Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) brd válasza niklebi (#16300) üzenetére


brd
nagyúr

Valami pedig biztos nem jól van beállítva, esetleg egy régi beállítás maradt meg, mert nekem van egy USB módban telepített Operám, folyamatosan frissítgetem, és még azzal sincs ilyen bajom.

A PayPal-ra nem tudok mit mondani, az Opera fejlesztők sajnos direkt hagyják homályban az embert, több mindent jelenthet a hibaüzenet, amit kiír. Viszont ha bejelentkezel, ott már jó...

The only real valuable thing is intuition.

(#16302) Ndruu válasza niklebi (#16300) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Proxy-t használsz? Gyanítom, hogy igen és nincsenek engedélyezve a https kapcsolatok.

Harrrr!!!!

(#16303) niklebi válasza Ndruu (#16302) üzenetére


niklebi
senior tag

Nem használok proxit! Most annyit csináltam, hogy a Beállítások--->Biztonsági protokollok-nál bepipáltam a TLS1. és a TLS1,1 -et és azóta megnyitja az oldalakat. Igaz az Opera Addons oldalán nem ismerte fel,hogy Operával nyitottam meg az oldalt. Át volt állítva hogy IE-ként működjön. Na azt átállítottam Operára akkor meg más baja lett. Mindenáron frissíteni akar!
Már csak azzal mit csináljak, hogy ne zabálja a ramokat? Lehet az ok hogy SSD-én van a rendszer és nincs lapozó fájl?

Szerk.: hol lehet engedélyezni a https kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

(#16304) brd válasza niklebi (#16303) üzenetére


brd
nagyúr

A beállításoknál a memory cache-t beállítod neked szimpatikusra.

The only real valuable thing is intuition.

(#16305) niklebi válasza brd (#16304) üzenetére


niklebi
senior tag

Megpróbálom, hátha :F
Tud valaki ajánlani egy jó web oldal fordító progit?

(#16306) Dluinet válasza niklebi (#16305) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Google forditoba a webcímet írod be

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16307) olivera88 válasza brd (#16299) üzenetére


olivera88
veterán

Nem hinném h saját software-ja van. Firefox-al működik és Chrome-val is. Van java és flash is.

niklebi: [link] Volt régebben jobb fordító is Operához de már nincs fent, az automatikusan fordított mint Chrome.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16308) brd válasza olivera88 (#16307) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor még az lehet, hogy valami javascript, vagy hasonló technikával indítaná a java, vagy flash beépülőt, és azt Operánál valamiért nem teszi (pl. mert a weboldal készítője nem tudja, hogy melyik hack-jét kell használni az Operánál, mert nem ismeri, vagy nem érdekli ez a böngésző).

The only real valuable thing is intuition.

(#16309) niklebi válasza olivera88 (#16307) üzenetére


niklebi
senior tag

Akkor jól emlékeztem, hogy volt egy ilyen. Hát ezért nem találtam. Köszönöm :R egy próbát megér.

(#16310) pethYeti


pethYeti
addikt

Opera alatt a touchpados görgetés miért ilyen rossz? Olyan érzékeny majd meg őrülök. Firefox finom görgetéssel sokkal kezelhetőbb.

(#16311) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Google segítségét kértem először majd átfutottam az első hozzászólást, és keresőt is próbáltam, sikertelenül.

Szóval: hol találom a megnyitásra ideiglenesen letöltött fileokat (youtube videókat hova tölti le)?
Win7 + Opera 11.62

:R

Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16312) brd válasza dudika10 (#16311) üzenetére


brd
nagyúr

Címsorba:
opera:config#UserPrefs|TemporaryDownloadDirectory
A youtube videokra: maga a flash a %temp%-be készít egy *.tmp nevű file-t, de sajnos az Opera a saját cache-ébe is elteszi ugyanezt ( :W ) a file-t (ill. korábban így volt, de már nem idegesít ez a probléma, mert megkerültem), más néven (lényegében ezért én ki is kapcsoltam a disk cache-t, így maga az Opera nem menti sehová). A YouTube-hoz amúgy szerintem ez a JS nélkülözhetetlen, és ez olyat is tud, hogy letöltheted vele a videokat.

The only real valuable thing is intuition.

(#16313) Ndruu válasza dudika10 (#16311) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ahogy a kolléga is mondja, annyival egészíteném ki, hogy Opera Cache Viewer.
Ezt csak letöltöd, kicsomagolod, indítod az .exe-t, az megtalálja az összes cachelt elemet, ebből pedig kikeresheted a videót (vagy bármi mást).

Ugyan nincs benne az első háromban, de a negyedik az jó találat.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#16314) fatal` válasza dudika10 (#16311) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem YT-hez használd ezt a kieget: ExtendTube

(#16315) dudika10 válasza brd (#16312) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm mindenkinek. Időközben megtaláltam én is a megfelelő programot, ami letölti nekem az FLV-t, bár ezt VideoCacheView névvel illették.

