Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) -Solt- válasza Sonja (#2646) üzenetére


-Solt-
veterán

Ennyi... szokásos AMD, ár/érték arányban sokkal jobb, cserébe kicsit hangosabb, mostanában meg egy kicsit többet fogyaszt. :K

www.smart-bus.hu

(#2652) norb55 válasza Abu85 (#2647) üzenetére


norb55
senior tag

Csak annyi a külömbség , hogy az Nvidia a 80fokot se éri el , ha jól bevan állítva a ventilátor profilja , az AMD-nek meg fülsüketítő hangal lehet elérni . Egy szóval az AMD elcseszte ismét a hütést, De amúgy nem lett rossz kártya .

160K körüli áron jó kis kártya , csak nem Nvidia fanoknak .

Hozzáteszem azt is ha módosított hütésekkel jönnek a 290X-ek akkor már alapból nem a Titanhoz kelelne hasonlítani, mert az alapból betiltotta az egyedi hűtéseket. Egyedül csak az EVGA vízhütését engedélyezte, gondolom nem keveset kelett leperkáznia az EVGA-nak .

players111 EVGA-nak van pénze, a különcködésre :D Bár azt elég nagy fanatikusok vehetik meg :D

[ Szerkesztve ]

(#2653) #35434496 válasza norb55 (#2652) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nv nél evga kivételes cég. :)

(#2654) ForRedGlory válasza #35434496 (#2628) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jól van már, nem kellene máglyán égetni az AMD-t. Nem lesz egy grammal sem jobb vagy rosszabb a kártyád, mert lehúzod róluk a keresztvizet,. Vissza lehetne már venni, unalmas... Látom van 26 új hozzászólás, ne mondom fasza, erre már megint azt látom, hogy bizonygatod milyen szar az AMD és milyen jó a kártyád... :W

[ Szerkesztve ]

(#2655) #35434496 válasza ForRedGlory (#2654) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nézd én csak várom az a híres nv alázást amiről szó volt. (amd nevetségessé teszi nv-t) Csak nem látom hol. :)

(#2656) norb55 válasza ForRedGlory (#2654) üzenetére


norb55
senior tag

Elmehetnél az AMD-nek hütő tervezőnek , lehet veled többre mennének :D

Amúgy teljesítményt nézve és az árát nézve tényleg jó kis kari a 290X , de nem a titanhoz kell hasonlítani

(#2657) Malibutomi válasza #35434496 (#2655) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig ez a századszor is leírt 780OC-ra még ráhúzok egy kis OC-t, és akkor lenyomja az alap ref 290X-et már elég izzadságszagú....

(#2658) SzlobiG válasza ForRedGlory (#2654) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már vagy egy hete ezt műveli több topikba is egyszerűen nem tudom megérteni mire jó ez ott van neki egy jó vga és még is nyugtatgatni kell magát, hogy már pedig az amd szar neki van jobb tiszta gyerekes hozzá állás. :(

Ennyi erővel én is szidhatnám meg lejárathatnám az amd-t mer nekem is nv karim van, de még se teszem mint sokan mások. :U

Mod: norb55 ugyanez...

[ Szerkesztve ]

(#2659) TTomax válasza Malibutomi (#2657) üzenetére


TTomax
nagyúr

A baj vele,hogy igaz... és még 95fokos sem lesz tőle,meg még halkabb is marad... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2660) #35434496 válasza Malibutomi (#2657) üzenetére


#35434496
törölt tag

Valamit nagyon elnézel. a giga 780 oc (alapon) gyorsabb bf3-ban mint a 290x alapon. Ott a grafikon.(Techpowerup csak a te kedvedért) az alatta lévő 780 az a ref változat. Egyébként olyan jó lett a ref 290x, hogy kemény 5 percig bírja a gyártó által megadott 1000MHz-s órajelet. :DDD Grat amd :C Kár magyarázni a bizonyítványt.

[ Szerkesztve ]

(#2661) norb55 válasza Malibutomi (#2657) üzenetére


norb55
senior tag

Mért volna az?
290X-nek a 7970-re kb 40-50%-ot kelene rávernie , mindenből +50% és dupla annyit kapott a 290X.
hozzáteszem azt is hogy 512bites és magasabb felbontásba se remekel annyira egetverően.
két év alatt ennyi töbletet tudott felmutatni az AMD? 32%? Éreztem én , hogy nem lesz jobb a 780-tol sokkal hozza azt a + 20%-ot mint minden generáció váltás és ezzel ki is fullad a híres 290X .

