Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#67451) Ispy válasza Borisz76 (#67450) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem egy 2 portos zte modemem van, annak a lan1-je van bedugva egy 16 portos netgear unmanaged switchbe, és minden a switchbe van bedugva.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67452) Borisz76 válasza Ispy (#67451) üzenetére


Borisz76
veterán

Az úgy jó.
Ha kipróbálnád a 3 éve "porosodó" uboquiti router-t , akkor azt a kettő közzé kel fizikailag berakni és konfigolni.
Ez a leírás 3. pontja.

Nálam nincs 16 poros switch....nálam 2 db 8-as van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67453) Ispy válasza Borisz76 (#67452) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, azt tudom. Meg le kell kapcsoltatni a digis szart, hogy csak modemként funkciónáljon. Egyszer már nekifutottam, odáig jutottam, hogy bonyolult, most nincs kedvem. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67454) Borisz76 válasza Ispy (#67453) üzenetére


Borisz76
veterán

Remélem nem azóta áll égnek a hajad ?! :F ;]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#67455) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Nem feltétlen hálózatos kérdés, de nem találtam releváns topicot neki.

Adott egy könyvelőiroda, ahol távolról dolgoznak AnyDesk-en keresztül. Jelszavas beléptetéssel évek óta ment szépen (nem kellett elfogadni a kapcsolódást), de most elkezdte azt, hogy minden nap más lesz az azonosító, ami így melós, mert keresni kell valakit, aki megnézi, mi az aktuális. Neten nem találtam semmi használható infót. Van valami ötletetek? A kliens úgy rémlik telepítve van, tehát nem csak az EXE-t futtatják.

Köszönök minden segítséget! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67456) csaszi75 válasza csabyka666 (#67455) üzenetére


csaszi75
senior tag

Hány gép és hány felhasználó?
TeamViewer?

(#67457) bon válasza csabyka666 (#67455) üzenetére


bon
őstag

Milyen könyvelő program? Kulcs soft termékét használjuk RemoteApp szerveren keresztül.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#67458) Patice válasza Hooper (#67439) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a Mac-eken lévő LAN csatlakozó tudja a multi gigabitet, azaz 1-2,5-5-10 Gbps-et, akkor elég egy 2,5 gigabites switch.
Ha nem (csak 1-10 gigabit lehetséges), akkor 10 gigabites switchet kell beiktatnod a hàlózatodba.
Előbbire talán most a Qnap megoldása a legolcsóbb ~ 50 körül kapható.
Rezes 10 gigás switch már sokkal zsebbe nyúlósabb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#67459) sziszi-fuszi válasza csabyka666 (#67455) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Használj - akár saját szerveres - RustDesk programot. Minden gondod megoldódik. Egyszerű konfigurálni. S mindig ingyenes marad bárhány gépre. Open Source Remote Control. Tökéletesen megy nekem már évek óta sok-sok gépen, saját szerverrel. Mindenen működik. Ha nincs kedved szervert beállítani akkor használhatsz publikust is. De jobb a saját.

Mi alá kell írás?

(#67460) rodman73


rodman73
aktív tag

Sziasztok!

Van egy vodafone-s sim kártyám, amin csak internet érhető el. Próbáltam régi telefonba berakni a kártyát és úgy megosztani a netet, de nem volt az igazi. Milyen eszköz lenne alkalmas erre szerintetek? 10.000 ft körül esetleg lehet venni valami jó készüléket hozzá amivel stabilan müködhetne? Sajnos az itthoni netem nem a legjobb, hogy finoman fogalmazzak.

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#67461) Multibit válasza Ispy (#67448) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is volt Minixem (NEO U9-H). Én is Pana plazmával és Synology NAS-sal használtam, sima net megosztással és KODI-val. Nem volt vele gond. Igaz, nálam a Minix belső tárolójára volt telepítve a CoreELEC. Előtte lezúztam róla az Androidot :)

a minixben a pendrive, amiről a coreelec fut, nagyon meleg, ez gondolom nem egészséges
Kidobnám azt a pendrive-ot :K

A szolgáltatói eszköz nem probléma, LAN-on történő lejátszáskor nincs jelentősége (főleg hogy saját switchet használsz).

