Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) #35434496


#35434496
törölt tag

Iponba most 165k a ZOTAC ZT-70203-10P GTX780 3GB GDDR5 AMP! Edition PCIE :)

[ Szerkesztve ]

(#2702) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Hmm, strange. Ezek a HOF, Lightning, stb. kártyák egy része már GK110B-vel van szerelve.

B1 revíziós GK110 1.2V-on 1319 MHz-et megy, az enyém A1 és 1202-nél kidöglik ugyanezen a feszültségen. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#2703) Tirexi


Tirexi
addikt

R9 290X 100%-on
Ehhez már tényleg no comment. :DDD

(#2704) #35434496 válasza Tirexi (#2703) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az a kis darab ragasztó szalag a legnagyobb. Rekonstruálni lehetne vele a katrina hurrikánt. :DDD

(#2705) hobizoli


hobizoli
nagyúr

annak idejen a GeForcre 5800 is egy hajszarito hangjaval vetekedett

[link]

meg eleinte a K7-s CPU-kra is 60mm-s ventiket tettek aminek muszaj volt ezert 7-8000rpm-t forognia, hogy a legaramlas meglegyen
aztan tettek ra 80mm-st es maris eleg volt 2500-3000rpm is

azert ha megnezed a gyartok dobnak ra rendes duplaventis hutest mas kratyakr is, es biztos nem azert, mert amugy eleg lenne az egy kis venti arra is

több drón kell ;P

(#2706) DigitXT válasza hobizoli (#2705) üzenetére


DigitXT
félisten

Pontosan.:D De akkor most örülni kell, hogy évekkel később ugyanez megy?
TDP-vel amúgy hogy álltak? (Nincs most időm rákeresni a speckókra...:R)

[ Szerkesztve ]

(#2707) BlackSoft válasza Tirexi (#2703) üzenetére


BlackSoft
addikt

55%-nál hangosabb, mint a 780-am 100%-nál :W

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2708) beci43 válasza BlackSoft (#2707) üzenetére


beci43
senior tag

Engem főleg a hőmérséklet zavar.Vagy elb...ták a hűtőrendszert,vagy gyárilag tuningolták agyon a GPU-t,hogy meg tudják verni a Titánt.És mi lesz ha kijön a 780Ti?Az emelt mag-és memória frekvenciával szerintem verni fogja a 290x-et.

(#2709) hobizoli válasza beci43 (#2708) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert vereshez kene vagy 10-15%-t nonie eroben, az meg nem biztos kijon 15%-s orajel emelesbol

ha a referencia 290-re tesznek vmi rendesebb bordat nagy ventikkel nem lesz gond a hutessel sem mar
lasd lejjebb azt a megoldast is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#2710) SzlobiG válasza keIdor (#2700) üzenetére


SzlobiG
félisten

Neked így 780 tulajként amúgy se éri meg váltani ahhoz képest alig gyorsabb nem látnál semmi javulást max BF4-be ha beépítik a Mantle api-t amire szerintem még mostanába nem kell számítani mire az kész lesz már jóformán lecseng a BF4 láz, vagy nem...

(#2711) #35434496 válasza SzlobiG (#2710) üzenetére


#35434496
törölt tag

Van aki azt mondja 20-30%-al gyorsab a 780-as karinál. Én sem váltok mert nem gyorsab classifiednél a 290x 1920*1080-ban.

(#2712) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Valaki nem tudna adni egy VGA-t kölcsön, amíg megjön az új? :U Holnap itt a Batman: Arkham Origins és nem tudok addig tesztet írni róla, amíg nincs kártyám. :O

(#2713) ForRedGlory: Ja, nem is postán gondoltam, hátha van a közelben valakinek egy felesleg... :P

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2713) ForRedGlory válasza Vistaboy (#2712) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ha feljössz Pestre, a gépemen tesztelheted :D Ki küldené le Nógrádba postán szted? ;]

(#2714) keIdor válasza SzlobiG (#2710) üzenetére


keIdor
titán

Áhh nem igazán akartam, csak eljátszottam a gondolattal, de csakis vízzel (ami nincs, ami nekem kéne lenne 150k, annyit meg sokallok rá) vagy rendes hűtéssel, ami meg amúgy is 2014. De nem, ha húzom a 780-at kb. ugyanott leszek, a 290X-re meg alig megy rá 70MHz (se).

PS4 lesz még idén és agyalok egy iPad Air-en, elég lesz már.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2715) -Solt- válasza keIdor (#2714) üzenetére


-Solt-
veterán

Egy jó hűtéssel szerintem szerintem sokkal jobb tuningra lesz képes az R290X

De, hogy ne csak off legyen, ERRE adjon nekem valaki valami értékelhető magyarázatot...

