Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:29:23

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 970 / 980 (GM204)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Mate válasza eldarin (#10849) üzenetére


Mate
nagyúr

Telefonról adj le rendelést és személyes átvételt kérj. Akkor elhozhatod elvileg szinte azonnal. A lényeg, hogy online indított vásárlás legyen.

[ Szerkesztve ]

(#10852) ingalls válasza prokxy (#10850) üzenetére


ingalls
senior tag

Aquáról annyit, hogy 2 Strix-et is vettem át a boltban, mindkettő extrém cicergős, bontott darab volt (persze látni nem lehetett rajta)! Kerülni érdemes.

(#10853) eldarin válasza prokxy (#10850) üzenetére


eldarin
tag

Giga G1 970-et vennék, csak kérdés ha megint egy nagyon hangos kártyát fogok ki (ha 200-300 fps felett hangja van az nem zavar csak ne 60-nál zúgjon mint a barom), akkor eltudok-e állni a vételtől, ha személyesen veszem át.

(#10854) ingalls válasza eldarin (#10853) üzenetére


ingalls
senior tag

El tudsz állni. Én is ezt csináltam. Csak mikor cicergett, visszavittem, becserélték egy másikra. Na akkor annyi volt az elállási jognak, s szerencsére a csere kártya még hangosabban dalol...

[ Szerkesztve ]

(#10855) Kasya válasza eldarin (#10853) üzenetére


Kasya
nagyúr

Úgy tudom, ha egy terméket kibontasz, vagy használsz már nem állhatsz el a vételtől. Csak csere és garancia marad...javítsatok ki.
Valahol mintha lenne erre egy kulon topik Ph-n.

(#10856) nagy.matyika: Ők tisztán feltűntették hogy mit adnak. Ha te többet vársz, az már nem az ő hibájuk :(

[ Szerkesztve ]

(#10856) nagy.matyika válasza Kasya (#10847) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Szándékosan nem fogom publikálni, mit írtak, de az is sánta :C Mindegy, nem vagyok ennyire rászorulva a kuponra, hogy értelmetlenül vitába bocsátkozzak velük, de az általuk felvázolt helyzet, nagyon is úgy néz ki, hogy megkapják a kupont, csak önkényesen nem biztosítják ezt a vásárló részére. Azzal pedig, hogy a weboldalon nincs róla említés teljesen kivédhető a dolog.

Félre értés ne essék, nem azt keresem, ami nincs oda írva, csak érdeklődtem felőle. Egyéb iránt így utólag megbántam, hogy tőlük rendeltem a kártyát, ez van legközelebb majd okosabb leszek :U

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#10857) SSJPeter válasza prokxy (#10850) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem, dehogy, jó az MSI nagyon, nekem is az van. A "jót" úgy értettem, remélem csendeset fogsz ki, de ez abszolút nem a márkától függ, ez szerencse kérdése, vehetsz bármilyen márkát, CW-re kb. ugyan annyi esély van, de az MSI kártyája jól van összerakva, szerintem top 3-as gyártó.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10858) prokxy válasza ingalls (#10852) üzenetére


prokxy
veterán

Értem, h cicergős, de hogy kell ezt elképzelni?
Néztem YT-on MSI GTX 970 Gaming 4G coil whine videókat, egyik sem volt olyan, h most zavarna pl. filmezés/letöltés/játék közben. Közelről persze lehet, de most gépházban azért nem olyan vészes.
Naiv vagyok, bocs, még AMD-m van! :D

Linkeljetek pls, ami már zavaró, mert nem találtam MSI-ben olyat. :U
Akinek ilyen van, tapasztalat? Nem hinném, h most azért mert Aqua, akkor az cicergős lesz. (egyik kommentre reagálva) :R

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#10859) Lauda válasza Kasya (#10855) üzenetére


Lauda
félisten

(#10860) eldarin


eldarin
tag

Épp most beszéltem Aqua-val telefonon megkérdeztem őket az elállási jogról, azt mondták, hogy amennyiben neten adom le a rendelést, van jogom elállni 14 napig a terméktől, ha használom ha nem. 14 napon belül pedig vissza utalják a pénzt ők is. Viszont ha azt ott vásárolt kártya is nagyon cicergős lesz (ha kicsit cicereg akkor megtartom), akkor vissza viszem elállok a vételtől nem pedig kérem, hogy cseréljék és addig veszek egy másikat, mert akkor nem mondhatják hogy ettől már nem állhatok el, mert hogy ez már cserélt darab.

