Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) Henker2 válasza qad (#17700) üzenetére


Henker2
addikt

Mivel állítod a TDP-t?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#17702) gbors válasza proci985 (#17686) üzenetére


gbors
nagyúr

ja értem, ez mondjuk lehet. küldje meg egy Unigine Heavennel :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#17703) TTomax válasza Abu85 (#17684) üzenetére


TTomax
nagyúr

Dehogy elképzelhető,ne költsünk már urban legendet!A 290X/mantlenél gyorsabb a 980Dxel BF4ben... nem egy 7970 akármit is mond a "repi"....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17704) daveoff válasza TTomax (#17703) üzenetére


daveoff
veterán

Maradj már, itt már +58% a teljesítmény Manle-el.... ;]
Kár hogy én ezzel nem találkoztam soha! :U

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17705) TTomax válasza daveoff (#17704) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ehhez nagyon keményen downclockolni kellett azt a szerencsétlen 3970x-et... :o avg 120fps...hogyne... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17706) Habugi válasza TTomax (#17705) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem még az sem lett volna elég ehhez a diffihez, ha engem kérdezel ilyesmihez APU kell/kéne.. :K

Ez az eredmény akkora kamu mint ide Bütyköskökörcsin.. :U

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17707) daveoff válasza Habugi (#17706) üzenetére


daveoff
veterán

Ez utána kép után hitelét veszti az egész prezentáció, mert ez tényleg baromi nagy kamu!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17708) Habugi válasza daveoff (#17707) üzenetére


Habugi
addikt

A Hardlineról már olvastam olyat, hogy lényegesen rondább és lényegesen gépigényesebb mint a BF4.

Fogalmam sincs mi a forrása ennek a képnek, de a filenévből "rendering-battlefield-4-with-mantle-3" arra következtetek, ez bizony nem a Hardline.., namost azt nekem ne mondja senki, hogy egy 6/12es HEDT-vel 1080p-ben ilyen procilimit és/vagy API limit van, ez azért már az én gyomromat is megfekszi.. :B

Nekem tetszik a Mantle, bőven többet "észrevettem belőle" mint itt a fórumon sokan, ami akár az FX számlájára is írható, de ez a 2.2X-es minFPS növekedés ami itt látható.., hát ezt hagyjuk. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17709) Scholes9 válasza Habugi (#17708) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ahogy halad előre a BF sorozat minden résszel egyre gyengébb lesz...magánvélemény!

Az a Mantle kép meg biztos h kamu szerintem is.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17710) daveoff válasza Habugi (#17708) üzenetére


daveoff
veterán

Ez nem Hardline, nem is mondta senki, ez BF4. Johan Andersson Mantle-ról tartott előadásából való a dia, közel egy éves. [link]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17711) Gyula84 válasza regener (#17691) üzenetére


Gyula84
veterán

nekem gtx980 al nincs 150fps-em :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17712) perecKING


perecKING
senior tag

Csináltam "unalmamban" egy kis amatőr gtx 980 cicergés tesztet. Hamarosan jön a link a videóhoz.

"Sanjos" a seasonic fanless is belecicereg. De azért igyekeztem egy néma konfigot összehozni.
Egy Note 3 al rögzítettem és a zajokat nagyon erősíti!

Minden ablak zárva, de a madaraktól kezdve az emeleten játszó gyerekekig minden hallatszik :))

:R

[ Szerkesztve ]

(#17713) HSM válasza Habugi (#17706) üzenetére


HSM
félisten

A Dx11-es számok nálam is így alakultak a 290-el dx11-ben húzott i5-el, nem bírt többet a 4690k, hiába húztam 4,4ghz-re. A Mantle mondjuk kicsit kevesebb volt, inkább 70-90, szóval nem tartom kizártnak, hogy 290x-el stimmeljenek a számok.... ;)

(#17714) Mate válasza perecKING (#17712) üzenetére


Mate
nagyúr

Hány fajta gtx 980-at teszteltél?

