Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) #35434496 válasza Tirexi (#2500) üzenetére


#35434496
törölt tag

Csak finoman fogalazz mert meggyanusítanak elfogultsággal. :DDD (Bár ahogy nézem neked még az avatarod is zöld. :C )

(#2502) Malibutomi válasza #35434496 (#2498) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ebben nem ír olyat hogy nem lehet állítani... :U
Tényleg tök felesleges találgatásból kreálni a félrevezető híreket, várjuk meg a tesztet.

(#2503) Firestormhun válasza gainwardgs (#2496) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Talán csütörtökön.
Közben szállingóznak a hírek a kis Maxwell-ekről, szóval 2014 Q1 egyre valószínűbb legalább egy 28nm-es GM104 launchre.

Én GTX 780-ról addig nem cserélek amíg legalább Titan szintű teljesítményre nem pakolnak 50%-ot 1080p-ben.

...

(#2504) BlackSoft válasza Tirexi (#2490) üzenetére


BlackSoft
addikt

"Ami arra ösztönös, hogy inkább vegyek ez mellé még egy 780-at"

Na mesélj csak, minek neked még egy 780? ;]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2505) gbors válasza Tirexi (#2500) üzenetére


gbors
nagyúr

nem lenne érdemesebb megvárni, amíg megjelenik? :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2506) Landon válasza BlackSoft (#2504) üzenetére


Landon
őstag

Haha - nice one! ;]

Elképzelhető lenne, hogy a Maxwell felső vége is Q1-be jöjjön?

Egyébként már egy ideje én is ezt szajkózom, hogy hagyjuk már békén azt a szerencsétlen 290X-t, a végén úgy is kiderül mit tud meg mit nem... :U Felesleges előre savazni. Sőt én amondó vagyok, hogy igazán majd akkor fogunk látni valami érdemlegeset amikor Január-Március kijönnek az új 'next-gen' játékok (Watch Dogs és társai). Bár addigra meg lassan-lassan jöhet a Maxwell is...

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2507) Tirexi válasza gbors (#2505) üzenetére


Tirexi
addikt

Akkor nem értem Abu honnan a pokolból szedi ezeket az AMD-s megnyilvánulásait.
Ha nincsen alapja miért mondana ilyet?

Na meg már látom előre milyen külföldi fórumok nyílnak meg ezzel.
How to unlock 290x fan control...

De ha még be is jönne ez minek? Minek kell mindig az AMD-nek valami óriási nagy hülyeséget elkövetnie? Zero Core is halál volt most meg ez fan lock hát hihetetlen.
Ennél nagyobb baromság már csak az NV-nek a Boost 2-je volt.
Nem értem miért nem lehet egy olyan VGA-t kiadni ami mindenkinek megfelelne.

Vagy zárjon le mindenféle tuningot és vezérlést vagy oldja fel, de ne keverje össze vissza. Vicc amit ez a két cég csinál néha és szokás szerint ki szívja meg? Ki más mint mi akik megveszik a termékeit.

Természetes, hogy megvárom a hivatalos teszteket, de egy ilyen fan lock gondolata is már magába egy oltári nagy baromság.

(#2504) BlackSoft:
Csak egy megjegyzés volt, hogy érezd a súlyát a dolognak.

(#2506) Landon:
Meg addigra meg lesz a 2. VGA-m akkor meg már mind1 mit tud majd a Mántli és társai.

[ Szerkesztve ]

(#2508) WaterWawe válasza Landon (#2506) üzenetére


WaterWawe
őstag

A Maxwell szerintem még jövőre sem jön ki, ha mégis akkor év végén.

(#2509) Landon válasza Tirexi (#2507) üzenetére


Landon
őstag

A teljesítmény 2db GTX780-al az egy dolog de biztosak vagyunk benne, hogy nem lesz esetlegesen olyan külömbség mint anno volt SM3.0-s és SM2.0-s VGA-k közt (az X800 vs 6800GT-s korszakra gondolok itt)? Pl. tesszelláció minőségében nem lehet eltérés? Meg azt se felejtsük el, hogy ezentúl 'AMD-s' konzol portokat fogunk kapni (amennyiben multi címről/portról beszélünk). Esetleg ez is befolyásoló tényező lehet. Mind két konzol AMD-re épül. És ha jól emlékszem akkor az nV is próbál valami hasonlót implementálni a Maxwell-ben mint az AMD GCN2.0-ja.