Amúgy, ha a Minix és a switch közötti kapcsolat visszaáll 100 Mbps-re, az sem szabadna, hogy gondot okozzon FHD tartalom nézésekor. Korábban Dune Smart lejátszót használtam (2011-től). A legdurvább bitrátás blu-ray remuxok is gond nélkül mentek vele, pedig gyárilag 100 Mbps ethernet csatolóval volt szerelve 👍

[ Szerkesztve ]

(#67462) csabyka666 válasza csaszi75 (#67456) üzenetére


csabyka666
addikt

1 gép, 1 felhasználó.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67463) csabyka666 válasza bon (#67457) üzenetére


csabyka666
addikt

Kulcs-ot használják ők is. Kifejtenéd, ez hogy működik?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67464) csabyka666 válasza sziszi-fuszi (#67459) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, ennek utánanézek, ha más megoldás nem lesz! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#67465) doddencs


doddencs
senior tag

A wifi topic mellett itt is felteszem a kérdésemet, nem tudom hova illik jobban.

Sziasztok! Nemrég költöztünk egy két szintes házba, ahova napokon belül bekötik a telekom-ot. Földszinten a nappaliba, emeleten mindhárom szobába be van húzva a net kábel. 1000-es netet kértem, ajánlat szerint wifi 6 modemet adnak hozzá.
A ház minden sarkából szeretném a wifit élvezni, feltételezhetően ez az egy modem ehhez kevés lesz. Amiben segítséget kérnék, hogy milyen eszközökkel érdemes lefednem a házat úgy, hogy egy hálózaton legyek mindenhol? A telekom is nyújt valamilyen okos wifi megoldást, de valószínűleg, ha magam rakom össze, jobban járok.
Előre is köszi minden segítséget.

(#67466) Johnzy válasza kirkri (#67443) üzenetére


Johnzy
tag

némi támpont;
- a sima M5 nem aktív, hanem csak passzív PoE-t támogat, így kell hozzá vagy a saját tápfeladója, ami elvileg a csomagban van, de szerintem rá kellet, hogy írják (vagy beszerzel egy aktív PoE-ről -> 24V passzívra fordítót, bel- vagy kültérit)
- csupán 100-as portjai vannak, így ne várj el tőle 500-600 mbit/s-es letöltéseket
- jó kérdés, hogy mással is tud-e kommunikálni, puding próbája...
(én személy szerint egy egy TP LINK CPE510-es párost használok, PtP -ként. Viszont még telepítés előtt próbálgattam. Az összes telefon tudott hozzá kapcoslódni 5GHz-en. Ezen a szérián viszont van egy opció (MAXtream), amit ha bekapcsolok, akkor csak és kizárólag ugyanolyan típusú eszközök látják, illetve tudnának hozzá kapcsolódni, egyéb eszközök nem.)
Azt kéne kideríteni, hogy kapcsolható-e az "airMAX" és hasonló technológiák. Ha tiltható, akkor valószínűleg menni fog a többi a eszközzel is :U

[ Szerkesztve ]

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67467) kirkri válasza Johnzy (#67466) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi a segítséget, inkább nem bajlódok vele, hanem eladom és veszek egy kevésbé komplikált eszközt.

21 éve a Prohardveren! ™

(#67468) Gubek-Einste válasza rodman73 (#67460) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen eszköz lenne alkalmas erre szerintetek? 10.000 ft körül esetleg lehet venni valami jó készüléket hozzá amivel stabilan müködhetne?
Újonnan kapható eszközök közül a TP-Link MR100 a legolcsóbb, 25k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#67469) csaszi75 válasza sziszi-fuszi (#67459) üzenetére


csaszi75
senior tag

Mi az hogy saját szerverrel megy?
A letöltési oldalon egy APP-ot lehet letölteni, az konfigolható szerverként és használható kliensként is?

(#67470) Johnzy


Johnzy
tag

Kedves Fórumtársak!

Úgy vélem, hogy az alábbi anomáliát (sajnos még mindig megoldatlan és az is marad...) meg kell, hogy osszam veletek, mivel mások számára is tanulságos lehet;
szereztem egy beltéri IP kamerát, viszont tápegység nélkül. Erre a célra van PoE tápkifejtőnk, ami amúgy is tervben volt, hiszen nem kell tápegységekkel, 230V-os dugaljakkal mókolni. PoE tápfeladás céljából bekötöttem egy Netgear FS108P-t, ami így első körben csak ezt az egy kamerát látta volna el, kamerapróba és tesztelés céljából.