[ Szerkesztve ]

(#17715) TTomax válasza HSM (#17713) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert nálad az I5öt így ment akkor a dia igaz... No comment,neked való PR dia... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17716) Habugi válasza daveoff (#17710) üzenetére


Habugi
addikt

Félreérthetően írtam valóban, az esetleges többlet terhelés okán gondoltam/feltételeztem, hogy ez Hardlineos mérés, semmi több csak egy eszmefuttatás volt. A linked pedig egyértelművé tette, hogy nem az, szóval.. :R

(#17713) HSM:

Hát az nagyon kemény lenne, ha ennyi az annyi. :Y
Elvileg a HEDT-k egy szálon minimálisan gyengébbek, vagy legalábbis single VGA "kihajtásra" jobbak a húzott i5/i7-ek. Ámbár ez lehet nettó hülyeség, nincs gyakorlati tapasztalatom, plusz a BF4 híresen jól kezel több szálat, szóval nem hiszem hogy ez bele számított volna az eredménybe.. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17717) daveoff válasza HSM (#17713) üzenetére


daveoff
veterán

Nálad egy 900MHz-es sima 290 volt, a dián pedig "elvileg" egy 1000MHz-es 290X van, úgyhogy már itt bukik, hogy azonos eredményed legyen a képen láthatóakkal....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17718) Mate


Mate
nagyúr

Megkérnék mindenkit, hogy maradjon a topic témájánál!

Előző kb. 150 hsz-ből vagy 120 off volt.
Van AMD vs. nvidia illetve NVIDIA találgatós topik (Maxwell). Ha lehet minden témát a neki fenntartott topicban tárgyaljatok ki.

Köszönöm!

(#17719) perecKING válasza Mate (#17714) üzenetére


perecKING
senior tag

Sajnálom ha félre érthető volt! Nekem csak 1db van.... Akkor...

Palit gtx 980 cicergés bemutató.

De ha gond akkor hagyom a fenébe és nem szemetelem a topikot! Csak gondoltam aki ilyet venne annak érdekes lehet vagy mondjuk akinek a 970 hangos.

(#17720) Abu85 válasza TTomax (#17703) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tegyük hozzá, hogy a "repi" név a Frostbite Team vezető programozóját, a Frostbite motor atyját, és az EA/DICE technikai részlegének vezető fejlesztőjét jelenti. Nincs olyan ember a világon, aki nála jobban ismeri, hogy a Battlefield 4 milyen korlátokban szenved DX11 alatt. Szóval amit ő mond azzal nehéz vitába szállni, mert ő tervezte a rendszert, ismeri minden porcikáját és tudja, hogy hol szalad limitációkba. Ezeket be is tudja mutatni.

Másrészt az előadása nem marketinganyag, mivel a GDC-n volt előadva, számos iparági programozónak. Ők nem marketingért váltanak jegyet egy ilyen rendezvényre, hanem a tények ismeretéért, és a limitációk lehetséges megkerüléséért.
Szóval a linkelt diasornak nem az a célja, hogy a DX11-ben vakon bízó felhasználókat meggyőzze, hanem, hogy megmutassa más fejlesztőknek, hogy a DX11 temérdek limitációján hogyan tudnak felülkerekedni. Ezért mutatja be, hogy mit csinál másképp. Ezt nem kötelező követnie más programozónak, de szerinte így lehet a legtöbbet kihozni a PC-kből. Mivel más jóval kevesebb tapasztalattal rendelkezik ezen a terepen, mint ő, így teljesen normális, hogy hisznek neki, hiszen sokat kutatta ezt az irányt. Aztán ha másnak is lesz majd benne két év kutatása, akkor majd alkothat véleményt.

(#17708) Habugi: Dehogy rondább a Hardline. Szebb, mint a BF4, csak nem a 32 bites állománnyal kell majd futtatni. Hatékonyabb is a motor, mint a BF4 alatt dolgozó rendszer, bár nyilván ennek a sebességnek egy részét el fogja vinni a jobb grafika.
Az persze tény, hogy a 32 bites Hardline rosszabb minőségű, mint a 64 bites BF4. Csak ki fogja 32 biten futtatni?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17721) akoska07 válasza daveoff (#17697) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mi a baj az árával ?
Presztizs kártya,SLI-t kell venni belőle.
980 tulajoknak tökéletes következő lépés.