Felső grafikon: VSYNC bekapcsolva, fix 60 FPS

Alsó grafikon: VSYNC bekapcsolva, fix 60 FPS + plusz FPS fixálva 60-ra.

Miért lesz sokkal simább a játék, ha fixálva van az FPS, és miért vannak ilyen tüskék, ha nincs fixálva?

www.smart-bus.hu

(#2716) FLATRONW válasza -Solt- (#2715) üzenetére


FLATRONW
őstag

Azt próbáltad, hogy a játékban kikapcsolod a v-syncet és a driverben pedig be. Nekem pl. sok játék sokkal simábban fut így, pedig megvan a stabil 60 fps.

(#2717) -Solt- válasza FLATRONW (#2716) üzenetére


-Solt-
veterán

Igen próbáltam, ugyanaz a helyzet mint a felső grafikonon... Az a fura, hogy például amikor adaptive vsync-t használok, akkor is sokszor kikapcsolja amikor fixen megvan a 60 fps.

Egyszerűen nem értem, hogy mi történik akkor, amikor egy külsős programban fixálom 60-ra az fps-t... ilyenkor még a CPU kihasználtságom is jócskán megnő...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2718) FLATRONW válasza -Solt- (#2717) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt az fps fixálást melyik programmal csinálod, talán az RTSS-el? Kipróbálnám én is.

(#2719) -Solt- válasza FLATRONW (#2718) üzenetére


-Solt-
veterán

MSI AB, de ugyanezt tudja az EVGA Precision is... sőt, ha simán elindítasz egy FRAPS felvételt ami 60 fps-re korlátoz, akkor is ugyanez a helyzet. A grafikonokat is így csináltam, mivel a FRAPS és az Riva Tuner (ez fut az AB és a Precision alatt is) összeakadnak...

A CloD alatt nekem 7-8%-ról 17-18%-ra emelte a CPU kihasználtságot. FRAPS alatt még meg is érteném, de, hogy a "mezei" fixálásnak ehhez mi köze, miért lesz kevesebb tüske, és miért nő a CPU kihasználtság, arról sejtésem sincs... :)

@Szerk: Közben rájöttem, hogy az RTSS az a Riva Tuner Statistics Server! Szóval igen, azzal! :D Bocsi, hosszú volt a nap... :B

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2720) FLATRONW válasza -Solt- (#2719) üzenetére


FLATRONW
őstag

Kösz, akkor ki is próbálom majd.

(#2721) BlackSoft válasza beci43 (#2708) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem kell ide Ti. A 780-am már a 290X és a Titan felett jár lazán egy kis tuningal, ami van rajta...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2722) Tirexi válasza BlackSoft (#2721) üzenetére


Tirexi
addikt

De ne feledd, hogy a Ti-t is lehet majd tuningolni. ;]

(#2723) BlackSoft válasza Tirexi (#2722) üzenetére


BlackSoft
addikt

B+ :DDD Eszembe se jutott :U

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2724) ForRedGlory válasza BlackSoft (#2721) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Neked legalabb 60%-al tobb az efpeesem, mint holmi 290x :DDD

(#2725) BlackSoft válasza ForRedGlory (#2724) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem nem, de neked az SLI-vel igen :DDD

Más: Mi a véleményetek erről a G-Sync dologról? :) Szerintem nagyon érdekes fejlesztés, és NV exklúzív ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2726) keIdor válasza BlackSoft (#2725) üzenetére


keIdor
titán

TN 1080p panelek megint 100k környékén, hülyének is megéri...:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2727) beci43 válasza Tirexi (#2722) üzenetére


beci43
senior tag

Tirexinél a pont.Én is erre gondoltam. :C

(#2728) ForRedGlory válasza BlackSoft (#2725) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem hat meg, hogy neked nem ;]

(#2729) ForRedGlory válasza BlackSoft (#2725) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja, Nekem akart lenni és nem Neked :D

(#2730) BlackSoft válasza keIdor (#2726) üzenetére


BlackSoft
addikt

Játékra egyelőre csak TN panelek a jók (kivéve felülnézetes stratégiai játékok). Azt a picit kevésbé élénk színeket nem nehéz elviselni, és szemből játszom, nem fordítom el a monitort 170fokkal :B
A 8ms 60hz-es IPS-eket meg hagyjuk inkább irodai munkára, és grafikára.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2731) WaterWawe válasza BlackSoft (#2730) üzenetére


WaterWawe
őstag

Autós játékokban sem rossz az IPS, illetve szerintem 8ms válaszidő még mindig nem rossz. De a shooterek esetében szerintem is inkább a 120Hz a lényegesebb.

