Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) csab2 válasza pinnacle (#16749) üzenetére


csab2
veterán

De, megszűnt. Új előfizetőként már csak a Smart tarifák valamelyikére lehet előfizetni.

Miért kell ezeket évente átfazonírozni/átnevezni? Nem értem. :F

Szerk.: kettőnk válaszából össze tudod rakni a 100%-os helyes választ. :)

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#16752) Varszegig válasza pinnacle (#16749) üzenetére


Varszegig
veterán

VOIP-hez kerüld a telenort, de nagyon.

(#16753) Pttypang válasza Varszegig (#16747) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor rákérdeztem a miskolci üzletben, hogy mennyi lehet a forgalmi előleg.. a kiscsaj böngészte cirka 15 percig az ászf-t, aztán feladta és közölte h 0 ft...

Everybody lies.

(#16754) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszi polonic, csab2, Varszegig! Nekem ez van, tulajdonképpen ezért maradtam a Telenornál. Csak most ismerősőmnek keresek "VOIP"-s csomagot. Mondjuk azt nem értem, hogy miért ez van az alján. " Tetszenek az új Okostarifák? Tarifacsomag-váltás Telenor és djuice előfizetőknek | Egyszerű számhordozás más szolgáltatók ügyfeleinek. Az Okostarifa csomagokra vonatkozó ajánlatunk visszavonásig érvényes, belföldön."

Akkor VOIP-ra nem tudtok ajánlani valamit? Egyébként mit csinál a Telenor VOIP-nál?

[ Szerkesztve ]

(#16755) tomp


tomp
félisten

Egy érdekes jelenségre figyeltem fel 1hete. Meg van rendelve az 5perc után 0Ft opció. Elkezdek telefonálni. Az első 5perc tökéletes. Majd az 5.perc 1másodpercétől leromlik a hang minősége. Én tökéletesen hallom a másikat de ők nagyon figyelnek, hogy minden szavamat megértsék. Azaz az én kifele irányuló hangommal csinálnak valamit. 5percig jó azaz amig fizetek. De amikor átmegyek az ingyenes zónába, azonnal leromlik...
Szerencsére nálam a voip tökéletes.

(#16756) pinnacle válasza tomp (#16755) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Tudnál VOIP-ra tarifa csomagot ajánlani? A Klikk-nél már korlátoznak 100MB után? Ha jól emlékszem a Telenornál nem tudták külön választani a forgalmat, így valójában korlátlan volt. Az Okostarifa 90-nél sem tapasztalok korlátozást 90MB után.

(#16757) sethi válasza tomp (#16755) üzenetére


sethi
senior tag

nemrég én is feldobtam egy hasonló problémát, csak én azt vettem észre, hogy az 5. perc után megszakad a hívás....1-2-re azt mondom véletlen, de egy időben nálam rendszeres volt

(#16758) Varszegig válasza pinnacle (#16756) üzenetére


Varszegig
veterán

VOIP: Azt hiszem netezz mobilon 500MB csomagtól felfelé nincs tiltás. Vagy a T-mobilnál egyáltalán nincs. Ha fontos a voip, akkor se voda, se telenor.

(#16759) pinnacle válasza Varszegig (#16758) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Úgy emlékszem a Klikk is ilyen volt. Majd csak megerősíti valaki. Egyébként mit csinálnak ha Voip-ra használom a keretet?

(#16760) Varszegig válasza pinnacle (#16759) üzenetére


Varszegig
veterán

Semmit, egyszerűen tiltva van a protokoll, nem csatlakozik a skype, viber stb.

(#16761) darvinya válasza Varszegig (#16760) üzenetére


darvinya
titán

Ez meg hülyeség.
Gtalk megy.
Viber-t nem használom már aksi zabáló.

De ott van SIP-hívás, ami ICS droid alatt könnyen beállítható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16762) Varszegig válasza darvinya (#16761) üzenetére


Varszegig
veterán

Ki beszélt gtalkról? Meg ki beszélt arról, hogy te mit használsz?
Benne van az ÁSZF-ben, az internetalapú hangszolgáltatások tiltása bizonyos csomagok esetén. Erről volt szó. Hol írtam én olyat, hogy darvinya vibert használ?:)

(Mellesleg off, de a viber akksizablás nettó hülyeség, soha nem haladta meg az 1%-ot.)

