Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2062) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A topikban utóbbi időben nagyon durván megnőtt az OFFtopik mennyisége. Ez egy offolós beszélgetős topikban elfogadható, viszont egy szakmai topikban nem.

Két választásotok van:
- Visszatértek az ONhoz, avagy a GTX780 / Titanhoz és innentől nem lesznek 30hszes threadek pl arról, hogy ki mit hallott az ati driverekről
- A komplett topik megy a fáradt gőzbe az összes hozzászólással együtt, és kaptok egy új, szigorúan ON topikot a szakmai részre.

A döntés a Tiétek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#2063) Oliverda


Oliverda
félisten

Akad itt olyan aki budapesti és Titan kártyája van?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2064) Tirexi válasza Oliverda (#2063) üzenetére


Tirexi
addikt

Lesz egy Titan VGA teszt? :D

(#2065) #35434496 válasza Oliverda (#2063) üzenetére


#35434496
törölt tag

Radeon R9 290X vs Titan? :C Kiváncsian várjuk.

(#2066) ImpersonatoR válasza Oliverda (#2063) üzenetére

Hat csutortokon megyek du 4 re a mamuthoz mennyi idore kellene es mire ?

(#2067) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

GeForce 331.40 Beta Driver Released

"An essential update for all GeForce GTX users jumping into the Battlefield 4 beta"

[ Szerkesztve ]

...

(#2068) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Lehet tovább bővül GK110-re épülő GF termékcsalád.

NVIDIA working on GeForce GTX 770 TI with 1920 CUDA cores?

[ Szerkesztve ]

...

(#2069) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nálam eddig jól megy a 331.40 :D Valaki még próbálta? Vannak bugok valakinek?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2070) Landon


Landon
őstag

Ezt olvasta már valaki? Csak kíváncsiságból, hogyan ért el 780OC 10303 pontot Firestrike alatt? Nálam magasabb órajelen is 94xx körül kap 'csak'. Mondjuk a Firestrike Extreme pont az kb egyezik. Nem tudom számít e valamit de 1.0-ás 3Dmark-ot használok. Csak érdekelne a dolog. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2071) #35434496 válasza Landon (#2070) üzenetére


#35434496
törölt tag

Én 10580-at értem el a giga 780OC karimmal.[link]

(#2072) BlackSoft válasza Landon (#2070) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én nem 3D Markoltam sose, mert nem érdekelt, játékban úgysem megy a kártya, ahogy egy tesztet le lehet futtatni, de majd csinálok komplett tesztet ma szerintem, amit majd beteszek a 3D Mark topicba. Már kíváncsi lettem milyen eredményt kapok :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2073) Landon válasza #35434496 (#2071) üzenetére


Landon
őstag

Ok de ez nem default. A GPU boost clock az még ok (nálam az ~1123) mert nem számít annyit de a memória nálam csak 1550-en megy.

Szerk:

Félreértetek. Engem nem az érdekel, hogy húzva mi a max amit 3DMark alatt ki lehet hozni a 780-asból. :) Hanem, hogy defaulton a 780OC szerintem nem csinál 10+K-t Firestrike alatt. Az én kártyám ami magasabb órajeleken megy default csinál 94xx pontot. És ez az amit nem értek. :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2074) norb55


norb55
senior tag

[link]

A kép alapján elég jónak igérkezik az a HBAO + , meg állítólag gyorsulást is hozhat .

(#2075) joshua7 válasza Landon (#2073) üzenetére


joshua7
veterán

Azért 1123 vs 1254 nem kevés különbség. :)
A linkelt tesztnél csak én nem látom, mi volt a konfig?

Semper Fi

(#2076) Landon válasza joshua7 (#2075) üzenetére


Landon
őstag

De milyen 1254-ről beszélünk? :) Én az iPon-os tesztről beszélek ahol elméletileg default órajeleken ment a 780OC. És ha defaulton ment akkor kizárt, hogy 10K-t kapott Firestrike-ban. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2077) joshua7 válasza Landon (#2076) üzenetére


joshua7
veterán

players eredménye, amire válaszoltál. ;)
De ezt mondom, hogy nincs olyan, hogy 'default'. Egyrészt oc a kártya, másrészt minden máshová boost-ol.
Esetleg monitorozd Gpu-z-vel, hogy a karid ténylegesen meddig megy.
Másrészt megint kiemelem, kéne az info a gépről. Lehet, valami dual Xeon-os üzemelt, ami az egekbe emeli a physics/combined és így a 3dmark score-t is. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#2078) Landon válasza joshua7 (#2077) üzenetére


Landon
őstag

Igen valóban, de szerkesztettem utána. :) A 'default'-ot a 780OC 'default OC' órajeleire értettem, elnézést ha félreérthető volt. :)) Nekem a kártyám gyári boost órajeleken ténylegesen 1123/1550-en megy és ezért hasonlítottam a GA-780OC kártyájához ami ennél gyárilag kevesebb órajeleken megy.

