam némi fejlesztést wifi hálózat ügyileg és áttértem AC-ról AX-re.
Viszonylag sok aktív eszközünk van (27) és az IP kamerákon, a NAS-on és a fiam PC-jén kívül minden wifi kapcsolaton keresztül kapcsolódik a netre.

Eléggé zegzugos a ház, így egy router nem fedi le a teljes teret, ezért korábban is kettő volt használatban. A második számú router a fő routerhez egy cat6 kábellel volt csatlakoztatva és AP módban volt. Anno még talán ebben a topikban olvastam utána, hogy miként kell konfigurálni az AP módot, mert abban a routerben még nem volt a beállításoknál AP mód, amit csak ki kellett volna választani. Azonban két különböző hálózatot kellett létrehoznom, mert ugyanazon SSID esetén nem csatlakoztak át az eszközök egyik routerről a másikra, ezért úgy voltam vele, hogy akkor legyen két teljesen elkülönülő hálózat (valójában négy a 2.4MHz-es és 5MHz-es frekvenciák miatt).

Most a routerek cseréjekor már mesh routereket vettem. TP-Link AX80 lett a fő router és TP-Link AX55 a kiegészítő. Mesh hálózatot hoztam létre, így wifin kapcsolódik az AX55 az AX80-hoz. Megy is szépen és végre automatikusan váltanak a hozzájuk kapcsolódó eszközök.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a mesh kapcsolat "vesz el" a rendelkezésre álló sávszélességből? Logikusan gondolkodva mindenképp, így inkább az lenne a kérdésem, hogy ez mennyire jelentős? Felmerült bennem, hogy mivel ezekben az új routerekben már van gyárilag AP mód, lehet, hogy már menne az automatikus váltás a eszközöknél, tehát a gyenge jel esetén átcsatlakozna a másik routerre? (A LAN kábel még megvan, tehát a lehetőség adott.)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#67398) jerry311 válasza kirkri (#67397) üzenetére


jerry311
nagyúr

A mesh csak akkor vesz el a sávszélességből ha Wi-Fi-n kapcsolódnak egymáshoz az AP-k. Ha vezetéken vannak, akkor nem használ Wi-Fi sávszélességet az egymás közti kommunikációra.

(#67399) Borisz76 válasza kirkri (#67397) üzenetére


Borisz76
veterán

Van vezetékes ( Ethernet Backhaul ) és vezeték nélküli ( Wireless Backhaul ) lehetőség a Fő és az Al -esgységet összeközni.

Ha van DEDIKÁLT Wireless Backhaul , akkor az a rádió csak a 2 db eszköz közötti kapcsolatért felel....azaz nem csökkenti a wifi-n elérhető sebességet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67400) qqcqqc válasza ThodEE (#67394) üzenetére


qqcqqc
őstag

Várom a tapasztalatokat, én is szemezek ezekkel, mert brutál áron vannak és a fali Cat6 vezeték még ki is használná.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.