(#10861) csibuka85 válasza prokxy (#10829) üzenetére


csibuka85
senior tag

Szia Prokxy SLI lesz ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#10862) SSJPeter válasza prokxy (#10858) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát ha ez segít, kb. így kell elképzelni, azért hallható a különbség a gyártók között, de ezek nyilván kiválogatott CW-s kártyák, nem mind ilyen pl. az enyém sem, és oda van rakva a mikrofon 5 cm-re...annyira azért nem durvák még ezek sem, mint amennyire tűnik.
Szvsz kb. 75% az esély rá, hogy olyat fogsz ki ami nem fog zavarni egyáltalán...

Ez a durva, mármint a frekvencia...de ez egy AMD. :D
Ráadásul ez egy referencia.
1:33-tól van.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10863) ingalls válasza prokxy (#10858) üzenetére


ingalls
senior tag

A cw-ben tényleg nem az a baj, hogy zavaró. Általában játékban alig hallható (főleg, ha a játéknak, amivel játszol, hangja is van), erősen csak intrók alatt jön be.
A fő baj az, hogy emiatt később llehetetlen lesz árában eladni a kártyát, mert mindenki nyafogni fogy, így cw, úgy cincog, amúgy tücskös. Szerintem jó sokat fogunk bukni ezen. Zavarni egyáltalán nem zavar.

(#10862) SSJPeter: Nocsak, nocsak, ott a 35. másodpercnél nem egy Galax van? Hmm.

[ Szerkesztve ]

(#10864) blu79 válasza prokxy (#10858) üzenetére


blu79
addikt

Szia, cicergőset minden gyártó nál ki lehet fogni, örülök hogy MSI - t választottál, remélem kifogsz te is egy jó tuningos darabot :D és nem cicergőset :D, nekem nagyon bejön az MSI GTX 970,

Egyáltalán nem rossz indulatból írom, de minden hozzászólást szoktam olvasni és feltünt hogy a gigára írják a legtöbben, hogy cicereg meg Asus ra, lehet azért is mert utóbbi időben ebből többet vettek, már várom hogy megírd tapasztalaidat az MSI-vel :DD

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10865) HSM válasza SSJPeter (#10862) üzenetére


HSM
félisten

Igen, mivel a gyökér 1000FPS-ekkel futtatott rajta valami őskövület cuccot... :U
Ez a videó remekül demonstrálja, miről szól az általad linkelt videó: [link].

Mint láthatod a videó elején, üresjáratban a 7900-asok NÉMA csendesek, egyedül magas FPS-eken (értsd sokszáz) kezdenek tücskölni. Így is jó közel kellett vigye a kamerát a háznélküli géphez....

[ Szerkesztve ]

(#10866) SSJPeter válasza ingalls (#10863) üzenetére


SSJPeter
őstag

De igen van ott egy GALAX is, de az még az original verzió, abból is van két féle + van 1 moddolt CW mentes.

Az még nem a moddolt változat, ami a videóban szerepel, de nem is úgy néz ki, mert a CW mentes az tiszta fekete, az Overclockers-Caseking-es GALAX az tutira nem csinálja.

(#10865) HSM: Hát azért referencia kártyától bármilyen CW durva, akárhány fps-en, de nem azért linkeltem be, hogy ennek az AMD-hez van köze,csak az igazán zavaró frekvenciát akartam érzékeltetni...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10867) M^xx


M^xx
aktív tag

Pontosan milyen kuponok járnak a kártyákhoz? Én 11.20 körül vettem strix 970-et aquaban nem kaptam kupont, lehet reklamálni?

Közben megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#10868) SSJPeter válasza M^xx (#10867) üzenetére


SSJPeter
őstag

Igen, lehet reklamálni, mert ez alapján akkor amikor vetted már élt ez az akció, legalább is 11.04-i a hír, én úgy veszem ki, csak majd elkérik a számla számát.
Néha ki is fogynak belőle, ahogy a kommentekben is írják, de én úgy tudom most van nekik elég.

[link]

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#10869) HSM válasza SSJPeter (#10866) üzenetére


HSM
félisten

Praktikusan szerintem ezzel nincs gond, mert ahol használod, vagy nagyon sokkal többet tud a VGA, ott ráadod a V-syncet vagy FPS limit konzolparancsot és jó vagy, vagy úgysincs annyi FPS, ha V-sync OFF-on tolod. :) Üresben is némák. Szval AMD-n elméletileg van CW, de gyakorlatilag mégsem gáz, legalábbis a 7900-asoknál. :)

Amúgy csak azért linkeltem a videót, ha esetleg valaki végignézi, amit linkeltél, azért nehogy minden sületlenségét elhiggye Linusnak. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#10870) prokxy válasza csibuka85 (#10861) üzenetére


prokxy
veterán

Csak szépen sorban, először a mai MSI, utána a tesója, de az kb 2-3 hónap múlva.