[ Szerkesztve ]

(#16763) bullapo


bullapo
tag

Helló!
Én egyik androidos fórumon olvastam hogy van rá megoldás hogy nem tudják korlátozni , skype , viber hang hívásokat. Vagy program vagy nem tudom mi, engem nem érintett a dolog azért nem néztem.
Nekem hipernet 7 csomagom van , Nekem nem lassú , 5mb tölt általában lefele, szerintem ha nagyon túl van terhelve a rendszer akkor lassabb valamivel. Ha a zöld mobilpartner programot ha nem kapcsolom be csak tárcsázza a 99 számot a pc akkor nem is korlátoznak semmivel. 2,3 száz giga adatforgalmat torrentezek havonta.

(#16764) bullapo


bullapo
tag

Helló!
Én egyik androidos fórumon olvastam hogy van rá megoldás hogy nem tudják korlátozni , skype , viber hang hívásokat. Vagy program vagy nem tudom mi, engem nem érintett a dolog azért nem néztem.
Nekem hipernet 7 csomagom van , Nekem nem lassú , 5mb tölt általában lefele, szerintem ha nagyon túl van terhelve a rendszer akkor lassabb valamivel. Ha a zöld mobilpartner programot ha nem kapcsolom be csak tárcsázza a 99 számot a pc akkor nem is korlátoznak semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#16765) bullapo


bullapo
tag

Nem tudom miért írta ki kétszer , nem tudom szerkeszteni , Az alsó sort talán nem kellett volna kiírnom hátha az érintett cég elolvassa.

(#16766) club1 válasza bullapo (#16765) üzenetére


club1
veterán

A hipergagyi csomagokat majd csak mostantól fogják korlátozni, az opcióként megrendelhető csomagokkal kezdték a korlátozást...

(#16767) pinnacle válasza Varszegig (#16760) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Itt azt írják, hogy 32 kbit/sec-nél is működik a Viber, de azt is, hogy a Vodafone meg tiltja az ilyen alkalmazásokat. A végén csak wifi-n fog működni.

(#16768) darvinya válasza club1 (#16766) üzenetére


darvinya
titán

Igazad van.

A opciós csomagok a teszt alany.
És már látszik, hogy el lesz törölve ez a korlátozás.

Tegnap összeomlott a korlátozás és 10perc elteltével max. sebességgel ment 2 órán keresztül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16769) club1 válasza darvinya (#16768) üzenetére


club1
veterán

Mindent meg lehet oldani előbb-utóbb... Elsőre így sikerült nekik, valószínűleg lesz ez még jobb is, ha más nem, akkor az egyik állami kínai cég megbeszéli a másikkal, hogy sikerült a másiknál ilyen jól megoldani a korlátozást.

(#16770) Varszegig válasza pinnacle (#16767) üzenetére


Varszegig
veterán

Persze működik 32 kbiten is, de a voipt nem lassítják, hanem tiltják. ÁSZF:

A GPRS alapú szolgáltatások nem használhatóak internet alapú hangszolgáltatások
igénybevételére, kivéve amennyiben az Előfizető az alábbi szolgáltatások valamelyikét
veszi igénybe:
 Mobil Online Start
 Mobil Online 500 MB
 Mobil Online 1 GB
 Mobil Online Flexi
 Mobil Online 5 GB (korábban Mobil Internet 5 GB néven)
 Mobil Online 10 GB (korábban Mobil Internet 10 GB néven)

A T-nél nincs ilyen egyedül.

(#16771) vgyuri válasza Varszegig (#16770) üzenetére


vgyuri
őstag

MobileVoip-ot állítólag nem tudják szűrni, nem sip protokolt használ.

(#16772) bullapo válasza club1 (#16766) üzenetére


bullapo
tag

Én már 3 éve így használom, 1 szer hosszabbítottam A Szerzõdest,más lett A Neve, 500Ft Olcsóbb lett,elvileg 6 gigat tolthetnek le,bocs A Hibakert telorol Ment.

(#16773) lugosi válasza darvinya (#16761) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A gtalk nem 80-as porton megy?

(#16774) pinnacle válasza Varszegig (#16770) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Egyelőre nekem működik a MobileVoip, Viber. Gondolom azért, mert az Okostarifánál sincs korlátozás.

(#16775) Varszegig válasza pinnacle (#16774) üzenetére


Varszegig
veterán

De annál is van (ld. korábbi felsorolásomat), csak most épp nem működik a korlátozás 2 napja. Olyan telenoros ez. Dolgoznak rajta mindenesetre, tehát azért új belépőt voip igénnyel nem kéne 2 év hűségre bíztatni :DD

(#16776) pinnacle válasza Varszegig (#16775) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Okostarifára már nem lehet előfizetni. Egyébként nagyon jó, nem is tudom, hogy van-e ilyen csomag bárkinél (Google Maps, korlátlan böngészés)?

