Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67601) MaCS_70 válasza energy4ever (#67600) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

De azt a szálat is földelni kell!

Azt nagyonhaározottan állítom, hogy háztartási körülmények között nincs jelentősége az árnyékolásnak. Erre öt érvem van:

1. Tanultam (ez mondjuk a leggyengébb...)

2. Logikus. A hálózati áram 50 Hz-e nem igazán zavarja az Ethernet több száz kHz-nél kezdődő frekvenciáit. A jelszintkülönbséget néző elektronika észre sem veszi.

3. SOK olyan helyet (családi házat, irodaházat) ismerek, ahol össze van csövezve az Ethernet a 230 volttal, és maradéktalanul megvannak az elvárt értékek. Van, ahol 2,5 Gbps-on.

4. Ezzel elméletben és gyakorlatban is foglalkozó mérnök nem sebességet, hanem hálózati forgalmat (vö. hibajavítás) mérve nem látott zavart 10 Gbps-on sem.

5. Szintén gyenge érv: saját tapasztalat. Van nálam egy elcseszett vezetékszakaz, amelyben kb. 2×80 méteren fut szorosan egy védőcsőben a 230 volt és a Cat5 Ethernet kábel. Én csak sebességet tudok mérni, de arra nincs hatással az, hogy a 230 volt fel van-e kapcsolva, akár oda-vissza.

Ettől függetlenül mindenkinek azt ajánlom, hogy lehetőleg ne vezesse egymás mellett a hálózati váltófeszültséget és az Ethernetet. Jobb a békesség és a korrekt szerelés. De ebből származó problémával még nem találkoztam, holott sajnos ez az elterjedt megoldás.

Olyan történettel viszont már találkoztam, ahol a földeletlen Cat5e STP kábel okozott gondot (állítólag a szomszéd rádióadójával interferálva). Lecserélték UTP-re és nem volt több probléma.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67602) MasterMark válasza energy4ever (#67600) üzenetére


MasterMark
titán

Az árnyékolást a nagykönyv szerint az egyik oldalt le kéne földelni. Azaz összefogni a földelés szállal, és földelt dugóval, földelt aljzatba dugni.

Switch Tax

(#67603) energy4ever válasza MaCS_70 (#67601) üzenetére


energy4ever
addikt

Egy ellenpeldat tudok felhozni, tobbel ensem talalkoztam, csak ipari korulmenyek kozott.
230-as 2.6KW-os futes elektromos kabele melett futo 10meteres USB A-B 2.0, de soros portkent kommunikalo egyik felen PC, masik felen 3D nyomtato. Ha bekapcsolt a futes, megallt a nyomtatas. :DDD Amit en ott szivtam, annyira azt hittem hogy az elektromos megingas miatt all meg, mar aktiv szunetmentes tapot is beraktam. Egy zavarszuros usb kabel megoldotta...

MasterMark:
Amit irsz esszerru, annyibol, hogy ha merheto feszultseget felvesz maga az arnyek, akkor azt elos veszi tole a foldeles, foldkent meg akkorsem fog mukodni az arnyek ha nincsen kontaktban a test(a ket csatlakozo kozott), mivel csak az egyik fele van bekotve. :K
Igy ha az egyik fele van csak bekotve a foldre, onnantol van (de csak ennyi) ertelme annak, hogy sok kabelben az arnyek es a test kulon, egymastol elszigetelve megy.

(#67604) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Laikusként a 2-3e ft-os fogó elég egy otthoni kábelezéshez, vagy - szerintem most jó áron - nevezzek be egy ilyenre?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#67605) jerry311 válasza Zsmester89 (#67604) üzenetére


jerry311
nagyúr

Knipex jó cuccokat gyárt, ha szeretnéd, akkor hajrá.
Viszont...
20 éve megvettem a legolcsóbbat, felraktam vele kb. 40-50 csatlakozót.
Működik mindkettő. Az a kérdés mennyit akarsz költeni, és mennyire legyen kényelmes a fogása, használata.
RJ45 Crimping Tool 8" (200mm)

(#67606) Essejó válasza energy4ever (#67595) üzenetére


Essejó
veterán

Azt azért csodálom, hogy erre még nem kaptad az ívet:

Mert hogy CCA, vagyis rézzel bevont aluminium kábel. Átvitel szempontjából nincs vele gond, mert a nagyfrekis jel a rézfelületen fut és nem a teljes átmérőn. De ne nagyon hajlítgasd mert mechanikailag nem annyira stabil mint a tiszta réz. Ha pár év múlva esetleg problémát okoz, akkor majd cseréled, odafigyelve, hogy tiszta réz kábelt vegyél.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67607) csaszi75 válasza Zsmester89 (#67604) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ez egy profi fogó, folyamatos, tömeges, géptermi használatra.
Otthoni célra is megfelel, ha kifizeted az árát.