Igen az jó lenne ha valamit lehetne tudni milyen gépbe volt. :( Így valóban elég semmitmondó az egész.

Lényegében nem fontos az egész csak megakadt a szemem a magas Firestrike ponton. :D

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2079) #35434496 válasza Landon (#2078) üzenetére


#35434496
törölt tag

Alap eredményeim giga 780OC 8666 evga classi 780 9019

(#2080) Landon válasza #35434496 (#2079) üzenetére


Landon
őstag

Igen kb. ennyire gondoltam én is ezeknél a kártyáknál. Köszönöm! :) Akkor az iPon-os "tesztben" valami csavar van amiről mi nem tudunk (CPU, húzott VGA etc). :D

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2081) #35434496 válasza Landon (#2080) üzenetére


#35434496
törölt tag

win7 vs win8 a mark 13 win8 teszt ;) (az én mark 13 tesztjeim mind win7 alatt készültek sajnos.)

[ Szerkesztve ]

(#2082) Rexcor


Rexcor
őstag

Ha valaki már játszik a BF4 BETA-val és hasonló a konfigja mint nekem valamint win7-et használ, le tudná írni hogy hogyan fut rajta a game? Érdemes lenne win8-ra váltani?

(#2083) Landon válasza Rexcor (#2082) üzenetére


Landon
őstag

Én nem beta-zom de kívncsi lennék, hogy nálad hogy fut? :) Bírja a 780as kimaxolva 1080p-ben? Ill. tényleg vannak beállítások melyeket nem lehet bekapcsolni nV GPU mellett?

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2084) mcwolf79 válasza Landon (#2083) üzenetére


mcwolf79
veterán

Igen ,megy flottul gtx780 mellett, valamint nem, nincs olyan opció, amit ne lehetne bekapcsolni NV karin. (nem is tudom, honnan vetted ezt)
Pontosítok, vannak frame-esések, de ezek minden VGA-n vannak. Sajna béta, és a BF3-nál is vannak olyan szituk (effekthegyek),ahol még 780 SLI-nél is beesik a frame (optimalizásiós gondok).

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2085) Rexcor válasza Landon (#2083) üzenetére


Rexcor
őstag

Én is kíváncsi lennék de valószínűleg nem lesz időm most játszani a BETA-val egyáltalán azért kérdeztem.

(#2086) Landon válasza mcwolf79 (#2084) üzenetére


Landon
őstag

Köszi!

BF4-ről sok hülyeség keringett a neten anno. Töbek közt, hogy a nagy AMD-DICE barátság/közös fejlesztések miatt és az erős AMD-s támogatás gyümölcseként nyilván a cucc sokkal gyorsabb lesz AMD VGA-kon és egyes effekteket vagy nem is lesznek támogatva nV alatt vagy jóval lassabbak lesznek. Majd Abu esetleg alátámasztja vagy megcáfolja ezeket ha olvassa. :)

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2087) mcwolf79 válasza Landon (#2086) üzenetére


mcwolf79
veterán

Olyan nem lesz ,ahogy bizonyos effekt csak AMD karin lesz.
A DX 11.1-ből profitálnak az AMD CPU-k, és valszeg ha kijön hozzá a Mantle API gyorsulni fog a játék AMD GPU-val.
De olyan nem lesz, hogy "exklúzív effekt". Minden lesz NV-vel is, max. lassabban.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2088) Tirexi válasza mcwolf79 (#2087) üzenetére


Tirexi
addikt

"max. lassabban"

Nem baj még nem emeltem feszt a VGA-n. :U

(#2089) Rexcor


Rexcor
őstag

Sikerült kipróbálnom a bf4-et és nekem nagyon tiszta mikrolagg az egész. Hiába meg 75-80 FPS-el olyan mintha folyamatosan akadna.... Ez csak nálam van így?