GTX 780 legalább ráver a 680-ra 35-40%-ot valahol még többet is.

(#2662) ForRedGlory válasza norb55 (#2656) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Én nem szaroznék, erre az AMD-re egyszerűen kell a víz, mint a falat kenyér. Ha nekem most kártyát kellene vennem, egyértelműen R9 290X CF és rá víz, majd had szóljon. Egyszer volt AMD a gépemben a 4870X2 személyében, és örök emlék marad a gép indulás..Mintha egy Jumbo Jet szállt volna fel, maxra pörgött a venti és marha hangos is volt használat közben. Családos ember, aki éjszaka akar játszani, nem vesz AMD-t, mert felébred mindenki :D Ez az AMD igenis marha jó kártya, csak hát a hűtés... Nem is értem hogy a francba nem képesek ráhekkelni valami értelmesebb vasdarabot. Megnézném hogy a víz mennyire bírná, de lefogadom hogy (kiindulva a saját rendszeremből) max terhelésen a vízhűtésem mellett is felmenne a hőfok legalább 50-55-re alaphangon.

[ Szerkesztve ]

(#2663) -Solt- válasza #35434496 (#2650) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha valaki itt siklik, akkor az nem én vagyok szerintem! :D NÉZD meg az árgrafikont, ott a folyamatos csökkentés, jól látható... még mindig 170000.-Ft...

Na most ezt vesd össze a 155000.-Forintos BF4 edition kártyával, vedd számításba, hogy a BF4 nélküli olcsóbb lesz, és vedd számításba, hogy ez kezdő ár, tehát rajta van a "türelmetlenhülyegyerek" adó.

Sokat fogyaszt? Kereken 45W a többlet a Titánhoz képest, de az egyszerűség kedvéért számoljunk 50W-l. Egy KW áram ára kb 20.-Ft, tehát a felár kb 1.-Ft / óra a Titánhoz képest. :U

Az, hogy meleg, meg hangos, mind nézőpont kérdése... engem speciel a hang kurvára nem érdekel, tőlem visíthat amikor a fejemen van a füles...

Ha nagyon objektív akarok lenni, akkor sokkal rondább mint a Titán vagy a 780, hangosabb is, melegebb is, viszont jóval olcsóbban hozza ezeknek a teljesítményét, ami sokaknál igencsak döntő szempont! Fontosabb mint az óránkénti 1.-Forintos fogyasztási felár, vagy a hő és a hang...

Egy biztos, az a lejárató kampány amit itt napok óta művelsz, egyáltalán nem indokolt, sőt! Mindezt NV VGA, és Intel CPU tulajként mondom, tehát nem hiszem, hogy az AMD irányába történő elfogultság vádja helyén való lenne velem szemben... ;)

www.smart-bus.hu

(#2664) TTomax válasza -Solt- (#2663) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hol van 155-ért bf4 edition 290X?
Szerk:Látom már a PH! cikkböl vetted,csak hogy az nem a bf4 edition...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2665) DigitXT válasza norb55 (#2652) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy szóval az AMD elcseszte ismét a hütést
Mint mindig. Évekig "ATI fan" voltam, de a gyári hűtéseket mindig* cserélnem
kellett. Vagy szarul hűtött, vagy baromi hangos volt.:DDD De volt olyan is, hogy
mindkettő. Igaz, az nagyon nem referenciakártya volt, hanem egy TEC hűtős
AGP-hibrid szörnyeteg. Amikor kipróbáltam a "sötét oldalt", rácsodálkoztam,
hogy lehet ezt így is csinálni?! GTX285: álom halk volt! Főleg úgy, hogy brutális
teljesítménye volt a HD4850 után... 1 évre rá meg vizezni kezdtem a kártyákat:
annál nincs halkabb megoldás.:R

*Bocs: az elején csak gariztattam, mert megmakkant (a 9600XT "propellere"),
aztán az új is megmakkant (zörgött), így inkább lecseréltem Silencerre, mint
megint várjak heteket a kártyára a ventije miatt...:W Aztán "IceQ fan" lettem...
(9700, 9800Pro, X800Pro stb. Régi szép idők. Komoly kártyák voltak anno.:Y)

[ Szerkesztve ]

(#2666) norb55 válasza ForRedGlory (#2662) üzenetére


norb55
senior tag

Nekem a víz alapból nem játszik, nekem a kártyák max 2évet bírnak ki a gépembe , másik hogy a víz és az áram ősrégi ellenségek , Nekem legyen egy normális léghűtés, engem nemérdekel olyan mint a vízhütés.

