Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Tirexi válasza BlackSoft (#2150) üzenetére


Tirexi
addikt

Egyszerűbb lenne megkérdezni a videó feltöltőét nem? :DDD

(#2152) ForRedGlory válasza Tirexi (#2151) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hi dáz not szpik inglis méjbi :D

[ Szerkesztve ]

(#2153) Tirexi válasza ForRedGlory (#2152) üzenetére


Tirexi
addikt

Írtam neki reméljük válaszol rá. :D

(#2154) BlackSoft válasza Tirexi (#2151) üzenetére


BlackSoft
addikt

Írtam neki már egy videóhoz, de sajnos eddig ahogy elnézem soha senkinek nem írt vissza :((( Azt hiszem nem egyedül csinálja, és ez a youtube csatorna csak egy "plusz", mivel komoly weboldalon "működnek"...

(#2152) ForRedGlory: Áj szpík inglish. Nát veri vell, bát áj knó számting :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2155) conqver válasza BlackSoft (#2150) üzenetére


conqver
aktív tag

Kérdezz a játék topicjába róla!
Ezeket általában konzol paranccsal lehet elindítani!
BF3:
Render.DrawFps 1
Render.PerfOverlayVisible 1

BF4:
perfoverlay.DrawFps 1
PerfOverlay.drawgraph 1

Csinálsz egy user cfg-t és berakod a játék mappájába.Induláskor egyből indul!

Shadow&Dust.....

(#2156) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!
Valaki akinek 120Hz-es monitor és GTX 780 párosa van meg tudná mondani hogy 1db GTX 780-al mennyire szép, folyamatos a kép, mivel 1 GPU csak 80-90 FPS-t tud átlagban. Gondolnék én BF4, Arma 3, Crysis és egyéb játékokra.

Illetve az is érdekelne hogy sikerült-e már valakinek kifognia egy anti tuningos példányt, szóval megéri-e mind tuning mind hang szempontjából az egyedi hűtéses 780, amennyiben csak 1 kártyát veszek?

(#2157) TTomax


TTomax
nagyúr

Üdv,akinek megvan a bf4 beta tudna nekem mérni egyet?Minden low,msaa,fxaa off,egyedül mesh high... resolution scale 200%..mennyit megy egy 780 így? :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2158) WaterWawe válasza TTomax (#2157) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hmm... Én mértem neked :DD

(#2159) Tirexi válasza WaterWawe (#2156) üzenetére


Tirexi
addikt

Elmondom neked, hogy ez a 120Hz-hez 120FPS kell ez egy oltári nagy tévhit. :D
Egy darab játékot sem tudok neked mondani ami Vsync mellett hozná a folyamat 120FPS-t. (csak ilyen kis low budget-ek)
Vsync nélkül persze van, de az sem lesz folyamat 120. De akkor tovább fokozom.. a 3D-hez sem kell 120FPS. Crysis 2 3D-ben volt kb olyan 40-70 között és simán jó volt a 3D.

60 FPS felett te már nem nagyon veszed észre az FPS különbséget legyen bármilyen monitorod bármilyen Hz-en. 120Hz-es monitorhoz 2ms tartozik és az miatt is látod szebbnek a játékokat. (nincsen utóhúzás kamera forgatásnál)
Jó vannak ilyen weboldalak amiket múltkor itt nézegettünk (Hz teszt), de uram bocsá mikor fogod azt te észrevenni játékban... Soha talán.

Természetesen simábbnak tűnik a kép egy 120Hz-es monitoron még akkor is ha nincsen meg a 120FPS-ed.
Szal nyugodt szívvel tudom neked ajánlani a 780-at amit szépen megküldesz Titan fölé.

A ref kártyákat mind jól lehet tuningolni amint itt láttuk és még feszt sem kell emelni hozzá. 100Mhz körül lehet rájuk tolni ami már Titan szint felett van. A VRAM-ra meg 400-at vagy többet.