(#16777) darvinya válasza lugosi (#16773) üzenetére


darvinya
titán

Azt nem tudom, mert ilyen téren nem foglalkozok vele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16778) Varszegig válasza lugosi (#16773) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem:
In order to connect to Google Talk and start sending IMs, you'll need to enable TCP connections to talk.google.com on port 5222, or on port 443.

If you'd like to make calls or transfer files through Google Talk, you need to:

Enable UDP connections to anywhere on any port; or
Enable TCP connections to anywhere on port 443.

Ebből az is látszik, hogy ha pl. a 443-at tiltják, azza szinte biztosan kiiktatják az üzenetküldést is. (Hacsak pl. a droid app nem az 5222-t használja.) Na de a 443-at nem tilthatják, mert azzal a https-t is tiltanák, az meg gyakorlatilag a szolgáltatás befejezésével lenne egyenértékű:) EZért a google tak szinte megoldhatatlan portokkal.

Vibernél ugyanez:
TCP: 5242 and 4244
UDP: 5243 and 9785

Ott ha jól látom, nem lehet különválasztani a csevegést a hanghívástól.

[ Szerkesztve ]

(#16779) csernak75 válasza Varszegig (#16762) üzenetére


csernak75
senior tag

Csak így off-ban!
Viber tényleg nem a legjobb, nekem Nexus S-en folyamatosan 25-30Mb ram-ot foglalat és 13%-ot háttérben megevett az aksiból!

(#16780) Varszegig válasza csernak75 (#16779) üzenetére


Varszegig
veterán

Én már 2 telefonon használtam+a családban még 3-on látom minden nap. Ram 15 MB, akksi mérhetetlenül kevés. Ott nálad lehet valami gebasz.

(#16781) lugosi válasza Varszegig (#16778) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

És darvinya is: nem értek hozzá csak tippeltem.

De igen, a 443-at nem nagyon tilthatják :D

(#16782) Varszegig válasza lugosi (#16781) üzenetére


Varszegig
veterán

Ebből az is jön, hogy pl. egy céges hálón ahol általában tiltva van az ssl, ott a gtalk is elvérzik:)

(#16783) Landsmann


Landsmann
addikt

Már az üygfélszolgálathoz fordultam, hogy árulják már el, milyen kritériumok alapján szelektálnak a facebookon szolgálatot teljesítők, hogy egy kérdésemre, amit 3-szor tettem fel, október 31-e óta egyszer sem válaszolt senki. Nem mintha aztán erre választ várnék, mert aligha lesz.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#16784) tomp válasza Landsmann (#16783) üzenetére


tomp
félisten

szolgálatot teljesítők

1 ember kezeli a fb oldalukat aki egyben az ügyfélszolgálati osztályon is dolgozik. Ő bonyolította le a Hipernet 84 ügyem végét és írta a személyes levelemet. Szóval ezért nem kapsz választ. Mivel Ő nem akar válaszolni a fbookon. Amíg az előző "tulaj" vezette az oldalt, legalább volt valami pozitív hozzáállás. Csak ő meg lelépett augusztusban a telenortól... Az android Workshop-ot vezette a hölgy.

(#16785) Landsmann válasza tomp (#16784) üzenetére


Landsmann
addikt

Ahha. Szóval egykutya. Remek.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#16786) Prien válasza Landsmann (#16783) üzenetére


Prien
addikt

Úgy gondolom, hogy a közeljövőben át fognak alakulni a felhasználói szokások a mobilkommunikáció terén, adók, kapcsolási díjak, ÁSZF módosítgatások, havidíj emelések...szerintem ezt már rengetegen megunták/megunják és keresik az olcsóbb lehetőségeket...
Tehát remélhetőleg nemsokára tök mindegy lesz,hogy ki csinálja a facebook oldalukat vagy mennyit kell várni a 1220-on, mert egyszerűen nem fog senkit érdekelni. :U

A kevés is több a semminél.

(#16787) lugosi válasza Prien (#16786) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha lemennek majd párezer előfizetőre (telenor alkalmazottak és családtagjaik) akkor azt a kapacitást már kezelni tudja az üfsz. Egy nagy család lesznek :DDD

(#16788) vicces


vicces
addikt

X-akta

szerintetek miért érvényes az akció csak november 12-ig? utána lehet lesz jobb ajánlat??
valamint ami még érdekelne, hogy a meghirdetett havidíjon felül még milyen extra költség lehetséges. gondolok itt telefonadóra vagy egyéb hasonló állami lehúzásra?
üdv!