(#2090) ForRedGlory válasza Rexcor (#2089) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nálam nincs lag, leszámítva, hogy folyamatosan fagy kb 15-20 perc játék után, és csak a reset segít. :))

(#2091) BlackSoft válasza Rexcor (#2089) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem tudom mi a problémátok, nálam tökéletesen megy átlag 80fps körül, semmi lag sosem. Viszont magában a játékban vannak még rendesen bugok :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2092) mcwolf79 válasza BlackSoft (#2091) üzenetére


mcwolf79
veterán

Attól ,hogy nálad megy rendesen,másnál még lehetnek problémák.
(megjegyzem ,nálam is jól megy)

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2093) BlackSoft válasza mcwolf79 (#2092) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az oké, de csak válaszoltam a kérdésre, hogy másnál is van-e probléma....Nálam nincs semmi gond.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2094) Tirexi válasza BlackSoft (#2093) üzenetére


Tirexi
addikt

Hmm... majdnem ugyan az a konfigunk szal kérnék egy képet.
A játék legyen Ultra-n 4XAA-val 1080p-be. (szal minden max-on HBAO-val)

Írasd ki az FPS értéket és akkor csinálj egy screenshot-ot amikor ledől a toronyház. Pont rá nézzél mondjuk a partról.

Az kizárt dolog, hogy ott neked 80 FPS-ed lenne azzal a konfiggal mert nekem sincsen annyi sőt.. 50-re is lazán bemegy pedig Titan feletti a tuning a VGA-n és még a CPU-m is 4.7 Ghz.

Csak mert miután ledőlt a ház az az átlag FPS tele szerveren éppen hogy 60. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2095) BlackSoft válasza Tirexi (#2094) üzenetére


BlackSoft
addikt

Majd este gép előtt leszek, és akkor ügyeskedek valamit :K

4XAA van berakva, és HBAO, minden ultrán van :D
Átlag 80fps-em van ahogy látom, de nekem is bizonyos helyeken beesik 55-re. A felhőkarcoló összedőlésénél nem megy le az fps, amíg porfelhő nem keletkezik. Akkor csúnyán lemegy 50 alá is. Után vissza 70 körülire.
Tehát van ahol 120fps-em is van, de megfordulok másik irányba, akkor már csak 65. Nem tudom mitől függ.

A kártya most nekem alapon van, mert nemrég volt egy kis gondom, és kerestem a hiba forrását.

Viszont ami gond: Sem AB, sem EVGA cucca nem akar monitorozni BF4-ben, csak a fraps. Még az Action sem érzékeli játéknak mindig, attól függ milyen kedve van :F
Mivel írjam ki az értékeket, grafikont?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2096) Tirexi válasza BlackSoft (#2095) üzenetére


Tirexi
addikt

"Akkor csúnyán lemegy 50 alá is. Után vissza 70 körülire."

Igazából csak erre voltam kíváncsi. :R :)

(#2097) BlackSoft válasza Tirexi (#2096) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát oké, nem is mondtam, hogy stabilan megvan 80, de legtöbb helyen akörül van. Majd este meghúzom a vga-t megnézem úgy is, mert mint mondtam most nekem alapon van :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2098) BlackSoft válasza Tirexi (#2096) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nos csináltam egy tesztet a Fraps-es benchmarkal. Kb az lett az eredmény amit fejben is számoltam.

VGA Alapon: Avg: 71.551 - Min: 45 - Max: 119
VGA Tuning: Avg: 82.513 - Min: 51 - Max: 160

Mindkét benchamark egy matchről készült, mindkét esetben a felhőkarcolóról leugrottam, és végignéztem ahogy összedől. Gondolom a minimum érték valamikor a porfelhőnél született meg.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2099) Tirexi válasza BlackSoft (#2098) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát igen eléggé megfogja még a mi gépünket is. :)
Amúgy csináltam egy vidit most megy fel nagyon adja majd lesz benne torony bontás is. XD

(#2100) BlackSoft válasza Tirexi (#2099) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát igen, és ez ugye 1080p...Na 1440p-ben még nem próbáltam, de oda biztos hogy kell már SLI is :K

Majd megnézem :D :R Nekem nemsokára meglesz a monitorom, aztán majd tudok jobban aktívkodni a videókkal. Most tettem fel valamelyik nap egy vidit, Premiere Pro-ban a 780-nak a CUDA magjai baszki nagyon durván dolgoznak :D Realtime azt csinálok amit akarok, baromi gyorsan renderel mindent :K

(#2101) Rexcor: Nem hiszem. Milyen driver van fenn?

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.