#10862) SSJPeter: kösz a linket, nem vészes ez. 75% az jó, remélem, h ebbe fogok tartozni :)

#10863) ingalls: Az R9 290 is cicereg, ha intró vagy vmi vacak van, a gond akkor lenne, ha ez alacsony FPS számon is produkálja. Tuti ez lesz a vevő kérdése: ez is cicereg? :(((

#10864) blu79: este megírom a véleményem róla, kis benchmark, BF4 teszt, ill. majd tuningban lesz kérdésem, esetleg beállításban, nekem az Nvidia új világ, kb 8 éve nem voltam Zöld. Bízom benne, h egy jó tuningos és halk darabot fogok ki! :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#10871) Chapel


Chapel
addikt

üdvözlet 970 tulajok, egy kérdéssel élnék.
Jelenleg egy msi r9 290 gaming dorombol a gépben és általában elégedett vagyok, de felemrült bennem hogy 8-10 év piros oldal után, most váltok. igazából nem győztek meg a tesztek, hogy megérné a felárat a 970-es, de hajlok felé. (tény, a néha előjövő mikrolag néha zavaró.)

Akkor a kérdés: melyik gyártó/típus ajánlott a felhozatalból? evga,zotac,gainward, asus?
az ár nem elsődleges, de persze nem kell a legdrágább.

:R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10872) blu79 válasza Chapel (#10871) üzenetére


blu79
addikt

szia, Msi Gaming 4G , Asus Strix, Giga G1 vagy WF3 :D , gigánál kell vigyázni mert elég hosszú a kártya, mindhárom márka jó válaztásnak bizonyul :D

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10873) Chapel válasza blu79 (#10872) üzenetére


Chapel
addikt

hmm most látom, van msi gamingben 970 is? remek, nem is megyek tovább, msivel megvagyok elégedve, köszi; esetleg még asus.

(remélem a sok smiley nem iróniára utal...bocs csak nem teljesen értettem.)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10874) JoolsNOS válasza Chapel (#10873) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam msi asus volt a pakliban, mikor választottam, mert azok félpasszívak. Nem csalódtam az msiben.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#10875) ÁdiBá válasza #35434496 (#10836) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem szép bántani, fikázni a ref GTX980! :U

ÁdiBá

(#10876) daveoff válasza ÁdiBá (#10875) üzenetére


daveoff
veterán

Miért, ki bántotta, fikázta? :U

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10877) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

347.09 Béta letöltés és infók - Állítólag már FULL range RGB lesz HDMI-n is ezzel, mint eddig DP-n volt, nem kell szórakozni mindenféle külső eszközzel...de ezt azért más is erősítse meg! :) (DP-t használok, ellenőrizni nem tudom, csak TV-n, de arra meg streamelek...)

(#10875) ÁdiBá: senki se bántja, modbiossal és OC-zva fülessel játszva teljesen jó...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10878) #85552128 válasza #Morcosmedve (#10877) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha igaz amit a kommentelő ír akkor ezzel már nem kell a kis program a teljes RGB színtérhez hanem kiválasztható a driverből.

[ Szerkesztve ]

(#10879) nagy.matyika


nagy.matyika
aktív tag

"Sikerült beszállítónknál pótoltatnunk az Ön részére egy kupont, mely választása szerint Heroes of Newerth, Path of Exile vagy Warface játékok valamelyikére váltható be."

Na kinek lett igaza? Az más téma már, hogy szarra se jó :C Még egy érv, hogy többet ne vásároljak a PCX-nél.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#10880) #Morcosmedve válasza nagy.matyika (#10879) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezek milyen játékok? :DDD de ajándék lónak ne nézd a fogát... egyébként ez is érdekes, mert a PCX-nél nekem jó tapasztalatom volt eddig mindig... Igaz nem "VGA-s" webshop, azt nem vettem ott soha.

© asszongya'hogy

(#10881) nagy.matyika


nagy.matyika
aktív tag

Jó kérdés, mert a google se nagyon hoz le érdemleges dolgokat. Ha bárki igényt tart a kuponomra, akkor oda adom karácsonyi ajándéknak! :C

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#10882) nagy.matyika


nagy.matyika
aktív tag

Egyébként a poén, hogy beírtam Nvidia kuponos oldalára a kódot és azt írják, hogy le van tiltva ez a kuponkód :DD

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#10883) blu79 válasza nagy.matyika (#10879) üzenetére


blu79
addikt

egy jó webáruházat nem kell fikázni holmi kuponok miatt, sokat vásároltam tőlük és mindig minden rendben volt,, az MSI GTX970 is ott vásároltam , bontatlan csomagolás nem cicereg meg stb..., pedig ipon-nál kuponnal hírdetik , hírdették de ez nem érdekelt mert sok panasz van mostanába az iponra, a visszavitt majd újra elküldött cicergős vga-ra

Chapel : (remélem a sok smiley nem iróniára utal...bocs csak nem teljesen értettem.)