#17719 perecKING :
980 topicba nem fér be egy 980 cicergés teszt ? :Y

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#17722) Mate válasza perecKING (#17719) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, hogy palitot teszteled le. Szerintem nyugodtan jöhet egy videó róla, hogy milyen a hangja terhelés alatt illetve idle. Ártani nem árt :)

(#17723) Scholes9 válasza perecKING (#17719) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Hogyne férne el itt 😄

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17724) perecKING válasza akoska07 (#17721) üzenetére


perecKING
senior tag

nem is igazán teszt csak eladom a lapom és a fotózás miatt bontottam. De gondoltam akkor nem árthat egy videó ami a vásárláson gondolkodóknak segíthet. Pl én is remegtem, hogy milyen lesz a hangja. Annyi hogy ezt nem xy töltötte fel a youtube-ra hanem én.

(#17725) TTomax válasza Abu85 (#17720) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahhh,a 980hoz tudtak rendes drivert írni dxre...ennyi...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17726) daveoff válasza Abu85 (#17720) üzenetére


daveoff
veterán

Már ne is haragudj de az ide beszúrt dia, ami ebből az előadásból van, az vagy erősen manipulált eredmény, vagy kamu. Most akkor ezek után én mit higgyek el abból az előadásból.

A Hardline beta az 32-bites volt? Csak azért mert a Hardline grafikájának köze nincs a BF4-hez.....

(#17725) TTomax: Ennyi....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17727) kovsol válasza qad (#17700) üzenetére


kovsol
titán

Én ha állítom a TDP limitet 100-112% között akkor se boostol tovább, mint alapon. Mondjuk a G1-nek gyárilag magasra van állítva a limit. GPU-Z szerint 80% TDP kihasználtság van. Nem tudom mennyire ad reális képet ez a mérés.

(#17726) daveoff az a baj, hogy így kiragadva egy diát nem érdemes elemezni szerintem. LEhet tényleg azt mutatták be ha az i7 1600Mhz en fut mennyit javít rajta. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17728) akoska07 válasza perecKING (#17724) üzenetére


akoska07
nagyúr

Természetesen nem kell magadra venned amit mate írt,ugyanis abszolút nem vonatkozhat rád.
Egy 980-al történt bármilyen tesztnek abszolút helye van a topicban,szóval nem kell aggódnod.
Ha mégis,akkor nagyon nagy baj van a topic-al.

Szóval jöhet az a teszt. :K
Egyébként eléggé aktuális,mert sokan érdeklődnek a Palit 980 után.
Az csak extra,ha itteni tulajtól jön a teszt,saját teszt amit feltölt yt-ra.
Azt többe nézem,mint a nagy tesztelőktől review-t.

Amúgy meg grat a kártyádhoz!
Bezzeg ezzel nem dicsekedtél Viber-en. :P

Ja... és ezt nem kell off-ba raknod, ;) csak azt a részét ami nem érinti a 980-at.Egy hsz lehet szakmai,és benne off.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#17729) perecKING


perecKING
senior tag

palit gtx 980 hang

telefonos felvétel nincs vágva vagy hasonlók :))

Csak a 3dmark-ot engedtem rá

Este csinálok egy másikat pár játékkal úgy, hogy beteszem az előbb látott konfigot a hangszigetelt házba es beteszem emllé a telefont is

[ Szerkesztve ]

(#17730) Abu85 válasza daveoff (#17726) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Honnan veszed, hogy kamu, vagy manipulált? Ha meghallgattad az előadást, akkor Repi világosan elmondta, hogy ez a jelenet a legnagyobb probléma DX11 alatt, mert nem viseli el az API azt a terhelést, amivel a jelenet jár. Itt nem egy hardverről vagy konfigurációról van szó, hanem arról, hogy az API szintjén egy olyan limitbe ütközik a rendszer, amin nem tudtak javítani a fejlesztők. Ez van. Ezekről a limitekről beszél mindenki, amióta a DX12-t bemutatta a Microsoft az elmúlt évben. Nem hardveres, hanem abszolút egy szoftveres problémáról van szó, amit nem lehet megvuduzni, vagy csodát tenni. Létezik és el kell fogadni. A linket előadás arról szólt, hogy amely fejlesztők ugyanezekbe a limitekbe ütköznek (és beleütköznek, mert tele volt a terem az ipar programozóival), azok számára legyen felvázolva egy lehetőség, hogy hogyan lehet ezeket a problémákat megoldani. A gyorsulás oka közel 40 oldalon van kifejtve, olvasd át azt is.