:)

(#16789) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

a mobile online 100 csomagon kívül van lehetőség a számlás tarifámhoz mobilnet előfizetésre? (flottás csomagom van, nem tudom melyik...)

(#16790) Rolly


Rolly
veterán

hmm nem sok jót olvasni a telenorrol itt ... pedig újpest károlyi istván utcában az egyetlen használható mobilszolgáltató ... van T-mob, Voda, Telenor telefonom (Vode, Telenor céges). T-mob magánnal és a vodással csak az ablakban / erkélyen tudok telefonálni ... ezért gondoltam, hogy a t-mobilos számomat átviszem a telefonhoz ... de akkor most mit csináljak ... ja lehet céges és magán csomag is ...

(#16791) pinnacle válasza eastsider (#16789) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A Klikk lehet, hogy jobb lenne. Ott nem írnak felfüggesztésről.

(#16792) #35104512 válasza Rolly (#16790) üzenetére


#35104512
törölt tag

Nekem konkrétan semmi bajom velük (és ha figyelmesen követed a topikot, akkor láthatod, hogy itt is csak pár ember van aki problémázik, de ők nem győzik ismételni magukat), ismeretségi körömben nagyon sok telenoros van, nekik sincs bajuk, csak éppen nem jönnek ide éljenezni :)
Nálam is csak ez az egyetlen használható szolgáltató van, a másik két banda még térerőt sem képes idevarázsolni, de a hiper-szuper gyors internetre tudják verni a nyálukat.

(#16793) Prien válasza Rolly (#16790) üzenetére


Prien
addikt

Ha csak a Telenor hálózat működik jól a lakóhelyeden, akkor próbáld ki. Csak hűséget/rabságot ne írj alá. :U

A kevés is több a semminél.

(#16794) Rolly válasza Prien (#16793) üzenetére


Rolly
veterán

most is van telenoros ... céges (ahol alvállalkozó vagyok) flottás kapcsolattartó telefonom.... Nincs gondom (több mint T-moval) de nem tudom milyen csomagot lenne érdemes választanom :( most T-nél 3000-es csomagom van de a percdíjak 38 ft körüliek ...

(#16795) Pttypang válasza #35104512 (#16792) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt nekem is említették, mikor kérdeztem, hogyha netezni szeretnék, akkor telenor, mert annak a legjobb a lefedettsége, viszont ha a telefonálás a központi, akkor már annyira nem, mert a 3g hálózatuk elég instabil... De akkor a lefedettséggel a telefonos hálózaton sincs gond náluk ^^

Everybody lies.

(#16796) club1 válasza Pttypang (#16795) üzenetére


club1
veterán

Hozzáértő lehetett ha azt mondta, hogy a Telenornak a legjobb a mobilnet lefedettsége. Soha nem volt az, max. EDGE-n... :W

(#16797) darvinya válasza Pttypang (#16795) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, de ezt nem értem.

„ha a telefonálás a központi, akkor már annyira nem, mert a 3g hálózatuk elég instabil...”

Ez inkább telefon hiba.

De
„ha a telefonálás a központi, akkor már annyira nem, mert a 3g-ről 2g-re hálózatuk elég instabil...”

Ezt még elképzelhető, de ez meg technológia.
Ami megint telo és ahhoz kapcsolodó technika gond.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16798) lugosi válasza #35104512 (#16792) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát nézd, nem kötelező megfogadni a tanácsot, mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, aki elégedett vele természetesen használjon telenort. Sajnos attól, hogy nálad van térerő, attól még a hozáállásbeli, számlázási, szerződésváltoztatási stb. problémák nem jönnek elő, ezért érdemes néha olvasni a topikot.
Ugyancsak érdekes, hogy a másik két szolgáltató topikja nincs ilyenekkel tele. Én azért ezen elgondolkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#16799) wwenigma válasza lugosi (#16798) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ugyancsak erdekes hogy itt par ember elegedetlenkedik folyamatosan, es ugyancsak erdekes hogy a tobbi szolgaltato facebook oldala _ugyanugy_ tele van panaszokkal. Szoval szerintem mar abba lehetne hagyni mert unalmas.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#16800) Rolly


Rolly
veterán

én jobban örülnék, ha tisztán láthatnék ... Most itt van aki védi van aki támadja a szolgáltatót ... kellene valami oldal vagy post ahol a véleményüket leírhatnák a userek pontozhatnának pár dolgot és ebből le lehetne szűrni a dolgokat ...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.