- eggyáltalán nem iróniára utal, egyszerűen tetszik a GTX970 :K

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#10884) nagy.matyika válasza blu79 (#10883) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

Biztos jók, nálam több sebből vérzett ez az üzlet, pedig máskor minden rendben volt.

A hab a tortán, hogy lekérdeztem most a kódot NVIDIA-nál és simán közölte az élő chat végén az ügyfélszolgálatos csaj, hogy ez a kód teljességgel érvénytelen és nem ő általuk generált. Bravó :C

Még mielőtt megint az olyan megnyilvánulásoktól lesz hangos a topic, hogy jogtalanul követelőzök stb, megelőzném!

Teljesen kulturált és elfogadható módon tettem fel egy kérdést a PCX számára, hogy jár e kupon a kártyához. Miután közöltök, hogy ők csak viszonteladók így utalást tettem rá, hogy a nagykertől meg tudják e szerezni a kódot, hiszen a nagyker megkapja a kártyához. Ezek után kaptam egy nagy nullát, nem baj legalább le lehet szűrni a tanulságot. :))

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#10885) h1mpi válasza nagy.matyika (#10884) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nv nem ad ilyen játékokhoz kupont.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#10886) Kasya


Kasya
nagyúr

Megjött a gép és hozzá a G1 970 :DDD
A kis házba betéve (CM n200) idle a cicergést csak a gépháztól egy arasznyira hallani, ha teljes a csend....pedig nekem jó a fülem. Abban sem vagyok biztos, hogy a 970 csinálja.

Telepítem a komolyabb programokat és játékokat, aztán tesztelem :K

Amúgy nagyon szépen világit a házba, kár hogy nem látni az asztal alól :(

(#10887) #Morcosmedve válasza Kasya (#10886) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

GRAT!
Nekem már túl szépen világított, ezért kihúztam a ledet rajta :DDD így illik a fekete-ROG gépbe :B

© asszongya'hogy

(#10888) Kommy válasza #Morcosmedve (#10887) üzenetére


Kommy
veterán

Ki is lehet kapcsolni, nem kellett volna kíhúzni.

(#10889) daveoff válasza #Morcosmedve (#10887) üzenetére


daveoff
veterán

Kihúztad? Geforce Experience-ben ki lehet kapcsolni a LED-et. ;)

Te felraktad a beta drivert? NV-nél érdemes telepíteni a beta-kat?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10890) h1mpi válasza daveoff (#10889) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Simán, Nekem a beta van fent és semmi negatív tapasztalat!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#10891) bombibmw válasza daveoff (#10889) üzenetére


bombibmw
veterán

Nvidia-nál nem szokott gond lenni a bétákkal sem.
Mindjárt felcsapom én is.

(#10892) csibuka85


csibuka85
senior tag

Az új GM200 as benchmarkok. és az AMD FIJI XT és BERMUDA XT
[link]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#10893) #Morcosmedve válasza daveoff (#10889) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mivel ótvarul kilóg/kiáll a kábel gyárilag, ezért elég könnyű kihúzni/bedugni a nyák szélén... Experience-t nem szeretem, illetve, attól még csak win alatt kapcsolja le...

Én mindig felrakom a bétákat, sok újítára hosszú heteket is lehet várni, ha nem teszed fel, valamint, nem mindig hitelesítgetik WHQL-el, mert az drága.

© asszongya'hogy

(#10894) daveoff válasza #Morcosmedve (#10893) üzenetére


daveoff
veterán

Rendben, már fent is van a beta! :K

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#10895) #Morcosmedve válasza daveoff (#10894) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:R ;)

Itt az "elegáns" GIGA megoldás (ebben még van hova fejlődni) :D
Így szerintem egyszerűbb kihúzni beszerelés előtt, aztán szépen elrejteni a hűtőben és kész a szép letisztult VGA :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#10896) M^xx válasza SSJPeter (#10868) üzenetére


M^xx
aktív tag

Gyorsan ment, megjött a kupon! AQUA

Free ts3 szerver IP:battlezone.hu

(#10897) h1mpi válasza #Morcosmedve (#10895) üzenetére


h1mpi
nagyúr

WF3-nál nincs ilyen gond :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#10898) #Morcosmedve válasza h1mpi (#10897) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, de hát, ami nem világít az nem gémer :DDD :DDD ;]

© asszongya'hogy

(#10899) csibuka85


csibuka85
senior tag

A Gigák a legjobbak szerintem , az MSI sem marad le tőle.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#10900) #35434496 válasza csibuka85 (#10899) üzenetére


#35434496
törölt tag

EVGA! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.