De ha nem hiszed az sem baj, mert az előadás nem marketingcélból készült. Nem fontos meggyőzni a felhasználót arról, hogy a DX11 rossz. A lényeg, hogy a fejlesztők, akik beültek lássák a lehetőségeket.

A második béta 32 bites volt. Tudni akarta az EA, hogy az új 32 bites kód stabil-e. A 64 bites kódot eleget tesztelték. Nyilván az ellenőrzés egyik legegyszerűbb módja, ha a béta résztvevőit 32 bitre kényszerítik. Mivel ez nem a szórakozásról szólt, így elfogadhatók az ilyen döntések. Végtére is a végső program minőségét befolyásolhatják pozitív irányban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17731) perecKING válasza akoska07 (#17728) üzenetére


perecKING
senior tag

új még nem volt alkalmam dicsekedni :DDD

(#17732) daveoff válasza Abu85 (#17730) üzenetére


daveoff
veterán

És az a jelenet mettől meddig tart, ezt nem tudod véletlenül? Szerintem a CAMPAIGN - SOUTH CHINA SEA Missionból van. Mivel AVG FPS-eket ír gondolom egy hosszabb jelentről van szó, az egész Missionról van szó, vagy csak egy részletről? Kíváncsiságból megnézném, hogy most milyen DX11-el....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17733) Abu85 válasza daveoff (#17732) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GPUPerfStudio alapján a kritikus rész azután jön, miután szétesett a hajó. Amikor kettévált és kiugrassz arra a nagy nyílt területre. Egészen addig tart, amíg a vízbe nem ugrassz balhézni. Tisztán mérhető, hogy a GPU-k belső kihasználása ezen a kis részen a BF4 ~60%-os átlaga alá esik ... 40-50% közé. Máshol ez nem jellemző. Egyébként ez tényleg egy komplex jelenet, szóval érthető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17734) Gyula84


Gyula84
veterán

aki tol bf4 et annak is beesik 980al az fps pl mikor AP aktiválom és lövik közelről?

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17735) katt777 válasza qad (#17631) üzenetére


katt777
félisten

Teljes színprofil, nV vezérlőpultban megtalálod. Neten azt írták, a friss sem aktiválja automatikusan, pedig de, nálam aut. azt kapcsolta be. AMD-nél viszont nem, az YUV-ozik.

Zorel: Eddig kb. 2 évente tudtam 50.000Ft körül egy 30-50%-kal gyorsabb VGA-t venni az előzőnél. Ma az 50k-s kártyák mind lassabbak a 7870XT-mnél, szignifikáns sebességnövekedést csak a 970-nel kaptam. Dupla áron ()az 50-hez képest, mert az XT tudású karik 60-65 körül vannak). Ahogy a processzoroknál sincs jelentős teljesítménynövekedés, 1 évtizede töketlenkednek 3-4GHz-en. 4670K-val ott vagyok mint 2500K-val anno.

HSM: Köszi, de volt elég AMD kártyám. :DDD Amikor anno az nV volt hiányos, habozás nélkül AMD-t vettem, de az még 8800GT időszakban volt, azóta egyikkel sem láttam csalást, AMD-nél annál inkább (hát még ha az ember kitesztel egyes felbontásokat és beállításokat...). No de ne menjünk át zöld vs. rondább zöldbe... :DDD :R

sixpak: Nagyon OFF Cat. topicban és 78701-ben is írtam részletesen többször.