Az nV Boost 2.0 miért akkora bukás? :F Nekem eddig tetszik bár az valóban zavaró, hogy a 'tűréshatárokat' nem egyszerű kitolni még AB-el sem. [Legalább is nekem eddig a forum hsz-ekből ez jött le, hogy hiába állítanak mindent be ahogy kell akkor is vissza vesz az órajelből a GPU vagy csak szimplán meghülyül]

freestyée:Jövőre sem?! Ennyire azért nem erős a Titán uralma szerintem. Addigra azért biztos az AMD is hoz ki egy 295X-et vagy akár a 390X-et késő Ősszel. Meg azért az nV-nél már igen érett lenne egy architektúra váltás. :F

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#2510) #35434496 válasza Malibutomi (#2502) üzenetére


#35434496
törölt tag

Idézem abut. "Nincs fix ventifordulat az új kártyán." Akkor még is mit szeretnél állitani és hogyan? Tirexi onna hogy ph-nál már egy ideje ott van a 290x szerintem. 5perc alatt senk sem tud átfogó cikket írni róla. És teszem azt ha holnap megjelenik? ph meg írna róla 1 hét múlva? Na ne :D

[ Szerkesztve ]

(#2511) Tirexi válasza Landon (#2509) üzenetére


Tirexi
addikt

"hogy hiába állítanak mindent be ahogy kell akkor is vissza vesz az órajelből a GPU vagy csak szimplán meghülyül"

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést. :K

A lényeg az, hogy AB-ben két lehetőséged van. Vagy a fogyasztást tolod ki vagy megemeled a hőfokértéket.
Előbbivel kár is törődni semmit nem tud, az utóbbi már más tészta.
A logikus az lenne, hogy ha beállítod 70 fokra a temp target-et AB-ben akkor a VGA gyorsítsa a ventilátort azért, hogy a VGA ne érje el azt a hőfokot.
DE HÁÁÁ EZ NEM ÍGY MŰKÖDIK MORE hát rosszul gondolkodtok emberek. :))
Hát a GPU Mhz-ét veszi vissza a VGA és ezért nem éri el a target hőfokot. OMG FACEPALM.
Most őszintén milyen baromság ez? Nem a venti sebességét kéne növelni?
Nem majd a User megoldja ezt, hogy csinál szépen magának AB-ban egy ventiprofilt.
Hát gratulálok hozzá NV. Komolyan mondom amikor ezt először megláttam a hajamat téptem tőle.

(#2512) TTomax válasza Tirexi (#2511) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az Nvidia boost 2.0 a vga védelmét szolgálja,a garanciális meghibásodások csökkentésére szolgál,csak megpróbálják eladni marketing bullshittel,hogy ez a felhasználóknak jó.... jó is,mert nem krepál be a kártya, simán megvédi a kártyát az 1.0ás userektöl... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2513) FLATRONW válasza Tirexi (#2511) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem 770-esem van, de nincsenek ilyen problémáim. Hogyha megadok 95 fokos temp targetet, akkor csak 95 foknál vesz vissza az órajelből. Ezt direkt le is teszteltem a múltkor, a ventilátort levettem minimumra hogy biztosan elérje a 95 fokot és működött ahogyan kell.

(#2514) mcwolf79 válasza Tirexi (#2511) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nem tudom mi bajod van.Nekem nem veszi vissza az órajelet :P ;)

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2515) -Solt- válasza FLATRONW (#2477) üzenetére


-Solt-
veterán

Bevallom őszintén nem emlékszem mennyin ment... csináltam egy CMOS resetet az újraindulgatások ( DP kábel ) miatt, és ezzel buktam a 4.8GHz-s és az 5GHz mentett beállításokat is... :O

www.smart-bus.hu

(#2516) FLATRONW válasza -Solt- (#2515) üzenetére


FLATRONW
őstag

És most mennyin járatod?