DigitXT Régen én is AMD fan voltam mind procik mind karik terén, X800Pro volt az utolsó ami nállam járt.
Nah abba volt erő , 660 karikat sorra elverte még úgy is hogy nemtudott SM3.0-ás támogatást , abba a nyers erő volt :)

[ Szerkesztve ]

(#2667) Tirexi válasza norb55 (#2666) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát elvileg ezekbe a vízhűtésekbe olyan adalék van ami nem okoz zárlatot szivárgás esetén.
De amúgy én is ellene vagyok. :K

(#2668) #35434496 válasza TTomax (#2664) üzenetére


#35434496
törölt tag

Az ecserin. :DDD

(#2669) ForRedGlory válasza norb55 (#2666) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"...a víz és az áram ősrégi ellenségek..."

nem kell feltétlenül a kettőt keresztezni és nincs gond. ;] Amúgy nem értem miért kizáró ok a víz, ha a kártyád legalább 1-2 évig nálad van, de Te tudod., Ennyi erővel a víz soha senkinek sem jó, mert általában senkinek nem marad meg ugyanaz a hardver 2 évig. Nekem sem fog, ne aggódj, de engem nem érdekel a dolog. 1-2 évig élvezem a szinte tökéletes hangtalanságot. Nekem bőven megér annyit, nem beszélve hogy "zene füleimnek" a csend.

(#2670) -Solt- válasza TTomax (#2664) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem onnan vettem, hanem innen. ;)

www.smart-bus.hu

(#2671) TTomax válasza -Solt- (#2670) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ne haragudj,de inkább én megvárnám a boltok polcaira kerülő termék árát...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2672) #35434496 válasza -Solt- (#2670) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ő már a 780-as áránál is tévedett. :DDD De most hátha bejön. Bár ezzel az erővel mehetnék lottózni is.

(#2673) -Solt- válasza TTomax (#2671) üzenetére


-Solt-
veterán

Dehogy haragszom... :) Csak fura, hogy akkor senki nem akar várni, amikor kamu infók ( magas ár, alacsony teljesítmény, megjelenés csúszása ) alapján kell az AMD-t köpködni.

www.smart-bus.hu

(#2674) mcwolf79 válasza -Solt- (#2663) üzenetére


mcwolf79
veterán

Annyit fűznék hozzá a "vitához", hogy szerintem is jó kari lett ez a R290x (ha én ezt venném úgyis víz menne rá).
DE egy kicsit visszanyal a fagyi, az AMD arcoskodásáért, hogy ígymegúgy Titan alázás lesz. Ez megy már kb. 1 hónapja. És hol az alázás? Közel sem történt meg (Mantle ide vagy oda).

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2675) norb55 válasza ForRedGlory (#2669) üzenetére


norb55
senior tag

Minek kell víz? Extrém tuningot nem csinálok soha, álltalába én mindig halk hütésü karikat veszek, ha mégis tuningolni akarok, akkoris van a léghütésekbe tartalék bőven . Másik minek bontsam meg a garanciás kártyákat, hogy én vizhütő blokkot vegyek rá? Akkor a VGA blkokk + 30-40K csak azért hogy hüvösebb legyen a kártyám . Utána mikor elakarom adni, figyelembe veszik sokan ez már egy megbontott darab, vajon megv egyem vagy ne vegyem ,

A legtisztább az amit gyárilag kiadnak , csináljon a Gyár egy jó hütést, nem hiszem olyan nagy tehetség kellene hozzá, mikor olyan bonyolult nyákokat megtudnak szerkeszteni . :F

(#2676) gbors válasza ForRedGlory (#2662) üzenetére


gbors
nagyúr

igazából itt a lényeg. a kártya ára elég kedvező ahhoz, hogy a vízhűtés is beleférjen költséghatékonyan, még az sem lepne meg, ha több gyártó is előjönne out-of-the-box vizes kártyával.