Összeállít a szett, minden oda lett dugva ahova kell, ennek ellenére nem volt elérhető a kamera... Kamera LED világít, PoE kifejtő LED világít, tehát tápellátás oké, de a kamera offline...
Ránézek a switch-ekre, (a fő nagyra és az FS108P-re) és minden ok...
Aztán miután ott álltam előtte egy darabig, akkor tűnt fel kis idő után, hogy az FS108P-n a nem PoE-portba dugott kábel, ami ment a "nagy Switch"-be (egy helyiségben, egymás mellett, nincs falikábel...) 7-8 másodpercig él, aztán 2 másodpercre megszakad, majd vissza!
Ez után figyeltem meg ezt a ciklus, 8 sec link LED világít, aztán 2 sec semmi és újra!
A nagy switch LED-jén is ugyanez volt látható. 8 sec majd 2 sec-re kialszik, szinkronban...

Mindent megpróbáltam, több árnyékolt kábelt, rövidebbet, hosszabbat, árnyékolatlan kábeleket, szintén rövidebbeket, hosszabbakat, a nagy switchben vagy 5 másik portba dugtam, az FS108P-ben az összes másik PoE és nem PoE portba is átdugdostam az összeköttetést és ugyanaz a hibajelenség!

Mindkét switch tökéletesen működik, az FS108P összes portja hibátlan, más környezetben tökéletesen működött, a nagy switch szintúgy. Ha a két switch közé beraktam egy másik switch-et, azonnal felépült a kapcsolat! Mindegy, hogy mit raktam be, fémházas 100-as, fémházas gigást, ugyanezeket csak műanyagból, lényegtelen volt; amint egy másik eszköz bekerült az FS108P és nagy switch közé, akkor mindig működött!
De amint az FS108P a nagy switchel direkt összeköttetésbe került, mindig szétdobta a kapcsolatot...

Hibakeresés:
Az FS108P-ből két darab van; a másik példány a garázsban teljesít (az említett "hibás" a garázsos tartalékaként lett megtartva). Először csak a két tápegységet cseréltem ki, de változatlan volt, ugyanaz a jelenség!
Majd magát a két FS108P-t is felcseréltem és hoppá, nem dobta el a Link-et, stabil maradt a kapcsolat!

(Korábban már próbáltam kamera nélkül is, hátha az befolyásolja, de teljesen független volt tőle; a "hibás" FS108P PoE és egyéb nélkül is ugyanazt művelte, a nagy switch felé állandóan megszakadt a kapcsolat!)

A nagy switch minden portja tökéletesen működik, ráadásul az is Netgear, tehát azt sem lehet mondani, hogy más gyártótól származik, ezért inkompatibilis. A nagy switch tökéletesen kezeli a 100-as eszközöket, jó pár eszköz csak 100-as, tökéletesen mennek, a kábelek hibátlanok, ráadásul gyáriak, nem házi krimpelés!
Minden eszköz más eszközökkel, kliensekkel hibátlanul teljesítenek, más összeállításban, (legyen próba vagy végleges üzemben) gond nélkül, első csatlakozásra kommunikálnak!

Életemben nem láttam még ilyen "Switch -es anomáliát", hogy "két kütyü ne szeresse egymást"! Nálatok volt ilyen, szerintetek mi lehet??? :F

[ Szerkesztve ]

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67471) mezis válasza Johnzy (#67470) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Nem ilyen switcheknél, de találkoztam már UTP aljzat "gyantás" forrasztásával, amire az jellemző, hogy akkor van kontakt, amikor éppen úgy gondolja és akkor van szakadás, amikor éppen ahhoz van kedve.
Elektromágneses zavar is lehet, bármikor, bárhol. Nekem a 35-ös úton EGY alkalommal sípolt az elektroszmog jelzőm 1 - 2km-en keresztül.
A műszer ehhez hasonló volt.

