Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) intuicio válasza GeneraL_XTX (#31800) üzenetére


intuicio
aktív tag

Igen nekem is ez volt az első benyomásom az egészről... De nyilván több szem effektus....
22" moncsit cserélnék le, kb 60cm-ről nézem az egészet, ezért gondoltam egy 22" nagyobb, de max 27" de ott már a FHD nem igazán jó.. Ebből adódóan volt bennem ez a 25" vágy..
Na akkor asszem megvan a kiszemelt :)
Köszi :P

(#31802) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#31800) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mondjuk van is benne igazsag, az igazi simasag/jo futas 60Hz felett kezdodik, kis input laggal.
Tény, hogy sokan nem fogalmazzak meg, hogy mi nekik az alap...

© asszongya'hogy

(#31803) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#31802) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nekem a 40+ fps már bőven jó kategória, de azért az igazi, ha 60 :DDD

(#31804) Lauda válasza korion (#31798) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek szerint ha nem hasznalunk elsitimitast, a 970 feletti kartyaknak nincs letjogosultsaga? :)

[ Szerkesztve ]

(#31805) intuicio válasza #Morcosmedve (#31802) üzenetére


intuicio
aktív tag

Na pont ez volt a másik dolog, amit kicsit előtérbe helyeztem, hogy melyiknek van nagyobb jelentősége játékoknál.. egy 1440p, 25" vagy egy 144Hz mondjuk 24"
Sajnos egy GSync-es 144Hz 1440p lenne a legjobb, de akkor min. egy 970SLi kéne, de az megint +cash....

(#31806) #Morcosmedve válasza intuicio (#31805) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Egy db 980 Ti mar eleg WQHD 144Hz+ és G-Sync mellé.

Nekem a 25" WQHD necces előrelépés. Pici a kijelző, a skalazas meg nem igazan mukodik 100%-osan.
Meg kell nézni élőben.
Egyeni velemenyem az ideális arányokról:
FHD 23" 16:9
FHD 24" 16:10
WQHD 27" 16:9-16:10
4k 32" 16:9 - 28" 4k-nal meg kell nezni eloben, hasonloan a 25" WQHD-n, hogy megfelel-e az úgy...

En szerettem volna WQHD-t, de annyira nevetseges az ara, 4k 28"-t kozel van hozzá árban, igy meg fájna.
60Hz es IPS-ekrol beszeltem.

Egyebkent a G-Sync sokat segitene a simasagon! Ha lenne penzem, megvennem vagy az Acer vagy az Asus uj IPS(AHVA) 144-165Hz es szinkronizalos megoldasat, biztos allati jo.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#31807) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#31806) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Én is ezt a Dell-t néztem ki először, de most már szinte ki is esett a kalapból, nem sokkal drágábban van több olyan monitor, ami nagyobb is, meg többet is tud.

Pl én az Acer Predator XG270HU (27',wqhd,freesync,144hz) és az LG 27mu67 (4k, freesync) között őrlődöm :DDD

A dell 120k az acer 150 az lg meg 160....

(#31808) korion válasza Lauda (#31804) üzenetére


korion
senior tag

de van!bár én sose fizetném meg az "pár%-ot"..(bár itt pont jól jönne)

arra gondoltam,h 8x leveszi 2x-re akkor ami 1 év múlva jön ki játék azzal is tud 60fps környékén szlalomozni!:)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#31809) #Morcosmedve válasza GeneraL_XTX (#31807) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, pontosan erről beszélek... WQHD drága, de nem értem, hogy miért...

Fránya G-Sync és Freesync is kéne (van is elvileg már Acer-nek ilyenje) és akkor nem kéne jó darabig monitort venni... Már van jó input laggal rendelkező 4k panel, nem is kell '16-ot megvárni... én azért kivárok jövő nyárig, szeretnék 60Hz-et.