(#67608) Doky586 válasza Essejó (#67606) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Arra még kíváncsi leszek mikor találják fel a rézzel bevont műanyag vezetéket.. :DD
Még olcsóbb, még könnyebb.

(#67609) MaCS_70 válasza Zsmester89 (#67604) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Jerry, csaszi +1!

A Knipex az Knipex -- napi üzemi használat mellett is hosszú távó befektetés.

A 2-3e Ft os eszközök 1-2 száz munkaütemet bírnak -- ami otthon szintén egy életre szól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67610) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy jelenthet-e gondot, ha az UTP kábelek helyére FTP-t raktam?

Újrakábeleztem a számítógépasztal környékét, bekerült egy második gép és azóta vannak kapcsolati gondjaim. Ilyen apró szakadások, kimaradások. A tálcán meg se jelenik, hogy nincs internetkapcoslat, de a torrent átvitele 0-ra esik, online játék ledon, stb...

Nem tudom elképzelni, hogy mi lehet a gond. Lehet én látom rosszul, de tudtommal az UTP és az FTP közt csa kannyi a különbségh, hogy az FTP kábelben vagy árnyékoló fólia.

Előre is köszönöm!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#67611) MaCS_70 válasza Essejó (#67606) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én már több szakmai fórumon (tehát valódi szakértőktől) olvastam, hogy a Cat6 és a CCA de acto összeférhetetlen, mivel a Cat-szabályok kizárják a nem réz vezetéket...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67612) MaCS_70 válasza energy4ever (#67603) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

De most USB-ről írsz, eddig meg UTP-ről volt szó!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67613) szricsi_0917 válasza MasterMark (#67593) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia,

Írtam a domain kezelőjének, ők azt írták ez nem lehetséges.
Részleteznéd kérlek, hogy milyen módon lehetne ezt megcsinálni?
Nem vagyok szakértő a témában sajnos.

(#67614) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Évekkel korábban egy ismerős tett nekem csatlakozót az utp végére.
Most nekem kéne, Goobay 38292-es csatlakozóval.
Kérdésem, hogy A vagy B szerint kössem (nem tudom anno hogyan lett)?

(^)(>.<)(^)

(#67615) Patice válasza TESCO-Zsömle (#67610) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem inkább rosszul sikerült minimum 1 krimpelés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67616) mezis válasza vacs (#67614) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A kábel másik végén mi újság?

mezis

(#67617) MaCS_70 válasza vacs (#67614) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A kész végén nem tudod megnézni a színeket?

De próbáld ki B-vel. Jó eséllyel jó lesz. Valószínű, hogy a másik vége is B, ha meg nem, akkor szinte biztos, hogy az AutoMDIX kiegyenesíti -- ha pedig nem, akkor újrakötöd.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67618) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Sziasztok!
Adott egy otthoni hálózat. Egy Telekomos adsl net a hozzá adott routerrel. Erre csatlakoznak eszközök, vezetéken és wifin. És csatlakozik rá egy TP-link WR740N router is, amire szintén csatlakoznak eszközök lanon és wifin is.
Meg lehet-e oldani hogy minden eszköz a telekomos routertől kapjon ip címet és egy alhálózatban legyenek? Ha igen mit kell beállítanom? Bridge módot nem találtam a TP-link felületén.

(#67619) Puro


Puro
aktív tag

Hi!
Laikusként vettem egy tlsg105e switchet hogy majd én az asztali pc-m és a nas között amikben két egyforma dual portos nic van felbővítem 2 gigabitre kettőjük között a kapcsolatot laggal. És nem működik :D User manual example úgy említi két switchet lehet össze kötni. Ez így bukta mi? ;]

(#67620) Audience válasza Puro (#67619) üzenetére


Audience
aktív tag

Nem bukta, elvileg mennie kellene, de az LACP nem úgy duplázza a sebességet, hogy lesz 2Gbps!