mezis

(#67472) mezis válasza mezis (#67471) üzenetére


mezis
nagyúr

Illetve pontosan ilyen.

mezis

(#67473) Puro


Puro
aktív tag

Hi!
Vettem egy tplink tlsg108e-t következő a vlan felállás, port 1 a router.
vlan2-be tartozó eszközök között a fájlmásolás jó ha van 500mbit kábelen legjobb esetben. Ha a port1 is vlan2 be tartozik akkor megvan a gigabit csak így nincs tv. Ez így ennyit bír :F

[ Szerkesztve ]

(#67474) jerry311 válasza Puro (#67473) üzenetére


jerry311
nagyúr

De ez így mi?
Egy port nem tartozhat 3 külön untagged VLAN-ba. Ha értelmes szoftvere vagy konfigurációs felülete lenne, akkor nem is engedne ilyet beállítani.

(#67475) Puro válasza jerry311 (#67474) üzenetére


Puro
aktív tag

Hát de valahogy csak kell a külvilág felé is kommunikálniuk, erre használtam fel az 1-es portot, de lehet akkor nem jól tudom ;] vlan 2-3 nem látják egymást ez volt a másik cél.

(#67476) jerry311 válasza Puro (#67475) üzenetére


jerry311
nagyúr

A két screenshot közül az egyik hazudik.
Másrészt meg, az nem így működik. Egy VLAN az olyan mintha egy külön fizikai hálózat lenne, csak itt nem külön van kábelezve egy másik switchre, hanem kap egy 802.11q tag-et a frame.
A VLAN-ok közé kell valami, ami létrehozza köztük a kapcsolatot: router, vagy layer 3 switch, de nem ez a layer 2 SG108E. A routernek vagy van 3 portja a 3 VLAN-ban, vagy van 1 portja, amin küldi és fogadja a tag-elt forgalmat.

(#67477) Puro válasza jerry311 (#67476) üzenetére


Puro
aktív tag

Értettem, akkor ennek a beállításnak kb semmi életképessége jelenleg, a routerrel nem lehet vlanozni. Egyébként ez alapján csináltam, 1-es példa.

(#67478) jerry311 válasza Puro (#67477) üzenetére


jerry311
nagyúr

Háááááááááááááááááááááááááááát....
A konfig guide alapján jól csináltad, de ez valami nagyon "érdekes" módszer a TP-Link-től client isolation / private VLAN beállításra.
A "normális" switchek jellemzően 1 untagged VLAN-t hajlandóak 1 untagged porton, különben honnan tudnák, hogy melyik VLAN-ba kell tenni a frame-t. (aka native VLAN)
Ötletem sincs, hogy milyen "varázslatokat" végez a switch, hogy egy látszólag független port (1 - router) VLAN tagsága durva sebesség különbséget okoz két másik port közt.

(#67479) Puro válasza jerry311 (#67478) üzenetére


Puro
aktív tag

Amit még nem tudok hová tenni az az, hogy belső hálón másolás kábelen pc és nas között (mindkettő a switchen) az adat miért megy fel a routerig. Most nincs vlan és ha a nas gigabittel tolja pcre közben wifin csinálok egy speedtestet, akkor lekotlik az egész. Van egy sima sg108-am is ott dhcp kiosztás után ha kikötöm a routert belőle a kliensek vígan működnek egymással amíg le nem jár az ip, a 108e-vel ha a router megszűnik akkor minden kliens lehal.
Közben meghoztam a döntést, adom el, nem tetszik ;]

[ Szerkesztve ]

(#67480) Johnzy válasza Puro (#67473) üzenetére


Johnzy
tag

Szia!

ezt milyen Router-re szeretnéd rákötni? A 6-8 portra Telekom-os IPTV Box menne?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67481) jerry311 válasza Puro (#67479) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha mindent beteszel VLAN 1-be, és nincs is más VLAN, akkor is előjön a sebesség probléma?

(#67482) Puro válasza Johnzy (#67480) üzenetére


Puro
aktív tag

Szia.
Asus AX1800U van de nem nagyon bírkózik meg a gigabites nettel 830mbit körül elhasal. Azt találtam ki, hogy lesz belőle AP és igazából a magentás router lesz a fő, mert végülis abban minden olyan benne van ami szükséges. Az SG108E-t pedig azért vettem, hogy legyen igmp snooping és külön vlanba tegyem az iptvt.
Közben a sebesség probléma megoldótott, egy hibás beállítás volt a routeren most már nem megy fel odáig ha belső hálón másolok.