én mondjuk jelen pillanatban inkább 780-at vennék (ha akarnék ilyen drága VGA-t :D), még ha kicsit drágább és kicsit lassabb is - de a 100 USD-s árelőny bőven elég arra, hogy a gyártók komoly hűtésekkel szállítsák az egyéni 290X-eket, és akkor fordulhat a kocka.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2677) DigitXT válasza norb55 (#2666) üzenetére


DigitXT
félisten

Úgy biza.:D Amikor megmakkant az X800Pro-m akkor egy ideig 6800GS-em
volt. (Garis csereként: megnéztem magamnak az nV-t, hehe.) Te, olyan szar
hűtést én még nem láttam. Üvöltött, felpörgött, abbahagyta, alapon is hangos
volt, aludni nem lehetett mellett stb. Kb. kibírhatatlan volt. Viszont SM3.0 volt
benne, és ki lehetett próbálni a TR Legend Next Gen módját, hoppá.:))
Igaz, nem volt benne elég kraft, hogy jól fusson, de futott: végigtoltam vele.:D
Utána adtam el, mert tényleg hihetetlen hangja volt. Bár 3Dmarkban kibírtam.

Amúgy az 580-ak is már lassan 2,5 éve megvannak! Sőt, már az SLI-m több,
mint egy éves: rohan az idő. Most néztem a piacot, hogy ha eladnám őket, a
töredék áruk SEM jönne vissza. Gyári vizesek. Az egyik még 200K fölött volt.

De szerencsére semmi nem kényszerít a váltásra, sem nV-re sem AMD-re.;]

(#2678) -Solt- válasza #35434496 (#2672) üzenetére


-Solt-
veterán

Lehet, hogy tévedett... viszont a Newegg-n az R290X és a GTX780 ára közt 70 usd különbség van, amit, ha euróra váltunk akkor alapból 20000.-Ft különbségről van szó. Ez a különbség itthon is meglesz...

www.smart-bus.hu

(#2679) #35434496


#35434496
törölt tag

Ez a bolt árazta be eddig. Azt mondják drága de nem hinném, hogy pl:máshol 40k-val olcsobb lesz.[link]

[ Szerkesztve ]

(#2680) p87 válasza #35434496 (#2660) üzenetére


p87
senior tag

Nem szép dolog apád nickneve alatt irogatni, azt mondanám szánalmas amit művelsz napok óta, de egy gyereknek végülis elnézhető.
Mond meg apádnak mit műveltél, kérj elnézést és többet ne írkálj a nevében!
Peace!

(#2681) -Solt- válasza mcwolf79 (#2674) üzenetére


-Solt-
veterán

Ha erről menne itt a vita, akkor egy büdös szót nem szóltam volna, ez ugyanis egy jogos felvetés. DE, ez a Titán alázás gyanítom, hogy a BF4 + Mantle API-ra lesz kihegyezve. Ha ott tényleg meglesz az amit Abu említett, akkor jogos volt a marketing duma, ha nem, akkor az meg csúnya beégés.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2682) -Solt- válasza #35434496 (#2679) üzenetére


-Solt-
veterán

Ez az a bolt, ami 240000.-Forintért kínálta megjelenéskor a referencia EVGA GTX780-t. Plusz nézd meg mennyibe kerül a GTX780 még most is náluk...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2683) Sonja válasza -Solt- (#2682) üzenetére


Sonja
veterán

Vagy az ASUS R9 280X, ami Iponban ~90eHUF, náluk ~113eHUF.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#2684) Tirexi


Tirexi
addikt

De legalább kapunk hozzá minden jót, na meg az 5 újdonság se semmi. :Y

(#2679) players111:
Ez sok érte... Ennyiért már VGA-t veszek.

(#2686) joshua7:
Nem tom úgy találtam a Gógliba. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2685) #35434496 válasza p87 (#2680) üzenetére


#35434496
törölt tag

Foggal körömmel amd :C Tirexi Ma is hoztad a formádat. :DDD :C :R

[ Szerkesztve ]

(#2686) joshua7 válasza Tirexi (#2684) üzenetére


joshua7
veterán

Ezt ki csinálta? Mert legalább angolul megtanulhatna.