Szal ha most itt lenne előttem az általad felhozott VGA csere miszerint 7950 CF VS 780 én tuti, hogy az utóbbi mellett döntenék.
De ezt te fogod eldönteni, én leírtam az ATI topicban is mit gondolok erről.

(#2160) ForRedGlory válasza TTomax (#2157) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én csak annyit tudok, hogy 1440p Ultrán (na jó az MSAA csak 2x) meghal a két GTX 780 :DDD :DDD 30-40 fps-t ír, de forduláskor izomból szaggat a kép,

(#2161) TTomax válasza ForRedGlory (#2160) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nézd meg azt a beállítást amit írtam,elég konkrét képe van! :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2162) Tirexi válasza TTomax (#2157) üzenetére


Tirexi
addikt

Kipróbáltam ez lett az eredménye:

Nem ment valami fényesen. 40-70 között volt egy 30 emberes szerón.

(#2163) TTomax válasza Tirexi (#2162) üzenetére


TTomax
nagyúr

Huhh ez meglepett...alapon ment?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2164) Tirexi válasza TTomax (#2163) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem. Titan feletti tuningon.

(#2165) BlackSoft válasza conqver (#2155) üzenetére


BlackSoft
addikt

De ha megnézed a többi videóját annak, akit linkeltem, akkor láthatod hogy ez a grafikon minden esetbe ugyan az. Tehát valami játéktól független progival készül el a bench azért is írtam ide, mert ez inkább grafikai mérés...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2166) keIdor válasza TTomax (#2157) üzenetére


keIdor
titán

Mit is csinál az a resolution scale? Duplázza a felbontást?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2167) Tirexi válasza keIdor (#2166) üzenetére


Tirexi
addikt

Igen. Olyan mintha 4k felbontáson tolnád. :D (200%-on)

(#2168) BeLucZ válasza Tirexi (#2167) üzenetére


BeLucZ
addikt

gondolom még élesebb lesz a kép, pixelsűrűséget mesterségesen megnöveli, kérdés hogy mekkora ára van ennek???

(#2169) ForRedGlory válasza BeLucZ (#2168) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nagy ára van. Annak van értelme ezzel szórakozni, akinek komoly videokártyája van és kis felbontású monitora, mert akkor valamilyen szinten lehet "fuil hd"-ban játszani.

(#2170) keIdor válasza Tirexi (#2167) üzenetére


keIdor
titán

Na akkor 2560x1440-et is lehetne próbaképp duplázni mi lenne.:D
5120x2880 :))

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2171) BeLucZ válasza ForRedGlory (#2169) üzenetére


BeLucZ
addikt

jaja, de mondjuk akinek alapból full hd vagy feletti, ott igencsak luxusmóka lesz ez :) jájj de kíváncsi vagyok már erre a BF4-re a véglegesre, bárcsak egy bugoktól mentes változatot kapnánk fullos driverekkel, de úgy érzem ez kb még 5-8 hónap lesz a játék megjelenésétől számítva, lásd bf3

(#2172) keIdor válasza BeLucZ (#2171) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem bugmentes sosem lesz. Szerk.: Lásd BF3 :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2173) ForRedGlory válasza keIdor (#2170) üzenetére


ForRedGlory
félisten

(#2174) #35434496 válasza ForRedGlory (#2173) üzenetére


#35434496
törölt tag

Csak úgy suhan. :DDD

(#2175) Tirexi válasza keIdor (#2170) üzenetére


Tirexi
addikt

A legjobb az 25%-on van. :D

(#2176) ForRedGlory válasza Tirexi (#2175) üzenetére


ForRedGlory
félisten

efpées? :DD

(#2177) Tirexi


Tirexi
addikt

2560x1440, Ultra, 2XAA, 160% Scale.


Eredeti kép: [link]

Átlag 20 FPS. :DDD
200%-ra nem tudtam felhúzni már mert megadta magát a game és volt 1 FPS-em.