:R

Ha más kérdez valamit, akkor a google első 3 találata biztos, hogy jó. Bezzeg ha magamnak keresek valamit, akkor 10 perc google se segít. :((( :D

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16316) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Másnál is érdekes tüneteket okoz ennek az oldalnak a megnyitása opera 11.62-vel?
[link]

Melóban is, itthon is, USB-s operával is ezeket tapasztaltam:

Maga a gyökér oldal kb 400MB-tal növeli az opera memória használatát, ami másodpercenként megugrik egy száz megával, majd vissza is csökken. Néha 200 megával nő és ugyanúgy vissza is csökken. És ezt a megugrást, visszacsökkenést játssza 2-3 másodperces periódusban. Ja i5 2500k prockót felvágja Turbó módba ás folyamatosan 25%-ra terheli. Görgetés is nagyon darabos.

A melóban lévő X2 240-es procit meg is eszi, alig lehet navigálni operában, míg nyitva az oldal. FF-el persze nem produkál ilyen jelenséget.

read-only mode on the forum

(#16317) Dluinet válasza AtHoS (#16316) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálam szépen megy.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16318) ZetorGumi válasza AtHoS (#16316) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nálam szónélkül működik, és nem terheli be a procit, és nem ugrál a memhasználat sem.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16319) dudika10 válasza AtHoS (#16316) üzenetére


dudika10
veterán

Nálam szsívás.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16320) AtHoS válasza dudika10 (#16319) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nem csak én vagyok "szerencsés" az oldallal

Dluinet és ZetorGumi

Milyen verziót használtok Opera-ból?

read-only mode on the forum

(#16321) ZetorGumi válasza AtHoS (#16320) üzenetére


ZetorGumi
addikt

11.62

Gép: i7 930, 12Gb RAM.
Laptop: 1201N.
És sehol nem csinálja ezt.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16322) Ndruu válasza AtHoS (#16316) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valami nagyon nem ok ezen az oldalon. Ugyanezt csinálja nálam 11.62-vel, 12.00 alphával viszont teljesen jó.
MOD: De csak bekapcsolt hardveres gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#16323) AtHoS válasza Ndruu (#16322) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No, de láthatod, hogy legalább két embernél viszont jól működik. Legalábbis ZetorGumi-nál 11.62 alatt nem problémázik. Dluinet még nem írta milyen verzsön alatt nézte

Szóval érdekes a jelenség :F

read-only mode on the forum

(#16324) Dluinet válasza AtHoS (#16323) üzenetére


Dluinet
nagyúr

opera 11,62
Ghostery kiegészítő
intel e6400
4GB RAM
XP 32 bit

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16325) fatal` válasza AtHoS (#16316) üzenetére


fatal`
titán

Nálam is ugyanez a helyzet.

Tippem szerint valamelyik javascript okozhatja ezt, ami az oldalon van ezért ghosteryvel nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#16327) AtHoS válasza fatal` (#16325) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem Ghostery a megoldás, mivel melóban és itthon is be van üzemelve és ugyanúgy problémázik az oldal ill. a USB-s Opera-nál nincs semmi kiegészítő és ugyanaz tapasztalható.

Mondjuk nálam engedélyezve van a bug blocking ghostery-nél

read-only mode on the forum

(#16328) brd válasza fatal` (#16325) üzenetére


brd
nagyúr

Kikapcsolt JS mellett is ugyanez a hatás.

The only real valuable thing is intuition.

(#16329) brd


brd
nagyúr

Tudja valaki, hogyan lehet az extensionok automatikus frissítését kikapcsolni?

The only real valuable thing is intuition.

(#16330) Predator2


Predator2
addikt

hogy lehet kikapcsolni operában h írok a fórumba valahová és amikor frissítem az oldalt rögtön oda ugrik vissza (van amikor jól jön de sokszor nagyon idegesítő)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16331) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A fülek csoportosítását ki lehet kapcsolni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16332) erdoke válasza Predator2 (#16330) üzenetére


erdoke
titán

Itt a PH lapcsaládnál külön link jelöli a hozzászólásod, ezért mindig odaugrik, ha frissíted az oldalt. Szerintem nem függ böngészőtől. Kattints a téma nevére refresh helyett.

A legjobb aláírás a héten

(#16333) brd válasza Dluinet (#16331) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos (egyelőre, remélem) nem. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#16334) Ayg0


Ayg0
senior tag

üdv

az opera nem jeleníti meg a captcha kódot ezen az oldalon, ergo lehetetlen adatot letölteni. valakinek ötlet, hogy miért nem?

amiket eddig kipróbáltam és haszontalannak bizonyultak:
- azonosítás más böngészőként
- kiterjesztések tiltása

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16335) brd válasza Ayg0 (#16334) üzenetére


brd
nagyúr

Nem blokkolod az (external) javascriptet véletlen?