(#2517) BlackSoft válasza Tirexi (#2511) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nálam van ventiprofil és 75fok fölé nem igen megy még 4K-ban sem, és a venti sem hangos, 60% körül megy 70foknál. De ha hangos is, akkor is rajtam van a füles, és a játékot hallom, nem a hűtést.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2518) Tirexi válasza mcwolf79 (#2514) üzenetére


Tirexi
addikt

Nem-e? :D
Na akkor kérlek készíts nekem két gyors Valley tesztet.
Legyen tuningolva a VGA mind2 esetben ugyan annyira.
Az első tesztben adjál meg 90 fok temp limitet a másodikban meg legyen 70 fok.
Várom az eredményt.
10000%, hogy a második esetben kevesebb pontot kapsz majd és tudod miért?
Mert nem a venti sebesség fog növekedni, hanem a Mhz-ed csökken szépen lefelé. :K

(#2513) FLATRONW:
95 foknál nekem sem veszi vissza az órajelet. De nekem a gépemben ne menjen semmi majdnem 100 fokon...

(#2517) BlackSoft:
Venti profillal sima liba az egész ez így igaz nálam is.

[ Szerkesztve ]

(#2519) mcwolf79 válasza Tirexi (#2518) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nálam sohasem megy a GPU 54 ˘C fölé :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2520) TTomax válasza mcwolf79 (#2519) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt asztalon méred passziánsz alatt? :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2521) Tirexi válasza TTomax (#2520) üzenetére


Tirexi
addikt

:)) :))

Szerintem valami OC-s 3 ventis Gigája lehet de akkor is nehezen hiszem el ezt az eredményt.
Vagy alul van Mhz-elve/feszelve vagy 100%-on pörögnek a ventik nála folyamatosan. :DDD

Tolj rá egy furmárkot plz.

[ Szerkesztve ]

(#2522) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#2519) üzenetére


mcwolf79
veterán

Víz alatt van a VGA is :U

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2523) BlackSoft válasza mcwolf79 (#2519) üzenetére


BlackSoft
addikt

Arról kérnék egy AB-s screenshot-ot BF3 Ultrán :DD Legyen AB-ben kimonitorozva a mhz, a fok, és a ventisebesség is százalékban :P

(#2522) mcwolf79: Akkor B+ XD :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2524) TTomax válasza mcwolf79 (#2522) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát akkor az nem mérvadó....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2525) Tirexi válasza mcwolf79 (#2522) üzenetére


Tirexi
addikt

Erről egy szó sincsen a Cuccaid leírásában, hogy vizezve van a cuccod. Alapból sem erről volt szó, mi a ventilátoros VGA-król beszélgetünk mert nekünk csak arra telik.
Magyarán szólva a te hsz-ed nem volt mérvadó a számunkra de azért köszi. :R

(#2526) BlackSoft:
Na ja ezt már mondani sem akartam. :D

[ Szerkesztve ]

(#2526) BlackSoft válasza Tirexi (#2525) üzenetére


BlackSoft
addikt

És tegyük hozzá, hogy ref. hűtősről van szó első sorban, nem ACX meg Windfos...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2527) mcwolf79 válasza Tirexi (#2525) üzenetére


mcwolf79
veterán

mert nekünk csak arra telik.

Furcsa ezt tőled hallani. Hány milliót öltél PC-be az elmúlt 2-3 év során?

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2528) FLATRONW válasza Tirexi (#2518) üzenetére


FLATRONW
őstag

Én sem szeretném, hogy 95 fokon menjen a kártya, csak a teszt miatt csináltam.
Egyébként meg beállítasz egy fiksz fordulatot (70-75 százalék) , kitolod a targetet és máris nem fogja visszavenni az órajelet. Úgy is az a típus vagy, aki max beállítások mellett játszik. Max beállítások mellet pedig rövid időn belül felmelegszik a kártya, tehát felesleges az automata ventilátor profillal szarakodni.