(#2176) ForRedGlory:
Fent a bal felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#2178) BlackSoft válasza Tirexi (#2177) üzenetére


BlackSoft
addikt

1440p-nél neked hogy van 20fps-ed? :F 3840x2160-ba próbáltam ki tegnap és ott volt átlag 20, de ahol nincs sok minden megvolt 35fps-em is :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2179) Tirexi válasza BlackSoft (#2178) üzenetére


Tirexi
addikt

160% Scale-el.
Szal szorozd meg a 2560x1440-et még 60%-al.

(#2180) Landon válasza keIdor (#2166) üzenetére


Landon
őstag

Ez olyasmi mint pl. Witcher 2-ben az ubersampling (azt hiszem hivjak SSAA/FSAA-nak is), ugye? Az is a felbontast manipulalja, hogy tobbszor rendereli ugyan azt a frame-et es ezert elesebb minden.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2181) Tirexi válasza Landon (#2180) üzenetére


Tirexi
addikt

Pontosan olyan. Vagy mint az Nvidia driver-ben a downsampling. :)

(#2182) Rexcor


Rexcor
őstag

Én 4k-s tv-n próbáltam ki a BF4-et ultra-n és 4xmsaa-val. Olyan 25 FPS körül ment úgy 5 percig aztán behalt az egész gép. :D

(#2183) BlackSoft válasza Tirexi (#2181) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én pont downsampligel állítottam be 4K-t, tesztelni játékokat. A Saints Row 4 folyamatos 30fps-el megy ultrán :Y Crysis 3 pedig FXAA-val 20fps :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2184) BeLucZ válasza Rexcor (#2182) üzenetére


BeLucZ
addikt

én próbáltam 4k-t beállítani custom felbontásnak de kiirta hogy failed a testnél, nem támogatja a kijelzőm(t260 samu-1920x1200 native) még progressiveben sem, a max amit be tudtam vele állítani az 2880x1800 volt :)))
képminőségben minimálisan élesebb a natívnál, de mondjuk fpst tesztelni jó, hogy mi lenne ha natívan olyan monitorom lenne és hogy menne a játék rajta, tehát fps és vram tesztelésre is ideális igy progresszív módban, grid2 még egész szépen is szaladt, bf3 kevésbé :D

szal nektek alapból durvább felbontású kijelzőtök van és azért engedi a 4k-t szimulálni vagy csak én csesztem el valamit? nálam most bf4 béta nem játszik, de ugy alapból nv driverben mókoltam és utána próbálgattam;
gondolom ott a 200% scale-lel a játékból meg lehetne oldani driveren kivül is, mert natívan be van építve ez a leképző algoritmus

[ Szerkesztve ]

(#2185) Landon válasza BeLucZ (#2184) üzenetére


Landon
őstag

Én úgy értelmeztem, hogy natív 4K-s TV-n próbálta ki Rexcor.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2186) TTomax válasza BeLucZ (#2184) üzenetére


TTomax
nagyúr

A frissítést lejjebb kell venni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2187) WaterWawe válasza BeLucZ (#2184) üzenetére


WaterWawe
őstag

BF4-ben feltolod a resolution scale-t 200%-ra és ott a 4K :))

(#2188) BeLucZ válasza WaterWawe (#2187) üzenetére


BeLucZ
addikt

jaja tudom de én nem pakoltam fel a bf4 bétát csak más játékokkal próbálgattam, de lehet Tomax mondja jól, hogy a frissítést kell levennem és akkor engedni fogja, 2880x1800-ban még érdekes mód tudja a 60 Hz-t, kár hogy nem natívan :P
gondolom 30 Hz-re lenne érdemes beállítani

[ Szerkesztve ]

(#2189) BeLucZ válasza BeLucZ (#2188) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerk: kipróbáltam de így se jó, elsötétül a kép azt kiirja hogy not optimum mode és hello, visszatér, lehet mégis csak felpakolom a bf4 bétát, kérdésem az lenne hogy nagyon messze van a véglegesnek a grafikai szintjétől a béta grafikai max?