(#2732) keIdor válasza BlackSoft (#2730) üzenetére


keIdor
titán

Marketing duma, látom bevetted. ;] Itt van 5 méteren belül mindkét technológia, van összehasonlítási alapom és nagyon minimális a különbség, hardcore multira is ugyanannyira alkalmas az IPS, mint a TN.
8ms meg nem összekeverendő, mert teljesen más a két technológia működése.

freestyée: Ez akkor lenne igaz, ha más statom lenne egy játékban a két monitoron, pedig tök egyforma, a reakcióidőben én vagyok a szűk keresztmetszet, nem a monitor frissítése, ez az emberek 99%-ra igaz.
Többet számít a netlag is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2733) BlackSoft válasza WaterWawe (#2731) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen mondjuk egy kocsis játéknál sem gyakoriak az ezzel járó gondok, de azért BF3-azni már 120hz és 2ms az ideális.

(#2732) Keldor papa: Én is láttam már egymás mellett IPS-t és TN-t. Nem vaktába mondom, hogy TN kell sok helyre. És ezzel a véleménnyel nem én vagyok itt egyedül :N
Persze lehet játszani IPS-el is, csak mégsem ugyan az a kettő. Megvan a pontos érzékelhető oka annak, hogy miért vesznek TN-t az emberek. Marketing ugyan úgy megy az egyikre, mint a másikra is.

Igen a statod nem lesz jobb, viszont közben a játék élmény pozitív irányban változik, mert sokkal simább a játék 120hz-nél.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2734) keIdor válasza BlackSoft (#2733) üzenetére


keIdor
titán

Igen, többségben azok, akik még nem is használtak IPS-t.:) A játékélmény meg többet nő 1440p-vel meg a színekkel, mindenki aki egy ilyen monitorral nálam próbálta a BF3-at pl. eléggé le volt nyűgözve, TN-ből nem nyersz ilyen színeket, mert még szemből is torzak a színek, nem kell jönni a 170 fokkal, szemből sem jó. :N
Meg ha a nagy a képátló már a négy sarka sem ugyanaz, mint a közepe, torzul, de hagyjuk. Látom értelmét a 120Hz-nek, csak nem TN mellett. Az ms összehasonlítás meg nem mérvadó, mert TN 8ms az valóban katasztrófa, mert simán látni, IPS-nél más, sokkal inkább közelebb van a TN 4-5ms-éhez.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2735) WaterWawe válasza keIdor (#2734) üzenetére


WaterWawe
őstag

Mint azt lehet látni mindenkinek más a fontos. Van aki nem nagyon vesz észre különbséget az IPS és a TN panel között. Van aki nem igazán érzi a különbséget 60 és 120 Hz között.

Egyébként 120Hz és TN felhasználóként mondom hogy szerintem nem sok jelentősége lesz a G-Sync-nek. Most sincsenek problémák 120Hz-en, ha van elég FPS.

(#2736) BlackSoft válasza keIdor (#2734) üzenetére


BlackSoft
addikt

Figyelj. Ízlések és pofonok :K Én 1080p és 4K között alig látok különbséget, nemhogy HD vs 1440p. A színek szebbek IPS-en, de annyival nem, hogy azt lehessen mondani, hogy más technológia nem használható. Ha szemből torzak a színek, akkor az a monitor valami nagyon budget, mert én egy minőséges 27"-os monitornál sem tapasztaltam, hogy a sarkaiban más lenne a szín. Ellenben egy kínai monitorral, ami alig 15"-os, és szemből is torzak a színek, tehát nem mind ugyan olyan minőségű. Ez igaz az IPS-re is, mert abból is van nagyon jó, meg olyan ocsmány hulladék, hogy semmire nem való.
120Hz IPS-nél soha nem lesz (már van...yamakasi....tudod kinek kell) mert az IPS technológia nem igazán alkalmas rá.
Amit én igazából várok a jövőben az OLED technológia, ami messze győzni fog minden eddigi mellett. Színek tökéletesek, gyorsabbra lehet csinálni, mint a TN-t, és a betekintési szöge is olyan, hogy még 180foknál is jó lesz :D Azt kellene fejleszteni, és megcsinálni használhatóra, mert jelenleg elég "béta"... Valamint elérhető áron kellene kínálni a jövőben. :K

(#2735) freestyée: "Most sincsenek problémák 120Hz-en, ha van elég FPS."
Pont az a gond, hogy nem mindig/mindenhol van elég fps, illetve van ahol több van mint kellene :U Erre a V-Sync nem lenne rossz, ha nem zavarna az, hogy duplázza a képkockákat, input laggot okozva ezzel a usernek. A G-Sync szerintem egy jó irányú fejlesztés, sokkal jobban megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2737) keIdor válasza BlackSoft (#2736) üzenetére