[ Szerkesztve ]

(#67483) Multibit válasza Puro (#67479) üzenetére


Multibit
veterán

adom el, nem tetszik ;]
Mert nem tudod használni ;]
Nekem ennek a PoE-s változata van, jól működik. Akkor is működik (és LAN-on belül az összes eszköz), ha kikapom a helyéről a routeremet ;)

(#67484) MaCS_70 válasza Puro (#67482) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A gigabites netből a 830 Mbps nem rossz érték. Az elvi nettó maximum eleve 930 Mbps, de ez is csak a szuperoptimális maximum. A szolgáltatók jellemzően 200 Mbps környékét garantálják, de nem minden pillanatra.

Egyébként milyen rendszerű szolgáltatásod van?

Az IPTV-nek emlékeim szerint eleve külön VLAN-t biztosítanak az Asus routerek, de ez nem jelenik meg a felhasználó számára. De erről többet nem tudok, mert nem vagyok érintett.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67485) Puro válasza Multibit (#67483) üzenetére


Puro
aktív tag

Már most helyre állt a rend, kezd megtetszeni ;]

@#67484MaCS_70
Telekom optika, vagy hogy érted a rendszert?

(#67486) MaCS_70 válasza Puro (#67485) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Úgy, hogy ezek szerint optika.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67487) Puro válasza jerry311 (#67478) üzenetére


Puro
aktív tag

Egyébként teljesen jogos magyarázat, most próbálgattam, a vlan3ba került eszközt nem tudom pingelni vlan2ből. Wifin meg tudom ami a fő routerre csatlakozik és vlan1-be tartozik default 1-8 porton. Ennél a switchnél tényleg max a port based vlannak van értelme.

(#67488) Johnzy válasza Puro (#67479) üzenetére


Johnzy
tag

ugyanúgy az 1-től 5-ig eső tartományban volt a NAS is és a PC is?

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#67489) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

nem akartam túlbonyolítani a patch kábel vásárlást de csak belemerültem :D
Robotos áruházból megvettem az "elsőt" ami azonnal átvehető volt és hosszban elég. Cat7 nem volt de cat6e igen.. kézhezvételt követve láttam h vékonyabb mint egy iPhone kábel :U és a leírásban szerepelt h nem árnyékolt kivitel.
Utána olvastam itt, ha jól értem ha hálózat minden eleme nem felel meg az árnyékoláshoz szükséges feltételeknek akkor az árnyékolt még rosszabb is lehet?
Korábban nem alap volt hogy a kábelek árnyékoltak valamilyen szinten vagy az más jellegű volt mint ami a ca6 és felette lévőkön van?

Sima otthoni hálózat. 2 apple Mac studio meg egy sync nas ami belefut a Vodás új "csúcsrúterükbe"... mivel a Mac tudja a 10 Gbitet lehet elgondolkozom majd hogy a 3 eszköz egy 2.5ös switchbe fusson bele hogy a két kép egymás közötti adatátvitele gyorsabb legyen.. 10gbites switch ára picit erős....bár a kisebb is egyelőre távlati cél..

Emiatt, + egy komolyabb nagytakarítás miatt gondoltam h újra húzom a régi már kitudja milyen patch kábeleket a lakásban.

5-10 méter a táv jelenleg a routertől mind3 eszköz esetében.. annyi hogy két hosszabbító kábel, egy HDMI és 2 hangfal kábellel összefogva futnak a fal mentén.... talán ezért gondoltam kellhet az árnyékolt :F

(#67490) MaCS_70 válasza Hooper (#67489) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

A Cat6 szerintem bőven elég lesz még nagyon sokáig otthonra. A Cat7 már szerelési nehézségeket is okozhat.