Méretek miatt necces az LG... Win10-nek se fényes a skálázása, nem értem mi olyan nehéz ezen... Bár 13,3 FHD van a laptopban, nem olyan rossz, de van azért homályosra nagyított ablak. Wide monitort néztem még 34" 4k-t, az lehet még király! :)

© asszongya'hogy

(#31810) #45823744 válasza #Morcosmedve (#31792) üzenetére


#45823744
törölt tag

Sziasztok
Beállítottam manuálisan hogy 2133 de ugyan úgy fagy illetve gta5el próbáltam ha low grafikán játszottam 1órát simán ment utána feltekertem az optimálisra újra fagyot 2perc után ötlet??

(#31811) GeneraL_XTX válasza #Morcosmedve (#31809) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Hát igen, a skálázás.....azért remélem már használható. Én már nem vennék olyan monitort ma, ami nem tudja valamelyik dinamikus frissítési megoldást használni, főleg nem 100k+ pénzért.

Az a baj wqhd + freesync/g-sync húzós még ma is egy kártyával, a 980Ti-n kívül nemigen van olyan,amivel wqhd-n az esetek többségében tartani lehet fixen a 40+ fps-t :(

Az LG-t azért néztem, mert ott asztal + gyengébb játékok simán natív 4k, a komolyabb AAA játékokat meg (pixelpontos megjelenítés miatt nem olyan vészes elvileg) nyomathatom 1080p+FreeSync kombóval a 390-esen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31812) intuicio válasza GeneraL_XTX (#31811) üzenetére


intuicio
aktív tag

Tehát most akkor ha jól értelmezem, akkor a kiszemelt Dell 25" WQHD nem igazán jó ötlet?
Inkább egy WQHD 27"?
Vagy 1080p? Már káosz van a fejembe :W

(#31813) #Morcosmedve válasza #45823744 (#31810) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szia,

Ha már lúd legyen kövér:

-------------------Minden stimmel fizikailag? CPU foglalatban a lábak nem hajlottak el, rendesen van betéve a proci, hűtő alatt fél borsónyi paszta van és felfekszik szépen, meg van húzva, de nincs a foglalatra erőltetve.
Minden kábel és csatlakozás stabil, nem szakadt, nem tört a kábel belül.

BIOS a legfrissebb és a Default settings van-e alkalmazva? Boot sorrendet állítsd be maximum.

Milyen oprendszer? Gyári ISO-ról/pendrive-ról van-e feltéve? A driverek felrakva és lefrissítve (minden szoftver eredeti, ugye)?

Ha ez megvan, HWInfo 64-ben milyen hőfokaid vannak az asztalon, illetve miket ír ki?

Ezek után, mindenféle tuning nélkül (XMP tuning, VGA szoftveres tuning, stb...), lehet próbálkozni újra/előről.

Igen, tudom ez sok idő, sajnos ez van, mindent meg kell nézni.--------------

De ugye elvileg megy low-on, más játékkal mi van? Milyen verziójú a driver? Mi a pontos fagyás jelenség? Megáll a kép? Újraindul? Kék képernyő?

Üdv,
Peti

© asszongya'hogy

(#31814) #Morcosmedve válasza intuicio (#31812) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

JÓ az a monitor, többet is üzemeltem be, meg az talán nem olyan drága, de neked kell eldönteni, hogy natív felbontásban, skálázás nélkül látod-e rendesen, illetve, ha skálázod, akkor mennyire használható, főleg az oprendszer miatt.

Én WQHD-ből, ha van keret, 27"-t javaslom.

GTX 970 medium-high-on játékfüggően és AA nélkül elég lehet (30FPS+-ra), de 980 Ti, ami már elfogadható (60FPS környéke). Esetleg 390(X) félúton.
DE nyugtass meg, hogy nem a Phenom II 720BE-vel akarod használni!? :U

(#31811) GeneraL_XTX: dilemma everywhere :DDD Asztal elég miniatűr lehet 27" 4k-n :U Skálázni kell, bele kell törődni. 30-32"-nál már nem kéne annyira és éles is lenne. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#31815) intuicio válasza #Morcosmedve (#31814) üzenetére


intuicio
aktív tag

Nem dehogy Phenom 720 :) Az már a múlt. Ott van lent a konfigom..