(#2529) Tirexi válasza mcwolf79 (#2527) üzenetére


Tirexi
addikt

Szinte minden cuccomat itt veszem használtan a PH-n és itt is adom el szal forgatom folyamatosan. A használt árakat nézzed szal közel nem éri el a milliót...
Megkockáztatom, hogy a VGA-mat is könnyebben eladom majd mint te azt a mókolt valamit. :)

(#2528) FLATRONW:
Igaz, de azt nem mondanám, hogy mindig játszok. A fix venti elég zavaró lenne egy idő után mondjuk film/anime nézés vagy netezés közben. Inkább csináltam egy saját profilt aztán kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#2530) BlackSoft válasza FLATRONW (#2528) üzenetére


BlackSoft
addikt

Egyáltalán nem felesleges ventiprofilt csinálni :W Minek menjen a venti 70%-on, amikor netezik az ember?
Aki ilyen kártyát vesz, az meg nyilván nem low-on fog játszani, hanem maxon. Azért vesszük a kártyát, hogy használjuk, nem hogy nézzük...

(#2531) FLATRONW: Hát akkor meg miért csináljam kézileg, ha a ventiprofil ugyan ezt megcsinálja? :DDD 50fokot nem ér el a vga asztalon. Ha meg felmegy 50 fölé, akkor elkezd autómatikusan emelkedni a venti fordulatszám.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2531) FLATRONW válasza BlackSoft (#2530) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ne verd a fejed a falba, hanem használd. :)
Ki mondta, hogy netezés alatt 70 százalékon járassa a kártyát?
Játék előtt feltolja, játék után leveszi a fordulatot.

(#2532) mcwolf79 válasza Tirexi (#2529) üzenetére


mcwolf79
veterán

Na jó, ebbe ne menjünk bele.
Mivel általában nálad mindig csúcshardver csücsül, azon pedig az emberek nem 5-10e FT-ot szoktak bukni csereberekor.
Na jó, nem tartozik rám. Csak ezt a "nekünk nem telik" szövegre akadt fel a szemem, mert sztem ha valakinek, hát neked telne vizezni a rendszered.
Majd eladom Madn!ght kollegának, ha megunom a 780-at,és neki csereérett lesz a 680-am ,amit megvett blokkostul :U Vagy visszarakom rá a refhűtést, oszt csőváz :U A blokkot meg leadom a MÉH-be :P Vagy jó lesz levélnehezéknek (bár annak picit drága )

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2533) #35434496 válasza FLATRONW (#2531) üzenetére


#35434496
törölt tag

290X árak. Ez bizony 595GBP ami kb 210.000HUF[link] Jelenleg 1GBP 354HUF

[ Szerkesztve ]

(#2534) -Solt- válasza FLATRONW (#2516) üzenetére


-Solt-
veterán

Most 4.4GHz-n megy... minden ment NORMAL-ra, LLC letiltva, szorzó 44-re, oszt csókolom! :) Így CPU-Z szerint 1.272V-n ketyeg terhelve...

Újra kell pasztáznom, aztán megint nekifekszek a 4.8-nak, és az 5GHz-nek, mert ARMA3 alatt minden 100MHZ emelés után emelkedik az FPS... :)

Az első pályán minden maxon ( látótáv is )

CPU 3.8GHz, FPS 32-33, GPU kihasználtság 74-76%.

CPU 4.4GHz, FPS 37-38, GPU kihasználtság 84-86%.

www.smart-bus.hu

(#2535) Tirexi válasza FLATRONW (#2531) üzenetére


Tirexi
addikt

Persze meg még azt is manuálisan állítgassam. :D
Azért van a venti profil készítés lehetősége ami kb 5 perces munka.
Asztalon halk a gép játékba meg mehet a venti a plafonig.

(#2532) mcwolf79:
Úgy legyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#2536) BlackSoft válasza #35434496 (#2533) üzenetére


BlackSoft
addikt

EzAz! :DDD Veri a 780-at! Árban mindenképp! :DDD

Amúgy ez elég érdekes: R9 290X CF 4K Eyefinity Ha minden igaz...

(#2537) players111: Az lesz a Titan gyilkos ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2537) #35434496 válasza BlackSoft (#2536) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ja és ezek nem BF4 Edition kártyák. A bf4 karik ára? :DDD Inkább nem tippelem meg.