Vistaboy: Sosem értettem, minek ilyen szarokat felrakni. Be lehjet állítani a játékot, felül lehet vezérelni alkalomadtán driverből, az összes egyéb basztatás csak hibaforrás (+1 kémprogram a gépen :DDD ).

proci985: Intel i5 Iris 6100-zal. 4k-ra van kitalálva. ;)

Abu85: Kevés szarabb van, mint BF4 Mantle-lel. :P Bughegyek, éppen az említett pályán, még ki is dobott. DX11-ben vígan szaladt, gond nélkül.

daveoff: Mantle épelméjű konfigban mindenütt lassabb, mint a DX. Persze, ha egy tré AMD procit teszel egy gyors VGA alá, rögtön látszik a teljesítménynövekedés, amiből szerintem világosan következik, mekkora csalásról van szó, hiszen ha valóban növelné a grafikus teljesítményt, egy erős (Intel) procin még jobban nőnie kellene, nem csökkennie.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#17736) HSM válasza TTomax (#17715) üzenetére


HSM
félisten

Értő olvasás, mond ez neked valamit? :U
És hagyjuk a személyeskedést. :N

(#17716) Habugi: Pedig ennyi volt az annyi. Nem véletlen toltam csak High-on DX11-ben, míg nem lett jó a Mantle. (Ugye, az i5+win7 "bug", hogy be-beszaggatott durván.)

(#17717) daveoff: Értő olvasást javaslom neked is. CPU-limitnél édesmindegy, milyen Mhz-en megy a 290. Azt pedig írtam is, hogy sanszosan ezért volt némileg kevesebb FPS-em Mantle alatt, mert 1000Mhz-es 290X helyett 900-as 290-em volt "csak".

(#17718) mate3553: Nehéz úgy, ha egyből belém van kötve, el sincs olvasva, amit írok...

(#17730) Abu85: Gondolom, csak kiragadta a képeket. :U

(#17735) katt777: A "bughegyek" erős túlzás a BF4 Mantle-re, semmi gondot nem okozott, miután a win7-es laggolós nyűgjét javították, teljesen stabil volt.

(#17737) rapidsquirel válasza HSM (#17736) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Tűzzel-vassal üldöznek itt mindent ami AMD(tisztelet a kivételnek), és ha nem úgy gondolod mint ők, inkább hagyd. ;)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#17738) TTomax válasza HSM (#17736) üzenetére


TTomax
nagyúr

Értön olvasva is hülyeségeket írsz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17739) daveoff válasza Abu85 (#17733) üzenetére


daveoff
veterán

Megnéztem most ezt a jelenetet kíváncsiságból NV@DX11.el, valóban ott visszaesik a teljesítmény egy kicsit, néha beesik 100fps alá is..... ;]
GPU végig 100%-on teker, CPU kihasználtság is nagyjából stagnál, CPU limithez köze nincs egy pillanatra sem. Az átlag FPS 100 fölött van itt is, és a pálya többi részén, nálam pl nem ez a jelenet befolyásolja a min FPS-t sem, FPS alapján semmivel nem komplexebb ez a jelenet, mint bármely másik a mission során.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17740) Szinyák válasza perecKING (#17712) üzenetére


Szinyák
őstag

az milyen passzív proci hűtő ? Le bírja hűteni gondolom nem alap órajelen megy ?

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#17741) Abu85 válasza daveoff (#17739) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Senki sem mondta, hogy CPU-limit van ott. A problémát úgy hívják, hogy API-limit, vagy szoftveres limit.
A GPU közel sem teker 100%-on. Az Afterburner és hasonló programok kihasználtságjelzője totál bullshit. Ha tudni akarod a valós belső kihasználást, akkor GPUPerfStudiót használj.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17742) HSM válasza rapidsquirel (#17737) üzenetére


HSM
félisten

Szerencsére van egy vékony réteg, akinek van még füle hallani. :R

(#17738) TTomax: Oké, akkor biztos én nem vagyok elég fejlett lény, hogy megállapítsam, hány FPS volt nálam, és hogy egyszálú CPU-limit volt, vélhetőleg az API miatt, amikor jó kis FPS-el ment.
Maradjunk ennyiben.

(#17739) daveoff: Az egyébként megvan, hogy közben eltelt több, mint egy év? :U Fejlődött a játék is, nyilván a motor is, driverek is. Lassan a DX/Mantle tapasztalataim is félévesek...

(#17743) daveoff válasza Abu85 (#17741) üzenetére


daveoff
veterán

Ok, megnézem. Egyébként biztos van benne valami, mert én többet várnék a 980-tól, de annyival biztos nem rosszabb a DX11, mint ami a dián van....
Ez a program gondolom csak AMD-vel megy, vagy nem?