(#2190) WaterWawe válasza BeLucZ (#2189) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nekem segített 120HZ-ről levettem 60HZ-re és már ment is a 2560x1440.

(#2191) BeLucZ válasza WaterWawe (#2190) üzenetére


BeLucZ
addikt

hát én hiába próbáltam nv driver custom resolutionnél a 3840x2160@30 Hz-et, lehet a progressive módot át kéne raknom interlacedre? melyik mire jó? bf4 béta most nyílt nem? akárki kipróbálhatja? originről kell le cuccolni? :) nem szeretek bétákat felrakni de kivi vagyok

(#2192) BlessedElroy válasza BeLucZ (#2191) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Csak siess, holnap vége a bétának.

Origin: BlessedElroy

(#2193) BeLucZ válasza BlessedElroy (#2192) üzenetére


BeLucZ
addikt

akkor ezt jól kifogtam, gyors kipróbálom még akkor :D

(#2194) BeLucZ


BeLucZ
addikt

jók voltak a megérzéseim, ez egy bugtenger, akadozás, laggolás, memóriaszivárgás, random belassulások, grafikai változtatásokra nem reagál, ez így ebben a formában újradefiniálja a bug fogalmát :D
remélem a véglegest kikupálják majd, afterburnerrel amúgy kezdhetnének már valamit hogy 64 biten is legyen osd mert zavarja piciny lelkemet ez, egyre több 64 bit only game lesz és jó lenne figyelni mi is történik a gpuval, érdekes a frapsot meg tudták csinálni úgy :) resolution scalere rá se mertem kattintani :)

(#2195) BlackSoft válasza BeLucZ (#2191) üzenetére


BlackSoft
addikt

Csináld a 4K-t ahogyan én is, nekem tök jól megy:

Progressive
3840x2160@60hz
Active Pixels: 1920/1080
Front porch: 20/3
Sync width: 20/4
Total pixels: (hagyd alapon valószínű ki lesz töltve) 2004/1092
Polarity: Negative/Positive

Ezzel nekem megy a 4K mindenhol :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2196) Tirexi válasza BlackSoft (#2195) üzenetére


Tirexi
addikt

Beállítottam így, de pl a Left 4 Dead az nem működik vele rendesen.
Átvált arra a felbontásra aztán csak villog az egér kurzor.
Windows-ban jó.

Borderlands 2-ben pl jó.
Akkor lehet csak régi játékoknál nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#2197) BlackSoft válasza Tirexi (#2196) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem ezzel jó a:

Borderlands 2
Battlefield 4
Far Cry 3
Crysis 3
Metro LL
GTA IV
Dirt 3
Grid 2

Ezekkel próbáltam, mindenhol jó volt. :K
Windows-ban is jó, csak nem látok semmit :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2198) BeLucZ válasza BlessedElroy (#2192) üzenetére


BeLucZ
addikt

tegnap nagyon butus voltam, kiment a fejemből, hogy feltoljam a bf4béta optimalizált nv drivert, előtte 326.80 volt, hát az újjal megy mint az álom ultrán is egy szem 670el is, fene se gondolta volna hogy ennyit számít egy ráoptimalizált driver, eszembe nem volt....

(#2199) BlessedElroy válasza BeLucZ (#2198) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Nekem sem volt semmi bajom egy árva 670-el. :))

Origin: BlessedElroy

(#2200) BeLucZ válasza BlessedElroy (#2199) üzenetére


BeLucZ
addikt

jah és alapon ment :D kérdés hogy a végleges mennyivel lesz szebb és nagyobb igényű
de hát nincs itt gond, úgyis jön az nv féle wunderdriver és mindenki boldog :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.