(#2538) WaterWawe válasza BlackSoft (#2536) üzenetére


WaterWawe
őstag

THX!!
Erre vártam mióta megjelent a 4k monitorból mikor csinálnak Eyephinity-t. De egy Metro vagy Crysis 3 esetén mehet alá a Titan 3way SLi. :D

(#2539) Tirexi válasza WaterWawe (#2538) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ja azt hittem legalább valami erősebb játékkal tesztelnek. Dirt 3 az még 4k-ba is 100FPS-el megy. :DDD

(#2540) BlackSoft válasza WaterWawe (#2538) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát igen, ez az, aminek már abszolút semmi értelme :D A 4K még oké egy szintig, de a 3 monitornak nem látom 1080-ba sem túl sok funkcióját.
Egy Metro vagy Crysis 3 esetén Eyefinityre még 8 Titan sem lenne elég, ha egy monitorhoz kell 4 XD

(#2539) Tirexi: Mindig a Dirt3-at kell felhozni a 4K dolgoknál, mert a Mario után csak az megy el 4K-ban lazán, semmi más :DDD

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2541) FLATRONW válasza Tirexi (#2535) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nekem is van egy alap profil, amiben automatán vezérli a fordulatot a kártya és van egy kettes profi, amiben fix 70 százalékra van téve a fordulat. Egy gombnyomás az egész.
Az automatikus ventilátor profil azt jelenti, hogy a hőmérséklet változásától függően változik a ventilátor fordulatszáma is. Játékok alatt szerintem menjen fix fordulaton a ventilátor és ne a hőmérséklettől függjön, hogy mennyi a fordulat.

(#2542) BeLucZ válasza Firestormhun (#2503) üzenetére


BeLucZ
addikt

nah akkor arra még várhatsz eleget :D

(#2543) ImpersonatoR

Eddig bejön az új driver Coh 2 is franko vele meg gyorsult is.
BF3 al eddig sem volt gond most is ok.
CS:GO Black Ops II meg amit próbáltam ezekkel sincs semmi baj.
Valey is gyorsult tőle +2 fps t

Alapon eddig 65 fps korul hozott.

(#2544) #35434496 válasza ImpersonatoR (#2543) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez nagyon jó hír. :C

(#2545) -Solt- válasza ForRedGlory (#2478) üzenetére


-Solt-
veterán

No asszem vissza is vonom az ígéretem! :D

[link]

Gyakorlatilag ez van nálam is...

www.smart-bus.hu

(#2546) norb55 válasza ImpersonatoR (#2543) üzenetére


norb55
senior tag

Nekem meg lassúlt 2FPS-t :D

Metro LL az meradt annyi mint a régi driverrel, magyarán idáig tök felesleges az új driver :D

De viszont müködik, ami jó pont .

(#2547) Tökmindegy válasza -Solt- (#2545) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Írja is ,hogy mindenki azt mondja nekik sima mint a selyem,vaj ,ahogy tetszik:)
Lehet a ficaknak is Giga lapja van? Vagy szar valamije.
Nem jutott eszedbe,hogy ha az egész neten 2-3 ilyen problémát lelsz fel akkor az nem jelentkezik másoknál,vagyis a többségnek ez nincs.
Atagon vagy 20 krapeknak van 780 na meg TR és én megkérdeztem tőlük,egyik se panaszkodik.
Persze ha mindenáron e VGA-t akarod beállítani problémaként , vagy a drivert akkor én nem szólok többet:)

Vagy maga a TR kotlott meg pl.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#2548) -Solt- válasza Tökmindegy (#2547) üzenetére


-Solt-
veterán

Mesterem! Ez a hivatalos Asus fórumról van, kétlem, hogy Giga lapja lenne az illetőnek! :D

Elég sok ilyen nyűg van,( komplett ED topik évek óta ) különböző konfigokkal... nem azért linkeltem, hogy a VGA-t okoljam, hanem ellenpéldaként a "Giga lapok szarok" okfejtésre! :) Említettem már, hogy a 7950-l is csinálta, ergo innentől nem foghatom az NV driverre! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#2549) Tökmindegy válasza -Solt- (#2548) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Akkor a TR a szar. Vidd el az enyémet és nézd meg azzal,ennél egyszerűbbet nem tudok.
Csak könnyebb mint egy egész gépet cipelni:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#2550) -Solt- válasza Tökmindegy (#2549) üzenetére


-Solt-
veterán

Holnap felhívlak, nem akarok itt tovább offolni... ;)

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.