'Low price' meg 'we save your card'.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#2687) gbors válasza joshua7 (#2686) üzenetére


gbors
nagyúr

all your klokspeedz are belong to us...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2688) #35434496


#35434496
törölt tag

uber mód max ventifordulat 94°C crysis 3 [link]

(#2689) ForRedGlory válasza #35434496 (#2688) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Bassz, előbb porszívóztam, kétszer le kellett futtatnom a videót, hogy eldöntsem melyik a hangosabb :D
Amúgy ha 50%-on ilyen tetű hangos, milyen lehet 100% venti mellett?

(#2690) #35434496 válasza ForRedGlory (#2689) üzenetére


#35434496
törölt tag

Azzal vallatták a tálibokat afghanistanban. :DDD 100% Tirexi Mazochista :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2691) Tirexi válasza ForRedGlory (#2689) üzenetére


Tirexi
addikt

Veszek csak azért egyet, hogy leteszteljem én magam. :DDD
Bár előtte lehet benézek egy munkavédelmi boltba fülesért... :U

(#2692) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Azert mostmar jo volna az off-olast befejezni, vagy atkereszteljuk a topic nevet 780/Titan VS 290/290X -re ?

Nem ertem miert kell itt az NV izmait mutogatni. Nagyszeruek ezek, tudom nekem is 780 van. De miert faj az annyira hogy az AMD is megprobal kemeny kartyakat csinalni ?
Vagy az a fajdalmas hogy az AMD csinalt egy olyan kartyat ami +/- 5 %-al gyorsabb a Titan kartyatol de amnnak a 60 %-aba kerul ? Majd jonnek a vapor-x-ek, a DCU-II, stb costum hutesek ez lesz nagy kusss meg subzero-s hofok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#2693) mcwolf79 válasza MiklosSaS (#2692) üzenetére


mcwolf79
veterán

Jöhet akármilyen hűtés, léghűtéssel necces lesz normális hőfokon tartani a VGA-t. Azért azt a wattokból keletkező hőt valahova el kell vezetni, és az egyéni hűtések rákfenéjeként úgy be fogja fűteni az egész házat, hogy győzze az ember kivezetni a hőt a dobozból.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2694) BeLucZ válasza mcwolf79 (#2693) üzenetére


BeLucZ
addikt

jók az egyedi hűtések, de azért csodát nem kell várni, nem fognak -20-30 fokot teljesíteni a refhez képest, és hát ugye amit kolléga is mond, szépen befújja a dobozba a meleget....

(#2695) DigitXT válasza BeLucZ (#2694) üzenetére


DigitXT
félisten

Érdekes, régen a "Silencer"-ek simán kifújták a házból a meleget...:U
Aztán valahogy ezt a "módszert" elvetették, vmi olyasmire hivatkozva,
hogy túl zajos a nagy légnyomás miatt, noha addig ezek a leghalkabb
megoldások voltak a régebbi kártyákon. A GTX285 referenciahűtése is
kifújta a házból a meleget, és még halk is volt... Nem értem én ezt.:F

Tehát marad a víz azoknak, akik csendes néma kártyát akarnak.:R

[ Szerkesztve ]

(#2696) FLATRONW válasza #35434496 (#2688) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezt a videót elnézve az jutott eszembe, hogy a fű mozgását már nem a grafikus kártya számolja, hanem a ventilátor által létrejött szél mozgatja. :)
Szerintem nem rossz kártya, csak az a rossz hűtés ne lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2697) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Akárki akármit mond, engem a PH! R9 290X teszt csak jobban megerősített abban, hogy jó lesz nekem az az ASUS GTX 780 OC... :K

MOD: Legyen már jövő hét csütörtök... :O

(#2688) players111: Ez a videó meg rátett még két dupla szívlapáttal... :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#2698) gbors válasza BeLucZ (#2694) üzenetére


gbors
nagyúr

dehogynem, 20-30 fok simán meglesz - az inkább probléma, amit a végén írsz...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2699) BeLucZ válasza Vistaboy (#2697) üzenetére


BeLucZ
addikt

Jumbo Jet feeling rulz ;]

[ Szerkesztve ]

(#2700) keIdor


keIdor
titán

Nekem bejon a 290X, vennek siman, ha "vizelnek", de nem:) Azert egy egyedi hutesest ha az 80 fokon es halkan teszi a dolgat lehet bevallalok, zoldhalyog nincs, Titannal is erosebb, es olcsobb mint egy 780, nem lett ez rossz, de 2014-ben fog inkabb kelleni jobb hutovel. 780 miatt magas a hangnal nalam a lec.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.