És ha egy jó 27" 1080p monitort néznék ki? Esetleg 144Hz? Mondjuk a legtöbb olyan monitor, az mind TN paneles :(

Félek kicsit ettől a WQHD 27"-tól.. hogy nem fogja bírni a kártya
őt tudnám elképzelni még: DELL U2715H

(#31816) GeneraL_XTX válasza intuicio (#31812) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ezt a pénztárcád dönti el :D Az a dell nagyon jó monitor, csak ár-értékben találni jobbat is. FullHD-t én nem vennék már 27-es méretben, meg a kártya is bír többet akkor miért ne legyen nagyobb? :K :K

A TN panelek ezekben már nem olyan rosszak, a betekintési szögön kívul más hátrányuk nincs, (kalibrálva simán hozzák az ips-ek pazar színhűségét ezek is) cserébe piszok gyorsak (144hz, 1ms g2g)

Van az Acernek ám nem is olyan drágán 27colos wqhd g-sync 144hz-es monitora is, azt nézd meg, árban kb annyi mint a 27-es Dell...

[ Szerkesztve ]

(#31817) intuicio válasza GeneraL_XTX (#31816) üzenetére


intuicio
aktív tag

és mit ajánlanál? :P

(#31818) blu79 válasza intuicio (#31817) üzenetére


blu79
addikt

Szerintem a Milyen monitort vegyek topicban lehet erről beszélgetni, mert itt megint sok lesz az off :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31819) intuicio válasza blu79 (#31818) üzenetére


intuicio
aktív tag

Szia! Szerintem meg a VGA határozza meg, milyen monitort tud meghajtani, ezért is vannak a mondatok szürkén. De ok :R

[ Szerkesztve ]

(#31820) #45823744 válasza #Morcosmedve (#31813) üzenetére


#45823744
törölt tag

Szia
Fizikailag nincs baj
Win 10 van használatba de win 7el is volt próbálva bios legfrissebb túl melegedés nincs a maximális hőfok ami volt az 55fok volt tuningolni nem szoktam WoW-ot próbáltam az is fagyot ac unity is fagyot vga drivert próbáltam az alap cdn kapott driverrel próbáltam letöltött 347.52 (azt mondták ez jó azoknál akik tapasztaltak hibát a driverekkel) és próbáltam a legfrissebb driverrel is egyből kék halál jön kb 3perc játék után különböző hiba üzenetekkel:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
PFN_List Corrupt
SYSTEM THREAD EXECPTION NOT HANDLED
MEMORY MANAGEMANT

biosban beállítottam hogy 2133 hz-et kezeljen ramoknál bár azt mondták ha több a ram akkor is automatikusan annyit fog kezelni révén hogy a lap nem tud többet de ez se segített egyszerűen nem tudok mit kezdeni 3napja szenvedek vele

(#31821) #Morcosmedve válasza #45823744 (#31820) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Több minden lehet...
Mennyi VCore-t kap a proci?

Lapozó fájl van adva? Csinálj a C-re egyénit 2048-8192-ig, restart után élő a beállítás.
Ha nem, akkor próbáld meg egy darab memória stick-el mindegyik slotban végigmenve...majd a másikkal.
Mindig default bios settings-el!

OFF lesz itt a téma, ezért, amíg a CPU-RAM nincs kizárva addig a választ is a Skylake topikba tedd ON-ba, linkelve az előzményeket. Köszi! :R

© asszongya'hogy

(#31822) Reggie0 válasza Teaway (#31791) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kotelezo, azert vannak a szabvanyok. Nem is lehet elvarni, hogy minden letezo memoriat leteszteljenek egy alaplapban.

(#31823) KisApám


KisApám
addikt

Linkeket tudnátok adni videokártya tesztprogikhoz?
(Az MSI GTX970 GAMING 4G-t tesztelném.)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#31824) imi123 válasza KisApám (#31823) üzenetére


imi123
őstag

[link]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#31825) sheep válasza korion (#31798) üzenetére


sheep
addikt

De a Frostbite az AMD-re van optimalizálva, legalábbis úgy tudom (mantle alatt jobb).