(#67621) Danecay válasza Gubek-Einste (#67581) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi, lehet majd tényleg ez lesz a végső megoldás!

(#67622) Borisz76 válasza bozsokiandra (#67618) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

A telekomos eszközt hagyd normál router módban.
A sajátodat pedig állítsd AP / Acces Point / Hozzáférési pont módba.
Ha van a menüjében gyárilag ilyen mód, akkor úgy.
Majd restart....
Ha nincs benne ilyen mód, akkor manuálisan kell beállítani : [ Így ]

Ekkor a szolgáltatói eszköz és a sajátod is sugároz wifi-t !
Célszerű / ajánlott ELTÉRŐ SSID-t adni a wifi-knek !!!
Valamint lesz LAN csatlakozásod is a vezetékes eszközökhöz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67623) energy4ever válasza jerry311 (#67605) üzenetére


energy4ever
addikt

Kep alapjan ilyenem van nekem is,csak kek a nyele. A szigetelest eltavolito pengejet kezelni nem a legjobb, az elso par tesztvagasnal kikell tapasztalni, vagy tulvagja es belevag/elvag egy eret belul, vagy csak vegigkarcolja a szigetelest.
Ettol fuggetlenul szerintem egesz jol hasznalhato. Irom ugy, hogy masik krimpelofogoval meg nem dolgoztam!

(#67624) Essejó válasza energy4ever (#67623) üzenetére


Essejó
veterán

Erre van 1 rém 1xű magyarázat. Ha egymás mellé teszel 1 Cat5e és 1 Cat6 kábelt, akkor szemmel látható különbség van a külső átmérőjükben. Ezt áthidalandó az olcsóbb krimpelőkben is 1 csavarral állítható a blankoló penge magassága.
A jó beállítás az amikor nem vágja át teljesen a külső szigetelést hanem te kézzel megmozgatod és a szigetelés elválik a bevágás mentén.
Vagy veszel valami ilyet bár még ezen is állítható csavarral a kés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#67625) Puro válasza Audience (#67620) üzenetére


Puro
aktív tag

Állítólag ez a típus nem tud lacp csak lag, a kettő között nem tudom mi az eltérés :F

(#67626) MasterMark válasza Puro (#67625) üzenetére


MasterMark
titán

LACP az csak azért van hogy magától tudjon konfigurálódni.

Kézzel is be lehet állítani, a switchen egy aggregation groupba rendeled akkor már odafele fog menni, visszafele pedig a NAS-on kell beállítani hogy az a két port ugyanoda megy, így a másik irányba is fog menni a nagyobb sávszél.

Egy kapcsolat ugyanúgy 1 gbps lesz max, viszont ebből így már többet is ki tud szolgálni.

Gyakorlati példa, olyan mintha több vágányod egy irányba. Több vonat tud menni, de az az egy vonat nem lesz kétszer olyan széles.

szerk.: Bizonyos dolgok tudják ezt a több vágányt egy gépről is használni, pl. SMB multichannel.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#67627) Puro válasza MasterMark (#67626) üzenetére


Puro
aktív tag

Így már értem, köszönöm :R

(#67628) jerry311 válasza energy4ever (#67623) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azt sose használtam, mert jött vele egy ilyen is:
kenable Punch Down UTP Cable Cutter Stripper Tool IDC Network - Yellow

(#67629) janakbacsi


janakbacsi
őstag

lehet az az oka a nem megfelelő sebességnek (1000 helyett 100), hogy a kábel végén lévő csatlakozó nem megfelelően van rögzítve a kábelhez?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#67630) MasterMark válasza janakbacsi (#67629) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#67631) Borisz76 válasza janakbacsi (#67629) üzenetére


Borisz76
veterán

A Gigabit ( 10/100/1000 ) eléréséhez mind a 8 vezeték kell.
Ha csak 1 szál kábel is szakadt vagy kontakt hibás, akkor visszavált Fast Ethernet ( 10/100 ) módba.

Ami a képen látható sebességet hozza.
Tehát biztos, hogy kábel gondod van....

Látom, hogy laptopon mértél....
Azok többségén.....régen.....csak Fast Ethernet volt.
A kép szerint nálad Gigabites a LAN rész....mert az előző mérésed ezt tanusítja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67632) daninet


daninet
veterán

Hátha érdekel valakit érdekességként megosztom. Starlink internet kecskemét külvárosában. A beálltása pofon egyszerű volt, háztetőről megy.