The only real valuable thing is intuition.

(#16336) fatal` válasza Ayg0 (#16334) üzenetére


fatal`
titán

Nem tiltasz valami mást véletlen? Mert megjeleníti, töltöttem már vele depositról.

(#16337) Ayg0 válasza brd (#16335) üzenetére


Ayg0
senior tag

hogy/hol tudom megnézni?

hunfatal: passz! kiveszem az urlfiltert és megnézem anélkül is, de amúgy nem hiszem, hogy ott lenne a hiba.

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16338) Ayg0 válasza Ayg0 (#16337) üzenetére


Ayg0
senior tag

urlfilter törölve, reklámok visszajöttek, de captcha továbbra sincs. :( mit próbáljak még?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16339) odrif


odrif
MODERÁTOR

Mikor jelenik meg az Opera 12-es végleves verziója és mit kapunk az új böngészővel?
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#16340) AtHoS válasza Ayg0 (#16338) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézd meg USB-s verzióval mit mutat

read-only mode on the forum

(#16341) brd válasza Ayg0 (#16337) üzenetére


brd
nagyúr

Én egy UserJS-t használok erre, azóta biztos készítettek extensiont is erre, ha ezeket nem használod, akkor valószínűleg nem ez a baj.

The only real valuable thing is intuition.

(#16342) Ayg0 válasza AtHoS (#16340) üzenetére


Ayg0
senior tag

jelenleg nincs semmi amire rá tudném tenni (se cd, dvd, flash drive)

brd

ezt magyarul is lehetne? csak egy laikus vagyok.
az az érdekes, hogy máshol van captcha csak ezen az oldalon nincs :F pont ahol kellene... (murphy igazolja magát)

meg függetlenül mégegy probléma: arra kényszerültem, hogy regisztráljak az arckönyre, de egyetlen képet se jelenít meg, semmit. még a saját fényképet se látom. tipp, hogy ez mitől lehet?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16343) AtHoS válasza Ayg0 (#16342) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem kell semmire se rátenni. A leszedett telepítőben kell átállítani a telepítés helyét és USB módban felrakatni, így hordozhatóvá válik és lesz egy különálló profilú, minden belenyúlkálástól mentes Opera-d

read-only mode on the forum

(#16344) Ayg0 válasza AtHoS (#16343) üzenetére


Ayg0
senior tag

kösz a tippet, bejött: opera hiba. 11.10 óta automatikus frissítés megy és gondolom az egyik alkalommal rosszul települt valami. mindkét probléma megoldódott, reinstall jön.

mégegyszer :R

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16345) Hunter2


Hunter2
addikt

miért van az hogy használom az operát és egy idő után megöli a gépet. 80-100%-ra terheli a procit és belassít mindent. Gyanús hogy az új verzióban elcsesztek valamit mert kb. 8 éve használok operát és eddig ilyen nem volt. Több gépen is ezt tapasztaltam.

(#16346) ludla válasza Hunter2 (#16345) üzenetére


ludla
őstag

:D nálam meg a chromium csinálja ezt linux alatt, az Operával semmi ilyen jellegű gondom nem volt, viszont oldalmegjelenítési sajnos annál több van :O

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#16347) Ndruu válasza Hunter2 (#16345) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Telepítsd fel az Operát USB módban, netezz azzal egy ideid és ha ott is produkálja, akkor valószínűleg a látogatott oldalak egyikével van valami gond. Sajnos sok olyan oldal van, amit Operára egyáltalán nem optimalizálnak.

Persze lehet rossz is az adott Opera verzió, de én ilyennel még nem találkoztam a legfrissebb buildnél.

Harrrr!!!!

(#16348) Ayg0


Ayg0
senior tag

Ghostery beállítással kapcsolatban tudna segíteni valaki? Se eBay kiterjesztésből, se a mail fiókomba kapott értesítő levélben lévő hivatkozásból nem tudok a fenti oldalra ugrani, mert a Ghostery azonnal blokkol. Meg lehet kerülni valahogy az előbbi kiterjesztést vagy be lehet rakni valahogy ezt a kivételei közé?

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#16349) gg72 válasza Hunter2 (#16345) üzenetére


gg72
veterán

Nalam is ugyanez a helyzet, de erdekes modon csak a nagy gepemen, a laptopon megy szepen nagy prociterheles nelkül es altalaban ugyanazokat az oldalakot nyitom meg. Eleg idegesitö.

(#16350) dudika10 válasza Hunter2 (#16345) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem bug.
Nekem érdekes módon mindig akkor jön elő, ha felállok a géptől. Visszajövök és 50%-os processzorterhelés...
Az opera újraindítása nálam segít.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.