(#17742) HSM: Oké, és akkor az megvan, hogyha most jó a játék, akkor rohadtul nem a DX11-el van a baj.....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17744) HSM válasza daveoff (#17743) üzenetére


HSM
félisten

"Oké, és akkor az megvan, hogyha most jó a játék, akkor rohadtul nem a DX11-el van a baj...."

Az ugye megvan, hogy "optimalizálás" címen bármikor kicserélhetik az "Ultra" beállítást "High"-ra is? Tán még észre se vennéd. Vagy mint a Dying Light, szarul fut max látótávolságon, a user meg hőbörög, amikor ő nem volt képes megérteni, hogy nem viccből 50% az ajánlott maximum? [link] Oké, harmadoljuk el a 100%-ot, jó lesz nekik....

(#17745) daveoff válasza HSM (#17744) üzenetére


daveoff
veterán

Köszi, de az ilyen alaptalan baromságok nem érdekelnek. Én mindig megpróbálom bizonyítani az állításaimat, Te meg elvakultan jössz a szedett-vedett elméleteiddel. Bocs de erre nem vagyok kíváncsi....:R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17746) qad válasza Henker2 (#17701) üzenetére


qad
senior tag

Pillanatnyilag az EVGA precision x nevű progival(steamről ingyen szedheted a legújabb verziót), de jó az MSI afterburner, az asus gpu tweek és a gigabyte oc guru nevű program is.

(#17727) kovsol

Igen a G1-nek olyan 300W a fogyasztása kb. ha maximumra ki van hajtva. Kb reális a kép,1500-ra tuningolt vga-m módosított biossal fogyaszt olyan 200-220W-ot(ez nálad a 300W-os fogyidnak a 80% kb), ha olyan játékkal játszok aminél le tudom terhelni.Nem mindenkinek boostol felfele a gpu, de ez nem jelenti azt hogy a tiéd gyengébb lenne. Tuningolva az átlagnak megy 1450-1550 között a gpu alapfeszen, attól függetlenül hogy mennyire boostolt előtte magától a kártya.

(#17735) katt777

Köszi. Utánaolvasok.

(#17747) perecKING válasza Szinyák (#17740) üzenetére


perecKING
senior tag

Scythe mugen max. Egy noctua 14 fex szokorr rajta lenni de azt most nem raktam fel hogy ne legyen +zaj.
Egyebkent egy 4570 van a lapban aminek nem kell nagy hutes.

(#17748) HSM válasza daveoff (#17745) üzenetére


HSM
félisten

Ebben mégis mi a szedett-vetett elmélet, hogy egy játék, főleg egy ilyen multira kihegyezett változhat a patch-ek alkalmával? :W Akár néhány havonta is, nemhogy évek távlatában.

Amennyi fogalmad van (*nincs) a játékprogramok működéséről, én finomabban osztanám a kritikákat.

[ Szerkesztve ]

(#17749) TTomax válasza HSM (#17748) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha API limit van akkor mindkét gyártó kártyáján gyengén megy DX alatt... itt nem ez volt,csak te ezt nem tudhatod,mert le voltál ragadva 900on alulfeszelve)

Amúgy lehet neki fogalma nincs de tapasztalata igen,több száz órás... és nem a marketing rizsa)

(#17750) HSM
Ott,hogy radeon volt a gépedben,ezt próbáljuk már régóta megértetni veled,csak nem akarod elfogadni.Látszólag nem igazán optimalizáltak driverböl semmit,minek is ott a mantle. Nvnek nincs,és elég jól meg is oldják ezt a kérdést látszólag,persze lehet hümmogni,hogy egy api limitet hogy lehet driverböl eltüntetni,mert elvileg sehogy de azért ez mégiscsak sikerül valamit jól megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#17750) HSM válasza TTomax (#17749) üzenetére


HSM
félisten

Próbáltam 1100/1400-on is úgy egyébként, semmit nem változott a minimum FPS-em. :N A proci sem mutatott 100%-ot, pedig csak 4 magom volt, ebből gondolom, hogy valami szoftveres limit lehetett.
Hogy hol, azt passzolom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.