keIdor
titán

Az a baj az OLED-el, hogy sokáig lesznek gyerekbetegségei, jelenleg azt pletykálják, hogy még olyan hamar beég, mint egy 10 éves plazma tette. Monitornak használhatatlan ha igaz.
Akkor 27"-ben nézd meg egymás mellett az 1080p-t meg az 1440p-t. Majdnem kétszer sűrűbb pixelsűrűség.
Nem látni? :)) Dehogynem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2738) BlackSoft válasza keIdor (#2737) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen az OLED jelenleg "béta" ahogy mondtam is :DDD Néztem már 1440p-t is meg 1080p-t is, de játékban semmi jelentős különbség nincs, csak annyi, hogy kevesebb lesz az fps-em ;]
Grafikával foglalkozom, programokban sokkal jobb, és az asztalon végzett munka is kellemesebb 1440p-ben, sőt nekem erre a célra nagyon elfogadható lenne egy 4K, mert ott végre lenne elég helyem mindenre, mehetne a Maya miközben mellette egy ablakban PS-be textúrát gyártok :))

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2739) BeLucZ


BeLucZ
addikt

gyerekek, biztos, hogy ezt itt és most kell kitárgyalni ? :D bár érdekfeszítő, de nem igazán kapcsolódik a topikhoz :D

(#2740) WaterWawe válasza BeLucZ (#2739) üzenetére


WaterWawe
őstag

G-Sync miatt jött szóba, az meg ide tartozik :D
De oké, részemről vége.

(#2741) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Valaki durrantana 780-al egy olyan tesztet, mint ami itt is van Tom Raiderrel? Nem értem az fps-t. Nekem sokkal több ugyanolyan beállításokkal. Kétlem, hogy ennyit jelentene a proci. Persze húzva van a 780-am (+130/+500)

fyi, SLI-ban valami 133 fps volt emlékeim szerint ;]

[ Szerkesztve ]

(#2742) BlackSoft válasza ForRedGlory (#2741) üzenetére


BlackSoft
addikt

Majd nemsokára gép előtt leszek, akkor csinálhatok egy benchet vele, megnézzük nálam mit mutat :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2743) ForRedGlory válasza BlackSoft (#2742) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ok :) Azt sem hiszem, hogy a Win 8(.1) és Win 7 között ekkora a difi.

szerk.: Éjfélkor Batman Origins benchmark

[ Szerkesztve ]

(#2744) Firestormhun válasza ForRedGlory (#2741) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Szerintem reális. Nálam 1080p-ben 1228/6700-on 63,5 fps átlagban, a két felbontás között pedig olyan 10% differencia lehet teljesítményben, szóval 1920*1200-ban olyan 56-57 fps körül lenne.

...

(#2745) BlackSoft válasza ForRedGlory (#2743) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hááát nekem ez jött ki...+100/+400

Na de ezzel a lendülettel megyek is aludni :)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2746) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Batman: Arkham Origins (1440p kimaxolva, igaz "csak" FXAA-n)
Nagyon jól néz ki és nagyon jól is fut. 100 alá ritkán esik be, de átlag 110-120 fps megvan. A physix nagyon befigyel basszus. A füst olyan jól néz ki, és ha átmegyek rajta, akkor érezhető annak a fizikája, szépen eloszlik, arrébb száll. Amúgy maga a játék ugyanolyan hentelés, mint a korábbiak, szóval ez nem változott. A sztori a lényeg, abban hiba úgysem lesz. Na meg Batman sokkal tökösebb benne, van benne elég vastag rossz fiús hajlam is. Legalábbis launch trailer alapján.

[ Szerkesztve ]

(#2747) ricshard444 válasza ForRedGlory (#2746) üzenetére


ricshard444
veterán

100 alá ritkán esik be, de átlag 110-120 fps

Ez sok játékra igaz SLI-vel ;]

Vannak dolgok...

(#2748) ForRedGlory válasza ricshard444 (#2747) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez mondjuk igaz lehet :DDD Mondjuk MSAA-val nem néztem, majd holnap, vagyis inkább még ma, csak alvás után. Az szépen megfogja majd gondolom.

(#2749) ForRedGlory válasza ricshard444 (#2747) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mondjuk Arkham City nalam 60 fps fole alig megy 1440p maxon fxaa mellett (vsync off)...Ez meg joval szebb, es ketszer annyi fps. Gondolom SLI profil AC eseteben szar, bar nem foglalkozom vele, vsync mellett jatszom ugy is az ilyen jatekokat, ahol nem kell magas fps ertek.

[ Szerkesztve ]

(#2750) Landon


Landon
őstag

Na én is belekezdtem. 1db GTX780-assal sincs semmi probléma full kimaxolva (4MSAA+TXAA vagy mi a legmagasabb élsimítás), 1080p. A PhysX tényleg frankó de egyébként másnak nincs kissé olyan érzése, hogy grafikailag mintha visszalépés lenne az előzőhöz képest? :F Vagy csak én játszottam túl rég az Arkham City-vel...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.