Helyi mikrós most drágitott, 18k/hó a 100mbps csomag, starlink minimum 1.5x akkora sebességgel 17k :) nyilván az eszköz kezdeti költsége némileg módositja a képet, de jó, hogy van a tanyán lakóknak is gyors internetre lehetősége

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#67633) csaszi75 válasza daninet (#67632) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jelentkeztél tesztelőnek és küldték, hogy már előfizethetsz? Vagy hogy kaptál értesítést róla?

(#67634) MasterMark válasza csaszi75 (#67633) üzenetére


MasterMark
titán

Már elő lehet rá fizetni rendesen is.

Switch Tax

(#67635) daninet válasza csaszi75 (#67633) üzenetére


daninet
veterán

Sima előfizetés. 260k az antenna ami elég húzós. Utána kb a helyi mikrósok árában van 17k/hó

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#67636) bozsokiandra válasza Borisz76 (#67622) üzenetére


bozsokiandra
tag

Sikerült a linkelt módszerrel (nem volt gyári AP mód). Köszi.

(#67637) Borisz76 válasza bozsokiandra (#67636) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd egészséggel !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67638) csaszi75 válasza daninet (#67635) üzenetére


csaszi75
senior tag

Kösz.. megtaláltam az emailjeim között az értesítést..

(#67639) Ispy válasza Ispy (#67444) üzenetére


Ispy
veterán

Csak megosztom mi lett a vége....kicseréltem a pendrive-ot ami a minixben volt első lépésnek, eddig úgy néz ki ez meg is oldotta a fagyásokat. Szóval nem hálózati volt a gond.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67640) Johnzy válasza daninet (#67632) üzenetére


Johnzy
tag

Szia!

Vettél hozzá hálózati LAN adaptert is vagy csak wifi-ről próbáltad?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67641) daninet válasza Johnzy (#67640) üzenetére


daninet
veterán

ez LAN adapterrel megy a saját unifi hálózatomról

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#67642) mezis válasza Ispy (#67639) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönet a megosztott tapasztalatért.
Ismételten megdöbbenve tapasztalom, hogy egy bizonytalan működéső vagy hibás periféria mennyire vissza tudja fogni az egész hw-sw működését.
Józan paraszti ésszel azt várnám, hogy az interrupt-os működésnél jó/nemjó és megy tovább a hw-sw. E helyett meg mintha leállna a problémás készüléknél és szinte csak azzal foglalkozna.

mezis

(#67643) Ispy válasza mezis (#67642) üzenetére


Ispy
veterán

Azt vettem észre, hogy amikor befagy, akkor igazából nem áll meg végleg, hanem 10-15-20 perc után folytatja a lejátszást, de ugye időben ugrik is a filmben, szóval mintha a lejátszás menne közben. Elég fura, mint egy dugó.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67644) MasterMark válasza mezis (#67642) üzenetére


MasterMark
titán

Az usb az nem interruptos hanem pollingolós hardver.

Switch Tax

(#67645) mezis válasza MasterMark (#67644) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem gondoltam, hogy ennyire primitív. :o
Nem lehetne úgy, hogy csak egy mag foglalkozzon a pollingolós perifériákkal, a többi 15 meg tehesse a dolgát? :F (Másodpercenként egy - két milliárdot!)

mezis

(#67646) szricsi_0917 válasza szricsi_0917 (#67613) üzenetére


szricsi_0917
tag

Sziasztok,

Ebben a kérdésben tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#67647) MasterMark válasza szricsi_0917 (#67646) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor marad a második lehetőség amit írtam:

simán csak csinálsz a domainedre egy CNAME rekordot ami a no-ip-es címre mutat.

Switch Tax

(#67648) szricsi_0917 válasza MasterMark (#67647) üzenetére


szricsi_0917
tag

Próbálkoztam vele, de ilyen rekordot nem engedett felvinni.

(#67649) MasterMark válasza szricsi_0917 (#67648) üzenetére


MasterMark
titán

Mi az hogy nem enged? Ki nem enged? Mit ír ki? Mit nem enged? :F

Switch Tax

(#67650) szricsi_0917 válasza MasterMark (#67649) üzenetére


szricsi_0917
tag

Azt írja, hogy CNAME rekordnak csak aldomain adható meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.