Az árnyékolás extrém körülmények között lehet szükséges, pl. nagyon sok együtt futó nagy teljesítményű váltófeszültségű kábel esetén. Az, hogy gondot okoz-e az esetleges árnyékolás, nem egyértelmű. A kábel kezelését mindenképpen nehezíti. Szabályosan az egyik végen le kell földelni, mert ha ez elmarad, akkor szerencsétlen esetben maga az árnyékolás a benne gerjedő hullámokkal okozHAT interferenciát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67491) SzeretlekIs


SzeretlekIs
friss újonc

Sziasztok!

Vodafone vezetékes Internetem van, azon szeretnék a "külvilág" fele szolgáltatást nyújtani. A Vodafone router IP-je változik, publikusnak tűnik, ilyen 89 kezdetű:
de nem érem el sem pinggel sem a webes felületét ezen az IP-n kívűlről, belűről igen.
Szóval úgy tűnik, valójában ez valamilyen NATolt IP.
Vodafonenál otthoni előfizetés esetén, úgy tudom nincs fix IP, így az nem játszik valamint, ha nincs publikus IP, akkor tudtommal DDNS szolgáltatás sem fog működni.
Olyan tippet kaptam, hogy a routert állíttassam át bridge módba, de nem vagyok benne biztos, ilyenkor lesz már kívülről elérhető IP-m?
Esetleg más javaslat, hogy kívülről elérhető legyen az otthoni Vodafone hálózaton egy pár szolgáltatás?

(#67492) ThodEE válasza SzeretlekIs (#67491) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha bridge módban lesz akkor kell utána egy saját router amivel be kell jelentkezni a hálózatra :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67493) MaCS_70 válasza SzeretlekIs (#67491) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Pont az a jó, hogy NEM NAT-old az IP-címed, ezért elérhető vagy a net felől.

Az, hogy nem fix, áthidalható egy dinamikus-DNS-szolgáltatással, ami már a legtöbb routerben fellelhető.

De azért nagyon vigyázz, mert kinyitni a hálózatodat az internet felé kezelendő biztonsági kérdéseket vet fel! Nagyon meg kell nézni, hogy mi nyitsz ki (csak olyasmit, amiben nagyon megbízhatsz), illetve a VPN lehet a legjobb barátod.

A szolgáltatói eszközt le kell fokozni modemmé, és egy stabil saját routert használni, amelyik adja a DDNS-t is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67494) Hooper válasza MaCS_70 (#67490) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm...igen kb nekem is ez feltételes mód jött le visszaolvasva. AKkor ha cat6 elég gondolom maradhat ez a vékony cat6a vention kábel ha nincs ellene kifogás.. könyebb lenne elvezetni az biztos..

(#67495) ThodEE


ThodEE
őstag

Ez azt jelenti hogy be lépett a saját hálózatomba és onnan próbál belépni a NASba?
Ez 1 órányi figyelmeztetés, ha bannolta a NAS az IP-t akkor miért engedi próbálkozni?

Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67496) csaszi75 válasza ThodEE (#67495) üzenetére


csaszi75
senior tag

Válts IP-t az eszközön vagy lépj be másik gépről.
Vagy másik telefonra telepített APP-ból.. mert APP is okozhat ilyet, ha van a routerhez külön..
Attól mert bannolva van, attól még a kliens rápróbál, é nem érti, hogy bannolva van, router jegyezte fel, hogy az adott IP-ről nem enged.. és írja is a logba..

(#67497) MaCS_70 válasza Hooper (#67494) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nekem a Vention termékeivel még nem volt gondom. Pedig sok van belőlük.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#67498) ThodEE válasza csaszi75 (#67496) üzenetére


ThodEE
őstag

Nincs ilyen IPjű készülék a router szerint, bár lehet csak későn néztem rá.
Nincs telefonomon routerhez APP, NAShoz van.
Ez a lista a NAS tűzfalából van. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#67499) csaszi75 válasza ThodEE (#67498) üzenetére


csaszi75
senior tag

Össze kell nézned a logokat, időponttal.. s ki kell találnod az eszközt, hogy mi okozza.. mi csinálja..

(#67500) ThodEE válasza csaszi75 (#67499) üzenetére


ThodEE
őstag

Kikapcsoltam a vendég wifi hálózatot mert volt rajta két ismeretlen eszköz :U
Köszönöm nézelődök és tanulok :)
Sok youtube és kommenten túlvagyok amit észre is lehet venni a számokon :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.