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#31826) Teaway válasza Reggie0 (#31822) üzenetére


Teaway
veterán

Igazat beszélsz, én sem gondolnám, hogy kötelező lenne, de talán előrébb lennénk, ha listás lenne a RAM. Puszta érdeklődés lett volna részemről a nem listás választás oka.

Nincs itthon csokid??

(#31827) Reggie0 válasza Teaway (#31826) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat elorebb lehet lenni. Ki kell kapni a GPU-t es nyomni benchmarkokat a gepre. Ha ugy birja, akkor tuti nem mem problema.

(#31828) korion válasza sheep (#31825) üzenetére


korion
senior tag

igen én is tudom,h a BF4 jobban megy!(bár,h 110-150 fps,vagy 90-110 az mindegy)ugyanolyan béna vagyok :D

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#31829) cyberkind


cyberkind
félisten

Az Afterburnerben a power limitet és a hőmérsékletet ajánlott felhúzni?

Paranormal Cocktivity

(#31830) cyberkind válasza cyberkind (#31829) üzenetére


cyberkind
félisten

Belőttem boosttal együtt egy 1588/8002-es órajelet, 120%-as powerlimittel, és 91 fokos hőmérséklettel, lenne érdemi értelme ha még feszt is adnék a kártyának, vagy nézzem meg alapon mennyi a max, és hagyjam úgy?

Egyébként Asus Black. :)

Paranormal Cocktivity

(#31831) blu79 válasza cyberkind (#31830) üzenetére


blu79
addikt

Szia, szerintem nézd meg alapon mennyit megy, és játékok alatt mekkora a hőmérséklet

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31832) cyberkind válasza blu79 (#31831) üzenetére


cyberkind
félisten

Gta-ban stabilizáltam 1577/8002-n, és 67 fokos maximum, lenne értelme feszültséget emelni, sokat nyernék én azzal?

Paranormal Cocktivity

(#31833) blu79 válasza cyberkind (#31832) üzenetére


blu79
addikt

Hát lehet hog hozna még, de ha lenne egy ilyen kártyám ami ennyit megy alapon, biztos nem adnék neki + feszt, mert ez így bőven jó, nem sok usernek megy ennyit a kártyája fesz emelés nélkül, jót fogtál ki és még a hőmérséklet is nagyon jó. De ha szeretnéd hogy 1600 ig boostoljon akkor adhatsz feszt és hőemelkedésre is számìtanod kell. Szerintem 24/7 maradhat így , tesztekre meg mehet + fesz. Jó karit fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31834) cyberkind válasza blu79 (#31833) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem fogom én ezt erőltetni, nagyon jó eredmény ez, főleg hogy az eddig kártyáim mind magasan antituningosak voltak, köszi! :R

Paranormal Cocktivity

(#31835) GeneraL_XTX válasza cyberkind (#31832) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Erősen kétlem, hogy ezek stabil értékek lesznek, küldj rá egy Witcher3-at, ha ott se dobja el magát akkor mondhatni, hogy stabil ;)

(#31836) cyberkind válasza GeneraL_XTX (#31835) üzenetére


cyberkind
félisten

Nincs meg a Witcher 3, nem is tervezem megvenni, az egész széria nem tetszik. :D
De ha ráküldök egy Valley-t, az oké lesz?

Paranormal Cocktivity

(#31837) bombibmw válasza cyberkind (#31836) üzenetére


bombibmw
veterán

Jó lesz. :D
Bár, ami ott stabil, az játékban általában nem, úgyhogy esélyes egy 1600+ eredmény.
Jó a Gta V, vagy az FC4 is stabilitást tesztelni., esetleg Metro Redux.
Nálam ez is durván megmondja a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

(#31838) cyberkind válasza bombibmw (#31837) üzenetére


cyberkind
félisten

Gta 5 megvolt, abban letoltam egy küldit minden gond nélkül, de akkor majd a Valley, persze nem így hajnalban. :D

Paranormal Cocktivity

(#31839) GeneraL_XTX válasza cyberkind (#31836) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Nem, valley-al nem nézunk stabilitást, mert arra alkalmatlan. Inkább már akkor a Heavent!! :DDD

(#31840) blu79 válasza cyberkind (#31838) üzenetére


blu79
addikt

- valley nem jó stabilitás tesztnek, de azért futtass egyet kíváncsi vagyok milyen eredmény születik, stabilitásnak inkább Firestrike, de a legjobb a játék, GTA v az jo de nekem pl a project cars vallt be

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31841) ingalls válasza cyberkind (#31836) üzenetére


ingalls
senior tag

Ami legjobban ideillik, az ittakary nagyúr egy régebbi hozzászólása.
Azt ajánlom, hogy úgy teszteld ki a stabilitást, hogy a fent felsorolt játékokkal játssz legalább 2 órát vágyott tuninggal. Azért mondom ezt, mert előfordult már, hogy csak órák után szállt el nálam a driver (Witcher).
Amelyik órajel Valley alatt szemetelni kezd, azt vedd le legalább 50-nel, és onnan próbáld a játékot.

Egyébként gratulálok a kártyához, jönnek föl a Black-ek a fórumon. Nekem is az van, fesz buzerálás nélkül simán megy 1560-at hiba nélkül játékban, igaz közel sem olyan jó hőmérsékleten, mint nálad. 3 Black volt eddig nálam, ebből 2 jól ment nagyon.

Ne felejtsd a kártyád paramétereit itt mellékelni!

[ Szerkesztve ]

(#31842) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Használ valaki Gigabyte 970 (wf3/G1)-et vízhűtéssel? Érdekelne, hogy a hűtés cseréje garivesztéssel jár-e?

Köszi a segítséget előre is! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#31843) blu79 válasza Madn!ght (#31842) üzenetére


blu79
addikt

- szia , ha a csavaron van matrica akkor garivesztéssel jár mindenképp, Asus és Msi nél van, Evga , Zotac szerintem nincs

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31844) #Morcosmedve válasza Madn!ght (#31842) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hivatalosan nem engedélyezett, viszont matrica nincs rajta! Ettől függetlenül kiderülhet, ha nagyon nekiállnak nézegetni, tehát a 50-50% az esély, tehát csak saját felelősségre.

Zotac-nál és eVga-nál engedélyezett a csere, de érdemes az előbbinél erről informálódni, adott típusra.

Egyéni véleményem, hogy 970-980-ra nem éri meg a víz, csak, ha hobbi vagy pár ezres.

© asszongya'hogy

(#31845) castiels


castiels
addikt

Milyen különbség van a kettő közt?

MSI GTX 970 GAMING 4G

MSI GTX 970 GAMING 4G

Azon kívűl hogy az egyiken piros a másikon fehér a sárkány.. :P

[ Szerkesztve ]

(#31846) bombibmw válasza castiels (#31845) üzenetére


bombibmw
veterán

Az ár. :)

(#31847) castiels válasza bombibmw (#31846) üzenetére


castiels
addikt

persze, csak érdekes hogy tényleg miért van kettő belőle, az iponon is kettő van, és teljesen más árazásban.

[ Szerkesztve ]

(#31848) blu79 válasza castiels (#31845) üzenetére


blu79
addikt

- szia, a verzió a különbség, már volt itt róla szó pár oldallal visszáb, a fehér a régebbi verzió a piros az újabb ha jól rémlik, és a hűtéssel kapcsolatos ha jól emlékszem

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#31849) castiels válasza blu79 (#31848) üzenetére


castiels
addikt

köszi

(#31850) Madn!ght válasza #Morcosmedve (#31844) üzenetére


Madn!ght
addikt

Köszi a segítséget! :R

Egyelőre nagyon vacillálok a VGA vizezésével, mert erre a típusra jelenleg 37k a blokk. Azt a felárat meg nem éri meg számomra, főleg, ha megfelelő teljesítményű (és nem túl zajos) a léghűtése is.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.